Гумі омі для розсади

Авторadmin

Гумі омі для розсади

Зміст:

Чим підгодувати розсаду, щоб росла товста та здорова

Часто ми, городники, замислюємося про те, чим підгодувати розсаду, вже з появою перших сходів. Хоча насправді додаткові підгодівлі нашої розсаді не завжди потрібні. Якщо ми правильно підібрали або змішали грунт, сіянцям вистачить харчування до самої пересадки на грядку.

Значить, без підгодівлі можна обійтися? Можна, коли рослини радують око. Однак при певних умовах підгодівлі розсаді необхідні, як повітря. Давайте розберемося, в яких випадках молоді сіянці потребують поживних речовин, і чим підгодувати розсаду на різних етапах розвитку, якщо щось йде не так.

Коли розсаду потрібно обов’язково підгодувати

Перелік типових ситуацій, коли варто подумати про внесення добрив або обприскування стимулятором (регулятором) зростання:

  • Використання для посадки неперевіреного покупного грунту. Не всі садівники з осені запасають перегній, дернову землю та інші компоненти для якісної грунтової суміші. Далеко не кожен городник може дозволити собі купити поживний біогумус. Трапляється, що ми садимо насіння в той грунт, який був в магазині. А що там всередині пакету, в яких пропорціях – невідомо нікому. Нічого не поробиш, доводиться сподіватися на підгодівлі.
  • “Ступор розсади”. Дуже поширена проблема для юних сіянців всіх розсадних культур – уповільнення зростання. Часто таке трапляється після пікіровки. Ну не росте розсада і все! Завмирає, не рухається з місця. У подібних обставинах теж виручають підгодівлі.
  • Зміна кольору листя. Як відомо, у здорової розсади листя насиченого зеленого кольору. А що робити, якщо листя бліде? Коли вони жовтіють або набувають фіолетовий відтінок? Доведеться підгодовувати.
  • Невідповідний температурний і світловий режим. Про оптимальну температуру для зростання розсади ми теж не раз чули. І про важливість підсвічування все розуміємо. Але не завжди можемо забезпечити свої сіянці всім і відразу. Брак світла або занадто холодне підвіконня можуть в якійсь мірі компенсувати підживлення. Заміна нерівноцінна, але краща, ніж нічого.
  • Витягування і переростання розсади. Занадто високі температури, загущені посадки, погана освітленість… В результаті у нашої розсади тонке, тендітне стебло, яке доведеться закручувати спіраллю при висадці в грунт. Запобігти переростання допоможе своєчасне обприскування регулятором росту.

Варіантів підгодівлі предостатньо: органічних, мінеральних, комплексних, універсальних, покупних або саморобних. Вибір, як завжди, досить великий.

Підживлення розсади

Стимулятори росту

Що робити, коли розсада не росте, зупиняється в розвитку, будь то після пікіровки або на більш пізній етапах? Першим в списку рекомендацій значиться обприскування стимуляторами росту. Найкраще це робити через 8-12 днів після пересадки в великі горщики.

  • Епін-екстра. Готуємо розчин з розрахунку 10-12 крапель на 1 літр води. Оприскуємо розсаду, добре змочуючи листя.
  • Стимулятори на основі гумінових кислот (Энерген, Гумі+7, Гумі-ОМІ тощо) Энерген у вигляді рідини розводиться так: 5 мілілітрів на 3 літри води для позакореневого підживлення або 5 мл на 10 літрів води для поливу під корінь. Енерген в капсулах застосовують тільки для кореневого підживлення. Для цих цілей капсулу розчиняємо в літрі води.
  • Мивал-Агро. З успіхом застосовується для обприскування слабких сходів з тонкими блідими стеблинками. Досить 0,15 грама на 3 літри води.
  • HB-101. Для обприскування по листю або поливу під корінь розчиняємо 2 краплі концентрату в 1 літрі води.
  • Бурштинова кислота. Готуємо 0,01% розчин бурштинової кислоти для обприскування.

Якщо очікуваного ефекту від стимуляторів росту не спостерігається, можна підгодувати завмерлі сіянці слабким розчином комплексного добрива. Бажано скористатися спеціальними добривами для розсади (Агрікола, Здоровань і т. п.). Неухильно дотримуємося інструкції з приготування робочого розчину: передозування нам зовсім ні до чого.

Чим підгодувати розсаду, щоб була товстенька

Коли розсада сильно витягується або переростає, коли замість темно-зелених кремезних рослин на допомогу прийде регулятор росту Атлет. Овочівники люблять Атлет за безпеку і дієвість. Регулятор росту допомагає розсаді перерозподіляти поживні речовини на користь кореневої системи.

В результаті зростання у висоту призупиняється, зате стебла стають товщі, а листя могутніше. Коріння отримують найбільше харчування і починають посилений розвиток.

Атлет нешкідливий для людини, бджіл та інших комах-запилювачів, головне – дотримувати дозування, прописані в інструкції.

Чим підживити рослини при зміні забарвлення

У деяких випадках розсада сама підказує нам, яких поживних елементів їй не вистачає. Таке нечасто, але трапляється: через дефіцит калію, фосфору, міді і т. д. змінюється розмір, форма і забарвлення листя. Особливо цим “грішать” сіянці, що ростуть в покупному грунті невідомого складу. Яким же чином рослини сигналізують про нестачу тієї чи іншої речовини?

При дефіциті азоту у рослин світлішає нижнє листя, вони стають тонкими, блідими і чахлими. Жовта верхівка і світле листя з зеленими прожилками говорять про брак заліза. Нестача фосфору проявляється потемнінням листя і стебел аж до синього або фіолетового відтінку.

Мінеральні добрива для розсади

Суміші промислових добрив рекомендують використовувати в останню чергу, коли немає можливості застосувати менш агресивну підгодівлю. Справа в тому, що навіть великі стаканчики-розсадники – це все-таки не грядка. Мінеральні солі, які не засвоюються рослинами, можуть накопичуватися в грунті. В результаті грунт засолюється або закислюється, порушується його структура, змінюється хімічний склад. Ці зміни не кращим чином позначаються на розсаді. Тому концентрація мінеральних солей в підгодівлі для розсади повинна бути в два рази нижча, ніж при підживленні дорослих рослин.

  • 0,5 грам сечовини, 4 грами суперфосфату і 1,5 грами калійної солі на 2 літри води;
  • 1 грам сульфату калію, 1 грам сечовини і 3 грами суперфосфату на 1 літр води;
  • 0,5 столової ложки нітроамофоски на 5 літрів води;
  • 0,5 грам аміачної селітри, 3 грами суперфосфату, 1,5 грами сірчанокислого калію на 2 літри води.

При цьому під кожну рослину вносимо по 100 мл живильного розчину, тобто одного літра підживлення нам вистачить на десять сіянців.

