Кабачки види та сорти

Авторadmin

Кабачки види та сорти

Зміст:

Сорти кабачків з фото і назвами

Класифікація кабачка. Фото овоча. Критерії вибору сорту. Декоративні види кабачків. Опис, характеристика, особливості сортових і гібридних видів кабачка.

Починаючи з середини липня городники починають збір врожаю кабачків. Плоди цього корисного врожаю можна збирати і раніше, якщо знати, який саме сорт є раннім і стійким до природних змін.

Я розповім Вам, як вибрати сорт кабачка, на фото представлю варіанти декоративних овочів, які є одночасно і корисними, і красивими.

Класифікація

Кабачок — це корисний овоч. Дієтологи рекомендують включати в раціон цей смачний продукт, так як він містить в своєму складі цілий джерело вітамінізованих і мінеральних компонентів.

Садівники з повагою ставляться до кабачка. Практично на кожній дільниці можна побачити різноманітні сорти цієї корисної культури. Догляд за кабачком мінімальний. Потрібно висадити на грядці пару-трійку кущів розсади і в кінці літа почати збір багатого врожаю.

Селекціонерами виведені сорти кабачків, кожен з яких має характерний опис. Прийнято класифікувати овоч на наступні види:

  • залежно від терміну дозрівання — скоростиглі, середні, а також пізньостиглі;
  • за типажем запилення (бджолозапильні і, відповідно, не обпилювані);
  • по виду посіву (відкритий грунт або тепличні умови);
  • за походженням (гібридні або сортові);
  • за призначенням (для консервування, для продажу або ж вживання в свіжому вигляді і т. п.).

Кращі сорти кабачків для відкритого та закритого ґрунту

Кабачок – це дієтичний продукт із низькою калорійністю, в якому міститься багато вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Плоди використовуються в їжу молодими, і завдяки тому, що рослина їх швидко формує і має довгий період плодоношення, кабачками можна ласувати все літо до холодів.

Для вирощування варто підбирати сорти та гібриди кабачків, які відрізняються скоростиглістю, продуктивністю, а також стійкістю до захворювань та негативних погодних факторів. Представляємо найкращі та врожайні сорти насіння кабачків, які вже багато років завойовують рекорди з вирощування в Україні.

  1. Кавілі F1 (Nunhems)
  2. Ангеліна F1 (Syngenta)
  3. Іскандер F1 (Seminis)
  4. Ленуца F1 (Semenaoptom)
  5. Аспірант (Semenaoptom)
  6. Атілла F1 (Lucky Seed)
  7. Ардендо 174 F1 (Enza Zaden)
  8. Лавіна F1 (Lucky Seed)
  9. Грибовський 37 (Semenaoptom)
  10. Асма F1 (Clause)
  11. Аделія F1 (E28T00358 F1) (Enza Zaden)
  12. Марселла F1 (Enza Zaden)
  13. КС 3714 F1 (Kitano Seeds)
  14. Теренум F1 (Spark Seeds)
  15. Арал F1 (Sakata)
  16. Карізма F1 (Syngenta)

Кавілі F1 (Nunhems)

Ультраранній гібрид кабачка, який входить у плодоношення через 38-40 днів після появи сходів. Його можна успішно вирощувати у відкритому ґрунті та плівкових теплицях.

Кущі потужні, з короткими міжвузлями. Здатні зав’язувати плоди за допомогою запилення та партенокарпії.

Плоди вузькоциліндричні, щільні, біло-зелені, розміром 14-15 см і діаметром 4-4,5 см. М’якуш білий, з високим вмістом цукрів.

Кабачок сорт Кавілі F1 використовується для свіжого ринку, консервації та перероблення. Гібрид виділяється толерантністю до борошнистої роси.

Відгук про кабачок Кавілі F1 від Людмили Н.:

Ніжна шкірка, смачний, не переростає, довго плодоносить. Останні роки саджу тільки їх.

Ангеліна F1 (Syngenta)

Швидкостиглий кабачок з довгим періодом плодоношення для вирощування під укриттям та у відкритому ґрунті. Період від сходів насіння до першої вибірки триває 39-43 дні.

Рослина компактна, відкритого типу, з короткою відстанню між вузлами. Швидко формує плоди потрібного розміру, що допомагає скоротити час між вибірками.

Плоди ідеальної циліндричної форми, без ребер, світло-зеленого кольору. Прекрасно транспортуються без пошкодження шкірки та довго зберігають свій товарний вигляд.

Ще одна перевага сорту кабачка Ангеліна F1 у тому, що він стійкий до таких хвороб, як вірус мозаїки цукіні, вірус огіркової мозаїки, вірус плямистості та борошнистої роси.

Відгук про кабачок Ангеліна F1 від Ольги Володимирівни Б.:

Дуже сподобалися ці кабачки. Перші кабачки зібрали в середині липня, останні – на початку жовтня (у відкритому ґрунті). Врожайністю теж задоволені.

Іскандер F1 (Seminis)

Популярний надранній (43 дні) гібрид з високою потенційною врожайністю та стресостійкістю. Придатний для посадки в полі, теплиці та під тимчасовими укриттями.

Кущ відкритий, із потужними пагонами. Листя велике з білими плямами, яке оберігає кабачок від перегріву і підвищує стійкість гібриду до посухи.

Плоди світло-зелені, циліндричні, середньою довжиною 18-20 см і вагою 130 г. Кора тонка, тому кабачки добре підходять для перероблення.

Сорт кабачків Іскандер F1 має тривалий термін плодоношення до морозів і зберігає товарні якості навіть при переростанні.

