Кімнатна рослина виноград

Авторadmin

Кімнатна рослина виноград

Циссус (кімнатний виноград): фото, догляд в домашніх умовах

Циссус, або домашній виноград, на рідкість невибаглива рослина. Але незважаючи на це, квітникарі часом допускають помилки, і квітка гине. Я виростила прекрасний кущик циссуса, і мені здавалося, що він росте у відповідних для нього умовах. Але в якийсь момент його листочки стали сохнути і скручуватися в трубочки.

Ліана мало не засохла повністю, не допомагав ні додатковий полив, ні зміна місця розміщення квітки. Я порадилася з досвідченими квітникарями, зменшила полив і перенесла рослина в більш прохолодне приміщення – на утеплену лоджію.

Також підгодувала циссус спеціальної фосфорної сумішшю. Результат мене порадував! Рослина протягом місяця зміцніло, зазеленіло, і тепер росте так само добре, як і раніше.

Ще один секрет його гарного самопочуття полягає в тому, що я стала поливати його водою кімнатної температури, а раніше наливала просто холодну воду з-під крана.

Рослина відноситься до сімейства виноградні, родом воно з субтропіків – різні його види ростуть як в Азії, так і в Африці і навіть в Південній Америці.

Циссус часто називають в народі просто «берізка», хоча він не має ніякого відношення до нашої російської березі. Просто один з видів кімнатного винограду має дуже схожі за формою і кольором листя, саме тому і з`явилася така назва.

Але для квітникаря вкрай важливо знати і наукова назва квітки, щоб, в разі проблем, швидко відшукати інформацію про нього, дізнатися, як годувати і пересаджувати. Тому я пропоную всім любителям кімнатних рослин не забувати про справжніх назвах квітів!

І в цій статті я буду називати улюблене багатьма рослина саме так, як воно називається по-справжньому – циссус! До речі, він має масу корисних властивостей.

Дослідники стверджують, що кімнатний виноград має найбільш виражені здібності по очищенню повітря від шкідливих домішок. Він бореться з грибками і бактеріями.

Любитель неяскравого освітлення

Догляд в домашніх умовах за цим симпатичним кімнатною рослиною не представляє ніяких труднощів. Він не вимагає яскравого освітлення. Більш того, може рости в кімнаті, яка має тільки штучне освітлення! Ви можете поставити його в глибині кімнати, на шафу або на полицю, якщо на підвіконні вже немає місця.

Швидше за все, ви часто бачили циссус в офісах і в інших громадських місцях (поліклініках, закладах, магазинах, ательє, майстерень) і могли оцінити його ефектний зовнішній вигляд і високі декоративні можливості: пружні темно-зелене листя, довгі стебла.

На фото наведено зовнішній вигляд кімнатного винограду. Рослина виглядає ефектно, при цьому догляд за невибагливою рослиною не займає багато часу.

Існує безліч видів домашнього циссуса, в тому числі і циссус антарктичний. Його глянцеві, гарні листи відрізняються більш темним зеленим відтінком. Цей вид домашнього винограду поширений в наших квартирах найбільше.

Основний догляд і розмноження

Про висвітлення ми вже розповіли, але хочеться відзначити, що іноді рослині може просто не подобатися якесь місце. В цьому випадку рекомендується перенести квітка в іншу кімнату і поспостерігати за його самопочуттям. Експериментуйте, і ваш циссус порадує вас свіжою зеленню красивого, глибокого відтінку!

У поливі рослина також невибагливо, воно вимагає такого ж догляду, як і більшість домашніх рослин: влітку, під час спеки, його слід поливати частіше (раз або два рази на тиждень), а взимку дати йому відпочити і поливати більш бідно, пару раз в місяць.

Але тут головний принцип – стежити за станом рослини. Перевіряйте сухість грунту, якщо вона волога, значить, поливати ще рано. У той же час кімнатний виноград обожнює, коли його обприскують! «Душ» можна влаштовувати частіше, можна навіть кожен день.

Не бійтеся обрізати гілки циссуса, особливо якщо вони стали довгими і на них багато пожовклого листя або стебла оголилися.

Як тільки ви справите обрізку, рослина відразу ж випустити нові пагони, свіжі і зелені. Найкраще обрізати рослину навесні, тоді прищипивание більш активно стимулює ріст нової зелені.