Органічні підгодівлі і народні засоби

Тим, хто принципово проти мінеральних добрив, хто практикує органічне або природне землеробство, підійдуть перевірені роками народні рецепти підгодівлі розсади. У гної, посліді, біогумусі, шкаралупі яєць або цибулинні міститься достатня кількість поживних елементів, щоб оздоровити і зміцнити нашу розсаду. Єдиний мінус органіки – не найприємніший запах, але заради екологічної чистоти своїх овочів можна і потерпіти. Настій цибулиння Грунт, який регулярно поливається настоєм лушпиння цибулі, не тільки насичується поживними речовинами, але і дезінфікується. Тим самим шанси захворіти чорною ніжкою або іншою підступною хворобою істотно зменшуються. Радимо час від часу використовувати цибульний настій просто для поливу, навіть якщо розсада виглядає здоровою. Молодим рослинам це тільки на користь. Для приготування підгодівлі заливаємо 20 грам лушпиння ріпчастої цибулі п’ятьма літрами води. Настій готується протягом 4-5 днів. Настій яєчної шкаралупи Трилітрову банку наповнюємо шкаралупками від яєць на дві третини обсягу. Заливаємо в банку воду і залишаємо настоюватися в теплому темному місці. Через 3-4 дні настій можна використовувати для поливу розсади, попередньо розбавивши його водою 1:3. А використану шкаралупу можна ще два рази наполягати для майбутніх підживлень. Трав’яна підгодівля Якщо у вас є засушена кропива або на вулиці вже з’явилася перша свіжа травичка, можна підгодувати розсаду трав’яною настоянкою. Для її приготування заповнюємо літрову банку сировиною на три чверті і заливаємо водою. Ми залишаємо банку настоюватися в теплому місці на 3-6 днів. Готовий настій розбавляємо в дев’ять разів і поливаємо під корінь свої сіянці.

Отже, підгодівлі розсади – це зовсім не обов’язково. Якщо юні рослини радують своїм зовнішнім виглядом, ростуть і розвиваються, ніякого додаткового живлення не потрібно. І навіть, коли виникає проблема (наприклад, сіянці завмирають після пікіровки), не варто поспішати з внесенням мінеральних добрив.

Для початку можна спробувати стимулятори росту і органічні настої. А комплексні добрива для розсади або суміші звичних мінеральних добрив залишаємо наостанок. Хоча якщо застосовувати їх в невеликих концентраціях, вони не матимуть негативного впливу на грунт.

Чим можна підгодовувати розсаду баклажанів

Чим підгодувати розсаду баклажан при вирощуванні з насіння в домашніх умовах та пересадці у відкритий ґрунт буде розказано у цій статті.

Адже правильне та своєчасне внесення добрив для розсади баклажанів захистить рослину від шкідників та захворювань, дозволить отримати міцні саджанці, а також дасть змогу отримати гідний урожай.

Далі поговоримо про те, як і коли годувати розсаду баклажанів.

Правила та терміни внесення добрив

Розсада баклажанів розвивається 75-90 днів до висадки в грунт. Насіння сіють наприкінці лютого і переносять на постійне місце у середині травня.

Рослини повинні мати на момент висадки на грядку 5-7 листя і розвинену кореневу систему. Для цього розсаду треба підгодувати 4-5 разів.

Баклажани з ґрунту швидко поглинають поживні речовини, тому без додаткового добрива уповільнюють ріст, починають хворіти та закладають мало квіткових бруньок.

Терміни підживлення баклажанів:

  1. Після появи першого справжнього листочка.
  2. Через 2 тижні після пікірування.
  3. Кожні 2 тижні до пересадки у відкритий ґрунт.

Важливо! Добрива не вносять до появи першого справжнього листочка. За цей час рослини харчуються з насіння, а потім із ґрунту.

Баклажани треба удобрювати комплексом мікро- та макроелементів для їх повноцінного розвитку. У підживленнях мають переважати калій та азот.

Важливо! Під корінь вносять рідкі добрива після поливу розсади чистою теплою водою. Позакореневі добривами замінюють 1-2 кореневі підживлення. Вони швидко засвоюються рослинами, але обприскувати треба обидві сторони листа.

Схема підживлення

Повноцінний розвиток розсади залежить від початку вегетаційного періоду. Для того, щоб баклажани активно росли, їх треба підгодувати особливим чином. Тоді саджанці будуть міцними з добрим імунітетом і сформують гіллясту кореневу систему. Розсаду удобрюють 2-3 рази залежно від її стану, швидкості розвитку та умов подальшого зростання.

Перше підживлення — для зростання

Перше підживлення вносять для зростання в залежності від складу ґрунту в різний час. Деякі городники до пікірування розсади баклажанів підгодівлю не проводять, інші – навпаки. Треба орієнтуватися на стан паростків.

У будь-якому випадку перше планове підживлення треба провести не пізніше 20 днів після появи сходів. За цей час коріння вже добре розвинуться і зможуть вбирати та засвоювати всі корисні речовини.

Вносять мінеральні комплексні добрива із вмістом азоту, калію та мікроелементів.

  • калієва селітра (30 г на 10 л води);
  • Кеміра-люкс (20-30 г на 10 л води);
  • 30г селітри калійної та 10 г суперфосфату на 10 л води;
  • 15 г суперфосфату, 30 г фоскаміду та 15 г калійної селітри на 10 л води;
  • 10 г селітри аміачної, 30 г суперфосфату та 20 г калію сірчанокислого на 10 л води.

Друге підживлення – після пікірування, підготовка до пересадки в ґрунт

Друге підживлення вносять через 15-20 днів після першого, проте багато овочівників роблять це ближче до пересадки рослин у відкритий грунт або в теплицю. На цьому етапі підживлення розсади допоможе підготувати розсаду до майбутньої пересадки та прискорить адаптацію. Застосовувати можна органіку та мінеральні добрива, або комбінувати їх. Варіанти:

  • Кеміра-люкс або Кристалон (на 10 л води 20г).
  • Суперфосфат та калійна сіль (на 10 л води 60г та 30 г відповідно).
  • Сухі дріжджі – 10 л розвести 15 г і наполягати 10-12 годин. Поливати, розвівши настій водою вдесятеро.
  • Літр розчину коров’яку з’єднати з 0,5 л рідкого посліду та склянкою золу. Суміш для поливу розбавити у 5 разів водою.
  • На 8 відер води – 5 кг рубаної трави, 1 відро коров’яку та 10 ст. ложок деревної золи. Усі наполягають протягом 7 днів до закінчення бродіння. Далі настій розводять у 10 разів водою та удобрюють баклажани.

Третє підживлення для формування зав’язей

Третє підживлення вносять через 7-10 днів після пересадки саджанців на постійне місце. Втретє можна вносити органіку та мінеральні добрива.

Важливо! На розсаді вже мають бути бутони і починається цвітіння. Добриво стимулює формування суцвіть та зав’язей.

  • У 10 л води додають 10 г сухих дріжджів, 0,5 л рідкого посліду, і 0,5 банку рубаної кропиви. Розчин наполягають 3-4 дні та розводять 1:10 водою.
  • 30 г суперфосфату, 20 г сечовини та 10 г калію хлористого на 10 л води.
  • Коров’як та рідкий послід (на 10 л води 1л та 0,5 л відповідно).

Важливо! На кожен кущ розсади вносять 1л живильних розчинів.

Четверте підживлення вносять під час дозрівання плодів. Її робити необов’язково. Проте калійні добрива допоможуть покращити смак та якість баклажанів.