Як виглядає оригінальна упаковка насіння кабачка Іскандер F1

Ленуца F1 (Semenaoptom)

Ранній гібридний кабачок для використання у свіжому вигляді та перероблення. Від сходів до першої вибірки триває 38-43 дні.

Рослина кущова, компактна, з сильними пагонами.

Слабо уражається такими хворобами, як борошниста роса і бактеріоз.

Кабачки циліндричні, слаборебристі, масою 700-900 г.

М’якоть світла, щільна, містить 4,6-5,8% сухих речовин і 3% цукрів.

Гібрид Ленуца F1 відрізняється продуктивністю, скоростиглістю і високим виходом товарної продукції.

Аспірант (Semenaoptom)

Ранній сорт кабачку для свіжого ринку, перероблення та консервування. Вегетаційний період – 45-50 днів.

Рослина компактна, кущова, одноплетиста з коротким основним пагоном. Стійка до борошнистої роси. Призначено для культивування у відкритому ґрунті.

Плоди світло-салатові, циліндричної форми, середнім розміром 17-20 см і діаметром 4-6 см. Вага – 500-800 г. М’якуш білий і соковитий, з високим вмістом сухих речовин.

Плюси сорту кабачків Аспірант – це дружня віддача та висока якість урожаю. Також рослина не вибаглива до умов вирощування, але найкраще показує себе при високому агрофоні.

Атілла F1 (Lucky Seed)

Скоростиглий високоврожайний гібрид кабачку з високою товарністю та тривалим терміном плодоношення.

Рослина потужна, кущового типу, з сильно розвиненою кореневою системою. Велике листя добре захищає плоди від сонячних опіків.

Кабачки світло-оливкого забарвлення, циліндричні, довжиною 18-20 см та діаметром 6-7 см (в технічній зрілості). М’якуш ніжний, білий і щільний.

Кабачок Атілла F1 відрізняється приємним смаком, транспортабельністю та здатністю тривалий час після збирання зберігати товарний вигляд.

Відгук про кабачок Атілла F1 від Андрія М.:

Результатом доволен (урожайность). Вкусовые качества и товарный вид на высоте.

Ардендо 174 F1 (Enza Zaden)

Продуктивний гібрид кабачка для виробництва плодів у теплицях навесні та у відкритому ґрунті влітку та восени. Вступає у фазу плодоношення через 40-45 днів після посіву.

Рослина сильна, кущового типу. Характеризується комплексною стійкістю до грибних захворювань та вірусів. Має високу стійкість до механічних пошкоджень під час збирання.

Плоди циліндричні, блідо-зелені, гладкі, без вираженої ребристості. Кабачки лежкі, придатні для тривалого транспортування та ідеально підходять для перероблення.

Гібрид Ардендо 174 F1 гарантує чудову якість та товарний вигляд плодів весь період плодоношення. Толерантний до борошнистої роси та поширених вірусів.

Відгук про кабачок Ардендо 174 F1 від Леоніда А.:

Сейчас это мой любимый гибрид. Куст компактный и коренастый, вирусных болячек нет.

Лавіна F1 (Lucky Seed)

Гібрид кабачка раннього терміну дозрівання, що має високу врожайність. Його можна вирощувати в польових умовах, а також для отримання врожаю рано навесні у плівкових теплицях.

Рослина кущова, стійка до негативних погодних факторів. Формує велику кількість жіночих квіток, що значно підвищує врожайність.

Плоди ніжного оливкового забарвлення, циліндричної форми, довжиною 18-20 см та діаметром 5-7 см (в технічній стиглості). М’якуш білий, ніжний, середньої щільності.

Гібрид Лавина F1 легкий у вирощуванні, безперервно утворює зеленці до заморозків.

Грибовський 37 (Semenaoptom)

Ранній високоврожайний сорт кабачку для посадки у відкритому та закритому ґрунті. Термін вегетації – 40-45 днів.

Рослина формує сильні стебла, що слабо стеляться. Стійка до багатьох захворювань, таких як бактеріоз, борошниста роса, а також різних гнилей.

Плоди циліндричні, гладкі, на початку світло-зеленого кольору, а при дозріванні стають світло-жовтими. У молодих кабачків ніжна м’якоть і насіння перебуває у зародковому стані.

Головна перевага сорту кабачків Грибовський 37 – це невибагливість до умов зростання. Його плоди можна консервувати, солити та використовувати у свіжому вигляді для домашніх страв.

Асма F1 (Clause)

Представник інтернет-магазину “Супермаркет Насіння” Олександр С. з кабачком Асма F1

Скоростиглий кущовий кабачок для вирощування в основний сезон на свіжий ринок та перероблення. Від сходів до першого збирання проходить 35-40 днів.

Рослина кущового типу, компактна. Толерантна до борошнистої роси. Використовується для отримання раннього врожаю під плівковими укриттями та у відкритому ґрунті.

Плоди правильної циліндричної форми, світло-зеленого кольору, середньою довжиною 18-22 см. Усередині біла однорідна м’якоть із ніжним солодким смаком. Легко знімаються із куща.

Гібрид кабачку Асма F1 формує дружний та стабільний урожай протягом 4-6 місяців. Він на довго зберігає відмінний смак та товарні якості після збору та при транспортуванні.

Відгук про кабачок Асма F1 від Тетяни Д.:

Цей кабачок вирощую другий рік. Ніжна шкірочка, смачна м’якоть, дуже врожайні. На сім’ю з 4-х чоловік вистачить 2-3 рослини й родитимуть до заморозків! Звичайно, якщо доглядати. В сухе літо старе листя трохи вразилось мучнистою росою. Дуже вдалий кабачок!

