Саджанці малини як садити

Авторadmin

Саджанці малини як садити

Як садити малину: підготовка ґрунту, вибір місця і догляд

17 червня 2019, 10:46 | Сад та город Часто малина сильно розростається, тому деякі садівники вважають, що догляд за нею мінімальний.

  • у вигляді смуги. При посадці смугою, навпаки, бічні пагони відрізаються з метою підтримки форми посадки. Досвід показує, що малина, висаджена смугою, приносить більший урожай.
  • окремими кущами. При кущовому способі рослина захищається опорним матеріалом і розростається за рахунок бічних пагонів.

Коренева система малини здатна дуже швидко розростатися, збільшуючи кількість пагонів. Щоб уникнути сильного розростання куща, в ґрунт навколо малини закопують на глибину 30 см листи заліза або шиферу.

Перед посадкою малини ґрунт необхідно ретельно удобрити органічними добривами, після чого глибоко перекопати, змішуючи шари. Не забувайте про таке безцінне джерело поживних речовин, як сидерати — вони і структуру ґрунту поліпшать, і збагатять її, і захистять.

Малину розмножують саджанцями — однорічними пагонами зі здоровою кореневою системою довжиною не менше 15 см. Саджанці повинні бути міцними, товщиною не менше одного сантиметра в нижній прикореневій частині. Перед тим, як садити малину, саджанці обрізують, залишаючи у висоту близько 30 см, обрізають також пошкоджені коріння до їх здорових ділянок. Традиційний час посадки малини — весна (до розпускання бруньок) і осінь (у другій половині вересня або за два тижні до настання заморозків). Але також можна садити і влітку.

Якщо посадку придбаних саджанців доводиться відкласти на час, то їх прикопують в землю. Після посадки саджанці потрібно рясно полити, полив потрібний і старим кущам влітку хоча б один раз на два тижні. Крім того, малину слід обережно розпушувати на глибину не більше п’яти сантиметрів.

Малина не любить не тільки нестачу вологи, але і не переносить заболочені ґрунти, де коріння слабшають і згодом загнивають. Добре впливає на зростання малини мульчування ґрунту, яке оптимізує повітряно-водний мікроклімат поверхневого ґрунтового шару.

Як доглядати за малиною

Для отримання регулярного рясного врожаю мало знати, як садити малину — потрібно ще і ретельно за нею доглядати. Малина являє собою чагарник з обмеженим до двох років терміном життя надземної частини і багаторічною кореневою системою.

Малина може рости на одному місці більше двадцяти років, однак найкраще періодично оновлювати посадку, інакше до кінця цього терміну вона значно виродиться: врожаї стануть мізерними, а ягоди дрібними і не такими смачними. У середньому, площа під насадження малини виділяється терміном на десять років, це оптимальний термін її гарного плодоносіння.

Малина має стрижневу кореневу систему, яка буває досить дрібно заглибленою, і харчування кореневих відростків відбувається на глибині не більше 30 см. Тому вона потребує родючого ґрунту з хорошими показниками з вологозатримки. У силу такого поверхневого розташування, коріння дуже чутливі до морозів, і для мінімізації їх впливу слід садити малину в місцях великого накопичення снігу, який захистить коріння від вимерзання.

Досвідчений садівник, який знає, як садити малину результативно, підтвердить: ідеальне місце для цієї рослини — біля огорожі, хати, стодоли. Навесні сніг, який тане, дасть кущам необхідну кількість вологи для активного росту та формування ягід.

Гілки малини досить крихкі, тому вимагають підв’язки до опор, наприклад, кілочків. Для зручного збору ягід між рядами малини можна насипати смуги щебеню.

Обрізка малини

Дуже важливим фактором догляду за малиною, який впливає на успішний ріст і розвиток куща, є його правильна обрізка. Як вже було сказано, гілки малини мають термін життя на два роки.

На другий рік вони дають хороший урожай. Обрізанню піддаються гілки і пагони за межами площі посадки, а також молоді пагони, які виросли пізніше липня. Крім того, навесні для кращого плодоношення обрізають і верхівки плодоносних гілок.

Помічено, що різна довжина обрізки гілок малини навесні впливає на строки плодоношення. Таким чином, обрізавши різні кущі на різну висоту, можна домогтися рівномірного і більш тривалого періоду збору ягід. На зиму гілки малини можна пригинати до землі, закріплюючи дугами з дроту і вкриваючи утеплюючим матеріалом.

