Кого найбільше зубів

Авторadmin

Кого найбільше зубів

Зміст:

Вступ: пошуки найбільшої кількості зубів у царстві тварин

Зуби є важливою частиною анатомії тварин. Вони допомагають тваринам харчуватися, захищатися і навіть залучати партнерів. З огляду на таку важливу роль, не дивно, що багато тварин еволюціонували, щоб мати вражаючу кількість зубів. Пошуки тварини з найбільшою кількістю зубів ведуть нас у захоплюючу подорож тваринним світом, де ми відкриваємо найзубаших істот на землі.

Найзубаші ссавці: у них найбільше зубів?

Ссавці відомі своїми різноманітними та складними зубами, починаючи від гострих різців м’ясоїдних до плоских корінних зубів травоїдних. Однак за кількістю зубів ссавці не є рекордсменами. Більшість ссавців мають менше 50 зубів, за деякими винятками, такими як броненосці, які можуть мати до 104 зубів. Однак навіть броненосці бліднуть у порівнянні з іншими тваринами царства тварин щодо кількості зубів.

Рептилії з найбільшою кількістю зубів: змії, ящірки та крокодили

Рептилії, такі як змії, ящірки та крокодили, відомі своїми гострими, схожими на голки, зубами, якими вони ловлять і вбивають свою жертву. Деякі рептилії мають вражаючу кількість зубів, найбільше їх у крокодилів. Крокодили можуть мати до 60 зубів у щелепах одночасно. Однак у крокодилів зуби не ростуть безперервно, вони втрачають і змінюють зуби протягом усього життя.

Вражаюча кількість зубів у акул і скатів

Акули та скати є одними з найстрашніших хижаків у тваринному світі, і вони значною мірою завдячують своїм успіхом своїм вражаючим зубам. Акули та скати мають кілька рядів зубів, які вони можуть замінити протягом свого життя, а деякі види мають до 50,000 50 зубів протягом життя. Піщана тигрова акула має найбільше зубів серед усіх акул, до XNUMX рядів зубів у кожній щелепі.

Риба з зубами: від піраньї до риби-папуги

Риби — не перші тварини, про яких згадують зуби, але деякі види риб мають чудові зуби, які можуть конкурувати з зубами рептилій і ссавців. Піранья, наприклад, сумно відома своїми гострими як бритва зубами, якими вона розриває здобич. З іншого боку, риби-папуги мають зрощені зуби, якими вони зішкрібають водорості з коралових рифів.

Членистоногі з вражаючою кількістю зубів: павуки, багатоніжки тощо

Членистоногі, такі як павуки, багатоніжки та ракоподібні, можуть бути невеликими, але мають вражаючу кількість зубів. У павуків є хеліцери, які є двома іклоподібними структурами, які вони використовують для впорскування отрути своїй жертві. Багатоніжки мають пару отруйних пазурів, якими вони підкоряють свою здобич, тоді як ракоподібні мають безліч різних зубів, щоб розколювати мушлі та розривати їжу.

Багато зубів черевоногих: равлики, слимаки та їхні родичі

Черевоногі молюски, такі як равлики, слимаки та їхні родичі, мають унікальну структуру зубів, яка називається радулою. Радула — це стрічкоподібна структура, вкрита тисячами крихітних гострих зубів, якими черевоногі молюски зішкрібають їжу з поверхні. Деякі види черевоногих молюсків мають до 200,000 XNUMX зубів на радулі.

Зубчастий рот головоногих: кальмарів, восьминогів і каракатиць

Головоногі молюски, такі як кальмари, восьминоги та каракатиці, мають унікальну структуру зубів, яка називається дзьобом. Дзьоб — це тверда, гостра структура, яку головоногі молюски використовують, щоб ловити та вбивати свою жертву. Серед головоногих молюсків у кальмара Гумбольдта найбільше зубів, у його дзьобі до 30,000 XNUMX зубів.

Дивовижні зуби птахів: дзьоби, дзьоби та інше

Птахи не відомі своїми зубами, але деякі види птахів еволюціонували, щоб мати зубоподібні структури в дзьобах і дзьобах. Наприклад, у туфельки є гачкова купюра з гострими краями, за допомогою якої вона ловить рибу. Вимерлі птахи під назвою Hesperornithes мали зуби в дзьобах і були одними з найбільш зубастих птахів, які коли-небудь жили.

Найзубаші динозаври: хто був королем зубів?

Динозаври були одними з найвражаючих істот, які коли-небудь блукали по землі, і вони мали одні з найстрашніших зубів. Спинозавр мав найбільше зубів серед усіх динозаврів, з понад 50 зубами на його довгій крокодилячій морді. Тиранозавр рекс з його масивними зубами, що трощать кістки, є, мабуть, найвідомішим динозавром своїми зубами.

Неймовірне різноманіття зубів комах: від жуків до термітів

Комахи складають більшість тваринного світу, і вони мають неймовірну різноманітність зубів. Від гострих нижніх щелеп жуків до жувальних ротових апаратів термітів, комахи виробили різноманітні зуби відповідно до своїх потреб. Довгоносик має найбільше зубів серед усіх комах, до 6,000 зубів на його подовженій морді.

Висновок: у кого ж найбільше зубів у світі?

Після дослідження тваринного світу на пошуки найбільш зубастих істот стає зрозуміло, що акули та скати мають найбільше зубів серед усіх тварин у світі. Оскільки деякі види мають до 50,000 XNUMX зубів протягом життя, акули та скати є справжніми чемпіонами по зубам. Однак різноманітність зубів у царстві тварин величезна, і кожен вид пристосовується до свого середовища та способу життя. Будь то дзьоби птахів, радули черевоногих молюсків чи нижні щелепи комах, зуби є невід’ємною частиною тваринного світу, і вони продовжують нас захоплювати та дивувати.

У якої тварини найбільше зубів

Іноді зуби можуть з’являтися там, де їх бути не повинно. Іноді таких зубів буває дуже багато. Нижче перерахований ряд випадків абсолютно неприродного розташування зубів, і деякі з цих випадків по-справжньому лякають.

1. У підлітка видалили 232 зуба

Лікарі з госпіталю JJ виявили 232 зуба в роті 17-річного хлопчика. Їх видалили в ході операції, яка тривала більше 6 годин. У стоматологічному відділенні госпіталю вирішили повідомити про цей випадок в Книгу рекордів Гіннеса, як про найбільшій кількості зубів, витягнутих з рота людини. Хлопчик, Ашик Гаваї, проживає в одному з сіл, що знаходяться в області Амраваті.

Приблизно рік тому його сім’я помітила пухлину на нижній щелепі хлопчика, проте місцеві лікарі так і не змогли визначити, в чому проблема. В родині хлопчика навіть боялися, що у нього рак. А потім Ашик був поставлений діагноз «одонтома», тобто доброякісна пухлина, що складається з зубів. Вона могла викликати труднощі з їжею, з ковтанням, і привести до некрасивого, хоча і не небезпечному набряку особи. З пухлини в щелепі Ашіка лікарі витягли 232 зуба.

Назвавши це «медичним дивом», лікарі повідомили, що тепер у хлопчика нормальний набір з 28 зубів.

2. Доктора витягли зуб з носа людини

Кровотечі з носа вельми поширені, як серед дітей, так і серед дорослих, проте часті носові кровотечі одну молоду людину мали вельми незвичайну причину: у нього в носі ріс зуб. 22-х річний чоловік із Саудівської Аравії страждав від кровотеч з носа двічі на місяць, протягом трьох років.

Врешті-решт він вирішив звернутися до лікаря, який і виявив в його носі білу, як слонова кістка, костисту масу, довжиною близько 1 см. Лікар проконсультувався зі стоматологами, і вони прийшли до висновку, що костиста маса насправді є зубом, який з якоїсь причини виріс в носі.

Після цього зуб був видалений.

3. Підліток відростив собі зуби вампіра

У китайського хлопчика виросло два дуже гострих передніх зуба, в результаті чого він став схожий на вампіра. У грудні 2012-го року мати на ім’я Ван Хуей відвезла свого сина Ван Пенфея в місцеву лікарню, на обстеження. Хлопчик з муніципалітету Чунцин після народження дуже погано ріс, а в роті у нього з’явилося два гострих ікла.

Ван Хуей намагалася з’ясувати причину появи в роті сина цих ненормальних утворень, і відвідала незліченну кількість лікарів, проте особливого успіху це не принесло. Лікарі з Південно-Західного госпіталю кажуть, що її синові можна буде зробити операцію, тільки коли він стане дорослим. Вартість цієї операції може варіюватися від 70000 до 80000 юанів, це приблизно 15000 $.

