Міксбордер з півонії та гортензією

Авторadmin

Міксбордер з півонії та гортензією

Миксбордер своїми руками: схема, фото, підбір рослин

Міксбордер Міксбордер являє собою змішаний квітник витягнутої форми. Даний квітник складається з багаторічних і однорічних трав’янистих рослин. Іноді в міксбордер включають чагарники, ліани або невеликі дерева.

Доглядати за таким квітником надзвичайно складно, так як різні види рослин мають різні потреби і потребують спеціалізованого догляду. Прополювати квітник також досить важко, оскільки посадки в міксбордері щільно прилягають один до одного.

Однак саме міксбордер по праву вважається найбільш ефективним з усіх видів квітників. Миксбордер виглядає мальовничо з-за великої кількості рослин різного розміру і забарвлення, висоти і термінів цвітіння. Якщо рослини для квітника підібрані грамотно, то міксбордер може радувати погляд протягом сезону, який починається ранньою весною і закінчується пізньої осені.

Для того, щоб квітник виглядав максимально природно – для нього підбирають м’які лінії і довільні обриси. Міксбордери можна зустріти в садах пейзажного стилю.

Найбільш високі рослини висаджують на дальньому плані квітника, перед ними розташовують середньорослі і низькорослі рослини. Однак якщо міксбордер проглядається з різних точок, то високі рослини висаджують в центрі квітника і обрамляють їх низькорослими.

Перед тим, як висаджувати рослини для квітника, необхідно вибрати найбільш підходяще місце. Це буде першим кроком на шляху до створення міксбордера.

Вибір місця для квітника і підбір рослин

Розташування міксбордера

Купувати саджанці та насіння слід тільки після того, як ви складете детальну експлікацію квітника. Вибір рослин і вибір відповідного місця для квітника необхідно узгоджувати заздалегідь. В залежності від складу грунту, освітленості, вологості або захищеності від вітру, міксбордер буде виглядати по-різному.

міксбордер своїми руками

Рослини, не схильні до агресивного захоплення грунту або швидкому розростанню, ідеально підходять для міксбордера. При покупці рослин уточніть, який саме тип кореневої системи вони мають. Для квітника категорично не підходять рослини з густо разрастающимися завширшки корінням або рослини з повзучим видом кореневищ. Це пов’язано з тим, що подібні рослини почнуть конкурувати один з одним за місце під сонцем. В ході боротьби виживуть найбільш сильні рослини, що порушить композицію і істотно вплине на загальний вигляд міксбордера.

Вибір тієї чи іншої висоти міксбордера залежить в першу чергу від віддаленості головної точки огляду від кромки квітника.

Підбір рослин для міксбордера

Для того щоб міксбордер представляв собою єдине ціле, слід виконувати головне правило: висота рослин далекого плану пропорційна їх віддаленості від глядача. Відстань від основної точки огляду до високих рослин далекого плану повинна бути не менше, ніж висота цих рослин.

Рослини для міксбордера

Крім того, не слід вибирати для міксбордера ті рослини, які вимагають підвищеного і відокремленого догляду, а також рослини, з різним режимом підживлення та поливання. При тісному розташуванні рослин вкрай важко поливати і підгодовувати рослини, що вимагають спеціального догляду. Для того щоб не пошкодити декоративності міксбордера, необхідно підбирати рослини зі схожим ареалом вирощування і схожими вимогами до подальшого догляду.

Нерідко можна зустріти міксбордер, що складається з багаторічних квітів. Однак такий квітник вимагає обов’язкового дотримання строків цвітіння всіх рослин. Отцветение декількох видів рослин не повинно вплинути на загальну декоративність квітника.

В міксбордері, складається їх багаторічних рослин, одні акцентують рослини обов’язково повинні змінювати інші. Яскравим доповненням можуть стати деякі однорічні рослини, зберігають свою декоративність протягом усього сезону.

