Картопля бриз опис сорту характеристика

Авторadmin

Картопля бриз опис сорту характеристика

Сорт картоплі «Бриз» – опис сорту та характеристика, смакові якості

Картопля – один із незамінних продуктів у меню будь-якої родини. Тим, хто вибрав для посадки картопля «Бриз», опис сорту допоможе краще зорієнтуватися у його характеристиках. Після цього можна буде зайнятися пошуком насіннєвих бульб. Сорт відноситься до середньоранніх, тому підходить для посадки в середній смузі та північних регіонах. Огородники, які вже вирощували «Бриз» на своїй ділянці, оцінили його відмінний смак та високу врожайність.

Опис сорту, його плюси та мінуси

У кущів цієї картоплі досить тонкі стебла з бляклим забарвленням.Листя рослини добре розвинене, яскраво-зелене, з темними прожилками та облямівкою по краю. Поверхня листових пластин хвиляста. Цвіте картопля звичайними білими квітками. У процесі зростання рослини не лягають на землю. Це зумовлено тим, що кущі не високі і не дуже розлогі.

Період вегетації триває 60-80 діб з посадки. Через цей час урожай повністю дозріває та готовий до збирання. Як і будь-яка культура, цей сорт картоплі має свої переваги та недоліки. Серед його переваг можна виділити такі:

  • висока врожайність навіть у несприятливі роки;
  • картопля відрізняється гарним смаком;
  • стійкість до більшості захворювань;
  • відмінні товарні якості бульб;
  • рівна форма плодів, що полегшує чищення.

З недоліків можна відзначити слабку стійкість картоплі до фітофторозу та нематоди – це вимагатиме профілактичних обробок та регулярного огляду для виявлення симптомів захворювання.Також не варто сподіватися на високу врожайність, якщо під картопля не вносяться добрива. Велика кількість бульб формується лише при регулярних підживленнях. У цьому випадку з сотки можна отримати до 400 кг овочів.

Характеристика бульб

На кожному кущі формується по 8-12 штук бульб. Плоди мають рівну округлу або овальну форму і середню вагу 120 г. Зовні бульби вкриті жовтуватою сітчастою шкіркою. М’якуш овочів соковитий, кремового відтінку. Очі залягають неглибоко. Вміст крохмалю в картоплі залежить від агротехніки і може становити 10-16%. Зібраний урожай легко переносить транспортування. Бульби до весни зберігають свої товарні якості та смак.

Смакові якості картоплі

За дегустаційною шкалою смакові якості картоплі отримали від фахівців оцінку 7 балів. Сорт вважається універсальним, тому може піддаватися будь-якій кулінарній обробці. Ця картопля смачна у відвареному та смаженому вигляді, підходить для приготування рагу, чіпсів, салатів.У процесі термічної обробки бульби не сильно розварюються і темніють. Смак у картоплі досить насичений.

Обробка бульб перед посадкою

Для посадки придатні тільки здорові та неушкоджені бульби. Чим більшим буде посадковий матеріал, тим раніше дозріє врожай. Купувати насіннєву картоплю потрібно за 3-4 тижні до посадки. Для початку бульби обполіскують у слабкому розчині марганцівки та розкладають у теплому місці для пророщування в один шар. Замість марганцівки для знезараження можна використовувати препарати:

Під час передпосадкової обробки допустимо також використовувати стимулятори («Потейтін», «Міком»). Приблизно через 2 тижні з’являться перші паростки. Після цього температуру в приміщенні знижують до 11-14 ° C, щоб паростки сильно не витягувалися.Якщо використовується власний матеріал, після його вилучення зі сховища температуру підвищують плавно. Перші 2-3 дні бульби повинні бути при температурі 10-12° C.

Вибір та підготовка ділянки

Як показує характеристика, сорт картоплі «Бриз» чудово росте на різних типах ґрунтів. Культивувати його можна у будь-якому регіоні. При посадці обов’язково враховують правила сівозміни. Кращими попередниками для картоплі є гарбузові та бобові рослини, коренеплоди, капуста.

