Кури Мастер Грей відгуки

Авторadmin

Кури Мастер Грей відгуки

Кури майстер грей

Порода курей Майстер Грей являє собою універсальних курей. Це означає, що з неї фермер може отримати як пристойну кількість м`яса, так і достатня кількість поживних курячих яєць. Цей крос знаменитий тим, що курчата Майстер Грей дуже швидко набирають вагу. Про подробиці змісту цих птахів і поговоримо.

Відео: Кури кросу Майстер грей / Master Grey і Редбро / Redbro (Кольоровий бройлер)

Кури Майстер Грей

Опис породи Майстер Грей

Кажуть, що почало своє ця порода курей бере у Франції. Французи вивели цю породу виключно для утримання її на особистих подвір`ях. Хоча інші фахівці кажуть, що батьківщиною породи Майстер Грей є така країна як Угорщина. На сьогоднішній день, розведенням Майстер Грей займаються в лабораторії США і Франції.

Якщо фермер вирішив зайнятися розведенням такої породи самостійно на своєму обійсті, то можна сміливо пробувати, але вивести породу самостійно не вийде, надто багато прабатьків у такого птаха.

За характером Майстер Грей досить поступливі, спокійні, вони не бояться людей, із задоволенням спілкуються з людьми. Виглядають ці птахи дуже елегантно і граціозно, тому дуже часто замінюють на подвір`ї декоративні породи птахів, це помітно навіть по фото.

Відео: Кури Фоксі чик і Майстер грей

Коли виводилася ця порода, то основна мета, яку ставили перед собою селекціонери – це вивести універсальну породу курей, яка характеризується швидким набором ваги. Але щоб для цього не необходімб було створювати тепличні умови птахофабрики, щоб можна було розвести таких птахів і в умовах особистого фермерського подвір`я. Також переслідувалася мета, щоб така універсальна порода курей не вимагала для себе якихось певних умов, треба сказати, що селекціонери цього добилися в характеристиці курей.

Підвиди в породі

Ті самі лабораторії, в яких зараз займаються удосконаленням птахів, виводять два підвиди Майстер Грейс. Це підвид Майстер Грей М, яка виходить в результаті відомості сіреньких півнів і курочок Redbro M, а також отримують підвид Майстер Грей S, де в спарюванні беруть участь півні з курочками Redbro S. Для того, щоб вивести такі підвиди велися спеціальні порівняльні таблиці.

Але ці кроси мають характерне забарвлення, навіть поки що курочки є добовими курчатами. Основне забарвлення блідо-жовтого кольору, на голові і на краях крил у курчат темний колір, а на маківці присутня характерна сіра точка, це видно навіть на фото і відео. Якщо фермер спробує схрестити цей один з кросів, щоб отримати потомство, то воно буде схоже тільки на одного з батьків. Не вдасться також зберегти всі якісні спадкові характеристики. У отриманого потомства НЕ буде таке ж смачне м`ясо, висока стійкість до хвороб, знизиться несучість.

Саме тому курчат цієї породи найкраще купувати, а не займатися їх виведенням в домашніх умовах самостійно. Причому потрібно уважно придивлятися до господарства, в якому ви збираєтеся зробити таку покупку. Віддавайте перевагу тільки дуже перевіреним господарствам. У таких господарствах техніка розведення цієї породи відточена добре. Якщо покластися тільки на інтуїцію, то замість красеня-бройлера можна отримати в неперевіреному господарстві худорлявої курчати. Зрозуміти, що сталося підміна, можна буде через вже пару місяців.

Зовнішнє опис

Як вже говорилося, Майстер Грей сміливо можуть замінити на подвір`ї декоративну породу пташок. Ці пташки відрізняються досить великими розмірами. Майстер Грей кури зовнішнє їх опис досить цікаве.

Стандартним забарвленням у курки Майстер Грей вважається сіренький колір, Рябенький і черепашковий. Саме через сірого відтінку ці курочки і несуть таку назву. У курки Майстер Грей присутній гребінець і сережки, які мають червоний відтінок.

Показники продуктивності курки Майстер Грей

Якщо ви придбали яйця або курчат Майстер Грей в перевіреному господарстві, то ви отримаєте птицю з надзвичайно привабливими показниками продуктивності.

Кури Майстер Грей починають радувати свого фермера яйцями, починаючи з четвертого місяця життя. Одна несучка буде приносити господареві по два яйця один раз в три дні. Так буде тривати протягом 7-8 місяців, після чого приходить період линьки. Вага одного яйця є близько 60-70 грам.

