Картопля з фіолетовою шкіркою та білою мякоттю

Авторadmin

Картопля з фіолетовою шкіркою та білою мякоттю

Зміст:

Фіолетова картопля: опис та поради щодо приготування. Класифікація картоплі за призначенням

Сорт картоплі «Циганочка» відноситься до або , в залежності від кліматичної зони. Сорт отримав свою назву за оригінальний фіолетовий відтінок шкірки. Ніжна біла м’якуш створює красивий контраст і робить бульби ідеальними для кулінарії. Урожайність хороша, що сягає 250 центнерів з гектара.

У таблиці нижче ми зібрали кілька важливих характеристик різних сортівкартоплі, щоб ви могли порівняти їх з Циганкою:

Назва сорту Врожайність (ц/га) Лежкість (%)
Циганкадо 25092
96-16892
90-16096
90-11697
100-20095
100-13096
60-10097
120-15095
110-14085-90

Однак бульби не вирівняні за вагою, під одним кущем зав’язуються великі картоплини та нетоварна дрібниця. На зовнішній вигляді якість коренеплодів сильно впливає родючість ґрунту, температура повітря, полив.

У таблиці нижче ви знайдете інформацію про те, яка маса бульб у інших сортів картоплі:

Особливість сорту – дуже тонка та ніжна шкірка. Вона ускладнює механічне прибирання, бульби при зборі комбайном швидко ушкоджуються. Це знижує цінність сорту для великих господарств. Зате на невеликих полях картопля росте і збирається без проблем, радуючи фермерів та городників-любителів чудовим смаком. Неушкоджена картопля відмінно, не в’яне і не всихає. Довгі перевезення переносить погано.

Кущі не надто високі, компактні, не розлогі. Освіта зеленої маси середня. Листя невелике, темно-зелене, зі злегка хвилястими краями і чітко позначеними жилками. Стебла темні, із синюватим відливом. Яскраво-блакитні великі квіти зібрані у невеликі віночки, ягоди зав’язуються рідко. Коренева системарозвинена добре.

Рослини стійкі до багатьох небезпечних: , звичайної , сірої гнилі, різноманітним вірусам: , . Непогана опірність. Можлива поразка.

М’якуш ніжний, делікатний, з насиченим, не рідким смаком. Тонка, м’яка шкірка багата на йод і вітаміни. Біла або кремова м’якуш не темніє при обробці, при приготуванні картопля зберігає ніжну консистенцію, але не розварюється. Підходить для запікання, приготування гарних гарнірів чи салатів.

Ось ще кілька фото картоплі «Циганка»:

Походження

«Циганка» – сорт народної селекції, прототипом для якого стали відомі голландські гібриди Чорний Барон. До Держреєстру сорт не внесений, картопля широко поширена. Не підходить для промислового вирощування, оскільки сильно страждає при механічному прибиранні. Найчастіше висаджується на невеликих фермах, а також у особистих підсобних господарствах.

Переважно вирощування картоплі «Циганка» у регіонах з помірним чи континентальним кліматом.

Гідності й недоліки

До основних переваг сорту можна віднести:

  • високі смакові якості бульб;
  • раннє дозрівання;
  • гарну врожайність;
  • незвичайний синьо-фіолетовий відтінок шкірки;
  • стійкість до основних захворювань.

Недоліків у сорту практично немає. Особливістю можна вважати вимогливість до поживності ґрунту та помірного зволоження.

Ще одна проблема – занадто тонка шкіркаяка полегшує обробку бульб, але виключає використання комбайна при збиранні.

Особливості вирощування

Для боротьби з бур’янами можна застосовувати.

За тиждень до початку збирання рекомендується зрізати все бадилля, це дозволить бульбам набрати вагу, а також накопичити корисні речовини. Не можна дозволяти картоплі залежатись у землі, краще прибрати його трохи раніше.Такий підхід допоможе уникнути захворювань (наприклад, ).

Хвороби та шкідники

Сорт «Циганка» нечутливий до багатьох небезпечних хвороб: картопляного, звичайного, різноманітного вірусу. Досить стійкий, рідко уражається сірою гниллю. Для профілактики необхідно бульби перед посадкою та проливати ґрунт дезінфікуючими розчинами.

Бажано 1 раз на 2-3 роки міняти ділянку для посадки, це попередить неприємні захворювання та зміцнить імунітет рослин.

Ідеальні попередники для картоплі – фацелію, олійна редька, або . Ці культури наситять ґрунт корисними мікроелементами, попередять появу інфекцій, типових для пасльонових.

Як багато сортів із синьою шкіркою, «Циганка» часто атакується або жуками-лускунами. Перші псують бадилля, личинки других нападають на бульби, проробляючи в них ходи і знижуючи товарні якості коренеплодів.

Позбутися комах-шкідників допоможе передпосадкова обробка ґрунту, а також кущів. Можливе застосування нетоксичних біопрепаратів, вони особливо потрібні під час формування бульб. Часто рекомендують використовувати і для отримання кращого врожаю.

«Циганка» – цікавий та перспективний сорт, який краще вирощувати на фермах чи в особистих підсобних господарствах

При правильному доглядібульби вийдуть дуже красивими, вони довго зберігатимуться. не схильний до виродження, його рік у рік можна збирати на власній ділянці.

В останні рокина грядках захоплених городників з’явилися сорти незвичайної картоплі з кольоровою м’якоттю – фіолетовою, синьою, червоною. Справа в тому, що сучасна селекція спрямована на створення дієтичної картоплі, при вживанні якої покращується самопочуття та підвищується опірність організму до захворювань. Саме такими цілющими властивостямиі має картопля з кольоровою м’якоттю.

Переваги картоплі з кольоровою м’якоттю

  • Має властивість менше накопичувати шкідливі нітрати.
  • Не поступається звичайній картоплі за вмістом протеїну та крохмалю.
  • Бульби багаті на антиоксиданти, завдяки яким уповільнюється процес старіння організму.
  • Містить безліч вітамінів, зокрема С, Е та ряд каротиноїдів. Клінічні дослідження показали, що при щоденному вживанні фіолетової картопліпокращується зір, зміцнюються стінки кровоносних судин, знижується ризик розвитку атеросклерозу.

Наша довідка
Кольорове забарвлення м’якоті сучасних сортів картоплі – це не результат генної інженерії, як помилково думає багато хто, а природний колір пігменту, отриманого при схрещуванні диких сортів картоплі. Цікаво, що дикоросла синя картопля Нігрум і досі зростає в Перу.

Колекція сортів

Екзотик– це найпоширеніший сорт картоплі із синьою м’якоттю на території СНД. Виведений у Голландії понад 30 років тому. Бульби великі, злегка витягнуті, шкірка фіолетова. Забарвлення м’якоті мармуровий тип: білі плями на фіолетовому фоні. Завдяки високій стійкості до захворювань Екзотик чудово приживається на грядці у наших кліматичних умовах.

Емілія, або Червона Емма(Rote Emma). Бульби довгі овальні, середнього розміру. Шкірка червона, гладка, воскова. М’якуш червоно-рожевий, з приємним смаком, підходить для приготування салатів, пюре та варених скибочок. Врожайність середня, бульби невеликі (ознака пальчикового ґатунку).

Український червоном’якотний.Середньоранній високоврожайний сорт, потужний кущ, досягає у висоту 70 см. Смакові якостібульб високі.

Бузок. Середньостиглий сорт селекції інституту ім. А. Г. Лорха. Рослина низькоросла, компактна. Бульби округло-овальні, середнього розміру, шкірка та м’якоть фіолетові. Лежкість бульб хороша. Сорт відносно стійкий до раку картоплі та парші.

Поліський ранній синій(Полрасін). Сорт отриманий шляхом посіву насіння сорту Екзотик та відбору найкращих сіянців. Бульби великі, рівні, розташовані у кущі дуже компактно. Сорт характеризується високою врожайністю.

Фіолетовий красень(Purple Pelisse). Середньоранній американський сорт-новинка. Бульби круглі, видовжені, з темно-фіолетовою шкіркою. М’якуш фіолетовий, дуже ніжний, чудово підходить для отримання лікувального соку. Кущ розлогий, висотою 70-80 см, з темно-зеленим листям. Сорт високоврожайний, один із найпопулярніших.

Малинівка. Отриманий із насіння сорту Huckleberry (Чорниця). Бульби подовжені, шкірка темно-малинова, дуже гладка. Кущ присадкуватий, розлогий, висотою до 50 см. Цей сорт має цілий рядособливостей. Насамперед, від своїх батьків він успадкував високу лежкість. Ще одна відмінність сорту – дуже ранні терміни дозрівання, при цьому навіть у молодої картоплі м’якоть не відстає в розвитку і набуває насиченого темно-малинового забарвлення, яке зберігається при термічній обробці.

Особливості вирощування

Кольорова картопля більш вимоглива до умов вирощування, ніж звичайна. Для посадки підходять бульби, у яких вже добре розвинені очі з паростками (до 10 мм).

Пророщений посадковий матеріал забезпечує швидкі рівні рівні сходи, раннє утворення бульб, а також незначні втрати у разі ураження посадок фітофторою.

Перевага в темпах зростання пророщених бульб зберігається навіть при одноразовому пошкодженні рослин заморозками, але для картоплі з кольоровою м’якоттю пізні заморозки небезпечні: втрата врожайності при цьому може бути високою.

Пророщування

Всі сорти картоплі пророщують у пластикових ящиках(По 8-10 кг) за 4-6 тижнів до висадки. Перші кілька днів у приміщенні з посадковим матеріаломпідтримують температуру 10-15°З, а після появи перших паростків знижують її до 5-7°С. На цьому етапі бульбам потрібне світло, він перешкоджає формуванню довгих пагонів, тому ємності з бульбами залишають у освітленому приміщенні. Паростки повинні бути щільними, з характерним забарвленням.