Подивіться відео! Чим підгодувати розсаду баклажанів

Народні засоби для підживлення

  • Не менш ефективні добрива, виготовлені в домашніх умовах.
  • Розсада добре відгукується на настої бур’янів – кропива, лобода, кульбаба, мокриця, ромашка, подорожник, белена, дурман, конюшина, осот, пирій.
  • Рецепти:
  1. Рослини зрізають доки не дозріло насіння.
  2. У пластикову бочку засипають на третину рубаною травою.
  3. Наливають воду не до країв, тому що буде бродіння і суміш у цей час збільшиться в обсязі.
  4. Бочку накривають кришкою або поліетиленом з отворами, якими виходитиме газ.
  5. На 50 л настою додають ЕМ-препарат та 4-5 ст. ложки карбаміду для прискорення бродіння.
  6. Бочка має стояти на сонці на 7-10 днів. Суміш іноді перемішують.

Коли рідина перестане тинятися і стане світло-коричневою, настій розбавляють водою 1:10 і поливають під кущ розсади на 1 л.

Для активізації ґрунтової мікрофлори роблять добриво на основі дріжджів:

  1. Засіб наполягають 3-4 години.
  2. Для поливу розбавляють 1:10 водою.
  3. Для того, щоб наситити ґрунт мікроелементами застосовують такі народні засоби:
  • Калій – настій бананової шкірки.
  • Крохмаль – відвар картопляної шкірки.
  • Кальцій та вітаміни – заварений чай та настій яєчної шкаралупи.

Кожні 30 днів варто проводити позакореневе підживлення. Для цього використовують розчин сірчанокислого магнію (1 г на 5 л) та борної кислоти. Вона сприяє утворенню жіночих квітів та зав’язей.

Помилки при підживленні розсади баклажанів

Садівники-початківці часто не дотримуються правил підгодівлі, тому не можуть отримати багатий урожай. Ось основні помилки:

  1. Прострочені препарати – добрива після закінчення терміну придатності втрачають корисні властивості.
  2. Для обробки листя не підходять розчини для кореневого підживлення.
  3. Добрива вносять відразу після пересадки – коренева система травмована, тому не може засвоювати поживні елементи.
  4. Не дотримуються термінів – культура потребує харчування у міру зростання.
  5. Внесення добрив у сухий ґрунт – розчин добрив обпалює коріння. Обов’язково потрібно вносити підживлення після поливу водою.

Подивіться відео! Догляд та удобрення розсади баклажанів

При правильному та своєчасному підживленні розсади баклажан можна виростити здорові та міцні рослини, які дадуть багатий урожай смачних та великих плодів. Необхідно дотримуватися термінів і правил, описаних у цій статті, щоб не завдати шкоди рослинам. Всі добрива слід застосовувати строго за інструкцією.

Чим підгодувати баклажани: розсаду, у ґрунті — ефективні схеми.

Збалансовані добрива підвищують урожайність баклажанів, збільшують їхню харчову цінність. Ефективний комплексний підхід: замочування насіння в Цирконі та мікроелементах, підживлення розсади, передпосадкове заправлення ґрунту, кореневі та некореневі підживлення в період вегетації. Нижче ми наведемо докладну схему підживлення баклажанів на всіх етапах розвитку.

Баклажани чудово реагують і на органічні, і на мінеральні добрива, а також на помірну стимуляцію імунітету. Урожаї зростають мінімум на 50%, на тиждень прискорюються цвітіння і дозрівання плодів, вони стають більшими і поживнішими.

Перевищення нітратів не буде, якщо дотримуватися рекомендованих дозування.

Потреби у харчуванні

Найбільше баклажани потребують азоту та фосфору, трохи менше – калію. Можуть страждати від нестачі молібдену, бору, магнію, міді. Добре відгукуються на обробки такими стимуляторами, як Циркон та Епін Екстра; на гумати реагують слабше.

Баклажанам життєво потрібне внесення азотних добрив, особливо у формі органіки. Азот із підживлення впливає на врожайність не менше, ніж внесений перед посадкою. Цей макроелемент найактивніше споживається баклажанами до цвітіння.

Ознаки азотного голодування:

  • тонкі стебла;
  • блідий, дрібнуватий лист;
  • повільний розвиток, відсутність бутонів.

Багато фосфору і трохи калію потрібно баклажанам на ВСІХ етапах розвитку протягом усього сезону. У молодих баклажанних рослин слабке коріння та фосфор допомагає їм активніше наростати. Цей макроелемент стимулює також освіту та розвиток зав’язей.

Ознаки фосфорного голодування:

  • кущі присадкуваті, низькорослі;
  • бутони відпадають;
  • зав’язі ростуть дуже повільно.

Калій підвищує стійкість до хвороб та посухи, покращує смак плодів.

Ознаки калійного голодування:

  • уповільнення зростання;
  • сухі коричневі плями на краях листя, на плодах;
  • розвиток грибкових аболевань.

Додаткові мінеральні елементи – магній, бор, молібден, мідь – покращують якість зав’язі та плодів, активізують фотосинтез, підвищують імунітет.

Схема підживлення баклажанів

Баклажани позитивно реагують на поступове надходження поживних речовин.

Чим підгодувати розсаду баклажанів

При слабкому зростанні сіянців підгодовуємо їх двічі: при відростанні першого справжнього листочка та у фазі 4-х листків.

  • розводимо водою пташиний послід (1:20) або гній (1:10), наполягаємо 2 – 4 дні, додаємо 50 г деревної золи на цебро розчину;
  • розчиняємо у відрі води 50 г Суперфосфату, 10 г Аміачної селітри (або 20 г Сечовини), 15 г Сульфату калію;
  • Аммофос – 20 г на 10 літрів води.

Бажано один раз полити органікою, а повторно – мінералкою. Перед підживленням субстрат зволожуємо.

Для розсади баклажанів корисні обприскування стимуляторами імунітету: Циркон хороший для розвитку коріння та зняття стресу в спеку, а Епін Екстра допомагає впоратися з похолоданням. Необхідно суворе дотримання інструкцій з дозування.

Відео: рекомендації щодо підживлення розсади

Кореневі підживлення баклажанів у відкритому ґрунті

Через 10 – 15 діб після висадки розсади проводимо полив по вологій землі. Під кожну рослину вносимо півлітра розчину. Потім поливаємо чистою водою.

  • гноїва жижа (розводимо водою у пропорції 1:8, наполягаємо 2 – 4 діб);
  • пташиний послід (водний настій 1:20 витримуємо 2 – 4 діб) плюс 2 склянки деревної золи на відро розчину;
  • трав’яний настій (розводимо водою 1:8), кладемо 50 г суперфосфату на 10 л рідини;
  • на 10 л води: 50 г Суперфосфату, 20 г Сульфату калію, 15 г Аміачної селітри (вона без нітратів; якщо немає селітри, то беремо 30 г Сечовини);
  • Агрікола для томатів, перців, баклажанів (за інструкцією).

Через два тижні підживлення повторюємо. Вдалим буде чергування: вперше органіка, вдруге – мінералка. Так спочатку рослини отримають більше азоту, а потім більше фосфору та калію. У друге підживлення корисно додати мікродобрива Маг-Бор – 20 г на 10 л води.

Третій удобрювальний полив видаємо на початку плодоношення, збільшивши дозу фосфору та калію у півтора рази. Якщо рослини дуже потужні, що жирують, можна обійтися без азоту.