Антифейк або як виглядає оригінальна упаковка насіння кабачка Асма F1

Аделія F1 (E28T00358 F1) (Enza Zaden)

Гібрид кабачка для одержання раннього концентрованого врожаю. Призначений для вирощування в першому обороті в теплицях, а також влітку та восени у відкритому ґрунті.

Сильна кущова рослина з короткими міжвузлями, яка зав’язує плоди навіть за умов недостатнього освітлення, а також несприятливих погодних умов.

Плоди світло-зелені, у вигляді подовженого циліндра, без ребристості. Кабачки чудової якості, добре транспортуються на далекі відстані.

Аделія F1 гарантує товарний врожай у весняному та осінньому оборотах. Стійка до таких хвороб, як борошниста роса, вірусів жовтої мозаїки цукіні, мозаїки кавуна та кільцевої плямистості.

Марселла F1 (Enza Zaden)

Середньоранній (48-53 дні) кабачок для культивування навесні в теплицях із плівки, а також влітку та восени в полі чи городі.

Рослина сильна, відкрита, кущова, стійка до поширених вірусних захворювань, у тому числі до борошнистої роси. Завдяки цим якостям можна збирати врожай до заморозків.

Плоди світло-зеленого кольору з глянсовою шкіркою, середньою вагою 300-400 г. Кабачки типової форми, без ребристості, довжиною 16-18 см.

Марселла F1 тривалий час зберігає привабливий колір та товарний вигляд плодів під час транспортування на довгі відстані. Підходить для використання у свіжому вигляді та перероблення.

Опис кабачку Марселла F1 у полі від представника компанії Enza Zaden

КС 3714 F1 (Kitano Seeds)

Кущовий гібрид кабачка для реалізації на ринку свіжих овочів та перероблення. Вегетація триває 35-40 днів від висаджування розсади.

Рослина компактна, вертикальна, напіввідкрита. Легко адаптується до різних умов вирощування. Зав’язує плоди навіть у жарких умовах.

Плоди правильної циліндричної форми, світло-зеленого кольору, глянсові та вирівняні. Відрізняються високою однорідністю весь період збирання врожаю.

KS 3714 F1 має тривалий період плодоношення та відмінні показники при транспортуванні. Рослина стійка до вірусів гарбузових та борошнистої роси.

Теренум F1 (Spark Seeds)

Ультраранній кабачок для консервування та виготовлення ікри. Перші плоди формує через 40-42 дні після висаджування розсади.

Рослина відкрита, досить компактна, має довгий період плодоношення. Толерантне до низьких температур ґрунту і має високу стійкість до вірусів і борошнистої роси.

Кабачки вирівняні, циліндричні, кремового кольору з високим вмістом сухих речовин.

Теренум F1 відрізняється високою врожайністю, тому йому потрібне щоденне збирання. Придатний для вирощування у відкритому та закритому ґрунті.

Відгук про кабачок Теренум F1 від Віри С.:

Кабачок просто отличный, ранний, красивый и по цвету и по форме, на рынке идёт на ура. Плодоносит до морозов. Сею уже три года и не изменяю своему выбору, конечно периодически беру два, три сорта на пробу, пока достойного не нашла.

Стоп-підробки! Огляд оригінальної упаковки насіння кабачку Теренум F1

Арал F1 (Sakata)

Ультраранній гібрид кущового кабачка, який дозріває через 30-35 днів після сходу. Підходить для вирощування у відкритому ґрунті та для отримання надранньої продукції в теплиці.

Рослина компактна, кущового типу, напіввідкрита. Стійка до вірусу жовтої мозаїки цукіні та мозаїки кавуна.

Плоди циліндричної форми, світло-зеленого кольору із білою м’якоттю. Внутрішня структура середньої щільності тому кабачок можна консервувати шматками та заморожувати.

Особливість сорту кабачка Арал F1 у тому, що він здатний зав’язувати плоди відмінної товарної якості довгий період навіть за низьких температур.

Відгук про кабачок Арал F1 від Вікторії К.:

Посадила в этом году впервые и очень понравился. Очень урожайный. Плод гладкий, не ребристый и тяжелый. Рекомендую.

Карізма F1 (Syngenta)

Ранній та надзвичайно продуктивний гібрид з вегетаційним періодом 40-45 днів. Призначений для реалізації у свіжому вигляді та перероблення.

Рослина компактна, з короткими міжвузлями та високою концентрацією жіночих квітів. Стійка до вірусів і борошнистої роси.

Плоди світло-зеленого кольору, циліндричної форми. Структура м’якуша ніжна, біла, з відмінними смаковими якостями.

Карізма F1 – це сорт кабачку з тривалим періодом збирання врожаю, який придатний для заморожування та перероблення на кабачкову ікру.

Даний список сортів кабачка було складено на основі продажів в інтернет-магазині «Супермаркет Насіння», відгуків покупців та виробників насіння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Які сорти кабачків найкращі: кущові види, врожайні та самозапильні

У наш час кабачки можна назвати найпопулярнішим овочом, що росте на садових грядках. Плоди його мають унікальні властивості, що дозволяє їх використовувати в найширшому діапазоні. Кабачки використовують для дієтичного та дитячого харчування. З них часто готують різноманітні страви та застосовують у консервації.

Щоб вирощувати кабачкові кущі, необхідно вибрати якісне насіння.

Для кожної місцевості існує відповідний сорт, здатний переносити різні примхи природи. Плоди рослини можуть бути різної форми, кольору, довжини. Головним плюсом всіх сортів кабачка є те, що вони дають стабільні стабільні врожаї.