Якщо через погодні умови посадка затягується, температуру знижують ще більше, щоб не допустити переростання паростків.

Висадка у відкритий ґрунт

Перед висадкою в відкритий ґрунткартопля обробляють препаратом ФітоДоктор. Такий агроприйом значно підвищує якість проростання бульб та силу зростання проростків, їх стійкість до негативних природних факторів. Терміни посадки визначають за температурою ґрунту: потрібно, щоб на глибині 10 см він прогрівся до 6-8°С (зазвичай це буває у третій декаді квітня). Висаджуємо лише здорові бульби середньої величини (маса 40-80 г). Глибина посадки – 7-10 см. Ряди робимо з півночі на південь, щоб листя та стебла отримували достатньо світла протягом усього дня.

Полив.

Картопля з кольоровою м’якоттю досить вологолюбна. Тому особливо посушливі періоди проводять додаткові поливи.

Наша порада:

Віддавайте перевагу сортам картоплі з кольоровими бульбами раннього та середнього термінів дозрівання. Вони завжди дають хороший врожай. Пізні сортипідходять не для всіх регіонів.

У багатьох країнах світу, особливо Європи, картопля з кольоровою м’якоттю завоювала велику популярність. Там він давно перестав бути екзотом. Його використовують для виробництва незвичайних кольорових чіпсів, а сік застосовують у кулінарії як натуральний барвник. Оригінально виглядає і кольорове картопляне пюре – червоне, синє, фіолетове. З кольорової картоплі готують такі ж страви, як і зі звичайної. Яскрава молода картопля з грядки ідеально підходить для варіння, приготування на пару, смаження і гасіння. Для салатів краще відварювати картоплю у мундирі. Дуже ефектним виходить синя або червона картопля фрі.

Якщо ви хоч раз спробуєте цю картоплю, обов’язково захочете виростити її і на своїй грядці. Сміливіше експериментуйте, друзі!

Ольга та Олександр ШАПАРЕНКО, с. Єлизаветівка, Дніпропетровська обл.

Років п’ять тому бульби з рожевою та фіолетовою м’якоттю були дивиною – багато дачників про них навіть не чули, а тим більше не бачили. А ті, кому довелося познайомитися з цими чудо-картоплями, ставилися до них недовірливо: «Фіолетове пюре? Рожеве фрі? Фу, яка гидота!» – говорили господині. Але поступово почали звикати. І тепер популярність цієї картоплі набирає обертів із неймовірною швидкістю

Ще з часів Петра I ми з вами знаємо, що картопля на зрізі білого кольору. Буває ще жовта м’якоть. І загалом це не дивно – кольоровою картоплею російські селекціонери почали займатися зовсім недавно, у 2007 році. Але, виявляється, вони були піонерами. У Росії її картопля з кольоровою м’якоттю згадувався ще ХІХ столітті.

У каталозі Грачова (1896 р.) описаний сорт Спаржевий чорний: «клубні зовні чорні, у розрізі чорно-фіолетові, дуже гарний для гарніру, м’якоть борошниста смачна, сорт салатний».

Наразі існує кілька десятків сортів кольорової картоплі як зарубіжної, так і російської селекції. Проте стоять вони поки що недешево. У продуктових магазинах вартість бульб доходить до 400 рублів за 1 кг. А насіннєві у 2-5 рази дорожчі.

Головне в картоплі – користь

Головна причина популярності кольорової картоплі – у її складі. Лікарі-дієтологи та прихильники здорового образужиття зазвичай картоплю лають: у бульбах багато крохмалю, що призводить до розвитку цукрового діабету та ожиріння. А якщо є її, як люблять у нашій країні – смажену та на олії чи салі, то тут медики взагалі хапаються за голову.

А ось коли мова заходить про кольорову картоплю, всі моментально погоджуються: вона дуже корисна! Як показали проведені в США дослідження, у людей, які щодня їдять фіолетові та рожеві бульби, зміцнюються стінки кровоносних судин, знижується ризик розвитку атеросклерозу та онкологічних захворювань. Чому? Та тому що в такій картоплі дуже багато антоціанів – саме вони відповідають за яскраве забарвлення м’якоті. І саме вони, на думку лікарів, уповільнюють старіння організму людини.

Добре, скажуть деякі, нехай у кольоровій картоплі їх багато. Але для нас набагато звичніше фіолетовий буряк, бузковий лук, або червоний болгарський перець. Адже там теж є антоціани. Так є. Але в кольоровому картоплі їх у рази більше!

У бузкових та рожевих бульбах багато не лише антоціанів, а й каротиноїдів.

Для порівняння:

– у бульбах з білою м’якоттю їх від 50 до 100 мг на 100 г сирого овочу,
– з яскраво-жовтою – до 200 мг,
– з червоною та фіолетовою – 500-800 мг.

Але головне, на відміну від звичайної картоплі, кольорова картопля не заборонена для діабетиків – її можна їсти в запеченому вигляді, і це не впливає на показники цукру.

Що можна готувати із кольорової картоплі?

З кольоровою картоплею можна робити все те саме, що і зі звичайною картоплею: можна смажити, запікати у духовці, відварювати, готувати пюре. Тільки на відміну від білих бульб, кольорові бульби треба варити недовго – 15-20 хвилин та обов’язково у підсоленій воді. Інакше вони зблідніють.

З кольорової картоплі виходять дуже гарні оладки.

Можна використовувати таку картоплю в свіжому вигляді- Так у ньому зберігається максимум корисних речовин. Гризти бульбу, звичайно, навряд чи хтось стане, все-таки смак у нього традиційний, а от додати в овочевий салат – саме те!

Сік з рожевих та фіолетових бульб використовують як натуральний природний барвник для напоїв та кондитерських виробів.

Як вирощувати кольорову картоплю? Чи є секрет?

Агротехніка кольорової картоплі нічим не відрізняється від звичайної. Але є одна проблема: фіолетові та рожеві сорти не стійкі до хвороб – селекціонери досягли незвичайного кольору, але не встигли підвищити імунітет. Тому кольорову картоплю потрібно знезаражувати.

Перед посадкою бульби кольорової картоплі обприскують розчином борної кислотиі мідного купоросу(1 г на 10 л води). Витрата – 1 склянка розчину на 10 кг бульб. Потім їх опудрюють золою із розрахунку 0,5 склянки на 10 кг посадкового матеріалу.

Багато дачників, коли вперше бачать кольорову картоплю, жахаються. Кажуть, ніколи такої їсти не будуть. Це ж ГМО! Повірте, що ні. Кольорові сорти були створені селекціонерами за участю диких форм картоплі, у яких є гени, що відповідають за яскраве забарвлення: ген К контролює червоний пігмент, ген Р – синій.

Глухим зимовим вечором, коли звичайні людинудьгують і дивляться телевізор, а користувачі FORUMHOUSE роздумують, що б такого вигадливіше посадити наступної весни, саме час згадати про картоплю, «кольорову не тільки зовні, а й усередині».

У цьому матеріалі ми розповімо:

  1. – про перевірені зарубіжні та вітчизняні сорти кольорової картоплі, що набирають популярність;
  2. – особливості агротехніки та вирощування кольорової картоплі з насіння.

Історія селекції у Росії

Російські селекціонери впритул почали вирощувати картоплю з кольоровою м’якоттю зовсім недавно, у 2007 році. Але ця культура далеко не новинка на наших городах. До революції у відомій фірміселекціонерів Грачових можна було виписати картопля з червоною та синьою м’якоттю.

Радянські селекціонери не займалися кольоровою картоплею. Перед ними стояли інші завдання, було не до пустощів – нагодувати всіх нужденних, виконати доведену з Москви продовольчу програму. Щільно займатися картоплею з кольоровою м’якоттю вчені стали знову кілька років тому, і зараз у Росії над цим завданням

Олексій Med Користувач FORUMHOUSE

Найближчим часом у кожної селекційної групи будуть по 1-3 сорти з такими характеристиками і ринок буде заповнений.

Картопля з кольоровою м’якоттю захоплює і любителів.

Horsemann Користувач FORUMHOUSE

Про існування картоплі я знав давно, але тут потягнуло зі страшною силою.

Картоплярів приваблює не тільки незвичайне забарвлення коренеплоду, хоча синє пюре або червона картопля фрі завжди робить дуже сильне враженняна гостей. Російські НДІ картопляного господарства почали щільно працювати над виведенням сортів кольорової картоплі, які підходять для нашого клімату, коли стало відомо про корисні властивостікаротиноїдів, що містяться у цій культурі. Кольорова картопля містить рослинні глікозиди, вони ж антиоксиданти – це ті речовини, які фарбують м’якоть чорниці, вишні, шкірку баклажана і уповільнюють старіння організму… Але головне – на відміну від звичайної картоплі, картопля з кольоровою м’якоттю не заборонена для діабетиків – її можна запеченому вигляді, і це не впливає на показники цукру.

Сорта кольорової картоплі: випробувані та нові

Кольорова картопля особливо популярна в Америці та Німеччині.

Поширені американські сорти:

  1. All blue,
  2. All red,
  3. Red thumb,
  4. Adirondack blue,
  5. Adirondack red,
  6. Purple peruvian,
  7. Фіолетовий majesty.

Поширені європейські сорти:

  1. Blaue Schweden,
  2. Blue Salad Potato,
  3. Hermanns Blaue,
  4. Highland Burgundy Red,
  5. Shetland Black,
  6. Vitelotte.

