Коли пробки спадають

Авторadmin

Коли пробки спадають

Зміст:

Пробка при вагітності: визначення, термін, як виглядає і як відходить?

У період формування ембріона відбувається безліч природних і неприродних фізіологічних процесів. Наприклад, абсолютною нормою є відхід пробки при вагітності. У цій статті говориться про те, що це таке, і чому всі майбутні мами чекають, коли вона відійде?

  • Що таке корок?
  • Призначення
  • На якому терміні має відійти пробка?
  • Відмінні особливості
  • Як зрозуміти, що вона відійшла?
  • В яких випадках потрібно негайно звернутися до лікаря?
  • Фізіологічні особливості первородних жінок
  • Фізіологічні особливості у жінок, які повторно народжують
  • План дій після відступу пробки
  • Що робити, якщо пробка відійшла, а родова діяльність не починається
  • Важливі питання

Що таке корок?

Пробка (або слизовий пробок) при вагітності – це невеликий згусток в’язкої консистенції. Протягом 8-9 місяців він розташовується в шийці матки, потім мимоволі виходить з неї. У нормі затор утворюється протягом першого місяця розвитку ембріона за рахунок впливу гормонів естрогену і прогестерону.

Призначення

Існує одна основна її функція – захист організму матері та ембріона від проникнення інфекції. Як тільки відбувається відхід затору при вагітності, жінці забороняється приймати ванну, купатися у водоймі і вести статеве життя.

На якому терміні має відійти пробка?

Багатьох жінок хвилює питання про те, коли відходить затор при вагітності. Варто зауважити, що це абсолютно індивідуальний процес. Вона може покинути порожнину матки як за 3 години, так і за 3 тижні до пологів. У нормі це має відбутися в період з 37-го по 42-й тиждень розвитку ембріона. Якщо це сталося раніше, то необхідно повідомити про це лікаря.

Відмінні особливості

Окремо варто поговорити про те, як виглядає пробка при вагітності. Всього можна виділити кілька відмінних ознак.

У нормі захисний згусток може бути представлений в декількох колірних відтінках:

  • Блідо-жовтий, близький до прозорого.
  • Світло-жовтий.
  • Світло-коричневий.

Деякі майбутні породіллі помічають у виділенні кров’янисті прожилки. Цього явища боятися не варто, вони характеризують пошкодження дрібних судин у період скорочення матки.

Загальний обсяг передродових виділень у нормі становить 1,5-2 столові ложки.

Пробка відрізняється в’язкою консистенцією. За зовнішніми ознаками вона схожа на липку слиз. На схематичному фото пробка при вагітності являє собою щільний згусток циліндричної продовгуватої форми.

Як зрозуміти, що вона відійшла?

Дивно, але не всі молоді мами можуть відповісти на питання про те, як відходить пробка при вагітності. Через фізіологічні особливості це може статися практично непомітно. Передвісником відходження затору є больові відчуття, що виникають в нижній частині живота і попереку. Подібний дискомфорт з’являється перед початком менструального циклу. У рідкісних випадках починають хворіти груди.

Ще один важливий момент полягає в тому, скільки відходить затор при вагітності. Вона може залишати порожнину матки невеликими частинами протягом доби або може вийти цілком за кілька секунд. Найчастіше це відбувається після пробудження, під час прийому душу або сечовипускання.

В яких випадках потрібно негайно звернутися до лікаря?

Кожна майбутня мати повинна знати, як виглядає і відходить пробка при вагітності. Якщо в цьому природному процесі відбулися будь-які відхилення від норми, то потрібно негайно звернутися до фахівця.

  • Пацієнтку повинен збентежити згусток алого відтінку або поява кров’янистих виділень. В обов’язковому порядку потрібно зробити ультразвукове дослідження. Можливо, разом з відходженням пробки відбулося відшарування плаценти. Насторожити повинен і темно-коричневий відтінок. Варто зауважити, що в нормі вона не повинна мати запаху.
  • Несприятливим явищем є відходження затору до 37-го тижня вагітності. Жінка повинна обов’язково повідомити про те, що сталося, консультуючому лікарю. З цього моменту потрібно максимально убезпечити себе і свого малюка від проникнення інфекції.
  • Ще один привід для звернення до фахівця – це рясні слизові виділення. Як було вже сказано, в нормі обсяг згустку становить 1,5-2 столових ложки.
  • Якщо пробка вже відійшла, то варто звернути увагу на те, як організм поведе себе далі. Існує два моменти, при появі яких потрібно негайно викликати швидку допомогу і відвідати стаціонар: поява кров’янистих виділень (симптом відшарку плаценти) і рясних прозорих рідких виділень (симптом підтікання навколоплідних вод).
  • Поява больових відчуттів будь-якого характеру також є приводом для відвідування фахівця. Подібну дію потрібно вчинити в тому випадку, якщо протягом 9-12 годин не відчувається ворушень малюка.