Відео: підживлення баклажанів для підвищення врожаю

Позакореневі підживлення

Існує думка, що пухнасті листочки баклажанів не терплять вогкості, тому їх не можна обприскувати. Це не так. Баклажанам корисні некореневі підживлення, якщо дотримуються дозування та правила внесення.

Обробки проводимо вранці, поки немає сонця. Можна й увечері, але не надто пізно, щоб рослини не пішли у ніч сирими, а встигли підсохнути. При обприскуванні намагаємося охопити як верхню, а й нижню частину листових пластин. Рясно змочуємо кожен кущик дрібним розпилом, але не доводимо до стікання крапель.

Бажано розділяти за термінами кореневі та некореневі підживлення, залишаючи між ними тижневий інтервал (але це правило не є обов’язковим).

Перше некореневе підживлення даємо на початковій стадії формування бутонів. Повторюємо ще 2 – 3 рази з інтервалом 2 тижні.

Розчин готуємо на основі одного з препаратів (за доданими до них інструкціями):

  • Агрікола для томатів, перців, баклажанів;
  • Мультифлор для томатів, перців, баклажанів;
  • Мікромікс;
  • Цитовіт.

У розчин для некореневого підживлення корисно додавати стимулятори імунітету – Епін Екстра або Циркон. Перший добре підтримує рослини в холодну погоду, другий допомагає адаптуватися до спеки.

При систематичному (від насіння та розсади) застосуванні стимуляторів: баклажани раніше зацвітають, підвищується ранній та загальний урожай, у ньому знижується вміст пестицидів та інших шкідливих хімікатів, натомість накопичується більше вітамінів та інших корисних компонентів.

На баклажанах ефективне застосування препаратів типу «Зав’язь» – спочатку по бутонах, вдруге при розкритті перших квіток.

Альтернативні методи

Дуже популярні й різні народні засоби для підживлення баклажанів у відкритому ґрунті.

Дріжджі

100 г сирих пекарних дріжджів або 1 ст. л. сухих розвести невеликою кількістю теплої води, додати|добавляти| 2 ч. л. цукру чи варення. Суміш залити теплою водою (краще дощової або з природного джерела, без хлору) в відра, довівши об’єм рідини до 10 літрів.

Настояти 4 години в теплому та темному місці, перемішати та використовувати для підживлення дорослих кущів у стадії активного росту. Удобрювати баклажани дріжджами можна не більше трьох разів за сезон, з проміжком 3 тижні, в теплу погоду. Витрачають 200 – 400 мл на рослину.

Іноді рекомендують подібну підгодівлю для розсади баклажанів, але у неї слабке коріння та активні дріжджі можуть їм нашкодити.

Інші засоби

Чим підгодувати баклажани?Рекомендації щодо застосування
Настій бананових шкурокПодрібнені свіжі шкірки від семи бананів залити п’ятьма літрами теплої води та витримати у темному місці три доби. Додати воду до об’єму 10 літрів та полити 10 кв. м баклажанної грядки.
Борна кислота та марганцівкаУ п’яти літрах води розчиняють по 1 г борної кислоти та кристалів марганцівки. Обприскують рослини за бутонами.
Розчин йоду3 краплі аптечного йоду розвести у трьох літрах води. Цим розчином обприснити баклажани перед цвітінням.

Прибічники натурального землеробства успішно вирощують баклажани без «хімії».

Культура це дозволяє: її потреби непогано перекриваються підгодівлями органікою (краще пташиним послідом, де більше фосфору) і деревною золою (джерело калію і меншою мірою фосфору).

У гною, пометі та золі є також необхідні мікроелементи.

Рекомендується проводити підживлення баклажанів щотижня, чергуючи органіку та золу. Їх вносять у борозенки навколо рослин, відсуваючи мульчу та поливаючи зверху чистою водою; потім мульчу повертають. на 1 кв. м посадок витрачають склянку золи та 5 – 10 літрів настою з органіки.

Чим підгодувати розсаду баклажанів? Рецепти підживлення

1 Березень 2017 ditim Головна сторінка » Читаємо 512

Щоб досягти високого врожаю розсаду баклажанів необхідно своєчасно поливати і підгодовувати. Оскільки баклажан – овоч капризний, то не можна допускати пересихання ґрунту, так само як і перезволоження. Головне правило – поливати краще вранці.

Поливи

У довіднику «Енциклопедія дачного життя» наведено такий режим поливу:

  • 1-2 поливи провести до появи першого справжнього листочка (витрата води – 7 літрів на 1 м2),
  • 2-3 поливання надалі (витрата води – 14-15 літрів на 1 м2).

Не можна забувати також і про зволоження повітря. Простіше використовувати для цього відро з водою, поставлене біля батареї. Регулярне провітрювання приміщення також входить у процес догляду за розсадою баклажанів.

Підживлення

Для гарного розвитку розсади лише поливів мало. Молоді баклажанчики рекомендують підгодовувати такими способами:

  • Готують розчин курячого посліду або коров’яку. Послід змішують з водою у співвідношенні 1 до 15. Коров’як розбавляють водою 1 до 10. Який би варіант ви не вибрали, розчин ставлять перебродити на 3-4 дні.
  • Готують розчин мінерального добрива. 50 грам добрива розчиняють у 10 літрах води.
  • Можна також придбати готовий засіб у магазині з детальною інструкцією із застосування.

Коли годувати розсаду? Достатньо одного разу: через 10-14 днів після пікірування у фазі 2 справжніх листочків, якщо розсаду садили в ящики, або через 3 тижні після появи сходів, якщо насіння садили прямо в склянки.

Важливо! Не забувайте після кожного підживлення поливати розсаду відстояною водою кімнатної температури. Зверніть увагу на листя – на них не повинно залишитись слідів добрива. Розсаду потрібно поливати дуже обережно, під корінь. Зручно це робити з лійки або невеликого чайничка із вузьким носиком.

Чим ще можна підгодувати? Народний рецепт

Як ефективне підживлення використовують настій яєчної шкаралупи (у 3-х літровий пляшок засипати подрібнену шкаралупу від десяти яєць і залити гарячою водою). Через шість днів процідити і розчин готовий до вживання.

Досвідчені садівники рекомендують

У Мережі багато відеороликів, в яких садівники діляться досвідом вирощування різних культур, у тому числі баклажанів. Що стосується їх розсади, то радять ще й такі способи підживлення розсади баклажанів:

  • Підживлення «Гумі-Омі» для томатів, баклажанів та перців. Це органічне, натуральне добриво на основі курячого посліду. Норми та правила використання вказані на упаковці. У складі підживлення міститься повний набір макро- та мікроелементів. Таке підживлення допомагає, якщо листя у баклажанів почало жовтіти. Розводять 6 ст ложок на 10 літрів води (на 1 літр йде 1 ст. ложка) і наполягають на добу. Можна застосовувати кожні 10 днів.
  • Настій цибулиння. Багатий набір мікроелементів, але в ньому немає азоту, ні фосфору, ні калію. Тому підживлення настоєм цибулиння краще поєднувати з іншими складами. Настій має фунгіцидну дію. Готуватися просто: беруть 2-3 цибулини та очищають від лушпиння. Повинна вийти 1 жменька. Лушпиння заливають 1 літром гарячої води, настоюють ніч, а вранці можна вже поливати.