Опис

Кабачки дуже корисні для людини, у них міститься:

  • багато вітамінів та мікроелементів, що позитивно впливають на загальний стан організму
  • клітковина, що сприяє нормалізації травлення та очисних функцій організму
  • невелика кількість калорій, що дозволяє використання продукту у дієтичному харчуванні для нормалізації ваги

Різноманітність кабачків Відмінні смакові якості та різноманітність у приготуванні роблять кабачки просто улюбленою стравою для багатьох споживачів у період їх плодоношення.

Переваги та особливості кущових гібридів

Будь-якому городнику відомо, що кабачки займають досить значний простір на городі. Особливо гостро проблема місця стоїть у теплицях. Ці сорти були виведені внаслідок селекційних робіт, метою яких було отримання різновиду рослини, батоги якого будуть менш розлогими. На сьогоднішній день ми маємо масу різновидів кабачка, який росте кущем, а не стелиться по землі. Плеті кущових гібридів набагато коротші, ніж у звичайних гіллястих сортів. Крім того, вони спрямовані вгору та осідають на ґрунт лише під власною вагою.

Такі ботанічні особливості дозволяють агроному суттєво економити земельну площу.

По суті, батоги – це єдина відмінність між кущовими та звичайними кабачками. Плоди гібридів не поступаються зовнішньою привабливістю та смаковими якостями. Їх також використовують як для приготування закусок, перших та других страв, так і для консервування.

Між собою кабачки відрізняються за такими критеріями:

  • холодостійкість;
  • ступінь пружності м’якоті;
  • кулінарне призначення;
  • ступінь урожайності;
  • час плодоношення.

Економічність кущових різновидів є їхньою єдиною, але дуже значущою перевагою перед тиновими видами. Тому вони мають великий попит у городників.

Чорний красень

Один з найсмачніших та врожайних сортів, які садять у відкритому ґрунті. Грунт повинен бути родючим і легким. Ідеально підійдуть чорноземи та суглинки з нейтральною кислотністю. Тривалість періоду вегетації – 50-55 днів. Перший урожай знімають на початку липня. Плодоношення триває близько трьох тижнів. Чорний красень теплолюбний, стійкий до похолодання.

Його культивують на ділянках, захищених від протягів та вітрів. Плоди виходять подовжені, злегка ребристі біля основи. Шкірка у них щільна та глянсова. Врожайність – 10 кг з однієї рослини.

Високоврожайні сорти рослини

Багато садівників мріють посадити на своїй ділянці рослини, які даватимуть небувалу кількість плодів. Є кілька сортів-рекордсменів:

Посадивши на грядці насіння цих сортів, можна бути впевненим, що без плодів ви не залишитеся.

Найголовніше — виконувати всі правила агротехніки, тоді рослини не будуть постійно хворіти і нападати на шкідників. Тільки в цьому випадку можна буде отримати великий урожай смачних та корисних плодів.

Куанд

Середньостиглий сорт, виведений у Кубані. Вирощується прямим посівом у ґрунт або через розсаду. Демонструє стійкість до високої вологості та заморозків. Дозрівання плодів відбувається на 60-й день. У них яйцеподібна форма та плямисте забарвлення. При консервації овочі не втрачають свого смаку.

  • опірність шкідникам;
  • універсальність застосування;
  • лежкість;
  • Висока врожайність.

Догляд за рослиною нескладний, включає традиційні агротехнічні заходи.

Для середньої смуги України

Найкраще для кліматичних умов та ґрунтів середньої смуги України зарекомендували себе:

  • Чаклун;
  • Каризму;
  • Шпаківня;
  • Фараон;
  • Білоплідний.

Колдун.

Цей сорт призначений для вирощування у відкритому ґрунті. Відрізняється від інших, тим що плоди поступово встигають один за одним, тим самим продовжуючи термін плодоношення. Кабачки починають дозрівати дуже рано і продовжують приносити плоди протягом усього літа. Перший кабачок дозріває вже через сорок п’ять днів після висадки насіння у ґрунт.

Кущі цього сорту можуть рости дуже компактними. Рослина може протистояти різним хворобам та шкідникам.

Молоді кабачки виростають невеликого розміру та масою до півкілограма. У них світло-зелена ніжна шкірочка та світла м’якоть. Якщо кабачок розрізати, він випромінює ніжний характерний аромат.

Плоди кабачків сорту Чаклун часто застосовують у консервації, а також для приготування різних запіканок, оладок та іншого.

Каризм. Цей сорт є гібридним та приносить рясні врожаї. Щотижня з кожного куща можна отримати до десяти плодів. Коли знімаються кабачки, протягом короткого часу починають утворюватися нові зав’язі.

Кущі цієї рослини виростають розлогими, вони утворюють велику кількість товстих і сильних пагонів. Кабачки мають довгасту форму, і світло-зелену шкірку. М’якуш ніжний і ароматний, тому його часто застосовують для приготування різних страв, а також для маринування.

Сорт Каризму має ранні терміни дозрівання плодів. Перший урожай можна отримати вже наприкінці травня.

Невибагливість у догляді, хороша переносимість різних захворювань та стійкість до холодів, роблять представників цього сорту фаворитами перед іншими кабачками для вирощування в середній смузі України.

Плоди цієї рослини добре переносять перевезення з одного місця до іншого і тому можуть продаватися практично на території всієї країни.

Шпаківка. Цей сорт відносять до підвиду Цукіні. Він має відмінні риси, такі як темно-зелену товсту шкіру та ніжну світлу м’якоть.

