Конфітюр із червоної смородини на зиму

Авторadmin

Конфітюр із червоної смородини на зиму

Зміст:

Конфітюр з чорної і червоної смородини: рецепти на зиму

Конфітюр з чорної смородини – смачне і корисне ласощі. Його легко приготувати в домашніх умовах, знаючи кілька цікавих рецептів. Крім чорної, червоної і білої смородини, для приготування чудового десерту використовують аґрус, малину і полуницю.

  1. Корисні властивості смородинового конфітюру
  2. Рецепти конфітюру з смородини
  3. Конфітюр з смородини з желатином
  4. Конфітюр з смородини на агарі
  5. Конфітюр з смородини з крохмалем
  6. Конфітюр з чорної смородини на зиму з аґрусом
  7. Рецепт конфітюру з чорної смородини з апельсином
  8. Конфітюр з червоної смородини з малиною
  9. Конфітюр з чорної та червоної смородини
  10. Конфітюр з червоної і білої смородини
  11. Конфітюр з червоної смородини і суниці
  12. Конфітюр з червоної смородини і кавуна
  13. Терміни та умови зберігання
  14. Висновок

Корисні властивості смородинового конфітюру

Конфітюр – це желеподібний продукт з рівномірно розподіленими в ньому шматочками ягід або плодів, зварених з цукром з додаванням пектину або агар-агару. Смородиновий конфітюр зберігає корисні властивості свіжих ягід, з яких він приготований. Велика кількість вуглеводів у поєднанні з вітамінами і мінералами сприяє швидкому насиченню організму, відновленню сил та зміцненню імунітету. Цей десерт корисний дітям і людям, які займаються важкою фізичною роботою.

В корисному ласощах міститься багато пектину – харчових волокон, необхідних організму для правильної роботи шлунково-кишкового тракту. Глюкоза і фруктоза стимулюють розумову діяльність.

Рецепти конфітюру з смородини

Конфітюр трохи відрізняється від джему тим, що в його складі є желирующее речовина. Їм може бути желатин, агар-агар або крохмаль. Якщо правильно готувати десерт, загусник не потрібно. В ягодах багато пектину, який є натуральним желюючою речовиною.

Ягоди зі своєї ділянки збирають у суху погоду і відразу готують. При зберіганні вони швидко псуються, мнуться. Це зменшує вихід готового продукту і погіршує його смак. Покупні ягоди підійдуть і дрібні: все одно їх перед варінням перетирають.

Важливо! Для приготування десерту можна використовувати емальовані ємності.

Пропорції цукру в рецептах різні – це залежить від смаку і бажання господині. Якщо кількість цукру в два або три рази менше ягідної маси, отриману заготовку, розкладену в підлогу-літрові банки, бажано стерилізувати в киплячій воді не менше 10 хв.

Конфітюр з смородини з желатином

Додавання желатину дозволяє отримати більш густу консистенцію десерту за короткий час.

  • чорна або червона смородина – 1 кг;
  • цукор-пісок – 0,75 кг;
  • желатин – 1 ч. л.

Гарячий джем розкладають по стерильним банкам, накривають, і перевертають до повного охолодження.

Конфітюр з смородини на агарі

Агар-агар – це натуральний желюючий продукт у вигляді світлого порошку, який отримують з водоростей. Готувати з ним десерт швидко і просто.

  • червона або чорна смородина – 300 г;
  • цукор-пісок – 150 г;
  • агар-агар – 1 ч. л. з гіркою.

Конфітюр гарний, як самостійний десерт. Його також можна використовувати як начинку для різної домашньої випічки. Він чудово тримає форму в кондитерських виробах, не розтікається.

Конфітюр з смородини з крохмалем

Для приготування потрібні стиглі ягоди, звичайний цукровий пісок і кукурудзяний крохмаль для густоти. Після швидкого приготування в ласощах зберігаються всі корисні речовини і вітаміни.

  • ягоди – 500 г;
  • цукор-пісок – 300 г;
  • вода – 100 мл;
  • крохмаль – 1 ст. л.

Готовий конфітюр розливають по чистим стерилізованим банкам, прибирають на зберігання в комору.

