Кошти від молі

Авторadmin

Кошти від молі

Як позбутися від харчової молі: чим небезпечна, кошти, методи боротьби.

Дуже часто на кухні або в місцях зберігання круп з’являються метелики, які завдають значної шкоди продуктам харчування. З цього питання, як позбутися від харчової молі, дуже актуальне. Це кілька видів огневок, які в народі називаються харчова моль. Незважаючи на те, що тільки деякі види даного сімейства дійсно небезпечні для продуктів, і їх дуже легко відрізнити за зовнішніми ознаками від безпечних побратимів, люди відразу намагаються витравити харчову міль.

  1. Чим небезпечна харчова моль?
  2. Як позбутися від харчової молі?
  3. Як позбутися від харчової молі з допомогу народних засобів.
  4. Профілактика появи харчової молі.

Звичайно, мало приємного заглянувши в пакет з гречкою або кунжутом виявити черв’ячків, які з радістю поїдають ваші запаси. Викидати доводиться весь пакет.
Позбутися від харчової молі дуже складно, труїти її хімічними препаратами небезпечно, так як продукти від цього можуть сильно постраждати. Проте, люди знаходять різні методи боротьби і способи потрави, і про деякі з них ми розповімо в цій статті.

Чим небезпечна харчова моль?

Шкода від харчової молі полягає в тому, що вона вражає не тільки невеликі домашні запаси продовольства, а й промислові склади.Прі виявленні в крупах або зерні комах, продаж його стає неможливою і навіть після ретельного відбору, продукт йде на ринок за дуже низькою ціною. Не варто купувати недорогі крупи, споживач, таким чином, ризикує принести в будинок харчову міль.

Як позбутися від харчової молі?

Боротися з харчової міллю дуже складно. Вже на початковій стадії, коли в будинку з’являються перші метелики, необхідно проводити комплексні процедури. В основному шкоди продуктам харчування завдають личинки харчової молі, але якщо враховувати, що кожна літаюча особина відкладає щодня до 160 яєць, заходи потрібно приймати відразу.

Спочатку необхідно перебрати всі домашні запаси круп і при виявленні личинок харчової молі, викинути їх. Деякі прогрівають крупи в духовці при температурі не нижче 60 градусів. Така термічна обробка дозволяє знищити комах повністю.

Наступний етап боротьби проводять за допомогою спеціальних хімічних препаратів, таких як: Антимоль, Раптор, Комбат і багатьох інших. Ці засоби дозволяють позбутися від личинок, яєць і дорослих метеликів в шафах та інших місцях зберігання. Уважно стежте за тим, щоб препарати не потрапляли на продукти харчування. Цей етап обробки є допоміжним і не забезпечує якісне виведення комах.

Основним етапом боротьби є вилов дорослих особин. Зробити це можна за допомогою липкої стрічки для мух або просто газетою. Деякі набувають спеціальні пастки для залучення харчової молі. Вони мають привабливий запах для метеликів, а поверхню пастки покрита липким шаром.

На жаль, більш прогресивних методів боротьби з харчової міллю не придумали. На промислових підприємствах комах труять спеціальними хімічними засобами, які категорично не можна застосовувати в закритих приміщеннях.

Народні засоби від харчової молі.

Боротьба з харчової міллю є складним і трудомістким процесом. Це пов’язано з тим, що комахи вражають продукти харчування, які неможливо обробити хімічними засобами. Наші бабусі використовували альтернативні методи, які відмінно справлялися з навалою комах:

  • Продукти, уражені комахами необхідно викинути, а місця зберігання ретельно обробити миючими засобами, наприклад, сильним розчином соди. Свіжі запаси зберігати потрібно в скляних йди жерстяних банках з щільною кришкою.
  • Зубчик часнику, який знаходиться в ємності з крупами, відлякає комах і забезпечить надійний захист. На якість продукту це ніяк не відіб’ється.
  • Обробка шаф і місць зберігання оцтом допоможе вивести комах швидко і ефективно. Після ретельної обробки поверхонь миючими засобами, провітріть приміщення. Розчин оцту необхідно наносити дуже щільним шаром, так щоб рідина потрапила в усі щілини і тріщини. Саме там, комахи відкладають яйця.
  • Можна розкласти на кухні зв’язки лаванди, накриті марлею. Комахи не люблять цей запах і швидко покинуть будинок.
  • Дуже ефективний від молі – лавровий лист. Його можна складати в ємності з крупами і просто розкласти в місцях зберігання.

Важливо! При використанні народних засобів при боротьбі з міллю, необхідно постійно міняти засоби. Через деякий час комаха звикає до запаху і починає розмножуватися так само, як і раніше.

Профілактика появи харчової молі.

Для того щоб міль не завелася у вашому будинку необхідно дотримуватися простих заходів обережності.

  • Зберігайте крупи в спеціальній тарі зі скла або жерсті, з щільно закритими кришками.
  • Регулярно прибирайте в місцях зберігання продуктів, не допускайте розсипання круп.
  • При збиранні використовуйте слабкий розчин оцту.
  • Розвішуйте в шафах мішечки з лавандою або лавровим листом.

Ці прості запобіжні заходи виключать появу харчової молі у вашому домі.