Необхідно заздалегідь підготувати ділянку. За правилами обробіток землі проводять восени. Грунт скопують на глибину 30 см, одночасно вносячи перегній. Навесні залишиться тільки розпушити землю граблями і прибрати бур’яни, що з’явилися. На момент посадки ґрунт обов’язково повинен бути вологим.

Грядка з картоплею повинна розташовуватися на сонячному місці. При недостатній освітленості рослини почнуть нарощувати зелену масу на шкоду формуванню бульб. В результаті врожай буде недоотриманий.

Схема, терміни та правила посадки

Саджують картоплю у відкритий ґрунт, коли зникає загроза заморозків, здатних занапастити ніжні паростки. Денна температура в цей час повинна триматися на рівні 15-20 ° C:

    У південних регіонах картоплю садять у середині квітня.
  1. В умовах Підмосков’я – у першій декаді травня.
  2. У Сибіру та на Уралі посадка проводиться наприкінці травня або на початку червня.

Найчастіше городники садять насіннєву картоплю методом «під лопату». Підходить цей спосіб і для сорту Бриз. Бульби саджають у лунки глибиною 10 см, розташовані з інтервалом в 40 см. Між рядами залишають відстань, що дорівнює 70 см. Лунки попередньо проливають водою і кидають у них по жмені деревної золи. Після посадки бульб їх присипають землею і розрівнюють ділянку.

У місцевості з дощовим кліматом доцільно проводити посадку в гребені. У цьому випадку коренева система не постраждає від нестачі кисню при частому випадінні опадів. Вода стікатиме з гребеня вниз. Висота насипу повинна становити 15 см. Картоплю садять у гребінь на глибину 5-6 см з інтервалом 30 см.

У посушливих регіонах найбільше підійде посадка в траншеї, заздалегідь підготовлені з осені. Їх глибина повинна дорівнювати 30 см. Між траншеями залишають відстань 70 см. Бульби поміщають у землю на глибину 5 см. Зверху посадки мульчують.

Дохід від висадки до збирання врожаю

Оскільки сорт не схильний до вилягання, картопля можна підгортати всього один раз замість двох. Підгортання проводять, коли сходи піднімуться на висоту 15-20 см. При цьому кущі вимагають регулярних прополок та розпушування. Бур’яни позбавляють картоплю вологи та поживних речовин і потенціал сорту не розкривається. Розпушувати і прополювати ґрунт краще відразу після поливу чи дощу.

Режим поливу

Поливати посадки потрібно в залежності від погодних умов. За вегетаційний період достатньо провести полив 3 рази. Спочатку грядку поливають, коли з’являться сходи. Друге зрошення ґрунту проводять на початку цвітіння. Третій полив необхідно виконати, коли картопля відцвіте.

Об’єм води повинен бути таким, щоб грунт став зволоженим на глибину до 40-50 см. Надлишковий полив не менш шкідливий, ніж посуха. Застоюючись у міжряддях, вода перешкоджатиме надходженню кисню до коріння, що може призвести до загнивання підземної частини кущів.

Внесення добрив

Підгодовують картоплю мінеральними добривами. Культурі необхідні:

Добрива подають у вигляді розчинів. Дозування препаратів зазначається виробником на упаковці. Перше підживлення проводиться через місяць після посадки. На цьому етапі розвитку рослин потрібні азотисті речовини.

Друге і третє підживлення вносять одночасно з поливом перед цвітінням і після нього. Сечовину застосовують лише при першому внесенні добрив, не допускаючи передозування. На надлишок азоту рослини відреагують нарощуванням темно-зеленого пишного бадилля на шкоду формуванню бульб.

