Коли найкраще їхати до Рускеалу

Авторadmin

Коли найкраще їхати до Рускеалу

Відпочинок в ОАЕ: все, що потрібно знати туристам (фоторепортаж)

Особливою популярністю серед українських туристів Емірати користуються в зимову пору року.

Ще кілька років тому Об’єднані Арабські Емірати асоціювалися з елітним дорогим відпочинком, доступним тільки обраним. Однак в наші дні поїхати туди може практично будь-хто.

УНІАН підготував добірку корисних порад і рекомендацій, які варто врахувати перед поїздкою в ОАЕ.

  • Коли найкраще їхати в ОАЕ
  • Як потрапити в ОАЕ з України
  • Чи потрібно отримувати візу для в’їзду в ОАЕ
  • Умови в’їзду в ОАЕ для українців в період пандемії COVID-19
  • Медицина в ОАЕ
  • Карантинні обмеження в ОАЕ
  • Які цікаві місця в ОАЕ варто відвідати
  • Що не можна робити в ОАЕ

Коли найкраще їхати в ОАЕ

Особливою популярністю серед українських туристів Емірати користуються в зимову пору року. Не дивно, адже всього п’ять годин на літаку – і ви вже можете погрітися в теплих краях в комфортних умовах, коли в Україні мороз і сірість. Навіть у грудні середня температура в ОАЕ становить +25 градусів, там завжди сонячно і не буває дощів, а тому листопад-березень вважаються найкращим часом для відпочинку в цій країні. Тим часом, в літні місяці в Еміратах настільки високі температури, що на вулиці там перебувати просто нереально навіть вночі. Та чого вже там, навіть на початку травня тамтешні температури вже піднімаються до +40.

ОАЕ славиться своїми пляжами, але влітку тут нестерпна спека / фото Марина Григоренко

Однак звідси випливає один важливий нюанс – ціна питання. У туристичний сезон ціни на авіаквитки та проживання в готелях в Еміратах істотно піднімаються, а влітку – знижуються. Так, в містах ОАЕ зроблено все для того, щоб люди могли максимально комфортно переживати високі температури. Однак все ж якщо ви дуже погано переносите спеку або маєте певні проблеми зі здоров’ям, краще утриматися від відвідування Еміратів влітку.

Як потрапити в ОАЕ з України

На даний момент прямі рейси з України виконуються у відразу кілька аеропортів ОАЕ, серед яких – Абу-Дабі, Дубай, Шарджа і Рас-ель-Хайма. Причому це можуть бути як звичайні рейси, квитки на які можна купити безпосередньо у авіакомпаній, так і чартерні, запущені під організовані тури від туроператорів.

Поїхати в ОАЕ можна як самостійно, так і за допомогою туркомпаній / фото Марина Григоренко

У випадку з ОАЕ, існує думка, що вигідніше відправлятися туди саме за допомогою туристичних компаній, однак тут все індивідуально і залежить від ваших уподобань за рівнем комфорту, тривалістю відпочинку і програмою розваг.

Досвідченим туристам, які вже не раз подорожували самостійно, буде цілком під силу організувати собі поїздку без сторонньої допомоги, при цьому не переплативши зайвого. Але якщо ж ви ходите просто розслабитися і отримати задоволення, краще звернутися до професіоналів.

Цінова політика як на тури, так і на окремі авіаквитки до ОАЕ – в наші дні найрізноманітніша, оскільки монополії на цьому напрямку вже давно немає. Тож ті, хто звик відпочивати бюджетно і хоче зганяти в Емірати на кілька днів, навіть можуть підшукати собі квитки у лоукостерів за досить приємними цінами. Тим більше, що і самі ОАЕ взяли курс на розвиток масового туризму, а не тільки елітного.

Чи потрібно отримувати візу для в’їзду в ОАЕ

На даний момент громадянам України зі звичайними і біометричними закордонними паспортами, що в’їжджають в ОАЕ з туристичною метою, не потрібно заздалегідь оформлювати візу – по прибуттю ставиться лише штамп в паспорт.