За словами Ван Хуей, її син стає все більш і більш замкнутим, і часто б’ється з однокласниками, які шепочуться про нього, або косо дивляться на нього.

4. Рідкісна пухлина в мозку немовляти виявилася зубом

4-х місячна дитина зі штату Меріленд може виявитися першою людиною, який мав в мозку пухлина, яка опинилася зубом. Вперше лікарі запідозрили, що щось не так, коли голова дитини, здавалося, почала зростати швидше, ніж це властиво дітям його віку. Сканування мозку виявило пухлину, яка містила в собі структури, дуже нагадують людські зуби, які зазвичай перебувають у нижній щелепі. Пухлина була видалена, і зараз хлопчик почувається добре.

5. Сліпий людина відновлює зір після імплантації зуба в око

Англієць Мартін Джонс був сліпий протягом десятиліття. Проте, в 2009-му році він прозрів. Сталося це після досить незвичайною медичної процедури: лікарі імплантували йому в око фрагмент зуба. Це був ікло, який доктора витягли з рота Джонса.

В основу ікла доктора впровадили штучний очної кришталик, і помістили всю цю конструкцію в око, дозволяючи таким чином кришталику вирости до потрібних розмірів. Ще з рота Мартіна був узятий невеликий шматочок шкіри, з якого потім була зроблена особлива відкидна стулка з власної кровоносною системою.

Комі того, лікарям довелося зменшити отвір в рогівці ока, так, щоб воно пропускало всередину очі менше світла. Ця процедура допомогла повернути зір уже шести пацієнтам.

6. Стоматолог витягнув всі зуби з рота пацієнта

Людина, що страждає аутизмом, залишився без зубів після того, як стоматолог видалив з його рота все 32 зуба в ході процедури, яка повинна була бути звичайнісінькою. 21-річний Крістофер Кріст з Індіанаполіса відправився до стоматолога для того, щоб вилікувати всього три зуба, з якими у нього були певні проблеми. Молода людина стверджує, що після того, як стоматолог дав йому знеболюючих таблеток, виникло «непорозуміння», яке і призвело до видалення всіх його зубів.

7. Людині видалили зуб з вуха, який мучив його протягом 3 десятиліть

Людина з Шеффілда, який десятиліттями мучився від інфекцій і болю у вусі, каже, що тепер все його страждання позаду, оскільки лікарі нарешті витягли зуб з його зовнішнього слухового проходу.

47-річний Стівен Херст спочатку скаржився на проникаючі болю в своєму правому вусі, і ще будучи підлітком пройшов незліченну кількість лікарів, які всі ці роки намагалися виявити незрозумілу причину таємничої хвороби. Стівен говорить, що біль іноді була настільки сильною, що змушувала його кричати.

Це тривало до тих пір, поки лікарі з Королівського госпіталю Халламшіра не виявлено зуб, зростаючий в його вусі. Потім вони видалили його. Лікарі досі дивуються, яким чином зуб міг опинитися в зовнішньому слуховому проході 47-річного чоловіка.

8. Дитина народилася з 28 зубами

У 2010-му році багатодітна мати березня Матони шокувала жителів графства Ньяндеруа в Кенії, народивши здорового хлопчика з 28 зубами. За словами Дніпра Мумеро, місцевого клінічного чиновника, Марта народила свого сина Джеймса Мвангі прямо вдома.

Але після того, як виявилося дивовижне відхилення, мати і дитина були доставлені в місцеву медичну установу.

Зараз Мвангі вже чотири роки, він росте без жодних ускладнень, а у віці 8 місяців він вже їв Гітера (традиційне блюдо кенійської кухні).

9. Хірурги виявили 2 зуба всередині очної пухлини

Нагабхушенем Шива, 23-х річна жінка з Індії, одного разу дуже здивувалася, також, як і її лікарі, коли виявилося, що два повністю сформованих зуба знаходяться прямо всередині пухлини, яку ця жінка мала в оці з народження.

Пухлина поступово збільшувалася в розмірах протягом багатьох років. Коли зір жінки стало погіршуватися, вона звернулася до лікарів. Оскільки лікувати пухлина почали пізно, вона вже встигла торкнутися зоровий нерв. Це призвело до того, що жінка назавжди осліпла на одне око.

Проте, хірурги видалили пухлину, і в ході цієї процедури виявилися зуби.

10. Риба з людськими зубами

Паку – це американська прісноводна риба, що мешкає в більшості річок і приток Амазонского басейну, і басейну річки Оріноко. Також відомо, що ця риба є в Папуа-Новій Гвінеї, проте там її розводять штучно, для того, щоб допомогти місцевій рибної промисловості.

Паку є родичем піраньї, хоча переваги в їжі у цих риб різні. Піранья є виключно хижої рибою, в той час як паку риба всеїдна, і більше віддає перевагу рослинну їжу. Різниця проглядається і в структурі зубів цих риб.

Зуби піраньї – гострі, немов бритва, тоді як у паку зуби прямі, квадратні, і лякаюче схожі на людські. Паку далеко не так м’ясоїдних і агресивна, як піранья, але і її щелепи мають нищівною силою. Одному малюкові потрібна була операція після того, як паку вкусила його за палець в «Единбурзькому світі метеликів і комах», в Шотландії.

Коментуючи цей інцидент, Меттью Кейн, головний зоолог з «Миру морських глибин», повідомив: «Паку з’їсть що завгодно, навіть якщо це будуть ворушаться дитячі пальці».

Самі зубасті тварини

Самі зубасті тварини

Говорячи про найзубастіших тварин, що мешкають на нашій планеті, люди часто мають на увазі крокодилів або акул. Воно й не дивно, адже вони стали героями багатьох фільмів і книг, в яких були зображені як безжальні убивці. Але ці особи займають далеко не перше місце серед представників фауни з найбільшою кількістю зубів. Як не дивно, саме зубасте тварина зовсім не кровожерливо і не належить до класу хижаків.

броненосці

Карликовий броненосець (Zaedyus pichiy) – єдиний на сьогоднішній день представник роду Zaedyus. Зустрічається в центральній і південній частині Аргентини, в чилійських Андах і в районі Магелланової протоки. Для проживання вибирає посушливі луки і рівнини. Раціон складається здебільшого з комах і черв’яків, іноді карликові броненосці їдять мох і рослини. Можуть харчуватися і тваринною їжею, а саме дрібними хребетними – гризунами і ящірками.

На верхній щелепі, праворуч і ліворуч, у них в середньому по 8 зубів, на нижній – близько 9. Разом – до 40 штук, трохи більше, ніж у людини. Однак у інших представників сімейства броненосців, наприклад, гігантського броненосця, ця кількість може доходити до 100.

Матеріали по темі:

Найбільші риби в світі

звичайний опосум

Звичайний опосум (Didelphis) відноситься до сімейства опосумів, яке належить до роду сумчастих. Цей рід виник понад 60 млн. Років тому, в крейдяному періоді мезозойської ери, і з того часу мало змінився.

Живуть опосуми в низинах і горбистих місцевостях Південної і Північної Америки, частіше – поблизу водойм. Вони харчуються земноводними, рептиліями, дрібними гризунами, безхребетними. Не гидують і падлом. З рослинної їжі можуть вживати гриби, культурні рослини, особливо люблять злаки і кукурудзу, нерідко завдають шкоди сільському господарству.

Зубна система опосумів примітивна. У всіх видів по 50 зубів, з них 9 різців – 4 на нижній і 5 на верхній щелепі.

намбат

Інші назви сумчастого муравьеда (Myrmecobius fasciatus) – мурашеед і намбат. Ця тварина відноситься до однотипної сімейства Myrmecobiidae, загін хижих сумчастих. Родина намбат – Австралія, західні і південні частини. Але з початком європейської колонізації ареал звузився, і сьогодні представників виду можна зустріти лише на південному заході материка, в евкаліптових або акацієвих лісах.

Матеріали по темі:

Найбільш отруйні змії в світі

Намбат – єдина тварина з сімейства сумчастих, яке живиться тільки комахами. Його раціон складається здебільшого з термітів, іноді він поїдає мурах. Розриваючи грунт або порохняву деревину кігтями, намбат ловить комах липким мовою, а потім пережовує. З огляду на такі пристрасті в їжі, міцні ікла Комахоїду не потрібні – його зуби дрібні і слабкі, можуть відрізнятися по довжині і ширині. Загальна кількість – від 50 до 52 штук.

кашалот

Кашалоти (Physeter macrocephalus) – морські ссавці, єдині на сьогоднішній день тварини, що відносяться до сімейства кашалотового. Їх ареал досить великий – вони зустрічаються в усьому Світовому океані, за винятком північних і холодних південних широт.