Фізіологічні особливості первородних жінок

В організмі жінок, які вперше готуються стати мамами, всі процеси відбуваються повільно. Пов’язано це з тим, що організм не встиг ще підготуватися до появи на світ малюка. Спочатку змінюється рівень гормонів. Як тільки це сталося, шийка матки почне вкорачуватися, а матка стане скорочуватися. З’являється такий симптом, як помилкові сутички.

Затор відходить довго – протягом декількох годин. Часовий проміжок між цим явищем до пологів становить від декількох днів до трьох тижнів.

Фізіологічні особливості у жінок, які повторно народжують

Трохи інакше відходить затор при вагітності у повторнородних жінок. Зазвичай цей процес відбувається в кілька разів швидше, так як організм знаходиться вже в «» бойової готовності «». На 38-42-му тижні цілісний згусток за кілька секунд виходить з порожнини матки. У рідкісних випадках слиз виходить частинами. Жінкам, у яких друга або подальша вагітність, довго чекати пологів не доводиться. У більшості випадків сутички з’являються через кілька годин після того, як відійшов затор. Винятком є пацієнтки, у яких проміжок між першими і другими пологами становить понад 10 років.

План дій після відступу пробки

Отже, у майбутньої мами відійшла пробка при першій вагітності. Що їй робити далі? Порядок дій повинен бути таким:

  1. Прийняти душ. Це важливо! Потрібно саме прийняти душ, а не ванну. Будь-яке занурення у воду категорично заборонено. Слід підмиватися тільки засобом з антибактеріальним ефектом. Якщо такого немає, то найбезпечніше використовувати дитяче або господарське мило. Воно не містить хімічних домішок, здатних викликати алергічну реакцію.
  2. В обов’язковому порядку потрібно проводити зміну нижньої білизни не менше 1-2 рази на добу.
  3. Якщо з’явилися болі легкого тягучого характеру, то варто прийняти горизонтальне положення і постаратися максимально розслабитися. Рекомендується чергувати тривалий вдих з коротким видихом. Така дихальна гімнастика дозволить значно поліпшити самопочуття.
  4. Потрібно продовжувати спостерігати за своїм станом: спостерігати за виділеннями, прислухатися до свого організму.
  5. Якщо жінка почувається добре, то вона може приступити до збору документів і необхідних речей для госпіталізації.
  6. Потрібно контролювати ворушіння малюка.

Якщо після відходження згустку з порожнини матки не з’явилося больових відчуттів, сутичок і не відійшли води, то поспішати в стаціонар не потрібно.

Що робити, якщо пробка відійшла, а родова діяльність не починається

Для багатьох жінок, які виношують малюків вперше, справжньою проблемою стає те, що пробка при вагітності вже відійшла, а родова діяльність так і настає. Звичайно ж, в ідеалі пацієнтка повинна в спокійній обстановці дочекатися появи сутичок. Але деяким майбутнім мамам бракує терпіння і вони починають замислюватися про стимуляцію родової діяльності.

Найпростіший і безпечний спосіб «обдурити природу» – це піші прогулянки і підйом сходами. А також рекомендується робити легкі присідання. Нетривалі легкі фізичні навантаження підвищують тонус матки, змушуючи її скорочуватися. Подібного ефекту можна домогтися за рахунок стимуляції сосків і прийому слабких засобів. Найсміливіші мами наважуються на голкооукалювання. Така процедура сприяє скороченню матки та розкриттю шийки.

Категорично не можна стимулювати родову діяльність, якщо є будь-які патології і загроза викидня. Найкраще набратися терпіння і дочекатися, коли малюк з’явиться на світ.

Важливі питання

Можна виділити ще ряд важливих питань, що хвилюють вагітних жінок.

Коли потрібно викликати швидку допомогу?

Якщо затор відійшов безболісно і без появи кровотечі, то поспішати в стаціонар не варто. Слід дочекатися появи сутичок. Коли інтервал між ними складе 5-10 хвилин, потрібно відправитися в стаціонар. Цю ж дію потрібно виконати при відходженні навколоплодних вод.

Чи варто відмовлятися від інтимного життя?

Вище вже було багато сказано про те, що після відходження затору малюк і організм вагітної жінки залишаються без захисту. Статевий акт стає провокатором розвитку інфекції, тому варто відмовитися від любовних утіх. Якщо такої можливості немає, то в обов’язковому порядку потрібно використовувати засоби контрацепції.