Для відвідування ОАЕ українцям не потрібно оформляти візу заздалегідь / фото Марина Григоренко

Умови в’їзду в ОАЕ для українців в період пандемії COVID-19

На більшість еміратів поширюються правила в’їзду в Дубай. А саме, наявність негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус, отриманого не раніше, ніж за 72 до прибуття в ОАЕ. Ця вимога не застосовується щодо дітей віком до 12 років і пасажирів, які мають середню або важку форми інвалідності.

Після прибуття в ОАЕ прямо в аеропорту необхідно буде пройти ще один тест на COVID-19, а також завантажити додаток для контролю ситуації з коронавірусом, який використовується в еміраті прибуття. Але на ділі додаток потрібно встановлювати тільки тим туристам, у яких немає можливості або бажання підключати роумінг в поїздці, тому вони не зможуть отримати смс з результатом тесту.

Всім іншим достатньо назвати свій номер телефону, на який протягом 24 годин надійде результат тесту у вигляді смс-повідомлення (як правило, це відбувається протягом декількох годин). До моменту отримання результату тесту слід перебувати в умовах самоізоляції в готелі або іншому місці проживання. При цьому, дійсно, вам не дозволять відвідувати ресторани на території готелю до отримання результату тесту, запропонувавши замовити їжу в номер. Однак ніхто не буде контролювати, чи сидите ви безвилазно весь цей час в номері, тому, щоб не втрачати дорогоцінні години відпочинку, можна вирушити на прогулянку.

Ну а далі, отримана вами смс з результатами тесту, стане вашим пропуском в усі громадські місця – їй тут довіряють куди більше, ніж українським сертифікатам вакцинації.

Ось так в ОАЕ туристів тестують на COVID відразу в аеропорту / фото Марина Григоренко

Мандрівники, у яких буде виявлено позитивний результат тесту на коронавірус, а також ті, хто з ними контактував (сім’я/група туристів), будуть ізольовані на 10 днів в спеціально визначених еміратською стороною установах за власний рахунок.

До слова, в Еміратах вакцинація від коронавірусу йде повним ходом ще з осені 2020 року. А тому все доросле населення, яке виявило бажання отримати свій заповітний укольчик, це вже зробило. Ті ж, хто відмовився від вакцинації, зобов’язані здавати ПЛР-тест кожні 14 днів. Це стосується і туристів, які приїжджають на відпочинок більш ніж на два тижні. На щастя, пунктів здачі тестів, в тому числі безкоштовних, тут більш ніж достатньо.

Один з пунктів здачі тестів на коронавірус в ОАЕ / фото Марина Григоренко

Водночас в країні не визнають іноземні сертифікати про вакцинацію, тому додаток “Дія” вам не допоможе потрапити до ОАЕ. Зате її спокійно приймають при відвідуванні різних установ.

Для туристів, які приїжджають в Абу-Дабі, можуть діяти додаткові вимоги щодо карантину.

Умови в’їзду в Абу-Дабі відрізняються від інших Еміратів / фото REUTERS

Детальніше з актуальними умовами в’їзду до ОАЕ можна ознайомитися на сайті МЗС України.

Крім того, туристам, які подорожують до ОАЕ, необхідно мати при собі поліс медичного страхування, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19 і перебуванням в умовах ізоляції за кордоном.

Медицина в ОАЕ

Медична система ОАЕ досягає таких же висот, що і хмарочоси – як в плані її рівня, так і вартості. Поняття “безкоштовна” медична допомога в ОАЕ не існує в принципі, а лікування тут дуже дороге.

Саме через високі ціни на медичні послуги Емірати вимагають від туристів купувати страхові поліси. Чим більше покриття поліса і страхова сума, тим краще. За нинішніми вимогами страховка повинна покривати не тільки лікування СOVID-19, а й перебування на ізоляції. Однак коронавірус – це далеко не єдина хвороба, що загрожує здоров’ю і гаманцю туристів.