Харчуються в основному головоногими, переважно кальмарами, іноді поїдають восьминогів і каракатиць. Але при цьому можуть заковтувати і видобуток більшого розміру, так як мають здатність розкривати пащу на 90 градусів.

Матеріали по темі:

Зуби у хижака в основному розташовані на нижній щелепі, від 20 до 26 пар. Кожен з них при закритті пасти входить в виїмку на верхній щелепі. Вгорі теж є зуби, але всього 1-3 пари. Примітно, що у самців зубів завжди більше, ніж у самок.

алігатори

Рід алігаторів (Alligator) включає в себе 2 види – миссисипский (американський) і китайський. Живуть ці рептилії тільки в США і Китаї. Основна їхня відмінність від «побратимів» по ​​загону, крокодилів, полягає в формі морди і будову щелепи. У алігаторів морда закруглена, тупоноса, у крокодилів – гостра. Коли щелепу зімкнута, у перших вона прикриває зуби, а у других залишається видимим четвертий нижній ряд.

Харчуються алігатори практично всім, що можуть зловити – рибою, равликами, ракоподібними, черепахами, птахами, дрібними ссавцями. Іноді їдять падло. На людей, на відміну від крокодилів, нападають рідко. Дорослі особини полюють на оленів, диких свиней та інших великих тварин, захоплюючи видобуток гострими зубами, яких у них близько 80 штук. Причому в міру зношування вони замінюються.

Матеріали по темі:

Найбільші породи собак в світі

Дельфін-белобочка

Інша назва цієї тварини – звичайний дельфін (Delphinus delphis), представник сімейства дельфінових. Мешкає в різних широтах Світового океану, але найчастіше зустрічається в помірних і тропічних. Раціон його складається з риби і головоногих молюсків.

Білобочки визнані найшвидшими з усіх відомих видів дельфінів. Збиваючись в групи, вони часто супроводжують кораблі. Крім того, це невинне на перший погляд тварина – саме зубасте не тільки в підряді зубастих китів, але і серед всіх ссавців. У білобочки від 200 до 210 зубів , дрібних, мають конічну форму.

Індійська п’явка

П’явки (Hirudinea) відносяться до класу пояскових і підкласу кільчастих хробаків. Живуть в різних частинах планети, за винятком регіонів з суворим кліматом. Найчастіше зустрічаються в прісних водоймах, але деякі види живуть в море і навіть на суші. Основна їжа п’явок – кров хробаків, хребетних і молюсків. Деякі з них здатні заковтувати дрібну здобич цілком.

Відомо приблизно 500 видів цих черв’яків. Але найбільш зубаста з них – індійська п’явка. У неї цілих 3 щелепи, укріплених хітиновим шаром, в кожній з них від 70 до 100 зубів. У окремих особин загальна кількість перевищує 300 штук .

Матеріали по темі:

сірі акули

Сірі (пілозубие або кархаріновие) акули (Carcharhinidae) – сімейство, що включає 32 види, 7 з яких прісноводні. Решта живуть в помірних, субтропічних і тропічних широтах Світового океану.

Раціон цих хижаків складається з риб і ракоподібних. Нерідкі нападу на людей. У пащі цієї величезної риби від 2 до 3 тисяч гострих, вигнутих зубів . Причому використовує акула тільки ті, що знаходяться в перших 2 рядах, інші є запасними. Коли один з «робочих» зубів приходить в непридатність, з заднього ряду висувається наступний – за принципом конвеєра.

равлики

Равликами називають молюсків, що відносяться до класу Gastropoda (черевоногі), в тому числі і морських. Вони зустрічаються в різних куточках планети. Ці істоти травоїдні, в море вони харчуються водоростями, а на суші – листям і плодами.

У равликів близько 14 тисяч зубів . Незважаючи на мікроскопічний розмір, вони дуже міцні і гострі, розподілені на ряди, яких налічується від 100 до 130 штук. Таким чином, зубна система молюсків схожа на маленьку тертку, завдяки якій вони здатні не тільки перекушувати, а й трощити їжу. До того ж равлики ненажерливі, наприклад, виноградна здатна з’їсти за добу помідор середнього розміру.

Матеріали по темі:

Самі хижі тварини в світі

Великий придорожній слимак

Великий придорожній слимак

Великий слимак (Limax maximus) відноситься до брюхоногим, але в процесі еволюції втратив раковину. Це один з найбільших слимаків (до 18 см в довжину), що мешкає тільки на суші. Батьківщиною його вважається Європа, але зустрічається цей молюск і в інших частинах світу. Харчується придорожній слимак ягодами, листям і фруктами. У нього до 30 тисяч зубів , він ненажерливий, як і равлики, і завдає шкоди сільськогосподарським культурам.

Отже, саме зубасте тварина планети – нешкідливий слимак. Він обігнав небезпечних хижаків – алігатора і акулу.

Найбільші в світі зуби

Завдяки наявності зубів тварини здобувають собі прожиток, захищаються від ворогів і б’ються з суперниками. У деяких випадках завдяки їх розміру особини займають свої позиції в зграях і стають ватажками. У деяких тварин зуби виростають настільки великими, що в подальшому вже іменуються бивнями. У цій статті ми дізнаємося, хто володіє найбільшими зубами в світі.

нарвав

Морський мешканець Північного Льодовитого океану і акваторії Північної Атлантики є володарем довгого бивня. З першого погляду можна вирішити, що це не бивень а ріг, і саме з цієї причини нерідко його називають морським єдинорогом. Нарвали досить великі морські тварини і в довжину можуть досягати 4 метрів. Вага самця сягає до 1,5 тонн, а самки – 900 кг. При народженні нарвали невеликі – всього 1,5-2 метра.

У нарвала всього 2 зуба, але розвивається і досягає великих розмірів лише один – лівий. Він росте спиралеобразно і може досягати неймовірних розмірів – до 3 метрів в довжину і вагою до 10 кг. Самки ж не володіють такою гордістю, лише в рідкісних випадках вони відрощують бивень. Шанс зустріти таку самку 1 до 500.

Бивні нарвала досить гнучкі і можуть згинатися на 30-35см в будь-яку сторону. Після досягнення певного розміру він перестає рости, і в разі пошкодження тварина позбавляється свого предмета гордості раз і назавжди. Якщо зуб тварини був відламаний біля самої основи, то зубний канал заростає і утворюється так звана «кісткова пломба».

Під час шлюбних ігор нарвали труться бивнями одна об одну

Для вчених нарвали і їх довгі бивні досі є якоюсь загадкою. Вони не можуть однозначно стверджувати для яких цілей тварина використовує свій «ріг». Однозначно він не є засобом для пробивання льоду або нападу, але те, що бивень має масу нервових закінчень, призводить вчених до думки про використання його в шлюбних іграх. Також завдяки цьому тварина може відчувати коливання температури води і тиску.

Індійський слон

Серед сухопутних тварин першість займають індійські слони. У цієї тварини зростає відразу 2 бивня. Як і у нарвалів, серед слонів бивні відрощують лише самці, у самок же вони відсутні, за рідкісними винятками. Розміри бивнів слонів досить значні: середня їх довжина 1,6 метра, а вага – до 25 кг. Але іноді зустрічаються рекордсмени серед слонів. Наприклад, зафіксований випадок, коли бивень досяг розміру 4 метри, а ваги майже 150 кг.

Бивні у слонів не просто прикраса, вони вміло орудують ними при необхідності. Слон, як людина, є лівшею або правшею і використовує частіше або правий або лівий бивень. Це можна визначити по мірі зносу кістки і більш плавного його закінчення.

Бивні слона виростають в середньому за рік на 17 см

Для перетирання їжі у слона також є 4 корінних зуба, які в міру зношування змінюються новими. В середньому за всю довге життя це відбувається 6 разів. Нові зуби починають свій ріст позаду вже наявних і тим самим просувають їх вперед, в кінцевому підсумку замінюючи сточені. До 40 років це відбувається в останній раз, і до 70 років слон залишається без корінних зубів, що призводить до виснаження і смерті тварини.

моржі

Моржі мешкають в Тихому й Атлантичному океанах і розташовуються на третьому місці нашого списку. Ластоноге ссавець має величезні іклами, які в довжину можуть досягати 1 метра, а вагою до п’яти з половиною кілограмів.

Довгі зуби є характерною особливістю цієї тварини і присутні як у самців, так і самок. У перших ікла дещо більше так як використовуються в сутичках між особинами. Кожен самець прагне роздобути найкраще місце і кращу самку.

