Коли можна закривати піддувало у печі

Авторadmin

Коли можна закривати піддувало у печі

Коли можна закривати піддувало у печі

З настанням похолодання багато людей користується печами. Через порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації, часто виникають пожежі, люди гинуть, втрачають своє житло і майно. Найчастіше це трапляється із людьми похилого віку, які живуть самотньо. Справа в тому, що вони не завжди спроможні перевірити стан печі та димарів на початку опалювального сезону і миттєво зреагувати на проблему.

Заходи безпеки при використанні печей

• розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами;

• залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду;

• доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;

• розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;

• проводити топлення печей дровами довжина яких перевищує розміри топника;

• сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;

• використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;

• категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом;

• влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби;

• виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель.

В опалювальний сезон не забувайте очищати димарі від сажі хоча б один раз на три місяці.

Не залишайте без нагляду затоплену піч чи плиту. Не залишайте малих дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи й іскри досить для того щоб скоїлося велике лихо.

З початку 2013 року через порушення правил експлуатації пічного опалення в області сталося 99 пожеж.

Правила використання електрообігрівачів

Окрім того, слід бути обережними і під час використання електрообігрівачів. Нехтування правилами їх використання є основною причиною пожеж. На жаль, в житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях. Так, у поточному році в Рівненській області при порушенні правил монтажу та експлуатації електроустаткування сталося 284 пожежі. Їх аналіз свідчить, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки і прихованої несправності цих приладів. Окрім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну ро­зетку ввімкнути декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція – спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, інтенсивно виділяють іскри і велику кількість тепла. Якщо в місці короткого замикання є горючі матеріали й конструкції, вони миттєво спалахують. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть пошкодити ізоляцію.

Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, такі:

• нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

• забороняється залишати прилади, що включені – без нагляду;

• забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

• необхідно спостерігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;

• забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це аварійно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище та номер телефону, з якого надійшло повідом­лення. По можливості евакуюйте людей, гасіть пожежу водою, піском та іншими підручними засобами. http://rakurs.rovno.ua/16004

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!

Відділ інформаційної діяльності,

інформаційних технологій та комунікацій з громадськістю

Коли закривати заслінку в печі: що буде, якщо вчасно не закрити заслінку.

Заслінка – це конструктивна частина будь-якої печі. Її роль полягає в управлінні тягою в димоході — в той час коли піч вже затоплена, а також при закінченні топки. У складних пічних механізмах (багатоканальних) засувка застосовується для перемикання димових ходів. Свою основну задачу засувка вирішує за рахунок руху в пазах рамки. У процесі цього відбувається зміна площі димового каналу, відповідно це призводить до зменшення або збільшення розрідження. Існує кілька варіантів виконання заслінки. Перша являє рамку, усередині якої переміщається аркуш металу. Для його виготовлення застосовують листову бляху. Існують конструкції круглої форми, їх називають в’юшки. Для її закриття застосовують або круглу кришку або шайбу. В’юшки виготовляють з чавуну.

Кожна засувка має певні переваги і недоліки. Але, зокрема, на кожній з них осідає сажа і тому з ними слід поводитися акуратно, інакше можна забруднитися. Вона встановлюватися в трубу, через який проводиться відведення гарячого повітря. Існує і варіант заслінки, в якій використана обертається засувка. Вона також встановлюється в димар, і, обертаючи засувку можна налаштовувати рух гарячого повітря.

Коли потрібно закривати заслінку печі

  • Коли потрібно закривати заслінку печі
  • Навіщо потрібно закривати заслінку
  • Що буде, якщо не вчасно закрити заслінку

Для збереження тепла в будинку і регулювання тяги необхідно закривати заслінку. Як правило, вона розташовується на початку димоходу і якщо вона залишиться відкритою, то піч досить швидко втратить тепло.

Відкрита засувка забезпечує внутрішню вентиляцію в печі – це відбувається наступним чином: вуличне повітря через піддувало надходить у топку і після прогрівання через димар йде на вулицю. При відкритій заслінці і припинення топки, розігріті цеглу швидко охолонуть.

Якщо вона закрита, то остигання печі відбувається повільніше, це відбувається і тому, що утримується гаряче повітря більше прогріває цегляні стінки печі, в такому стані російська піч в змозі утримувати тепло до двох діб.

Іншими словами, засувка дозволяє підвищити ефективність використання пічної конструкції встановленою в домі.

ДОВІДКА! За нормативами пожежної безпеки неприпустимо повністю перекривати димар. За допомогою шибера допустимо перекривати 85% перерізу.