Медицина в ОАЕ на такому ж високому рівні, як і хмарочоси / фото REUTERS

Як розповіли в страховій компанії ІНГО, українські туристи в ОАЕ зазвичай звертаються за медичною допомогою через респіраторні захворювання (все через постійно працюючі кондиціонери) і розлади харчування, а допомога з такою проблемою також коштує чимало. Наприклад, якщо у людини розболівся живіт і її нудить, то за огляд у лікаря, аналізи і крапельницю доведеться заплатити 500-700 доларів. Звичайна консультація лікаря буде коштувати від 200 доларів, додаткові медичні дослідження – близько 50 доларів, а за послуги стоматолога доведеться заплатити не менше 150 доларів. Виклик швидкої, яка зазвичай приїжджає тільки на екстрені виклики, обійдеться орієнтовно в 700 доларів, а оперативні втручання коштують від 5-7 тисяч доларів.

Тому страховий поліс з високою страховою сумою – це must have. Якщо ви раптом захворієте, страхова компанія без проблем організовує лікування в приватній або державній клініці. Незалежно від рівня, всі вони забезпечені необхідним обладнанням. Більшість клінік в країні – приватні.

Найчастіше в ОАЕ туристи скаржаться на застуду через постійно працюючі кондиціонери / фото Марина Григоренко

Однак і державні медустанови в ОАЕ зовсім не схожі на українські. Тут ви також знайдете зручні диванчики, телевізори, на вас чекає привітний персонал і, звісно ж, допомога кваліфікованих лікарів. Єдиний недолік державних установ в тому, що вони можуть не працювати у вихідні дні (увага – це п’ятниця і субота).

Крім того, в Еміратах існує велика кількість лікарів, що займаються приватною практикою. Кожен місцевий лікар обов’язково знає англійську мову, а деякі навіть українську.

Самостійно придбати в аптеці медикаменти неможливо. Всі ліки видаються тільки через лікаря і за допомогою електронного документообігу. Пацієнт може навіть не бачити рецепта – він просто приходить в аптеку, називає код і отримує медикаменти.

Карантинні обмеження в ОАЕ

У більшості Еміратів, крім Абу-Дабі, діють приблизно однакові карантинні обмеження – там відкрито практично все, що потрібно туристам для повноцінного відпочинку. Пляжі, готелі, торгові центри і місця громадського харчування працюють, а ось пам’ятки відкриті не всі. Правда, для заселення в готель все ж знадобиться негативний результат тесту на коронавірус.

Заселитися в готель в ОАЕ можна тільки з ПЛР-тестом / фото Марина Григоренко

Водночас, в ОАЕ діє масочний режим, і ставляться до його дотримання там досить суворо. Наприклад, в Дубаї за відсутність маски передбачені чималі штрафи – від 3 тис.до 100 тис. дирхамів (від 22 до 740 тисяч гривень). Носити маску потрібно у всіх громадських місцях, транспорті та навіть в людних місцях на вулиці.

Головна вимога до туристів в ОАЕ – скрізь носити маски / фото Марина Григоренко

Тим часом, в Абу-Дабі відвідування масових місць дозволено тільки вакцинованим громадянам, які підтвердили свій статус в додатку Al Hosn. Важливо враховувати, що на даний момент в Еміратах не визнається китайська вакцина CoronaVac, яка активно використовується в Україні.

Які цікаві місця в ОАЕ варто відвідати

Держава ОАЕ складається з семи еміратів – Абу-Дабі, Аджман, Дубай, Рас-аль-Хайма, Умм-ель-Кайвайн, Ель-Фуджайра і Шарджа, в кожному з яких панують свої порядки. Найпопулярнішими серед туристів вважаються Абу-Дабі і Дубай, проте в останні роки в боротьбу за відпочивальників також активно вступили Шарджа, Рас-аль-Хайма і Ель-Фуджайра.

Зрозуміло, в першу чергу туристи їдуть в Дубай – легендарний туристичний напрямок, що вражає своєю розкішшю, комфортом, найчистішими пляжами і суперсучасною архітектурою. І тут, як і в цілому по ОАЕ, вважається вкрай важливим побудувати все найкраще і найвище – чи то готель або колесо огляду.