Отже, чим товще і довше ікла, тим більше шансів зайняти домінуючу позицію в стаді.

Моржі – небезпечні противники: можуть перекинути човен і розбити її іклами

Ікла у моржів служать не тільки для визначення ієрархічних відносин і демонстрації загрози. Ссавці з їх допомогою легко пробивають кригу роблять в ньому отвори, а також вилазять на слизьку поверхню.

Ікла моржів міцні і красиві, тому вони часто стають метою для браконьєрів, що в свою чергу сильно скорочує популяцію ластоногих ссавця.

кабарга

Зовні кабарги дуже схожі на оленів, але на відміну від них не носять роги і мають довгі іклами. При середньому розмірі тваринного вагою 11-18 кг і висотою до 70-80 см вони відрощують ікла довжиною 7-9 см. Як і у багатьох представників тваринного світу, самці більші за самок.

Ікла вони використовують для турнірних боїв в боротьбі за місце і володіння самкою. Під час поєдинку самці кабарги часто б’ються на смерть. Під час переслідування вони намагаються завдати удару передніми ногами по хребту і встромити гострі ікла.

Тривалі поєдинки закінчуються тим, що один з суперників виявляється збитим на землю і убитий ударами копит і іклів. Також довгі зуби дозволяють добути їжу з важкодоступних місць.

Часто кабарги живуть поодинці або збиваються в стадо не більше трьох голів

динозаври

Найбільші зуби в звичному розумінні цього слова належать давно вимерлим динозаврам. Колись ці велетні населяли нашу планету.

Деякі представники були значних розмірів, що підтверджується при проведенні розкопок знайденими археологами елементами.

Наприклад, в Південній Дакоті був знайдений зуб тіронозавра. Його розміри вражають не тільки людей, а й звик вчених. Довжина зуба від кореня до кінця становить 33 см. Офіційно це найбільший зуб, вимерлих істот коду колись населяли нашу планету, знайдений вченими.

Ще одна унікальна знахідка сталася в Португалії. Був знайдений зуб динозавра величиною 12,7 см, що в черговий раз підтвердило, що колись нашу планету заселяли величезні хижі ящери. І це не поодинокі випадки, також в Іспанії був знайдений зуб розміром 10 см.

За запевненням вчених володар цього зуба – аллозавр – був середнього розміру серед своїх родичів, і це означає, що знайдений зуб далеко не найбільший, а вчених чекає ще безліч відкриттів в цій сфері.

Гострі і міцні зуби динозаврів легко ламали кістки і рвали плоть

Акула – мегалодон

Серед мешканців океану також можна навести приклад істоти з найбільшими зубами, колись жили на нашій планеті, – це акула мегалодон. Її розміри вражають і жахають. У довжину вона сягала приблизно 20 метрів, а важила близько 50 тонн.

Розмах щелепи середнього представника морського чудовиська з досліджень вчених – 2 метри. У раціон харчування мегалодону входили дельфіни, кашалоти, гігантські черепахи і інші мешканці морської стихії.

По суті, це був один з найсильніших морських хижаків, коли-небудь жили на планеті, і те, що вони не змогли пристосуватися до зміни кліматичних умов, є великим плюсом для мешканців морів і океанів.

Зуби мегалодону дуже схожі на зуби білої акули, але значно більше і міцніше. Середній розмір зуба мегалодону становить 18-20 см по діагональної стороні.

Сила укусу мегалодону в 10 разів більше, ніж у білої акули

Людина

Серед людей знайти власника найбільших зубів складно. У людської раси протягом тривалого періоду зуби виростають стандартного розміру і досягають приблизно 1 см в довжину.

Але в сучасному світі існують представники, які бажають виділиться з натовпу і штучним шляхом нарощують собі зуби, в основному це верхні і нижні ікла.

Деякі використовують для прикладу ікла котячих, деякі хочуть бути схожими на вампірів або орків з популярних кінострічок. Проте видовище виходить дійсно вражаюче, але не завжди приємна.

Людина шляхом хірургічних втручань може повністю змінити структуру своєї щелепи

Володіння великими зубами в тваринному світі часто дозволяє підвищити ієрархічний статус або добути їжу, також з їх допомогою особини захищаються від нападу ворогів. Але не завжди їх розміри допомагають вижити своїм власникам. Прикладом тому стають вже вимерлі динозаври і акула-мегалодон.

Зубасті тварини: добірка преставників фауни з найбільшою кількістю зубів

Природа дивує різноманітністю. Складно повірити, що існують тварини з сотнями і тисячами зубів, але це правда. Уява малює страхітливих монстрів? Перевіримо, чи так страшні самі зубасті істоти планети.

Придорожній великий слимак

Лідирує за кількістю зубів великий придорожній слимак. Їх у нього як мінімум 25 тисяч, а частіше – 30 тисяч. Використовуються зуби не для нападу, а виключно для перетирання рослинної їжі – фруктів, листя, ягід.

Великий придорожній слимак харчується виключно рослинною їжею

Біологічно слимак належить до брюхоногим равликам, хоча і не схожий на них. На ділі він не такий вже великий – досягає максимум 20 см в довжину. Забарвлення може бути жовтувато-білою, сірою, коричневою, з різними візерунками плям і смужок. Для людини, не дивлячись на величезну кількість зубів, абсолютно безпечний.

Довжина придорожнього слимака – від 10 до 20 сантиметрів

п’явки

П’явки, в тому числі звичайні медичні, вкрай зубасті – на трьох щелепах розташовано від 70 до 100 хітинових зубчиків. Всього виходить від 210 до 300. Зубами вони і чіпляються, коли п’ють кров. Хоча не всі п’явки хижаки – деякі види воліють рослинну їжу. В цілому п’явки не уявляють серйозної загрози, хоча їх укуси вкрай неприємні. Існує також невеликий ризик зараження крові.

У медичної п’явки 270 зубів

звичайний дельфін

Звичайного дельфіна ще називають дельфіном-белобочкой. Це не тільки одне з найрозумніших тварин на Землі, але ще й одне з найзубастіших. У нього 210 зубів. І хоча в довжину дельфін може вирости до 2,5 метрів, а його вага – від 60 до 80 кг, для людини небезпеки не представляє, харчується тільки рибою і молюсками.

Дельфіни володіють високим інтелектом і мають свою мову

Звичайний дельфін – саме зубасте ссавець в світі.

Дуже небезпечні зубастики – алігатори. Їдять майже все, що можуть зловити. 80 зубів допомагають їм в цьому.
У порівнянні з крокодилами на людину нападають нечасто. Хоча обидві тварини належать до одного загону, є і відмінності – у алігатора більш тупа закруглена морда. А коли щелепи зімкнуті, у крокодила видно великі четверті зуби на нижній щелепі, тоді як у алігатора вони закриті верхньою щелепою.

Є два види алігаторів – американський (миссисипский) і китайський

равлик

Равлик – рід черевоногих легеневих наземних молюсків з кулястої раковиною. Налічується понад 300 видів равликів, деякі з них їстівні. Найбільша равлик – виноградна, що мешкає в європейських країнах. (Вікіпедія)

Бега равликів. У Великобританії такі перегони проводяться на головній площі одного з маленьких містечок. На колі діаметром 33 см равлики рухаються від центру до краю. У змаганнях беруть участь понад 1000 равликів, яких господарі доставляють в капустяному листі. Рекорд належить равлику по імені Арчі, яка в 1995 р прийшла до фінішу за 2 хв 20 с.

Як бачить равлик?

Чи є у равлики очі? Так є. Очі є у всіх представників черевоногих молюсків. Вони розташовані на голові. У равлики вони розташовані не на «обличчі», як зазвичай малюють на картинках, а на кінчиках «ріжок». Тобто, правильніше сказати, на кінчиках щупалець.

Зір, слух, смак

Правда, очі равлики дуже слабкі. Вони можуть відрізнити хіба що світло від тіні. Вчені вважають, що, швидше за все, равлик здатна смутно розрізняти предмети, але на дуже близькій відстані – не більше одного сантиметра. Далеко з такою короткозорістю справді не уползешь.

Зі слухом молюски, судячи з усього, теж не пощастило. Вчені не змогли виявити у равлики ніякої сприйнятливості до звуків. Судячи з усього, вона абсолютно глуха. Тобто по звуках равлик теж орієнтуватися не може. Однак равлик якимось чином виявляє їжу на відстані кількох метрів. Як же вона її знайде?

Справа в тому, що у равлика надзвичайно розвинений нюх. Носа у равлики, правда, немає, але вона розпізнає запахи іншими частинами тіла. Дуже чутливі до запахів щупальця, а також шкіра «особи», тобто передній частині голови молюска.