Перші плоди починають з’являтися на кущі вже через п’ятдесят днів після посадки у ґрунт. Як правило, на одному кущі одночасно встигає одразу кілька плодів, які не відрізняються один від одного розмірами. Часто кабачки бувають приблизно півкілограма, але зустрічаються і більші.

Звичайні кабачки або цукіні

Розглядаючи найкращі сорти кабачків 2021 для відкритого ґрунту, багато садівників задаються питанням, який з різновидів краще вибрати, звичайну чи цукіні. Відповісти на поставлене «завдання» буває складно навіть агрономам, що вже говорити про дачників-аматорів.

Вибір залежить виключно від бажання та термінів зберігання зібраного врожаю. Цукіні практично не відрізняються за смаком від класичних сортів, але при цьому зберігаються в рази гірше. Традиційні ж є більш прийнятними для тривалого зберігання. Вони легко витримують короткочасні заморозки та підходять для заготовок на зиму. Багато господинь вибирають їх для приготування рагу або кабачкової ікри.

За смаком та ароматом між кабачком та цукіні різниці немає. Не дарма, їх об’єднали у єдину групу у Українському Державному Реєстрі.

Для садівників, які вирішили вирощувати лише великі сорти, не рекомендується вибирати цукіні. Їх розмір поступається звичайним сортам у кілька разів. Достатньо лише подивитися на сорт «Український розмір» або «Грибовські», щоби побачити візуальну різницю.

Якщо садівник не визначитися, що йому садити, то можливим альтернативним рішенням стане посадка незвичайного плоду «кривошийка». Крукнек належить до сімейства кабачкових продуктів. Однак, у порівнянні з ними, має криву форму жовтого кольору, покриту наростами, що нагадують бородавки.

Серед актуальних на 2021 рік сортів можна виділити:

  • Скрудж;
  • Жираф F1;
  • Золотий гребінець;
  • Гуси-лебеді.

Відмінні риси кабачків в залежності від сорту:

  • розмір (може варіюватися у менший чи більший бік);
  • форма (часто, бувають трьох видів: овальні, циліндричні та круглі);
  • забарвлення шкірки та її тонкість (від найсвітліших тонів до насичених, що кидаються у вічі);
  • колір та щільність м’якоті (може змінюватися залежно від різновиду);
  • смак (від ніжного до нейтрального, що підходить для заготовок на зиму);
  • обсяг насіння і їх м’якість (від тонких і ледь помітних, до грубих).

Відмінності вітчизняних та зарубіжних сортів

Вітчизняні сорти відрізняються стійкістю до заморозків.

Вітчизняні сорти кущових кабачків морозостійкі. Це єдина їхня перевага в порівнянні з іноземними видами. Наші кабачки не мають такого презентабельного товарного вигляду, як імпортні, вони не відрізняються особливою красою та високими смаковими якостями. Але вони швидко ростуть і не потребують постійного догляду.

З імпортними сортами все інакше. Їхня врожайність набагато вища, вони помітно виграють за смаковими якостями. Зарубіжні представники плодових культур мають тонку шкірку, відмінний товарний вигляд та довго зберігаються.

Вони мають недолік – такі види не ростуть на всіх територіях, їм потрібен належний догляд. Якщо посадити кабачки та залишити їх без нагляду, під час зав’язування плодів рослина просто скине їх та врожай пропаде.

Відмінною рисою між двома видами кабачків є те, що зарубіжні плоди можуть залишатися на рослині тривалий час і не втрачати своїх якостей. Вітчизняні ж представники швидко позбавляються їх, коли переспівують.

Партенон

Голландський високоврожайний сорт із тривалим періодом плодоношення. Добре переносить спекотну погоду та дощі.

  • привабливі зовнішні характеристики;
  • самозапилюваність;
  • продуктивність.

За дотримання належних умов вирощування з квадратного метра збирають до 15 кг кабачків.

Корисні поради щодо вирощування

Щоб отримати якісний урожай, необхідно дотримуватися деяких правил посадки та догляду:

  1. Садити насіння необхідно в родючу землю, збагачену органічними та мінеральними підживленнями. Ділянку удобрюють перегноєм (5 кг), деревною золою (1 кг), суперфосфатом (50 г) та калійною сіллю (40 г). Ця кількість розрахована на м².
  2. При посадці необхідно дотримуватися дистанції, щоб забезпечити рослинам повноцінне зростання, розвиток та відсутність хвороб та паразитів.
  3. Важливим моментом вирощування міцної розсади є термін висіву насіння. У південній зоні країни їх сіють у відкритий ґрунт, коли пройдуть весняні заморозки, у регіонах Середньої та Центральної смуги застосовують розсадний спосіб вирощування кабачків (сіють наприкінці квітня). На ділянку паростки пересаджують наприкінці травня, коли мине загроза заморозків і ґрунт прогріється до температури 12°. При висадженні розсади в суворій кліматичній зоні перший тиждень потрібно укриття, щоб молоді паростки не промерзли і не загинули.
  4. У міру зростання та розвитку кущики слід регулярно зволожувати, використовуючи для цього теплу відстояну воду. Розпушування ґрунту після поливів необхідне для підтримки волого- та повітропроникності ґрунту.
  5. Щоб призупинити зростання бур’янів та випаровування вологи, ґрунт навколо кущиків мульчують городньою землею або торішнім гноєм.
  6. За весь сезон кущі потрібно підгодувати комплексними препаратами: на початку вегетації – азотом, на етапі формування суцвіть та плодових зав’язей – фосфором та калієм. Збалансоване харчування забезпечить рослинам хороший імунітет та підвищить якість та кількість урожаю.
  7. Для профілактики хвороб та шкідників ґрунт навколо кущів посипають деревним попелом. У разі ураження хворобами зрошують мідним купоросом, а при появі паразитів обприскують зольно-мильним розчином, часниковим або перцевим настоєм.
  8. Збір та зберігання. Важливо вчасно провести збирання врожаю, т.к. перезрілі плоди стають непридатними для харчування. У кожного сорту свій термін дозрівання, тому важливо його враховувати. Визначити зрілість плодів можна за зовнішнім виглядом, станом шкірки та розмірами. Зберігати овочі можна у підвалі, погребі, холодильнику. Для більш тривалого зберігання кабачки подрібнюють на шматочки та оправляють у морозилку.