Майстер Грей володіють чудовою материнським інстинктом. Курочки починають квоктать в належний час, вони довго і наполегливо висиджують яйця, дуже уважно ставляться до свого потомства з першого дня життя.

Відносно яєць цих курей сміливо можна назвати рекордсменами. Одна курка така Майстер Грей в рік може принести 200 яєць.

Високі показники продуктивності у цієї породи спостерігаються і в плані набору ваги. У Майстер Грей досить щільне тулуб. М`ясо у них хоч т нежирне, але при цьому дуже ніжне, має чудовий аромат.

Як правильно утримувати Майстер Грей?

Для фермерів, які хочуть зробити свій вибір на користь цих птахів гарною новиною стане те, що якихось особливих умов для їх вирощування і догляду не потрібно. Ось основні моменти їх змісту:

  • Завдяки покладливому характеру Майстер Грей цих птахів можна містити як в на підлозі, так і в клітинному змісті. Заводчики говорять про те, що при клітинному утриманні птиці увечілічаются у вазі ще швидше.
  • Особливої годування ці птахи до себе також не вимагають. Селекціонери спеціально ставили перед собою задачу того, щоб птах при вирощуванні не потребувала в спеціальному годуванні. Але як і для інших порід дуже добре буде в літній період пропонувати курям рясне кількість зеленої трави, а в зимову пору року пропонувати птахам мінеральні та вітамінні добавки. Такі добавки також гарні для набору ваги.
  • Приємною відмінною характеристикою при вирощуванні цих пташок є також те, що вони дуже спокійно переносять різні кліматичні умови. Саме тому курник необов`язково постачати штучним опаленням. Кращий температурний режим для утримання таких птахів – це від 2 до 28 градусів тепла.

«Єдине умови, про який необхідно подбати – це про сухість і чистоту в загоні для Майстер Грея. Для курей дуже шкідлива висока ступінь вологості. Саме при цьому факторі дуже легко поширюються бактерії і віруси, через що птах починає хворіти. Важливо також, щоб в курнику не було протягів. На питання чому дохнуть кури, найчастіше відповіддю є підвищена вологість в приміщенні, де вони мешкають. »

Кури породи Майстер Грей, як відгукуються фермери про цю породу?

Напевно, нескладно здогадатися, що фермери про таку породі відгукуються дуже навіть позитивно. Здається, що ці курочки мають одними суцільними перевагами. Кури радують своїх господарів яйценоскостью, хорошим м`ясом в пристойному кількості, спокійним характером.

Заводчики цієї породи наполягають на тому, що птахів Майстер Грей необхідно купувати саме в іменитих господарствах, щоб уникнути покупки недоброякісних гібридів.

Кури породи Майстер Грей Радують своїх власників і оригінальними зовнішніми характеристиками, вони є справжньою окрасою подвір`я, це помітно навіть по фото. Ось така характеристика цієї красивої і універсальної породи курей. Як бачимо, вирощувати таких пташок представляється дуже вигідним заходом. Про продаж курчат або інкубаційних яєць цікавтеся виключно в перевірених господарствах.

Кури майстер грей: опис і характеристика породи

Походження породи курей «майстер грей» приховано завісою таємниці. Існує дві версії, що пояснюють, звідки взявся цей м`ясо-яєчний крос. Одні вважають, що ці кури були виведені у Франції, інші, що їх вивела в Угорщині компанія Hubbard.

В якій саме країні, дійсно, виводилася порода невідомо, тому що приналежність самої компанії Hubbard покрито таємницею. Компанія є міжнародною і адреса головного офісу на сайті вони вказати не завдали собі клопоту. Селекційні центри мають в декількох країнах, а їх представники працюють по всьому світу. У Росії продукція фірми надходить з Угорщини. Але перше визнання порода отримала у Франції 20 років тому, звідси й виникла думка, що вона була виведена в цій країні.

Опис породи курей «Майстер Грей»

Кури породи майстер грей отримали назву за колір оперення, в якому переважають сірі пір`я з хаотично розкиданими окремими білими і чорними пір`їнками. Найбільш чітко крапчастий малюнок виділяється в районі шиї і по краях крил. На корпусі крап змащений.

У курей потужні лапи, що підтримують велике тіло. Вага несучки 4 кг, півні доростають до 6 кг. Курочки Майстер грей починають нестися навіть раніше промислових яєчних кросів.

Увага! Якщо яєчні кроси несуться з 4 місяців, то Майстер грей починає класти яйця вже в 3,5 місяця при продуктивності такої ж, як у промислових порід: 300 штук на рік.