Також навесні слід вносити підживлення – це відмінно впливає на здоров`я рослини, воно стає більш витривалим і не «підхоплює» хвороби. Взимку кімнатний виноград краще не турбувати, дати йому спокійно відпочити перед періодом зростання.

Важливо запам`ятати: рослина погано переносить протяги! Ось чому воно може непогано рости в глибині кімнати, але іноді недобре себе почуває на підвіконні (якщо ви любите відкривати вікна в холодну пору року).

Якщо ви хочете розмножити рослина, то це легко зробити за допомогою держака. Зазвичай з укоріненням проблем не буває! Головне – зрізати живці, які мають більше двох нирок зростання. Робити це можна в будь-який сезон.

Як тільки черешки пустили коріння (тримати їх слід в теплій воді, холодна може нашкодити молодій рослині), пересадите їх в невелику ємність зі звичайною грунтом. Вимоги до грунту: наявність дренажного шару, нейтральна реакція (трохи піску і торфу, підійде універсальна суміш).

Доросла рослина любить, щоб його пересаджували щовесни. Гнилі коріння слід видалити, внести свіжу землю, злегка збільшити обсяг горщика. Бажаю вам буяння і свіжої зелені на ваших підвіконнях! Нехай ваш циссус росте і радує вас своїм зовнішнім виглядом.

Ціссус, кімнатний виноград: види, догляд і вирощування в домашніх умовах

Циссус належить до ампельних видів рослин і є яскравим представником сімейства Виноградні. Він вже давно завоював любов квітникарів. Вони знають цю рослину як кімнатний виноград. У природі цисус поширений у тропічних і субтропічних зонах. Всього налічується 300 видів кімнатного винограду, про найпоширеніших буде ця стаття.

  • Опис
  • Види
  • Температурний режим
  • Куди поставити
  • Особливості поливу
  • Повітря в приміщенні
  • Підживлення
  • Правила пересадки
  • Як проводиться обрізка
  • Види та особливості розмноження
  • Як посадити
  • Хвороби і шкідники
  • Ув ‘язнення

Опис

Циссус представлений у вигляді ліани, на якій ростуть усики. За допомогою їхньої рослини чіпляється за різні опори, на які натикається. Листя, залежно від виду, бувають розсіченими і цілими. Що стосується цвітіння, то тут виноград сильно поступається іншим кімнатним рослинам. Його квіточки зовсім непоказні, мають досить блідий відтінок і зібрані в невеликі зонтичні суцвіття. Однак є у кімнатного винограду і чим похвалитися – це його листя, яке в цій рослині цінується понад усе.

Вирощують виноград виключно в підвісних горщиках, щоб дати йому можливість плестися. Доглядати за цією квіткою дуже просто, тому навіть початківці квітникарі можуть сміливо садити собі таку рослину. Циссус стане прекрасною окрасою не тільки для квартири, але і для офісу або іншого робочого приміщення. У домашніх умовах найчастіше можна зустріти такі види кімнатного винограду, як різнокольоровий, ромболістний і антарктичний.

Види

Як вже говорилося, у світі налічується близько 300 видів цієї квітки, але про найпоширеніших хочеться сказати окремо:

  • Антарктичний. Це ліани, вкриті невеликими листочками, які мають форму сердечка, а краї їх злегка зазубрені. Листя не дуже великі. Мають всього сантиметр в довжину і близько восьми міліметрів в ширину. Може квітнути, але квітнення не дуже яскраве у вигляді невеликих суцвітей зеленого кольору.
  • Чотирикутний цисус. Досить незвичайна рослина. На ліанах виростають товсті чотиригранні втечі, вкриті тридільчастим листям. Ця квітка також відрізняється тим, що зростає повільніше за інші види.
  • Двоколірний виноград. У колекції садівників зустрічається досить рідко. Має досить помітну відмінність від усіх інших домашніх видів. В першу чергу, це велике листя до десяти сантиметрів в довжину і восьми в ширину. Але особливо впадає в очі їхніх забарвлень. Знизу листя дуже темні, відтінок сильно наближений до бордового, а зверху темно-зелені, вкриті срібними плямами. Має також незвичайні жовті суцвіття, які збираються в невеликі парасольки.
  • Ромболістний. Один з найпопулярніших видів кімнатного винограду. Для нормального зростання цій ліані необхідна ажурна опора, яку серед густих заростей не буде помітно. У красивого зеленого листя досить складна форма. Аркуш має три частини, кожна з яких має форму ромба. Також цей вид відрізняється наявністю довгих втечі, які при хорошому відході досягають півтора метрів в довжину. На них розташовані усики, які служать кріпленням до опор. На черенках і стеблі можна помітити привабливе червонувате опушення. Цей вид може виступати як кімнатні шпалери. Адже довжина його ліан дозволяє заповнювати цілі стіни.

