Хто має ставити крапельниці

Авторadmin

Хто має ставити крапельниці

Як ставити крапельниці? Навіщо?

Багато хто твердо впевнений у тому, що лікування будь-якого захворювання не може обійтися без таблеток. Якщо фахівець виписав великий список препаратів, значить, лікує він правильно. А ще існує думка, що крапельницю доводиться використовувати тільки в найважчих випадках, коли одними тільки таблетками не можна вирішити проблему. Насправді ж введення ліків через спеціальну систему може суттєво прискорити процес одужання.

Навіщо потрібна крапельниця?

У кожного способу прийняття ліків є свої переваги і недоліки. Метод введення ліків крапельним шляхом може застосовуватися в багатьох випадках. І не обов ‘язково це має бути будь-яке захворювання. Навіщо ставлять крапельницю? Наприклад, для того, щоб наситити організм вітамінами при виснаженні. Однак це не означає, що використовувати таку методику введення можна при будь-якому зручному випадку. Призначення обов ‘язково повинен зробити лікар.

Про що варто пам ‘ятати?

Перед тим як ставити крапельницю в домашніх умовах, необхідно звернутися за допомогою до фахівця, пройти обстеження, здати ряд аналізів. Для введення препаратів через систему існують певні показання. Таким способом можна швидко зняти похмілля, наситити організм вітамінами або антибактеріальними засобами при наявності інфекції, відновити водний баланс.

Ще одна істотна перевага такого методу введення полягає в тому, що ліки засвоюються на 100% і ефект можна спостерігати практично відразу. Тим, хто знає, як ставити крапельниці, вдається швидко поставити на ноги рідних і близьких.

Як визначити, чи потрібна крапельниця?

Якщо необхідно в короткі терміни стати на ноги і при цьому немає можливості скористатися медичною допомогою, цілком можна використовувати крапельний метод введення ліків. При цьому потрібно бути впевненим у тому, що правильно підібраний препарат. Якщо родичі знають, як ставити крапельниці, – це величезний плюс. Процедуру необхідно виконувати вміло, інакше буде травмована шкіра, а препарат не надійде у вену.

Скільки крапельниць можна ставити? На це питання також зможе відповісти лише кваліфікований фахівець. Без попередньої консультації таким способом бажано вводити ліки одноразово. Це дозволить швидко поліпшити стан хворого, усунути занепад сил, знизити температуру. Далі обов ‘язково потрібно звернутися за допомогою до лікаря.

Види крапельниць

Залежно від призначення ліки виділяють кілька різновидів крапельниць. Детоксикуючі методики спрямовані на виведення з організму шкідливих речовин і токсинів при отруєнні, інфекційних захворюваннях, алкоголізмі. Відновлювальні крапельниці застосовуються для нормалізації функцій органів. За допомогою лікарських препаратів вдається нормалізувати тиск, налагодити роботу печінки, наситити організм глюкозою. Обов ‘язково слід знати, як правильно ставити крапельницю людям, які страждають гіпертонією або цукровим діабетом.

При істотному занепаді сил застосовуються протийомичні крапельниці. Пацієнтам вводять препарати, що містять залізо. Додатково можуть вводитися загальноукріплюючі ліки. Найчастіше така методика застосовується для відновлення імунної системи організму після затяжної хвороби. Капельниці можуть призначатися також вагітним жінкам при різних видах анемії.

Для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань застосовуються протихолестеринові крапельниці. Така методика лікування допомагає відновити ліпідний профіль. Це означає, що після проведення терапії організм пацієнта починає самостійно виробляти холестерин у необхідній кількості.

Існує ще один різновид – косметологічні крапельниці. Вводяться препарати, які максимально швидко відновлюють здоров ‘я волосся, шкіри і нігтів. Крапельниці можуть застосовуватися при передчасному старінні, порушенні шкірної секреції, акне, вугрівному висипу.

Як ставити крапельниці?