А ще Дубай робить все, щоб туристи тут не нудьгували, постійно поповнюючи список пам’яток і розважальних комплексів. Так, крім численних кафе, ресторанів, клубів і шопінг-молів, тут є міні-сафарі-парк Green Planet, мультикультурне містечко Розваг Global Village Dubai, колесо огляду Dubai Eye, музей Dubai Frame. І це не рахуючи численних культових локацій, як, наприклад,готелі “Бурдж-Халіфа” або “Бурдж аль Араб”, які обов’язково варто відвідати – якщо не для проживання, то хоча б в рамках екскурсії. І, звісно ж, по Дубаю просто необхідно прогулятися вночі, коли місто сяє.

Якщо ж хочете чогось кардинально протилежного, можна відправитися в Рас-ель-Хайму – найпівнічніший емірат з найчистішими пляжами, теплим морем, самобутньою архітектурою, захоплюючим дозвіллям, унікальною природою, скелястими горами, неспішним ритмом життя і цілком доступними цінами.

Рас-ель-Хайма відмінно підходить для спокійного курортного відпочинку / фото Марина Григоренко

В цілому Рас-ель-Хайма, незважаючи на свою порівняно невелику площу, готовий запропонувати туристам величезний спектр розваг. Тут вам і найдовший зіплайн в світі Jebel Jais Zipline, що спускається з одного з найвищих гірських піків країни Джебель Джаїс.

Тут вам і екскурсія крізь мангрові зарості на перлову ферму Suwaidi Pearls, що знаходиться прямо на кораблику.

Тут вам і старовинні фортеці, що відправляють вас на 7 тисячоліть тому. Тут вам і природний заповідник Аль Ваді, де посеред пустелі відвідувачів радують зелені долини і унікальні звірятка.

ОАЕ – країна з багатющою культурою та історією / фото Марина Григоренко

До слова, відпочинок в Рас-ель-Хаймі можна поєднати з відвідуванням ще одного цікавого емірату – Ель-Фуджайра . Це наймолодший емірат, особливістю якого є відсутність головного джерела багатства і процвітання ОАЕ – нафти, що він компенсує своїми природними особливостями. Гордістю емірату є піщані пляжі та гористі миси, мальовничі ущелини, безліч мінеральних джерел і зелені, завдяки чому емірат дуже популярний серед туристів.

Дивно, як в ОАЕ вміють створювати зелені зони / фото Марина Григоренко

Також в останні роки українські туристи їдуть відпочивати на пляжі емірату Шарджа , і навіть незважаючи на те, що він має репутацію “самого непитущого” регіону країни. На ділі, саме ця особливість є перевагою Шарджі. Адже оскільки в готелях немає вічноп’яних туристів, регіон ідеально підходить для ледачого відпочинку і тотального релаксу без шуму і вечірок, особливо, привабливого для відпустки з дітьми.

Шарджа претендує на статус культурної столиці Еміратів / фото Михайло Ганницький

Ну і, звісно ж, не можна обійти увагою столицю ОАЕ – Абу-Дабі . Довгий час цей емірат вважався куди більш спокійним, ніж Дубай, проте з часом і тут вирішили взятися за розвиток масового туризму, зводячи в місті все нові й нові пам’ятки, яким просто немає рівних у всьому світі. Серед головних must-visit в Абу-Дабі – мечеть Шейха Заейда, готель Emirates Palace, палац Qasr Al Watan, комплекс Louvre Abu-Dhabi, що є копією знаменитого паризького музею, а також Острів Яс, де зосереджені найвідоміші парки розваг – Ferrari World, Yas Waterworld і Warner Brothers World.

Єдиний момент, який варто мати на увазі – в Абу-Дабі діють найсуворіші карантинні обмеження в ОАЕ, без сертифікату вакцинації там нікуди не потрапити. Та чого вже там, навіть з інших Еміратів туди просто так не в’їхати.

Що не можна робити в ОАЕ

ОАЕ – мусульманська країна, і тут діють певні правила, з якими туристам слід рахуватися як з поваги до місцевої культури, так і заради своєї ж безпеки.