Температурний режим

Циссус більш комфортно буде відчувати себе при високих температурах, оскільки, як вже говорилося, його батьківщиною вважаються тропіки і субтропіки. У літній і весняний період температура в приміщенні, де стоїть кімнатний виноград, не повинна опускатися нижче 18 градусів, але краще, якщо показник термометра буде на позначці 25 градусів. Взимку і восени таких високих показників температури домагатися не варто, і буде цілком достатньо, якщо температура повітря в кімнаті становитиме 18 градусів. До того ж, у літній період рекомендується виносити горщики з цією квіткою на вулицю, там вони почуватимуться значно краще.

Незважаючи на те, що рослина теплолюбна, вона може спокійно витримати перепад температури до десяти градусів. Але тривалий час в таких умовах квітка знаходитися не повинна. Тут багато залежить від його різновиду. Оскільки антарктичний цісус не сильно страждатиме і при температурі в п ‘ять градусів, а ось різнокольоровому потрібен постійний показник не нижче 16.

Варто також зазначити, що протяги категорично протипоказані цій рослині, оскільки можуть призвести до опадання листя.

Куди поставити

Кімнатний виноград любить не тільки тепло, а й багато світла. Але попадання прямих сонячних променів краще уникати. Якщо ви обзавелися антарктичним цисусом, то його можна поставити і в полутень, там він теж буде відчувати себе нормально. Різнобарвний цисус також любить світло, але не більше ніж ромболістне. Однак хоч би якою світлолюбною не була ця рослина, її не можна ставити під прямі сонячні промені і в особливо спекотні дні літа слід ховати в тінь.

Особливості поливу

Період активного зростання у цисусів припадає на весну і літо, тому в цей час слід особливу увагу приділити поливу. У кімнатного винограду велика листяна маса, яка вимагає багато вологи. Тому поливи повинні бути рясними. Але в цьому питанні слід бути обережніше, оскільки рослину можна залити, і тоді її коріння почнуть гнити, квітка просто загине. Пересушувати землю також не рекомендується. Потрібно стежити за станом верхнього шару землі, якщо виявите що він підсох, значить можна сміливо поливати квітку. Коли приходять холоди, кількість поливів сильно скорочують. Особливо в зимовий період цисусу потрібно мало вологи, оскільки зростання його уповільнене. Досвідчені квітникарі рекомендують використовувати автополив для кімнатних рослин. Це зручний спосіб вчасно поливати рослину і не витрачати на це власний час.

Повітря в приміщенні

Циссус – кімнатна рослина, плющевидний виноград з тропіків і субтропіків, а там, як відомо, повітря досить вологе, і таким же він повинен бути в тій кімнаті, де розташовані горщики з цією квіткою. Особливо вимогливий до високих показників вологості повітря різнокольоровий цисус. Тому його потрібно часто обприскувати. Особливо це стосується зимового періоду. Квітникарі стверджують, що в зимові місяці різнокольоровий цисус потрібно обприскувати не менше двох разів на день. Влітку процедуру можна скоротити, але не можна відмовлятися від неї зовсім. Кімнатному винограду також слід протирати листя вологою ганчіркою.

Підживлення

Коли у кімнатного винограду настає період активного зростання, йому вкрай необхідні підживлення. Для цього краще вибрати якісне комплексне мінеральне добриво для нецвітучих рослин. Придбати його можна в будь-якому квітковому магазині. Вносити добрива починають з квітня і продовжують до самого вересня. Підгодовувати квітку потрібно щотижня. У зимовий період добрива цисусу не знадобляться.

Правила пересадки

Кімнатна рослина виноград плющевидний – це квітка, яка росте і розвивається з неймовірною швидкістю. Саме тому в перші п ‘ять років його життя пересадки слід робити щороку. Потім вони стають більш рідкісними, і буде достатньо однієї процедури раз на два або три роки.

