Коли пересаджувати полуницю навесні в якому місяці

Авторadmin

Коли пересаджувати полуницю навесні в якому місяці

Зміст:

Пересадка і розмноження полуниці і суниці садової діленням куща і для омолодження влітку, восени після збору врожаю: терміни, опис технології, відстань між кущами і рядами, схема посадки. Як ділити кущі полуниці, суниці при пересадці?

Через 2-3 роки після початку плодоношення, кущі полуниці слабшають і дають уже не такий хороший урожай ягід. Тому іноді необхідно оновлювати, омолоджувати посадки полуниці. Для цього використовують метод живцювання, а також розмноження вусиками. Але існує і інший спосіб — це розподіл коренів. У цій статті ми розповімо, як омолодити грядки полуниці за допомогою ділення кущів.

Коли, в якому місяці саджати, пересаджувати, омолоджувати, розмножувати полуницю, суницю діленням куща влітку і восени: терміни посадки

Багато садівники кажуть, що розмножувати полуницю методом ділення куща можна як навесні, влітку, так і восени. Все залежить від того, наскільки добре плодоносить ваша полуниця і що ви хочете отримати. Більшість дачників сходяться на думці, що розмноження кущів полуниці краще всього проводити після плодоношення, тобто приблизно в липні або серпні. В цей час кущі вже відплодоносили і ви отримали урожай. Можете безболісно проводити поділ куща, вже в наступному сезоні ви отримаєте хороший урожай з нових кущиків, які розділили.

Самим останнім терміном, до якого потрібно проводити розподіл, це кінець вересня. Далі вже немає сенсу ділити кущики полуниці, так як ви ризикуєте загубити посадку. Справа в тому, що посаджені в жовтні кущі не зможуть зміцніти і добре врости в землю. Тому до весни, тобто до наступного сезону, просто загинуть. Ви зіпсуєте як старі кущі, так і нові. У червні проводити поділ рано.

Поділ кущів полуниці

Як ділити кущі полуниці, суниці при пересадці?

Поділ кущів полуниці проводиться досить просто. При цьому не треба зрізати листя. Хоча багато садівники рекомендують це робити.

  • Після того як ви зібрали урожай полуниці, вам необхідно зрізати листочки і викопати кущ. Тепер уважно розгляньте корінці і подивіться, де починаються розетки і основний корінь. У цих місцях необхідно ділити кущ. Дуже часто кущі мають по 10 розеток.
  • Можна розділити їх на необхідну кількість частин або повністю, на всі 10 розеток. Нічого страшного не буде. Після цього викопуються нові ямки, в які вкладається спеціальна грунт.
  • Вона повинна бути багатою на торф і досить м’якою. Також можете досипати трохи піску в осередку. Це пов’язано з тим, що полуниця любить вологу, але не можна допускати загнивання корінців. Тому вода повинна швидко йти з грунту.
  • Отриманим субстратом наповніть лунки і заглубите кущі. Присипте невеликою кількістю землі, трохи утрамбуйте. Ретельно полийте місце посадки. Можна використовувати добриво або укорінювачі, які покращують ріст коренів, стимулюють розвиток кореневої системи.

Між старими і молодими кущами полуниці є безліч відмінностей.

Відмінність між кущами:

  • Старі кущі мають більш щільні, темне листя, розмір їх більш дрібний, ніж у молодих кущів.
  • Але кількість розеток в кущі набагато більше. Молоді кущі мають світлий колір листя, їх кількість невелика, але розмір більший, ніж у старих.
  • Кількість розеток маленьке, зазвичай їх дві або одна, в залежності від віку полуниці.
  • Також можна відрізнити старі від молодих за кольором коренів. У молодих він світлий, у старих кущів полуниці темно-коричневий.

Яка відстань має бути між кущами і рядами при пересадці полуниці, суниці діленням куща: схема посадки

Відстань між кущами полуниці може відрізнятися. Все залежить від того, який це сорт ягоди. Якщо це великі, великі кущі, то між сердечками, тобто між центрами кущів, необхідно залишати приблизно 50 см. Це дозволяє розвинутися кущах і кореневій системі, а також не будуть соромитися і притеняться ягоди. Що буде сприяти їх кращому визріванню. Якщо це невеликі кущі і ягода дрібна, то достатньо буде і 20 см між центрами кущів. Відстань між рядами вибирається для того, щоб було зручно доглядати за кущами. Приблизно 50 см достатньо для того, щоб ходити між рядами, поливати і обробляти їх.

Скільки кущів полуниці, суниці садити в одну лунку діленням куща?

Кількість кущів в одній лунці, тобто кількість розеток залежить від здоров’я полуниці. Якщо це слабка розсада, то в одну лунку необхідно вводити по два-три кущика. Це на той випадок, якщо один з них не приживеться або зів’яне. Якщо ж ви впевнені в тому, що ваша полуниця добре приживеться, то можна висаджувати в одну лунку по одній розетці.

Обробка кущів полуниці перед посадкою: опис, кошти

Вам необхідно заздалегідь викопати кущі за 1 годину до посадки і розділити їх.