Конфітюр з чорної смородини на зиму з аґрусом

Для приготування десерту з агрусу і чорної смородини точну кількість цукру вказати важко. Воно залежить від маси соку з м’якоттю, отриманого після перетирання ягід через сито. Правильна пропорція – 850 г цукру на 1 кг ягідної маси.

  • аґрус – 800 г;
  • чорна смородина – 250 г;
  • цукор-пісок – 700 г;
  • вода – 100 р.

У гарячому вигляді готовий продукт розливають по банках, і відразу закривають стерильними кришками.

Рецепт конфітюру з чорної смородини з апельсином

У цьому ласощах аромат ягід чудово поєднується з апельсином. Цитрус навіть не потрібно чистити, просто добре помити і нарізати шматочками разом з шкіркою.

  • чорна смородина – 1000 м;
  • цукор-пісок – 1000 м;
  • апельсин – 1 шт.

Готовий ароматний продукт розливають по скляним стерилізованим ємкостей для тривалого зберігання.

Конфітюр з червоної смородини з малиною

Для приготування такого десерту потрібні тільки ягоди і цукор в пропорції 1:1. Густа консистенція, чудовий аромат і смак, характерні для малиново-смородинового конфітюру, зроблять його улюбленим сімейним ласощами.

  • малина – 800 г
  • червона смородина – 700 г;
  • цукор-пісок – 1250 р.

Вже через 30 хв після охолодження десерт стає густим.

Зауваження! Заготовку можна використовувати для прошарку тортів, начинки тістечок або простого десерт до чаю.

Конфітюр з чорної та червоної смородини

Різні види плодів та ягід чудово поєднуються в одному десерті. Ніжний кислуватий смак червоної смородини доповнює насичений аромат чорної. Колір вже готового продукту виходить красивий, яскраво-червоний.

  • червона смородина – 250 г;
  • чорна смородина – 250 г;
  • цукор-пісок – 300 г;
  • вода – 80 мл

Одержаний джем розливають в стерильні банки, закривають. Він швидко застигає, стає густим і зберігає приємний аромат.

Конфітюр з червоної і білої смородини

Колір готового десерту ніжно-рожевий, незвичайний. З нього виходить красива прошарок для бісквітних рулетів.

  • ягоди без черешків – 1 кг;
  • вода – 1 ст.;
  • цукор-пісок – 300 р.

Готовий конфітюр розливають по банках. Він виходить непрозорим і рідкуватим. Під час зберігання десерт трохи загусне. При бажанні отримати більш густу консистенцію, можна додати під час варіння желатин, агар-агар або крохмаль.

Конфітюр з червоної смородини і суниці

В конфітюр з червоної смородини і суниці деякі господині додають ванільну есенцію. Запах ванілі добре поєднується з полуничним ароматом.

  • полуниця – 300 г;
  • червона смородина – 300 г;
  • цукор-пісок – 600 р.

Розливають готовий джем по банкам і закупорюють чистими кришками.

Рада! Банки перевертають догори дном до повного охолодження.

Конфітюр з червоної смородини і кавуна

Це ласощі можна приготувати за 5 хвилин. Крім ягід, цукру і крохмалю, знадобиться соковитий, не переспевший кавун. Його можна подрібнити у блендері разом з кісточками.

  • ягоди червоної смородини без плодоніжок – 300 г;
  • цукор-пісок – 150 г;
  • кавунова м’якоть – 200 г +100 г;
  • кукурудзяний крохмаль – 1 ст. л.;
  • вода – 30 мл

Переливають готовий смородиново-кавуновий конфітюр у чисті стерилізовані банки.

Терміни та умови зберігання

Конфітюр може зберігатися протягом року при використанні стерильних скляної тари та кришок для консервації. Бажано зберігати банки з солодкими заготовками в прохолодному, темному місці, наприклад, у погребі. При зберіганні в буфеті, банки з конфітюром піддають попередньої стерилізації в киплячій воді протягом 10-15 хв, після цього закупорюють.

Важливо! Відкриті банки зберігають у холодильнику, вживаючи десерт в найближчі кілька тижнів.