Знаючи, як доглядати за малиною, і приклавши трохи зусиль, можна отримати відмінний урожай цієї ароматної літньої ягоди.

Малина – посадка та догляд

Сьогодні, здається, немає жодного дачної чи присадибної ділянки, де не було б малини. Начебто цей чагарник вирощують всі і всюди, але в багатьох садівників, початківців і не дуже, виникають питання по посадці і догляду за малиною. Пропонуємо розібратися в традиційних способах посадки цієї культури, і як за нею доглядати потім.

Що потрібно врахувати перед посадкою малини?

В першу чергу потрібно вибрати місце для посадки саджанців малини. Це повинно бути місце, яке добре прогрівається сонцем, так як малина – рослина світлолюбна. Вона, звичайно, може рости і в тіні, але тоді дуже сильно знижується врожайність і якість ягід. Так само місце під посадку повинно бути захищеним від протягів і скупчення холодних повітряних мас.

Слід звернути увагу на те, які рослини росли перед малиною. Слід уникати таких попередників як томати, картопля і полуниця, так як ці рослини схильні до тих захворювань, що і малина. Малину висаджують рядами, які розташовують з півночі на південь. Таке розташування дозволить кущам рівномірно прогріватися сонячними променями. Малина зростає практично на будь-яких видах ґрунтів. Найкраще ця культура розвивається на добре дренованих ґрунтах, це можуть бути легкосуглинкові ґрунти, родючі, піщані і супіщані ґрунти. Важливим аспектом посадки малини є відсутність застою води. Потім слід підготувати самі посадкові ями.

Перейдемо до самої посадки малини.

Існує 2 традиційних методи посадки малини: траншейний і ямний. Траншейний спосіб більш трудомісткий, ніж ямний, але при такому способі посадки в майбутньому Ваші кущі порадують Вас більш високим урожаєм і більш якісною ягодою. При траншейному способі посадки малини, самі траншеї потрібно підготувати заздалегідь, хоча б днів за 20 до посадки. Траншея викопується шириною 50 см і глибиною не більше 45 см, ну а з довжиною – вирішуєте самі. Кількість траншей відповідає кількості рядів малини.

У траншею вносять перепрілий гній або компост приблизно 10 см. Чим важчий ґрунт, тим більшим повинен бути цей шар. Так само додають суперфосфат поверх перегною. На дно таких траншей можна так само укласти старі гілки дерев, товсті сучки. Вони в процесі перегнивання забезпечать малині харчування, а під час затяжних дощів стануть свого роду дренажем. Так само, зовсім не завадить, додати при посадці золу, але не дуже багато. Садити малину слід на відстані мінімум 50 см в ряду, а міжряддя повинно бути не менше 2 метрів. Якщо це має бути промислова посадка, відстань міжрядь слід збільшити до 3 метрів, щоб було зручно обробляти їх за допомогою техніки.

При посадці малини потрібно стежити за тим, щоб коренева шийка куща після осідання ґрунту була на рівні землі, так як занадто глибока посадка може привести до загнивання прикореневих пагонів. Глибина посадки повинна бути приблизно на 5-7 см глибше, ніж саджанці росли до цього. Після посадки землю навколо саджанця потрібно максимально ущільнити, а малину слід рясно полити (мінімум 1 відро води під кожен кущ). Після цього слід замульчувати прикореневу область зверху гноєм, опалою хвоєю, торішнім опалим листям, торфом і т.д. Це не дасть волозі швидко випаруватися і буде свого роду поживним шаром для молодих саджанців. Наступним етапом посадки малини буде обрізка саджанців. Обрізати їх слід через 10-15 днів після посадки, коли саджанці вкоренилися, на висоту близько 30 см. Наступні 2 тижні малину потрібно добре поливати, але стежити за тим щоб не було застою води, так як саджанці можуть загнити.

Догляд за малиною

Малина – рослина досить невибаглива, але при хорошому та дбайливому догляді буде радувати своїх господарів смачною і великою ягодою. Щоб отримувати рясний урожай малини, слід її вчасно підгодовувати, поливати і правильно проводити обрізку. Підживлення малини проводять щорічно восени, вносять з розрахунком 2-3 відра гною або перегною на один кущ, додавши при цьому сечовину або селітру. Якщо пагони ростуть слабо, слід навесні вести органічну «бовтанку» під кожен кущ. Зробити її можна в такий спосіб: на 1 відро води (10 л) додаємо 1 лопату коров’ячого посліду + 5 г селітри або сечовини.