Чорна ніжка та інші грибкові захворювання здатні занапастити молоду розсаду на корені. Тому за 5 днів до висадки на постійне місце рекомендують провести просту профілактичну процедуру:

  • обприскати розсаду 0,5%-ним розчином мідного купоросу.
  • Це убезпечить розсаду від грибкових захворювань.
  • На завершення ми порадили б подивитися одне дуже цікаве відео, як і чим можна підгодовувати розсаду баклажанів. Тут розглядаються як магазинні, так і народні засоби:

баклажани, підживлення, полив, розсада

Розсада баклажанів та підживлення для неї: у домашніх умовах та відкритому ґрунті народними і не тільки, засобами

Завдяки правильному та своєчасно проведеному підживленню можна не лише зібрати відмінний урожай, але й запобігти виникненню різних проблем. Ця стаття дозволить дізнатися як слід годувати розсаду баклажанів.

За час вирощування розсади здійснюють 3-5 кореневих підживлень. Це сприяє зміцненню кореневої системи та пагонів, а також запобігає падінню саджанців, їх пожовтіння. На початку потрібно внесення добрив, збагачених азотом та калієм. Далі необхідно підгодовувати добривами із фосфором.

На відео описано чим підгодувати баклажани – натуральні підживлення для розсади:

Вносити добрива необхідно з урахуванням того, де надалі зростатиме культура. Це зумовить склад сумішей, що вносяться.

  • Перший раз у тепличній споруді підгодовують на четвертому тижні після висадки, культура на цей час повністю адаптується до нового місця. Як підживлення використовують розчин азофоски (на 10 літрів води 3 ст.л.). На кожен кущ потрібно по півлітра розчину;
  • Після появи зав’язей проводять друге підживлення. Вносять фосфор та калій, а також використовують різні настої;

Відмінно підгодувати розчином з аміачної селітри, хлористого калію та суперфосфату (2:1:2 ст.л. на відро води).

  • Перед початком плодоношення вносять азот і калій, лише збільшивши обсяг цих елементів у робочому розчині.

Баклажани після висадки в ґрунт підгодовують 3-4 рази:

  • Перше підживлення здійснюють через два тижні після пересадки. Саме на цей момент саджанці повністю зміцніють. На цій стадії сіянці потребують азоту, калію та фосфору;
  • Після появи перших квіток вносять добрива вдруге. Поживні речовини вносять ті самі, тільки калій та фосфор у подвійній кількості;
  • Втретє рослини слід підгодувати в період утворення зав’язей та плодів. Удобрюють лише фосфором та калієм;

Також проводять додаткову обробку кущів золою або вдаються до інших народних засобів (трав’яного настою або дріжджів).

  • Останнє внесення добрив здійснюють у період масового дозрівання баклажанів, щоб продовжити плодоношення. Підживлюють калієм та фосфором.
  • Перший раз підгодовують після появи пари справжніх листочків азотом та калієм;
  • Другий раз вносять комплексні добрива за 10 днів до передбачуваної пересадки саджанців на постійне місце.

Перше добриво розсади баклажанів

Перше підживлення досить важлива фаза для розсади і від правильного її проведення залежить подальший розвиток пагонів.

Найбільше підходять такі варіанти:

  • Найбільше поширене підживлення на основі калійної селітри. Для цієї мети 30 г речовини розбавляють у відрі води. Дане добрива універсальне та придатне для незахищеного та захищеного ґрунту;
  • Також популярне добриво «Кемір-Люкс». У відрі води розводять 20-30 г речовини. Підживлення придатне для відкритих грядок та плівкових укриттів;
  • Досить ефективно використовують суміш добрив. На відро води потрібно 30 г фоскаміду і 10-15 г суперфосфату. Даний варіант успішно використовують у незахищеному ґрунті, для тепличних споруд не придатний. Наступною сумішшю підгодовують молоду розсаду під час вирощування в теплиці. 5 г аміачної селітри, 15 г суперфосфату та 10 г сірчанокислого калію на відро води.

Догляд та удобрення розсади баклажанів:

Підживлення народними засобами

Не менш ефективні і підживлення на натуральній основі. Вони мають ряд переваг перед штучними:

  • Не мають властивості накопичуватися у землі. На наступний рік не потрібно спеціально обробляти грунт, якщо з’явиться бажання посадити іншу овочеву культуру;
  • Екологічно чистий продукт.

Допустимо внесення готових сумішей («Біотон», «Біогумус» та біокомплекс «Здоровий сад»), так і самостійно приготовлених.

Приготування поживних сумішей у домашніх умовах:

  • Для баклажан та інших пасльонових культур добре підходить настій шкірки бананів. Для його приготування потрібно 3-4 шкірки банана і 1,5-2 літри окропу. Залишають наполягати на 2-3 дні. Даний настій збагатить ґрунт калієм;
  • Рівний за ефективністю – настій із картопляних очищень. Їх відварюють, остуджують та використовують для поливу розсади;

Грунт отримає достатню кількість крохмалю, який вплине на розвиток молодих саджанців.

  • Для наступного варіанту підгодівлі беруть неміцну стару чайну заварку (3 літри) і товчену шкаралупу яєчну (10 шт.). Всі інгредієнти змішують та наполягають від 3 до 5 діб. Далі використовують для поливу розсади баклажанів. Для запобігання виникненню чорної ніжки полив здійснюють вранці при похмурій погоді. Завдяки підживленню розсада отримає повноцінний комплекс вітамінів та мінеральних речовин, а рослина буде стійкою до нападу шкідників;
  • Також результативне і дріжджове підживлення. 1,5 ч. л. дріжджової маси та 1 ст. л. цукрового піску заливають 5 літрами теплої води та залишають наполягати 3 години. Отриманий концентрат розводять у воді із розрахунку 1:5.

Після процедури пікірування оптимально використання комплексних сухих добрив («Ідеал» або «Кеміра універсал»).

Добрива розбавляють у воді із розрахунку 1 ч. л. на 5 літрів води. Розчин використовують для поливу молодої розсади під кущ, не попадаючи на листочки.

Як варіант застосовують рідкі підживлення. Щоб приготувати розчин у 1,5 літрах води, розбавляють один ковпачок засобу. Полив здійснюють аналогічно добрив на сухій основі. Через два тижні дозування необхідно подвоїти. Також слід замінити склад, додавши фосфор та калій.

Раніше зазначеного терміну годувати не рекомендується, інакше саджанці можуть зазнати больового шоку, що негативно вплине на стан розсади.

Підживлення баклажанної розсади досить складний процес, з яким впорається лише досвідчений городник. Однак овочеводам-початківцям не варто побоюватися, дотримання всіх рекомендацій дозволить виконати цю процедуру на відмінно.

Рекомендуємо статті на тему

Підживлення розсади баклажанів • щоб були товсті

Баклажани мають багато шанувальників серед овочівників і дачників. Хоча рослина досить вибаглива, вимагає чимало зусиль при вирощуванні в домашніх умовах.

Щоб отримати до осені щедрий урожай «синеньких», доведеться чимало потрудитися, вирощуючи розсаду теплолюбної рослини на підвіконні або теплиці. Важливим моментом є своєчасне і правильне підживлення розсади баклажанів. Тут без порад спеціалістів, наукових рекомендацій агрономів не обійтися.