Найсмачніший сорт Vitelotte, до речі, у ньому найвищий вміст антиоксидантів. Але у цього сорту кольорової картоплі «потворні веретеноподібні» бульби, що багатьох відштовхує.

У наших умовах отримати хороші врожаї американських і, за рідкісними винятками, європейських сортівкартоплі з кольоровою м’якоттю не вдається, всі «зносять віруси та фітофтори». Справа в тому, що, за інформацією експертів FORUMHOUSE, закордонні селекціонери не працюють над підвищенням опірності рослин хворобам та шкідникам.

Олексій Med Користувач FORUMHOUSE

У світі такий різновид картопля віддана на відкуп органічним фермерам, а вони чаклують по захисту лише бордоською сумішшю.

Найбільш затребуваним сортом російської селекції можна назвати Фіолетовий, відомий високим вмістом антиоксидантів і флованоїдів – саме його можна вживати хворим цукровим діабетом. Сорт не ранній, проте вміст крохмалю в ньому не перевищує 12-13%.

У цієї картоплі – овальні бульби, масою, в середньому, 70 грамів, яскраво-фіолетове забарвлення шкірки та м’якоті. Він стійкий до раку, середньостійкий до фітофтори, сприйнятливий до картопляної нематоди. Смак та лежкість характеризуються селекціонерами як відмінні.

Врожайність залежить і досягає 250 кілограмів на сотку.

Людям, які скаржаться на врожайність Фіолетового, селекціонери рекомендують «розібрати посадку»: де, коли і за яких умов вона проводилася, якою була температура повітря та ґрунту, яким був ґрунт, ширина міжрядь та між рослинами, чи використовувалися добрива, у тому числі, органічні.

На відміну від деяких інших сортів нашої селекції, Фіолетовий не втрачає кольору м’якоті під час варіння, особливо якщо зварити його в шкірці.

Сорт Сірень – це той самий Фіолетовий, але Сірень – це найперша російська картопля, яка з’явилася на ринку ще у 2009 році. Фіолетовий – остаточний виглядБузки, зареєстрований у Держреєстрі.

Інші відомі сортиросійської селекції:

  • Чорний принц –великий, темно-фіолетовий, з бордовим відливом.
  • Метеор– Ранній, високоврожайний сорт.
  • Блакитний ДунайСтрого кажучи, це угорський сорт (Blue Danube). Цвіте яскравими синіми квітами. Перед посадкою рекомендується замочити в розчині борної кислоти (2 грами на відро від 17% аптечної), тому що саме цей сорт люблять бактерії, що викликають грибкові захворювання.
  • Єрмак та Єрмак покращений– клони Bresee, Ранньої троянди, старого американського і, мабуть, найвідомішого сорту.

Олексій Med Користувач FORUMHOUSE

Є фітофторостійкі кольорові, стійкі до вірусів. Але сируватий ще такий матеріал, швидкість пропозиції визначає попит.

Враховуючи це, не варто нехтувати оздоровленням: обробляти бульби перед посадкою, щоб допомогти паросткам вийти сильними та здоровими. Існують препарати, які захистять від дротяника, колорадського жука, грибних хвороб. Це не те, від чого захоплюються прихильники органічного землеробства, але це « екологічніше, ніж під сіткою за жуком полювати».

Особливості вирощування

Враховуючи «сироватість» матеріалу, можна сказати, що агротехніка кольорової картоплі нічим не відрізняється від агротехніки добре нам знайомої, можна сказати, рідної світлої. Як і , кольоровий поливають 3-4 рази (у звичайне літо) і вдвічі частіше – у посушливе. Важливо, щоб полив не перетворився на надлишковий: це може знизити лежкість коренеплоду, особливо якщо картопляні грядки затінені садом.

Коли маєш справу з дрібними коренеклубнями, є спокуса економити землю, але це неправильно.

Unskilful Користувач FORUMHOUSE

Близька посадка, рядку 20 див, нормальне явище для посадки картоплі на насіння чи посадки розсади з насіння, теж насіння. Товарну (на їжу) картоплю садити потрібно через 30 см і 70 см між рядами, можна спареними рядами 30х40х30 врозбіг.

Існує багато способів посадки та обробки бульб – пробуйте і ви знайдете для себе оптимальний.

Урожайність і розмір бульб значною мірою залежить від землі, але розмір рідко має значення – головне, щоб картопля рідше оброблялася хімією.

Є старовинний спосіб, який дозволяє зробити сорт картоплі результативнішим. На FORUMHOUSE про нього розповідає селекціонер Олексій Med.За його словами, у російських селах завжди мінялися насінням, причому бажано, щоб той, з ким змінюєшся, жив десь подалі. Цей спосіб називається «ефект першого року» і досі застосовується у сучасних дослідах вчених.

Справа в тому, що перший рік на ділянці картопля майже завжди дає врожай. кращої якості, ніж у наступні роки. Це відбувається з низки причин.

Чим викликаний «ефект першого року»

  • інше харчування;
  • інша структура ґрунту,
  • інша зараженість хворобами та шкідниками.

Хороші картопляні врожаї йдуть хвилею, ланцюжком: з’явилися у сусіда хороше насіннянового сорту, ви їх взяли наступного року, тому у сусіда був хороший урожай цього року, у вас – наступного, і таке інше. Тому цінність сорту визначається й у тому числі тим, що він вказує на другий та наступні роки вирощування.

Цей спосіб можна застосовувати, чергуючи місця посадки картоплі, особливо якщо у вас велика ділянказ різними типамиґрунту.

Олексій Med Користувач FORUMHOUSE

Ріс у мене картопля на глинах, був поганий, але при перенесенні його на добре освоєні піски давав протягом року феноменальний урожай. Я його так років 6 експлуатував, але на глинах він продовжував бути ніяким (на відміну від інших сортів).

Розмноження насінням

Про свій досвід розмноження кольорового розповідає користувач FORUMHOUSE Unskilful.

Перед посадкою насіння тиждень прогрівають на батареї, потім на тиждень замочують.

Готується ґрунт (можна взяти ґрунт для томатів та змішати з вермикулітом та агроперлітом у пропорції 1:1:1). Насіння розкладається і присипається зверху на 0,5 див.

Сходи з’являються через тиждень, на дев’ятий день їх пікірують.

Через нестачу світла паростки почнуть швидко витягуватися. Ця проблема вирішується другим пікіровкою в касети більше. На початку травня у вас будуть кріпаки, які в середині місяця можна висаджувати на грядки.

На цей час селекціонери вивели близько 4000 сортів картоплі, і ця робота триває. Щоб правильно підібрати картоплю для посадки, потрібно знати, за якими основними ознаками сорти відрізняються один від одного. Насамперед враховують три характеристики: призначення (мета вирощування), колір шкірки та м’якоті, термін дозрівання. Ми розглянемо кожний параметр.

Всі сорти картоплі умовно поділяються на великі групи:

  • вітчизняні (сюди зазвичай включають не лише російські, а також білоруські та українські);
  • імпортні (найчастіше голландські, рідше – німецькі сорти).

Наприклад, у південних і степових районах краще росте надрання, рання і середньорання картопля, що встигає дозріти до того, як встановиться дуже спекотна погода. Із сортів іноземної селекції доцільно обирати лише ті, що внесені до «Державного реєстру селекційних досягнень, допущених до використання» у конкретному регіоні.

Види картоплі за призначенням

Залежно від цілей вирощування сорту картоплі бувають:

  • столові – трохи більше 18% крохмалю (іноді до 20%). Картопля цих сортів використовують у їжу. Бульби дуже смачні, містять багато вітаміну C, бета-каротину та інших корисних речовин;
  • технічні – призначені для виробництва крохмалю та спирту. У такому картоплі – понад 16% крохмалю та мало білків;
  • кормові – з великим вмістом крохмалю та білка, тобто речовин, що сприяють якнайшвидшому зростанню свійських тварин;
  • універсальні – бульби приємні на смак, містять від 16 до 18% крохмалю, багато вітамінів та мікроелементів.
  • A – картопля для салатів та окрошок. Бульби не розварюються, м’якоть щільна і рідка, борошнистість відсутня;
  • B – картопля, призначена для варіння (ідеальна для супів) та підсмажування. Бульби з помірно щільною та водянистою, трохи борошнистою м’якоттю, розварюються дуже слабо;
  • C – картопля, що добре розварюється, яку зазвичай подають до столу цілим, у вигляді пюре або підсмаженим. Консистенція бульб м’яка, м’якоть помірковано борошниста і злегка водяниста.
  • D – картопля, що дуже сильно розварюється. Використовується для запікання та приготування пюре, для смаження не підходить. Консистенція бульб м’яка, м’якоть борошниста і не рідка.

Класифікація картоплі за кольором шкірки та м’якоті

Залежно від сорту, м’якоть картоплин може бути білою або жовтою, шкірка – білою, жовтою, червоною або фіолетовою. Жовтий колірм’якоті свідчить про високий вміст у бульбах бета-каротину. Червоний колір шкірці надають антоціани – речовини-біофлавоноїди, які мають антиоксидантну дію та зміцнюють стінки судин. Чим темніша шкірка бульб, тим більше в ньому антоціанів. Саме тому з лікувальною метою рекомендують використовувати сік рожевої картоплі.

Хороші дієтичні властивості має старовинний сорт Ранкова троянда (улюблена багатьма городниками Американка). На його основі спеціально для посушливих та степових районів виведені середньоранні сорти Кримська троянда та Червона троянда.