Висновок

Конфітюр з чорної смородини – відмінний продукт, який використовують для приготування тортів, тістечок і рулетів, намазують на хліб, млинці, бісквіти і вафлі. Добре підходить для морозива, йогуртів. Він дозволяє довго зберігати ягоди і фрукти, не втрачаючи їх корисних властивостей. Набагато дешевше приготувати смачну заготівлю самостійно зі свіжих ягід, ніж купувати в магазині. Хороший конфітюр виходить також з агрусу і інших літніх фруктів.

Смородина: ніжні французькі конфітури, густі англійські джеми, незвичайні рецепти

Смородина одна з найцінніших та найкорисніших ягід. Саджанці сучасних сортів смородини – одні із найпопулярніших ягідних кущів.

  • Чорна смородина – найпоширеніша група сортів, з м’ясистими соковитими ароматними ягодами. М’якуш – жовтуватий або з ліловим відтінком. Шкірка забарвлює ягідне пюре у рожево-пурпуровий відтінок. Те, що смородина багата на вітамін С до 400-550 мг – знають усі. Крім цього, ягоди цінуються за високий вміст ефірних олій у кісточках, калію 372 мг, магнію – 35 мг та ін. Шкірка товста, досить щільна, не жорстка, ягоди зберігають форму при варінні варення та заморожуванні, сушінні. Смак залежить від стиглості ягід та сорту смородини від солодкого до кисло-солодкого. Це найбільша смородина і за розміром куща, і діаметром ягід, великоплідна. Читайте описи сортів у нашому каталозі.
  • Біла смородина – її особливо люблять діти. Ягоди світлі, напівпрозорі, з жовтувато-кремовою шкіркою і драглистою м’якоттю. Смак – солодкуватий з м’якою кислинкою. Кісточки більші, ніж у чорної смородини.
  • Червона смородина – порічка, традиційний ягідний кущ для українських садів. Ягоди найсоковитіші з усіх видів, м’якоть дуже ніжна. Шкірка та м’якоть яскраво червоні, насиченого смаку, з вираженою кислинкою. Шкірка тонша і жорсткіша, ніж у чорної смородини.

Ягоди всіх видів смородини вважаються одними з найкорисніших, тому рецепти з їх використанням завжди актуальні, і ми поділимося секретами традиційних та незвичайних страв, простих та оригінальних, десертів та основних страв.

Оригінальні та прості рецепти зі смородини

Коли порічка зібрана і виникає питання, що з нею робити, кожна господиня, як правило, має свої перевірені рецепти. Але сучасні сорти смородини настільки врожайні, що з кожним роком ягід стає все більше і вже є можливість спробувати нові цікаві рецепти.

Варення, джеми, конфітюри зі смородини

Смородина добре підходить для приготування десертів. Традиційним для української кухні стали варення, джеми, конфітюри, желе, повидло. У чому різниця? Варення варять із цілих ягід у рідкому цукровому сиропі. Французький конфітюр та англійський джем – це схожі рецепти. Ягоди можуть бути як цілими, так і розім’ятими, шматочками або протертими. Вважається, що конфітюри ніжніші і їх готують з використанням пектину або агар-агару, варять конфітюри порівняно недовго. Джеми роблять густішим, завдяки тривалому випаровуванню зайвої рідини. У тому, як називають різні види солодких заготовок – є низка різночитань. Французи називають їх конфітюрами, англійці – джемами, українці – варенням. Тому перейдемо відразу до рецептів, а термінологічно суперечки залишимо фахівцям.

Особливість ягід смородини у високому вмісті пектину. Тому англійський джем, французький конфітюр, повидло, желе, соуси та ін. загусають без додавання додаткових речовин, що желюють.

Для варення підійде навіть заморожена смородина.

Смородина на зиму без варіння – терта із цукром

Чи можна смородину заготовити так, щоб у ній збереглися всі поживні речовини без варіння? Так. Для цього беруть цілі, не пом’яті, чисті ягоди чорної смородини. Якщо потрібно, можна помити їх та підсушити на рушнику. Важливо, щоб ягоди були цілими та свіжими, не забродили, переберіть їх.