1. В Об’єднаних Арабських Еміратах дуже суворе ставлення до алкоголю. Публічне розпивання спиртного або знаходження в стані сп’яніння тут вважаються кримінальним злочином. Вживати спиртне можна в барах, ресторанах, вдома або номері готелю. Алкоголь коштує дуже дорого і купити його можна не скрізь.

2. Романтичні й сексуальні відносини також регулюються законом. До недавнього часу співмешкання і секс без шлюбу каралися тюремним терміном. Навіть зараз свої романтичні почуття не варто демонструвати публічно. На вулицях заборонено цілуватися і обніматися. Втім, на ділі це правило діє тільки в Абу-Дабі і більш консервативних нетуристичних місцях, а ось в тому ж Дубаї все спокійно.

3. Дрес-код в Еміратах не регулюється законом і ніхто не змушує вас з ніг до голови закутуватися в мусульманське вбрання, але правила пристойності тут існують. Не варто носити занадто короткі, відкриті та прозорі речі.

В ОАЕ немає суворого дрес-коду, але норм пристойності все ж дотримуватися варто / фото REUTERS

4. Гомосексуальні відносини в ОАЕ є кримінально караними. Залежно від емірату за це можна отримати термін від 10 до 15 років в’язниці. Також тут можуть бути проблеми у трансгендерних людей.

5. В Еміратах діє безліч штрафів в громадському транспорті. Правила проїзду в метро і автобусах дуже суворі. Наприклад, в транспорті не можна стояти в недозволеному місці – так, вагони метро в ОАЕ діляться на звичайні, підвищеної комфортності та жіночі.

6. В Еміратах дотримання посту в священний мусульманський місяць Рамадан регулюється законом. У цей час заборонено “вживати їжу, напої, здійснювати будь-яку дію, що порушує пост місяця Рамадан публічно” на вулиці, проте можна їсти в готелях і ресторанах.

Що з їжею і напоями в ОАЕ

В ОАЕ достатньо закладів на будь-який смак і гаманець – як в містах, так і на території готелів. Кухня тут вельми різноманітна, що ввібрала в себе як місцевий колорит, так і нотки кухонь з усього світу, враховуючи інтернаціональність Еміратів. Хочете – їжте м’ясну кухню, хочете – морепродукти. А ще гарніри, випічка і десерти, і, звісно ж, фрукти. Вони тут доступні цілий рік. Кавуни, дині, ананаси, ківі, ягоди, всіляка екзотика. Насправді, кухня тут цілком здорова і корисна, якщо тримати себе в руках і не сильно зловживати all-inclusive.

В ОАЕ можна знайти кухню на будь-який смак і бюджет / фото Марина Григоренко

Якщо ж ви прихильник відпочинку з алкоголем, то тут потрібно врахувати пару моментів. Оскільки ОАЕ мусульманська країна, так просто в магазині щось “з градусом” ви не купите. Так, алкоголь доступний в готелях і ресторанах, проте варто враховувати, що ціни на нього тут нерідко кусаються. А тому бувалі українські туристи затарюються чимось міцненьким ще в українському Duty Free і героїчно несуть весь цей непосильний вантаж до готелів.

Ще кілька корисних фактів про ОАЕ

1. Офіційна мова в ОАЕ – арабська. Втім, в туристичних регіонах активно використовується англійська та інші іноземні мови, адже в Еміратах проживає і активно працює в сфері туризму і розваг велика кількість іноземців (насправді, це основне населення ОАЕ), в тому числі й з країн пострадянського простору. Тож нерідко можна потрапити і на україномовний або російськомовний персонал.

У сфері туризму та розваг в ОАЕ всі говорять англійською / фото Марина Григоренко

2. Національна валюта в ОАЕ – дирхам. 1 дирхам дорівнює приблизно 7,5 гривням. Місцеву валюту легко можна зняти в банкоматі, також практично скрізь можна розрахуватися з кредитної картки.

3. Прийнято вважати, що відпочинок в ОАЕ – це дуже дорого. Проте, якщо не вдарятися в надмірності, то вкластися з відпусткою тут можна і в рамках цілком розумного бюджету.