Вагітність – це дуже відповідальний період. У третьому триместрі може з’явитися таке явище, як відхід слизової пробки, розташованої в шийці матки. Не варто цього боятися. Прислухайтеся до свого самопочуття. При появі болю або рясних виділень в обов’язковому порядку зверніться за допомогою до медичного фахівця.

Чи завжди відходить пробка?

Деякі молоді мами запевняють, що під час вагітності у них затор не відходив. Чи можливе таке явище? Чому так сталося? Згусток не завжди відходить цілком. Пробка може відступати частково у вигляді виділення під час прийняття душу або сечовипускання. Тому вагітна жінка може не помітити, як вона покинула порожнину матки.

Що робити, якщо пробка відійшла до 37-го тижня вагітності?

Пацієнтку має насторожити таке явище, як відходження захисного згустку на ранніх термінах – до 37-го тижня вагітності. Це може стати причиною виникнення передчасних пологів. В обов’язковому порядку потрібно сказати про подію лікарю-гінекологу.

Як виглядає пробка у вагітних, коли відходить: фото

Не секрет – жінка, яка перебуває в «цікавому положенні», з нетерпінням чекає, коли прийде час зустрічі з малюком. Чим ближче термін пологів, тим більше хвилювань і питань: чи довго чекати?

Як зрозуміти, коли почнуться пологи, якщо відійшли води, чи означає це, що пора терміново в лікарню, або можна ще поспостерігати за своїм станом? А якщо відійшла пробка – коли почнуться пологи? Скільки необхідно чекати після відходу – довго або пора збирати сумку в пологовий будинок? Взагалі, що це таке – слизова пробка, як відходить пробка перед пологами і як виглядає?

Все це хвилює жінок, для яких очікуване поява дитини – абсолютно нове в житті подія – перші пологи. Через скільки днів (годин, хвилин) почнуться перейми після появи невеликого слизового грудочки, який подаватиметься вагітну, що термін пологів вже близький? Як виглядає пробка перед пологами у вагітних?

Повинна вона виходити частинами або повністю? Щоб не було зайвих переживань, варто заздалегідь ознайомитися з інформацією щодо цього питання детальніше.

зміст

Що таке «слизова пробка»

Свою назву пробка отримала за «вміння» перекрити цервікальний канал вагітної, щоб не допустити проникнення інфекції (мікроорганізмів) в матку. Слизова пробка – це механічний і імунний бар’єр між зовнішнім середовищем і порожниною матки

Вона починає формуватися в перший місяць внутрішньоутробного існування плода. Жінка в цей час може не підозрювати, що в її організмі зріє нове життя, а це життя вже знаходиться під турботливою «охороною». Вона являє собою поступово густеющая слиз, що складається головним чином з білків і вуглеводів. За щільність цього грудочки «відповідають» гормони – під їх впливом пробка стає все більш густим і в’язким.

На фото: так виглядає слизова пробка при відходження перед пологами

Чи завжди вона утворюється? У нормі вона повинна бути обов’язково, інакше у плодового яйця не буде ніяких шансів вижити.

Як виглядає пробка у вагітних

Зовні родова пробка виглядає, як желеподібна маса. Нормальний колір слизової пробки – поняття відносне Ви можете виявити, що слизова пробка перед пологами:

  • світла, майже прозора;
  • біляста або жовтувата;
  • прозора з кров’яними прожилками;
  • коричнева.

Яким би не виявився колір – лякатися не треба, навіть якщо вона виглядає дивно на ваш погляд. Червоні прожилки, коричневий відтінок в даному випадку – варіанти норми. Кровянистая пробка – не ознака хвороби.

Поява кров’яних включень – згустків, прожилок – спостерігаються, коли шийка матки скорочується інтенсивно, в результаті чого пошкоджуються дрібні судини. Чи можуть вони лопнути? Звичайно – в цьому випадку саме вони і забарвлюють пробку в жовтуваті, коричневі, рожеві або червоні тони.

Пробка з прожилками крові

Така «кривава» пробка рідко насторожує медиків, хоча і лякає майбутніх породіль. А ось якщо пішла свіжа червона кров після того, як ви відчули відходження пробки перед пологами, слід швидше звернутися до лікаря. Це може бути наслідком розпочатого відшарування плаценти, що вимагає негайного медичного втручання.

Обсяг виділень вмісту варіюється в кількості 1,5 – 2 столових ложок. Як виходить пробка перед пологами, як довго відбувається цей процес? Часто вона виділяється одномоментно. Іноді вона «ділиться» і залишає організм поступово, по шматочках. І її можна не помітити.