  • За допомогою блендера або м’ясорубки перетворіть ягоди на однорідну масу.
  • Додайте цукор зі співвідношенням 1 частина ягід на 2 частини цукру.
  • Перемішайте до утворення однорідної маси, продовжуйте розмішувати поки цукор значно не розчиниться.
  • Підготуйте банки, вони повинні бути чистими та стерилізованими. Банки мають охолонути після обробки до кімнатної температури. Наповнюйте банки, залишаючи 1,5-2 см до краю шийки.
  • Зробіть так звану цукрову пробку. Для цього акуратно насипайте цукор ложечкою поверх тертої смородини шаром приблизно 1-1,5 см. Закрийте пластиковою кришкою та поставте в холодильник. За кілька годин терта смородина желюється, маса стає досить густою та щільною. Так банки можуть зберігатись до наступного сезону.

Англійський джем або варення зі смородини

  • На 1 кг смородини беруть 1-1,5 кг цукру.
  • Попередньо потрібно приготувати сироп. Для цього додайте в цукор 200-250 мл води, поставте на середній вогонь і варіть, поки сироп не закипить, а цукор повністю не розчиниться.
  • Акуратно насипайте ягоди в сироп, доведіть до кипіння і варіть на повільному вогні 10-15 хвилин.
  • Розливайте по простерилізованих гарячих банках. Охолоджене варення сильно загусне.
  • Якщо ви додавали цукор у співвідношення 1:1, закривайте герметичними кришками.
  • Якщо 1:1,5 – можна закрити паперовими чи пластиковими кришками. Можна приготувати варення із різних видів смородини, але зазвичай використовують чорну.

Зробіть оригінальне варення:

  • Малина та смородина. 500 г смородини червоної + 500 г малини + 0,8-1 кг цукру.
  • Смородина та аґрус. 400 г аґрусу + 600 г червоної (білої) або чорної смородини + 0,8-1 кг цукру.
  • Вишня та будь-яка смородина. 0,5 кг смородини + 0,5 кг вишні без кісточок + 1 кг цукру.
  • Смородина + апельсин. Оригінальний рецепт із м’якою кислинкою. 2 апельсини + 1 кг смородини + 1 кг цукру. Очищений апельсин без кісточок і смородину подрібніть у блендері, додайте цукор.

​Варіть на повільному вогні, помішуючи, 10-12 хвилин після закипання. Можна варити варення з цілих ягід, якщо подрібнити – вийде досить густий джем чи конфітюр.

Французький конфітюр або желе із червоної смородини

Найкраща смородина для желе – червона, це вважається класикою. Саме з порічки виходить желе з ніжною кремовою консистенцією з легким терпким смаком. Але, можна взяти будь-яку. Таке желе можна подати не лише до солодкого столу. Воно чудово доповнить сирну тарілку та страви з м’яса, качки, курки.

  • 1 кг ягід прямо з плодоніжками опустіть у каструлю додайте пів склянки води. Якщо ягоди щільні, можна додати ще воду.
  • Варіть ягоди протягом 5 хвилин, поки вони не стануть м’якими. Потім протріть масу через сито або відіжміть через два-три шари марлі.
  • На склянку соку потрібно додати 1 склянку цукру. Доведіть суміш до кипіння і варіть на повільному вогні 5-6 хвилин до того, як маса почне загусати. Зніміть пінку.
  • Розливайте желе у стерилізовані банки та закочуйте кришками. Не перевертайте банки, після остигання желе загусне.

Конфітюр зі смородини з імбиром та аґрусом

За цим рецептом ви зварите оригінальний конфітюр із вишуканим ніжним смаком та ароматом.

  • 500 г аґрусу потрібно злегка проколоти зубочисткою, щоб при варінні ягоди залишилися цілими.
  • 500 г червоної смородини промити й зняти з плодоніжок.
  • 10 г свіжого імбиру очистити від шкірки та натерти на тертці.
  • 1 кг цукру + цедра лимона + 400 мл води проварити на середньому вогні, додати імбир. Через 7-10 хвилин зняти з вогню.
  • Опустити ягоди у гарячий сироп і дати настоятися до 5-6 годин.
  • Дати закипіти, проварити 10-12 хвилин і знову залишити на 5 годин.
  • Ще раз дати закипіти на повільному вогні, варити 10 хвилин – розлити у банки.