  • Необхідно, щоб довжина коренів становила приблизно 10-12 див. Якщо коріння досить довгі, необхідно обрізати їх за допомогою ножиць. Ні в якому разі не варто відривати. Далі потрібно обірвати листя і залишити приблизно 3 або 4 листочка на одній розетці.
  • Після цього коріння вимочують у спеціальному часниковому розчині. Для цього 100 г часнику подрібнюють на м’ясорубці і розчиняють в одному літрі теплої води. В отриманій суміші протягом 2 годин вимочують полуничні коріння. Багато садівники вважають, що це перешкоджає объеданию коренів гризунами і різноманітними шкідниками.
  • Також багато дачники радять обробити коріння перед посадкою стимулятором росту. Якщо ви робили обрізання коренів, вам необхідно місце зрізу присипати золою.

Як правильно розсадити, посадити, омолодити полуницю, суницю діленням куща: опис технології

Поділ куща досить копітка маніпуляція, тому необхідно точно дотримуватись певної технології. Докладніше про цьому процесі можна дізнатися з відео.

ВІДЕО: Правильно розсадити, посадити, омолодити полуницю діленням куща

Потрібно застосовувати стимулятор росту кущів полуниці, суниці при пересадці?

Дійсно, багато дачники підтримують використання стимулятора росту під час омолодження грядок з полуницею. Як вже говорилося вище, зазвичай на 5 хвилин коріння полуниці можуть вимочуватися в стимуляторі росту.

Для цього використовуються такі препарати:

Вони досить добре працюють і дають відмінні результати. Якщо коренева система кущика в досить слабка, то через 2 тижні необхідно повторити полив кущів стимуляторами росту.

Все це робиться для того, щоб прискорити укорінення і приживання кущиків полуниці на новому місці. Особливо це стосується кущів, які висаджуються в першій декаді вересня. Адже необхідно прискорити процес укорінення кущів, з-за того, що холоди можуть наступити досить швидко. Якщо полуниця не встигне прижитися на новому місці, то існує ризик того, що кущі зів’януть.

Стимулятори росту полуниці

Потрібно видаляти чоловічі кущі полуниці, суниці і які треба видаляти?

Багато садівники не знають, що пересадка полуниці має деякі тонкощі. Справа в тому, що багато хто намагається вибирати кущі з великими і великими вусами. Але це не зовсім правильний підхід, бо як необхідно відокремити чоловічі кущі від жіночих. Адже чоловічі кущі практично не дають ніякого врожаю, але не варто виривати весь кущ. Потрібно просто правильно відокремити вибрані розетки.

  • Вам необхідно присісти біля куща і розділити його на розетки і подивитися. Якщо на одній частині є квіти або плоди, то це жіночий кущ.
  • Його залишаємо. Той кущ, на якому великі великі вуса, але практично немає ніяких суцвіть, і ніякого врожаю там не було, цю частину куща необхідно вирвати і викинути.
  • Тому як в майбутньому він не дасть ніякого врожаю. Намагайтеся щоб на грядках були практично всі кущі жіночого роду.

Як визначити чоловічий кущ, відрізнити жіночий кущ ремонтантної, полуниці, суниці від чоловічого: порівняння

Не варто переживати, що жіночі кущі не будуть давати ніяких чоловічих сімейок. Це неправда, бо як з жіночих кущів дуже часто виростають розетки з чоловічими вусиками і чоловічими семейками. Існує ще один спосіб вибору кущів.

  • Для пересадки, необхідно з самого початку плодоношення суниці, за допомогою металевих кутників з червоним позначенням, позначати кущі, які дають велику кількість урожаю.
  • Після того як кущі закінчать плодоносити і ви зберете весь урожай, необхідно кущі, позначені червоними прапорцями, викопати і розділити на кілька розеток.
  • Їх потім здійснюється посадка. Інші кущі можна просто викопати і знищити, бо вони дають досить слабкий урожай.

Потрібно обрізати пересаджені кущі полуниці і суниці на зиму?

Зверніть увагу, що проводити маніпуляції з розділення і викопування куща необхідно рано вранці. Причому, краще всього це робити в похмурий чи негожий день. Кущі розділяють після 14 годин. Проводять їх поділ і пересадку. Чоловічі кущі викидають, жіночі висаджують в намічені лунки.

Так, перед зимою пересаджені кущі полуниці необхідно обрізати. Тобто все листя в середині жовтня зрізаються і залишається приблизно 5 см над ґрунтом. Також не варто забувати про укриття кущів. Бо як пересаджений кущик є уразливим з-за того що досить слабкий. Їх необхідно ретельно оберігати і вкривати. Для цього можна використовувати лапник або спеціальне укриття з руберойду.

Корисні поради щодо пересадки полуниці: як, коли і куди пересаджувати, щоб ягода була солодкою та великою

Процес пересадки полуниці — це, певною мірою, її нове народження.

