Коли треба підгодовувати огірки у відкритому ґрунті

Авторadmin

Коли треба підгодовувати огірки у відкритому ґрунті

Зміст:

Чим підгодувати огірки

Навряд чи хтось із городників вирощує огірки для краси. Кожен дбає про те, щоб отримати хороші, смачні зеленці. Для цього важливо враховувати багато факторів: терміни посадки, ґрунт, температуру навколишнього середовища, проводити вчасно полив і підгодівлі. Останні потрібні протягом усього періоду вегетації, щоб рослини отримали необхідні макро- і мікроелементи, які позитивно впливають на врожайність.

Незалежно від того, яке підживлення (рідке під корінь або по листу) ви оберете, підживлення огірків потрібне для росту, рясного цвітіння і гарного плодоношення.

Коли підгодовувати огірки

Оптимальним варіантом вважається внесення 3–4 підгодівель за сезон, проте цю кількість можна регулювати, спостерігаючи за станом кущів і плодів під час їхнього розвитку.

Якщо ґрунт, де ростуть огірки, бідний, можна провести ще кілька підживлень. У таких випадках рекомендується стежити за станом листя: якщо воно зблідло або пожовкло, значить огіркам не вистачає поживних речовин. Також деякі городники ще підгодовують розсаду в фазі двох листочків.

Чим підгодувати під час плодоношення

Огіркам потрібен в цей час азот і калій, а також виникає потреба в магнії. Всього під час плодоношення підгодувати огірки можна два рази: на початку (щоб підвищити урожай) і під кінець (щоб рослини як можна довше могли давати плоди). Підживити огірки можна одним з таких розчинів (на відро води): 1 ст.л. нітрофоски; 2 л компосту; 50 г суперфосфату. Приготуйте рідке добриво і полийте під корінь. Для того, щоб зробити робочий розчин для листкового підживлення, візьміть 0,5 л коров’яку на всі ті ж 10 л води.

Щоб уникнути надлишку поживних речовин, не застосовуйте всі способи підгодівлі відразу. Дуже важливо в цей період не перегодувати огірки азотом.

Існують також народні способи, як підживити огірки, щоб вони краще і довше плодоносили. Для кореневого підживлення можна зробити настій: 2 ст.л. золи на 1 л води настоюють 7 днів. На 1 кущ доводиться 1 л такого настою.

У теплиці

Огірки, які ростуть у закритому ґрунті, потребують підживлення більше, ніж ті, які ростуть на грядках і городах. Оскільки в теплицю не потрапляють поживні речовини з дощової води, посліду птахів, їх потрібно вносити самому. Чим підгодувати огірки в теплиці?

Перший раз підгодувати рослини можна через пару тижнів після того, як розсада перекочувала в теплицю. Дочекайтеся, коли на ній з’являться нові листочки. У цей період вносять аміачну селітру, яка потрібна для набору зеленої маси. Візьміть на відро води суперфосфат (25 г), калій (16 г), селітру (15 г) і розведіть. Такої суміші вистачить на 15–20 кущів.

Другий раз рослини підживлюють, коли вони починають цвісти. Чим краще підгодувати огірки в теплиці цього разу? Можна внести органіку: пташиний послід або коров’як, які розводять водою і поливають огірки під корінь. Якщо додати ще й трохи калію, підгодівля стане більш поживною.

Наступний раз огірки підгодовують, коли вони масово плодоносять. У цей період використовуйте калійну селітру, щоб забрати зайву гіркоту у плодів. У цей період перебір з підживленням може негативно позначитися на врожаї, тому удобрюйте огірки акуратно.

Додаткові підгодівлі можна провести, якщо рослина жива, але формування попередніх врожаїв її ослабило. Можна обприскати огірки аміачною селітрою, сечовиною, але в дуже низьких концентраціях.

Багато городників підгодовують огірки використовуючи народні методи. Один із таких – сухі дріжджі та цукор. Для цього 12 г дріжджів додають в 5 л води + 0,5 склянки цукру і дають цьому постояти 5–7 днів, щоб суміш забродила. Стакан такої суміші розводять у відрі води, потім вносять 1 л розчину під 1 кущ. Всього за сезон можна провести 2–3 таких підживлення.

Пам’ятайте, що тепличні огірки не люблять передозування поживними речовинами, тому концентрація добрив повинна бути оптимальною.

Підживлення після сходів

Деякі городники вважають, що починати підгодовувати огірки потрібно вже після пересаджування розсади. Однак не зайвим буде підживити сіянці після появи сходів. Це допоможе сформувати здоровий корінь і міцні стебла рослини.

Після того, як перші сходи з’явилися, можна підгодувати сіянці розчином мінеральний добрив. Їх можна купити готові, і на них завжди вказане дозування в залежності від стадії розвитку рослини.

Також після появи сходів огірочки підгодовують розчином сечовини (1 ч.л. на 3 л води). Під кожен кущ вносять 200 мл такого розчину. Через тиждень рослини можна підгодувати ще раз. Для цього 1 ч.л. нітрофоски і 1 ст.л. деревної золи розводять в 3 л води і поливають рослини.

Якщо ви бажаєте провести позакореневе підживлення замість кореневого, візьміть 5 г борної кислоти і питної соди на 5 л води, розмішайте і обприскайте рослини. Проводиться підживлення в фазу першого листочка.

Підживлення дріжджами, про яке ми говорили вище, можна провести, коли у рослини з’являться 2 листочка, щоб простимулювати розвиток рослин.

Підживлення у червні

У червні огіркам у відкритому ґрунті потрібні підгодівлі для їхнього гарного росту. Зробіть розчин з коров’яку (10 л), суперфосфату (40 г) і сульфату калію (10 г). На 1 кущ йде 200 г такого розчину, а якщо до нього додати бор — це прискорить зростання кущів, давати плоди вони почнуть швидше.

Добре підгодувати огірки в червні настоєм кропиви. Вона сприяє збільшенню кількості зав’язей, що допоможе швидше отримати урожай. Кропиву для настою потрібно брати до того, як вона почне цвісти. Листя і стебла кладуть в ємність із пластику й заливають гарячою водою. Кропива має бути повністю покрита водою. Ємність накривають і залишають в теплі на 7–10 днів. Далі 1–1,5 л настою розводять у 10 л води і вносять під корінь. На 1 кв.м. піде близько 1 відра розчину. Для обприскування настій потрібно процідити, розвести водою у співвідношенні 1:20 і окропити огірки. Таке підживлення можна провести кілька разів на місяць.

Підживлення в липні

У липні огірки вже плодоносять, тому важливо підгодовувати кущі, щоб урожай був рясний і якісний. Правильне підживлення дозволяє підвищити врожайність і створити умови, сприятливі для рослин. При нестачі азоту, який потрібен під час активного плодоношення, листя стає дрібне і жовтіє, а самі огірки стають світлі. Для підживлення зробіть розчин коров’яку (1:10) і вносьте по 1 л під корінь.

При нестачі калію огірочки набувають форму груші, на листках з’являється світла облямівка. У такому випадку проведіть обприскування 0,5% розчином марганцю з господарським милом.

Але якщо ваші огірки здорові або ви не можете визначити, чого саме їм не вистачає, краще всього застосувати мінеральні комплексні добрива. Їх розводять у воді згідно з інструкцією і вносять під корінь. У період плодоношення можна провести кілька підживлень з інтервалом у 12 днів.

При внесенні азотних добрив у цей час не забувайте, що при цьому коренева система почне посилено рости. Тому відразу після внесення огірки підгортають. Іноді після підгортання ґрунт ще і мульчують.

Підживлення в серпні

У цьому місяці огірки ще продовжують плодоносити, тому важливо підгодувати їх, щоб кількість плодів не зменшилася. У цей період огірки особливо потребують калію, якого під кінець літа в ґрунті стає мало. У цьому випадку на допомогу також може прийти зола, яку заливають гарячою водою і кілька днів настоюють. Якщо під рукою золи немає, можна внести мінеральні добрива.

В якості підживлення, а також для захисту кущів від грибка можна внести суперфосфат. Його розводять водою з розрахунку 50 г/кв.м. Щоб омолодити пагони і листя, проводять обприскування сечовиною (1 ст.л. на відро води).

Підживлення огірків на балконі

Ті, хто не мають своєї ділянки, пристосувалися вирощувати огірки на балконі. Для цього важливо вибрати спеціальні скоростиглі гібриди, які відрізняються тіне– і посухостійкістю. Однак такі огірки потребують підживлення більше, ніж вирощувані на грядках, особливо в період плодоношення.

Вперше огірки, вирощувані на балконі, підгодовують ще на стадії розсади. Перший раз – через 14 днів після того, як з’явилися сходи, другий – через тиждень після першої. Візьміть 1 ст.л. сечовини на 6 л води і полийте сіянці. Квітучі огірки на балконі можна підживити органікою. Настій пташиного посліду (1:15) настоюють кілька днів і поливають готовим розчином рослини.

Огірки, що ростуть на балконі, особливо потребують добрив, коли починають давати плоди. У цей період їх потрібно підгодовувати мінералкою раз на 10 днів. Серед народних засобів популярністю користуються деревна зола, настій із шкаралупи яєць.

Огірки — культура, яка дуже потребує підживлення. Для того, щоб урожай був рясний і тривалий, важливо проводити їх регулярно кілька разів за сезон. Для найбільш кращого результату намагайтеся чергувати мінеральні та органічні добрива, способи внесення підживлення, а також на ряду з комплексними добривами спробуйте використовувати народні методи. Спостерігайте за рослинами, щоб розуміти, наскільки вони потребують підживлення, і від цього корегуйте внесення підгодівлі. Важко виділити якийсь один спосіб як найбільш ефективний, адже всі вони так чи інакше позитивно впливають на огірки в цілому

Чим підживити огірки у відкритому грунті, щоб отримати великий урожай: поради

Початок літа завжди є насиченим для власників городів. Саме час, коли висаджують розсаду овочів та трав. Королями городини по праву вважають огірки. Саме без цього овоча не обходиться літній салат, овочева тарілка та консервація. Як краще підживити огірки у відкритому грунті, щоб отримати великий урожай – читайте у статті.

Коли підгодовувати огірки

Оптимальним варіантом вважається внесення 3–4 підгодівель за сезон, проте цю кількість можна регулювати, спостерігаючи за станом кущів і плодів під час їхнього розвитку. Якщо ґрунт, де ростуть огірки, бідний, можна провести ще кілька підживлень. У таких випадках рекомендується стежити за станом листя: якщо воно зблідло або пожовкло, значить огіркам не вистачає поживних речовин. Також деякі городники ще підгодовують розсаду в фазі двох листочків.

Підживлення у червні

У червні огіркам у відкритому ґрунті потрібні підгодівлі для їхнього гарного росту. Зробіть розчин з коров’яку (10 л), суперфосфату (40 г) і сульфату калію (10 г). На 1 кущ йде 200 г такого розчину, а якщо до нього додати бор — це прискорить зростання кущів, давати плоди вони почнуть швидше. Добре підгодувати огірки в червні настоєм кропиви. Вона сприяє збільшенню кількості зав’язей, що допоможе швидше отримати урожай. Кропиву для настою потрібно брати до того, як вона почне цвісти. Листя і стебла кладуть в ємність із пластику й заливають гарячою водою. Кропива має бути повністю покрита водою. Ємність накривають і залишають в теплі на 7–10 днів. Далі 1–1,5 л настою розводять у 10 л води і вносять під корінь. На 1 кв.м. піде близько 1 відра розчину. Для обприскування настій потрібно процідити, розвести водою у співвідношенні 1:20 і окропити огірки. Таке підживлення можна провести кілька разів на місяць.

Чим підгодувати під час плодоношення

Огіркам потрібен в цей час азот і калій, а також виникає потреба в магнії. Всього під час плодоношення підгодувати огірки можна два рази: на початку (щоб підвищити урожай) і під кінець (щоб рослини як можна довше могли давати плоди). Підживити огірки можна одним з таких розчинів (на відро води): 1 ст.л. нітрофоски; 2 л компосту; 50 г суперфосфату. Приготуйте рідке добриво і полийте під корінь. Для того, щоб зробити робочий розчин для листкового підживлення, візьміть 0,5 л коров’яку на всі ті ж 10 л води. Щоб уникнути надлишку поживних речовин, не застосовуйте всі способи підгодівлі відразу. Дуже важливо в цей період не перегодувати огірки азотом. Існують також народні способи, як підживити огірки, щоб вони краще і довше плодоносили. Для кореневого підживлення можна зробити настій: 2 ст.л. золи на 1 л води настоюють 7 днів. На 1 кущ доводиться 1 л такого настою.

Оптимальна температура для росту огірків

–>З приходом весни городники поспішають почати вирощування ранніх овочів. Однією з найпопулярніших весняних культур є огірок. У цій статті розглянемо, який температурний режим потрібен для огіркових грядок на стадії посіву, росту розсади, цвітіння і плодоношення, а також коли потрібно вкривати огірки.

  • Основні принципи температурного режиму
  • Оптимальні температурний режим для росту огірків
    • Під час висівання
    • При вирощуванні розсади
    • У активній фазі росту
    • У період плодоношення
    • У відкритому грунті
    • У теплиці

    Основні принципи температурного режиму

    Огірок, тропічна рослина і потребує досить високій температурі повітря і ґрунту для нормального росту і розвитку. Тепловий оптимум зростання залежить в першу чергу від інтенсивності світла і фази розвитку рослин, температурний діапазон досить широкий і становить +18. +35°C.

    Огірок дуже вимогливий до теплового режиму. Забезпечення правильної температури має велике значення, тому що, на відміну від надземної частини огірка, його корінь не здатний регулювати свою теплоту. Оптимальна температура субстрату для вирощування огірка знаходиться в діапазоні +22. +25°C, вона повинна бути відносно постійною і відображати самі низькі денні коливання.

    Більш низька температура субстрату перешкоджає зростанню і активності коренів, а отже, поглинання вологи і мінеральних речовин, особливо фосфору. Це може спричинити відмирання зав’язі і в’янення рослин. Зниження тепла субстрату в кореневій зоні до +10. +15°C порушує біохімічні процеси, що обумовлюють зростання підземної і надземної частини огірка. При більш низькій грунтової температурі коренева система огірка також може бути заражена кореневою гниллю (Pythium debaryanum). Мінімальним тепловим мінімумом ґрунту вважається +13°C, а максимальним — +35°C.

    Огірок — це рослина, дуже чутливе до занадто великих перепадів теплового режиму, особливо між днем і вночі. Коливання не повинні перевищувати 6-8 градусів. Мінімальний температурний мінімум для огірка вважається рівним +12°C, але рослини починають реагувати вже на падіння тепла нижче +20°C, особливо чутливі до холодів молоді огірки.

    Знаєте ви? Вживання в їжу огірків може знизити ризик розвитку певних видів онкологічних захворювань. Вважається, що містяться в овоче інгредієнти можуть знизити ризик раку молочної залози, яєчників, товстої кишки та передміхурової залози.

    Оптимальні температурний режим для росту огірків

    На різних стадіях росту огірок вимагає різних показників тепла повітря та грунту, так як кожен з цих показників впливає на певні характеристики. Під впливом температури рослина може зупинитися в рості, рости занадто швидко або придбати гіркоти в плодах.

    Під час висівання

    Огірок дуже чутливий до холодів, тому він висівається в період, коли ризик поворотних заморозків більше не виникає. У південній, західній і центральній частині країни огірки висівають у відкритий грунт, коли температура перевищує +18°C, зазвичай у першій декаді травня. У північних областях посів проводять в кінці травня.

    При вирощуванні розсади

    На стадії розсади (при низькій інтенсивності світла і короткого дня) підходить відносно низький тепловий режим, в діапазоні +20. +25°C. Більш високі показники термометра в цей період призводять до того, що рослини витягуються, їх стебла болісно стоншуються.

    Тривале перебування розсади огірків при +12°C може привести до їх загибелі. Оптимальна температура повітря під час проростання становить близько +30°C, мінімальна тепло грунту допустимо до +14°C, але в холодній землі насіння проростає дуже довго.

    Важливо! В хороших умовах (при температурі +20°C і вище) огіркові насіння проростають через 3-5 днів. Холодна грунт і недолік вологи значно уповільнюють появу сходів.

    У активній фазі росту

    На зростання ліани можна зробити сильний вплив, підтримуючи в нічний час більш високу температуру, ніж вдень. Цим властивістю активно користуються тепличники. Прохолодні ночі збільшують врожайність, але затримують дозрівання плодів. З іншого боку, тепла середовище прискорює дозрівання огірків, в той же час і прискорює старіння рослин, що знижує загальний урожай плодів.

    Пошкодження рослин може також відбуватися в набагато більш пізній період, коли огірки вже добре розвинені. Таке можливо, якщо після спекотного періоду на вулиці похолодає до +4. +6°C.

    У період плодоношення

    Дорослі рослини, що знаходяться в фазі цвітіння і плодоношення, вимагають температури, близької до +30°C. Спека вище +35°C надає дуже несприятливий вплив на рослини, так як теплової максимум огірка становить +40°C. У той же час короткочасне підвищення температури, навіть до +35. +40°C, при дуже високій вологості-95-100% не має негативних ефектів. Однак, якщо спека протримається довше, особливо при більш низькій вологості повітря, вона може викликати опадання зав’язі і в’янення огіркових батогів.

    Важливо! Великі добові амплітуди температур перешкоджають росту рослин, викликають деформацію плода і є основною причиною виникнення у них гіркоти.

    Особливості температури при вирощуванні огірків

    Овочівника необхідно знати, при якій температурі огіркова плантація відчуває себе комфортно, і може нормально продовжувати ріст і розвиток пагонів, цвітіння або зав’язування плодів, а яка температура критична, і потрібно терміново вживати заходів: вкривати посадки від заморозків агроволокном (спанбондом) або приймати заходи по зниженню спеки в теплиці.

    У відкритому грунті

    Оптимальна температура для росту огірків у відкритому грунті знаходиться в діапазоні +20. +25°C. Для огірка правильна температура грунту важливіше повітряного тепла. Якщо земля тепла, рослини можуть витримати похолодання повітря до +10°C, хоча в цьому випадку завжди існує ризик розвитку хлорозу листків.

    Огірок краще росте в захищених від вітру місцях. Сильні вітри в поєднанні зі спекою можуть призвести до погіршення плодів і виникненню механічних ушкоджень на шкірці. В якості захисту від вітру огіркові грядки оточують высеянными заздалегідь високорослими культурами (кукурудзою, сорго) відіграють роль вітрозахисних куліс.

    У теплиці

    Як було сказано вище, оптимальна температура росту для дорослих огірків +30°C одночасно з дуже високою вологістю (до 90%). Але завдяки прозорому для ультрафіолетових променів покриття стін і стелі теплиці, повітря в цих спорудах вдень дуже швидко нагрівається і має потребу в охолодженні.

    У невеликих теплицях для цього передбачені великі кватирки під стелею і біля самої підлоги, відкриваючи які, овочівник створює протяг. У маленьких теплицях досить двері і розташованого на протилежній стіні під стелею, вікна.

    Також існує класичний спосіб швидко прибрати спеку всередині теплиці — побілити дах і стіни з південної сторони будівлі розчином води з вапном. У великих промислових теплицях встановлюють вентилятори, які примусово переміщують нагріті маси повітря.

    Знаєте ви? Огірок надзвичайно багатий вітаміном B, мінералами та електролітами, ці властивості роблять його одним з кращих засобів для позбавлення від головного болю. Вживання цього овоча зніме проблему ранкового похмілля після вечірнього зловживання алкоголем — потрібно тільки з’їсти огірок перед сном.

    При якій температурі перестають рости огірки

    Городникам відомо, що огірки миттєво гинуть при мінусових температурах, але для зростання тропічних овочів підходять також не всі плюсові показники термометра.

    Небажані температури:

    • огіркові посадки бояться зниження нижче +15°C, після чого кілька зупиняються в рості;
    • рослини витримують короткочасне зниження до +10 градусів, але при цьому їх зростання повністю припиняється;
    • при +8°C і нижче — огірки не ростуть абсолютно, у них загниває коренева система, що призводить до загибелі.

    Навіть повернення прийнятної температури не допоможе постраждалим від холодів, але вижив рослинам — їх ріст і врожайність будуть відрізнятися в гірший бік від огірків, постійно росли в теплі.

    При якій температурі потрібно вкривати огірки

    Іноді трапляється така ситуація, що огірки вже мають три або чотири повноцінних листка, і раптом приходить похолодання (нижче +10°C), або навіть нічні заморозки. У цьому випадку овочівника потрібно терміново вкривати рослини, і вживати заходів щодо їх порятунку.

    В теплиці:

    1. Закрити всі вентиляційні отвори.
    2. Перед заморозками рясно полити грядки з огірками, але зробити це так, щоб вода не потрапила на рослини, а тільки увлажнила грунт.
    3. Укрити грядки з огірками лутрасілом (агроволокном, спанбондом або іншим нетканим матеріалом), якщо дозволяє кількість укривного матеріалу, зробити подвійний шар покриття.
    4. Якщо є система опалення, протопити теплицю, якщо такої можливості немає, поставити всередину електрообігрівач або розставити ємності з гарячою водою (відра, бочки), якщо немає можливості протопити в теплиці, на грядки з огірками, поверх агроволокна, накидають поліетиленову плівку.

    Важливо! Вода має високу теплоємність, саме тому перед наближенням мінусових температур необхідно поливати грунт, у якій ростуть огірки чи помідори. Мокра грунт виділяє тепло, якого достатньо для створення теплового кордону на висоті 15 см від грунту.

    1. Якщо очікуються заморозки — грядка добре поливається, при сильному зниженні температури без очікуваних заморозків — поливати грунт не потрібно.
    2. Рослини накривають будь нетканим матеріалом, можна в кілька шарів.
    3. Впоперек грядки, з відстані 50 см один від одного, встановлюються дуги з дроту або гілок дерев, що володіють хорошою гнучкості (верба, береза), поверх яких накидають поліетиленову плівку.
    4. Перед заходом сонця під укриття грядки можна помістити дволітрові пляшки з гарячою водою (під агроволокном, поруч з кожним огірком).
    5. На ніч поверх поліетиленового тунелю накидають сіно або будь-які старі ганчірки, для того, щоб зробити поліетилен непроникним для світла. Якщо морози або знижена температура тривають кілька днів — сіно (ганчірки) не прибирають, рослини залишають без доступу світла, у темряві. Овочівниками давно перевірено на практиці, якщо в холоди закривати огірки від світла, то вони стають блідими, кволими, але виживають і після закінчення холодів швидко приходять в норму.

    Небезпеку високих і низьких температур

    У літній час В теплицях стовпчик градусника в середині дня може досягати позначки +50. +60°C. При такій температурі огіркові стебла просто «зваряться», до того ж вже при температурі +35°C рослини завмирають в рості, їх пилок стає стерильним, жовтіють і обпадають зав’язі. Саме тому при будівництві теплиці для огірків необхідно ретельно продумати систему вентиляції.

    Низькі температури (нижче +10°C) небезпечні для жителя тропіків, і можуть викликати: опадання квітів з зав’язей, зупинку в зростанні, розвитку грибкових хвороб і навіть загибель рослини. Овочівника потрібно пам’ятати, що навіть температура +15°C є дуже холодною для нормального росту і розвитку огірків.

    Знаєте ви? Тонізуючі властивості огірка використовуються в косметології для виготовлення лосьйонів і кремів. Для шкіри обличчя і шиї також дуже корисна маска з часточок цього свіжого овоча.

    Тепловий режим має важливе значення для успішного вирощування огірків. Тому городникам необхідно забезпечити рослинам ту температуру, якої вони потребують на даній стадії зростання (при сходах насіння, вирощування розсади, цвітіння або плодоношення).

Про автора

admin administrator