Останнім часом селекціонери у всьому світі працюють над виведенням сортів картоплі з червоною та фіолетовою м’якоттю. Це – не забаганка: звичайно, подібні бульби виглядають ефектно, але високий вміст антоціанів робить таку картоплю незамінним дієтичним продуктом, особливо для людей із захворюваннями серцево-судинної системи.

Сорти з червоною м’якоттю найкорисніші

До того ж, види картоплі з кольоровою м’якоттю надзвичайно стійкі до несприятливих погодних умов. Так, ранні сорти з м’якоттю бульб журавлинно-червоного кольору Cranberry Red та Huckleberry районовані для Аляски. У високогірних районах Перу, що відрізняються високою вологістю, вирощують сорт із темно-фіолетовою м’якоттю Purple Peruvian.

Класифікація картоплі за термінами дозрівання

Терміном дозрівання картоплі називається проміжок часу від появи перших сходів доти, коли можна збирати врожай.

За термінами дозрівання сорту картоплі класифікують так:

  • надранні, термін дозрівання – 35-50 днів. Основна перевага – можливість одержання двох урожаїв за сезон;
  • ранні – 50-65 днів;
  • середньоранні – 65-80 днів;
  • середньостиглі – 80-95 днів;
  • середньопізні – 95-110 днів;
  • пізні – 110-120 і більше днів.

Найпопулярніші столові сорти картоплі

Досвідчені городники рекомендують на одній ділянці садити картоплю кількох сортів різними термінамидозрівання. Завдяки тому, що фази вегетації рослин різних сортів не збігаються, кущі менш схильні до фітофторозу та інших захворювань.

Надранні (ультраранні) сорти:

  • Аріель – голландська картопля з білою шкіркою і жовтою м’якоттю, що не темніє після варіння. Бульби великі, добре зберігаються до весни, вміст крохмалю – 18,7%, врожайність – 280-450 кг із сотки. Сорт стійкий до нематоди, раку та вірусних захворювань;
  • Імпала – картопля голландської селекції з жовтою шкіркою та м’якоттю, вміст крохмалю – 14,6%. Сорт стійкий до фітофторозу та парші. Термін дозрівання – 70 днів, але викопувати бульби можна на 45-й день;
  • Венета – німецький сорт. Період дозрівання становить 60-70 днів, але викопувати молоді бульби можна на 45-й день. Урожайність – до 300 кг із сотки. Бульби – невеликі (70-100 г), дуже смачні, підходять для смаження, вміст крохмалю – 13-15%. Сорт стійкий до посухи;
  • Лазурит – білоруський сорт, стійкий до нематоди. Врожайність – до 259 кг із сотки. Бульби з жовтою шкіркою та білою м’якоттю, вміст крохмалю – 13-15,7%. Термін дозрівання – 55 днів, але викопувати бульби можна на 45-й день.

Ранні (ранньостиглі) сорти:

  • Жуковський ранній – рожева картопля з білою м’якоттю. Вага бульб – до 170 г. При варінні картопля не темніє і не розварюється, добре підходить для смаження та виробництва чіпсів. Вміст крохмалю в бульбах – до 15%, урожайність – 320-380 кг із сотки. Сорт стійкий до посухи та зниження температури, бульби добре зберігаються до весни;
  • Лідер – картопля з жовтою шкіркою та білою м’якоттю. Середня вага бульби – до 120 г, вміст крохмалю – 12%. Кущі сприйнятливі до нематоди, але стійкі до раку. Врожайність – до 339 кг із сотки.
  • Ред Скарлет – голландський сорт. Бульби – з рожевою шкіркою та кремовою м’якоттю. Вага – 80-120 г, вміст крохмалю – 11-15%. Врожайність – до 450 кг із сотки;
  • Горобина – рожева картопля з кремовою м’якоттю, вміст крохмалю – 11,9-15%. Сорт не уражається нематодою, стійкий до раку, але сприйнятливий до фітофторозу. Врожайність – до 396 кг із сотки.
  • Ганнібал (знаменита Синьоглазка) – сорт вітчизняної селекції, виведений відразу після Великої Вітчизняної війниспеціально для присадибних господарств. Сорт отриманий шляхом схрещування культурних та диких видів картоплі, тому відрізняється стійкістю до несприятливих погодних умов. Вага бульб – 150-200 г, шкірка – сіра, покрита дрібними фіолетовими цятками. У бульбах багато вітаміну В, вміст крохмалю – 15,5%. Картопля добре розварюється, ідеальна для пюре, але придатна і для смаження. Сорт не внесений до Реєстру через те, що в умовах великих господарств, на відміну від присадибних, ця картопля погано зберігається;
  • Діброва – жовта картопля з кремовою м’якоттю. Бульби дуже великі, вагою від 100 до 200 г. Зміст крохмалю – від 11 до 15%, врожайність – до 325 кг із сотки.
  • Ласунок – сорт білоруської селекції. Бульби жовті з кремовою м’якоттю, дуже великі (до 200 г). Врожайність – 500-600 кг із сотки. Але зберігається картопля лише за температури до +4 °C, при найменшому потеплінні починає проростати;
  • Астерикс – червона картопля з кремовою м’якоттю. Врожайність до 300 кг із сотки. Сорт стійкий до різних захворювань.
    Пізні сорти:
  • Журавинка – червона картопля з жовтою м’якоттю. Вага бульб – до 140 г, вміст крохмалю – 14-19%, урожайність – до 242 кг із сотки;
  • Здабитак – сорт білоруської селекції. Рожеві бульби з білою м’якоттю. Сорт стійкий до вірусних інфекцій. Врожайність – до 700 кг із сотки.

Сорт картоплі негритянка

Картопля з фіолетовою м’якоттю: характеристика, догляд, способи приготування

Рослини »Овочі» Картопля

Фіолетовий картопля, має фіолетову м’якоть, з’явився на території України порівняно недавно (після 2007 року), але встиг завоювати любов шанувальників екзотики. І це не дивно, так як з нього можна приготувати звичні страви, але з якоїсь родзинкою – фіолетовим кольором.

Загальна характеристика фіолетового картоплі

Фіолетові сорти картоплі відносяться до дикого рослині, произрастающему в Південній Америці. Тривалий час в європейських країнах його не використали, поки сучасні вчені не надумали зробити селекцію дички з різними сучасними гібридами та сортами. В результаті вийшли незвичайні бульби з масою корисних властивостей.

Цей коренеплід відноситься до багаторічної овочевої культури з родини пасльонових. Відрізняється тим, що забарвлення внутрішньої м’якоті трохи світліше шкірки.

Про вирощування фіолетового картоплі, його зовнішній вигляд і смакові характеристики розповідає Наталя Сморчкова в представленому нижче відео:

Зовнішній вигляд

Зовнішня сторона картоплі, як і м’якоть, має екзотичний відтінок – фіолетовий. Однак можна зустріти сорти з бузковим, світло-рожевим і ніжно-фіолетовим кольором. Відмінні особливості:

  • довгаста форма;
  • м’якоть среднекрахмалістой структури;
  • товста шкірка;
  • максимальна довжина – 10 см (в залежності від сорту);
  • м’якоть може бути повністю кольоровий або частково;
  • у відварному вигляді – розсипчаста;
  • вага – 50-200 грам.

смакові характеристики

Фіолетові види картоплі мають особливу родзинку – ніжний присмак горіха, що надає приготованим стравам своєрідну пікантність. Але для смаження даний картопля не підходить. Використовується в основному для приготування пюре.

Різновиди фіолетового картоплі

Існує безліч сортів фіолетовою картоплі, які були виведені як зарубіжними, так і вітчизняними селекціонерами:

  • Віолетт (Аметист, негритянка, французький або китайський трюфель) характеризується великою вагою бульб, інтенсивним забарвленням серцевини. Термін зберігання тривалий, колір шкірки найтемніший серед всіх сортів. Відноситься до пізнього виду, універсальний в приготуванні.
  • Олл Блу ( «весь синій»). Колір – лілово-синій, дозрівання – середньопізні, вага досягає 200 грам. Зберігається недовго.
  • Ред Вандер – вага середній, дозріває на 75-й день. Відмітна особливість – червоні прожилки, вдавлені очі.
  • Вибух. Відноситься до раннього сорту, вага – не більше 120 грам. Відтінок – бузковий, але з синіми плямами. Довго не зберігається.
  • Бузок – м’якоть відрізняється мармуровість (синьо-білий відтінок). Вага – середній, сорт – ранньо-середній, форма – кругло-овальна. Особливість – солодкуватий мигдалевого присмаку.
  • Гурман має вагу 100 грам, колір – біло-фіолетовий.
  • Салблю. Маса бульби – 100 грам. Особливість – можна готувати салати без проварки.
  • Сюрприз. М’якоть має рожевий відтінок, вага – до 150-ти грам.
  • Чудесник містить ударне кількість вітаміну С, характеризується середньою стиглістю і невеликий врожайністю.
  • Фіолетовий крем і Північне сяйво. М’якоть має білі прожилки.
  • Перламутр відрізняється блискучою шкіркою.
  • Нічка. М’якоть виключно темна, без вкраплень.

Кожен сорт має загальні характерні ознаки, але головна їх відмінна риса від звичайної картоплі полягає в тому, що вітаміни і корисні речовини найбільше сконцентровані в шкірці, тому картопля рекомендовано готувати в «мундирах».

Особливості посадки, вирощування та догляду

При правильному догляді і дотриманні правил агротехніки можна домогтися збільшення врожайності. Тому слід строго дотримуватися запропонованих норм.