Як же чудово спостерігати, як молоді пагони полуниці набувають сили і ніжно розвиваються в соковиті ароматні ягоди! Але як будь-яка танцююча душа, полуниця також потребує зміни партнерів на танцполі саду. Пересадка — це повага до природи та спосіб створити унікальну симфонію смаків та ароматів, інформує dvagusya.com.ua.

Процес пересадки полуниці — це, певною мірою, її нове народження. Уявіть, як ви даруєте рослині новий будинок, де вона зможе розцвісти у всій красі. Ретельно вибираючи місце, стежачи за вологістю і дбаючи про коріння, ви створюєте атмосферу для бурхливого зростання та рясних урожаїв.

Полуниця має особливу рису: якщо ви вирощуватимете її на одній ділянці протягом декількох років поспіль, урожай значно зменшиться. Ягоди стають дрібними та позбавлені смаку. Тому рекомендується періодично пересаджувати полуницю, щоб одержати багатий урожай. Не варто відкладати пересадку це завжди можна зробити вчасно.

Плідний час для пересадки полуниці

Цю процедуру можна виконувати навіть у теплі літні дні, коли сонце не так яскраво палить. У цей період кущі активно поширюються, виростаючи разом із новими молодими розетками. Поступово ґрунт починає виснажуватися, надаючи рослинам менше поживних речовин. Літня пересадка необхідна не тільки через це, але й через те, що грядки можуть стати занадто щільними. У разі недостатньої циркуляції повітря виникає ризик розвитку різноманітних захворювань. Тому найкращий час для пересадки — після збирання врожаю в похмурі дні, коли спека не така сильна. У спеку кущі можуть зазнати труднощів при приживанні, і багато хто з них може не вижити.

Вибираємо час для пересадки

Все залежить від кліматичних умов та географічного положення, в якому відбувається вирощування. Однак незалежно від цих факторів, не рекомендується проводити пересадку у червні, оскільки саме цього місяця проводиться збирання врожаю. В цей час коренева система рослини знаходиться у відчутному стресі, і переміщення може призвести до її висихання. Здійснення пересадки у червні допускається лише у виняткових випадках, таких як, наприклад, зараження ґрунту або невідкладне перепланування дачної ділянки. Оптимальним часом для пересадки полуниці є серпень. У цей час урожай вже зібраний, а погодні умови не такі спекотні, як на початку літа. Цей період дозволяє корінню рослини зміцнитися перед приходом холодів. У північних регіонах пересадку краще проводити на місяць раніше, щоб дати рослині достатньо часу для закріплення перед настанням зими та уникнути замерзання.

Читайте також: Коли збирати моркву на зберігання з грядки В регіонах За місячним календарем Фото Відео

Найкраще місце для пересадки полуниці

Полуницю заведено вважати рослиною, що віддає перевагу теплу і сонцю. Щоб забезпечити захист від холодних вітрів, підбирайте сонячну ділянку для посадки. Важливо пам’ятати, що зайвий полив може бути шкідливим. Полуниця віддає перевагу регулярному, але помірному зволоженню. Особливу перевагу вона віддає піщаному ґрунту. Якщо ваша ділянка не цілком відповідає цій вимозі, додайте трохи піску, щоб покращити структуру ґрунту. Щодо добрив, відмінним варіантом буде використання компосту або курячого посліду. Крім цього, можна збагатити ґрунт деревною золою. Не забудьте підготувати землю для пересадки заздалегідь, щоб вона могла насититись корисними елементами.

Посадковий матеріал

Вибір саджанців слід почати з переваги тих, які мають розвинену центральну пагінну точку і мають по чотири листки. Віддайте перевагу корінням приблизно 12 сантиметрів у довжину. Важливо також провести уважний огляд саджанців щодо відсутності ознак грибкових інфекцій.

Найпоширеніші методи пересадки

Для здійснення пересадки полуниці застосовуються два методи, і вибір між ними залишається на розсуд садівника. Варіанти рішень тут дуже гнучкі. Коли рослини досягають необхідної зрілості, утворюється особливий вид пагонів, які називаються «вусами». З них слід вибрати найбільш міцні та здорові, на яких формуються розетки. Під час пересадки такі розетки поміщають у пухкий ґрунт і дбайливо поливають, застосовуючи переважно органічні добрива. Це зміцнює коріння та сприяє розвитку розеток.

Садити слід лише ті саджанці, які мають не менше п’яти листочків. Найміцніші рослини зазвичай знаходяться у безпосередній близькості від куща з ягодами. Вони можуть бути пересаджені шляхом поділу куща. При цьому варто обирати лише здорові та енергійні молоді кущі. У такого підходу до пересадки існує значна перевага — вже наступного літа очікуйте врожай. Для початку необхідно видалити все сухе листя з куща, а потім ретельно промити його під струменем води. Ви побачите, як кущ почне виявляти активний поділ.

Читайте також: Як виростити огірки на підвіконні в квартирі взимку, навесні з відео

Коли робиться пересадка за рахунок поділу куща, маточник полуниці поділяється на частини, кожна з яких повинна мати активну точку зростання і здорове коріння. Ці ділянки слід розмістити у землі для подальшого розвитку.

Про автора

admin administrator