Землю для висадки можна купити в магазині, але квітникарі рекомендують готувати її самостійно. Тим більше, це не так складно. Достатньо лише змішати рівні частини піску, листової, перегнійної, торф ‘яної і дернової землі. І не можна забувати про те, що кожна рослина потребує хорошого дренажного шару, який потрібен для того, що в корінні не застоювалася вода, яка призводить до гниття. Хорошим дренажем в даному випадку буде керамзит.

Як проводиться обрізка

Навесні проводиться два види обрізки: санітарна та омолоджувальна. Якщо ви хочете, щоб кімнатний виноград краще ветвився, слід прищипувати верхівки його втечі. Можна навіть надати винограду ту форму, яку вам найбільше хотілося б бачити.

Види та особливості розмноження

Кожен кольоровод повинен знати, яким способом розмножується та чи інша рослина. У декоративного кімнатного винограду є два види розмноження: черенками і діленням куща. Обидва ці способи вважаються досить хорошими і практично завжди мають позитивний результат.

Розмноження кімнатного винограду черенками проходить досить просто. Достатньо лише зрізати верхівку вподобаної втечі і помістити її у воду, поки вона не вкорениться. Процес цей проходить швидко. Вже через тиждень з ‘являться хороші корінці.

Поділ куща проводиться під час чергової пересадки рослини. Куст можна розділити на кілька частин, але робити це потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему.

Як посадити

Насамперед слід заздалегідь з ‘ясувати, в якому місці стоятиме висаджена рослина. Потім підготувати ємності для висадки, викласти дренажний шар і до половини заповнити вазони грунтом, приготовленим за технологією, яка була викладена вище. Якщо ви садите кілька черенків в один вазон, слід вибрати діаметр побільше.

Кімнатний виноград (цисус) рекомендується висаджувати і пересаджувати у весняний період. З обережністю слід висаджувати рослину взимку, а по можливості цього взагалі краще не робити. Це пов ‘язано з тим, що взимку біля квітки настає режим спокою, і зростання його сильно сповільнюється. Є ризик, що цисус скине листя або зовсім не прийметься.

Також можливе розмноження насінням, але такий метод застосуємо переважно тільки до антарктичного цисуса. Насіння висаджують у загальні ємності, потім проводять пікіровку і розсаджують по окремих горщиках.

Хвороби і шкідники

Навіть найкращий відхід у домашніх умовах за кімнатним виноградом не зможе захистити його від різних шкідників і хвороб. Але якщо вивчити симптоми захворювань, то можна вчасно надати допомогу улюбленій рослині.

Отже, зверніть увагу, що якщо листя винограду покривається коричневими плямами, а пластина стає зморщеною, то це явне свідчення того, що рослині не вистачає вологи.

Трапляється так, що квітка “зупиняється” на місці і зовсім не росте. У таких випадках слід повністю замінити землю і пересадити квітку в більш просторий вазон.

Якщо на листя потрапляють прямі сонячні промені, то вони досить швидко стають блідими. Може підсихати зелена частина. Це означає, що рослині не вистачає води, а також рекомендується щодня проводити зрошення. Особливо часто така проблема виникає в літній період, коли рослині особливо спекотно.

Варто також відзначити і комах, які можуть нашкодити кімнатному винограду:

  • Щитівка. В основному нападає на листову частину рослини. Позбутися її можна за допомогою спеціальної обробки рослини інсектицидами.
  • Павутинний кліщ. Виявити його присутність не важко, оскільки на листях з ‘являються тоненькі павутинки. А через деякий час на їхньому місці можна виявити плями. Боротися з павутинним кліщем теж краще за допомогою інсектицидів.
  • Тля. Це досить небезпечна комаха, оскільки вона висмоктує з рослин сік, який забезпечує їм нормальну життєдіяльність. Квітка починає сохнути, листя покривається жовтими плямами, висихає і опадає. Якщо вчасно не взятися за лікування, то незабаром квітка повністю загине. Тут на допомогу знову прийдуть інсектициди.