Равлик має легкими. Звичайно, їх будова незрівнянно простіше будови легенів людини, тому легкі равлики часто називають просто дихальної порожниною. Оболонка, що вистилає вхід в цю порожнину, також надзвичайно чутлива до запахів.

Гострий нюх равликів дозволяє їм знаходити їжу. Деякі види цих молюсків здатні відчути капусту, що знаходиться на відстані півметра. Правда, равлик «натренована» лише на запах їжі.

Улітку відчуває шкірою

Крім того, дуже чутлива ніжна шкіра равлики, тобто сильно розвинене почуття дотику. Тобто слимак знаходить капусту за допомогою нюху, переконується, що це саме вона, за допомогою дотику, а потім переходить до поглинання їжі.

Найзубастіше тварина

Чи не кровожерлива акула, 3000 гострих зубів якій розташовані в чотири ряди, а цілком добродушна і – на перший погляд! – нешкідлива садові равлик офіційно визнана самим зубасті тваринам Землі.

Незважаючи на свій крихітний розмір, ця мешканка садів володіє майже 25000 мікроскопічних зубів, за допомогою яких вона знищує соковиті зелене листя. Зуби равлики, які схожі на дрібні гвоздики, розподілені в кілька сотень рядів і знаходяться на мові, т.ч. ця істота не жує, а перетирає свою їжу.

П’явку з її 270 зубами і Комахоїду, що володіє 50 різцями, звичайно, до садової равлики далеко, однак і вони входять в список тварин з найбільшою кількістю зубів.

Садова равлик, смугаста морфо

Столбіще

Яких тільки тварин немає на планеті Земля. І зубасті, і вухаті, і язикаті тварини – одним словом тваринний світ планети дуже різноманітний. За кількістю і формою зубів можна охарактеризувати тварина і зрозуміти, чим воно харчується.

Насправді зуби потрібні тваринам не тільки для того, щоб пережовувати їжу, але і для відлякування хижаків. Деякі тварини використовують свої зуби в повсякденному житті, наприклад, для пиляння, копання і пересування по складних маршрутах. Сьогоднішня стаття розповість про найзубастіших тварин планети.

10.Карліковий броненосець

Десятку найзубастіших істот відкриває карликовий броненосець. Це ссавець живе в Північній і Центральній Америці. Тваринки вже дуже довго живуть на планеті Земля, а з’явилися вони ще за часів динозаврів. Крім цього тварини знамениті ще і своїми зубами. Всередині одного лише виду може перебувати від 28 до 40 зубів, а якщо броненосець гігантських розмірів, то кількість зубів може доходити до 100.

Ця особливість характерна тільки броненосця. Цікаво, що зуби відрізняються не тільки всередині певного виду, а й у різних особин. Зуби карликового броненосця ростуть постійно, однак самі по собі вони невеликого розміру, у них немає карієсу і емалі, а форма всіх зубів однакова – циліндрична.

9.Обикновенний опосум

фото: Bob Zeller

Цей невеликий звір з’явився на планеті тільки в самому кінці крейдяного періоду і з тих пір не особливо змінився. Звичайний опосум – це маленьке сумчастий ссавець, що має архаїчну зубну формулу, яка говорить про примітивність цих звірків.

У опосумів на верхній щелепі по 5 різців, а на нижній по 4 різці. Ікла і корінні зуби у опосумів дуже добре розвинені. Загальна кількість зубів у звичайних опосумів – 50.

8.Сумчатий мурахоїд

фото: Steve Parish

Ще цього муравьеда називають намбат. Зовні звір дуже схожий на звичайну білку, проте відноситься він до сімейства сумчастих муравьедов. У намбіта слабкі, асиметричні і маленькі зубки, загальна кількість яких становить 50-52 зуба. Ці зуби допомагають Комахоїду проколювати лише панцири деяких комах, які є його головним харчуванням.

7.Кашалот

фото: Dave Lobby

Це великий ссавець живе в водах і є єдиним представником свого сімейства. У кашалота 60 зубів, з яких 20-26 пар розташовується на нижній щелепі. Коли пащу закрита, кожен зуб вставляється в спеціальну виїмку, розташовану у верхній щелепі.

В одному з Британських музеїв можна побачити величезну щелепу, довжина якої сягає 5 метрів, а її власником був 27-метровий кашалот. Сьогодні таких гігантських кашалотів зустріти вже неможливо, оскільки в процесі еволюції вони стали набагато менше. Щоб підрахувати вік кашалота, потрібно порахувати кількість шарів в дентині зуба кашалота.

Безперечно, це сама зубаста рептилія з нині існуючих. У пащі цього страшного хижака знаходиться близько 80 неймовірно гострих зубів. Як тільки старі зуби починають зношуватися, на їх місці з’являються нові. Цікаво, що саме по зубах можна відрізнити алігатора від крокодила. Якщо пащу алігатора закрита, у нього не видно зубів, в той час як у крокодила навіть із закритою пащею чітко видно ікла, розташовані на нижній щелепі.

Незважаючи на те, що цей дельфін досить мирний, він є власником величезної кількості зубів – 200-210, що робить його рекордсменом серед всіх представників зубастих китів. Якщо порівнювати звичайного дельфіна і афаліна, то у другого за все 100 зубів.

4.Індійская п’явка

Ця п’явка вважається зубастої серед всіх представників виду кільчастих хробаків, до якого вона належить. У індійської п’явки є цілих три щелепи, на кожній з яких розташовується від 70 до 100 зубів. Таким чином, у п’явки загальна кількість зубів – 350.

3.Серая акула

фото: Tony Brown

Даний вид акул зустрічається дуже рідко, причому до цих пір вчені не зустріли жодної старої особини. Цей небезпечний хижак у своїй пащі має від 2 до 3 тисяч дуже гострих зубів.

Всі зуби розташовані в кілька рядів, проте активними є тільки два перші ряди зубів, інші вважаються запасними. Протягом усього життя у цих акул ростуть зуби, тому на місце випали зубах або вже зносити «приходять» нові.

Цікаво, що сіра акула може харчуватися навіть ракоподібними і костистими рибами, так як її зуби покриті спеціальною емаллю.

2. Равлики з класу черевоногих

Ці маленькі і повільні істоти займають друге місце серед найзубастіших тварин. Мовою равликів розташовується 135 рядів, на кожному з яких знаходиться по 100-105 зубів. Таким чином, загальна кількість зубів прирівнюється до 14 тисяч. Хоч і маленький, але який зубастий монстр.

1. Великий придорожній слимак

фото: Karl-Ludwig G. Poggemann

А ось і рекордсмен за кількістю зубів. Слимак мешкає тільки на суші, а в його харчування не входить плоть. Мовою цього малюка знаходиться близько 30 тисяч зубів. Зуби потрібні черевоногих молюсків для того, щоб їсти ягоди, фрукти і листя, в яких слимак проробляє величезні отвори.

10 найзубастіших тварин – Дивовижний Світ Тварин

Яких тільки тварин немає на планеті Земля. І зубасті, і вухаті, і язикаті тварини – одним словом тваринний світ планети дуже різноманітний. За кількістю і формою зубів можна охарактеризувати тварина і зрозуміти, чим воно харчується.

Насправді зуби потрібні тваринам не тільки для того, щоб пережовувати їжу, але і для відлякування хижаків. Деякі тварини використовують свої зуби в повсякденному житті, наприклад, для пиляння, копання і пересування по складних маршрутах. Сьогоднішня стаття розповість про найзубастіших тварин планети.

9.Обикновенний опосум

фото: Bob Zeller

Цей невеликий звір з’явився на планеті тільки в самому кінці крейдяного періоду і з тих пір не особливо змінився. Звичайний опосум – це маленьке сумчастий ссавець, що має архаїчну зубну формулу, яка говорить про примітивність цих звірків.

У опосумів на верхній щелепі по 5 різців, а на нижній по 4 різці. Ікла і корінні зуби у опосумів дуже добре розвинені. Загальна кількість зубів у звичайних опосумів – 50.

8.Сумчатий мурахоїд

фото: Steve Parish

Ще цього муравьеда називають намбат. Зовні звір дуже схожий на звичайну білку, проте відноситься він до сімейства сумчастих муравьедов. У намбіта слабкі, асиметричні і маленькі зубки, загальна кількість яких становить 50-52 зуба. Ці зуби допомагають Комахоїду проколювати лише панцири деяких комах, які є його головним харчуванням.