При догляді за малиною не варто забувати і про розпушуванні ґрунту. Цю процедуру слід проводити дуже акуратно, не глибше ніж 10 см, так як у малини коренева система розміщена поверхнево. Рихлять землю зазвичай після того, як були внесені добрива. Міжряддя так само слід розпушувати і прополювати. Їх можна замульчувати соломою, це сповільнить зростання бур’янів.

Полив повинен бути обов’язковим, особливо в посушливі періоди. Засуха може привести до здрібніння ягоди, або взагалі до втрати врожаю. Потрібно стежити, щоб ґрунт під кущами малини був завжди злегка вологим. Особливо слід приділити увагу поливу восени тому, як саме в цей період формуються пагони росту.

Обрізка річної малини

Обрізку малини проводять восени, найкраще відразу після збору врожаю. У літніх сортів малини, які плодоносять на дворічних пагонах, поводять обрізку тільки тих пагонів, що вже дали плоди. Обрізають їх під самий корінь, не залишаючи пеньків. Решта однорічних пагонів пригинають до землі на зимівлю. Навесні ці однорічні пагони обрізають на 15-20 см. Це дозволить краще розвиватися боковим гілочках, що позитивно позначиться на якості врожаю. Літню малину слід підв’язувати на шпалеру, так як її пагони часто виростають до двох метрів. Це так само полегшить догляд за кущами малини і збір врожаю.

Обрізка ремонтантної малини

Обрізка ремонтантних сортів відбувається дещо по-іншому, так як ремонтантна малина плодоносить на однорічних та дворічних пагонах. Ці сорти здатні давати два врожаї на сезон: річний – в червні і осінній – з липня-серпня до заморозків. Для вирощування ремонтантних сортів на два врожаї, обрізка проводиться практично так само, як і річної малини. Тобто видаляються дворічні пагони, їх можна легко відрізнити від однорічних, тому що вони після плодоношення всихають, а з однорічних видаляється лише та частина, яка вже дала плоди. У наступному році на цих пагонах утворюється річний урожай, а на молодих – осінній.

Для вирощування ремонтантної малини на один урожай всі пагони, і однорічні та дворічні, обрізають під корінь на зиму. Це дає безліч переваг. По-перше, не потрібно вкривати малину на зиму. По-друге, зрізавши всю надземну частину чагарнику, ми обмежуємо розвиток хвороботворних мікроорганізмів. Тому ремонтантні сорти більш стійкі до ураження хворобами і шкідниками. І, по-третє, зрізавши під корінь ремонтантну малину, в наступному році восени ми отримаємо рясний урожай якісних ягід за один раз.

Всі обрізані пагони слід відразу спалити, і ні в якому разі не залишати на ділянці, так як на них можуть зберегтися шкідники та хвороботворні мікроорганізми.

Як бачимо з даної статті, малина досить невибаглива рослина. Якщо дотримуватися вищесказаних рекомендацій, можна виростити у себе на дачі або в городі відмінні кущі малини, які будуть радувати Вас рясними врожаями цієї корисної ягоди протягом багатьох років.

Як правильно посадити малину навесні

–>Посадка малини — відповідальний процес, від якого залежить якість і кількість майбутнього врожаю. У даній статті буде розглянуто, коли проводити посадку саджанців у відкритий грунт, основні способи посадки і покрокове керівництво з виконання процедури в домашніх умовах.

  • Оптимальні строки посадки по регіонах
    • У Підмосков’ї
    • У Ленінградській області
    • У Сибіру
    • На Уралі
    • У Ростовській області
    • Саджанцями
    • Насінням
    • Живцями
    • Вибір місця і підготовка саджанця
    • Підготовка ґрунту та лунок
    • Посадка
    • Подальший догляд

    Оптимальні строки посадки по регіонах

    Посадку саджанців необхідно проводити, коли погодні умови дозволяють молодій рослині не загинути від різких перепадів температури. В залежності від регіону, строки посадки істотно відрізняються, тому розглянемо рекомендований період проведення процедури для кожного регіону більш докладно.