Можливі проблеми

Картопля може захворіти на фітофтороз і паршу. Набагато простіше не допустити розвитку захворювань, аніж вести з ними боротьбу. Обидві хвороби мають грибкову природу. Не допустити їх появи можна посадивши картоплю на сонячному місці з дотриманням схеми посадки. Не можна порушувати режим поливу. Бажані також профілактичні обробки одним із фунгіцидів:

  • «Фітоспорин»;
  • «Алірін-Б»;
  • «Квадріс»;
  • «Гамаїр».

Зі шкідників культурі найбільше докучає колорадський жук. З ним борються механічним та хімічним методом, збираючи комах вручну та застосовуючи інсектициди.

Всі характеристики картоплі «Бриз» говорять на користь її посадки на присадибній ділянці. Переваги сорту в хорошій урожайності, скоростиглості, невибагливості до структури та якості ґрунту. Бульби відрізняються рівною формою, вираженим смаком, добре зберігаються.

Характеристика та опис сорту картоплі бриз, вирощування і догляд

Картопля відноситься до найпоширеніших овочів, які можна побачити на російських городах. Не дивно, що у селекціонерів це одна з найулюбленіших культур, вони постійно виводять все нові і нові різновиди. Картопля Бриз отримано порівняно недавно, але його вже помітили і оцінили багато городники. Розглянемо докладніше його характеристики і агротехніку вирощування.

Опис і характеристики картоплі сорту Бриз:

  • кущ середньорослий, полупрямостоящій, проміжного типу;
  • стебла зеленого кольору, з ледь непомітною або відсутньої антоціановой забарвленням;
  • великий лист, зі слабоволністим краєм, зеленого забарвлення;
  • суцвіття і самі квітки середньої величини, забарвлення віночка – червоно-фіолетова;
  • бульба овальний, очі розташовані на середній глибині;
  • шкірка середньої гладкості;
  • шкірка і м`якоть бульб – жовті;
  • смак хороший;
  • стійкість до скручування листя, раку картоплі, полосчатой ​​і зморшкуватою мозаїці;
  • середня стійкість до парші, ризоктониозу, чорної ніжки, фітофторозу.

Урожайність сорту Бриз – 1,6-3,9 кг (максимальна – 4,5 кг) з 1 м2 при середній масі одного картоплі 97-154 м Товарність зібраних бульб – 83-98, крахмалистость – 10,0-15,8 . Картопля вважається придатним до транспортування і тривалого зберігання, лежкість при цьому становить 97.

Викопані бульби сорту Бриз придатні до приготування будь-яких картопляних страв, наприклад, пюре, смаженої картоплі, можна додавати їх в супи, інші страви. Розварюються бульби в малому ступені, їх смакові якості оцінені на 7 балів з 10. Зберігання сорт Бриз витримує добре, так як період фізіологічного спокою у нього тривалий.

Достоїнства і недоліки

Сорт картоплі Бриз привертає овочівників багатьма позитивними якостями, які у нього є. Наприклад, ті, хто вирощував його, помітили, що він відрізняється такими якостями, як:

  • невимогливість до грунті;
  • стійкість до багатьох захворювань картоплі;
  • відмінна врожайність;
  • стійкість бульб до механічних пошкоджень при збиранні;
  • відмінний товарний вигляд картоплі, придатність до продажу;
  • високий відсоток зберігання бульб при зберіганні;
  • універсальність застосування.

Недоліки у картоплі сорту Бриз не зазначені, крім поражаемости нематодою.

Агротехніка вирощування та догляду

Насіння картоплі сорту Бріз відбирають восени, після збору врожаю і зберігають його до весни в погребі, окремо від бульб призначених для вживання. Готувати до посадки їх починають за 1 місяць до цієї події. Бульби дістають зі сховища, оглядають, відбирають мляві або підгнилі екземпляри, інші занурюють у рожевий розчин марганцівки і розкладають в 1 шар в теплому місці для пророщування. Протягом терміну пророщування їх обприскують розчинами стимуляторів росту: це не тільки підтримує вологість бульб, але і змушує їх швидше проростити паростки.