7.Кашалот

фото: Dave Lobby

Це великий ссавець живе в водах і є єдиним представником свого сімейства. У кашалота 60 зубів, з яких 20-26 пар розташовується на нижній щелепі. Коли пащу закрита, кожен зуб вставляється в спеціальну виїмку, розташовану у верхній щелепі.

В одному з Британських музеїв можна побачити величезну щелепу, довжина якої сягає 5 метрів, а її власником був 27-метровий кашалот. Сьогодні таких гігантських кашалотів зустріти вже неможливо, оскільки в процесі еволюції вони стали набагато менше. Щоб підрахувати вік кашалота, потрібно порахувати кількість шарів в дентині зуба кашалота.

6. Алігатор

Безперечно, це сама зубаста рептилія з нині існуючих. У пащі цього страшного хижака знаходиться близько 80 неймовірно гострих зубів. Як тільки старі зуби починають зношуватися, на їх місці з’являються нові. Цікаво, що саме по зубах можна відрізнити алігатора від крокодила. Якщо пащу алігатора закрита, у нього не видно зубів, в той час як у крокодила навіть із закритою пащею чітко видно ікла, розташовані на нижній щелепі.

5. Звичайний дельфін

Незважаючи на те, що цей дельфін досить мирний, він є власником величезної кількості зубів – 200-210, що робить його рекордсменом серед всіх представників зубастих китів. Якщо порівнювати звичайного дельфіна і афаліна, то у другого за все 100 зубів.

4.Індійская п’явка

Ця п’явка вважається зубастої серед всіх представників виду кільчастих хробаків, до якого вона належить. У індійської п’явки є цілих три щелепи, на кожній з яких розташовується від 70 до 100 зубів. Таким чином, у п’явки загальна кількість зубів – 350.

3.Серая акула

фото: Tony Brown

Даний вид акул зустрічається дуже рідко, причому до цих пір вчені не зустріли жодної старої особини. Цей небезпечний хижак у своїй пащі має від 2 до 3 тисяч дуже гострих зубів.

Всі зуби розташовані в кілька рядів, проте активними є тільки два перші ряди зубів, інші вважаються запасними. Протягом усього життя у цих акул ростуть зуби, тому на місце випали зубах або вже зносити «приходять» нові.

Цікаво, що сіра акула може харчуватися навіть ракоподібними і костистими рибами, так як її зуби покриті спеціальною емаллю.

Вивчивши зуби тварин, вчені виявили, у кого їх більше всіх

Загляньте в рот кільком тваринам, і ви побачите докази геніальної роботи еволюції. Візьміть змій, чиї зуби тонкі, як голка, і забезпечені отрутою – болісно ефективні інструменти для вбивства видобутку. Або моржів, які використовують свої масивні ікла, потужні, як льодоруби, щоб переміщати свої важкі тіла по землі.

У коропів є зубці, схожі на гачки, які вистилають стравохід і ідеально підходять для фільтрації мулу, в який риба заривається з головою. Але якщо залишити осторонь химерні ікла, то яку тварину на Землі може похвалитися, що у нього більше всіх зубів?

Виявляється, існує жорстка конкуренція за звання самого зубастого істоти, в залежності від того, куди ви дивитеся і що визначаєте як «зуб». Ось деякі з перших претендентів.

На суші

Що живе в глибині тропічних лісів Південної Америки гігантський броненосець (Priodontes maximus) очолює список найзубастіших наземних ссавців. У нього 74 зуба. Це число може здатися не дуже вражаючим, але це багато для ссавців, які, насправді, є одними з найменш зубастих істот на Землі.

У відкладають яйця ссавців, таких як качконіс, зубів зовсім немає. А у сумчастих, таких як опосуми, – близько 50. У людей – жалюгідних 32 зуба. У цьому контексті гігантський броненосець безумовно є аномалією.

Більшість ссавців є гетеродонтамі. Це означає, що їхні зуби мають різну форму і є складними, забезпечуючи точне взаємодія між верхньою і нижньою щелепами. Це дозволяє ссавцям якісно перетерти їжу, що дає їм можливість поглинати більше енергії і поживних речовин.

Менша кількість зубів означає, що природа сфокусувалася на дуже точних типах контактів і взаємодії між протилежними зубами.

броненосець

Але, на відміну від інших ссавців, гігантські броненосці є гомодонтамі. Їх зуби менш складні і підходять для харчування хребетними з м’яким тілом, яким потрібна лише невелика дроблення для вивільнення енергії. Відповідно до принципів еволюції простіші зуби означають, що більше їжі може поміститися в роті. Додайте до цього довгу щелепу гігантського броненосця, і стане зрозуміло, чому ці ссавці здатні вміщати більше зубів.

У морі

Однак гігантські броненосці не можуть змагатися з якою-небудь рибою, у якій в роті можуть бути сотні, навіть тисячі зубів одночасно. За словами Гевіна Нейлора, директора Флоридської програми досліджень акул, це одкровення призводить нас до того, що ми занурюємося в океан – до щелеп акул, які, швидше за все, є найбільш зубастими з усіх хребетних тварин.

Це зводиться до їх системі розташування зубів – розумної біологічної знахідку, яка спостерігається у всіх видів акул. Замість однієї лінії зуби в щелепі акули ростуть кількома рядами всередині рота. Вони прив’язані тільки до шкіри, що покриває щелепу, що дозволяє їм рухатися вперед, щоб замінити втрачені зуби.

На питання про те, чому у акул така система, Нейлор відповів: «Думаю, краще запитати: чому б і ні? Зате стоматолог не потрібно! » Важливо відзначити, що цей вічний конвеєр дозволяє акулам замінити зуби, які вони часто втрачають в жорстоких битвах зі своєю здобиччю: зуби важливі для годування, тому їх постійна заміна може дати величезні переваги.

Отже, про яких числах ми говоримо? У будь-який момент часу у акул буде кілька сотень активних зубів у роті. Але протягом їх життя, за оцінками біологів, деякі види акул можуть виростити і втратити 30 000 зубів. І все ж є одна маленька істота, чия зубасті випереджає всіх.

переможець

Загляньте через мікроскоп в рот морського слимака, і ви виявите ліс шипів, настільки вселяють страх, що вони могли стати джерелом натхнення для фільму Рідлі Скотта 1979 року “Чужий». У деяких видів таких слимаків в роті кілька сотень тисяч зубів.

Слимаки належать до класу тварин, званих гастроподами. У цю зубасту групу включають і равликів. Їх шипи не відповідають строгому визначенню «зубів»: традиційні, подібні до наших, зроблені з фосфату кальцію і зазвичай зустрічаються у хребетних тварин.

Зуби черевоногих молюсків, також відомі як «радула», по суті є стрічками хітину, того ж матеріалу, що і екзоскелети комах.

Але, не вдаючись у технічні деталі, скажімо, що Радул черевоногих як і раніше виконують ту ж функцію: вони допомагають слимаків, равликів харчуватися. Радула використовується як м’ясоїдними, так і рослиноїдних молюсками, щоб розмелюють шматочки їжі в роті – звідси і латинська назва «радула», що означає «маленький скребок».

По суті, тварини з радулой витягають щось на кшталт мови і соскребают те, чим вони годуються. Коли їх «зуби» зношуються (такі істоти, як морські слимаки, витрачають багато часу на чистку каменів), вони замінюються новими, які утворюються в задній частині Радул і рухаються вперед, подібно постійно зростаючим рядам конвеєрних стрічок-зубів у акул.

Номер один

Що стосується виду, який отримує головний приз як самий «зубастий», – це зонтичні слимаки (Umbraculum umbraculum) – барвисті морські слимаки, які вирощують близько 750 000 таких хітинових зубів за все життя.

За словами вчених, в порівнянні з цим безліччю дивно зубастих тварин наші власні людські зуби просто нудні.

Знайшли порушення? Поскаржитись на утримання

7 найстрашніших і дивних ротів у тваринному світі

Тваринний світ може здатися повним всяких жахів, хоча, звичайно, багато хто з найстрашніших істот можуть бути досить далеко від нас, або, на щастя, ми навіть можемо не підозрювати про їхнє існування. Але найцікавішим пропонуємо дізнатися про те, в рот яких тварин заглядати страшнувато через їх загрозливих зубів. При всьому при цьому ці звірі можуть виглядати досить безневинно, поки не розмикають свої щелепи.

1) «Зуби прибульців» міксінових

Про ненажерливості цих тварюк ходять легенди. Тварини часто поїдають ліпшу в мережі рибу, тому тим самим приносять чимало шкоди риболовного промислу. Схожа на величезного черв’яка, міксина володіє вражаючою щелепою з цікавим розташуванням гострих зубів, збудованих в кілька рядів.