    У Підмосков’ї

    В умовах середньої смуги, в Підмосков’ї, малину рекомендують висаджувати восени, щоб до холодів рослина зміцніло і в наступному сезоні, відразу після відтавання снігу, вступило в активну стадію вегетації для нарощування додаткових коренів. Терміни посадки знаходяться в межах 2 осінніх місяців — з вересня по жовтень — в залежності від погодних умов. Завдяки осінній посадці, рослина має хороший імунітет і швидко адаптується до коливань температур.

    У Ленінградській області

    У північно-західних регіонах, до яких слід віднести і Ленінградську область, погодні умови дозволяють здійснювати як осінню, так і весняну посадку. Восени температура знижується поступово, тому рослини добре приживаються до стабільних холодів, висадка саджанців у цей час проводиться в період з початку вересня по середину жовтня. Навесні висаджувати малину у відкритий грунт необхідно після того, як грунт трохи прогріється, в залежності від погодних умов цей період припадає на другу половину квітня-кінець травня.

    У Сибіру

    Висадку малини в Сибіру краще проводити навесні, але осіння посадка також можлива, за умови відносно теплою, стабільної та сухої погоди в кінці літа. Осінню висадку практикують у першій половині вересня, приділяючи особливу увагу профілактичним заходам, які дозволять захистити ніжні рослини від ураження грибками в період дощів і вимерзання, у разі настання різких заморозків.

    Весняна висадка більш краща, оскільки проводиться в стабільну погоду з кінця квітня до середини травня, дозволяючи створити сприятливі умови для висадки рослини у відкритий грунт і забезпечити хорошу приживлюваність кореневої системи.

    На Уралі

    Уральські погодні умови порівнюють з сибірськими, проте місцеві жителі зазвичай практикують висадку малини навесні, що дозволяє саджанцям швидко взятися.

    Термін проведення процедури припадає на кінець квітня-початок травня, коли температура повітря стабілізується.

    У Ростовській області

    В даному регіоні можлива висадка саджанців малини восени і навесні, якщо дозволяють погодні умови. Що стосується термінів проведення процедури, то осіння здійснюється в кінці вересня, а весняна — у кінці квітня або початку травня.

    Способи посадки у відкритий грунт

    Існує кілька способів садіння малини у відкритий ґрунт, кожен з них може бути використаний в домашніх умовах, однак з дотриманням низки нюансів, які слід розглянути.

    Саджанцями

    Зазвичай для висадки малини на ділянці вибирають молоді саджанці, придбані в магазині. Такі однорічні рослини вже достатньо міцні, щоб існувати окремо від материнських рослин, оскільки мають хорошу розгалужену кореневу систему і нормально приживаються при висадки у відкритий грунт.

    • Основні переваги способу посадки саджанцями на ділянці є:
    • простота виконання процедури;
    • швидкість росту молодого рослини;
    • відсутність турбот по вирощуванню розсади або обробці живців;
    • ранній вступ в плодоношення.
    • Недоліки даного способу висадки:
    • ризик придбання неякісного садивного матеріалу;
    • можливість підмерзання молодих коренів при осінній посадці.

    Насінням

    Успішно вирощувати малину з насіння можна лише в тому випадку, якщо є впевненість в якості посадкового матеріалу.

    Важливо! Насіння для посадки рослини слід купувати лише в спеціалізованих магазинах, в запечатаних заводських упаковках, які містять детальну інформацію про сорт, кращому регіоні вирощування та особливості посадки.

    Посів насіння для отримання розсади практикується як навесні, так і восени, проте весняна посадка передбачає вирощування в горщиках, розміщених в теплому приміщенні. Тільки в кінці травня молоді рослини можуть бути висаджені у відкритий грунт для подальшого вирощування. Сіяти насіння слід по кілька штук в один горщик, щоб в подальшому зробити перевалку рослини разом із земляною грудкою в посадкову яму.

    Можлива також посадка відразу у відкритий грунт, яку здійснюють восени. Подзимняя посадка насіння дозволяє прорости посадкового матеріалу ранньою весною і активно почати нарощувати кореневу систему, щоб до закінчення сезону стати повноцінним рослиною. Якщо висаджувати насіння під зиму, необхідно передбачити укриття, яке не дасть їм загинути при сильних морозах.

    Посіви поверх вкривають шаром перегною (близько 5 см), який навесні буде служити добривом і стимулювати зростання молодих сходів. Насіння висівають в борозни або лунки, глибина загортання насіння має становити 0,5 див.