Садові квіти можна доповнити «групою підтримки», що складається з декоратівноліственних рослин. В якості таких рослин можуть виступати хости, гейхери або папороті.

Будь-які декоративнолистні рослини відіграють важливу роль в оформленні міксбордера. «Зелена маса» з листя надає квітника пишність і додаткову декоративність. Даний факт має особливе значення в період отцветения тих чи інших рослин.

Цибулинні рослини

Цибулинні рослини можуть зробити міксбордер по-справжньому унікальним. Цибулини слід висаджувати у проміжки між рослинами на самому першому етапі створення квітника (закладці). Найбільш популярні ті цибулинні рослини, які не вимагають щорічного викопування.

Підбирати рослини можна наступним чином: на далекому ряду розмістити рябчики імператорські, на середньому – ботанічні тюльпани, а на ближньому ряду – мускарі і крокуси.

Також можна додати в квітник і ті рослини, які відлякують шкідників. До них відносяться чорнобривці, кінза, полин, пижмо, чебрець, настурція та інші.

Подивіться відео про створення міксбордера

Увага: англійська мова

Вибір колірної гами

Важливою складовою будь-якого міксбордера є колірна гамма. Рослини в квітнику не повинні дисонувати між собою або дратувати очей, тому про колірній гамі майбутнього міксбордера необхідно подбати заздалегідь.

Нерідко трапляється так, що хаотичне поєднання кольорів губить композицію і перетворює ретельно продуманий квітник в безглуздий набір рослин.

Колірна гамма міксбордера

Існують наступні види змішаного квітника: контурний, монохромний, контрастний, строкатий або ж гармонійно-спокійний. Набагато легше не помилитися з вибором колірної гами, використовуючи для створення квітника один – два кольори, добре поєднуються між собою.

Квітникарі і дизайнери, які займаються складанням міксбордера, виступають в ролі художників-живописців. У зв’язку з цим, щоб створити гарний квітник, необхідно мати уявлення про контрастності і поєднання кольорів. Використання колірного кола значно полегшує роботу з кольором.

Контрастний міксбордер

Найбільш ефектно виглядає контрастний квітник. Він помітний здалеку, а також справляє яскраве враження на тих, хто ним милується. Вигідно виглядає поєднання жовтого і фіолетового, зеленого і червоного. Також червоні квітки рослин гармонійно поєднуються з зеленим листям.

При складанні контрастного міксбордера важливо пам’ятати, що надмірне змішування кольорів може виглядати неохайно. Не слід висаджувати в міксбордер дрібноквіткові рослини контрастних відтінків (наприклад, такі, як фіолетовий аліссум).

У квітнику вдало виглядатимуть великі квітки або дрібноквіткові рослини, висаджені невеличкими кущиками. Контрастний міксбордер не повинен бути занадто великим і зухвалим. Набагато ефектніше виглядає невеликий контрастний квітник, розташований у вхідний або парадній зоні парку/сада/дачі.

Монохромний квітник

Дуже гармонійно виглядає монохромний квітник. В залежності від цілей ландшафтного дизайнера міксбордер може складатися з квіток одного відтінку (наприклад, рожевого, світло-жовтого або фіолетового). В такому квітнику легко помітити різноманітність форм і розмірів квіток. Композиція монохромного міксбордера виглядає вишукано, строго і глибоко.

Миксбордер не повинен вибиватися із загальної стилістика саду. Наприклад, в саду пейзажного стилю вдало буде виглядати квітник з дикорослих квітів (таких, як ромашки, дзвіночки, волошки, нивяники, маки та ін). Комбінація таких квітів з садовими рослинами гармонійно виглядає в міксбордері.

В якості додаткових декоративних елементів можна використовувати карликові деревні рослини або хвойні чагарники. Деякі ландшафтні дизайнери створюють з напівчагарників і чагарників міксбордери, що імітують природні зарості.

План міксбордера

Після того, як обрані місце і рослини для міксбордера, необхідно вирішити, як саме висаджувати ті чи інші квіти.