Ув ‘язнення

Декоративний кімнатний виноград досить просто виростити в домашніх умовах. Це завдання під силу навіть початківцю кольороводу. Варто зазначити, що тут головне вибрати правильне місце для розташування горщика і вчасно поливати рослину. Жодних особливих умов утримання та догляду цисус у домашніх умовах не вимагає, що робить його ще більш привабливим для квітникарів. Адже, на жаль, не завжди у сучасної людини знаходиться час на улюблені рослини. А також невибагливі квіти цінуються в офісах і різних закладах, оскільки там теж не завжди є час на догляд за ними. А щоб ще більше полегшити свою роботу над цисусом, можна користуватися автополивом для кімнатних рослин.

Виноград циссус види і правильний догляд в домашніх умовах

У Росії багато садівників стали вирощувати у себе вдома кімнатний виноград. Завдяки зовнішнім виглядом і невибагливості, циссус користується популярністю. Слід дотримуватися всіх правил догляду, дотримання освітлення, режиму поливу, правильної обрізку і підгодівлі, щоб виноградник активно ріс. Рослина легко розмножувати і вирощувати в домашніх умовах. При дотриманні належного догляду виноградник рідко піддається атакам шкідників.

  • опис рослини
  • різновиди циссуса
  • правильний догляд
    • Освітлення і температура приміщення
    • Вологість повітря і полив
    • обрізка циссуса
    • Підживлення грунту рослини

    опис рослини

    Циссус – невибаглива рослина, яка вирощується ампельним чином. У народі називають кімнатний виноград, берізка або виноградний плющ. Циссус настільки популярний, що є складовим не тільки домашнього затишку, але і використовується в якості озеленення інтер`єру закладів.

    Зовнішній вигляд ліани, її пружних лазающих стебел, які обнизаний листям схожими з виноградними або березовими, в сукупності з ефектною Глянець – причини, за якими квітникарі стали активно вирощувати циссус.

    Циссус (лат. Cissus) є членом сімейства Виноградових (Vitaceae), в природних умовах зустрічається у вологих тропічних лісах і субтропіках Азії, Африки, Австралії, Південної Америки. У природі є понад 350 видів, з деякими представниками якого людина встигла близько познайомитися і пристосувати не тільки для декоративно-творчих цілей, а й навіть використовуючи на практиці. Наприклад, у формі продукту харчування, лікарського засобу від малярії, для відтворення живоплотів.

    Циссус – головний учасник багатьох видів декору. На це вказує назва квітки, яке буквально перекладається як «плющ».

    Квітки рослини являють собою ложнозонтічое суцвіття і зазвичай забарвлюються кремовим або зеленувато-білим кольором. Саме цвітіння в декорі не є пріоритетним, а в кімнатних умовах рідко коли настає. Але якщо це відбувається, то є ймовірність що циссус дасть плоди.

    різновиди циссуса

    У природному середовищі є значна кількість різновидів, але ось кімнатних видів кілька:

    • Ромболістний або ромбічний циссус – таку назву отримав через типової форми листя. Самий невибагливий вид. Зовні – це ліанообразниє рослина, з гнучким, щільним і кучерявим стеблом, який покритий пухнастими ворсинками коричневого кольору і темно-зеленими соковитого виду листям у формі ромба.

    Головна особливість виду в тому, що він здатний за короткий термін і мінімум уваги, розповзтися на всі боки, при цьому обплітаючи будь-яку опору, яка попалася під його вусики на стеблах. Саме цьому виду в народі дали назву “кімнатна берізка”.

    За допомогою ромболістного виду було виведено ще кілька сортів:

    1. 1. «Mandianna» – сорт, унизаний великими блискучими листям. Стійкий до різких перепадів температур.
    2. 2. «Ellen Danica» – власник хитромудрих візерункових листя з розсіченою формою.
    3. 3. «Fionia» – стебло прикрашений великими, значного розміру різьбленими листям.
    • Антарктичний (Cissus Antarctica) – через листя, подібних винограду, отримав другу назву кімнатний виноград. У природних умовах циссус антарктичний вражає своїм виглядом кучерявою, всюдисущої ліани з більш задерев`янілість стеблом. У кімнатній середовищі його здатність до обвивання не зникла, а ось стебло став володіти більшою гнучкістю і пластичністю.
    • Різнобарвний (Cissus discolor Planch) – рідкісний представник свого роду в силу свого примхливого характеру. Умови утримання мають на увазі наявність високої вологості і такої ж температури навколишнього середовища. Тому, незважаючи на його мальовничий забарвлення листя, не всі беруться вирощувати його як кімнатна рослина.