Ділянка під цю картоплю вибирають на сонячному і відкритому місці, бажано без ухилів, щоб вода не стікала в одну сторону, без протягів і вітру. Його підготовку проводять восени: прибирають все залишки від попередніх рослин, глибоко перекопують і одночасно вносять добрива: перегній і золу, мінеральні суміші. Можна закрити в грунт опале листя дерев, які за зиму перегніют і послужать природним добривом для картоплі. Якщо з яких-небудь причин не вдалося підготувати грядки з осені, то такі роботи проводять навесні, незадовго до посадки бульб. Добрива в цьому випадку краще застосовувати мінеральні.

Щоб попередити зараження нематодою картоплі цього сорту проводять обробку землі нематоциди за місяць до посадки бульб. Пізніше не обробляють, так як ці препарати токсичні і пригнічують ріст культурних рослин. Інших же ефективних способів боротьби з цими шкідниками поки не розроблено.

До посадці приступають, коли значно потеплішає. Висаджують бульби в борозенки або лунки на відстані не менше 0,4 м. У кожну лунку кладуть по 1 шт. середніх за розміром бульб або розрізають великі на частини і кладуть в лунку по 1.

Догляд за картоплею Бриз не вимагає багато зусиль з боку городника, так як це сорт досить невибагливий до вирощування та догляду. Поливають рослини рідко, але великою кількістю води. Перший полив проводять перед підгортанням, 2 наступних – перед і після цвітіння. Якщо стоїть спекотна погода, то посадки поливають частіше, особливо в період росту бульб. Після кожного зрошення землю рихлять.

Підгортають картоплю, коли його бадилля досягне висоти 20 см, а потім до збору врожаю кілька разів підрівнюють горбики. Як підгодівлі для картоплі сорту Бриз використовують як мінеральні, так і органічні добрива. Вносять їх як у формі кореневих, так і позакореневих підживлень.

Після сходів картоплю удобрюють азотом, поливають її розчином селітри або карбаміду, перед цвітінням удобрюють фосфором (суперфосфат), а після нього – калієм (будь-калійні добрива, крім хлорвмісних). Замінити мінеральні добрива для першого підживлення можна гноївкою (1 до 10), для другої і третьої – деревною золою, в ній є не тільки ці найважливіші елементи, але і мікроелементи, які також необхідні картоплі для формування врожаю.

Вирощування картоплі сорту Бриз завершується збором врожаю через 2,5-3 місяці після того, як були посаджені бульби. Вибірково можна копати картоплю ще раніше. Ознакою того, що можна приступати до збирання, служить бадилля: вона жовтіє і сохне. Це означає, що вегетація рослин і формування бульб закінчено: більше вони не стануть. Викопують картоплю лопатою, вилами, якщо земля мокра, знімають з куща все бульби і розкладають їх для просушування на грядках або заносять в сухе приміщення, якщо погода дощова.

Після просушування бульби сорту Бріз сортують: відбирають найдрібніші, різані, зі слідами захворювань і відкладають їх окремо від решти врожаю. З цілих і здорових бульб відбирають посадочні екземпляри розміром приблизно з яйце і складають їх окремо від харчових картоплин, які в свою чергу всипають в ящики, мішки, сітки і залишають в погребі на зберігання. Умови зберігання, при яких бульби благополучно зберігаються – температура не більше +5 ° С і не нижче +1 ° С і вологість 70-80. За час зберігання бульби перебирають, відбирають підгнилі і видаляють їх, щоб вони не заражали інші.

Відгуки городників про картоплю Бриз завжди позитивні.