Конфітюр виходить дуже гарним.

Напої зі смородини

Домашнє вино із чорної смородини

  • 10 кг ягід
  • 5 кг цукру
  • 15 л води
  • Ягоди не мити, а лише перебрати. Пом’яти смородину руками чи дерев’яною лопаткою. Половину цукру розчинити у воді, нагрітій до +30°C.
  • Змішати зі смородиновим пюре. Візьміть ємність, щоб суміш заповнила її на 2/3 об’єму, для місця бродіння.
  • Накрийте тканиною від комах і залиште на 3-4 дні за +18-25°C.
  • Перемішуйте суміш 1-2 рази на день. Сік злити з осаду в сулію для приготування вина.
  • Осад (м’якоть) віджати за допомогою марлі. Додати 500 г цукру, перемішати до розчинення та влити в сулію.
  • Вільний обсяг пляшки має залишитися близько 25-30%. Встановіть гідрозатвор або одягніть на шийку медичну рукавичку з невеликою дірочкою.
  • Через 5-6 днів відлийте з пляшки 500 мл сусла, додайте 1 кг цукру, перемішайте до розчинення і влийте назад. Ще через 5 днів тим самим способом додайте ще 1 кг цукру.
  • Бродіння йде за температури +18-28°C 35-50 днів. Коли рукавичка помітно здулася, а гідрозатвор більше не булькає – зніміть вино з осаду за допомогою трубочки в іншу ємність.
  • Спробуйте, може, ще трохи цукру? Потім вино закріплюють горілкою або спиртом на 5-15% об’єму.
  • Чим більше спирту, тим довше вино зберігається, і тим міцніше і жорсткіше воно на смак.
  • Поставити ємність із прохолодним місцем +5-16°C і витримуйте від 60 днів. Раз на 20 днів знімайте вино з осаду. Зберігається вино до 2-3 років.

Вино з червоної смородини робиться за тією ж технологією за рецептом: 5 л води, 2 кг цукру, 5 кг ягід червоної смородини.

Настойка із чорної смородини

  • 0,5 л горілки
  • 400 г смородини
  • 200 мл води
  • 250 г цукру

Змішати воду та цукор, довести до кипіння. Ягоди розім’яти і додати сироп, проварити 3 хвилини. Охолодити до кімнатної температури. Додати горілку. Перелити в ємність та щільно закрити кришкою. Раз на 3-4 дні – струшуйте банку. Дати настоятися 18-20 днів. Профільтруйте через марлю, розлийте по пляшках, щільно закрийте. Зберігайте у підвалі чи холодильнику до 1 року. За таким рецептом можна приготувати настоянку навіть із замороженої смородини.

Наливка зі смородини

У банку насипте цілі ягоди і залийте горілкою так, щоб вони були повністю покриті. Щільний закрийте кришкою і ставте в темному теплому місці на 14-15 днів. Процідіть через марлю, розлийте по пляшках, щільно закрийте. Такий напій зі смородини може зберігатись до 2 років.

Незвичайні та цікаві рецепти

Листя чорної смородини теж містить багато аскорбінки кислоти, ефірних олій, біофлавоноїдів. Навіть гілочки – підходять для чаю. Залишилися обрізки смородини після стрижки кущів? Залишіть їх для напоїв.

Чай з листя має ніжний вишуканий аромат і м’який смак. Листя висаджують і додають у трав’яний чай, у чорний чи зелений чай.

Рано навесні й пізньої осені гілочки смородини та малини можна заварити для ніжного вітамінного напою. Про те, як заварювати цілющий чай – читайте у блозі.

Листя смородини свіже, заморожене або висушене – додають в маринади при квашенні, солінні, маринуванні огірків та помідорів, в маринади для м’яса та риби.

Про автора

admin administrator