Місце висадки, підготовка грунту:

  • Фіолетовий картопля повинна рости на сонячній стороні, частіше це південно-західні ділянки.
  • Рослина любить багато кисню, тому грунт перед посадкою дуже ретельно перекопують і розпушують. Грунт повинен бути пухнастим і легким.
  • Краща грунт – суглинна, заплавна, нейтральна, дерново-підзолистий.

Фіолетові сорти висаджують в ті ж терміни, що і звичайна картопля – квітень, травень.

Підготовка посадкового матеріалу:

  • Якщо ви збираєтеся висадити насіння, їх спочатку потрібно замочити традиційним способом, дати час на проростання. У домашніх умовах пророщені насіння висаджують в горщики, після чого з’являється розсада.
  • При використанні бульб їх слід проростити протягом місяця. Температура повітря не повинна бути менше 14 і більше 18 градусів. На коренеплоди має потрапляти достатньо сонячного світла.

Підгортання і розпушування:

  • Перша перекопування грунту здійснюється до настання морозів. Це необхідно для того, щоб хвороботворні мікроорганізми за час холодів загинули.
  • Розпушування і підгортання здійснюється регулярно, після того як з’явилися перші сходи.
  • Якщо на грунті утворилася суха кірка, обов’язково прорихліте і окучьте грунт.

Додатково читайте статтю: як зробити окучник з велосипеда.

полив:

  1. Перший полив проводять після сходів.
  2. Другий раз рослина заливають після зав’язки бутонів.
  3. Третій – коли опаде квітки.

Якщо дощі відсутні, бажано проводити легке зрошення щотижня. Але при цьому заливати водою непотрібно, так як фіолетовий картопля не переносить вологості. Це призводить до гнильної захворюваності. Але пересушене грунту допускати теж не можна.

добриво:

  • Перше добриво виробляють на підготовчих етапах перед посадкою. Використовується перегній в кількості 60-75 кг на 1 сотку землі. Додатково вносять мінеральне добриво з 3-х кг суперфосфату і півтора кг калійної солі (на 1 сотку).
  • Під час висадки безпосередньо в лунку насипають жменю деревної золи, 1 ч. Л. нітроамофоски або нітрофоски.

Правила висадки:

  • глибина – 9-11 см;
  • відстань між лунками – 29-31 см;
  • відстань між рядами – 59-61 см.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Перевагою фіолетових сортів є імунітет до таких хвороб, як парша, гниль, рак (за умови дотримання агротехнічних правил). Середня опірність відзначається до колорадським і іншим жукам, фітофторозу. Тому необхідно обробляти рослини відповідними препаратами.

У профілактичних цілях бажано перед висадкою в грунт обробити розсаду або бульби розчином марганцю, приготованого по стандартному рецептом. Щоб не нападали шкідники, міняйте періодично місце посадки, чергуючи картопля з бобами, фацелією, капустою.

Як зберігати фіолетовий картопля?

Фіолетові сорти картоплі люблять прохолоду, сухість і темряву. Тільки в таких умовах коренеплоди не піддавалося захворюваності.

Обов’язково перед зберіганням потрібно перевірити кожен бульба, відібравши пошкоджені. Періодично перебирайте картопля, видаляючи зіпсовані картоплини.

Плюси і мінуси фіолетового картоплі

переваги:

  • пікантність смакових якостей;
  • непогана врожайність;
  • незвичайність відтінку (можна здивувати гостей);
  • стійкість до головних захворювань;
  • насиченість корисними речовинами.

недоліки:

  • існує ряд протипоказань;
  • товста шкірка;
  • необхідність добрива;
  • при дощах піддається гниттю.

Використання в кулінарії

Фіолетовий сорт в давні часи вважався оригінальним, вишуканим картоплею, який продавався за нечуваними цінами. З нього виходили незвичайні страви з пікантним присмаком горіхів.

Сьогодні овоч доступний кожному, тому господині і власники ресторанів активно використовують його в кулінарії. Його смажать, відварюють, запікають. З нього виходять відмінні картопляні оладки, фрі, зрази, деруни, чіпси, салати, пюре, запечная страви (особливо листкові), супи і багато іншого. Особливо незвично виглядають вареники з фіолетовою начинкою.

Але особливістю є застосування в дієтичному харчуванні, так як він сприяє схудненню, насичує організм мікроелементами, прискорює метаболізм.

Особливості приготування:

  1. Відварювати цей овоч бажано в солоній воді. Це дозволить зберегти в ньому всі корисні речовини.
  2. Після відварювання в «мундирі» шкірка знімається легше, ніж з звичайних сортів.
  3. Краще сполучення зважає на бобами, м’ясом, овочами, рибою і зеленню.
  4. Для того щоб Картоплю відварити швидше, додайте 1 ст. л. вершкового масла, а після варіння (як буряк) поставте каструлю під холодну воду, додавши кубики льоду.
  5. Заборонено використовувати блендер, так як маса перетворюється в клейстер.
  6. Під час варіння з очищеної картоплі виділяються натуральні барвники, тому вода набуває смарагдово-зелений відтінок. Нехай вас це не лякає, навпаки, з бульйону можна відварити суп, зробити соус.
  7. Унаслідок фарбування води фіолетовий сорт не можна варити разом з білим картоплею та іншими овочами.
  8. Готується швидко, що потрібно враховувати.

Рецепти деяких страв:

  • Салат. Натріть на тертці відварну картоплю, додайте зелень і часник, посоліть, поперчіть, заправте майонезом. Дуже добре виглядає в якості намазки для бутерброда.
  • Запечіть цілі бульби, очистіть від шкірки, розріжте навпіл. Викладіть на тарілку, рясно полив грецьким йогуртом. Зверху насипте зелень.
  • Чіпси. Очистіть сирі бульби, наріжте слайси. Просушіть паперовими рушниками. Зробіть проколи вилкою. Посипте сіллю. Покладіть чіпсінкі в металеве сито, опустіть в киплячу олію. Викладіть на рушник до стікання жиру.
  • Відваріть стандартний вермішелевий суп, але з фіолетовим картоплею (бульйон буде зеленуватим). В кінці варіння додайте натертий плавлений сир і зелень.
  • Запіканка. Відваріть бульби, потовчіть. Додайте сире яйце, трохи теплих вершків. На дно сковороди викладіть обсмажені гриби з цибулею і морквою, зверху фіолетове пюре. Потім повторіть ще 2-3 таких шару. На верхню частину покладіть зелень і сир.

Можливі протипоказання і показання

Протипоказань у фіолетового картоплі практично немає, але обмежити його споживання потрібно в таких випадках:

  • низький артеріальний тиск (гіпотонія);
  • індивідуальна непереносимість;
  • запор;
  • знижений рівень кислотності шлункового соку;
  • ожиріння останньої стадії.

Необхідно є такий овоч при наступних патологіях:

  • гіпертонія (високий кров’яний тиск);
  • цукровий діабет;
  • ослаблений імунітет;
  • інтоксикація;
  • деякі захворювання серця і кровоносної системи;
  • запальні процеси в організмі.

Користь і шкода від вживання

Корисні властивості фіолетового картоплі:

  • Зниження артеріального тиску.
  • Гальмування процесів старіння (через ударного кількості антиоксидантів).
  • Зміцнення імунної системи, що, в свою чергу, попереджає розвиток простудних, інфекційних та інших захворювань.
  • Нормалізація водного балансу.
  • Поліпшення функціональності ендокринної системи.
  • Загострення зору.
  • Зміцнення стінок кровоносної системи.
  • Зниження рівня цукру в крові.
  • Усунення метеоризму, прискорення процесу травлення.
  • Зниження кислотності при гастриті.
  • Зменшення запалення у внутрішніх органах.
  • Підтримка роботи міокарда.
  • Усувається дратівливість.
  • Нормалізується сон.

Якої шкоди може бути:

  • Якщо їсти картоплю при протипоказання, захворювання загострюються: при гіпотонії виникає гіпотонічний криз і т. Д.
  • При зловживанні картоплею (переїдання): метеоризм, тяжкість в шлунку, запор, здуття.
  • При індивідуальній непереносимості: виникає алергічна реакція.

Відгуки

Фіолетовий картопля містить безліч поживних речовин, володіє унікальним кольором, пікантний смак, застосовується при діабеті та деяких захворюваннях. Не дуже примхливий у вирощуванні і догляді, але має свої протипоказання. Якщо ви вирішите висадити його в своєму городі і вживати в їжу, обов’язково врахуйте всі вищевказані факти.

У чому особливість фіолетового картоплі: мінуси, плюси і кращі сорти

До плодам картоплі з фіолетовою і рожевою шкіркою дачники давно звикли, і з успіхом вирощують їх на своїх ділянках.

А як щодо бульб інтенсивно фіолетового кольору не тільки зовні, але і всередині? Бузкове пюре, лілові чіпси, синювато-чорний картопля фрі … Незвично і цікаво. Чи варто вирощувати фіолетовий картопля.

Чим, крім забарвлення, він відрізняється від звичайного. Які плюси і мінуси у цього неординарного овоча. Перелік кращих сортів і їх характеристика.

незвичайний делікатес

Так, сорти картоплі, які відрізняються інтенсивним забарвленням м’якоті у фіолетовій кольоровій гамі, вважаються делікатесними. Не тільки через їх нестандартного вигляду, але і завдяки своєму незвичайному смаку.

Він має яскраво виражений горіховий присмак, який, як вважають любителі городніх експериментів, нітрохи даний коренеплід не псує, навпаки, надає йому пікантність.

Незвичайна забарвлення м’якоті – це не результат праць генних інженерів, як легко подумати. Вона має натуральне походження. Пігмент отриманий з овочів, що ростуть на екваторі і в Африці, і в результаті численних схрещувань, придбав ступінь видового ознаки.