    • Головними достоїнствами посадки малини насінням є:
    • простота і швидкість виконання процедури;
    • економія коштів, оскільки не потрібно купувати дорогі саджанці.
    • Недоліки даного способу посадки:
    • складність догляду за молодими сходами;
    • довгий період вирощування до початку плодоношення;
    • можливість вимерзання насіння.

    Живцями

    Живцювання — спосіб розмноження малини, який виконується садівниками для отримання нових рослин і розширення малиннику.

    Посадка живців у відкритий грунт має ряд нюансів і не завжди підходить для початківців садівників в якості простого способу розмноження кущів.

    • Головними достоїнствами посадки малини способом живцювання є:
    • наявність великої кількості пагонів, які можуть бути використані для розмноження;
    • наявність різних способів отримання живців.
    • До недоліків способу відносять:
    • необхідність обробки посадкового матеріалу;
    • необхідність висадки в парник з подальшою пересадкою;
    • складність догляду до повного вкорінення;
    • ризик пошкодження коренів при пересадці.

    Знаєте ви? Світовим лідером з вирощування малини є Росія, щорічно в країні збирають близько 200 тис. тонн цих ягід.

    Як правильно садити: покрокове керівництво

    Від правильності проведення процедури посадки саджанці малини залежить розвиток куща і його врожайність, тому обов’язково необхідно уважно вивчити не тільки інструкцію по висадці кущів, але і звернути увагу на особливості вибору місця для вирощування, підготовки ґрунту та саджанців до посадки.

    Вибір місця і підготовка саджанця

    Малина є світлолюбною рослиною, тому саджанці розміщують на ділянці з прямими сонячними променями та відсутністю затінення. Рівнинна територія або ділянку з невеликим ухилом (3-5°) є оптимальними для вирощування малини, оскільки всі частини рослини будуть максимально висвітлені і прогріті.

    не Можна висаджувати малину в низинах, западинах або кар’єрах, де існує ризик підтоплення і постійно зберігається високий рівень вологості. В таких місцях ріст рослин сповільнюється, розвиваються грибкові хвороби, знижується врожайність. Грунтові води не повинні підходити ближче 1,5 м до поверхні грунту, інакше коренева система буде постійно в перезволоженому стані, почне гнити і відмирати.

    Щоб пом’якшити вплив на малинник сильних вітрів, із північній частині ділянки краще розмістити захисні насадження у вигляді вічнозелених чагарників, невисоких будівель або огорожі. Така міра необхідна не тільки для захисту малини від вимерзання взимку, але і для нормальної опыляемости квітів бджолами в період активного цвітіння.

    Грунт на території малиннику повинна мати відповідний для нормального розвитку рослин складу. Грунт краще вибирати родючий і поживний, з легкої пухкою структурою. Оптимально висаджувати кущі на супіщаних грунтах, суглинках, чорноземах, сірих лісових, дерново-підзолистих грунтах з нейтральною або слабокислою реакцією. Категорично не рекомендується для посадки малини вибирати ділянку з заболоченій, вапняної, солончакової, сухим піщаним грунтом.

    Знаєте ви? Сучасна селекція дозволяє створювати нові сорти малини з дивовижним забарвленням. Так, існує жовта, червона, чорна і навіть фіолетова малина, яку вивели в США ще в 1896 р.

    Якщо придбати якісний саджанець, особливої підготовки до посадки не буде потрібно. Молоде рослина повинна мати 2-3 міцних втечі, добре розвинену кореневу систему, з довгим центральним коренем і великою кількістю дрібних відростків. Якщо відразу після покупки посадка саджанця не планується, його краще прикопати, щоб коренева система не підсихали.

    Підготовка ґрунту та лунок

    Підготовку ділянки для висадки малини слід проводити для того, щоб створити оптимальний водно-повітряний режим, видалити бур’яни і забезпечити ґрунт поживними речовинами, які будуть стимулювати хороший ріст рослин.

    Якщо починати підготовку ділянки до посадки малини заздалегідь — можна посіяти рослини-сидерати, які після вирощування закладають в грунт і залишають для збагачення ґрунту гумусом. Якщо існують обмеження по часу — здійснюють внесення гною в кількості 40-50 т/га.

