Коте жардан троянда

Авторadmin

Коте жардан троянда

Як правильно черенкувати троянди: терміни, температура і секрети приживлюваності

Чоренкування троянд – один з найпростіших і точно найбільш бюджетний спосіб розмноження королеви квітів. Якщо ви ніколи цим не займалися, саме час спробувати свої сили в такій захоплюючій справі.

Черенкувати троянди можна в різну пору року. Ми сьогодні детально зупинимося на літньому черенкуванні троянд.

Коли черенкувати троянди

Черенкуванням троянд можна займатися в різний час:

  • у березні-квітні черенкують оранжерейні троянди з букета;
  • у червні-липні – троянди, що ростуть у відкритому ґрунті;
  • наприкінці жовтня – на початку листопада (після обрізки) – як черенки використовують віддалені при обрізці втечі.

Які троянди можна черенкувати

Способом черенкування можна розмножити не всі види садових троянд. Найкраще вкорінюються черенки поліантових, мініатюрних, ґрунтовопокровних, напівплетистих, плетистих троянд з групи рамблер і багатьох сортів троянд флорибунду.

А ось чайно-гібридні розмножити черенками вдається рідко: спочатку вони непогано вкорінюються, але потім через слабке формування кореневої системи починають розвиватися дуже повільно. З цієї причини чайно-гібридні троянди краще прищеплювати, а не черенкувати.

Кращі умови для черенкування троянд

Щоб черенки троянд швидше вкоренилися, для них потрібно створити оптимальні умови:

  • краща температура для вкорінення троянд – 22-25 ° С, різкі підйоми і спади температури негативно позначаються на приживлюваності черенків;
  • оптимальна вологість – 90-100%;
  • освітлення не повинно бути яскравим: черенкам потрібне розсіяне сонячне світло. Прямі сонячні промені допустимі тільки в ранкові та вечірні години.

Як черенкувати троянди: покрокова інструкція

Ми розповімо, як правильно проводити літнє черенкування троянд, що ростуть у відкритому ґрунті.

1. Виберіть здоровий куст без ознак захворювань і пошкоджень комахами, що має пофарбовані бутони.

2. Для черенкування використовуйте однорічні напіводревесні втечі товщиною з олівець (0,5-0,7 см): занадто тонкі, як і, навпаки, старі потужні втечі не підходять. Гострим продезінфікованим ножем або секатором із середньої частини втечі виріжте череня з 3-5 розвиненими нирками. Нижній зріз череня (зрізайте під самою ниркою) зробіть під кутом 45 °, а верхній (розташуйте його на відстані 0,5 см від верхньої нирки) – під прямим кутом.

3. У зрізаного череня видаліть нижнє листя. Для зменшення випаровування вологи вкоротіть наполовину верхнє листя. Зовсім видаляти листові платівки не можна, оскільки без них неможливо протікання процесу фотосинтезу – основи харчування рослин.

4. Якщо ви хочете, щоб у ваших черенків швидше з’явилося коріння, допоможіть їм – обробіть втечі стимулятором корнеутворення. Під час черенкування троянд добре показав себе Корнерост-М. Цей регулятор зростання коренів не тільки прискорює освіту у черенків кореневої системи, але і надалі позитивно позначається на їх приживлюваності. До складу препарату входить хітозан, який захищає молоді корінці від кореневої гнили.

Перед посадкою зволожте нижній зріз череня і опустіть його в пакет з препаратом. Надлишки порошку можна струшити – таким чином на зрізі череня залишиться достатня кількість препарату (0,1-0,2 г), щоб допомогти рослині.

5. Приготуйте для посадки ємності і ґрунт. Змішайте пісок з дерновою і листовою землею у співвідношенні 2:2:1 і насипте його в підготовлений контейнер шаром 5-8 см. На нього помістіть шар товщиною 3-4 см з крупнозернистого піску або суміші торфу або вермікуліту з піском (1:1). Продезінфікуйте готовий субстрат, протоку його рожевим розчином марганцівки.

6. Оброблені Корнеростом-М черенки висадіть у підготовлений субстрат, розташовуючи їх під нахилом, і рясно полейте: вода повинна пройти через весь земляний ком. Пам’ятайте, що глибина посадки не повинна перевищувати 2 см.

7. Над кожним черенком встановіть захисне укриття зі скляної банки або прозорої пластикової пляшки. Завдяки їм вийдуть міні-теплички з високою температурою і вологістю – умовами, необхідними для швидкого вкорінення і приживлюваності черенків.