За іронією долі, незважаючи на наявність настільки загрозливою щелепи, міксин зовсім не обов’язково нею користуватися, щоб залишатися ситим. Вона вміє «харчуватися» шкірою, як це не дивно звучить. Міксина плаває в мутній воді поряд з розкладаються трупами живих істот, вбираючи шкірою їх чудові трупні соки через пори на шкірі.

2) Зуби-ножі морських шкірястих черепах

Шкірясті черепахи досить великі плазуни, які насправді є найбільшими черепахами на планеті. На відміну від багатьох інших нешкідливих видів черепах, пощипувати травичку, ці монстри мають досить страхітливої ​​щелепою, яка необхідна їм для харчування молюсками, ракоподібними і молоддю риб.

В роті у цих черепах є ціла купа зубів, схожих на сталактити в печері, які ростуть з абсолютно різних сторін щелеп і навіть в горлі. Шкірясті черепахи також не проти поласувати медузами, хоча через те, що медузи практично не мають ніяких поживних речовин, бідним хижакам доводиться щодня з’їдати до 73 відсотків власної ваги тіла.

Через те, що черепахи практично не можуть відрізнити пластикові пакети, плаваючі у воді, від медуз, їх чисельність істотно скорочується через сміття в океанах.

3) вампіра ікла риб-вампірів

Ви вже давно чули про Піранья – дрібних круглих рибок з гострими зубами, які пожирають практично все на своєму шляху. Але чи замислювалися ви про те, хто може харчуватися самими піраньями? Зустрітися: це скумбриевидних Гідроліка, якого називають «риба-вампір».

Щоб вижити в такій річці, як Амазонка, необхідно запастися дієвою зброєю, зокрема гострими іклами, які є у Гідроліка. У роті цієї риби – різні за розмірами, але дуже гострі зуби, деякі з яких досягають в довжину до 15 сантиметрів.

Цікаво, що скумбриевидних Гідроліка в близькій спорідненості з піраньями, але це не заважає хижакам найчастіше полювати саме на бідних родичів піраній. Незважаючи на те, що випадків нападу на людей у ​​Гідроліка не спостерігалося, все ж радять триматися подалі від вод, в яких вони мешкають.

4) Зуби-пили ненажерливої ​​світиться акули

Уявіть, що ви перебуваєте в темних солоних морських глибинах, де випадково відбилися від групи дайверів, і навколо немає нічого, крім безпросвітної темряви і мертвої тиші. Саме в таких умовах живуть глибоководні світні акули, які з’являються тільки після заходу Сонця і плавають в непроглядній пітьмі в пошуках здобичі. Ці риби в довжину досягають всього 5 сантиметрів, проте мають найбільші зуби щодо розмірів тіла.

Через те, що світяться акули не можуть похвалитися великими розмірами тіла, вони навчилися нападати на великих риб і тварин, відкушуючи від них шматки м’яса і тут же зникаючи.

По-англійськи назва цієї акули «cookie cutter» перекладається як «формочка для печива» , що цілком зрозуміло, знаючи про підлих звичках цього хижака.

Жертви акул – кити, великі риби, дельфіни – не вмирають, а всього лише залишаються з ранами, які поступово гояться, залишаючи шрами. Були зафіксовані випадки нападу і на людину.

5) Дивовижні зуби пінгвінів

Ви можете здивуватися, що такого страшного може бути в пінгвінів? Якби вони завдавали шкоди, вони б навряд чи стали одними з найулюбленіших героїв дитячих мультиків. Однак якщо зазирнути в рот пінгвінові, там можна помітити, дещо вельми небезпечне і загрожує – гострі зуби.

Зуби є з усіх боків всередині Пінгвінячого рота, включаючи нижню і верхню щелепу дзьоба і навіть язик. Так як пінгвіни воліють заковтувати жертву цілою, вони повинні якимось чином схопити і утримати її, в цьому-то і допомагають всюдисущі зуби. Колючий рот і мову працюють, як стрічковий транспортер, який рухає їжу в одному напрямку.

6) Мова-дротик у дятла

Про здібності дятла з величезною швидкістю довбати стовбури дерев відомо всім, а ось про дивовижні властивості його мови мало хто знає. Ця мова практично в три рази довше самого дзьоба, а також має на кінці дивовижний гачок, що дозволяє птахам діставати собі ласощів.

Можна тільки здогадуватися, як такий довгий язик може вміститися в роті у птаха. Виявляється, коли мова не потрібна, дятел обертає його із зворотного боку черепа, він проходить біля очей, а його кінець дістає до самих ніздрів. Дивовижна хитрість!

7) Людські зуби риби паку

Ми знову повертаємося в річку Амазонку і на цей раз для знайомства з ще однією цікавою щелепою, а саме, щелепою, що належить рибі паку. Зовні ця рибка мало чим відрізняється від інших стандартних риб з лускою і плавцями, однак якщо ви заглянете в рот цій рибі, то дуже здивуєтеся: у риби паку людські зуби!

Навіщо природі знадобилося копіювати саму себе? Можливо, це пов’язано з тим, що такі зуби як у людини прекрасно справляються з пережовування практично будь-якої їжі, включаючи насіння і горіхи, що рибам взагалі не властиво.

У якої тварини більше всіх зубів | стоматологічний портал

Найзубастіше тварина на Землі.

При питанні про те, у якого живої істоти на планеті більше всіх зубів, напевно багатьом на думку відразу ж прийде зубаста акула. Але це зовсім не так і як би це дивно не звучало, але розмір живої істоти жодним чином не впливає на його зубасті.

Насправді самим зубасті живим організмом на планеті є звичайна маленька і нешкідлива виноградний равлик. В її роті ховається цілих двадцять тисяч дрібних зубів, якими равлик здатна без жодного напруження розламувати і перетирати навіть найжорсткіші стебла і листя! Акула ж займає всього друге місце в загоні «зубастих».

Виноградного равлика можна зустріти в усіх куточках землі, крім північної Європи. З давніх часів її вживали в їжу, хоча делікатесом вона ніколи не вважалася. Сьогодні нерідко можна зустріти тих, хто вирощує равликів у себе вдома в якості домашніх вихованців.

До сих пір не припиняються суперечки про «зубасті» равлики, адже наявні у неї зуби істотно відрізняються від зубів в звичному для нас розумінні. Вся справа в тому, що на мові равлики знаходиться свого роду терка, звана радулой, на якій розташовані кілька тисяч хітинових зубчиків.

Саме завдяки такій будові, равлик може без праці соскребать їжу з поверхні, після чого ковтаючи її. Зубчики складаються з магнетиту, який є найміцнішим біоматеріалом, здатним відновлюватися, саме тому на місці істершегося зубчики виростає новий.

Завдяки такому «апарату», що знаходиться в роті равлики, вона здатна завдавати істотної шкоди рослинам. Причому звичайна равлик цілком може за день з’їсти цілий помідор. Садівники знають, наскільки небезпечні равлики для їх садових ділянок, тому що нерідкі випадки, коли вийшовши вранці в сад можна побачити безліч обгризені листочків.

Якщо ж чисельність равликів в саду різко зросте, то від них доведеться позбавлятися різними способами, щоб постаратися захистити урожай.

Кількість зубів у равликів безпосередньо залежить від їх різновиду. Найчастіше ця цифра коливається від 15 до 25 тисяч. Даний факт зайвий раз підкреслює, наскільки загадкова природа, в якій навіть сама зубаста акула поступається за своєю зубасті маленької, нешкідливою равлику.

Знімок зубів равлики

Багато людей думають, що чим тварина «зубастішим», тим небезпечніше для людини. Але найбільшою кількістю зубів мають цілком нешкідливі равлики і слимаки. Скільки ж зубів у равлики і для чого їй стільки?

Біологи підрахували, що в роті (вірніше, на хітинової стрічці-мові) звичайної садової равлики розташоване 135 рядів дрібних зубів по 105 штук в кожному з них. Тобто, загальна кількість зубів равлики – 14 175!

Зубна система равлики – мова з дрібної теркою, званої радулой, завдяки якій равлик соскребает і ефективно подрібнює споживану рослинну їжу. А у слимака ще більше зубів – до 30 тисяч. Він по праву вважається рекордсменом по «зубасті» серед всіх істот.

У пащі величезної китової акули знаходиться до 15 тисяч зубів, але використовує їх акула не для пережовування, а для замикання їжі в порожнині рота.

Зуби у акули і равлики постійно оновлюються.

У самих кровожерливих хижаків зубів в пащі в тисячі разів менше, ніж у нешкідливою равлики. У кішки і всіх котячих (левів, тигрів і т.д) кількість зубів у роті всього 30. А у собаки, вовка та лисиці їх 42.

