Як зберігати моркву та буряк

Авторadmin

Як зберігати моркву та буряк

Як і де зберігати моркву на зиму: 7 найкращих способів

Городники знають, наскільки приємно зібрати свій урожай і насолоджуватися ним всю зиму. Втім, тривале зберігання моркви – справа не з простих. Цей коренеплід нерідко запріває, також його вражають різні грибкові та бактеріальні хвороби.

Аби не допустити цього, моркву потрібно вчасно зібрати, правильно підготувати й закласти, а потім ще стежити за її станом. Як і де саме зберігати цей овоч, пише 24 Канал.

Способи зберігання моркви

Не обов’язково викопувати всю моркву одразу. Частину врожаю можна залишити в ґрунті до весни. Перед зимівлею листя видаляють. Далі гряди з морквою посипають піском і накривають плівкою. Зверху – листям, торфом або перепрілим гноєм. Далі знову плівкою.

Перезимувати морква може і в погребі або підвалі. Там має бути температура у межах -2. +2 градуси, а вологість повітря 90 – 95%.

Окрім того, у підвалі необхідна достатня, але не дуже інтенсивна вентиляція. За великої кількості повітря морква почне проростати. Перед зберіганням тару для моркви та саме приміщення варто очистити та продезінфікувати.

Декілька місяців морква може лежати на балконі або лоджії. При температурі вище нуля вона буде відмінно зберігається в ящику з тирсою або мохом. Однак, якщо очікуються заморозки, важливо накрито товстою тканиною. У сильний мороз – занести.

Пісок не дає моркві зів’янути. Він затримує розвиток гнилі та підтримує постійну температуру у сховищі.

Для того, щоб закласти моркву на зберігання, слід взяти пісок, воду і ящики. Перед цим пісок необхідно зволожити в пропорції 1 літр води на відро піску. Далі мокрий висипати в ящики шаром в 3 – 5 сантиметрів, а зверху розкласти моркву. Повторити до заповнення всього ящика.

Як зберігати моркву / Pixabay

Тирса чудово підійде для довготривалого зберігання моркви. Вона також уповільнює розвиток грибків і бактерій, а ще не дає коренеплодам прорости. Тут робимо все, як і з піском.

Можна використати щільні пакети або поліетиленові мішки для ваги 5 – 30 кілограмів. Наповніть їх щільно морквою і залиште незакритими в прохолодному місці.

Також можна зберігати моркву у відділенні холодильника для овочів. Для цього коренеплоди варто загорнути в міцний пакувальний папір або кілька шарів газети. Таке упакування дозволяє їм дихати та не дає з’явитися волозі. Однак, цей спосіб для неочищеної моркви.

Очищену – краще зберігати у харчовій плівці. Кожен вимитий овоч загортають, внаслідок чого до плодів не надходить повітря і не з’явиться конденсат.

Якщо ж морква пошкоджена чи дрібна, то краще її заморозити. Для цього наріжте плоди чи натріть їх. Далі перекладіть до пластикових контейнерів чи пакетів та заморозьте.

Як зберегти солодкий і соковитий буряк до самої весни

Мало просто виростити хороший урожай солодкого і смачного буряка. Важливо ще й зберегти його, щоб коренеплоди пролежали всю зиму, не зіпсувалися і не втратили свою соковитість, свіжість та смак. Як правильно це зробити і на які особливості звернути увагу, читайте в нашій статті.

Як зберігати буряк: лайфхаки

Як зберігати буряк / Фото: pinterest / Фото: Pinterest

Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території

Заборона на пересування країною для військовозобов’язаних – всі деталі

Ракетні удари по мирних українськиих містах – липень 2022

Ядерний тероризм Росії

Час збирання буряка багато в чому залежить від погоди. Важливо встигнути зібрати буряк до перших морозів , інакше він не буде довго зберігатися. Прибирати буряк потрібно в суху погоду, щоб земля при цьому була податливою. Для цього полив припиняють як мінімум за два тижні до збирання. А ось якщо зарядили дощі, то зі збором бажано поквапитися.

Буряк підкопують вилами або лопатою. Потім йому обрізають бадилля, залишивши близько 1,5-2 см і хвостик. Буряк має просохнути дві-три години. Його не потрібно мити, достатньо струсити бруд, при цьому не пошкодивши шкірку. Важливо перед зберіганням обов’язково видалити всі пошкоджені і підгнилі коренеплоди.

Оптимальна температура зберігання для коренеплодів становить 2-4°С . Найкраще тримати буряк у підвалі або льосі. Якщо температура підніметься до +7°С, буряк почне проростати, випускаючи паростки. Має бути досить висока вологість до 80-90% , щоб плоди не втратили соковитість і не зморщилися. Також важлива вентиляція, інакше буряк може запліснявіти і натягнути неприємні запахи.

Буряк чудово співіснує у погребі з картоплею. Його розкладають у два-три шари поверх картоплі . У цих коренеплодів виходить симбіоз за рахунок того, що картопля віддає надлишок своєї вологи буряку.

Один із популярних способів зберігання коренеплодів – це пісок. Для цього потрібні щільні ящики, на дно яких засипається шар у 3 см вологого піску , потім викладається шар буряка, щоб він не торкався один з одним. І знову засипають пісок – і так до кінця ящика.

Можна зберігати буряк у тирсі – це хороший наповнювач, який запобігає псуванню коренеплодів. Бажано використовувати суху тирсу хвойних дерев . Принцип закладання в тирсу такий же – пошарово, і щоб буряк не торкався між собою.

Хороший консервант і матеріал для зберігання буряків – це торф. У ньому овочі не проростають, не сохнуть і не зморщуються. На дно ящика насипають шар торфу завтовшки 5 см , а зверху пошарово викладається буряк так, щоб він не торкався одне з одним.

Буряк чудово зимує в поліетиленових мішках. Відразу пакети зав’язують, але після появи конденсату їх потрібно розв’язати, залишивши отвір для випаровування зайвої вологи .

Великий врожай буряка можна зберігати на городі . Для цього викопують яму глибиною півметра, туди ставлять ящики і поміщають у них буряк. Зверху накривають товстим шаром соломи і засипають землею.

Про автора

admin administrator