    Дійсно, сорт різнокольоровий значно відрізняється від аналогічних видів унікальним візерунком листя, який виконаний в химерної гамі світло сріблястих плям на темній заливці, а зворотна сторона доповнює контраст червоно-фіолетовим. Такі види, як чотирикутний, круглолистний, кактусовидні, железістоножковий, іноді даника і Елен не завжди зустрічаються в образі домашнього рослини. Окремі рідкісні зразки все ж можна знайти, але тільки в ботанічних садах.

    правильний догляд

    Цінність багатьох сортів полягає в їх невибагливості, швидкозростаючою ліані і декоративному забарвленні листя. В`ючні властивості рослина проявить практично в будь-якій квартирі.

    Важливо дотримуватися режиму освітлення, підтримувати певну температуру і контролювати вологість грунту.

    Квітникарям відомо, що циссус які не симпатизують протягам, саме тому його краще не турбувати, без потреби не виставляти на свіже повітря. Це правило стосується різких і холодних протягів. Теплий вітер, який має негативного позначиться на пахощах рослини, допускати можна. У літню пору, якщо кліматичні умови дозволяють, циссус можна поставити тимчасово на лоджії, балконі або присадибній ділянці.

    Освітлення і температура приміщення

    Біологи-селекціонери примудрилися пристосувати ромбоподібний і антарктичний сорти під значний діапазон температури від 10 до 25 С, який досягти в повсякденному житті не складає труднощів. Окремі представники цих видів здатні пережити нетривалий зниження температури до 5 С. Різнобарвний вид в температурному плані більш зніжений, він відчуває себе комфортно в теплих умовах при температурі від 18 до 25 С.

    Немає особливих побажань з приводу висвітлення. Звичайно, винятком будуть прямі літні сонячні промені, які можуть обпалити своїх теплових впливом листя рослини. Тому, якщо виникло бажання або необхідність помістити циссус на сонячній стороні, бажано штучно облаштувати напівтемний навіс.

    Кімнатний виноград здатний успішно розвиватися і при штучному світлі, правда, для цього необхідно задіяти потужні фітолампи, освітлення якими має бути не менше 16 годин на день. При звичайному кімнатному вирощуванні рослина можна розмістити як на східних, так і західних вікнах. І нехай вас не бентежить напівтемна атмосфера, для рослини такої кількості освітлення цілком достатньо.

    Вологість повітря і полив

    Особливих розпоряджень в графіку поливу немає. Квітка, як і інші домашні рослини, слід добре поливати в літню пору і помірно, з інтервалами, в зимові дні. Частота поливу визначається за допомогою висихання землі в горщику. Влітку земляний кому горщика повинен просихати не менш, ніж наполовину, а взимку достатнім буде висихання на дві третини.

    Недосвідчені квіткарі заливають рослина, і тоді воно починає гинути під вагою кореневої гнилі. Тому перевіряйте влагосодержание грунту і уникайте переливів. Вода для поливу повинна бути м`якою, кімнатної температури, бажано бути відстояною мінімум добу або бути профільтрованої.

    Відносно вологості навколишнього середовища циссус симпатизує вологому наповненню атмосфери. Його пишна зелень рясно випаровує вологу, щоб відшкодувати втрати, потребує зворотному поглинанні цієї вологи з середовища. Саме тому необхідна вологість більше 60-70%. Зазвичай недолік в ній рослина відчуває в зимовий період, коли різні обігрівальні прилади, лампи і радіатори висушують повітря.

    Для підвищення вологості в навколишньому повітрі досить обприскувати листя водою 1-3 рази в день, розставити по периметру зростання кілька ємностей з водою.

    обрізка циссуса

    При сприятливих умовах, квітка починає інтенсивно розростатися, у нього з`являється потомство у вигляді нових пагонів і відростків. Для того щоб ліана мала доглянутий вигляд, а також з метою регулювання росту, її слід періодично приводити в порядок подрезкой.

    Підрізати слід за всіма правилами, щоб омолодити рослину, прибравши з пишної шевелюри старі, довгі батоги, на яких мало листя. Пагони зрізайте не під корінь, а наполовину або навіть на дві третини. Квітка перетворюється, пускає бічні розгалуження, зовні починає виглядати пишніше, ніж до обрізки.