Сорт Бриз вирощую на своєму городі другий рік поспіль. Рослини при хорошому догляді не хворіють, урожай дозріває швидко, картопля в основному виростає великий, дрібного небагато. Бульби жовті, смачні, в міру розваристої. Зберігаються в погребі відмінно, відходи мінімальні. Сортом Бриз я доволен.Владімір

Захотілося виростити жовту картоплю, і я вибрав сорт Бриз. Насіннєві бульби придбав в інтернеті, проростив їх і висадив на грядки. У визначений термін викопав урожай і можу сказати, що залишився задоволений. Бульби вийшли рівні, акуратні, чисті, на смак теж чудові. Ті, що не з`їли, поклали на зберігання, і картопля пережив його відмінно, ніяких проблем з ним не било.Вадім

Картопля Бриз зважився вирощувати після того, як спробував його в приготованому вигляді: смак у нього чудовий. Вже після першого року вирощування переконався в тому, що сорт вартий уваги: ​​урожайний, стійкий до захворювань, невибагливий. Думаю, що він затримається на моєму городі надолго.Александр

Картопляний сорт Бриз – це поєднання врожайності, високих смакових і товарних характеристик, невимогливість до умов догляду і вирощування. Його можна порекомендувати тим городникам, хто вважає за краще продуктивні сорти з жовтим забарвленням шкірки і м`якоті.

Картопля `бріз`: опис сорту, характеристика, фото, відгуки

Ніхто, напевно, не буде сперечатися з таким твердженням – картопля є найпопулярнішим овочем в наших городах. І кожен намагається підібрати той самий сорт, який дасть самий такий урожай смачного коренеплоду. Благо селекціонери працюють, не покладаючи рук, і займаються поліпшенням вже наявних сортів і розробкою нових. Одна з таких нових розробок білоруських фахівців – картопля Бриз. Незважаючи на відносну молодість, даний сорт вже завоював непогану популярність серед любителів повозитися на городі.

Характеристики

Відноситься до сортів середньостиглої дозрівання – всього 60-80 днів проходить від дня посадки до повного дозрівання сорту. Фахівці рекомендують не затягувати зі збором, тому після закінчення 2-2.5 місяців можна сміливо викопувати урожай.

Стебла мають напівпрямостоячий тип, що радує, так як на землі лежати не будуть, незважаючи на відносну тонкість. Колір стебла блідо-зелений. На ньому ростуть великі, насичено зеленого кольору листя. По краях мають темну окантовку. Суцвіття середнього розміру, білого забарвлення.

Врожайність хороша – середня величина на дослідних ділянках досягала 390-395 ц / г. максимальний був 450 центнерів з одного га.

Бульби овальної форми, середня вага 125-140 грам. Шкірка на дотик приємна, середньої шорсткості. Очки розташовані не дуже глибоко, значить, при чищенні шлюбу не буде багато. На численних фото в інтернеті можна побачити, що м`якоть картоплі злегка жовтуватого кольору. Крохмальні плодів також невисока – в межах 10-15 відсотків.

Плюси і мінуси сорти

Описуючи сорт, не можна пройти і повз цих показників. Люди повинні їх знати заздалегідь. Отже, за відгуками тих, хто вже культивує бриз у себе на городі, він має такі позитивні характеристики:

  • Високу і стабільну врожайність;
  • Високі смакові якості. За проведеним дослідженням за своїми смаковими якостями сорт отримав 7 балів з 10 максимальних;
  • Товарність сорти знаходиться на рівні 85-98 відсотків;
  • Лежкость також викликає захоплення – 97-98%;
  • Показує високу стійкість до наступних захворювань – рак картоплі, мозаїка (полосчатая і зморшкувата), золотиста нематода;
  • Плоди легко чистити.

Також наголошується, що сорт можна піддати будь-якого виду переробки – варити, смажити. Годен для приготування практично будь-якої страви.

з мінусів

Сорт має слабку опірність до фітофторозу. Якщо бульби ще мають хоч якусь стійкість до напасті, то бадилля повністю беззахисна. У деяких відгуках кажуть, що не варто її варити в мундирі, так як при чищенні частина м`якоті відходить зі шкіркою.