Які кабачки найврожайніші для відкритого ґрунту

Багатьох цікавить, які кабачки найврожайніші для відкритого ґрунту залежно від термінів дозрівання плодів.

Ранньостиглі сортиСередньостиглі сортиПізні сорти
назваврожайність на 1 м2назваврожайність на 1 м2назваврожайність на 1 м2
Зебра9 кгГрибівські9 кгГоріховий8 кг
Мавр20 кгЗолотинка10 кгТіволі5 кг
Білуха11 кгЖовтоплідний9 кгСпагетті Равіоло6 кг
Карам11 кгКаунд9 кгЛагенарія Калебаса43 кг
Водоспад7 кгНефрит9 кгЛагенарія звичайна40 кг

Вибираючи врожайний різновид кабачків для відкритого ґрунту, краще віддати перевагу рослинам з потужною будовою наземної частини, так як воно менше зазнає негативного впливу холодів і практично не уражається хворобами та шкідниками.

Важливо! Бажання продовжити період плодоношення кабачків змушує фермерів вдаватися до штучних методів. Це може призвести до значного зниження смакових якостей та кількості корисних речовин у складі плодів.

Ранні кущові сорти

Настав час розглянути сорти кущових кабачків за часом дозрівання. Як завжди, почнемо з ранніх культур. Зазвичай перші плоди таких рослин можна отримати через 37–56 днів після проростання насіння. Ранні кабачки підходять для північних районів з коротким літом, а південних регіонах культуру можна висаджувати після збирання ранньої зелені.

Іскандер F1

Щоб отримати ранній урожай, рослину висаджують у парники або роблять їй укриття з агроволокна. Плоди відрізняються зеленуватим відтінком з хрусткою м’якоттю.

Порада! Коли розмір плода знаходиться в межах 12-17 см, м’якуш насичується солодкуватим присмаком. У цей час треба встигнути зірвати овоч із куща, хоча якщо він і переросте, смакові якості не погіршаться.

Арал F1

Рослина з маленьким кущем належить до гібридів. Кабачок починає плодоносити після посіву насіння через 45 днів. Гібрид стійко переносить холодну дощову погоду без зниження врожайності. Плоди із зеленуватим відтінком при переростанні утворюють форму груші.

Цукеша

Рослина стійка до холоду на ранній стадії зростання. Добре росте на відкритих грядках та у теплиці. Яскраво-зелений плід дуже насичений цукром, що робить його універсальним у застосуванні. Кабачок відмінно переносить транспортування та зберігання близько півмісяця. Із куща можна зняти до 12 кг урожаю.

Колдун

Сорт відрізняється тривалим періодом плодоношення. Перший урожай можна отримати на 47-й день після проростання насіння. Стійка до багатьох хвороб рослина має сильну будову куща. Кабачок вважається універсальним призначенням.

Порада! Найкращі смакові якості спостерігаються у плодах вагою 0,5 кг.

Кавілі F1

Ранній гібрид за відсутності бджіл має властивість самозапилятися. Рослина плодоносить до 2 місяців, ідеальна для вирощування в теплицях. Кабачок любить підживлення, що збільшує плодоношення. Перезрілий плід негрубий.

Рейтинг найкращих сортів кабачків

КатегоріяМісцеНайменуванняРейтингЦіна
Найкращі сорти білоплідних кабачків1Кавілі F1 (Голландія, 2002)9.9/1044
2Іскандер F1 (Голандія, 2006)9.9/1034
3Сангрум F1 (Голландія, 2002)9.9/1045
4Білоплодні (Україна, 1983)9.8 / 106
5Ролик (Україна, 1990)9.8 / 1010
Найкращі сорти кабачків цукіні1Кандела F1 (Франція, 2019)9.9/1030
2Цукеша (Україна, 1986)9.9/1015
3Чорний красень (Україна, 2006)9.8 / 1014
4Скворушка (Україна, 2009)9.8 / 1010
5Тигреня (Україна, 2008)9.8 / 1015
6Голд Раш F1 (Голландія, до держреєстру не включено)9.8 / 1019

Традиційні чи гібридні сорти

Насіння кабачків найкращі сорти для відкритого грунту включають не тільки гібриди, але й класичні різновиди, що відрізняються своєю невибагливістю і можливістю пророщування нової розсади з насіння, зібраного з вже плодоносної культури. Вибір певного сорту залежить виключно від переваг садівника, часу, що проводиться на городі, та коштів, необхідних для покупки насіння, парника для пророщування та добрив.

За бажання садівник може схрестити традиційні кабачки з гарбузом або паттіссоном, отримавши в результаті міжсортне перезапилення.

Висадка та подальший догляд

Підготовку до посадки починають з осені за допомогою перекопування ділянки з одночасним внесенням поживних речовин у розрахунку на 1 м2:

  • 1 відро перегною;
  • 30 г суперфосфату;
  • 15 г калійних добрив.