Перед висадкою рослин важливо скласти докладний план-проект майбутнього міксбордера. Важливо знати, що надмірне загущення посадок найчастіше призводить до пригнічення одного з видів рослин, і, як наслідок, до їх загибелі.

Кожному багаторічному рослині необхідно виділяти достатню площу, яка буде відповідати його потребам у ході росту і розвитку. Пустоти краще заповнювати однорічними рослинами, гармонійно підібраними за кольором і розміром. Іноді на тимчасово порожніх місцях розташовують контейнерні рослини підходящої ширини і висоти. Горщики і контейнери вдало приховує листя рослин. В осінній період контейнери з рослинами прибирають з міксбордера.

Площа всіх посадочних місць, призначених для крупномірних рослин, повинна становити не менше одного квадратного метра. Площа посадкового місця для середньорослих рослин становить не менше 50-60 квадратних сантиметрів.

Для міксбордера ідеально підходять плавні і м’які обриси, що виключають гострі кути і прямі лінії, а також яскраво виражені неправильні форми. Це відноситься не тільки до загальними обрисами квітника, але і до колірній гамі.

Рослини не слід висаджувати рівними рядами, оскільки це зробить композицію неприродною. Набагато краще, якщо кордони між висотою тих чи інших рослин будуть коливатися.

Квітник може бути як безперервним, так і переривчастим. Вузька садова доріжка, розташована у великому квітнику, значно полегшує догляд за рослинами. Квітки для міксбордера завжди розташовуються по висоті, проте на передньому плані допустимо розміщення однієї-двох високих рослин. Це дозволяє вигідно розставити акценти і надати композиції скульптурну виразність.

План посадок міксбордера можна намалювати від руки на картоні або папері, позначивши різні рослини колірними плямами. Однак набагато зручніше складати схему міксбордера на комп’ютері, використовуючи одну з графічних програм. Важливу допомогу в створенні квітника надають програми тривимірного моделювання. Використовуючи програми для проектування ландшафту, ви зможете побачити на комп’ютері остаточний вигляд майбутнього міксбордера, і, при необхідності, внести в нього корективи.

ТОП-5 яскравих ідей для створення ефектного міксбордера

Міксбордер 一 це яскравий та нестандартний елемент ландшафтного дизайну, що активно набирає популярність у всьому світі. Квітник прямокутної форми, наповнений міксом вдало поєднаних між собою сортів багаторічних рослин, протягом довгих років може радувати око насиченими фарбами і природною красою. У цій статті представлені корисні рекомендації та надихаючі ідеї, що дозволяють легко і натхненно створити оригінальну клумбу своїми руками.

Що таке міксбордер

Коли вільні ділянки території хочеться прикрасити чимось оригінальним і квітучим в різні пори року, на допомогу приходить міксбордер. Іншими словами 一 прямокутний квітник або ансамбль з декоративно зростаючих рослин, які вдало гармонують один з одним.

Перелік рослин, що формує композицію, визначає в які сезони міксбордер буде виглядати живим і ефектним. При посадці хвойних культур клумба виглядає привабливо навіть у зимові морози. До того ж, міксбордер відмінно поєднується з доглянутим газоном та ідеально доповнює концепцію будь-якого саду.

Міксбордер 一 це завжди політ душі та фантазії. Садовод може втілити в життя найцікавіші ідеї, об’єднавши трав’янисті рослини і карликові дерева, квіткові чагарники і декоративно зростаючі злаки. При виборі елементів, які наповнюють міксбордер, краще зупинити вибір на багаторічних рослинах. Звичайно, в композицію можна додати і однорічні рослини. Але найчастіше клумба створюється з перспективою існування протягом кількох років. Тому з прагматичної точки зору краще висаджувати довгоживучі рослини.

При посадці елементів композиції особливу увагу потрібно приділити зонуванню. Рослини можуть висаджуватися поодинці або невеликими групами. При цьому важливо враховувати як сильно розростаються ті чи інші культури, яка їх довжина. Дуже важливо домогтися гармонійного поєднання рослин по формі бутонів, окрасу листя та за іншими параметрами. Не рекомендується висаджувати квіти, що розпускаються в один і той же період. Куди привабливіше виглядають міксбордери, в яких рослини, що відцвітають, є фоном для розквітаючих.

Загальні правила і корисні поради

Працюючи над створенням міксбордера своїми руками, перш за все, потрібно покладатися на власний смак і уподобання. Однак врахувати корисні рекомендації також не буде зайвим:

● Міксбордери відносяться до бордюрів, тому в більшості випадків переважає їх прямокутна форма. При цьому ніяких строгих правил щодо форми немає: вона може бути будь-якою.

● Зона оглядовості міксбордера визначається плануванням ділянки і може бути як односторонньою, так і з оглядом з будь-яких сторін. Односторонній варіант зазвичай є актуальним при розміщенні композиції вздовж паркану або якоїсь будови. У цьому випадку на передньому плані розташовуються низькорослі культури, за якими висаджуються рослини середньої і високої довжини. А ось у міксбордері з можливістю огляду під будь-яким кутом високі рослини більш гармонійно виглядають всередині композиції. Таким чином створюється візуальний ефект понурення великих екземплярів у мініатюрні рослини.

● Міксбордер являє собою цілісну композицію. А це означає, що розглядати його бажано цілком. Для цього рекомендується розділити пішохідну зону та клумбу газоном. Також вдалим варіантом для розміщення буде вибір ділянки під облаштованою на висоті верандою.

● Уважний підхід до зонування в міксбордері допоможе уникнути витіснення одними рослинами інших і незапланованої пересадки. Вільні зони на час адаптації багаторічників можна заповнити декоративними однолітниками. Надалі однорічні культури можна висаджувати для заповнення порожнеч.

Найважливіше правило 一 це гармонійне поєднання всіх рослин і їх повна сумісність одна з одною.

Популярні різновиди міксбордерів

Найбільш поширені мікси рослин, що висаджуються в міксбордерах, дозволяють їх розділити на різні групи. Серед яких: чагарниковий, хвойний та квітковий.

Найвдалішим місцем для розміщення чагарникової композиції вважається ділянка території, що примикає до огорожі або стін житлових і нежитлових об’єктів. При виборі рослин перевагу рекомендується віддати чагарникам середніх розмірів, що відрізняються тривалим періодом цвітіння. Обрані культури повинні бути помірної довжини, а також безболісно переносити стрижку. У бордюрі можна висаджувати такі культури: армерію, барвінок, віолу, ірис, маргаритки, фолс і багато інших.

Що стосується хвойних композицій, то їх популярність зростає щороку. Любов до цього виду міксбордерів легко пояснюється невибагливістю рослин і здатністю радувати око насиченими фарбами навіть в осінньо-зимовий період. Крім декоративної функції, не потрібно забувати про цілющі властивості аромату хвої та екстравагантні форми кущів. Розбавити зелену палітру хвойних рослин можна декоративно квітучими багатолітниками. Популярний мікс для міксбордера включає: ялівець, ялицю, кедровий стланик і інші.

Найкрасивіший та вибагливий в догляді міксбордер, звичайно ж, квітковий. При підборі рослин важливо враховувати не тільки їх сумісність, але і можливість гармонійного доповнення один одного при ярусной посадці. Дотримання агротехнічних умов передбачає створення комфортних умов для здорового розвитку кореневої системи кожної рослини. Оскільки витіснення одних квітів іншими в рамках природного конкурентної боротьби за територію і корисні мікроелементи загрожує відмиранням окремих сортів і порушенням цілісно-візуального концепту композиції. У міксбордері можна висадити такі рослини: півонії, тюльпани, карликові флокси і багато інших.

Ідея 1: Олов’яний солдатик

Цей варіант міксбордера припаде до душі тим, хто переживає через передбачуване ушкодження рослин дітьми та тваринами. Переважне забарвлення рослин: салатове, пурпурне.

Маленькі діти та активні домашні улюбленці часто не залишають без уваги декоративні насадження. Тому щоб уникнути непотрібних переживань і тим більше загибелі рослин рекомендується втілити ідею зі створення міксбордера Олов’яний солдатик, який містить: буддлею, деревоподібну гортензію, журавельник і за бажанням бузок.

Захистити бордюр від уваги дитячих ручок і лапок тварин допоможе щільна посадка стійких чагарників, до яких відносять: дерену, карликову вербу, ліщину. Зелене забарвлення цих рослин буде виступати своєрідним фоном для красивоквітучих фіолетових елементів композиції. А сама рослина буде виконувати функцію обмежувального бар’єра.

Ідея 2: Середземноморська нота

Для кам’янистої території з пересушеним грунтом відмінно підійде варіант міксбордера у відтінках: від бежевого до небесно-блакитного; від ніжно-бузкового до темно-зеленого. Ключовими елементами композиції з поетичною назвою Середземноморська нота виступають такі рослини: тульбагія фіолетова, осот, лаванда, гігантська ковила, шавлій, лікарський розмарин і синьоголовник.

Дивлячись на цей квітучий міксбордер, на хвилинку може здатися, що ви опинилися на Середземномор’ї. До того ж, рослини виділяють особливий аромат, який буквально підкреслює всю пишноту витончених трав’яних культур.

Ідея 3: Дюймовочка

У назві цього міксбордера криється підказка про те, що втілити ідею Дюймовочка в життя допоможуть низькорослі рослини найрізноманітніших відтінків. У композицію можуть бути включені сорти таких рослин: молочай, шавлій, седум, троянди-шраби.

Цей варіант припаде до душі шанувальникам мінімалізму, плавних переходів і чітко окреслених ліній. Низький міксбордер вдало може розбавити і прикрасити структурований ландшафтний дизайн чуттєвими рослинами.

Кіт, що гуляє сам по собі

Шанувальники краси міксбордерів, які в силу зайнятості не можуть забезпечити систематичний догляд рослинам, можуть надихнутися ідеєю під назвою Кіт, що гуляє сам по собі. Мікс композиції містить виключно невибагливі і різнокольорові рослини: гіацинт, незабудочник, хосту, мускарі, дзвіночок, папороть, наперстянку, метельчатую гортензію, лісову ожику, крокус, ніжну анемону, італійський аронник, хост.

При відвідуванні заміської ділянки з періодичністю кілька разів на місяць, доглядати за вибагливими рослинами просто неможливо. Однак це не привід відмовитися від декоративного бордюру. Досить посадити в міксбордері рослини, які можуть спокійно адаптуватися до перепадів вологи та температури повітря, а також стійко переносити відсутність регулярних поливів. При цьому клумби можуть бути з не менш вираженими декоративними властивостями, ніж міксбордери з примхливими культурами.

Романтичний ансамбль

У міксбордери, розташовані в західній зоні, рекомендується включити такі рослини: крокосмія, матіоли, еремурус, шраби. Відтінки палітри, що переважають: від білого до ніжно-жовтого; від апельсинового до бордово-червоного.

Ідея декоративного бордюру Романтичний ансамбль підійде для тих, хто любить проводжатизахід сонця під вишукані і ніжні аромати квітів. Вибір перерахованих вище рослин не випадковий. Адже саме ці культури при посадці на західній стороні дачної ділянки красиво підсвічуються променями сонця, що засинає. Основним елементом композиції виступають сорти англійської троянди персикового кольору.

Міксбордер 一 це яскравий та красивий елемент ландшафтного дизайну. Композиції можуть вражати красою рослин та їх оригінально-гармонійним поєднанням. Взявши на замітку одну з ідей, в умовах дачної ділянки можна створити острівець з рослинами, який буде радувати своїми цвітіння в будь-яку пору року.

Про автора

admin administrator