Коли краще їхати до Норвегії

При всій суворості клімату Норвегію відвідують мільйони туристів щорічно. Тому високий сезон у Норвегії — двічі на рік. Сприятливим часом для відвідування залишається період з грудня по березень, і другий варіант – з травня по вересень. Подорож до Норвегії допоможе насолодитися суворою північною романтикою і при цьому залишить у пам’яті найтепліші спогади. Низьким сезоном у Норвегії можна назвати міжсезоння з жовтня по грудень та з березня по травень.

Коли ж їхати до Норвегії? А ось це залежить від того, в який саме сезон ви хочете потрапити. Ні, зараз ми говоримо не про клімат та погоду. А про те, коли і навіщо краще відпочивати у Норвегії. Це хитре питання. Адже тут є сезони екотуризму, екскурсій, відпочинку на морі, морських круїзів, яхтингу, північного сяйва, гірських лиж. А ще сезон фестивалів та сезон розпродажів. Багато туристів хочуть поєднати відразу кілька цілей. І ми разом з tripmydream допоможемо в цьому.

Багато хто вибирає, коли летіти до Норвегії, орієнтується на гірськолижний сезон. Прочитати про нього докладно ви можете у відповідному розділі. Триває він до кінця весни. Найчастіше приїжджають до Ліллехаммера. А в західній частині країни на льодовиках Стрюн та Галхепігген катаються навіть улітку.

Ви вирішуєте, коли краще їхати до Норвегії? Сезон екскурсій та подорожей триває з травня по вересень. У цей час щонайменше два мільйони туристів відвідують країну. Ціни влітку тут високі, тому багато хто обирає автобусні економні тури.

Відпочинок в Норвегії взимку

Зима залишається розпалом сезону для лижників та любителів екстремального зимового відпочинку. Місцеві зими дуже холодні, мінімальні температури у центральних областях країни досягають арктичних холодів.

Погода у Норвегії взимку залежить від регіону. На західному узбережжі м’які погодні умови, вдень невеликий мінус. В Осло температура повітря за сезон коливається від -7 до 0°C. Якщо просуватиметься вглиб країни, погода буде холодною. У містах центральних регіонів Норвегії в січні від -17°C вночі до -7°C вдень.

У Заполяр’ї лютують хуртовини та сильні морози, тут у середньому близько -22°C. Рекорд холоду був зафіксований кілька років тому у Фіннмарку, -50°C. До середини січня тут стоять густі сутінки, і небо час від часу освітлюється північним сяйвом. Тільки заради нього приїжджають до країни холоду та снігу. Найчастіше вибирають круїзи до Трондхейму або на острів Шпіцберген.

Заходьте до наших розділів:

Відпочинок в Норвегії навесні

Березень та квітень вважаються міжсезонням. Погода в Норвегії навесні волога, дощова. Але саме у цей час приїжджають самостійні туристи. Багато готелів дають знижки, а екскурсії коштують набагато нижче. Гірськолижний сезон вже закінчується, купатися рано, а для прогулянок маршрутами в містах та околицях холодно. Саме тому падають ціни. Найкомфортніше приїхати в Осло, Берген та інші великі екскурсійні міста.

Заходьте до наших розділів:

Відпочинок в Норвегії влітку

Це, безперечно, пік сезону. Найкраще оглядати визначні пам’ятки Норвегії влітку. Дорога тролів, залізниця Флома біля крутого схилу, стародавнього Осло. Більшість визначних пам’яток країни найкраще дивитися саме в цей час. Та й пляжний відпочинок в Норвегії можливий лише в розпал літнього тепла. І те, звичайно, найкраще цінують загартовані любителі екстриму. Хоча на південно-західному березі чимало затишних заток з чудовими пляжами.

Погода у Норвегії влітку тепла, на сонці навіть спекотно. Масово починають купатися не раніше липня, коли вода прогрівається до +18 ° C до +22 ° C на мілководді. У липні стовпчик термометра піднімається до +21°C. У центральних областях країни тепліше, ніж Півдні. На заході максимальна температура в районі +18°C.