Слизова пробка виходить частинами

Тоді її можна не помітити, особливо якщо в цей час перебувати в душі. На фото можна побачити різні варіанти. Попередньо вивчивши фото, ви будете знати, чого слід очікувати, і вам буде легше зорієнтуватися в тому, що відбувається.

Запаху слизова пробка не має. Варто відзначити, що у всіх вона виглядає по-різному, а іноді трапляються пологи без відходження пробки – тобто вона виходить, звичайно, але вже безпосередньо на початку процесу пологової діяльності, а не передує його за кілька днів.

Якщо відійшла пробка, коли почнуться пологи при першій вагітності

У первісток процес відходження протікає дещо пізніше, буквально за кілька днів (годин) до пологів.

Під безперервним впливом гормонів пробка, закупорюються шийку матки, до кінця періоду виношування дитини злегка пом’якшується. Розм’якшуються стінки шийки, вона коротшає, згладжується і, скорочуючись, «виштовхує» назовні гелеобразний грудочку, що служив захистом плоду довгі 9 місяців. Оскільки у жінок, які народжують вперше стінки менш еластичні, весь цей процес може зайняти багато часу і розтягнутися майже до пологів.

Як відходить пробка перед пологами у повторнородящих

Дещо по-іншому виглядає ситуація у випадку з «досвідченої» породіллею. У повторнородящих і тих, для кого це третя вагітність (а також четверта і так далі), організм вже знаходиться в стані «бойової готовності»: шийка м’якша, вона ширше і більш еластично. При другій вагітності пробка може вийти задовго до відходження вод і сутичок. За обсягом вона більше, ніж у первісток.

На питання: «Відходить пробка при вагітності – коли пологи?» Однозначно не відповість жоден лікар. Потрібно чекати появи інших ознак, поки можна сміливо гуляти, займатися звичайними справами.

Як відходить слизова пробка: відчуття

Чи може пробка вийти непомітно? Чи існують ознаки, провісники, які підкажуть жінці, що ось-ось вийде пробка?

На фото: відійшла пробка у вагітної перед пологами

Найчастіше у вагітних немає особливих відчуттів або трохи тягне живіт, але такий стан дуже довго тривати не може. Недосвідчені можуть вирішити, що це почалися перейми, але в більшості випадків до сутичок ще далеко. Тільки якщо слідом за пробкою потекли води, варто насторожитися і швидко зібратися в пологовий будинок – пологи наступають. Іноді води відходять, а слідом за ними відразу прибувають сутички. Так трапляється частіше в другі або треті пологи.

Зверніться до лікаря

Потрібно обов’язково відвідати доктора, і як можна швидше, якщо пробка відійшла раніше 37 тижнів. Норма – це 40 або 39 тижнів, більш ранні терміни можуть свідчити про загрозу передчасних пологів. Коли пробка виходить вчасно, можна не хвилюватися за долю майбутньої дитини: він цілком достатньо захищений навколоплідними водами, інфекції йому не загрожують. Відходження слизової пробки з кров’ю у великій кількості і подальше виливання вод червоного кольору – привід для звернення до лікаря на будь-якому терміні.

нестандартні ситуації

Іноді вагітні цікавляться: пробка відійшла 5 днів тому, а пологи поки не починаються – нормально це? Ця ситуація не вимагає поїздки в пологовий будинок, поки не почнуться регулярні перейми. Чи не потрібно прискорити процес, якщо, навпаки, дитина ось-ось має з’явитися на світ, сутички стали відчутні, а пробка ні на 40 тижні, ні пізніше так і не вийшла? Доктора заспокоюють: ця ситуація теж знаходиться в межах норми.

Фінішна пряма

Тепер, коли розібралися в питанні, чи обов’язково кожна вагітна стикається з цим явищем, як вихід слизової пробки, і яка вона повинна бути по:

буде трохи легше чекати виходу вагітності на «фінішну пряму».

Будьте уважні до свого організму, звертайте увагу навіть на дрібні зміни в самопочутті, стежте за собою – і ви відчуєте, коли організм сам подасть сигнал про наближення початку родової діяльності. Чим більше знань про це у вас буде – тим спокійніше ви перенесете пологи.

У народі кажуть: «Попереджений – значить озброєний». Вихід родової пробки свідчить про те, що чекати залишилося недовго: наближається зустріч з дитиною, пора до неї готуватися.

Статті по темі:

Коли опускається живіт у первісток і повторнородящих?

Техніки дихання при пологах

Як відходять води у вагітних і як вони виглядають?

Навіщо на пологах шоколад?

Як роблять клізму перед пологами?

Про автора

admin administrator