    Особливу увагу слід приділити позбавлення території від бур’янистої рослинності, дуже небезпечними сусідами для малини вважаються пирій, в’юнок і осот. Щоб швидко і без особливих трудових витрат очистити ділянку від бур’янів, застосовують гербіциди суцільної дії.

    За 2 тижні до запланованої дати висадки саджанців починають підготовку лунок. Для цього викопують ями розміром 50 см в діаметрі і 40 см в глибину. У процесі викопування грунту відокремлюють верхній шар від нижнього, які потім будуть використані в певній послідовності.

    Важливо! Період висадки малини після обробки грунту гербіцидами буде залежати від використовуваного препарату, тому уважно вивчайте інструкцію перед виконанням процедури.

    В яму насипають поживну суміш, що складається з:

    • компосту або перегною — 10 кг;
    • сірчанокислого калію — 50 г;
    • деревної золи — 400 г;
    • гранульованого суперфосфату — 100 р.

    Посадка

    Перед висадкою саджанців в підготовлені ями слід провести розпушування складу всередині лунок. Якщо посадка виконується в осінній період, в лунки рекомендується додати 10-сантиметровий шар родючого грунту. Щоб рослини добре росли, їм вистачало вільного простору для нарощування додаткових плодових пагонів, необхідно дотримуватися схему посадки: між ними залишають 50-70 см, між рядами — 1,5–1,8 м.

    Посадку потрібно виробляти наступним чином:

    1. В лунку встановити саджанець малини, розправити коріння в різні сторони.
    2. Присипати коріння верхнім шаром грунту (родючим), який залишився після викопування ями.
    3. Насипати грунт слід до тих пір, поки яма не буде повністю заповнена, а нирка заміщення буде підніматися над поверхнею на 2-3 див.
    4. Грунт навколо куща злегка ущільнити, зробити неглибоку борозенку навколо пристовбурового кола і налити туди 5 л чистої води кімнатної температури.
    5. Простір навколо куща потрібно замульчувати соломою, тирсою або перегноєм, шаром у 5 див.

    Подальший догляд

    Після висадки малини необхідно забезпечити якісний і регулярний догляд, який дозволить отримувати стабільні великі врожаї протягом усього періоду росту кущів. Першим ділом після висадки саджанців приступають до підв’язці молодих рослин.

    Важливо! Кожен рік підв’язувати малину слід таким чином, щоб між пагонами зберігалося відстань в 10 див.

    Для цього уздовж кожного ряду малини встановлюють металеві опори — стовпи висотою не менше 1,5 м. Між опорами натягують оцинкований дріт на висоті 1 м від землі, до якої підв’язують пагони малини мотузками з натуральної тканини.

    Через рік після першої підв’язки на опори додають ще 2 ряди дроту: знизу, на висоті 30 см від землі (щоб підв’язувати пригнуті пагони для зимівлі), і зверху, на висоті 1,5 м (щоб підв’язувати підросли пагони малини).Щоб зберегти кущ акуратним, прибрати старі хворі або сухі пагони, щорічно проводять обрізання куща у весняний період.

    На кожному кущі залишають не більше 7 найбільш міцних і здорових стебел, всі інші видаляють під корінь. Кущі, які мають добре розвинену кореневу систему і досить активних бруньок на пагонах, рекомендується обрізати на висоті 40 см, щоб стимулювати найкращий приріст молодих пагонів. Молоді кущі необхідно вкорочувати на висоті 150 див.

    Грунт навколо малинових кущів слід регулярно розпушувати, щоб забезпечити безперешкодний приплив кисню до коренів і уникнути ущільнення ґрунту, яке згубно для малиннику. Коренева система малини знаходиться близько до поверхні грунту, тому глибина розпушування повинна складати не більше 8 см між рослинами і до 12 см між рядами.

    Рихлити грунт слід після кожного поливу або дощу. Поливати рослину потрібно активно тільки в період спеки і посухи, навесні додаткове зволоження грунту не потрібно. Для поливу використовують чисту і теплу відстояну воду в кількості 5 л під кожен кущ. Особливу увагу слід приділити осінньому влагозарядному поливу при підготовці кущів до зимівлі.

    Таким чином, посадка малини в домашніх умовах — проста процедура, яка під силу будь-якому починаючому садівникові. Щоб виконати процедуру правильно, необхідно дотримуватися рекомендацій, які докладно описані в статті.

Про автора

admin administrator