Засіб від молі. Ефективні і найкращі засоби від молі

Моль – це одне з найбільш неприємних комах, які заводяться в будинку. Мало того, що вони заподіюють незручності і дискомфорт, так ще й псують теплий одяг. Існує також харчова міль, яка народжується на кухні. З’явитися вона може звідки завгодно – її можна занести разом з меблями або одягом, яка знаходилася на складі або в одному з громадських гардеробів.

Для боротьби з цими шкідниками існує багато способів. Всі вони розрізняються по швидкості впливу, зручності у використанні, матеріальним витратам. Однак не всі вони ефективні і гарантують стовідсотковий результат.

Існуючі види коштів від молі

Зараз проводяться найрізноманітніші препарати від молі. Це всякого роду аерозолі або спреї, фумігатори, секції для відлякування дорослих особин, а також пастки. Не варто виключати і народні способи, що знаходяться в користуванні споконвіку.

Аерозолі, спреї

Це найбільш зручні в застосуванні засіб проти молі. Завдяки ним від паразитів можна позбутися швидко, але вони мають і свої недоліки. Насамперед, це специфічний запах – після розпилювання рекомендується покинути приміщення на декілька годин. Людям, схильним до алергічних реакцій, взагалі неприпустимо використовувати аерозолі та спреї.

Одними з кращих вважаються:

  • «Mosquitall». Спрей забезпечує надійний захист килимових покриттів, вовни і шкіри. Це відмінний засіб від молі для шуби та інших хутряних виробів.
  • «Раптор» з запахом лимона блокує неприємний запах аерозолю. Ефективно обробляє поверхні, здатний знищити не тільки дорослих особин, але і личинок.
  • «Супер Кобра». Розроблений для знищення комах. Рекомендований до застосування не тільки в квартирі, але і у великих приміщеннях (готелях, складах, магазинах).
  • «Чистий дім». Даний аерозоль ефективно вбиває дорослих особин, личинок і кожееда. Досить розпорошувати в малих дозах, щоб отримати відчутний результат.

Фумігатори

Фумігатори є не менш ефективним засобом боротьби з міллю, але часу на їх знищення знадобиться набагато більше. Препарат необхідно вставити в розетку. Він підходить для знищення комах у важкодоступних місцях. Інсектицидів (хімічних добавок) у фумигаторе менше, тому він не викликає запаху і дискомфорту.

  • Фумигатор «Combat». Ефективний препарат у боротьбі з комахами. Практично нешкідливий навіть для дітей.
  • «Глорус». Завдяки своєму дії комах в будинку немає вже через 2-4 дні після застосування.
  • «Раптор». Для тих, кому аерозоль використовувати незручно, був розроблений препарат у вигляді фумігатора. Дає стовідсотковий результат.
  • «Экстрамит з лавандою». Має приємний запах. Знищує паразитів не тільки на поверхнях, але і під плінтусами, в валізах, шафах.

Секції від молі

Вони не знищують комах, а лише відлякують. Якщо в будинку завелися паразити, то це не стане вирішенням даної проблеми: личинок цим засобом не знищити. Секції мають різні аромати, і їх легко придбати в будь-якому господарському магазині.

  • «Раптор». Не має запаху. Платівку зручно вішати на предмети одягу або меблі.
  • «Mosquitall». Випускаються секції в декількох формах. Це пластини, блоки, що кріпляться на стіну, і мішечок з сухими духами. Забезпечує до 6 місяців захисту.
  • «Globol». Ефективний засіб проти комах з довгостроковим результатом – більше півроку.
  • «Raid». Знищує дорослу особину в приміщенні. Зручний у використанні.

Пастки

Пастки являють собою липкі стрічки, які феромонами залучають моль. Вона в’язне в липкому речовині і гине. Такі пастки можна виготовити самому або придбати в магазині. Їх встановлюють у найбільших місцях проживання комах.

  • «Aeroxon». Ефективний засіб для боротьби з харчової міллю. Така пастка не володіє запахом, а також не містить шкідливих речовин.
  • «Раптор» знищує дорослих особин. Протягом 4-5 днів комахи в приміщенні гинуть.
  • «Globol». Швидко і надійно знищує комаха, яка потрапляє в пастку. Гарантує довгостроковий результат.
  • «Biolit». Не містить шкідливих хімічних компонентів.

Інші кошти

Для відлякування та знищення молі можна використовувати і народні методи. Наприклад, квіти лаванди. Їх аромату не переносять не тільки багато комахи. Квіти можна розкласти у шафах, під ліжком, в комодах.

Традиційним способом боротьби з різними шкідниками вважається нафталін. Однак зараз цей спосіб не дуже ефективний, оскільки багато видів комах вже встигли виробити імунітет до нього.

Квіти герані також здатні відлякувати моль. Якщо поставити горщик з цією квіткою біля шафи, то цілком можливо, що комаха туди не потрапить.

Отже, препаратів проти молі існує достатня кількість, тому є можливість вибору. Однак, як мовиться, «в бою всі засоби хороші», тому рекомендується використовувати комплекс методів боротьби з шкідниками. Тоді результат не змусить себе чекати, і покінчити з комахами можна раз і назавжди.

Про автора

admin administrator