    Підживлення грунту рослини

    Для ліани підійде самий звичайний, універсальний грунт з нейтральним змістом кислот. Можна додати для більшої влагопроницаемости в грунт трохи піску, а також дрібні шматочки вугілля, для запобігання кореневої гнилі.

    Можна приготувати поживний грунт самостійно, змішавши дернову, листову землю з торфом і піском в пропорціях 1: 1: 1: 0,5. Щоб вода не застоювалася на дні вазона і не провокувала загнивання коренів, зробіть дренаж з керамзиту висотою не менше однієї п`ятої від загальної висоти горщика.

    Підживлення рослини слід робити навесні і в літній час, з перервами на два тижні. Для підгодівлі підійдуть такі добрива, як Квітковий Рай, Pokon, Etisso, Bona Forte.

    Пересадка і розмноження рослини

    Виноградник пересаджують раз на рік, більш дорослий циссус можна переселяти один раз в 2-3 року. Рання весна – найсприятливіший час для пересадки. Найкраще пересаджувати перевалочним способом. Для цього рослина акуратно виймають і разом з землею, обплетеної корінням, занурюють в новий горщик.

    Після пересадки в горщик досипають потрібну кількість якої бракує суміші. Якщо ж на кореневій системі утворилася гниль, то грунт слід замінити повністю. Слід зазначити, що ліана прихильник тісних умов, тому не слід висаджувати її в велику діжку, яка буде просторою.

    Розмноження відбувається двома способами:

    Розподіл куща використовують при весняній пересадці. Після виїмки з діжки рослина гранично акуратно розділяють навпіл або на потрібну кількість. Кожен новоутворений кущ повинен мати сформований дорослий втечу і хорошу кореневу систему. Потім циссус висаджують в окремі горщики, слідуючи перерахованим вище правилам висадки.

    Розмноження живцями вимагає терпіння. Для початку слід зрізати верхній держак з кількома листками, потім помістити в воду або в зволожену суміш піску і торфу. Після виконаних маніпуляцій зачекайте кілька днів, щоб держак дав коріння. Після рослину висаджують в грунт, яка підходить для дорослого квітки. Для отримання в подальшому більш пишного циссуса, можна висадити в одну ємність кілька живців.

    Також деякі садівники розмножують виноградник насінням. Спосіб цей не такий популярний, так як не всі насіння сходить.

    Проблеми в вирощуванні

    Циссус – стійке рослина по відношенню до шкідників і хвороб. Основними комахами, які можуть нашкодити, є щитівка і борошнистий червець. Якщо концентрація шкідників в горщику невелика, від них можна позбутися як видаленням механічно, так і промиванням рослини з наступною обробкою настоєм часнику, тютюну або апельсина. Якщо помітили, що рослина все в комах, то обробіть листя інсектицидом.

    Більшість проблем, які можуть вразити кімнатний виноград, через неналежне догляду. Якщо листя рослини скручуються, всихають і облітають, то причина такої поведінки в дуже сухому повітрі і підвищеній температурі. В такому випадку перемістіть циссус в прохолодне приміщення або штучно зробіть відповідну вологість повітря за допомогою зрошення водою.

    Якщо листя вкрилися плямами і сама листова пластина почорніла – грунт перезволожений. Для поліпшення стану необхідно зменшити кількість поливів. Якщо ж поліпшеною динаміки не спостерігається, слід перевірити кореневу систему на гниль і при виявленні такої, пересадити рослину в свіжий субстрат.

    Якщо циссус сповільнилося в зростанні, стебла стали менш гнучкими, одревеснелі, відсутні нові пагони, то причина в тому, що коренева система обплела весь земляний грунт, наявний у вазоні, і наявність поживних речовин в ньому звелося до мінімуму. Потрібно пересадити ліану в новий просторий горщик.

    Якщо ви виявили, що листя між жилками придбали жовтий колір, а самі жилки залишаються зеленими, то проблема в захворюванні під назвою хлороз. Така хвороба виникає при дефіциті магнію, заліза та інших поживних елементів. Для оздоровлення рослини необхідно додати в грунт залізовмісних, комплексних мінеральних подпиток.

    Циссус – красиву квітку, приносить неоціненну користь за допомогою очищення повітря від вуглекислого газу та інших шкідливих домішок.

Про автора

admin administrator