Якщо поруч не виявилося кваліфікованого фахівця, можна спробувати ввести препарат самостійно. Для цього необхідно дотримуватися особливої інструкції. Методика введення ліків крапельним шляхом складається з декількох етапів:

  1. Підготовка. Спочатку необхідно встановить стійку для проведення процедури. Необхідно продумати, як можна буде встановити мішок з ліками. У медичних установах для цієї мети використовуються спеціальні пристосування. Вдома ж як стійку можна використовувати звичайну вішалку. Важливо, щоб ліки було надійно закріплено і не впало в процесі проведення процедури.
  2. Вибір і встановлення системи. Трубка і зажим, за допомогою якого регулюється подача рідини продається практично в будь-якій аптеці. Бажано проконсультуватися з фармацевтом, уточнивши, для якої саме мети буде застосовуватися крапельниця. Якщо ліки повинні вводитися у вену швидко, варто вибирати систему з широкою трубкою.
  3. Підготовка інших інструментів. Необхідно заздалегідь придбати джгут і пластир.
  4. Встановлення крапельниці. Пацієнт повинен перебувати в зручному положенні. Введення ліків може зайняти кілька годин. Далі необхідно знайти вену. Для цього рука вище ліктя затягується гумовим джгутом. Місце, де буде встановлена крапельниця необхідно простерилізувати.
  5. Введення голки. Вводити інструмент рекомендується під кутом 30 градусів. Після того як голка буде встановлена, можна зняти гумовий джгут.

Всі дії необхідно проводити в умовах стерильності. Перед виконанням маніпуляцій обов ‘язково потрібно вимити руки з милом.

Підіб ‘ємо підсумок

Перед тим як ставити крапельниці, варто проконсультуватися з лікарем. Якщо ж фахівець призначить таку процедуру, лякатися її не варто. Ввести ліки за наявності мінімальних навичок можна і в домашніх умовах.

Найбільш поширені питання про уколи та крапельниці

На найбільш розповсюджені питання про уколи та крапельниці відповіла лікар-терапевт медичного центру в аптеці PharmaClinic Олена Іванівна Присяжнюк.

Уколи та крапельниці є одним із найефективніших методів введення ліків, які дозволяють отримати швидкий результат. При цьому з ними пов’язано досить багато міфів та питань, які потребують медичного обґрунтування. Хтось вважає крапельниці обов’язковим елементом лікування, хтось навпаки від них відмовляється. Хтось дуже боїться уколів, а хтось вирішує робити їх самостійно вдома. В яких випадках уколи та крапельниці дійсно необхідні та як їх слід робити, щоб отримати лише корись для здоров’я, розповіла лікар-терапевт Олена Іванівна Присяжнюк.

— Олено Іванівно, скажіть, чи всім необхідні і корисні крапельниці під час лікування?

Серед людей є поширеною думка, що крапельниці є обов’язковим елементом лікування, і якщо крапельниць їм не ставлять, вони вважають, що їх не лікують. Це хибне уявлення. Внутрішньовенне введення ліків – це дуже серйозна маніпуляція, яка необхідна в окремих випадках. Вона корисна, наприклад, при ступінчастій терапії антибіотиками, коли потрібно досягти швидкого ефекту. В таких випадках на 2-3 дні антибіотики призначають внутрішньовенно, а потім в таблетованій формі. Також крапельниці необхідні при наданні невідкладної допомоги, при інтоксикації та ін. Крім того є багато препаратів, що мають форму випуску лише для крапельного введення. Однак, коли люди хочусь зробити крапельниці, як вони кажусь, щоб почистити судини, то це не завжди обґрунтовано. Слід розуміти, що для крапельниць є свої покази та протипокази, зважаючи на які лікар може призначити цей метод терапії.

Для запису на консультацію телефонуйте або заповніть форму зворотнього зв’язку:

Ваш запит успішно відправлено!

У найближчий час з Вами зв’яжеться специаліст
call-центра і уточнить всі питання.

— Чи можна робити внутрішньом’язеві та внутрішньовенні ін’єкції в домашніх умовах?