М`ясо без надлишків жиру, дуже ніжне. Великий вихід дієтичного м`яса робить курку придатною для виготовлення дитячого харчування. І на великі м`ясисті стегенця теж знайдуться бажаючі.

Кури Майстер грей дуже поступливого характеру і з флегматичним темпераментом. Дуже швидко приручаються. Втім, все кроси відрізняються відсутністю боязні людини. Багато власників, завівши курей цієї породи, відмовляються від утримання декоративних курей.

На фото крос Майстер грей:

Попередження! Хоча у Майстер грей добре розвинений інстинкт насиджування, розводити породу самостійно не рекомендується.

Так як це крос, то в потомстві йде розщеплення за генотипом. Вивести крос самостійно з використанням батьківських порід теж не вдасться навіть геніальному генетику, по тій простій причині, що початкові породи тримаються в секреті. Тому купувати курей доведеться у компанії Hubbard.

Самих же курей можна використовувати для висиджування яєць від курей інших порід, але це може виявитися нерентабельно, якщо мова не йде про рідкісних і дорогих породах на продаж.

Недоліком породи курей Майстер грей можна вважати занадто повільний у порівнянні з бройлерних кросами набір ваги.

Плюс в особистих господарствах – курочки легко несуть 200 яєць в рік, але ось до 300 не дотягують. На думку власників, це може відбуватися через те, що на подвір`ї неможливо забезпечити найкращі умови для утримання птиці подібні умовам на птахофабриках.

Втім, те ж саме спостерігається на особистому подвір`ї і при вирощуванні бройлерів, через що і виник міф про додавання на птахофабриках в корм бройлерам стероїдів.

зміст

Порода курей Майстер грей відрізняється високими адаптивними здібностями і в змісті невибаглива. Але мінімальні вимоги до своїм змістом вона все ж пред`являє. Всі вимоги продиктовані виключно великим розміром курей.

Увага! Утримувати Майстер грей потрібно в сухому, добре провітрюваному курнику, де в обов`язковому порядку повинні бути встановлені пісочно-зольні ванни.

Інстинкт валяння в пилу кури могли б задовольняти, купаючись в тирсі, але необхідна саме зола. Купання в золі курям потрібно для знищення пероедов, що селяться в пір`яний покрив. Без піску занадто легка зола швидко розлетиться по всьому курятнику, що не принісши ніякої користі. Щоб попіл не літав всюди, його і змішують з піском.

Розрахунок площі для курей робиться з урахуванням того, що курям породи Майстер грей потрібно місця значно більше ніж звичайним курям. Тому на один квадратний метр площі підлоги повинно припадати не більше двох курей цієї породи.

Для зимового утримання курник утеплюють і обладнають інфрачервоними лампами. Крім тепла, такі лампи дають додаткове освітлення в короткі зимові дні, допомагаючи зберегти несучість несучок на високому рівні.

годування

Принципово корми для курей Майстер грей не відрізняються від кормів для будь-якої іншої породи курей. Якщо немає мети відгодовувати курей як бройлерів, то корми, особливо багаті протеїном і вуглеводами Майстер грей не дають.

Власне, годування бройлерів і яєчних курей відрізняється тим, що у бройлерів упор робиться на протеїн і вуглеводи, а у яєчних в кормі у великій кількості містяться вітамін Е, кальцій і протеїн.

Годують Майстер грей не менше 3 разів на день. Зерно дають вранці і ввечері, а вдень зелень, овочі і вологі мішанки з висівками і дертю. Якщо є зелений ділянку з бур`янами, можна випускати курей туди погуляти.

У раціоні курей обов`язково повинні бути корми тваринного походження: кісткова, м`ясо-кісткове, кров`яне або рибне борошно. Для фортеці шкаралупи курям потрібні будуть мінеральні добавки у вигляді меленої шкаралупи яєць, крейди або черепашника. Зерно, зелень і овочі складають основу раціону.

На фото добові курчата Майстер грей:

Підріс курча Майстер грей:

Курчата у віці до місяця повинні отримувати корми з підвищеним вмістом протеїну: дрібно порубані варені круто яйця, м`ясо, рубану рибу. Непогано також додавати зелень. Можна використовувати готовий комбікорм для курчат. Але з комбікормом треба бути уважніше, так як при використанні комбікорму для бройлерів курчата виростуть швидше, але не стануть нестися.

Важливо! При годуванні маленьких курчат важливо не перестаратися з кормами тваринного походження.

Крім білкових компонентів, зернові теж необхідні. З першого дня можна давати варене пшоно, змішане з яйцем. Хоча курчата, які мають доступ до піску, можуть засвоювати і сиру крупу.

З півтора місяців курчатам додають «важку» крупу: мелені ячмінь і пшеницю, – з високим вмістом вуглеводів. Збільшення витрат кормів відбувається одночасно зі зростанням курчати. На кожен кілограм набраної ваги кормів витрачається:

  • до 2 тижнів – 1,3 кг;
  • з 2 тижнів до 1 місяця – 1,7 кг;
  • з 1 до 2 місяців – 2,3 кг.

Для нормального розвитку курчата не повинні відчувати нестачу в їжі. Щоб уникнути недоїдання і боротьби за їжу, де сильніші неминуче відтіснять слабких від годівниці, краще не економити на кормах і давати їх з надлишком, щоб всі могли поїсти досхочу.

Інші варіанти породи

Загадкова порода «Майстер грис» є все тим же «Майстер грей», але у французькому прочитанні цієї назви.

Пов`язано це з тим, що ця порода курей в Росію потрапляє з Угорщини.

На основі тих же батьківських порід компанія Hubbard вивела ще одну лінію з рудим забарвленням, яка отримала назву «Фоксі чик»(Буквальний переклад« лисяча щока »). Інша назва цієї породи «ред бро». Вони мають схожі з Майстер грей характеристики, але оперення у них руде.

Напрямок цієї лінії також яєчно-м`ясне, але заводчики вважають, що Ред бро крупніше Майстер грей і краще несуться.

На фото типова курка Ред бро або Фоксі чик:

Добові курчата Ред бро:

Підріс курча Ред бро:

Крім вихідних Майстер грей і Ред бро, фірма вже вивела ще два підвиди:

  • Майстер Грей М – результат схрещування сірих птахів Майстер грей і курей Ред бро;
  • Майстер Грей S – результат схрещування півнів Майстер Грей М і курей Ред бро.

Обидва підвиду відрізняються від вихідних порід блідо-жовтим, майже білим забарвленням, темної окантовкою крил і характерною сірою точкою на маківці.

На фото лінія Майстер грей М:

І на нижньому фото вже наступна лінія Майстер Грей S, в забарвленні якої трохи більше рижіни.

Так як Майстер грей і Фоксі чик подібні за своїми характеристиками, то курчат можна утримувати разом з першого дня. У разі теплої погоди курчата спокійно гуляють на вулиці у вольєрі.

Відгуки власників курей породи Майстер грей

Тримаю курей Майстер грей вже кілька років. До цього намагався для яєць купувати курчат промислових кросів, вони виявилися занадто примхливими. Їм потрібна була постійна температура в курнику для стабільної несучості. Майстер грей куди менш вибагливі. Їм швидше потрібен тривалий світловий день, ніж стабільна температура. У кормах теж невибагливі. Якщо чесно, то до рекламованих трьохсот яєць в рік вони не дотягують, але більше 200 несуть справно навіть взимку. При купівлі великої партії інкубаторних яєць, коли вилупилися курчата підростають і стає зрозумілим, де курка, де півень, відділяю їх один від одного. Пєтухов годую комбікормом для бройлерів, майбутніх несучок – кормом для яєчних курей. Партії купую з тим розрахунком, щоб курчата вивелися в березні. Пєтухов тримаю до осені, несучок до наступного року.

Замовила в господарстві яйця цієї породи, не знаючи про неї майже нічого. Коли вивелися, протягом тижня кілька курчат загинуло. Ось зараз думаю, я щось не так зробила або вони просто слабкі були? Решта подобаються настільки, що дуже шкодую, що їх не можна самому розводити. Вранці виходиш на ганок, вони вже чекають. Людей зовсім не бояться. По двору ходять неквапливі і важливі. І яйця несуть великі. Зважувала, від 65 до 70 г кожне. Зайвих півнів я зарізала, а на несучок вже рука не піднімається, бо надто вже вони за душу взяли. Прямо хоч до старості тримай. А з іншого боку, з продажу яєць я не живу. Це зараз зайві продавати змушена, щоб добро не пропадало. Чи стануть нестися менше, та й бог з ними. Може, і справді до старості залишу. Дуже вже ручні.

Дуже добре описує на відео свої враження від Ред бро власник цих курей:

Кури компанії Хаббард вже користуються чималою популярністю на Заході і стають все більш відомими на теренах СНД. Вони дуже непогана заміна на приватних подвір`ях бройлерним і яєчним промисловим кросів, що потребують спеціальних умов утримання.

Про автора

admin administrator