Навесні ж ґрунт рихлять і перекопують. Формують ряди з відривом 1–1,5 м друг від друга. А між лунками — 1 м. З таким розрахунком, щоб кожна рослина припадало щонайменше 1 м² площі.

Кожну лунку вносять по 1 ст. л. “Ефектону”, після чого засипають невеликим шаром землі. Розсаду висаджують разом із грудкою ґрунту, вилученою з горщика. Заглиблюють до листочків. Накривають плівкою. Полив виробляють кожні 10 днів із розрахунку 10 л на 1 м².

Важливо! За 10 днів до збирання врожаю зрошення припиняють, оскільки це може спровокувати загнивання плодів.

Під час цвітіння вносять добрива, на 10 л води використовують:

  • 40 г суперфосфату;
  • 20 г калійної селітри;
  • 25 г амонію сірчанокислого.

На один кущ витрачають 1 л підживлення. До початку плодоношення підгодовують розчином коров’яку або пташиного посліду в розрахунку 1:10 та 1:20 відповідно.

Що можна зробити з кабачків?

Кабачок та цукіні, поширено використовуються в кулінарії для приготування різноманітних страв та заготовок. Виростивши на грядці безліч різновидів кабачкових, визначитися з їх використанням не складе великої праці. Як варіант, можна спробувати додати продукт до таких страв:

  • овочеві салати;
  • фреші та соки;
  • кабачкову ікру чи рагу на зиму;
  • варення або компот;
  • випічку;
  • тушковані страви та овочеві запіканки;
  • овочеве барбекю;
  • як окрема страва для смаження або приготування на пару.

Вибираючи такі сорти, як: “Запіканка”, “М’ячик”, “Рондіні”, “Боцман F1”, “Теща хлібосольна F1”, “Колобок F1” та “Апетитний горщик”, кулінар може не вигадувати страви, а просто подати продукт в запеченому вигляді. Деякі примудряються фарширувати круглі сорти баклажана овочами та навіть м’ясом, запікаючи у духовці при температурі 160 градусів.

Головні правила посіву насіння на розсаду

Підготовку розсади проводять за місяць до висаджування. Посадковий матеріал поміщають у вологий мішечок на 3 доби. Набряклі, але не проклюнулися насіння прогрівають протягом 6 годин при температурі +50 … +65 ° С, після чого в окремі горщики розміром 10х10 см висівають по 2-3 насіння.

Субстрат готують із наступним складом:

  • 6 частин торфу;
  • 2 частини перегною;
  • 2 частини дернової землі;
  • 1 частина тирси.

Ґрунт попередньо зволожують. Глибина посадки – 2-3 см. Зрошення проводять кожні 10 днів. Перш ніж розсада проросте, температуру утримують на рівні +18…+25°С, після — знижують показник до +15…+20°С.

Як тільки з’являться сходи, проводять перше підживлення, через 10 днів – процедуру повторюють. Як активний компонент використовують розчин коров’яку з розрахунку 1:10. На одну рослину використовують 50 мл добрива. Важливо! Розсаді потрібна велика кількість світла, інакше пагони будуть слабкими та витягнутими.

Вдруге розчин додають у розрахунку на 10 літрів:

  • 20 г суперфосфату;
  • 10 г селітри;
  • 15 г сульфату калію.

При цьому кількість однієї рослини зростає до 1 склянки. 25-30-денні пагони з 2-3 листочками готові до пересадки.

По регіонах

У південних областях вітаються кабачки, витривалі до посухи та спеки, з тривалою віддачею врожаю. Чим далі на північ, тим більше цінується скоростиглість та холодостійкість.

Південь

  • Аймаран F1
  • Алія F1
  • Ардендо F1
  • Асма F1
  • Буратіно
  • Жар-птиця
  • Медуза F1
  • Мостра F1
  • Відмінник F1
  • Сангрум F1
  • Сціллі F1
  • Тосха F1
  • Хобі F1
  • Ясмін F1

та Середня смуга

  • Ардендо F1
  • Барчук F1
  • Велиж F1
  • Віліна F1
  • Делікатес
  • Золоте теля
  • Смарагдовий
  • Іскандер F1
  • Квіти МС
  • Конкордія F1
  • Олена F1
  • Матроскін
  • Невіра F1
  • Шпак
  • Фазан
  • Цукеша
  • Чорний красень
  • Урал та Скандинавія
  • Амджад F1
  • Ардендо F1
  • Арктик
  • Бабине щастя
  • Банани на грядці F1
  • Важливий пан
  • Віліна F1
  • Діамант F1
  • Іскандер F1
  • Конкордія F1
  • Олена F1
  • Лимонадний Джо
  • Невіра F1
  • Стрілянина
  • Північний варіант
  • Північний ведмедик
  • Скандинавський смарагд F1
  • Скандинавіяське золото

Ленінградська область

  • Ангеліна F1
  • Аеронавт
  • Білогір F1
  • Золотий F1
  • Іскандер F1
  • Кавілі F1
  • Улюбленець
  • М’ячик
  • Президент F1
  • Фараон
  • Чорний красень

Найпопулярніші гібриди

ури, а для регіонів Середньої смуги та — холодостійкі гібри

Грибовський Голд

е звертати увагу на призначення сорту – одні вживають свіжими, інші мають відмінні

Садко F1

е термообробки, треті консервують на зиму.

    Не менш важливим нюансом є смак плодів. Вони відрізняються між собою по солодощі, твердості, соковитості м’якоті.

Динар F1

Білоплідні

Плетисті ліаноподібні сорти кабачків з незвичайними плодами

Для любителів екзотики виведено окремі сорти. Культури поєднують у собі декоративні якості, урожайність. Кабачки їстівні та смачні, незважаючи на їх часто химерну форму.