Чим підгодувати розсаду баклажанів у домашніх умовах

Будь-яка овочева культура, що вирощується розсадою, розвивається нормально за підтримки режиму вологості в ґрунті та приміщенні, температурного режиму та достатнього освітлення.

Баклажани – культура, яка прийшла до нас із південних регіонів. Тому рослина любить тепло та вологу навіть більше, ніж інші сусіди по городу.

Земля для посіву насіння на розсаду збагачується органікою (перегноєм, торфом, компостом) та мінеральними добривами (суперфосфатом, сульфатом амонію, нітрофоскою, калійною сіллю).

Якщо висіяти насіння баклажанів у багатий на мінерали грунт, підгодівлі можуть не знадобитися. Але буває так, що корисні речовини у ґрунті швидко закінчуються.

Полив розсади

На першому етапі вирощування розсади особливу увагу приділяють правильному поливу. Воду обов’язково беруть теплу (25-26 градусів), відстояну. Підходящий час для поливу – ранковий годинник з 6.00 до 9.00 у такому режимі:

  • До появи справжніх листків розсаду поливають один-два рази;
  • Далі поливи проводять не частіше ніж 2-х разів на тиждень, залежно від вологості приміщення.

Поливають сіянці регулярно, не допускаючи надмірного зволоження ґрунту, інакше ніжки можуть постраждати від гнилі. Пересихання ґрунту в ємностях теж неприпустимо, оскільки можуть постраждати тонкі корінці.

Повітря у приміщенні зволожують, поставивши відкриту ємність із водою біля батареї. Баклажани не люблять протягів, але провітрювати приміщення, де знаходиться розсада, потрібно щодня.

Підживлення

Одних поливів для ніжних стебел буде мало. Для зростання та розвитку повноцінних життєздатних рослин, на яких незабаром з’являться гарні блискучі плоди, необхідно регулярно вносити добрива.

Розсаду баклажанів підгодовують двічі: через 10 днів після сходів і через два тижні після пікірування. Розчини для підживлення роблять своїми руками чи користуються готовими препаратами. Їх можна придбати у спеціалізованих магазинах, в агрофірмах та на базах.

У домашніх умовах підгодувати розсаду баклажанів, щоб були товсті ніжки, можна різними способами:

  • Розвести звичайну золу в окропі (1 ст. ложка на 1 л окропу). Наполягати щонайменше 8 годин. Потім настій процідити та додати 9 л води. Розчином поливають розсаду кілька разів на сезон з інтервалом 10 днів.
  • Скористатися курячим послідом або коров’яком. Послід розводять водою 1:15, а коров’як – 1 до 10. Потім органіку наполягають, залишаючи бродіння на 3-4 дні. Готовий зброджений розчин розводять 1:10 з водою, використовуючи для поливу розсади в горщиках. Якщо насіння висіяно окремо по горщиках без пікірування, час підживлення настає через 20 днів після появи дружніх сходів.

Вибирати добрива треба, виходячи із зовнішніх ознак:

  • при нестачі азоту листочки мають блідо-зелений колір. Варто полити розчином курячого посліду (1:20), щоб проблема зникла;
  • Нестача фосфору проявляється у появі фіолетового відтінку на листі. Причиною може стати низька температура у приміщенні;
  • про нестачу калію свідчать обпалені з обох боків листя. Причиною може стати нерівномірний полив. Ліквідувати проблему краще способом позакореневого підживлення: 1 ч. л. сірчанокислого калію розлучається у відрі води.

Чим підгодувати розсаду після пікірування

Через два тижні після пікірування, коли з’являються 2 справжні листочки, ґрунт під рослинами втрачає частину корисних речовин. Тому настає час підживлення.

  1. Відмінним засобом стане настоянка яєчної шкаралупи:
  • Шкаралупу з десяти яєць подрібнюють та засипають у 3-хлітрову банку;
  • У банку доверху заливають окріп;
  • Настоюють 6 днів, проціджують та поливають розсаду.
  1. Для профілактики від хвороб наполягають лушпиння цибулі. У настої є багато мікроелементів, але відсутній азот, фосфор, калій. Тому настоянку цибулиння додають до інших складів. Розчин готують у такий спосіб:
  • Знімають сухе лушпиння з 2-3-х цибулин;
  • Зібрану жменю лушпиння заливають окропом (1 л);
  • Настоюється фунгіцидний розчин 12 годин, одразу готовий до поливу розсади.
  1. Якщо молоді листочки на баклажанах починають жовтіти, буде потрібно універсальне підживлення «Гумі-Омі». Витяжка зроблена з курячого посліду. Використовується у вигляді розчину:
  • 1 ст.ложка розлучається в 1 літрі води;
  • Настоюють розчин 24 години.

Застосовувати органічне підживлення можна через кожні 10 днів, починаючи від появи 2-х справжніх листочків у пікірованої розсади баклажанів. Простіше скористатися готовими препаратами Ідеал, Кеміра універсал, Біотон, які розводять за інструкцією.

Після кожного підживлення ґрунт під рослинами додатково поливають чистою водою. Полив проводять спеціальною лійкою з довгим носиком. Необхідно це, щоб живильний розчин або вода не потрапляли на листя, не розбризкували навколо горщиків, не змивали живильний ґрунт з коріння.

Внесення добрив проводять увечері або вранці. Перед висаджуванням розсади варто обробити стебла та листя розчином мідного купоросу, який створить щит від ураження грибковими захворюваннями.

  • Дотримуючись агротехнічних норм та режиму підживлення баклажанів, можна отримати сильні здорові рослини, які забезпечать багатий урожай вітамінних плодів.
  • При пересадженні в ґрунт підгодована вчасно розсада «синеньких» безболісно пройде період адаптації, коренева система не постраждає і швидко закріпиться у землі.

Що любить розсада баклажанів. Баклажани вирощування та догляд у відкритому грунті

Як виростити здорові та великі баклажани? Народні рецепти підживлення.

Багато господарки-городниці скаржаться на те, що не вдається їм виростити баклажани. Вже на етапі виходжування розсади «синеньких» виникають проблеми, аж до цілковитої загибелі всіх паростків.

У статті ми розповімо, як правильно вирощувати розсаду баклажанів, а також як її правильно підгодовувати. Тут будуть представлені пізнавальні відео-ролики, а також рецепти народних засобів для підживлення баклажанів.

Що любить розсада баклажанів?

Щоб виростити чудовий урожай баклажанів, треба почати з розсади. Для початку насіння треба знезаразити. Для цього на 100 г води треба взяти 3 мл звичайного перекису водню. Такий склад нагріти треба до 40 градусів, а потім залити їм насіння баклажана на 10 хвилин. Тільки після цього насіння можна садити у підготовлений ґрунт.

Те, куди ви садитимете насіння, має величезне значення. Найбільше насінням подобається перебувати в комбінованому ґрунті. Його можна зробити самим, у домашніх умовах.

Для приготування ідеального ґрунту треба взяти в рівних частинах покупний ґрунт для розсади, звичайну землю із городу та пісок. Ще до цих складових добре додати трохи вермикуліту.

Достатньо буде навіть 10-ї частини цього компонента від загальної кількості всієї суміші.

Як тільки насіння посадіть, то по можливості зволожте грунт талою водою. Для цього можна просто викласти зверху на ґрунт шар снігу.