Навіщо потрібно закривати заслінку

Як правило, власник печі знає її особливості і розуміє, коли заслінку пора закривати або відкривати. Якщо вчасно не закрити заслінку, то станеться наступне: чи піч швидко охолоне, або паливо прогорить занадто швидко, не встигнувши, як слід прогріти споруда. Разом з тим існує і така небезпека: при закритій заслінці відбудеться скупчення чадного газу і як наслідок, отруєння оточуючих.

ДОВІДКА! Чадний газ — це токсична речовина. Можна перерахувати основні ознаки отруєння, якщо людина отруїлася чадним газом, то у нього почнеться крутитися голова, знизиться слух, погіршиться зір. Йому стане важко дихати, до цього можна додати поява сильного головного болю. Потерпілому необхідно відразу викликати швидку допомогу.

Що буде, якщо не вчасно закрити заслінку

Як вже зазначалося, засувка призначена в основному для регулювання руху потоку газів. Такий процес дозволяє забезпечити збереження тепла, яке вироблятися внаслідок згоряння дров. Крім цього, через заслінку здійснюється вентиляція печі.

Не закрита вчасно засувка може призвести до наступних наслідків:

Крім цього, вчасно не закрита заслінка може призвести до порушення теплового режиму обігрівального пристроїв, або простіше кажучи, до перегріву стін, що абсолютно неприпустимо — гранична температура стін печі не повинна перевищувати 70 градусів.

Тобто засувка – це досить проста конструкція, яка забезпечує ефективність традиційного пічного опалення. В димоході сучасних пічного обладнання наявність такого пристрою, просто необхідно.

Бахмацька районна рада – офіційний сайт

Правила пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням та електроприладами

З настанням похолодання в окремих населених пунктах району застосовуються прилади пічного опалення. На жаль, через порушення громадянами правил пожежної безпеки при експлуатації печей часто виникають пожежі, люди продовжують гинути, втрачати своє житло і майно. Найбільше пожеж трапляється на початку опалювального сезону, коли після довгої перерви не всі димарі та печі готові до навантаження. Немало людей гріються взимку біля батарей центрального опалення, вважаючи печі пережитком минулого, але для багатьох вони — щоденна реальність. Особливо небезпечно, коли пічним опаленням користуються люди похилого віку, самотні пенсіонери, інваліди, що лишилися без опіки дітей і не мають коштів, аби підвести газ до оселі. Саме у їхніх помешканнях найчастіше стаються пожежі, адже добитися, щоб піч завжди перебувала у бездоганному стані дуже клопітно й важко. У зв’язку з цим хочемо нагадати основні вимоги до експлуатації печей.

розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;

розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не менше як 0,7 м, від топкових отворів – не менше як 1,25 м;

проводити топлення печей дровами довжина яких перевищує розміри топника;

сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;

використовувати для обігріву несправні та невідремонтовані опалювальні печі;

закривати піддувало опалювальної печі коли там ще горить вугілля або є жар, категорично забороняється – це може призвести до отруєння чадним газом.

влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби, виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель.

Під час зимового періоду значно зростає небезпека виникнення пожеж по причині несправностей, порушення правил експлуатації опалювальних пристроїв, необережного поводження з вогнем. В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місці.

Насичення квартир різноманітними електропобутовими приладами також значно підвищує небезпеку виникнення пожежі в помешканні у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. В той же час досвід показує, що населення часто ігнорує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це призводить до того, що в житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях.

В’їжджаючи у нове помешкання, кожний мешканець бере на себе зобов’язання дотримуватися правил користування житловими приміщеннями, у тому числі виконувати правила пожежної безпеки. Але аналіз причин пожеж показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які нехтують елементарними правилами пожежної безпеки: необережно поводяться з вогнем під час куріння, користуються приладами освітлення з відкритим полум’ям (гасовими лампами, ліхтарями, свічками, факелами тощо), що особливо небезпечно для горищних приміщень, коридорів (сіней), комор і різних господарських будівель.

З початком морозів у житлових будинках найбільш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними нагрівальними приладами. Аналіз таких пожеж показує, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку ввімкнути декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція — спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, спостерігається інтенсивне виділення іскор і великої кількості тепла. Якщо в місці короткого замикання є горючі матеріали й конструкції, вони миттю займаються. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть порушити ізоляцію.

Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, такі:

нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

забороняється залишати прилади, що включені, без нагляду;

забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

необхідно дотримуватися щільністі контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;

забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

На випадок пожежі необхідно негайно повідомити про це пожежну охорону по телефону 101, при цьому вказати точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище та номер телефону з якого надійшло повідомлення. Вживати (по можливості) заходів до евакуації людей, гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння та збереження і евакуації матеріальних цінностей. Здійснити аварійне вимкнення електрообладнання.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!

Бахмацький РВ У ДСНС України у Чернігівській області

Про автора

admin administrator