вирощування

Багато садівники з гумором називають даний сорт «для ледачих». Вся справа в тому, що якогось особливого догляду бриз не вимагає і показує непогану врожайність навіть у суворих по клімату районах – як під час посухи, так і при високій вологості. Але перш ніж приступити до посадки, насіннєвий матеріал потрібно приготувати до цього процесу. Для початку потрібно його проростити. Способів багато, але найчастіше використовуються два:

  • Помістити бульби в поліетиленові пакети і так залишити на деякий час. Спосіб хороший тим, що пророщування йде швидко, мінус – таким чином, важко приготувати велику кількість насіння, так і при довгому знаходженні в пакеті картопля може почати гнити;
  • Більшість використовують більш простий спосіб – ящики з насіннєвим матеріалом просто виносять і ставлять в тепле місце. Бажано, що б на них могли потрапляти сонячні промені.

Якщо бульби, приготовані для посадки, мають великий розмір, то дозволяється їх розрізати навпіл або навіть на кілька частин. Головне, щоб на них були очі.

Пророщені матеріал рекомендується продезінфікувати для профілактики захворювань. Зазвичай для цих цілей використовується слабкий розчин марганцівки. Але можна трохи витратитися і обприскати насіння спеціальним препаратом, який крім знезараження посприяє пророщування бульб.

Далі готуємо місце посадки. Ділянка рекомендується перекопати ще восени. Багато садівники при осінній перекопуванні додають в грунт траву, листя, навіть харчові відходи і разом з ними перекопують грунт. За зиму все це згниє і до весни перетвориться на прекрасний органічне добриво.

Навесні, після прогрівання грунту, можна приступати до посадки. Схема посадки у кожного садівника своя. Лунки ж рекомендується робити в глибину не менше 9 см. В лунку кладуть бульбу і приготоване добриво. При необхідності в одну лунку можна помістити два бульби, а то і три. Таким нехитрим чином можна підвищити урожай.

Між лунками рекомендується залишати приблизно 60-70 см. Але деякі залишають не менше 90 см. Цим досягається відразу кілька цілей:

  • Це послужить захистом кущів від поширення хвороб;
  • Кущі не будуть загороджувати один одному сонце. Що в свою чергу послужить збільшенню врожайності.

особливості догляду

Потрібно регулярно розпушувати грунт. В іншому випадку врожай буде низьким.

Підгорнути кущі рекомендується до того, як вони досягти 20 см висоти.

За відгуками садівників, даний сорт картоплі чудово відгукується на добрива. Різниці немає, мінеральні вони або органіка. Але багато хто радить використовувати саме останні. Наприклад, настій коров`яку або пташиного посліду.

Підживлення проводять тричі:

  • Перший раз, як тільки почне рости зелена маса. Робочий розчин готується наступним чином – ст. л. карбаміду розчиняється в 10 л. води. Цим розчином поливають кущі. На один кущ вистачає півлітра суміші;
  • Другий раз підгодовуємо, коли почнуть формуватися бутони. Суміш готуємо так – по 1 ст. л. сірчистого калію і деревної золи розчиняємо в 10. води;
  • Третя підгодівля в період активного цвітіння. У 10 літрах води розчиняємо 2 ст. л. суперфосфату і склянка коров`яку.

Якщо на вулиці стоїть посуха, то посадки потрібно поливати, особливо під час цвітіння. Вод не шкодуємо, під кожен кущ потрібно до 3-х літрів. Але захоплюватися поливом не варто, за сезон досить 5-6 разів.

У висновку скажемо, що кожному сорту потрібен якийсь час, щоб проявити себе у всій красі. Так що потрібно садити бриз на своїй ділянці як мінімум 3-4 роки і тільки після цього можна сказати – сподобався він вам чи ні.

Про автора

admin administrator