Звідки він взявся?

Все почалося з праць селекціонерів по виведенню нових діетсортов цього коренеплоду. В утворенні нових сортів використовувалися міжвидові гібриди. Початковий матеріал взято з материнських форм окультурених видів, що виростають у Південній Америці. Основою послужили сорти, виведені українськими селекціонерами.

Застосування класичного способу статевої гібридизації дало, в результаті, сорти, м’якоть яких має різну ступінь забарвлення – від блідо-бузкової до темно-фіолетового.

Сьогодні в селекційному процесі беруть участь близько 120 проміжних зразків, що є відмінним результатом і гарантує в перспективі отримання нових закріплених гібридів з м’якоттю фіолетового відтінку.

Не секрет, що картопля зі стандартною забарвленням м’якоті до дієтичних продуктів віднести можна з великою натяжкою, оскільки він містить велику кількість калорій. А ось кольоровий в цьому відношенні не так небезпечний, до того ж він має масу корисних властивостей, властивих стандартним біло-жовтим сортам в меншій мірі.

Колір означає здоров’я. Користь!

Згідно з дослідженнями дієтологів, кольорові продукти по-різному впливають на людський організм. Зрозуміло, повз такого явища, як повністю фіолетові бульби картоплі, вони не могли пройти, і, після ретельного його вивчення прийшли до наступних висновків.

  1. Фіолетовий картопля знижує артеріальний тиск. Причому, настільки істотно, що продукт не рекомендують для частого вживання особам, які страждають гіпотонією. А ось для гіпертоніків це – справжні ліки.
  2. В овоче більше антиоксидантів, ніж в чорно-біле сортах. Якщо регулярно харчуватися фіолетовим картоплею, це загальмовує процес старіння організму. Звичайно, помолодіти від «чарівного коренеплоду» не вийде, але кілька віддалити старість можна.
  3. У цьому овочі – підвищений відсоток вітамінів в найбільш затребуваному організмом комплексі. Його основа – два найважливіших для здоров’я вітаміну – С і Е, а також цілий ряд унікальних речовин каротиноїдів. Вони допомагають синтезувати вітамін А, підтримують водний баланс і позитивно впливають на ендокринну систему.
  4. При споживанні цього коренеплоду загострюється зір, зміцнюються і стають більш еластичними стінки кровоносних судин, відбувається зменшення ризику виникнення атеросклерозу і онкологічних захворювань.

У цьому овочі багато антоціанів, які є потужними антиоксидантами. Виходить, що вживаючи фіолетовий картопля в їжу, ми підвищуємо імунітет, боремося з застудами, знижуємо цукор в крові і худнемо, бо крохмалю в ньому міститься менше, ніж в жовтому або білому.

Бульба картоплі фіолетового кольору абсорбує з грунту в три рази меншу кількість нітратів, а вітаміну С в двох таких картоплинах стільки ж, скільки в одному лимоні.

особливості вирощування

Якщо у властивостях можна відзначити одні плюси, то про агротехніку цього сказати не можна, оскільки фіолетовий картопля набагато прихотливее свого безбарвного «побратима» і потребує особливого догляду.

  1. По-перше, він більш схильний до впливу парші та має низький ступінь стійкості до фітофтори.
  2. По-друге, колорадський жук – бич всіх картоплярів – нападає на посадки з фіолетовою м’якоттю бульб в першу чергу ( Більш детально: Народні засоби боротьби з колорадським жуком)
  3. По-третє, якщо розмножувати сорти фіолетового кольору «очками», бульби неминуче і катастрофічно дрібнішають, переходячи в дикорослих форму.

Роботи тривають. Сьогодні в процес селекціонування залучені вже 30% сортів з усіх існуючих. Це дасть можливість незабаром вивести фіолетовий коренеплід не лише стійкий до шкідників, але він має імунітет до хвороб сімейства.

В іншому агротехніка кольорового картоплі не відрізняється від загальноприйнятої при вирощуванні цього овоча. Він не вимагає особливих умов.

  • Добрива для картоплі при посадці
  • Прополка і підгортання.
  • Регулярний полив протягом вегетації.
  • Боротьба з хворобами і шкідниками.
  • Врожайність залежить від ретельності догляду та складу ґрунту. Сама невідповідна грунт для фіолетового картоплі – суглинок. А найкращі – родючі і повітропроникні, мають легку структуру.

Як готувати?

Приготування картоплі незвичайної забарвлення нічим не відрізняється від звичайної.

Термічна обробка, причому, всі корисні властивості залишаються в овочі, навіть якщо відварити його в солоній воді. Оригінально виглядає фіолетове пюре або чіпси. Картопля фрі, оладки, фарширування, салат. Смак відрізняється від традиційного в кращу сторону. Горіховий присмак помітний сильнішим чи слабшим у різних сортів, але він присутній.

Смажена кольорова картопля

Сорт «Вітелот»

В оригіналі – Vitelotte – один з найпопулярніших сортів з синьо-фіолетової м’якоттю. Його ще називають «Негритянка», «Французький трюфель». Бульби мають витягнуту форму. Серцевина інтенсивно забарвлена.

Шкірка темна. Маса бульб невелика – в середньому від 70 до 100 г. Сорт пізній – термін дозрівання до 110 днів.

Картопля відмінно і довго зберігається, зберігає колір при будь-термічній обробці, володіє насиченим смаком.

Сорт «Весь Синій»

Ось таке пряме назва, переклад з англійської All Blue, з якого відразу стає зрозуміло, якого кольору м’якоть у цього овоча. Хоча, вона швидше за синьо-фіолетова, ніж синя, а шкірка темно фіолетова. Між шкіркою і м’якоттю – світле кільце.

Сорт середньоранній, дозріває за 80 днів. Бульби, скоріше, великі – до 200 г, але зберігаються не дуже довго.

Цей сорт поширений у всій Європі, до нас тільки починає наближатися, але популярність завойовує швидко, тому що має відмінний смак. За властивостями вважається дієтичним. Антиоксидантів в ньому багато.

Цікавий колір повністю зберігається при смаженні і запіканні і трохи блідне при варінні.

Сорт «Вибух»

Цей сорт – Explosion, названий так за раннє і стрімке плодоношення. Скороспілка, яка порадує вас урожаєм вже через 65 днів після посадки, має м’якоть чистого фіолетового кольору і таку ж шкірку.

За масою плоди різні – від 100 до 150 г. Форма витягнута. Відмінність цього сорту від інших фіолетових в підвищеної стійкості до хвороб. Також він відрізняється високою врожайністю. Зберігати довго плоди не вийде, але готувати з них можна все, що завгодно. Можна навіть вживати овоч в сирому вигляді, для дієтичних салатів.

Сорт «Бузок»

Цей сорт виведений в України, вітчизняними селекціонерами. Середньостиглий, дозріває за 95 днів. У плодів фіолетова м’якоть і шкірка. Форма овально-округла. Маса – до 80 м Відрізняється середньою врожайністю, гарною лежкістю і стійкістю до парші та раку. Смак відмінний, з відтінком мигдалевого горіха. Вважається цінним дієтичним продуктом.

Сорт «Перуанський фіолетовий»

Purple Peruvian – так називається в оригіналі цей сорт, який виник в результаті двохсотлітньої селекції картоплярів, що живуть на високогір’ї Анд. Подумати тільки, дві сотні років люди намагалися вивести для людства ці подовжені, покриті безліччю вічок.

Заради чого? Щоб люди насолоджувалися корисним і дієтичним продуктом, замінивши їм звичайна картопля, іменований в багатьох державах СНД «другим хлібом». Сорт пізній. Дозріває через 100-110 днів. І розмірами гігантськими не відрізняється – середня вага коренеплоду 80 г. Урожайність теж не найвища. Але смак чудовий.

Волоський горіх з фундуком явно простежуються. Дуже велика різниця зі звичайним картоплею. Просто новий погляд на продукт.

Зберігається сорт дуже добре і довго. Транспортується теж вдало. І зберігає практично до весни всі свої корисні дієтичні властивості. Не втрачає їх і при термічній обробці. Справжня їжа-ліки.

Сорт «Адірондак синій»

Назва на батьківщині – Adirondack Blue. Виведений в Корнельському університеті. Відрізняється високою врожайністю і овально-округлими плодами, середня маса яких близько 100 г.

Найкращі фіолетові чіпси можна отримати саме з бульб цього сорту. Терміни дозрівання середні – близько 95 днів. Чи не стійкий до хвороб і має терміни зберігання середні.

Але антиоксидантів в ньому досить для того, щоб віддати перевагу його традиційному картоплі нейтрального кольору.

Чи варто вирощувати фіолетовий картопля? Однозначно – так.

І якщо навіть у вас на ділянці ніде розгулятися, і немає місця для експериментів, виділіть грядочку для овоча нового кольору, потіснивши старий добрий картопля. Виберіть сорт і терміни дозрівання.

Наприклад, якщо ви традиційно вирощуєте зимовий картопля певного сорту, посадіть кілька рядів фіолетового скоростиглого. І подивіться, що з цього вийде.

Вже сьогодні є особисті господарства (не промисловою), які перейшли повністю на вирощування кольорового картоплі. Не обов’язково він повинен бути фіолетовим. Є рожеві, сині, помаранчеві сорти.

Кожен з них має свої виключні корисні властивості. А стіл і меню стає цікавіше, яскравіше і святковіше. Колір – це здоров’я.

Чому б не виростити здоровий продукт, нехай навіть він і незвичного фіолетового кольору ?!