А у визнаних гризунів тваринного світу – зайця і білки – зубів у роті 28 і 22 відповідно.

Зрозуміло, коли йдеться про кількість зубів у будь-якого представника фауни, мається на увазі доросла тварина.

10 Самих зубастих тварин.

акі тільки тварини мешкають на нашій планеті. Тваринний світ дуже різноманітний. За формою зубів і їх кількості в пащі, можна зрозуміти, яку їжу вживає тварина і сформувати уявлення про його спосіб життя.

Тварини використовують їжу не тільки для пережовування їжі, також вони є грізною зброєю для відлякування ворогів.

А деякі види тварин використовують зуби, як пили або лопати. Сьогодні дізнаємося про 10-ти найзубастіших тварин.

1. Придорожній великий слимак

Рекордсменом у цій десятці стає слизняк великий звичайний. Ці істоти мешкають виключно на суші. Мовою молюска є близько 30-ти тисяч зубів, при цьому малюк не є хижаком, він використовує свою зубасту щелепу для поїдання фруктів, ягід і різних листя.

Великий придорожній слимак використовує свої зуби для подрібнення рослинної їжі.

2. Равлик класу черевоногих

Ці невеликі істоти, які рухаються дуже повільно, відносяться до представників найзубастіших тварин. Мовою равлики знаходиться 135 рядів зубів, причому в одному ряді є близько 100 зубів. Тобто загальна кількість зубів у равлики може доходити до 14 тисяч. Хоча равлик має невеликі розміри, її цілком можна назвати зубасті монстром.

У пащі равлики поміщається до 135 зубних рядів, в кожному з яких, не багато не мало, по 100 зубків.

3. Сіра акула

Сірі акули зустрічаються вкрай рідко. Причому вченим досі не попалася жодна стара акула даного виду. У такого страшного хижака в пащі може бути 2-3 тисячі гострих зубів. Зуби розташовуються в кілька рядів. При цьому акула використовує лише 2 передніх ряду зубів, а решта є запасними.

Зуби сірої акули ростуть протягом усього життя, тому, коли один зуб випадає, його змінює новий. Примітно, що сірі акули можуть поїдати навіть костистих риб і ракоподібних, це не шкодить зубам, оскільки вони покриті спеціальною емаллю.

Старі зуби у акули після випадання змінюються новими.

4. Індійська п’явка

Індійська п’явка має найбільшу кількість зубів серед інших представників кільчастих хробаків. Ця п’явка може похвалитися аж трьома щелепами, причому в кожній з щелеп знаходиться 70-100 зубів. Тобто в однієї індійської п’явки загальна кількість зубів доходить до 350 штук.

8. Сумчастий муравьед

Намбат або намбат зовні нагадує білку, але при цьому є представником сумчастих муравьедов. У сумчастих муравьедов зуби дрібні, слабкі і асиметричні. Загальна кількість зубів в пащі варіюється від 50 до 52. За допомогою цих зубів намбат пережовує панцири комах.

У сумчастого муравьеда зуби асиметричні і різноманітні. Це допомагає йому ефективно обробляти їжу.

9. Звичайний опосум

Опосуми з’явилися на Землі в кінці крейдяного періоду, з цього часу вони залишилися практично незмінними.

Звичайний опосум – сумчастий ссавець, невеликого розміру з архаїчної зубної формулою, яка свідчить про примітивність тварин. На верхній щелепі є 5 різців, а на нижній 4. Зуби у опосумів коричневого кольору. Ікла добре розвинені. У пащі у звичайного опосума знаходиться до 50-ти зубів.

Опосум – досить небезпечний звір, так як має не надто доброзичливий характер і аж 50 зубів, тому може здорово покусати.

10. Карликовий броненосець

Завершує нашу деку карликовий броненосець, який живе в Центральній і Північній Америці. Карликовий броненосець – один з найдавніших жителів нашої планети, який жив ще за часів динозаврів. Броненосці мають дуже великого рота. У однієї особини може бути 28-40 зубів, а якщо броненосець досягає гігантських розмірів, то в його пащі може перебувати до сотні зубів.

У броненосці зуби ростуть протягом всього життя.

Примітно, що зуби у всіх броненосців мають свої власні особливості. У карликових броненосців вони ростуть протягом усього життя, але розмір у них невеликий. Зуби у карликових броненосців циліндричної форми, без карієсу і емалі.

10 найзубастіших тварин

акі тільки тварини мешкають на нашій планеті. Тваринний світ дуже різноманітний. За формою зубів і їх кількості в пащі, можна зрозуміти, яку їжу вживає тварина і сформувати уявлення про його спосіб життя.

Тварини використовують їжу не тільки для пережовування їжі, також вони є грізною зброєю для відлякування ворогів.

А деякі види тварин використовують зуби, як пили або лопати. Сьогодні дізнаємося про 10-ти найзубастіших тварин.

7. Кашалот

Кашалот – велике морський ссавець, що має великого рота. У кашалота близько 26 зубів знаходяться в нижній щелепі. Коли кашалот закриває пащу, то кожен зуб потрапляє в спеціальну виїмку у верхній щелепі.

Кашалот – найбільший з зубастих китів.

В одному британському музеї зберігатися величезна щелепа, яка досягає в довжину близько 5-ти метрів. Така щелепу належала кашалоту довжиною 27 метрів. Сьогодні такі гіганти вже не зустрічаються, так як в процесі еволюції вони стали значно менше

10 місце. карликовий броненосець

Карликовий броненосець (лат. Zaedyus pichiy) – ссавець, яке мешкає в Центральній, Південній та Північній Америці. Це одні з найдавніших тварин, які мешкали ще з часів динозаврів. Вони унікальні не тільки своїми зовнішнім будовою, але також своїми зубами. Часом всередині тільки одного виду буває різна кількість зубів – приблизно від 28 до 40, а у гігантського броненосця – навіть до 100.

Така особливість властива тільки броненосця. І що цікаво, кількість зубів різна не тільки всередині виду, а й у різних особин теж. Зростають їх зуби постійно, вони невеликі, без коренів і емалі, крім цього – однаковою циліндричної форми.

9 місце. звичайний опосум

Звичайний опосум (лат. Didelphis marsupialis) – невеликі сумчасті ссавці, що з’явилися ще в кінці крейдяного періоду (останнього періоду мезозойської ери) і з того часу майже не змінилися. У опосумів архаїчна зубна формула, яка свідчить про примітивність цих тварин.

У них повний ряд різців: по 5 різців на верхній щелепі, а також по 4 – на нижній. Ікла і остробугорчатие корінні зуби розвинені добре. У всіх без винятку опосумів рівно по 50 зубів.

8 місце. Намбат, намбат

Намбат, намбат (лат. Myrmecobius fasciatus) – дивовижний звір, що нагадує білку, невелика ссавець з сімейства сумчастих муравьедов.

Його ще називають намбат. Це одне з найбільш зубастих наземних тварин. У його пащі розташоване від 50 до 52 дрібних, асиметричних і слабких зубів. Такими зубами він може лише проколювати панцир комах, якими харчується.

7 місце. кашалот

Кашалот (лат. Physeter catodon) – морський ссавець і єдиний представник свого сімейства. Кашалот є володарем 60 зубів (20-26 пар на нижній щелепі). Кожен зуб (при закритій пащі) входить в окрему виїмку у верхній щелепі.

Цікаво, що в музеї Британії виставлено щелепу, довжина якої становить 5 метрів і належала вона 27-метровому самцеві кашалота. Зараз особин такого розміру вже не зустрінеш. Кількість шарів в дентині зуба відповідає віку кашалота.

6 місце. алігатори

Алігатор (лат. Alligator) – хижий плазун і сама зубаста рептилія. У його пащі розташовано близько 80 гострих зубів, які в міру зношування змінюють один одного.

Також зуби дозволяють легко відрізнити алігатора від іншого виду крокодила. Коли пащу алігатора закрита, то його зуби не видно, а у інших видів зуби нижньої щелепи (4-ий зуб) добре помітні.

5 місце. Звичайний дельфін, або дельфін-білобочка

Як з’ясувалося, самі зубасті серед мирських ссавців – дельфіни-білобочки (лат. Delphinus delphis).

В принципі, у всіх дельфінів багато зубів, однак, білобочки самі зубасті серед них – 200-210 зубів – це справжній рекорд серед водних ссавців з підряду зубастих китів (лат. Odontoceti). Наприклад, у афаліна – тільки 100 зубів.

4 місце. Індійська п’явка

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator