Кому не можна пити ехінацею

Авторadmin

Кому не можна пити ехінацею

Зміст:

Ехінацея – Лікувальні властивості та протипоказання рослини

Ехінацея пурпурова – це декоративна рослина з красивими великими квітами і специфічним ароматом. Але крім естетичних переваг, квіти, листя і коріння цієї рослини мають ще й лікувальні властивості, про які знають далеко не всі.

Тому тема цієї статті – лікувальні властивості ехінацеї і її протипоказання. Ехінацея широко використовується в народній та офіційній медицині. Досить сказати тільки, що саме з цієї рослини роблять знаменитий препарат Іммунал.

Пурпурова Ехінацея – Лікувальні властивості та протипоказання

Дійсно, одним з найголовніших переваг цієї рослини є те, що вона здатна підтримувати і активно зміцнювати імунний захист людського організму. Звичайно, ці лікувальні властивості ехінацеї обумовлюється її унікальним хімічним складом. У листі, коренях і квітах ехінацеї міститься багато різних мікроелементів і біологічно активних речовин – флавоноїдів, ефірних масел, сапонінів, алкіламідів, полісахаридів і цукрів, глікозидів, гіркоти, дубильних речовин.

Ехінацея містить не тільки солі найбільш поширених мінеральних речовин – калію, кальцію, кобальту, магнію, нікелю заліза і срібла, що обумовлює її лікувальні властивості. Тут є значно рідкісні елементи – молібден, цинк і селен, а це означає, що ехінацея поставляє в організм людини то, чого йому досить часто не вистачає.

На відміну від женьшеню та інших імуностимуляторів, які змушують організм витрачати всі резерви на боротьбу з якимось захворюванням, що значно виснажує його сили, ехінацея є імуномодулятором, що допомагає імунному захисту організму відновлюватися і накопичувати сили і резерви для боротьби з бактеріями і вірусами. Іншими словами, під впливом препаратів ехінацеї організм нормалізує і вирівнює роботу свого імунного захисту, не виснажуючи його, а накопичуючи сили. Звичайно, ехінацея має і протипоказання, про які ми обов’язково розповімо, а поки – ось її лікувальні властивості.

Як використовуються лікувальні властивості Ехінацеї?

  1. Полісахарид інулін, що міститься в ехінацеї пурпурній сприяє виведенню з крові надлишків цукру, в цьому його дія схожа на дію інсуліну, що виробляється підшлунковою залозою людини, ось чому препарати на основі лікувальних властивостей ехінацеї корисно приймати при діабеті I типу – це не тільки зміцнює імунітет, але і допомагає значно знизити залежність від інсуліну.
  2. Крім цього інулін допомагає виведенню токсинів з організму, бере участь в обміні ліпідів, регулюючи його, допомагає роботі печінки і зміцнює кісткову тканину.
  3. Лікувальні властивості цієї рослини допомагають боротися з хвороботворними бактеріями, в тому числі стрептококами і стафілококами, а також кишковою паличкою.
  4. Успішно справляється ехінацея і з вірусами, а тому її препарати корисно приймати, як профілактичний і лікарський засіб в періоди сезонних загострень простудних захворювань і епідемій грипу.

Ось список лише деяких захворювань, при яких вам допоможуть лікувальні властивості ехінацеї:

  • грип та ГРЗ:
  • запальні процеси інфекційного характеру;
  • ослаблений імунітет;
  • виснаження організму;
  • отруєння;
  • цукровий діабет;
  • захворювання печінки;
  • запальні захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • захворювання шкіри;
  • стоматит:
  • герпес;
  • запальні захворювання суглобів;
  • променева хвороба;
  • ослаблення організму після тривалого прийому антибіотиків;
  • відсутність апетиту.

Препарати ехінацеї і лікарські збори на основі її лікувальних властивостей, в які входить ця рослина, вільно можна купити в аптеці. А можна виростити ехінацею на своїй садовій ділянці і запастися цією цінною лікарською сировиною самостійно.

Ехінацея – протипоказання до застосування

  • Оскільки препарати ехінацеї володіють сильними імуномодулюючими властивостями, їх не можна приймати при наявності аутоімунних захворювань.
  • Протипоказана ехінацея при підвищеному тиску і гіпертонії.
  • Протипоказаннями є вагітність і годування грудьми дитини.
  • Не можна давати ехінацею дітям молодше 6 років, при лікуванні дітей від 6 до 12 років потрібно попередньо проконсультуватися з лікарем.

Передозування може викликати розлади сну, надлишкову збудливість, підвищення тиску. Тому при вживанні препаратів на основі лікувальних властивостей ехінацеї потрібно строго дотримуватися зазначеної дози і пити їх курсами, що не перевищують двох тижнів.

Збір і зберігання ехінацеї для збереження лікувальних властивостей

Збір надземної частини ехінацеї можна починати навесні, відразу, як відросте в достатній кількості зелена маса.

Молоде листя ехінацеї володіють максимальними лікувальними властивостями, їх можна використовувати для приготування салатів. А для сушки і для приготування відварів краще починати заготівлю, коли на рослині з’являються бутони. У цей період вміст корисних речовин в ехінацеї є максимальним. Одна рослина може дати на рік до декількох суцвіть, тому ви зможете зібрати їх кілька разів. Відцвілі бутони цілющих якостей практично не мають.

Зібравши листя і великі суцвіття, розрізають на частини і розкладають в притінку тонким шаром і періодично ворушать, поки вони повністю не висохнуть. Потім готовий матеріал можна розфасувати по паперовим пакетам або матерчатих мішечках і прибрати на зберігання. Лікувальні властивості ехінацеї зберігаються до 2 років.

В аптеці продаються не тільки наземні частини рослини, але і його коріння. Але при домашній заготівлі потрібно розуміти, що ехінацея є рослиною багаторічною, і якщо ви дістанете її коріння, то на наступний рік вам доведеться садити нові рослини. Тому, ймовірно, набагато розумніше буде віддавати перевагу тільки зеленій масі з квітами і користуватися однією рослиною кілька років. Тим більше що лікувальні властивості всіх частин рослини практично однакові.

Застосування лікувальних властивостей ехінацеї в рецептах

  • Для зміцнення імунітету, для загального тонусу організму потрібно приготувати і пити відвар на основі лікувальних властивостей ехінацеї за наступним рецептом. Свіжі або сухі подрібнені квіти ехінацеї заливають окропом з розрахунку 1 столова ложка на 500 мл води, ставлять на водяну баню, гріють протягом 20 хвилин, потім проціджують і п’ють по 50-60 мл двічі на день перед їжею.
  • Для того щоб позбутися від набряків, зняти запалення при захворюваннях суглобів або при частих головних болях спробуйте пити відвар на основі лікувальних властивостей ехінацеї, приготований таким чином. Візьміть подрібнені лиття ехінацеї, залийте їх окропом з розрахунку 1 чайна ложка на 250 мл води, поставте на водяну баню, грійте 30 хвилин, потім зніміть, дайте охолонути, процідіть і приймайте 3 рази в день перед їжею по 1 столовій ложці.
  • Лікувальні властивості цієї рослини допоможуть вам повернути апетит або впоратися з втомою, вилікувати захворювання шлунку, кишечника, печінки і нирок. Потрібно тільки залити суху подрібнену ехінацею окропом з розрахунку 1 столова ложка на 250 мл води, дати настоятися 30 хвилин, процідити і пити 3 рази на день по 80 мл настою перед їжею.
  • Щоб зміцнити імунітет і попередити захворювання в період вірусних епідемій або при будь-якому захворюванні інфекційного характеру приготуйте і приймайте спиртову настойку на основі лікувальних властивостей ехінацеї. Для цього свіжі подрібнені листя і суцвіття заливають горілкою з розрахунку 5 столових ложок на 500 мл. Можна використовувати і суху ехінацею, але тоді потрібно взяти 3 столові ложки сировини. Ємність закривають кришкою і ставлять в темне місце на 2 тижні. Періодично струшуйте, щоб вміст добре перемішався. Через 14-15 днів процідити і приймати 3 рази на день до їди по 20 крапель настоянки, розвівши їх в невеликій кількості води.
  • При безсонні, підвищеному нервовому збудженні, частих головних болях можна скористатися наступним рецептом. Сушені листя і квіти ехінацеї розтерти в порошок і змішати з медом з розрахунку 1 столова ложка ехінацеї на 3 столових ложки меду, це тільки посилить лікувальні властивості ехінацеї. Перемішайте до однорідності, закрийте кришкою і дайте настоятися в темному місці протягом 15 днів. Приймати по половині чайної ложки перед сном.

Головний видавець і засновник сайту healthapple.info з 31 травня 2017 року. Редактор статей на сайті.

Ехінацея (лат. Echinacea) – лікувальні властивості і протипоказання

Рослина досягає від 60 до 100 см у висоту. У нього невеликий корінь і прості або розгалужені червоні стебла. Знизу розетки листя мають жорстку шорстку поверхню і довгасту яйцеподібну форму. Вище листя переходять в яйцеподібні з гострим кінцем.

Квіти обгорнуті в три ряди гострих листочків і ростуть по одному. Кошики з краю темно-малинові, язичкові, що не утворюють плодів. Квіти в середині темно-червоні, в формі трубочок, на верхівці п’ять зубчиків, що утворюють сіро-буру коробочку з насінням.

Цвіте пурпурна ехінацея з липня по серпень. Зустрічається в квітниках і садах України на півдні і в середній смузі. Батьківщина рослини – Північна Америка.

Фармацевтичні продукти

Лікарських препаратів на основі ехінацеї пурпурової сучасний фармацевтичний ринок нараховує більше трьох сотень. Вони випускаються у формі таблеток, капсул, спиртових настоянок, мікстур від кашлю, льодяників і фіточаїв. Можна придбати сушений продукт або трав’яний збір, в складі якого також буде присутній лікарська трава.

Найпопулярнішим видом медикаменту вважається настоянка, ціни на неї різні й залежать від фірми виробника. Так, вітчизняні компанії (ГаленоФарм) пропонують продукти з відбірної сировини вартістю від 35 гривень, ціна імпортних в кілька разів вище.

Німецькі Ратиофарм або Сандоз пропонують аналогічні засоби в 3-4 рази дорожче: ціна Иммунала, в основі якого сік рослини, становить в середньому 252 рубля.

склад рослини

Ехінацея пурпурна лікувальні властивості придбала завдяки ефірному маслу з органічними сполуками та вуглеводнями (сеськвітерпенов). Особливо великі цілющі властивості мають корені.

Вони містять:

  • органічні кислоти з фітостерини;
  • смоли;
  • бетаїн;
  • ехінакозід.

Якими цілющими властивостями володіє рослина

Активні компоненти ехінацеї пурпурової борються з вірусами, бактеріями, утвореннями злоякісного характеру, зупиняючи їх зростання і розвиток. Вони впливають на імунну систему і підсилюють її роботу.

Рослинні препарати м’яко впливають на кору надниркових залоз, борються із запаленнями, грибками і вірусами, активізують захисні сили організму для боротьби з хворобами та недугами. Вони надають антибактеріальну дію. Рослинні препарати лікують гепатит, екземи, гінекологічні і урологічні недуги, борються з онкологією.

Ехінацею рекомендують приймати при лікуванні бронхітів в будь-якій формі, тонзилітів, грипу, пневмонії, гепатиту, нефриту, герпесу, артриту, простатиту і інших захворювань.

Настій коренів і квітів, а так само витяжка зі свіжих суцвіть, працює як антисептик, здатний зменшити біль, допомагає загоєнню тканин після обмороження і ран.

Народні цілителі застосовують траву зовнішньо при виразках, гнійних ранах, фурункулах, пролежнях, після опіків. Рослина не отруйно і його приймають всередину при інфекціях.

Корисні властивості для організму

Вплив ехінацеї вивчено досить добре. Але вчені стверджують, що вони знають далеко не всі про цей унікальний рослині. З того, що відомо, можна зробити певні висновки про результати позитивного впливу на організм людини.

  1. Протимікробні, а також протизапальні властивості використовуються при проведенні комплексного лікування вірусних, простудних, інфекційних, грибкових патологій, що викликають запальні процеси в різних органах і системах.
  2. Препарати на основі ехінацеї використовуються як загальнозміцнюючий засіб для швидкого відновлення після перенесених хвороб.
  3. Полісахариди забезпечують синтез клітин-хелперів, стимулюючи активність білих тілець крові.
  4. Виражену антиоксидантну дію допомагає організму боротися з впливом негативних факторів навколишнього середовища.
  5. Активні речовини з антиканцерогенними якостями блокують мутацію клітин, ніж запобігають онкологію. А при її наявності не дають метастазировать пухлини. Також з їх допомогою з організму виводяться токсини, солі важких металів.
  6. У лікуванні дерматологічних захворювань настоянку застосовують зовнішньо, у компреси, примочки, аплікаціях. Це сприяє швидкій регенерації тканин, загоєнню ран і виразок.

Ехінацея позитивно впливає на процеси обміну, стимулює роботу печінки і нирок, зменшує кількість продуктів азотистого обміну, ніж запобігає розвитку хронічних захворювань.

Показання до застосування для жінок, чоловіків

Лікувальні засоби з ехінацеєю рекомендують застосовувати у випадках:

  • гінгівіт і зубний біль;
  • отруєння;
  • шкірні проблеми;
  • складні переломи і прискорення їх загоєння;
  • герпес;
  • погана згортання крові;
  • ангіна, ларингіт, тонзиліт;
  • порушення роботи сечостатевої системи;
  • артрози і радикуліти.

Ехінацея пурпурова, лікувальні властивості якої допомагають усунути набряки, здатна замінити сечогінні препарати. Корисну траву використовують при депресії, стомлюваності, безсонні Народні цілителі лікують травним зборами чоловіче і жіноче безпліддя.

У рослині багато клітковини і крохмалю, і вводячи його в щоденний раціон, виводять токсини і шлаки, впливають на роботу кишечника. Порошок з сухого кореня допомагає перетравлювати їжу і усуває процеси гниття. При гастритах застосовують настої і відвари.

Трава знижує апетит і потяг до солодкого, і тому корисна людям з надмірною вагою. Зовнішні препарати використовують в якості примочок і компресів при лікуванні шкірних захворювань і герпесу, обробці травм і ран.

Лікувальна ехінацея для жінок

Лікарські засоби з ехінацеєю широко використовують для усунення різновікових проблем зі здоров’ям жінок. Препарати з ехінацеєю ефективні в лікуванні:

  • запалення яєчників і шийки матки;
  • циститу;
  • пієлонефриту.

Позитивна динаміка так само спостерігається після курсу лікування хламідіозу, гонореї, сифілісу і кандидозу. Мікроелементи, що входять до складу рослини, нормалізують жіночий гормональний фон шляхом сприятливого дії на щитовидну залозу і наднирники. Здорова гормональна система – запорука відмінного загального самопочуття жінки.

Протипоказання до застосування

Використовуючи рослинні препарати, слід дотримуватися медичних показників.

Засоби заборонено приймати:

  • Під час вагітності та грудному вигодовуванні.
  • Туберкульоз.
  • Онкологія і лейкоз без ремісії.
  • Аутоімунні розлади.
  • Розсіяний склероз.
  • Індивідуальна непереносимість компонентів.

До прийому препаратів варто ставитися з обережністю пацієнтам з цукровим діабетом – порошок з коріння здатний виробляти і накопичувати інсулін. Корекцією лікування може займатися тільки лікар.

Хворі з ВІЛ-інфекції, поліартритом і вовчак страждають від слабкого імунітету, а його активація препаратами може негативно відбитися на стані пацієнта. Препарати не призначають дітям до 12 років через нестійку дитячої нервової системи. У них ехінацея може спровокувати безсоння і перезбудження.

Передозування здатна спровокувати зниження артеріального тиску.

Можлива поява свербежу та набряків. Курс прийому препарату не повинен перевищувати 2 тижні, щоб уникнути ускладнень і негативного результату.

Інструкція по застосуванню ехінацеї

Ехінацею виробляють в декількох лікарських формах.

настоянка

Спиртова настоянка призначається при виразці, аденомі, гінекологічних хворобах, порушення травлення, при стресі і для поліпшення пам’яті. Для настойки заливають суху сировину горілкою або спиртом і і наполягають місяць в прохолодному темному місці. Пропорції: 50 г порошку на 0,5 л горілки.

Приймають по 20 крапель 3 рази на добу 10 днів. Необхідно провести 3 курси з перервою між кожним 3-4 дня. Під час лікування приймати напої, що містять спирт, заборонено.

Ехінацея в таблетках

Доза і тривалість прийому встановлює лікуючий лікар індивідуально. Призначають по 1 таблетці (пастилці) 3 рази в день дорослим і дітям з 12 років. Пастилки не ковтають, а розсмоктують. Довше 2 місяців приймати їх не рекомендується.

В ампулах і капсулах

Гомеопатичний препарат Ехінацея композитум С приймають 1-3 рази по 1 ампулі на тиждень. Прийом комплексного кошти можливий спільно з іншими ліками, призначеними лікарем.

Спосіб використання проти герпесу

В інструкції до препарату йдеться, що таблетки можна приймати, розжовуючи, розсмоктуючи або ковтаючи. Причому роблять це незалежно від прийому їжі. В інструкції із застосування Ехінацеї проти герпесу запропонована наступна схема прийому з урахуванням вікової групи хворого:

  1. Дорослі люди і підлітки старше дванадцяти років приймають по таблетці 2 р / д. При цьому максимальне добове кількість може доходити до 4 пігулок, що дорівнює 400 мг препарату.
  2. Діти у віці від шести до 12 років приймають по одній пігулці раз на добу. Максимальну добову кількість становить 100 міліграм або 1 таблетка.

Тривалість лікування становить 10 діб для обох вікових груп. При цьому прийом препарату слід розпочати з появою перших ознак герпетичної інфекції у вигляді печіння, свербіння і болю в місці появи майбутніх висипань. Максимальна тривалість щоденного прийому становить 14 діб.

У профілактичних цілях препарат приймають у зазначеній віковому дозуванні через день. Тривалість прийому – 20 днів. При терапії часто рецидивуючих форм герпетичної інфекції лікування повторюють через три тижні.

Як збирати і зберігати траву і коріння ехінацеї

У багаторічників цілющою силою володіє вся рослина.

Сировину збирають, дотримуючись правил:

  • коріння копають восени після дозрівання насіння, і навесні до початку вегетації, в цей час вони мають найбільшу лікувальної силою;
  • збираючи суцвіття, беруть одні головки;
  • надземну частину рослини збирають в будь-який час вегетаційного періоду.

Коріння очищають, миють, дрібно ріжуть і сушать при температурі в 40-60 ° С до такого стану, коли вони легко ламаються і не мають м’яких частин. Суху сировину зберігають не більше року в закритій скляній банці або полотняній мішечку.

Для збору надземної частини рослини є свої терміни. У молодого кущика першого року посадки листя зрізають і сушать восени. На наступний рік після відростання квітки збирати листочки можна вже з весни.

Вплив ехінацеї на імунітет

Як ми вже згадували, полісахариди відповідають за вироблення лімфоцитів, що забезпечують опірність організму до вторгнення чужорідних агентів.

Тепер же настав час звернути увагу на не зовсім знайомий компонент міжклітинної рідини, що відповідає за розподіл клітин, їх непроникність, водно-сольовий баланс, процеси обміну і клітинного дихання. Це гіалуронова кислота.

Про неї більше знають жінок і то тому, що ця речовина є важливим компонентом антивікових косметичних засобів по догляду за шкірою. Але це не єдине і не найважливіше значення гиалуроната.

Кислота не допускає проникнення в здорові клітини патогенів. І як наслідок, запальні процеси не можуть розвиватися в міжклітинному просторі. Для них це своєрідний «вакуум», де немає умов для розмноження.

Ця чужорідна агенти провокують хімічні реакції, результатом яких є синтез гіалуронідази – антипода гіалуронової кислоти. Таким чином, клітинні мембрани руйнуються і патогени безперешкодно потрапляють всередину клітини, викликаючи мутації.

Як наслідок – розвиток практично всіх захворювань, в тому числі онкологічних. Ехінацея блокує процес вироблення гіалуронідази і забезпечує збереження гіалуронової кислоти.

Рецепти з використанням трави для чоловіків, жінок

Дуже корисний у весняний період вітамінний салат з листочків ехінацеї, кропиви і кульбаби з маслом.

Після початку цвітіння бутони збирають для чаю і лікувальних зборів. Старі квіти не беруть, вони не приносять користі. На чашку чаю беруть 1 листочок. Велика кількість ехінацеї менш результативно. Мед в чай ​​з рослиною не кладуть, але його можна їсти, запиваючи напоєм.

Простудні захворювання, нежить, грип, ГРВІ

При застуді і грипі лікуються настоєм. Беруть по 1 ч. Л. порошку з трави і коріння, 3 сухих суцвіть. Взяти 200 мл води, закип’ятити і залити сировину. Закрити кришкою і настоювати 40 хв. Це норма прийому на 1 раз. Проціджений настій приймати для лікування 3 рази, а для профілактики – 1 раз в день.

підвищення імунітету

Ехінацея пурпурна (лікувальні властивості імуномодулятора є основними у рослини) ефективно зміцнює здоров’я.

Основна форма прийому ехінацеї пурпурової – чай

Для підвищення імунітету є багато рецептів:

  • Чай з сухою або свіжою травою корисний після операцій, прийому антибіотиків, під час застуди. На склянку окропу беруть 1 ч. Л. Трави, заварюють і залишають на 1 годину для настоювання.
  • Настій підвищує активність, збільшує енергію, знімає втому. 1 ст. л. трави кладуть в термос, заливають на ніч окропом (0,5 л), закривають і залишають до ранку.

Цистит і уретрит

Урологічними недугами страждають багато людей обох статей. Інфекція вражає слизову сечового міхура і доставляє неприємні відчуття. Для лікування цієї недуги успішно застосовують ехінацею. Засіб безпечне, але дієвий. Воно не тільки знімає симптоми, але і усуває причину виникнення недуги.

Рослина має протимікробну дію, зупиняє запальний процес і допомагає загоєнню. Фітотерапія благотворно впливає на організм, не викликаючи побічних ефектів і негативних наслідків.

Уретрит називається протікає в сечівнику запальний процес. Лікується хвороба антибіотиками і фізіотерапією. Багато пацієнтів вдаються до порад травників і користуються препаратами з ехінацеєю. Трава містять ехінакозід – натуральний антибіотик.

При циститі і уретриті приймають настої, таблетки, капсули і фіточай. Препарати купують в аптеці або готують самостійно. Настій отримують, заливши 1 ст. л. рослини 1 склянках окропу і наполягаючи на водяній бані 30 хв.

Лікуються за схемою:

  • перший раз – 40 крапель;
  • через 2 години-20 крапель.

На другий день приймають по 20 крапель тричі на день. В подальшому лікуються так само. Тривалість курсу лікування визначає лікуючий лікар.

Захворювання сечового міхура і нирок

Проблеми з сечостатевої системою вирішують за допомогою свіжої трави і сухим сировиною. Препарати приймають всередину, роблять з травами ванни. для виготовлення спиртової настоянки заливають спиртом або горілкою подрібнені листя і настоюють 10 днів.

Приймати слід перед їжею по 25 крапель 3 рази на день. Приймати щодня настої не бажано, щоб не спровокувати загострення хвороби. Все хороше корисно в міру.

хвороби шлунково-кишкового тракту

Поліпшити апетит, зняти втому і нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту допомагає настій сухого порошку з коріння і листя рослини. Для приготування 1 ст. л. сировини заливають 200 мл гарячої води. Через 30 хв. настоювання приймають по 1/3 склянки перед їдою 3 рази на добу. Курс лікування 10 днів. Для його повторення потрібна перерва в 5 днів.

Дуже корисний для шлунка масляний настій. Беруть 50 г порошку з сухих коренів і заливають 200 г рослинного масла. Забирають на місяць у темне і прохолодне місце. Потім приймають через годину після їжі по 1 ложці 2 рази в день.

Головні, суглобові болі

Позбутися від болю в голові, поліпшити пам’ять, нормалізувати сон допоможуть трава і коріння з медом. Для цього змішують 1 ст. л. сухої сировини і 3 ст. л. меду. Приготоване ліки прибирають на 10-15 днів, потім приймають по ½ ч. Л. з чаєм перед сном.

Для хворих суглобів роблять відвар: 2 ч. Л. Порошку з сухого листя заливають 2 ст. води, ставлять на водяну баню і тримають 30 хвилин, остуджують і приймають перед їжею по 1 ст. л. 3 рази на день. Відвар зупиняє запальний процес, зменшує набряклість, виводить з організму зайву рідину.

Аденома простати

При наявності доброякісної гіперплазії передміхурової залози ефективність лікування збільшують спиртові настоянки ехінацеї. Але чоловікам слід знати, що приймаючи ці кошти для підтримки імунної системи, зменшується можливість дітородіння. Тому приймати препарати в молодості не бажано.

Вони стають нешкідливими після 50 років. Ехінацея робить сильний протидії бактеріальне і запальну дію, зменшує больовий синдром і зміцнює імунітет. При лікуванні простатиту в будь-якій формі одужання настає швидше, якщо приймати настоянку, розчинивши в 0,5 склянці води 5 крапель.

лімфаденіт

Ехінацея пурпурова, лікувальні властивості якої допомагають зміцнити імунітет, утворює лімфоцити, що захищають клітини і виводять чужорідні речовини, шкідливі мікроорганізми і ракові клітини.

Потрапила всередину інфекція сприяє початку запалення і розвитку хвороби, і вчасно вживати заходів дуже важливо. Для лікування лімфаденіту на ¼ склянки води беруть 10 крапель настоянки. Приймають засіб 4 рази на добу.

Запалення порожнини рота і горла

Хвороби горла і рота лікують масляним розчином. Порошок з висушеного кореня в кількості 50 г заливають 200 мл нерафінованої олії і настоюють 30 днів. Проціджений настій п’ють по 1 ст. л. після їжі 2 рази в день.

Нервові розлади, стрес, хронічна втома

Організм людини працює за сигналами, що надходять від нервової системи. Якщо вони йдуть нерегулярно або з помилкою, захисні функції організму знижуються, робота внутрішніх органів порушується, самопочуття погіршується. Такі симптоми розвиваються на тлі стресу або з інших причин.

Виправити становище допоможуть вітаміни, БАДи, фітопрепарати, чай, збори і настої, приготовлені за народними рецептами. При порушенні сну і стресі порошок ехінацеї змішують в пропорції 1 до 3 з медом і, зробивши маленькі кульки, п’ють з ними чай або запивають водою, приймаючи 3 рази на добу. Ліки прискорює одужання.

Відкриті рани, фурункули, виразки, опіки

Препарати з порошком трави активно борються з вірусами і мікробами. Прийом настоянки зміцнює здоров’я і підсилює дію хімічних препаратів. Місцеве застосування соку прискорює загоєння тканин після поранень, травм і опіків, а прийом всередину відвару з 1 ч. Л. сировини і 250 мл води допомагає згортання крові.

Примочки і компреси з настойкою рослини використовують при екземі, пролежнях, фурункулах і псоріазі.

коньюктивіт

Лікувати очні хвороби травами не рекомендується. Але коньюктивит часто провокують простудні захворювання і, приймаючи настойки і відвари, виліковуються швидше, а рецидиви наступають рідше.

Для приготування ліків 1 ч. Л. дрібного сухого сировини заливають 1 ст. окропу і 30 хв. тримають на водяній бані. Беручи відвар 3 рази в день по 1/3 склянки, сприяють поліпшенню зору і позбавлення від коньюктивита

вірус ВПЛ

Вірус викликає поява бородавок і кондиломи.

Спровокувати хворобу можуть різні причини:

  • шкідливі звички;
  • слабкий імунітет;
  • велика кількість сексуальних партнерів;
  • порушення в роботі шлунково-кишкового тракту;
  • відсутність гігієни.

Папілома виявляється доброякісними утвореннями на тілі і супроводжується свербінням, почервонінням і лущиться шкірою. Лікують захворювання ліками і травами, використовують сік ехінацеї, відвари з її листя і коренів, і екстракти рослини.

Для виготовлення ліків свіжі коріння чистять, подрібнюють, кладуть у скляну тару і заливають спиртом або горілкою. Тримають настойку в темряві 2 тижні і п’ють 3 рази на добу перед їдою по 20 крапель 1-2 місяці. Листя заварюють як чай. Дія кошти засновано на його здатності піднімати імунітет і вбивати віруси в організмі.

Використання для шкіри і волосся: рецепти

Препарати з ехінацеєю в складі не тільки лікують, а й повертають гарний вигляд. Вони рятують від прищів, вугрів, випадання волосся.

Рецепт настою для волосся №1:

  1. В емальований посуд поміщають суху сировину з трави і суцвіть рослини, заливають теплою кип’яченою водою, закривають кришкою і настоюють 8 годин.
  2. Настій додають в маски або протирають їм шкіру голови.

Рецепт настою для волосся №2:

  1. Сировина в кількості 50 г заливають 1 л горілки.
  2. Забирають на 20 днів у темне місце.
  3. Проціджують настій і протирають їм місце випадіння волосся.

Маска для зміцнення волосся №1

Змішують 1 ст. л. настою ехінацеї, 1 жовток курячого яйця і 3 ст. л. реп’яхової олії. Сумішшю обробляють коріння волосся і залишають на 1 годину, потім змивають теплою водою.

Маска №2 від лупи на волоссі

Якщо турбують лупа і свербіж, готують цілющий засіб: збивають 2 ложки касторки і 1 ложку настою ехінацеї, додають 1 ч. Л. меду і перемішують. Наносять засіб на шкіру голови на 1.5 години, потім змивають водою.

Після миття голову споліскують охолоджені і процідженим відваром з 1 ст. л. сухого листя і 1 л води, витриманих 15 хв. на водяній бані.

Ехінацея доглядає за шкірою обличчя, рук і всього тіла. Вона заспокоює і знімає роздратування, активізує вироблення організмом колагену, сприяючи омолодженню, загоює рани.

Рецепт ванночки для рук №1

2 ст. л. сухої сировини заливають 1 л окропу і настоюють протягом години. Додати ще 1,5 л води і 100 г солі. Опустити руки в ванночку і тримати 30 хв. Акуратно обсушити рушником.

Рецепт ванночки № 2

Взяти 5 чайних ложок сухої трави на 1,5 л окропу. Наполягати 40 хвилин, потім вилити у ванну для купання. Цей рецепт здатний загоєнню ран і має антибактеріальну дію.

Лосьйон для особи

При жирному типі шкіри обличчя корисно протирати рослинним лосьйоном, що прибирають блиск. Для його приготування беруть по 20 г трав ромашки і череди, і 25 г сухої сировини з коренів і трави ехінацеї. Влити 0,5 л спирту або горілки. Настоювати 2 тижні. Перед застосуванням процідити.

Препарати з ехінацеєю добре діє на проблемну шкіру, повертаючи красу і доглянутий вигляд. Рослина не робить побічних ефектів і цілком безпечно.

Що потрібно враховувати

Ехінацея завжди була дуже популярна в США (де вона росте, як у нас чебрець або материнка), а тепер мода на неї поширилася і в інших країнах. Ця рослина дійсно добре допомагає при застуді, тому багато хто сприймає його не тільки під час хвороби, але і в профілактичних цілях.

Тим, хто жодного разу не брав ехінацею, перш ніж вводити її в свій раціон, потрібно порадитися з лікарем. Якщо протипоказань немає, то пити ехінацеевий чай можна, але в дуже помірних кількостях. Не можна забувати, що це сильнодіючий лікарський рослина, а не звичайний чай.

Купувати БАДи з ехінацеєю для чоловіків, для жінок і для дітей можна тільки у перевірених постачальників, які дотримуються дозування і використовують якісну сировину.

Купуючи БАДи, потрібно уважно прочитати інформацію на упаковці. Так як лікарськими властивостями володіють три різних види ехінацеї, то на етикетці має бути зазначено, який саме вид входить до складу. Це можуть бути Echinacea purpurea, Echinacea angustifolia, або Echinacea pallida. Найчастіше використовується ехінацея пурпурова (Echinacea purpurea). Незважаючи на назву «пурпурна», квітки насправді можуть бути самих різних відтінків, тому різнобарвна сушена суміш бентежити не повинна – ніякого підступу в цьому немає.

Приймати ехінацею в будь-яких видах довше, ніж два тижні поспіль не рекомендується, так як її дію при регулярному використанні ніхто не вивчав.

Необхідно уникати прийому БАДів або навіть звичайного чаю з цією рослиною на голодний шлунок. Це потрібно робити після їжі або, в крайньому випадку, запивати великою кількістю води.

Цікаво відзначити, що офіційна медицина не поділяє захоплень з приводу ехінацеї і вважає її звичайним лікарською рослиною, як, наприклад, м’яту або ромашку. Заяви «цілителів» і «травників» про те, що ехінацея здатна зцілювати рак, у професійних онкологів викликають бурю протесту. І справді, подібні твердження абсолютно голослівні, так як масштабних досліджень на цю тему ніхто не проводив.

Чи можна приймати ехінацею дітям: показання та протипоказання

Ехінацея пурпурна підтримує дитячий організм в період весняно-осінній загострень хвороб завдяки її лікувальним властивостям. Імунна система у дітей розвинена слабо і їм важче справлятися з хворобою. Трава підвищує кількість клітин імунної системи і активізує їх роботу, підвищує ріст шкідливих мікроорганізмів і вірусів.

При включенні імуностимулюючих препаратів в курс комплексної терапії збільшує позитивний ефект. Але настоянку можна вживати дітям до 12 років. Підліткам дають від 5 до 10 крапель 3 рази на день, але попередньо розбавляють їх водою 1 до 3. Результат досягається на другий тиждень лікування. Лікувати дітей рослинним препаратом довше 2 тижнів заборонено.

Відваром лікують застуду, застосовують для профілактики ГРЗ. Рекомендації прийому: п’ють до їжі по 1-2 ст. л. 3 рази на день. Рецепт виготовлення: 10 г порошку з коріння, листя і суцвіть заливають 0,5 л гарячої води і тримають на слабкому вогні 10 хвилин. Настоюють 2 години і проціджують.

Корисно вживання при застуді лікувального чаю. Його заварюють звичайним способом або наполягають в термосі.

Для прийому ліків є обмеження за віком:

форма препаратуЗ якого віку дозволено приймати
спиртова настоянкаЗ 12 років
таблеткиЗ 4 років

Крім цього протипоказаннями є:

  • інфекції ВІЛ;
  • СНІД;
  • лейкемія;
  • колагеноз;
  • туберкульоз легенів;
  • перенесена операція з пересадки органів;
  • хвороби печінки;
  • лікування антибіотиками цефалоспоринами.

Побічні ефекти трав’яні засоби не викликають, але виключити алергічні реакції не можна. Передозування загрожує появою нудоти, безсоння, головних болів і порушенням стільця.

Види і опис

Для зручності прийому аптеки пропонують препарати в різних формах. Основною діючою речовиною виступає сухий екстракт ехінацеї, допоміжні компоненти забезпечують посилення дієвості засоби і приємний смак.

таблетки

Круглі, коричневого відтінку, з вкрапленнями бежевого і шоколадного кольору. Містять моногідрат лактози, крохмаль, стеарат кальцію, упаковуються по 10 штук в пластикові блістери.

Пастілки

Плоскі, з шорсткою поверхнею і характерним запахом. Допускається наявність повітряних бульбашок і нерівномірність забарвлення (від кольору кави з молоком до коричневого). До складу входять рідка глюкоза, сахароза, ароматизатори. Розфасовуються в блістери по 2-12 штук.

гомеопатичні гранули

Дрібні кульки білого або світло-бежевого відтінку з лікарських трав і цукрового крупки. Упаковуються в пробірки або пластикові банки по 8 м

капсули

Біологічно активна добавка з екстракту ехінацеї, аскорбінової кислоти і цинку. Суміш покривають желатиновою оболонкою. Вживається як загальнозміцнюючий засіб. У пачці 30 штук.

для розсмоктування

Плоскі, світло-коричневого кольору таблетки, зі специфічним ароматом і гравіюванням. Допоміжні речовини: сорбітол, магнію стеарат, аспартам. В кожному стрип по 2-12 штук.

Крім таблетованій форми ехінацеї, фармацевтична промисловість випускає спиртову настойку, краплі, трав’яний збір для заварювання, фіточай, сиропи. Лікарські засоби доповнюють медикаментозну терапію і призначаються для підняття імунітету дітям і дорослим.

Запобіжні заходи

При зберіганні препарату слід дотримуватися обережності. Тривале зберігання ліків загрожує помутнінням розчинів і появою в них опадів. Але на ефективність лікування дані дефекти не впливають.

Лікувальні властивості ехінацеї пурпурової не означають вільний і безконтрольний прийом препаратів. Обережність важливо дотримуватися пацієнтам із захворюванням на цукровий діабет, захворюваннями печінки і алкоголізмом.

При наявності інфекцій з температурою і рецидивами хвороби дихальних шляхів необхідна консультація лікаря. Звернення до фахівця необхідно при появі дисфункції сечостатевої системи і наявності в сечі еритроцитів.

Оформлення статті: Володимир Великий

Можливі побічні дії

Незважаючи на цілющі властивості, рослина може викликати негативні явища, і навіть завдати шкоди організму.

При прийомі лікувального рослини в будь-якій формі, можна зіткнутися з такими побічними явищами:

  1. Шлунковий розлад. Нудота, пронос, блювота – часто зустрічає недуга після прийняття лікарської рослини. Хоч це і поширене, подальше застосування трави необхідно після консультації з лікарем, щоб не нашкодити своєму організму.
  2. Слабкість і запаморочення. Ще один поширений недуга, який не слід ігнорувати. Подальше застосування, тільки після консультації.
  3. Астматичні симптоми. Утруднене дихання, нестача повітря, задишка, утруднення в грудях – перші ознаки для виклику швидкої допомоги.
  4. Шкірні висипання. Після прийняття лікарського препарату, може статися алергічна реакція, у вигляді висипки, почервоніння і набряку. В цьому випадку, слід негайно припинити прийом, щоб уникнути набряку Квінке або анафілактичного шоку.
  5. Різке підвищення температури тіла. Рідко зустрічає явище. Але для того, щоб себе убезпечити, потрібно звернутися до лікаря для подальшого застосування лікарського препарату.

Якщо після прийняття виник дискомфорт або хоч один побічний ефект, прийом препарату необхідно припинити і відразу звернутися до фахівця.

Побічні явища для певної групи людей

Хоч квітка і вважають нешкідливим, але існує певну групу людей, які схильні до побічних ефектів і рослина діє на них негативно. До такої групи належать:

Люди з алергією на пилок, вагітні та, з аутоімунним захворюванням, які беруть імунодепресанти. При прийомі трав’яного ліки, у цієї групи відбувається прогресивна стимуляція імунної системи, що призводить до виникнення побічних ефектів і погіршення самопочуття.

Довгострокові побічні ефекти

До доповнення до всіх неприємностей, пов’язаних з прийомом ехінацеї, існують ще довгострокові побічні явища. Вони спостерігаються у осіб які беруть трав’яні ліки без дотримання правил прийому:

Для того щоб не зіткнутися з такими серйозними проблемами, необхідно дотримуватися допустиму дозу і не перевищувати 8 тижневий курс.

Ехінацея: лікувальні властивості, показання та протипоказання до вживання, особливості застосування в дитячому віці і при вагітності

Ця рослина має унікальний склад, завдяки якому з’являються багато лікувальних властивостей. Основні компоненти ехінацеї:

  • вітаміни, мікро і макроелементи;
  • флавоноїди;
  • есенціальні ліпіди;
  • полісахариди;
  • похідні речовини від кавової кислоти;
  • алкіламіди.

Квітки ехінацеї мають лікувальні властивості, мають велику кількість корисних компонентів – ефірні масла, смоли, органічні кислоти, дубильні речовини. Загальнозміцнюючі і тонізуючі властивості рослини досягаються за рахунок наявності антиоксидантів – ехіноціна, ехінолона.

Важливо! У складі всіх частин квітки виявлений селен, цинк, калій, срібло, кальцій, кобальт і багато інших мікроелементів.

У лікувальних цілях також застосовується розвинене кореневище, яке володіє унікальним хімічним складом. Основними компонентами підземної частини квітки є ефірні масла, інулін, фенолкарбонові кислоти, глюкоза, бетаїн, смоли.

Лікувальні властивості

Завдяки наявності в складі рослини заліза значно поліпшується хімічний склад крові, збільшується кількість червоних кров’яних тілець. Кальцій допомагає збільшити міцність кісток, кремній позитивно впливає на освіту і швидке зростання нових тканин організму.

Селен, кількість якого просто величезна в ехінацеї, значно збільшує захисні функції організму, він краще чинить опір атаці різних вірусів, інфекцій, бактерій.

Інулін прискорює обмін речовин, бере участь у розщепленні жирів, виводить з тканин шкідливі речовини. Цей елемент позитивно впливає на імунітет, печінку, збільшує міцність кісток, знижує кількість цукру в крові.

Важливо! Корисними властивостями володіють квітки, кореневище, листя і стебла рослини.

Ехінацея входить до складу багатьох лікарських препаратів і засобів домашнього приготування. Потрапляючи в організм людини, знищує хвороботворні мікроорганізми – кишкову паличку, стафілокока, стрептокок.

Лікувальні властивості рослини:

  • підвищує захисні функції організму;
  • протизапальні;
  • антибактеріальні;
  • противірусні;
  • очищення організму від шкідливих речовин;
  • протигрибкові.

Ехінацея також має протиалергічні властивості, виводить з організму зайву рідину, прискорює обмін речовин.

Важливо! Підземна частина рослини застосовується при лікуванні опіків, прискорює загоєння ран, сприяє зупинці кровотеч.

Регулярне вживання препаратів з вмістом квітки значно уповільнює процеси старіння, прискорює регенерацію всіх тканин організму, пригнічує ріст, утворення злоякісних та доброякісних пухлин. Унікальні засоби позитивно впливають на здоровий вигляд волосся, нігтів, шкірних покривів.

Омолоджуючу дію ехінацеї досягається за рахунок очищення кровоносної, лімфатичної системи від вільних радикалів і інших шкідливих речовин, які отруюють організм, сприяють активації процесів старіння.

Ехінацея для чоловіків

Ця рослина надає виключно позитивну дію на чоловічий організм, особливо на органи і системи, які відносяться до статевій сфері. Воно здатне знімати запальні процеси, пригнічувати розмноження грибків, знищувати інфекції та віруси.

Важливо! Деякі дослідження показали, що чоловікам, які хочуть мати дітей, не потрібно захоплюватися лікуванням за допомогою ехінацеї, оскільки вона погіршує рухливість сперматозоїдів, пригнічує вироблення тестостерону.

Засоби, приготовані з рослини, допоможуть при:

  • простатиті;
  • запальних процесах сечостатевої системи;
  • аденомі простати;
  • наявності інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Ехінацея в різній лікарській формі застосовується при раку, який вражає не тільки репродуктивну систему, а й інші органи. Дані кошти підвищують захисні функції організму, відбувається очищення від шкідливих речовин.

Цілюща рослина для жінок

Ехінацея незамінна при лікуванні багатьох жіночих хвороб, які можуть з’явитися в будь-якому віці. Вона досить ефективна при наявності:

  • кандидозу;
  • хламідіозу;
  • гонореї;
  • сифілісу.

Також кошти з вмістом рослини застосовуються при лікуванні запальних процесів яєчників, шийки матки, сечового міхура, нирок. Вони позитивно впливають на роботу надниркових залоз і щитовидної залози, що стимулює вироблення гормонів. Результатом цього є нормалізація гормонального фону, усунення проблем, які пов’язані з дисфункцією цих органів.

Лікувальні властивості для дітей

Застосування препаратів з вмістом рослини надає виключно позитивну дію на дитячий організм. Вони ефективні для профілактики простудних захворювань, грипу. Регулярне вживання ехінацеї значно підвищує опірність організму від різних інфекцій, вірусів, бактерій.

Важливо! Не рекомендується застосовувати засоби на основі квіток і коренів рослини для лікування дітей віком до 3 років.

  1. Настоянка, відвар, настій, чай будуть ефективними ліками при лікуванні отиту, стоматиту, запалення ясен. Ними можна змащувати укуси комах, порізи.
  2. При простудних захворюваннях, бронхіті, ангіні можна використовувати інгаляції, приймати теплі ванни з використанням екстракту ехінацеї.

Рекомендується проводити ароматерапію, яка не має протипоказань, позитивно впливає на самопочуття крихти, підвищує імунітет.

Важливо! Якщо вам цікаво прочитати про користь ехінацеї для імунітету детально, то перейдіть за посиланням.

Застосування унікальної рослини для шкіри

Різні косметичні засоби, що містять в своєму складі екстракт ехінацеї, надають на шкіру, волосся чудове дію. Вони знімають запалення, стимулюють процеси регенерації, підвищують еластичність і пружність шкіри.

Важливо! Шампуні, маски на основі ехінацеї покращує ріст волосся, вони не січеться. Також можна позбутися лупи.

Якщо використовувати водяні настої, спиртові настоянки для протирання обличчя можна усунути мішки під очима, поліпшити стан шкіри. Дані кошти будуть ефективні при наявності захворювань:

  • екземи;
  • герпесу;
  • псоріазу;
  • кропив’янки.

Екстракт ехінацеї допоможе при наявності папіломи, бородавки, фурункулів.

Для поліпшення стану шкірних покривів на всьому тілі рекомендується приймати теплі ванни з додаванням свіжого відвару.

Настоянка ехінацеї – лікувальні властивості і протипоказання

Спиртова настоянка з даної рослини володіє багатьма корисними властивостями. Вона показана:

  • при болях в суглобах;
  • при діабеті;
  • при гепатиті;
  • при запальних процесах сечостатевої системи;
  • для підвищення імунітету.

Спиртову настоянку приймають всередину по 1-2 мл, які потрібно розвести в невеликій кількості води. Виспівує такий еліксир тричі на день до їди протягом 8-10 днів. Після цього зробіть перерву на 3-5 днів, при необхідності продовжите лікування.

Важливо! Настоянка ехінацеї має свої показання до застосування, докладно про це можна прочитати тут. Вона категорично протипоказана для лікування дітей. Також засіб підвищує тиск, тому не застосовуйте його при вираженій гіпертонії.

Також дані ліки можна приймати як зовнішній засіб. Розтирайте їм груди, спину при бронхіті. Прикладайте компреси з вмістом спиртового екстракту при шкірних захворюваннях.

Як приготувати в домашніх умовах

Щоб отримати цілющий засіб потрібно використовувати суху сировину. Найкраще купити траву в аптеці, лише тоді можна бути впевненим в її якості.

Для настоянки візьміть 25-30 г сушеного листя, квіток і стебел рослин. Покладіть їх в скляну ємність і залийте 450 мл горілки. Дану суміш наполягайте в темному прохолодному місці протягом 19-22 днів. Потрібно постійно струшувати ємність, щоб витягти з трав максимальну користь.

Після закінчення даного терміну процідіть настоянку і використовуйте за призначенням.

Рецепти народної медицини

Для лікування великої кількості захворювань, підвищення захисних функцій організму, прискорення обмінних процесів застосовуються відвари, настої.

Важливо! При правильній посадці і догляду за ехінацеєю у вас завжди буде це лікарська рослина.

цілющий відвар

Для приготування ліків потрібно:

  1. Візьміть 1 ст. л. сушеного сировини, яке потрібно попередньо подрібнити.
  2. Залийте його 450 мл окропу. Томіть на маленькому вогні, протягом 25 хвилин.
  3. Наполягайте протягом 35 хвилин, після чого процідіть.

Приймайте по 120 мл теплої рідини тричі на день для поліпшення роботи підшлункової залози, травної системи. Курс лікування становить 9-12 днів.

Настій на холодній воді

Даний засіб буде ефективним при схудненні, для поліпшення імунітету.

Для приготування настою візьміть 1-2 ст. л. трави, які залийте 260 мл холодної кип’яченої води. Наполягайте протягом 8-9 годин, після чого процідіть.

Вживайте по 150 мл 2-3 рази на день до їди протягом 10-15 днів.

Протипоказання до застосування

Незважаючи на велику кількість корисних властивостей, кошти з вмістом ехінацеї має деякі протипоказання, про які потрібно знати перед застосуванням.

Ця рослина категорично заборонено для лікування маленьких дітей до 3 років, вагітних і жінок, що годують.

Варто утриматися від вживання унікального квітки при наявності:

  • аутоімунних захворювань;
  • безсоння;
  • гіпертонії;
  • СНІДу;
  • гострої ангіни.

Незважаючи на деякі протипоказання, лікування за допомогою ехінацеї показує виключно позитивний результат на здоров’я.

Рослина має унікальний склад, містить велику кількість вітамінів і корисних речовин, які дуже потрібні людині.

Ехінацея – корисні властивості і протипоказання

Іноді рослини володіють такою цілющою силою, яку, часом, не мають багато лікарських препаратів. У випадку з ехінацеєю природа і медицина встали на одну сторону.

Квіти, коріння і листя пурпурової ехінацеї стали основою ліків з протизапальними, противірусними, протигрибковими, антисептичними, сечогінними, протиалергічні, імуномодулюючими, бактерицидними і протиревматичними властивостями.

Особливо часто ехінацею застосовують в боротьбі з сезонними ГРВІ та зниженням імунітету у дітей.

Що таке ехінацея

Красиві квіти сімейства айстрових різних відтінків «живуть» в садах багатьох дачників. А ехінацея пурпурова ще і в аптечках, завдяки своїм лікувальним властивостям.

Багаторічна рослина родом з Північної Америки культивується на території України і країн СНД. Препарати ехінацеї вважаються потужними імуномодуляторами природного походження.

Їх можна застосовувати навіть при вагітності і лактації і в дитячому віці, природно, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

У складі ехінацеї різноманітність мінеральних та біологічно активних речовин:

  • Залізо, селен, калій, кальцій, срібло, кобальт, марганець, магній, цинк і ін. Живлять організм і беруть участь в життєво важливих функціях.
  • За імуномодуляцію відповідають полісахариди, сапоніни, ефірні і жирні олії, глікозиди, інулін, органічні кислоти, алкалоїди, дубильні речовини, глюкоза, смоли, фітостерини.
  • Противогрибковую функцію виконують поліени.
  • За антисептичні властивості у відповіді фенольні кислоти.
  • Бетаїн попереджає розвиток інсульту і інфаркту.
  • Фенолкарбонові кислоти зміцнюють імунітет і мають сечогінні властивості.

користь ехінацеї

  • Зміцнення імунітету. Хороший імунітет – запорука міцного здоров’я.
  • Регенерація шкіри. Омолоджуючу дію, усунення «старечих плям», швидке загоєння ран і шкірних пошкоджень.
  • Захист серцево-судинної системи. Антиоксидантні властивості ехінацеї дозволяють знизити кількість шкідливого холестерину в крові, очистити судини від бляшок і підвищити їх еластичність.
  • Очищення організму: крові, лімфатичної системи в цілому, підвищення ефективності роботи печінки і нирок.
  • Нормалізація нервової системи. Лікування депресивних станів, перевтоми і нервового виснаження.
  • Захист від передчасного старіння.
  • Поліпшення обмінних речовин.
  • Онкопротекторное засіб.
  • необхідність в зміцненні імунітету (в сезон ГРВІ, при вагітності, при прийомі антибіотиків);
  • часті простудні захворювання;
  • жіночі захворювання, в тому числі молочниця;
  • хвороби печінки і сечового міхура;
  • вушні инфекциии;
  • лікування стрептокока, стафілокока, кишкової палички;
  • безсоння і підвищена дратівливість;
  • опіки, укуси комах (для зовнішнього застосування);
  • алергія.

Лікарські препарати на основі ехінацеї користуються високою популярністю в сезон грипу та ГРВІ. Все тому, що імуномодулюючі дії засобів доступні як дорослим, так і дітям (від 2 років). Особливо ехінацею оцінили мами. Дитина, відвідує дитячий садок або школу, схильний до захворювань. Щоб захистити його від застуди та грипу, досить пройти профілактичний курс.

Ехінацея – це прекрасний вибір і для вагітних і годуючих, звичайно ж, після консультації з лікарем. У період носіння дитини і лактації протипоказані антибіотики. А впоратися із захворюваннями і захистити організм просто необхідно. Але пам’ятай, що спиртові настої ехінацеї заборонені для застосування.

Форми випуску ехінацеї і правила прийому

настоянка

Спиртову настоянку ехінацеї можна придбати в аптеці або зробити самостійно. Приймати по 15 крапель перед їжею, розбавляючи водою або додаючи в чай. Курс: 14 днів.

Ехінацея в таблетках

Застосовується для профілактики і лікування грипу та застудних захворювань, при тривалому лікуванні антибіотиками. Приймати по 1 таблетці 3 рази на день дітям з 4 до 12 років, дорослим по 2 таблетки 3 рази на день. При інфекційних захворюваннях кількість прийомів рекомендується збільшити до 5 разів.

відвар

Фіточаї і відвари приймають перед їжею. У віці до 7 років – 1 ст.л. відвару; від 7 до 14 років – 2-3 ст.л. відвару; дорослим – півсклянки. Курс: 14 днів.

В ампулах або капсулах

Доза ін’єкцій препарату «Ехінацея композитум» для дітей визначається лікарем, дорослим рекомендується вводити 1 ампулу (2,2 мл) 3 рази на тиждень.

Як приготувати відвар з ехінацеї

Тобі знадобиться:

  • Подрібнена трава ехінацеї – 1 ч.л.
  • Вода – 1 склянка

Як приготувати:

Воду довести до кипіння. Додати траву ехінацеї, варити на повільному вогні 20 хв. Зняти з вогню і настоювати 30 хв., Після чого процідити отриманий відвар.

Протипоказання до препаратів ехінацеї

  • гострий лейкоз;
  • злоякісні новоутворення;
  • діабет;
  • індивідуальна непереносимість і алергія;
  • туберкульоз;
  • червона системна вовчак;
  • прийом без перерв;
  • вагітність і лактація – тільки після консультації з лікарем.

І пам’ятай, що займатися самолікуванням не можна ні за яких умов, якщо вирішив (-ла) пити ехінацею і використовувати її для лікування і профілактики дитини, спочатку потрібно записатися на прийом до лікаря.

Ехінацея дітям для імунітету: c якого віку, як застосовувати, рецепти, протипоказання

Діти більше дорослих схильні до різних вірусних і інфекційних захворювань. Багато в чому це обумовлено недосконалістю їх імунної системи. Для підтримки захисних властивостей організму на належному рівні часто застосовується ехінацея пурпурова .

Ця трава відрізняється багатим складом, завдяки чому вона надає тонізуючу і загальнозміцнюючу дію. Її здавна застосовували для позбавлення від багатьох недуг.

Головне, пам’ятати особливості застосування ехінацеї для зміцнення імунітету дітей та дотримуватися рекомендованих дозування.

Склад і корисні властивості ехінацеї

Ехінацея – рослина з сімейства складноцвітих. Її квітки мають приємний пурпурового кольору і тонкий аромат.

Застосування цієї трави – ефективний і безпечний спосіб захистити організм малюка від негативного впливу вірусів і бактерій.

Кошти на основі цієї рослини неодноразово демонстрували позитивні результати в ході клінічних випробувань. До його складу входять такі корисні речовини:

  1. Алкіламіди . Вони допомагають знімати больові відчуття. Їх часто використовують при виготовленні анестетиків широкого спектру дії.
  2. Інулін . Ця речовина збільшує кількість лейкоцитів, завдяки чому вони здатні швидко пригнічувати діяльність вірусів і бактерій.
  3. Вітаміни та мінерали . Ехінацея містить велику кількість заліза, магнію, алюмінію, марганцю та інших речовин, які потрібні людському організму. До складу трави входять також вітаміни корисні для імунітету, а саме А, С і Е.
  4. Полісахариди . З їх допомогою організм може протистояти вірусної і бактерійної інфекції.
  5. Ефірні масла . Стимулюють імунітет і захищають організм від патогенної мікрофлори.

Показання до застосування

Ехінацея широко застосовується в педіатрії. Вона має сильну протизапальну, протигрибкову, противірусну і жовчогінну дію. Допомагає боротися з проявом алергічної реакції і нормалізує роботу сечовидільної системи. Завдяки таким властивостям це лікарська рослина застосовується при наступних проблемах:

  • Гострі інфекційні захворювання, що супроводжуються запальними процесами в організмі.
  • Висипання на шкірі: фурункули, акне, псоріаз і так далі.
  • Активне розмноження герпесвирусов в тілі.
  • Терапія простудних захворювань, грипу.
  • Безсоння, різкі перепади настрою, підвищена агресивність і дратівливість.
  • Тривалий прийом антибактеріальних препаратів.
  • Алергія різних видів.
  • Лікування хвороб, спровокованих порушенням нормального обміну речовин.
  • Лейкопенія, викликана опроміненням.
  • Період відновлення після оперативного втручання.
  • Усунення головного і суглобного болю.

Ехінацея для дітей 2 років і старше часто застосовується для лікування кашлю, отиту, ангіни і нежиті. Вона допомагає швидко зупинити розвиток запального процесу і відновити здоров’я дитини. Її рекомендується приймати і для профілактики, особливо в тих випадках, коли малюк змушений жити в регіоні з несприятливою екологічною обстановкою.

Кошти на основі цього цілющого рослини знайшли застосування і в косметології. Їх зовнішнє застосування допомагає вирішувати проблеми зі шкірою, надавати їй здоровий вигляд.

Вплив на імунітет дитини

Найчастіше ехінацея для дітей застосовується для зміцнення імунітету. Ефективність цієї рослини обумовлена ​​входять до складу рослини флавоноїдами, вітамінами, мінералами, дубильними речовинами і ефірними маслами. Подібні засоби надають м’який вплив, а тому не завдають шкоди юному організму.

Потрапляючи в тіло людини, ехінацея провокує активну роботу огрядних клітин, підвищує кількість Т-лімфоцитів. Одночасно з цим вона призводить до викиду в кров інтерферону, який бореться з вірусами.

Що входять до складу рослини алкіламіди підсилюють фагоцитоз, завдяки чому побивається патогенна мікрофлора. У сукупності ці дії призводять до активної роботи імунної системи.

Дитині вдається швидше впоратися з будь-якими захворюваннями.

З якого віку можна починати терапію?

Ехінацея в лікувальних цілях застосовується у формі чаю, настойки, таблеток, екстракту і навіть ін’єкцій. Але не всі препаративні форми дозволено застосовувати для лікування дітей.

Малюкам у віці від 1 до 2 років фахівці іноді прописують слабкий настій трави. Таке лікування дозволено тільки в разі крайньої необхідності. Давати дитині ліки без призначення лікаря категорично заборонено.

Для немовлят застосування ехінацеї не припустимо.

У віці до 2 – 4 років можна проводити терапію за допомогою чаю, сиропу або таблеток, до складу яких входить це лікарська рослина. Такі кошти часто включають до складу комплексної терапії. Вони допомагають швидко справлятися з респіраторними захворюваннями.

Починаючи з 12 років дитині можна давати ехінацею в формі спиртової настоянки. Разова доза при цьому не повинна становити більше 5 крапель. Ліки перед застосуванням обов’язково розводять в чистій воді. Дітям старше 5 років настойку можна використовувати зовнішньо для підвищення місцевого імунітету і лікування шкірних захворювання.

Інструкція із застосування

За допомогою ліків на основі ехінацеї вдається відновити дитячий імунітет без шкоди для здоров’я. Сучасні препарати випускаються в різних формах. Вибір конкретного засобу, його дозування і тривалість застосування може здійснюватися тільки лікарями. Самовільне застосування медикаментів зашкодить тендітної імунній системі дитини.

настоянка

Зміцнення імунітету за допомогою спиртової настоянки дозволено тільки для дітей старше 12 років. Перед вживанням її розводять в невеликій кількості теплої кип’яченої води. Разова доза становить 5 крапель. П’ють ліки тричі на добу. Краще робити це безпосередньо перед прийомом їжі.

Настоянку ехінацеї для дітей краще купувати в аптеці. Так ви можете бути впевнені в її безпеки та ефективності. Якщо ви вирішите готувати її самостійно, то сировина повинна бути високої якості, вирощене в екологічно чистій місцевості.

відвар

Відвар готується з висушеної ехінацеї. Вона випускається вже готовою. Упаковується в картонні коробочки. Досить правильно її заварити і ліки буде готове. Воно виявляється особливо ефективним для лікування малюків від року до 3 років.

Для приготування ліків 10 грам сировини поміщають в кухлик. Заливають половиною літра води. Кип’ятять на невеликому полум’ї близько 10 хвилин.

Після цього ківш накривають кришкою, загортають рушником і тримають в теплі не менше двох годин. Лікар повинен детально розповісти, як приймати дітям відвари ехінацеї для імунітету.

Найчастіше такі ліки п’ють по 50 мл перед їдою по три рази на добу. Для дітей старше 7 років дозування збільшують до 100 мл.

Відвар не рекомендується зберігати, краще заварювати ехінацею дітям безпосередньо перед застосуванням. Пити його потрібно в теплому вигляді. Для поліпшення смакових якостей можна додавати трохи натурального меду.

чай

Сьогодні в будь-якій аптеці можна придбати пакетований чай для зміцнення імунітету, виготовлений з висушеної трави ехінацеї. Інструкція по застосуванню для дітей надрукована на упаковці. Пакетик чаю просто заливають окропом і настоюють близько 15 хвилин.

Давати дитині чай з ехінацеї необхідно по 50 мл тричі на добу. Пити його рекомендується перед їжею. Тривалість терапії становить від п’яти до шести тижнів. Після цього обов’язково робиться перерва. При необхідності курс повторюють.

сироп

Сироп вважається найбільш підходящою препаративної формою для дітей. Він проводиться з додаванням цукру, а тому має привабливий смак. Малюки п’ють його із задоволенням. Такі ліки не можна давати дітям, які страждають від атопічного дерматиту, діатезу і цукрового діабету. Тим, хто страждає від надмірної ваги також варто утриматися від такого лікування.

Як засіб для підвищення імунітету сироп дають дітям по одній чайній ложці три рази на добу. Якщо малюк відмовляється пити його в чистому вигляді, додавайте його в чай ​​або компот. У віці старше 12 років дозування можна збільшувати до трьох чайних ложок.

краплі

Дітям у віці від 1 до 6 років рекомендується приймати ехінацею в формі крапель. Вони являють собою сік рослини. У невеликій кількості води розводять 5 – 10 крапель засобу. Пити такі ліки слід по три рази на добу. Тривалість лікування – один місяць.

З крапель добре зарекомендував себе американський препарат Kids Echinacea Supreme від компанії Gaia Herbs. Він не містить спирту і має приємний смак.

Також багато позитивних відгуків від батьків і медиків про препарат Kids Echinacea виробництва Herb Pharm. Ці краплі також не містять спирту, але в добавок мають апельсиновий смак, що дуже сподобається малюкам. Обидва препарати перебувають приблизно в однаковому ціновому діапазоні.

таблетки

Для малюків у віці від 4 років виробляють жувальні таблетки, до складу яких входить екстракт ехінацеї. Вони являють собою невеликі мармеладки з привабливим смаком і запахом. Малюки від такого ласощі не відмовляться. Їх можна використовувати для профілактики захворювань і зміцнення дитячого імунітету. Досить з’їдати по одній таблетці двічі на добу.

Добрі відгуки мам мають жувальні цукерки з ехінацеєю від виробника GummiKing.

Протипоказання

Незважаючи на всі корисні властивості ехінацеї застосовувати її можна далеко не всім. Серед основних протипоказань до такої терапії виділяють:

  • Індивідуальна непереносимість.
  • Аутоімунні захворювання.
  • Бронхоспазм.
  • Системні хвороби сполучних тканин.
  • Ідіосинкразія.
  • Розсіяний склероз.
  • Наявність ВІЛ або СНІД.
  • Лейкоз.
  • Туберкульоз.

Одним з протипоказань стає дитячий вік молодше року. Заборонено також застосовувати ехінацею в лікуванні маленьких пацієнтів, які перенесли анафілактичний шок.

Можливі побічні ефекти

Іноді після прийому препаратів на основі ехінацеї проявляється негативна реакція організму. Найчастіше це пов’язано з передозуванням або індивідуальними особливостями організму. Серед основних побічних ефектів виділяють:

  1. Висип на шкірі, що супроводжує сильним сверблячкою.
  2. Бронхоспазми.
  3. Значне зниження артеріального тиску.
  4. Головні болі і запаморочення.
  5. Тахікардія.

У важких випадках застосування таблеток та інших медикаментів на основі ехінацеї може провокувати набряк Квінке або анафілактичний шок. Такі стан загрожують життю пацієнта. Тому медична допомога повинна бути надана негайно.

Приготування лікарських засобів самостійно

Препарати для лікування і профілактики різних захворювань у дітей і зміцнення імунітету можна готувати самостійно. Для цього підходять всі частини рослини, але частіше застосовуються листя.

Заготовляти сировину слід в суху безвітряну погоду. Максимальна кількість корисних речовин в траві накопичується восени. Сушити ехінацею потрібно в провітрюваному приміщенні, в яке не потрапляють сонячні промені.

Готову сировину зберігають у скляних банках.

У домашніх умовах можна готувати настоянки. Для них будуть потрібні свіже листя рослини в кількості 200 грам і половина літра якісної горілки. Рецепт настоянки вкрай простий. Листя поміщають в скляну банку, заливають горілкою, щільно закупорюють. Наполягають ліки в темному місці протягом двох тижнів. Кожен день його збовтують. Перед застосуванням фільтрують.

аналоги

Стимулювати дитячий імунітет можна не тільки за допомогою ліків на основі ехінацеї. Аналогічними властивостями володіють і інші рослини: елеутерокок, каланхое, радіола рожева, женьшень.

Форми випуску та правила застосування препаратів на основі цих цілющих трав аналогічні. Починати лікування необхідно під контролем фахівця, так як можливий прояв сильної алергічної реакції.

Такі засоби для підвищення імунітету краще купувати в аптеці, але можна і виготовляти їх самостійно.

Правильне застосування ехінацеї допоможе зберегти здоров’я вашої дитини і захистити його від негативного впливу вірусів і бактерій. Підберіть форму препарату, яка підходить до віку малюка і застосовуйте його згідно з інструкцією.

Ехінацея при грудному вигодовуванні

Ехінацея пурпурна – це широко поширене лікарська рослина, препарати якого використовуються для підвищення імунітету. Кошти на його основі застосовуються для боротьби з алергією, а також вірусними і грибковими інфекціями.

біологічна характеристика

Ехінацея пурпурна – це багаторічна рослина, батьківщиною якого вважається східна частина північноамериканського континенту. Воно належить до сімейства Складноцвітих (айстрових).

Висота прямих облиствених і сильно розгалужених шорстких стебел досягає 1 м. Яскраві рожеві або пурпурні язичкові і трубчасті квітки Ехінацеї зібрані у великі (до 15 см) суцвіття-кошики.

Час цвітіння на території нашої країни – з середини літа до початку осені. Ехінацея вперше зацвітає на другий рік життя.

Ця рослина культивується в якості декоративного і лікарського; воно погано росте на затінених ділянках і вважає за краще дренованих родючі грунти, хоча до посухи досить стійко. Ехінацея добре переносить низькі температури, що обумовлює широкий ареал її поширення.

В якості лікарської сировини заготовляють кореневища, а також надземні частини – стебла, листя і квітки. Сушку рекомендується проводити на горищах з хорошою циркуляцією повітря.

активні речовини

У ехінацеї пурпурової знайдений цілий ряд біологічно активних речовин, в числі яких органічні кислоти, що володіють протигрибкову активність, поліени, фітостерини, глікозиди, смоли, ефірні олії, дубильні речовини, сапоніни і алкалоїди. Завдяки високому вмісту фенольних кислот, рослина є потужним природним антисептиком.

У траві багато біофлавоноїдів, поліамінів, смол і полісахаридів. Кореневища містять стимулюють імунітет фенолкарбонові кислоти, глюкозу, інулін, а також бетаїн, який дозволяє істотно знизити ризик розвитку інсультів і інфарктів міокарда.

Як в коренях, так і в надземних частинах Ехінацеї пурпурової у великій кількості присутні мікро- і макроелементи (залізо, молібден, кальцій, калій, марганець, селен, цинк, кобальт, берилій і алюміній).

Корисні властивості Ехінацеї пурпурової

Препарати на основі Ехінацеї пурпурової характеризуються яскраво вираженими антиалергічними, імуномодулюючими та протизапальними властивостями. Їх також використовують для боротьби з грибковими, бактеріальними та вірусними інфекціями.

Ехінацея прискорює загоєння тканин при виразкових ураженнях і ранах. Рослина є ефективним засобом від такого шкірного захворювання, як екзема.

  • Завдяки здатності стимулювати загальний імунітет, воно допомагає попередити або полегшити перебіг простудних захворювань і ГРВІ.
  • Екстракт трави є дуже ефективним адаптогенною засобом.
  • Важливо: встановлено, що Ехінацея сприяє виробленню в організмі чинника, що попереджає і уповільнює зростання ракових пухлин.

показання

Препарати з різних частин цілющої рослини показані для лікування і профілактики таких захворювань:

Важливо: відвари Ехінацеї надають загальнозміцнюючу дію і нормалізують артеріальний тиск.

Рецепти застосування препаратів Ехінацеї при різних захворюваннях

  • Загальнозміцнюючий відвар з листя Ехінацеї. Взяти 1 ч. Л. висушеної подрібненої рослинної субстрату і залити 200 мл окропу. Помістити ємність на водяну баню на 10 хвилин. Рідина остудити і процідити. Відвар рекомендується пити по півсклянки тричі на день до їди.
  • Спиртова настоянка Ехінацеї при депресивних станах. Взяти 20 г висушених подрібнених кореневищ і залити їх 200 мл медичного спирту (70% розчин). Наполягати в захищеному від світла місці протягом доби, після чого процідити готову настойку. Рекомендується приймати препарат по 20-30 крапель 3 рази протягом дня після їжі.
  • Чай для профілактики і лікування простудних захворювань і грипу. Взяти 1 ч. Л. нарізаних сухих коренів, така ж кількість листя і кілька квіток Ехінацеї. Залити 0,5 л окропу і настоювати під кришкою 30-40 хвилин. У лікувальних цілях доцільно приймати по 200 мл трав’яного чаю 3 рази на день, а для профілактики (зміцнення імунітету) – 1 раз.
  • Настоянка для лікування хвороб нирок і сечового міхура. Взяти 20 г надземних частин рослини і залити їх склянкою звичайної горілки або самостійно приготовленого 40% розчину етанолу. Настоювати протягом 2-3 тижнів в екранованому від сонячних променів місці, періодично струшуючи ємність. Готовий препарат процідити і приймати по 3 рази на день до їди по 20 крапель. Показано курсове лікування за наступною схемою: приймати настоянку 10 днів, потім зробити 3-денну перерву і знову пити препарат 10 днів.

Прийом настоянки сприяє підвищенню числа лейкоцитів і перешкоджає розмноженню патогенних мікроорганізмів. У період сезонних простудних захворювань препарат активізує імунітет.

Спиртова настоянка Ехінацеї може також застосовуватися зовнішньо, місцево для обробки шкіри при фурункулах і ранах для зменшення запалення і прискорення регенерації тканин.

Зверніть увагу: для зовнішнього використання (примочок, компресів і полоскань) доцільно приготувати препарат з розрахунку 40 крапель спиртової настоянки (на 70% етанолі) на 100 мл фізіологічного розчину.

Протипоказання до застосування препаратів Ехінацеї

Більшість людей добре переносять лікування препаратами на основі Ехінацеї пурпурової. Алергічні реакції відзначаються у пацієнтів вкрай рідко.

Протипоказаннями до застосування даної рослини є:

  • індивідуальна гіперчутливість;
  • гіпертонічна хвороба;
  • розсіяний склероз;
  • гостра ангіна;
  • підвищена нервова збудливість;
  • системна червона вовчанка;
  • ревматоїдний артрит;
  • лейкоз.

Важливо: не слід приймати препарати більше місяця поспіль! Великі дози можуть спровокувати диспепсичні розлади і порушення сну.

Ехінацея при вагітності і грудному вигодовуванні

Жінкам, які виношують малюка, а також годуючим матерям від прийому Ехінацеї рекомендується утриматися. Даних про безпеку рослини недостатньо, хоча точно встановлено, що до пороків розвитку плода воно не призводить. Спірним залишається питання про підвищення ймовірності мимовільного переривання вагітності (викидня).

Деякі фахівці дотримуються думки, що Ехінацея при вагітності є гарною альтернативою антибіотиків і синтетичним імуномодуляторів. В окремих випадках лікар може призначити рослинний препарат для зовнішнього застосування при гнійних запаленнях шкіри.

Ехінацея для дітей

Педіатри рекомендують давати дітям, які досягли 12-річного віку, настойку, попередньо розведену водою 1: 3.

Разова доза для дітей та підлітків становить 3-10 крапель (залежно від віку), а кратність прийому – 2 рази протягом дня.

Настоянка є відмінним засобом для зміцнення імунітету дитини. Малюкам (старше 2 років) краще приймати сироп або таблетовані форми.

Ехінацею багато лікарів вважають одним з найважливіших засобів для комплексного лікування ГРЗ у дітей, так як активні речовини стимулюють вироблення макрофагів і нейтрофілів, підвищуючи опірність організму дитини інфекцій.

Ехінацею в таблетках потрібно запивати достатнім обсягом кип’яченої води, а для малюків препарат потрібно розтовкти і змішати з невеликою кількістю чаю або соку. Сироп дітям дають по 1-2 ч. Л. перед їжею 2-3 рази на день.

Ехінацея: лікувальні властивості, показання та протипоказання до застосування. Інструкція по застосуванню настоянки ехінацеї для дітей і дорослих – свідчення для лікування і профілактики

За груповий приналежності цей рослинний препарат відноситься до імуностимуляторів, а його дія спрямована на зміцнення імунітету, пригнічення активності патогенних вірусів грипу та герпесу, а також інших хвороботворних бактерій, здатних викликати серйозні внутрішні розлади організму.

Основні компоненти даного ліки отримують з цілющої рослини ехінацея, а їх дія в організмі просто незамінне. Саме хімічна формула настоянки підвищує вироблення людського інтерферону, активізує клітинний імунітет, сприяє швидкому виведенню з хворого організму патогенних мікробів і токсинів, а також стрімко пригнічує некротичні процеси.

Випускається у вигляді настоянки на спирту в спеціальних дозованих флаконах, а розрахована, як для внутрішнього, так і для місцевого застосування.

Настоянка ехінацеї аналогів не має.

Показання та протипоказання до застосування ехінацеї настоянки

Серед показань до застосування настоянки ехінацеї можна виділити профілактику і лікування простудних, вірусних і бактеріальних захворювань різної етіології.

Крім того подібне призначення доречно при імунодефіцитних станах на тлі тривалої хвороби, в ході тривалої антибактеріальної терапії, а також при регулярних фізичних навантаженнях і просто для зміцнення загального стану організму.

Незважаючи на своє рослинне походження, застосування настоянки ехінацеї не рекомендується жінками в періоди вагітності та лактації, дітям до семи років, а також пацієнтами з прогресуючими системними і аутоімунні захворювання, патологію нирок і печінки. Також не показано таке лікування при схильності до алергічних реакцій і при підвищеній чутливості хворого організму до компонентів препарату.

Побічна дія та передозування настоянкою ехінацеї

Препарат добре переноситься хворим організмом, а побічні явища виникають в одиничних клінічних картинах. Так, в медичній практиці спостерігалися такі аномалії на тлі лікування: ознаки диспепсії, озноб, а також алергічні прояви на шкірі, як реакція непереносимості лікуючих компонентів.

У разі передозування настоянкою ехінацеї має місце посилення всіх побічних явищ. У таких випадках показано очищення шлунка шляхом штучної блювоти, прийом будь-якого сорбенту, а також симптоматична терапія без застосування специфічного антидоту.

Інструкція до застосування ехінацеї настоянки

Настоянку Ехінацеї застосовуютьперорально і місцево. Перед безпосереднім використанням лікувальну настоянку розчинити в помірній кількості води, а приймати бажано перед їжею.

Слідуючи інструкції із застосування, для лікування органів дихальної системи призначають 5-15 крапель настоянки ехінацеітріжди на добу, а для прискорення терапевтичного ефекту в перші три дні інтенсивної терапії збільшити кількість добових підходів до шести.

У разі захворювань шлунково-кишкового тракту і сечовивідних шляхів показаний одноразовий прийом в кількості 40 крапель, а через 2 години повторна доза становить 20 крапель настоянки. З другого дня лікування тричі на день показано по 20 крапель.

У дитячому віці призначають по 5-10 крапель ехінацеї настойки до трьох разів на добу. Курс лікування – не більше 8 діб.

При зовнішньому застосуванні настоянку ехінацеї розбавити у воді, а після використовувати в якості примочок, компресів, полоскань або тампонів. Число процедур індивідуально в кожному клінічному випадку.

Особливості застосування настоянки ехінацеї

  • Застосування настоянки ехінацеї протипоказано при вагітності і грудному вигодовуванні, а також в дитячому віці.
  • Прийом настоянки ехінацеї не відбивається на вмінні керувати транспортом, а також на заняттях інтелектуальною діяльністю і діяльністю підвищеної концентрації уваги.
  • Лікарська взаємодія не виявлено.
  • Зберігати ліки протягом двох років.

Відгуки про настоянці ехінацеї, ціна

Відгуків про настоянці ехінацеї дуже багато на різних медичних форумах, де люди діляться своїми враженнями з приводу обраного лікування. Як не дивно, але цю настойку приймають без вказівок лікаря, а, як відомо, поверхневе самолікування не завжди є ефективним. Саме тому пацієнти в своїх відгуках залишаються незадоволені дією ехінацеї в хворому організмі.

Але, тим не менш, багато чітко переконані, що дані ліки є істинним порятунком при ГРВІ і грипу, зокрема, допомагає запобігти їх появі, або сприяє їх полегшеній формі течії. При інших же показаннях препарат демонструє посередній результат, а його дії недостатньо для остаточного одужання.

Ціна на ехінацеї настойку – 50 гр, 180 гривень.

Настоянка ехінацеї – це народний засіб для зміцнення ослабленого імунітету, яке вже перевірено часом.

Багато пацієнтів, не довіряючи новим розробкам сучасної медицини, вдаються до народного лікування і профілактики, в яких даний лікарський засіб грає одну з головних ролей.

Ехінацея: лікувальні властивості, показання та протипоказання до застосування

Ехінацея є рослиною, з стебел, листя і коріння якого виробляють натуральні продукти для здоров’я (переважно з ехінацеї пурпурової).

Лікарські засоби, виготовлені з цієї рослини містять ряд біологічно активних речовин, таких як поліацетіленовие флавоноїди, алкаміди, глікопротеїни та похідні кавової кислоти.

Концентрація цих різних речовин коливається в широких межах в залежності від конкретно взятого лікарського засобу.

Ефекти від застосування ехінацеї

Ехінацея широко використовується як засіб, що стимулює імунну систему. Стрес і виснаження резервів вашого організму під час вагітності може призвести до виникнення незначних захворювань, таких як застуда та інші інфекції верхніх дихальних шляхів.

За даними університету University of Maryland Medical Center, ехінацея містить речовини, що володіють противірусною, антибактеріальною і протигрибковою дією, які допоможуть вам боротися з інфекціями, хоча ефективність ехінацеї в лікуванні інфекцій досі обговорюється.

Безпека ехінацеї при вагітності

На сьогоднішній день єдиним великим проведеним дослідженням, щодо безпеки ехінацеї для вагітних жінок, є дослідження, яке було опубліковано в 2000 році в журналі «Archives of Internal Medicine».

В даному дослідженні взяли участь 206 вагітних жінок, в тому числі 112, які брали ехінацею під час першого триместру вагітності.

У вагітних жінок, що приймають ехінацею, ризик викидня, формування хромосомних аномалій у ембріонів або освіту вроджених вад не підвищувався в порівнянні з жінками, які не приймали ехінацею.

обмеження дослідження

Незважаючи на те, що це дослідження припускає, що ехінацея безпечна для вагітних жінок, це єдине дослідження такого роду, що означає, що його результати не були перевірені іншими дослідниками.

Як згадувалося раніше, різні препарати ехінацеї можуть значно відрізнятися за складом і концентрації сполук, які в них містяться.

Це означає, що, хоча ехінацея і може бути безпечною для вагітних жінок, немає достатньої кількості даних, щоб остаточно зробити висновок про те, що немає ніяких ризиків, пов’язаних з її використанням. Якщо ви вагітні і хочете приймати ехінацею, спершу поговоріть зі своїм лікарем.

Про автора

admin administrator