Проведення ін’єкцій вдома є вкрай небезпечним. Будь-яка медична маніпуляція має свої ризики. І якщо ми кажемо про ризики при ін’єкціях, це насамперед ризики побічної дії медикаментів (алергічні реакції негайного типу), а також ризики інфікування (оскільки голка порушує цілісність шкірного покриву). При виконанні ін’єкцій в асептичних (чистих) умовах маніпуляційного кабінету ризик інфікування практично відсутній, а присутність лікарського персоналу та необхідного устаткування – знижує ризик негативних наслідків у разі виникнення важких алергічних реакцій. В домашніх умовах досягнути цього неможливо.

— А медична сестра може проводити крапельниці вдома у пацієнта?

Ні, це також є вкрай небезпечним. Безпечним є лише проведення крапельниць в умовах маніпуляційного кабінету медичного закладу.

— Скільки часу займають крапельниці?

Це залежить від об’єму рідини, який найчастіше становить від 100 до 400 мл, а також рекомендованої швидкості введення препарату.

— Скільки часу пацієнт повинен залишатися в лікарні після проведення крапельниці?

Це дуже залежить від введеного препарату, а також об’єму рідини. В середньому десь півгодини він ще має полежати, щоб переконатися у відсутності побічної реакції і щоб відновилися показники гемодинаміки.

— Чи можна заміняти крапельниці уколами, щоб зменшити час перебування у клініці під час амбулаторного лікування?

Зазвичай не можна. Річ у тому, що лікар, призначаючи певні ліки та способи їх введення, очікує на певні результати. Зміна способу та швидкості введення, концентрації та інші чинники можуть суттєво вплинути на ефект від лікування. Крім того є препарати, які вводять лише крапельно.

— Якщо після уколів залишаються синяки та затвердіння, що з ними робити?

Частіше за все залишаються затвердіння та крововиливи внаслідок пошкодження дрібних судин в місці ін’єкції. Для їх усунення можна використовувати народні методи, малювати сіточку йодом, робити напівспиртові компреси, використовувати спеціальні мазі на основі гепарину. Це місцеві ускладнення, які зазвичай проходять за кілька тижнів і не несуть серйозної загрози.

— Введення деяких препаратів, наприклад, цефтріаксону, є досить болючим, скажіть чи можна робити знеболення?

Заради знеболювального ефекту до цефтріаксону можна додавати новокаїн чи лідокаїн. Звісно це можливо лише у випадках, коли пацієнт не має алергії на даний анестетик (для визначення проводиться додаткова алергічна проба).

— Ви проводите крапельниці та уколи в умовах вашого медичного центру?

Так, звичайно. В ФармаКлініці пацієнт має можливість швидко, якісно та безпечно вирішити більшість проблем зі здоров’ям: отримати консультацію лікаря, купити необхідні медикаменти та виконати ін’єкції. Слід зауважити, що ін’єкції у нас можливо отримати лише за призначенням лікаря. Це можуть бути призначення лікаря нашого медичного центру, або призначення лікаря іншого медичного закладу, завірені його підписом та печаткою. Саме такий підхід забезпечує найбільш якісне та безпечне для пацієнта лікування.

Підготувала Катерина Васютіна

  • Алергологія 20
  • Гастроентерологія 32
  • Діагностика 139
  • Дерматологія 58
  • Дитячі захворювання 16
  • Дослідження 13
  • Ендокрінологія 8
  • Жіночі захворювання 66
  • Задати питання лікарю 11
  • Кардіологія 16
  • Косметологія 6
  • Наркологія 7
  • Неврологія 17
  • Нетрадиційна медицина 51
  • Нефрологія 2
  • Онкологія 35
  • Ортопедія 8
  • Отоларингологія 41
  • Офтальмологія 11
  • Пацієнту 35
  • Педіатрія 15
  • Перша медична допомога 6
  • Подологія 3
  • Проктологія 11
  • Психологія 38
  • Стоматологія 19
  • Терапія 39
  • Технології 1
  • Травматологія 13
  • Трихологія 8
  • Урологія 18
  • Флебологія 6
  • Хірургія 26
  • Чоловічі захворювання 11

Про автора

admin administrator