-Поради з вирощування фіолетового картоплі

Картопля Циганка (негреня): характеристика і опис сорту, фото фіолетовою картоплі з білою м’якоттю, відгуки городників

Багато овочівники люблять експериментувати, вирощуючи незвичайні культури. Сорти, що відрізняються екзотичним зовнішнім виглядом бульб, є і у картоплі.

Картопля Циганка – один з таких цікавих сортів. Він відрізняється бульбами з темно-фіолетовою шкіркою. Не тільки незвичайним зовнішнім виглядом, але і ніжним смаком і насиченим ароматом підкорює Циганка. За це городники прощають їй навіть вимогливість до догляду та низьку транспортабельність. Про інші переваги і недоліки цього сорту, а також нюанси агротехніки читайте далі.

Що це за сорт картоплі

Циганка – це старий сорт народної селекції. Хто саме і в якому році його вивів, невідомо. Цей різновид завоювала популярність на теренах пострадянського простору.

Селекціонери вважають, що Циганка – продукт схрещування Чорного принца і Голубий Дунай. Але і з цим твердженням багато агрономи не згодні.

Деякі думають, що Циганка і Негреня – це один і той же сорт. Ця думка помилкова, оскільки останній об’єднує в собі весь картопля з фіолетовою м’якоттю, в той час як у Циганки антоциан містить тільки оболонка, а всередині бульби білі.

Відмінні риси

Головна відмінність Циганки від багатьох інших сортів – незвичайний зовнішній вигляд бульб (з фіолетовою шкіркою і білою м’якоттю). Вони мають середні розміри і овальну форму.

Ця картопля цінується за ніжний смак з насиченим ароматом. У складі бульб відзначається підвищений вміст таких речовин, як йод, антоціан, калій, магній, залізо, а також вітаміни групи В, С, К і РР.

Завдяки цьому вони сприяють очищенню організму від шкідливих речовин, позитивно позначаються на стані щитовидної залози і організму в цілому. крохмалю в Циганці, навпаки, невисока – близько 12%.

Сорт рекомендований для дитячого і дієтичного харчування.

Є у Циганки і негативні особливості. Цей сорт відрізняється підвищеною вимогливістю до складу грунту і полив, не володіє він і високою стійкістю до похолодань. Шкірка у бульб дуже тонка, тому вони не підходять для тривалих транспортувань.

Загальні характеристики Циганки

Сорт Циганка не рахується невибагливим і витривалим картоплею. Незважаючи на це багато овочівники продовжують його вирощувати через відмінного смаку і багатого складу.

Опис сорту:

параметрпоказник
Наземна частина рослиниНевисокі, среднераскідістие, компактні кущі заввишки досягають 50-70 см. Листя маленьке, темно-зеленого кольору, з хвилястими краями і чітко означеними фіолетовими прожилками. Стебла товсті, з фіолетовим (антоціановим) відливом. Великі, яскраво-блакитного кольору квітки зібрані в віночки невеликого розміру. Ягоди утворюються рідко. Коренева система потужна.
бульбиСереднього розміру. Вага одного варіюється в межах 100-120 г. Форма неправильна, овальна. Картоплини неширокі і невирівняні, все різної форми. Шкірка тонка, яскраво-фіолетового кольору, глянцева. Глазков трохи і вони не пігментовані, відрізняються поверхневим заляганням. М’якоть ніжна, солодкувата, з вираженим картопляним ароматом. Має кремовий колір, з фіолетовими плямами на поверхні. При варінні стає розсипчастою. крохмалю варіюється в межах 12-14%.
терміни дозріванняСередньостиглий. Від посадки до збору врожаю проходить 70-90 днів.
врожайністьВисока. З 1 га збирають до 250 ц. Один кущ дає до 15 бульб. Деякі з них виходять нетоварними – занадто дрібними.
транспортабельністьНевисока. Тонка шкірка не дозволяє транспортувати картопля на великі відстані. У прохолодному місці бульби зберігаються всю зиму.
Імунітет до хворобМає імунітет до більшості хвороб пасльонових. Існує ймовірність зараження фітофторозом.
особливості вирощуванняРекомендований для вирощування в центральних і південних регіонах країни, в тому числі Курської, Київської, Бєлгородської, Ростовської, Рязанської областях.

Агротехніка

Посадка картоплі можлива, коли грунт прогріється до температури 10˚С на глибині 15 см. У південних регіонах це відбувається на початку квітня, а в помірному кліматі – в кінці. Для областей з коротким влітку цей варіант не підходить.

Підготовка посадкового матеріалу

Зазвичай до весни картопля проростає в погребі самостійно. Якщо цього не відбулося, процес стимулюють штучно:

  1. Бульби перебирають. Вибирають середнього розміру, без плям, пошкоджень і слідів інфекцій.
  2. Картопля поміщають в місце з температурою + 17 ° С . Їх укладають в один ряд на тирсу або газету, а зверху накривають шаром газети або тирси.
  3. Щодня обприскую теплою водою з пульверизатора . Приблизно через два тижні повинні з’явитися паростки.

Пророслі бульби готують до посадки. Цей процес складається з наступних етапів:

  1. Бульби опускають в розчин, приготований з 1 ч. Л. мідного купоросу і 3 л води. Після цього їх залишають в теплому місці до повного висихання.
  2. Посадковий матеріал споліскують засобом, приготованим з 0,5 ч. Л. борної кислоти і 3 л води. Потім йому дають повністю висохнути.
  3. Картопля занурюють в розчин 1 ч. Л. «Растворін» і 3 л води. Потім викладають в один ряд до повного висихання.
  4. За два дні до висадки картопля виносять в місце з температурою + 10 … + 12 ° С.

Оброблений таким чином посадковий матеріал стає більш витривалим і швидше проростає. Знезараження картоплі – найкраща профілактика його захворювань.

Важливо! Дрібні екземпляри Циганки не підходять для посадки. Такий посадковий матеріал стає причиною низької врожайності і виродження сорту.

Підготовка грядок і посадка

Картопляні грядки готують заздалегідь. Для них вибирають добре освітлену ділянку саду. Важливо, щоб грунтові води не знаходилися близько до поверхні.

На одному місці картопля не вирощують більше двох років. Чи не садять цю рослину і після інших пасльонових культур.

Важливо! Картопля – рознощик фітофтори. Цей грибок зимує саме в його бульбах. Також саме ця рослина привертає колорадського жука. Поруч з ним не рекомендується садити томати, перець, баклажани.

Восени грядки перекопують, очищаючи від рослинних залишків. Якщо на зібраної траві немає ознак будь-яких захворювань, її корисно закопати, щоб збагатити землю.

У грунт додатково вносять перегній або гній з розрахунку 6 кг на 1 кв. м. Потім лакмусовим папірцем вимірюють кислотність грунту. Якщо показники підвищені, на кожен 1 кв. м вносять склянку золи.

Навесні грядки перекопують і очищають від бур’янів. На кожен квадратний метр вносять 25 г суперфосфату і 15 г сечовини. Грядки розрівнюють граблями і поливають гарячим мідним купоросом: 1 ст. л порошку на 10 л води.

Лунки викопують глибиною 6-10 см. Їх розташовують рядами в шаховому порядку, використовуючи схему 35 см між лунками в ряду і 70-100 см між рядами. Велика відстань забезпечує достатню кількість грунту для підгортання.

В лунки засипають по жмені золи. Потім туди кидають по одному бульбі і присипають грунтом, що не утрамбовуючи його. Посадки рясно поливають теплою водою. Деякі садівники накривають грядки до появи перших сходів плівкою.

Основні правила догляду

Щоб отримати рясний урожай картоплі високої якості, рослинам забезпечують регулярний і правильний догляд. Для Циганки дотримання правил агротехніки особливо важливо, тому що цей сорт примхливий:

  1. До появи перших сходів грунт регулярно рихлять. Це роблять граблями, видаляючи в процесі бур’яни.
  2. Поливають картопля в середньому три рази за сезон: до, під час і після цвітіння. Це роблять рясно, щоб зволожити грунт на глибину 50 см. Під кожен кущ виливають до 4 л води. Якщо літо спекотне і посушливе, за сезон роблять ще два поливу. Поливають картопля рано вранці або після заходу сонця так, щоб рідина не потрапляла на листя.
  3. Після кожного поливу і опадів грунт обов’язково рихлять. Це роблять акуратно, щоб не пошкодити бульби. В процесі видаляють бур’яни.
  4. Картопля підгортають не менше двох разів за сезон. Перший – коли рослина досягне у висоту 15 см, а другий – через три тижні. Для цього землю з міжрядь згрібають до стебел на висоту не менше 6 см. Така процедура сприяє збільшенню врожайності як мінімум в два рази.
  5. Досвідчені садівники рекомендують мульчувати картопляні грядки сіном або соломою. Такий шар уповільнює розвиток бур’янів, захищає рослини від похолодань, хвороб, шкідників і дозволяє набагато рідше рихлити землю.
  6. Циганка вимоглива до підживлення. Їх вносять не менше трьох разів за сезон. Перший раз добрива вносять через два тижні після появи сходів: коров’як або розчин курячого посліду розводять 10:10 з водою. Після утворення першого бутона вносять другу підгодівлю, приготовану з одного відра води і 1 ст. золи. У період масового утворення суцвіть картопля підгодовують останній раз. Для цього на відро розчину курячого посліду беруть 25 г суперфосфату. Добрива вносять після рясного поливу рослин.
  7. За десять днів до збору врожаю картопляні кущі обприскують суперфосфатом. Така позакореневе підживлення дозволяє отримати максимальну кількість товарних бульб.