У гірській місцевості вдень від +9°C до +13°C. У заполяр’ї влітку температура повітря не піднімається вище від -5°C. У Тромсе світлий період триває з 17 травня по 25 червня, у Фіннмарку – з початку червня до кінця липня, а в Шпіцбергені – з 20 квітня по 26 серпня. Вночі влітку повітря охолоджується до +6-10°C практично у будь-якому регіоні.

Літні місяці найкраще підходять для яхтингу. На півночі країни рибалка краща влітку, на півдні та південному заході популярніша взимку. Сезон риболовлі триває з червня по вересень, навесні та восени період нересту, тому лов риби заборонений. Найкращий час для круїзів до фіордів саме влітку. Тури традиційно починаються в місті Берген . Звичайно, не можна сказати, що взимку вони зовсім не користуються популярністю, адже вода біля їхніх берегів ніколи замерзає.

Сезон білих ночей триває тут із червня до липня. Сонце не заходить за обрій практично цілу добу. Через туман воно не дуже яскраве. У серпні полярний день уже позаду, сонце сходить рано, близько 03:00, а темніє не раніше 22:00.

Заходьте до наших розділів:

Відпочинок в Норвегії восени

Низький сезон як він є. У жовтні у Норвегії випадає перший сніг. У вересні та жовтні у прибережних західних областях країни дощова пора. Погода в Норвегії восени різко холоднішає. В Осло ще тривають сонячні дні, оскільки гори захищають місто від Атлантичних циклонів. У середині осені у центральній частині країни трапляються неабиякі морози. На півночі піднімаються сильні вітри, тут рясні снігопади.

У листопаді сніг падає і в Осло, температура повітря в місті наближається до 0 °C. У середині місяця на гірськолижних курортах відбувається відкриття сезону. Тим не менш, це пора багатьох екскурсій, вже рано восени готелі потроху знижують ціни, знаючи, що туристи готові приїхати саме в цей час.

Заходьте до наших розділів:

Погода у Норвегії примхлива. Влітку можуть нагрянути тимчасові похолодання. Беріть із собою теплі речі незалежно від пори року на календарі. Огляд визначних пам’яток краще планувати на період із травня до початку вересня, коли в країні тепло. З грудня до квітня можна спокійно їхати кататися на лижах, але з урахуванням того, що наприкінці грудня та на початку січня ціни на курортах максимальні.

Коли краще їхати до Іспанії

Коли найкраще їхати до Іспанії? Це залежить від ваших цілей. Гірськолижний відпочинок, пляжний відпочинок, вивчення історії та пам’яток Іспанії, і, звичайно ж, фестивалі та кориди — здається, для кожної мети Іспанія має свій сезон. Нескінченні ритми запальної музики, яскраві феєрверки, посмішки на обличчях та святковий настрій ви знайдете тут цілий рік.

Відпочинок в Іспанії взимку

Звичайно ж, це відпочинок для гірськолижників та любителів зимових видів спорту. Взимку у багатьох європейських країнах важко знайти цікаве заняття. Але в Іспанії гірськолижний сезон стартує вже з середини грудня і триває до кінця квітня. А на гірськолижному курорті Сьєрра-Невада встати на лижі можна навіть на початку травня, тоді як інші туристи хлюпаються в лагідних водах моря чи океану.

Хоча найкраще насолоджуватися відпочинком на цьому курорті у розпал зимового сезону, у січні та лютому. У центральній Іспанії можна відвідати курорти Ла-Пінілья та Вальдескі. Зима в Іспанії м’яка, хоча вночі бувають і заморозки, особливо на півночі країни та в Мадриді.

На Канарських і Балеарських островах прийнято розважатися цілий рік. Масовий ажіотаж на островах посідає зимовий період. Звичайно, купатися тут не дуже комфортно, але температура повітря взимку прогрівається до +15-20ºС і багато хто примудряється навіть засмагати.