Якщо весь сніг розтанув на вулиці до цього часу, то можете поливати грунт дощовою водою або водопровідною, але її треба перед поливом відстояти протягом 24 годин.

Снігом можна зволожувати ґрунт лише до того моменту, коли насіння почне проростати, інакше всю розсаду ви занапастите. Коли насіння баклажанові проросте, то поливати їх треба буде лише теплою водою.

Щойно посаджене в землю насіння «синеньких» треба накрити плівочкою і поставити в тепле місце. Їм поки що не потрібне ні світло, ні кисень. Температура в приміщенні, де стоять майбутні баклажани, повинна змінюватись в межах 25-28 градусів за Цельсієм. Як тільки помітите, що насіння дало паростки, плівку з розсади зніміть.

Температуру після сходу насіння можна буде знизити до 17 градусів вдень та 14 градусів вночі. Це робиться лише на кілька днів, щоб дати можливість корінням благополучно розвинутися.

Після цього треба буде забезпечити розсаді температуру повітря вдень 27 градусів, а вночі залишити колишню — 14 градусів.

Таку різницю ви створюватимете для того, щоб баклажани почали потихеньку пристосовуватися до умов «проживання» у відкритому ґрунті на вулиці.

Важливо дати розсаді своєчасний полив та багато світла. Не допускайте при цьому перезволоження ґрунту, тому що він ще гірше позначається на баклажанах, ніж пересушування. Поливати слід з розпилювача, щоб під час поливу лійкою не оголювалися коріння і не пошкоджувалися стеблинки біля розсади.

Забезпечте баклажани світлом. Якщо є можливість, то поставте над розсадою лампу фіто. Якщо ж такої можливості немає, тоді можна пустити звичайну, люмінісцентну лампу.

Підсвічувати треба з відривом щонайменше 50 див над розсадою. Світло таке можна включати для баклажанів вдень і залишати на 12 годин.

Якщо світла буде мало, то паростки баклажанів будуть сильно витягнутими та дуже тонкими.

Баклажани вирощування розсади відео

З представленого відео ролика ви дізнаєтесь багато важливих подробиць про вирощування розсади баклажанів у домашніх умовах. Дивіться, буде дуже пізнавально та цікаво.

Чим підгодувати розсаду баклажанів щоб були товстенькі?

Якщо хочете, щоб стеблинки були досить кремезні та товсті у розсади баклажанів, то підгодуйте їх двічі за весь період «проживання» на підвіконні. Перший раз це треба зробити під час появи листочків у паростків. Саме тоді одноразово поливається розсада сумішшю спеціальних добрив.

На 10 літрове відро води кімнатної температури треба взяти аміачну селітру обсягом 1 чайної ложки, і навіть суперфосфат обсягом 3 столових ложок. І ще сюди треба додати пару чайних ложок сірчанокислого калію. Таким складом треба підживлювати розсаду дуже акуратно, підливаючи лише у ґрунт, не потрапляючи на саму рослину.

Потім ще раз підгодовується розсада баклажанів перед висадкою у ґрунт. Полити спеціальним складом “синенькі” треба за 10 днів до висадки.

Для підживлення змішайте в 10-ти літровому відрі води кімнатної температури по 10 г сульфату калію та сечовини. Сюди додайте і суперфосфат у кількості 60 грамів.

Все добре перемішайте і розділіть з розрахунку 1 літрова банка складу на 10 баклажанів. Полийте також на ґрунт, а не на самі баклажанчики.

Коли починати годувати розсаду баклажанів?

Багато садівників-городників взагалі не підгодовують баклажани, тому що у них дуже родючий ґрунт. Є такі любителі, які вважають за краще підгодовувати «синенькі», коли ті вже висаджені на грядку, на своє постійне місце проживання.

Поспішаємо повідомити, що підгодівлю можна починати вже з появою перших справжніх листків у розсади баклажанів. Варто виявити обережність при підгодовуванні. Поливати живильною сумішшю треба лише ґрунт, а не самі паростки. Справа в тому, що склад з мінеральними речовинами може обпекти ніжну тканину розсади баклажанів.

Чим підгодувати розсаду баклажанів для росту?

Щоб ваші баклажани добре подавалися в зріст, можна їх забезпечити живильною сумішшю з фоскаміду і супер фосфату. Першого компонента треба взяти 30 грамів на 10 літрів води, а другого – лише 10 грамів. Усю цю справу ретельно розчиніть у відстояній воді, а потім полийте ґрунт у розсади «синеньких».

Добре додає темп зростання баклажанової розсади та калійна селітра. Її можна придбати в будь-якому магазині для садівників-городників. У 10-ти літровому відрі води розчиняється 30 г такої селітри. Утвореним складом поливається грунт у розсади, як тільки з’являються перші листочки.

Для прискорення росту можна буде і вдруге підгодувати розсаду за 10 днів до того, як ви відправите її у відкритий ґрунт. Підживлення у такому разі можна зробити «Кристалолом», який є у будь-якому господарському відділі для городників. На 10 літрів води береться 20 грамів такого підживлення.

Ще добре допомагає у прискоренні темпів зростання розсади баклажанів суперфосфат у поєднанні з калійною сіллю. Їх теж можна зустріти у відділах для городу та саду. На 10 літрів води візьміть 60 г суперфосфату і 30 г калійної солі. Ретельно перемішайте компоненти у воді і полийте ґрунт у розсади з баклажанами.

Чим підгодувати розсаду баклажанів до пікірування?

До пікірування ґрунт у баклажанової розсади найкраще взагалі не підгодовувати. Якщо склад грунту підібраний правильно і в ньому присутній і сам спеціальний грунт для розсади (покупної), і грунт з городу, і пісок і вермикуліт, то і без добрива розсада спочатку почуватиметься добре.

Пікірування, як правило, проводять після того, як у баклажанів з’явився перший листок. Розсаду із загального великого контейнера пересаджують за окремими баночками. Для цієї мети часто господині використовують баночки від йогуртів, коробки від молока та кефіру та різні пляшечки, у яких відрізається верхня частина.

Чим підгодувати розсаду баклажанів після пікірування?

Після пікірування розсаду баклажанів вже можна буде годувати. Між підгодівлею не повинно пройти менше 20 днів. Після того, як ви пікірували паростки на нове місце «проживання», то підгодуйте грунт вперше не раніше, ніж за тиждень. За цей час паросток звикне на новому місці, і підживлення пройде успішно.

Здійснити підживлення можна дуже ефективним складом. В одному літрі теплої води розведіть 3 г калійної солі, 5 г аміачної селітри і 10-12 г суперфосфату. Все це ретельно перемішайте і полийте баклажани. Не лийте на стебла і листочки, підживлюйте лише ґрунт.

Жовтіють листя баклажанів чим підгодувати?

Якщо ви помітили, що у розсади почали покриватися жовтизне листя, то це може бути причиною нестачі азоту у рослини. Підгодуйте в такому випадку баклажани азотовмісним добривом. Якщо ж по краях пожовклих листочків є чорні вкраплення, тоді це говорить про нестачу калію. У цьому випадку треба обзавестися добривом, що містить калій.