8. Встановіть ємність у саду в злегка затіненому місці. Можна зробити для неї невелике поглиблення: так волога в горщику буде зберігатися довше і можна не боятися, що вітер перекине контейнер. Постійно перевіряйте вологість субстрату: він не повинен пересихати, однак і зайвої рідини там бути не повинно. Надмірне зволоження призведе до того, що черенки почорніють і загинуть.

9. Коли у черенків почнуть формуватися корені і з’являться листя, захисне укриття можна зняти.

Догляд за черенками троянд після вкорінення

У чому полягає подальший догляд за черенками? Крім регулярного зволоження, черенки потрібно постійно провітрювати. Для цього щодня на деякий час знімайте кришку з пляшки, щоб свіже повітря змогло потрапити всередину укриття, або, якщо черенки накриті скляними банками, піднімайте банку.

На зиму контейнери з укоріненими черенками залишають там же, в саду, не знімаючи захисного укриття. Для додаткового захисту над ними встановлюють дуги, на які накидають плівку або будь-який укривний матеріал. Особливо це важливо в регіонах з холодними зимами.

Деякі садівники переносять контейнери з черенками в підвал. Під час такої зимівлі потрібно обов’язково стежити за субстратом і зрідка його поливати, щоб не дати ґрунту пересохнути.

Навесні укриття з дуг знімають відразу після приходу тепла, щоб черенки не перепріли. А самі рослини починають поступово привчати до свіжого повітря, щодня знімаючи захисні ковпаки. Коли мине загроза поворотних заморозків, у травні-червні, укриття знімають повністю. У цей же час можна садити вкорінені троянди на постійне місце.

Чоренкування троянд – чудовий спосіб розмножити найулюбленіші кущі, не вдаючись при цьому до додаткових витрат.

Коте Жардан (Cote Jardin)

В нескольких шагах от Невского проспекта расположился первый в Петербурге «Новотель Санкт-Петербург Центр» — современная гостиница под управлением французского гостиничного оператора Accor. Эта гостиница входит в международную сеть Novotel, включающую более 400 отелей в 56 странах мира. А сердцем кулинарной жизни «Новотеля» стал ресторан «Коте Жардан» — место светлое, стильное, располагающее как к отдыху, так и к деловым переговорам. Кухня ресторана под управлением нашего шеф-повара удачно сочетает французские, средиземноморские и русские гастрономические традиции. Ресторан «Коте Жардан», как и весь отель, обеспечит вам максимальный комфорт и приятное времяпрепровождение.

Интерьеры его выполнены по проекту французского дизайнера Оливье Жибо. Лобби-бар Intemezzo, где можно выпить кофе в ожидании друзей и коллег, гармонично перетекает в лаунж-зону с мягкими диванами. В баре расположена витрина собственного кондитерского производства — «La Brioche», здесь можно попробовать свежайшие торты и пирожные, приготовленные шеф-кондитером Татьяной Евдокимовой по уникальным рецептам. Основной зал ресторана оформлен в приятных глазу тонах, интерьер украшают стильные черно-белые фотоработы Александра Китаева. Для приватных бесед можно уединиться в уютных vip-зонах. Банкетный зал вмещает до 60 человек, а при желании разделяется на две обособленные зоны.

Строгость и спокойствие зала оживляют яркие пятна современной живописи. А в теплое время года во внутреннем дворике открывается летняя терраса, где сервируют барбекю. Утром в «Коте Жардан» сервируют завтраки в виде шведского стола, в обед – бизнес-ланчи, а вечером приглашают на ужин. Меню регулярно обновляется, а потому каждый раз вас ожидают новые интересные блюда. Каждый будний день после 18:00 часов в ресторане «Коте Жардан» действует уникальное предложение — «Блюдо дня»! Ежедневно наш шеф-повар готовит новое блюдо, которое не включено в действующее меню и предлагается только один день. Таким образом, гости ресторана каждый день могут пробовать что-то новенькое. На «Блюдо дня» действует специальная цена! Ресторан обслуживает многочисленные конференции, проводимые в «Новотеле», ведь в нем 9 современных, полностью оборудованных конференц-залов. В ресторане «Коте Жардан» всегда рады как гостям отеля, так и всем, кто желает отдохнуть и насладиться дружелюбной атмосферой, яркой кухней и европейской элегантностью интерьера.

Про автора

admin administrator