Погода в Іспанії взимку досить прохолодна, хоча мало де ви знайдете температури нижче за нуль. У гірських регіонах країни випадає сніг, тут у грудні починається гірськолижний сезон. Лютий в Іспанії схожий на початок квітня у середній смузі Європи. Природа прокидається після зими, йдуть дощі, а денна температура повітря, залежно від регіону, коливається від +8 до +15ºС. Збираючись до Іспанії в зимовий сезон, не забувайте про теплі речі.

Заходьте до наших розділів:

Відпочинок в Іспанії навесні

Весна – сезон фестивалів. Звичайно, звичайні фієсти в цій країні відбуваються протягом цілого року. Побувайте на березневому фестивалі гігантських ляльок із пап’є-маше у Валенсії. Бажаючи потрапити на один із іспанських фестивалів, бронюйте номер задовго до його початку. Початок весни в Іспанії по-справжньому чарівний. Це час пробудження природи та цвітіння мигдалю. Південне узбережжя країни зустрічає туристів гарною погодою. Рівна засмага та пляжні ігри вам будуть забезпечені.

Погода в Іспанії навесні коливається від дуже некомфортної до приємної для відпочинку. У березні багато дощів, температура повітря прогрівається до +18-20ºС на півдні країни, і до +15-16ºС на півночі. Кількість сонячних днів зростає. У травні ви можете спокійно їхати на курорти Коста Брави та інших узбереж країни. Практично будь-які морські курорти приймають гостей цілий рік, але саме у травні починається наплив туристів.

Заходьте до наших розділів:

Відпочинок в Іспанії влітку

Пляжний відпочинок є актуальним з травня по жовтень. Купальний сезон на курортах північної Іспанії починається на місяць пізніше, у червні. Липень і серпень — пікові місяці, тут трапляється неймовірний наплив туристів з усіх країн світу, хоч і спостерігаються найспекотніші температури. У Мадриді та Севільї палючий сонце смажить нестерпно. Але якщо так вийшло, що поїздка намічається саме на ці два літні місяці, краще вирушити на північне узбережжя, наприклад, на Коста-Браву, а на екскурсії до міст Більбао або Сантьяго-де-Компостела.

Погода в Іспанії влітку спекотна практично скрізь. У деяких регіонах центральної країни є зони мікроклімату. Червень вважається найкомфортнішим місяцем, темпомратура тут держится в районе +30ºС, а вода уже успела прогреться до комфортных +21-22ºС. Июль и август жаркие, к сентябрю жара спадает.

Заходите в наши разделы:

Відпочинок в Іспанії восени

У вересні та жовтні більшість купальників повертається до звичного робочого ритму. Зате любителі спокійного відпочинку можуть видихнути. Для активних екскурсій, що відкривають стародавні сліди цивілізацій та багате історичне минуле цієї гостинної країни, чудово підійде весна і перші два осінні місяці — вересень та жовтень. Завітайте до центру Іспанії, міста навколо столиці держави, Мадрида.

Погода в Іспанії восени досить приємна. Температура тримається на позначці +30ºС, на півночі Іспанії +26-28ºС. Прогріта за літо морська вода не остигає нижче +23-24ºС. Дощів стає більше у вересні, але ненабагато. У другій половині вересня в Іспанії багато дощів випадає на півночі країни та в районі Барселони. У жовтні закінчується основний туристичний сезон в Іспанії, який пляжний.

Заходьте до наших розділів:

Якщо брати цю південну державу як країну морських курортів, високий сезон в Іспанії триває з червня по вересень, тоді як перші пляжні туристи починають заїжджати вже в травні. Взимку можна назвати низьким сезоном в Іспанії. Хоча й із великою натяжкою. Тому що сюди приїжджають цілий рік.

Мабуть, найменше туристів у лютому-березні, а найбільше у липні-вересні. Тож питання, коли краще відпочивати в Іспанії, залишається відкритим та залежить від вашого особистого вибору. Ви можете підібрати для себе вдалий тур, скориставшись послугами tripmydream. Крім того, вирішуючи, коли летіти до Іспанії, уточнюйте можливості знижок та недорогих авіаквитків. Вважається, що в листопаді та березні ціни на авіаквитки нижче. У грудні, перед Новим роком, і в розпал сезону вони виростають.

Про автора

admin administrator