Пожовкнути листочки можуть і від серйозного похолодання вночі. Ще таке явище може спричинити і недостатній полив «синеньких». Якщо світла дуже багато, а також яскраво світить сонце, то від цього теж листя у баклажанів може пожовтіти. У цьому випадку притініть місце, де стоїть у вас розсада. Якщо даєте додаткове світло лампою, то на якийсь час приберіть її або зафіксуйте трохи вище.

Щоб листочки не жовтіли, то поливайте розсаду тільки вранці, поки немає сонечка або у вечірній час, після заходу сонця. Це потрібно, щоб промені сонця, що потрапили на сиру рослину, не обпалювали його і не викликали жовтизну. Поливайте рослину тільки теплою водою, тому що холодна рідина може викликати пожовтіння листочків.

Чим підгодувати розсаду баклажанів після висадки в грунт?

Коли баклажанчики ви успішно перемістите в парник або теплицю, а може навіть і у відкритий ґрунт, їх там також треба буде трохи підгодувати. Запам’ятайте, що перше підживлення баклажанів в городних умовах треба здійснювати не раніше, ніж через два тижні, поле висадки з будинку.

Під кожен кущик баклажанів треба вилити по одному літру прикорму. Наприклад, дуже любить наш «синенький дружок» коктейль із сечовини та суперфосфату. На 10 літрів води візьміть по 2 чайні ложки таких компонентів, перемішайте та полийте рослини.

А ще до душі цьому овочу та інший, не менш поживний склад. На 10 літрів води в цьому випадку треба взяти 1 літр коров’яку, ще пів кілограма кропиви свіжої та 1 столову ложку золи з пічки. Вся ця справа з ретельністю перемішується і наполягає в темному і теплому місці протягом тижня. Потім також поливається по 1 літру здобного складу кожен баклажан.

Народні засоби для підживлення баклажанів,

Не тільки покупними добривами можна постачати “синенькі” поживними речовинами. Це можна легко зробити і за допомогою найефективніших народних засобів.

У більшості випадків, як підживлення баклажанів використовують різні трав’янисті настої. Люблять баклажани та золу, ту, що з печі в сільському будинку дістається.

Цибулева лушпайка також часто йде при вирощуванні баклажанів. Також дачники та городники цілорічні віддають перевагу курячому посліду та коров’яку при удобренні ґрунту під баклажанами.

Як підгодувати розсаду баклажанів настоєм на дріжджах?

Підгодувати своїх «синеньких товаришів» можна за допомогою дріжджового добрива, як після пересадки у відкритий ґрунт, через кілька тижнів, так і в період цвітіння, і в період плодоношення.

Це добриво подіє, як каталізатор росту та імуностимулятор. Воно дозволить вам отримати багатший і здоровіший урожай баклажанів. Під один баклажан лийте по літру такого добрива.

Робити підживлення раз на тиждень-два буде цілком достатньо.

Як приготувати настій?

Робити настій на основі дріжджів своїми руками дуже просто. Треба просто взяти 3 чайні ложки дріжджів і до них додати 2 столові ложки цукрового піску.

Потім все це залити 10 літрами води і все ретельно перемішати. Залишити настій у спокої на 3 години під кришкою.

Потім, перед самою підгодівлею, розвести 1 частину такого настою 5-ма частинами чистої води. Після цього можна сміливо переходити до підживлення.

Як підгодувати розсаду баклажанів зеленим трав’яним настоєм?

Зелений трав’яний настій на основі коров’яку, різних трав та золи, може бути використаний як підживлення в той період, коли «синенькі» цвітуть. Поливати можна при необхідності. Сухість ґрунту можна перевірити рукою. При спекотному літі поливати баклажани можна хоч щодня або через день.

Підгодовувати ж таким засобом можна раз на 3 дні. Поливати приготовленим трав’яним настоєм баклажани можна з розрахунку 1 літр настою на 1 баклажан. Наполягати можна відразу у 100 літровій бочці. Цим підживленням можна підживити й інші овочі, наприклад, помідори. Вони відносяться до того ж сімейства пасльонових, що й баклажани.

Як його приготувати?

Щоб власноруч зробити трав’яне добриво, потрібно нарізати 5 кг трави. Сюди належить:

  • кропива;
  • лобод;
  • кульбаба;
  • подорожник;
  • мокрець.

Усю цю траву кинути на дно бочки та залити відром коров’яка. Потім до цієї ж бочки необхідно додати ще й 10 столових ложок золи. Наприкінці все це заливається водою до країв бочки та настоюється 7 днів.

Як підгодувати розсаду баклажан розчином на основі біогумусу?

Таким поживним складом можна підгодувати “синенькі” через 10-14 днів після того, як пересадили їх на постійне місце зростання. В цьому випадку достатньо буде й половини літра добрива під кожен кущик баклажанів.

Вдруге підгодувати баклажани таким складом можна буде перед цвітінням. Тут не шкодуйте добрива і полийте по 1,5 літра під кожного баклажанчика. Намагайтеся не торкатися листя і стебла при цьому, щоб не обпалити їх їдким складом

Біогумус можна купити в магазині для садівника та городника. Коштує він недорого, але на користь приносить колосальну. Не тільки для баклажанів таке підживлення годиться, але й абсолютно для всіх культур, які ростуть на вашій ділянці.

Біогумус є речовиною, подібною до того, що виробляється хробаками при переробці листя і різного сміття в грунті. Ця речовина дуже благотворно позначається на зростанні та плодоношенні всіх культур. Грунт, в якому водиться багато черв’яків, завжди є цінним місцем для благополучного вирощування овочів.

Через кілька днів ви можете відзначити, що листя баклажанів стали зеленішими, а стебла стали щільнішими і міцнішими. Це все позначаються мінеральні речовини у складі вашого підживлення.

як приготувати еліксир для розсади з біогумусу дріжджів та цукру?

Складнощів ніяких немає в приготуванні ефективного домашнього добрива. Ви можете переконатися в цьому на своєму досвіді. Для початку вирушайте в магазин, і купіть дріжджі та біогумус. Подбайте про те, щоб у вас була зола, тому що її також використовуватимемо для приготування народного добрива для баклажанів.

Ось що потрібно для підживлення на основі дріжджів та біогумусу:

  • пресовані дріжджі – 30 гр.;
  • біогумус – 500 мл;
  • деревна зола – 2 склянки;
  • цукор – 5 ст. л.;
  • вода – 10 л.

Всі ці компоненти просто поєднуються один з одним. Перед підживленням цей склад треба розвести 10 разів водою. Тобто на 10-літрове відро чистої води вам треба взяти 1 літр добрива, приготовленого своїми руками.

Які мікроелементи баклажанам потрібні для великого врожаю?

Баклажан є дуже примхливим овочом, який вимагає до себе підвищеної уваги та належного підживлення. Душі не чує баклажан в азоті, без цього мікроелемента «синенький» чахне на очах.

Любить він і калій, без якого неможливе нормальне зростання і плодоношення баклажана. Ґрунт повинен бути достатньою мірою удобрений цим елементом.

Ще одним основним компонентом у харчуванні баклажанів є аміачна селітра. Без неї також не можливе нормальне зростання цього овочів і великий розмір самих баклажанів.

Ось такі премудрості таки у собі вирощування баклажанів. Якщо вас не лякають турботи та клопіт, які будуть супроводжувати весь у період зростання та розвитку цього овоча, то сміливо беріться за його посадку.

Про автора

admin administrator