Сходження

Здобули ліаноподібну плетисту культуру італійські вчені. Рослина відрощує стебла довжиною більше 5 м. Для плетіння необхідне встановлення шпалери. Плоди по довжині важко визначити. Вони бувають різні, причому одні злегка вигнуті, інші згорнуті бубликом. У кабачків кремова шкірка, хрустка біла м’якоть. Урожай довго зберігається, піддається транспортуванню, не втрачає товарного вигляду.

Дивовижний велетень

За термінами дозрівання сорт вважається ультрашвидким. Рослина відрощує довгі ліани, плететься по встановленій шпалері. Кабачки виростають завдовжки до 1 м. Важать гіганти 6-10 кг. Забарвлення шкірки складається з світло-зелених та темно-зелених смуг. Ліана витривала до холодів, не хворіє при постійній вогкості. Урожай має рекордні терміни зберігання – 1,5 роки.

Пізньостиглі кущові кабачки

Плоди пізніх сортів добре підходять для зимових заготовок, а деякі кабачки можна зберігати тривалий час у погребі.

Спагетті Равіоло

Рослина має акуратний невеликий кущ, здатний поміститися на будь-якій відведеній грядці. Цікавим є сам плід кабачка. Помаранчева шкірка і того ж кольору м’якоть нагадує апельсин. Приготовлений молодий плід на смак нагадує простий кабачок, а якщо зварити його перестиглим, м’якоть розшарується на волокна. Рослина стійка до хвороб, ближче до зими на кущі залишають максимум 8 зав’язей.

Цукіні

Цей кабачок вирізняється різним кольором плодів. Вони можуть бути салатного, світло-або темно-зеленого, навіть жовтого кольору. М’якуш плода смачний, вважається швидкого приготування. Рослина ніколи не утворює батогів.

Тіволі F1

Ще один кущовий кабачок, прозваний спагетті. Рослина утворює великий кущ, що потребує певного простору. Плід повністю визріває через 4 місяці після сівби. Кабачок дуже любить зрошення і при його нестачі може скинути плоди, що зав’язалися. Яскраво-жовтий овоч при варінні розпадається на волокна, що нагадують спагетті.

На відео представлений огляд кущових кабачків:

Найкращі сорти кабачків для різного клімату

Для

Сорти, які підходять для , прийнято розподіляти на групи: цукіні, гібриди та традиційні сорти. Кожна група має свої плюси та мінуси.

Цукіні, як правило, мають характерну щільну шкірку. Забарвлення може бути різним. Зберігаються плоди у сприятливих прохолодних умовах більше місяця. Врожайність кабачків для нижча, ніж у сортів для регіонів середньої смуги.

Сортові кабачки дозволяють зібрати насіння, яке підійде для посіву на наступний рік. Плоди зберігаються довго.

Важливо! Урожайність у гібридів висока, однак насіння плодів не можна використовувати на наступний сезон.

Найкращі сорти для :

“Вайт Буш”; “Іскандер F1”, “Цукеша”; “Золотинка”; Спагетті; «Геновезе»; “Гольда”; “Тіволі”; «Ніжний зефір» та інші.

Сорти кабачків для Уралу

Кабачки для Уралу мають бути ранньостиглими. Наприклад, “Білий”, “М’ячик”, “Негритенок”, “Жовтоплідний”, “Цукеша”, “Аеронавт”. Ніжні плоди визрівають через 45-50 днів із моменту появи сходів.

Пізні сорти можна збирати за 3 місяці. Підійдуть сорти: “Скворушка”, “Чорний красень”, “Спагетті Равіоло”, “Лагенарія Калебаса”.

Найсмачнішими та найстійкішими сортами є: «Ізольда», «Маркіза», «Якір», «Ніжність», «Грибовський 37», «Асторія», «Ролік», «Трістан».

Для Скандинавії

Для клімату Скандинавії відмінно підходять вологостійкі та холодостійкі сорти, наприклад: Ролик, «Каризму», «Фараон», «Грибовські 37», «Довгоплідний, Білий ведмідь».

Самозапильні культури можуть рости в різних кліматичних умовах: «Білогор», «Партенон», «Цукіні», «Кавілі», «Аполон».

Всі перелічені гібриди та сорти універсально підходять для вирощування овочів у , Скандинавії та на Уралі, а також інших регіонах. Якщо дотримуватися певного мікроклімату, то можна зібрати пристойний урожай кабачків.

Кущові сорти середнього дозрівання

З кущових середньостиглих сортів кабачків перші врожаї можна зняти приблизно через 55 днів після появи над ґрунтом перших паростків. Найцікавіші овочі цього періоду дозрівання зараз ми розглянемо.

Золотинка

Дуже привабливий плід жовтого кольору не говорить про те, що він старий чи кормовий. Навпаки, ніжний кабачок із м’якоттю ідеально підходить для приготування дитячого харчування, яке можна давати дитині з 7 місяців. Рослина відрізняється малими розмірами куща з величезним переважанням квіток жіночого типу. Плоди важать 200-400г, але найважливіше, можуть зберігатися до 2 місяців в обладнаних сховищах. Овочі використовують як універсальний.

Куанд

Плід цього сорту виділяється смугастим візерунком. Темні чіткі лінії чергуються світлими смугами різного відтінку. Перший урожай кабачків можна зняти з куща через 57 днів після проростання насіння. Овочі мають тонку ніжну шкірку, але при старінні – сильно грубіє. Рослина стійко переносить сльоту, холод, більшість захворювань. Кабачок вважається універсальним призначенням.

Про автора

admin administrator