Незвичайний спосіб вирощування, або картопля в мішку

Для тих, хто не має багато місця на ділянці, підійде цікавий метод вирощування картоплі в мішках. Такий спосіб не тільки дозволяє отримати вражаючий урожай при мінімальному просторі, але і істотно полегшує догляд за культурою.

Для посадки використовують будь-які щільні мішки: спеціальні, з-під круп, цукру, борошна або сміттєві пакети. Їх ставлять біля опори – стіни або спорудженої самостійно з цегли.

Грунт для картоплі готують з рівних частин садової землі і компосту. Грунт обов’язково дезінфікують.

На дно мішка насипають 30 см грунту. У кожен мішок поміщають 3-4 бульби, підготовлені звичайним способом. Зверху їх присипають 15-20 см шаром землі і поливають теплою водою.

Коли рослини досягнуть висоти 10 см, в мішки додають таку кількість ґрунту, щоб над поверхнею залишилося всього 2-3 листочка. За сезон таке підгортання повторюють ще два рази, щоб мішок заповнився на дві третини.

Грунт в мішках зволожують у міру висихання. Пересихання грунту призведе до загибелі рослин.

За весь період вирощування підгодівлю вносять всього один раз. Використовують добрива, що містять у складі кальцій і фосфор.

Хвороби і шкідники

Циганка відрізняється імунітетом практично до всіх хвороб картоплі. Виняток – фітофтороз. До нього у сорту стійкість середня. Щоб уникнути зараження цим грибком, всі матеріали і садові інструменти дезінфікують, дотримуються правил поливу і сівозміни. В якості додаткової профілактичного заходу грядки обприскують розчином мідного купоросу.

Для Циганки становить небезпеку колорадський жук. Щоб захистити від нього посадки, використовують такі методи:

  1. Пастки. За два тижні до посадки картоплі недалеко від ділянки висаджують кілька картопляних кущів (дозволяється використовувати невеликий посадковий матеріал). До моменту посадки картопля підросте і приверне на себе шкідників. Кущі видаляють і спалюють разом з жуками.
  2. Збір комах. Колорадського жука і його личинок збирають вручну.
  3. Рослини між рядами . Календула і квасоля, посаджені в міжряддях, відлякують шкідників.
  4. Зола. Грядки присипають золою після кожного поливу.
  5. Хімічні засоби . Рослини обприскують спеціальними препаратами, наприклад, «Бар’єром».

Від капустянки і дротяники захистити посадки складніше. Допоможе видалення личинок при осінній і осінній перекопуванні, дотримання правил профілактики та полив грунту перед посадкою окропом.

Збір і зберігання врожаю

Циганка готова до збирання врожаю вже в середині серпня. Про те, що бульби потрібно викопувати, повідомляє пожовтіння і в’янення наземної частини рослин.

Бульби мають тонку шкірку, тому їх збирають тільки руками, а потім перебирають. Дрібні і великі екземпляри зберігають окремо.

Картоплю зберігають в підвалі, погребі чи на балконі в утеплених ящиках. Перед цим її просушують в добре провітрюваному місці і сухою ганчіркою очищають від землі. Примірники з ушкодженнями зберіганню не підлягають.

З Циганки готують страви, які передбачають варіння, тушкування і запікання. Для смаження цей сорт не підходить, так як через низький вміст крохмалю не утворює рум’яної скоринки.

Переваги і недоліки сорти

Переваги Циганки:

  • незвичайний зовнішній вигляд;
  • високий вміст корисних речовин;
  • низька алергенність;
  • імунітет до більшості захворювань;
  • високі смакові характеристики;
  • висока врожайність.

недоліки:

  • вимогливість до поливу;
  • низька транспортабельність;
  • вимогливість до складу грунту;
  • велика кількість дрібних бульб.

Відгуки фермерів

Незважаючи на всі недоліки Циганки, відгуки садівників про неї позитивні. Багато господині беруть або вирощують її з-за прекрасного смаку і цікавого зовнішнього вигляду.

Інга, м Рязань: «Циганка вирощую понад 10 років. Дуже подобається сорт. Картопелька виходить красива, як на фото, темно-фіолетова. Використовую для посадки бульби з власного врожаю, вибираю найбільші, які не вироджуються.

Для збору посадкового матеріалу залишаю найздоровіші рослини. Після того, як дізналася, скільки в ній користі, полюбила ще більше. Смачна в вареному і запеченому вигляді.

Для тих, хто хоче її спробувати, вперше рекомендую її особливий рецепт: відварну цілком з зеленою цибулею і часниковим маслом ».

Ігор, м Магнітогорськ: «Циганка дуже сподобалася. Знайшов кілька бульб у батьків і взяв на пробу. Фіолетові картоплини виявилися не тільки красивими, але і смачними. Особливих складнощів у догляді не помітив. Сорт не хворів. Використовував крапельний полив, удобрял тільки курячим послідом з силосом ».

Картопля Негреня: способи і правила вирощування, характеристики врожайності

Ботаніки знають, що картопля належить до багаторічних видів клубненосного трав, хоча більшість городників вирощує його як однорічну культуру.

З давніх-давен знайоме рослина стало другим хлібом для жителів багатьох країн, дуже схожим на нього за забарвленням м’якоті своїх плодів. Але не всі знають, що бульби картоплі можуть бути чорного, фіолетового або темного-синього кольору.

Всіма улюблений картопляне пюре матиме бузково-фіолетового відтінку, якщо зварити його з сорту Негреня.

Картопля Негреня: опис сорту та відгуки

Різнобарвні сорти картоплі на відміну від видів з білою і жовтою м’якоттю не так популярні у населення, їх практично не вирощують великі виробники. Такі види коренеплодів відносять до групи столових сортів і рекомендуються для культивування на присадибних ділянках для вживання в сімейному колі.

Навіть в Інтернеті, всім відомому постачальника новин і відомостей на всілякі тематики дуже мало інформації про таких видах картоплі, як Негреня.

Всезнаюча «Вікіпедія» про картоплю з такою назвою нічого не повідомляє. Білоруський ютуб-канал в 2016 р

згадав, що селекціонери в НВЦ з картоплярства працюють над виведенням «бульби» з фіолетовим забарвленням шкірки і рівномірне синє м’якоттю, але назви сорту поки не дали.

Страва з картоплі фіолетових відтінків

Історія виникнення сорти Негреня (Solánum tuberósum)

Згідно з повідомленнями на форумах картоплярів, Негреня має й інші назви – сорти Вітелот, Негритянка (Nеgresse), Китайський трюфель або Синій французький трюфельний картопля.

Країною походження сорту Вітелот (Vitelott) є Франція. Створений він шляхом схрещування диких південно-американських видів. Інформація про різновиди у французькій пресі вперше з’явилася в 1812 р У 1873 р А. Дюма у своїй книзі «Великий кулінарний словник» представив опис картоплі сорту Негреня.

У ХІХ ст. картопля Nеgresse вирощували в Бельгії, Великобританії і Франції. У ХХ ст. про нього стали забувати, покупці перестали вважати його апетитним, і лише з приходом нового століття бельгійські та французькі овочівники продовжили його вирощування. Європейське населення набуває різнокольорові коренеплоди на фермерських ринках.

До відома! Ніяких генетичних експериментів під час виведення картоплі Негреня не проводилося.

М’якоть коренеплодів пофарбована в фіолетові тони з білими розводами

Споживчі характеристики синього картоплі

Бульби сорту Негреня мають невелику масу (до 100 г) і довжину (до 10 см), довгасто-овальну форму, смак з горіхово-каштановими нотками. Картопля придатний для запікання, смаження, приготування на пару, відварювання, протертих супів. Страви, приготовані з нього, мають фіолетово-синій колір.

Зверніть увагу! Картопля сорту Негреня швидко готується, чи не розварюється, не вбирає багато жиру. З нього роблять чіпси і картопля фрі.

У 100 г фіолетових плодів картоплі міститься приблизно 72 кКал. Залежно від типу грунту, кількості опадів, що випали хімічний склад картоплі може трохи змінюватися, але в середньому в коренеплодах знаходиться 78% води, 2% білків, 16% вуглеводів, 1,5% харчових волокон, 0,5% жирів, 2% зольних компонентів.

У бульбах містяться необхідні людині мінеральні речовини, в тому числі калій, кремній, кальцій, магній, вітаміни, антиоксиданти, незамінні і жирні амінокислоти і багато інших корисних елементів. Картопля Негреня необхідно вживати людям з ослабленим зором, збоями в роботі шлунково-кишкового тракту, гіпертонікам, діабетикам.

До відома! Вживання фіолетових сортів картоплі допомагає відсунути процеси старіння.

Очищений і зварений в шкурках картопля Вітелот

Сортова характеристика сорту Негреня

Картоплю вирощують на родючих ґрунтах в регіонах з помірним і різко-континентальним кліматом. Його можна культивувати і в Середній смузі України, і на Далекому Сході.

Для дозрівання негреня необхідно не менше 120 днів після того, як паростки з’являться на поверхні грунту. Його відносять до пізньостиглі видам овочів. Сорт низьковрожайних, має товсту шкірку.

На кожній бульбі знаходиться до 5 поглиблених в м’якоть очок.

Важливо! Рослини не стійкі до вірусних хвороб, деяким шкідників, парші.

Посадка і вирощування сорту Негреня

У помірному кліматі фіолетовий картопля сорту Вітелот починають готувати до посадки з березня. Підготовка насіннєвих коренеплодів до посадки стає гарантією вирощування здорового врожаю. Процес складається з декількох етапів:

  1. Сортування і калібрування коренеплодів.
  2. Сухе або вологе пророщування.
  3. Протруювання і обробка бульб обеззараживающими і стимулюючими засобами.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator