На скільки годин потрібно замочувати огірки

Авторadmin

На скільки годин потрібно замочувати огірки

Зміст:

Скільки замочувати огірки перед засолкою, маринуванням, консервуванням?

Способів засолювання і маринування огірків існує величезна безліч! Досить заглянути в книги рецептів домашніх заготовок. А скільки чарівних секретів отримання смачних солоних огірочків знають господині: бабусі, мами . Важливий момент – підготовка сировини і тари до засолюванні. Від цього багато в чому буде залежати, хрусткими чи вийдуть огірочки, не “вибухнуть» чи . В деяких рецептах радять: перед засолкою і консервуванням огірки потрібно витримати в холодній воді – замочити. А ось на скільки годин? Тут думки розходяться.

Особистий досвід: Чи треба замочувати огірки перед засолкою маринуванням?

У нашій родині є свій чудовий рецепт маринування огірків. Винайшла його бабуся Люся, а потім уже про все розповіла з іншого бабусею – Танею (у неї огірки весь час вибухали). Рецепт дійсно відмінний, перевірений часом. Огірочки незмінно виходять хрусткі, вкуснецкіе, подобаються всім! Рецептик в кінці статті 😉

Так ось, бабуся завжди збирає огірки в першій половині дня, миє, а потім замочує їх на 2-3 години в емальованому тазу з чистою холодною водою.

Після цього відрізає «попки» з двох сторін (буквально на 3 мм). Огірочки для заготовки на зиму краще вибирати невеликі, міцні й рівні, приблизно ось такі:

При підготовці цієї статті я запитала: Навіщо замочувати? Бабуся відповіла: так огірочки краще очищаються від бруду, стають більш пружними, насичуються вологою, з них йде гіркоту.

А «попки» відрізають, щоб огірки краще і швидше просочилися розсолом або маринадом.

А як в інших рецептах?

А чи обов`язково взагалі потрібно замочувати огірки? У пошуках відповіді на це питання заглянула в інші рецепти, перегорнула всі наявні будинку журнали по темі домашніх заготовок. Що виходить:

– в деяких рецептах огірки радять добре вимити і витерти насухо,
– або ретельно вимити, обдати окропом і зрізати кінчики,
– в більшості рецептів перед засолкою і маринуванням огірки потрібно лише добре помити,
– в частині рецептів огірки перед заготівлею на зиму рекомендується замочити, причому час замочування варіюється від 2 до 8 годин.

Замочувати огірки чи ні – залежить від індивідуальних переваг господині і від рецепта засолювання або маринування огірків. Середній час замочування – 3 години. Замочування огірків – процедура не обов`язкова, але вельми корисна.

Огірки, солоні в банках або емальованому посуді

Цікавий погляд на соління огірків виражений в книзі із серії «Енциклопедія дачного життя». Автор пише:

  • Якщо солоні огірки планується зберігати не в підвалі або холодильнику, рекомендується розділити процес засолювання на 2 етапи: приготування малосольних огірків і закачування.

На 1-му етапі рекомендується: добре промити огірки, залити холодною водою і замочувати не менше 2-х годин. А якщо невідомий термін збору огірочків, час замочування слід збільшити до 4-х годин. Поки огірочки замочуються, готують розсіл.

На 2-му етапі готові малосольні огірки закочують в банки, згідно рецептами. Їх в книзі також дано дуже багато. Не будемо описувати всі їх тут, оскільки нас в цій статті цікавить лише час замочування.

Засолка в бочках і діжках

У цьому ж джерелі в розділі «Засолка в бочках і діжках» сказано:

  • За старою традицією перед укладанням огірків в бочки для соління їх витримують у воді 5-8 годин. За цей час огірки набухнуть, стануть пружними і щільними. Під час соління в них не виникнуть порожнечі, вони не стануть млявими, а вийдуть дуже хрусткими.

А в іншому джерелі пишуть:

  • Перед засолкою огірки перебирають, відкидають негідні, потім ретельно миють. Вимиті огірки відразу ж укладають в бочку. А що стосується консервації, сказано: Огірки замочують у воді на декілька годин, після чого ретельно миють.

Словом, ще раз переконуємося: Замочувати огірки чи ні – справа смаку!

Заглянемо в рецепти?

У кожному рецепті – різний час замочування:

2 години

6:00

30 хвилин

Рецепт маринування від баби Люсі

І, нарешті, ділимося фірмовим рецептом мариновані огірочків. Насправді, він дуже простий.

Примітка: всі пропорції вказані для однієї трилітрової банки.

Вдалих і смачних вам заготовок, без вибухів і помутнінь 😉 Сподіваємося, наш досвід вам у нагоді!

На скільки замочувати огірки перед консервацією? Поради фахівців

Смачні, хрусткі, солоні огірки є приємною різноманітністю в раціоні кожної родини. Взимку вони відмінно підходять до смаженої або відвареної картоплі, є доповненням до будь-якої другої страви і просто окрасою столу. Весь секрет полягає в тому, як виконати правильний посол. Сьогодні ми вирішили зібрати всі рекомендації фахівців, які будуть дуже корисними для молодої господині. І почнемо ми з питання про те, на скільки замочувати огірки перед консервацією.

  • Вибираємо овочі
  • Великий або маленький
  • Чи має значення сорт
  • Чистота – запорука здоров “я
  • Упругість не завадить
  • Додаткові плюси
  • Яка вода краща для замочування
  • Якщо консервація тільки належить
  • Обрізання або вимочування

Вибираємо овочі

Перш ніж приступати до консервації, потрібно заготовити найкращі огірки. Основні критерії – це колір, розмір і пружність. Досвідчені господині знають, що ідеальні овочі – ті, які мають чорні пупиришки. Банки з такими плодами практично ніколи не вибухають.

Ніколи не набувайте деформованих плодів, які переросли і пожовкли. Вони повинні бути однаковими, рівними і невеликими. Оптимальна довжина – від 5 до 13 сантиметрів. Весь інший неліквід можна використовувати для приготування салату.

Великий або маленький

Залежно від того, яким способом ви хочете заготовити овочі, потрібно вибирати і розмір. Для консервації краще відібрати середні екземпляри, які не перевищують 13 сантиметрів. Для любителів екзотики підійдуть крихітні пікулі, менше 5 см у довжину. А ось великі екземпляри найкраще використовувати для засолки. Переростки з ознаками побажання найкраще зовсім залишити осторонь. Якщо ви вважаєте, що вони придатні для салату, то використовуйте їх таким чином.

Чи має значення сорт

Чи можна використовувати для засолки ранні овочі? Робити це не рекомендується. Усі ультраранні сорти є салатними. Тобто шкурка у них тонка і ніжна. Крім того, чим раніше дозріває огірок, тим більше в ньому шкідливих елементів. Ця проблема частково вирішується за рахунок вимочування. Однак досвідчені господині все одно рекомендують дочекатися, коли на ринку буде великий вибір сезонних овочів.

Чистота – запорука здоров “я

Це питання безпосередньо має відношення до того, на скільки замочувати огірки перед консервацією. Типова ситуація на ринку: у одного продавця овочі чистенькі, блискучі, привабливі, а в іншого забруднені городньою землею. Вибираєте перші? Ризикуєте своєю працею. Їх помили вже давно, а потім везли в закритій тарі. В результаті всередині вже могли початися процеси закисання. Це призведе до помутніння розсолу, і банка просто «вибухне». А ось плоди зі слідами свіжої землі – це товар щойно з грядки. Спокійно купуйте і готуйте до засолки. А тепер давайте перейдемо безпосередньо до теми нашої розмови. Отже, на скільки замочувати огірки перед консервацією?

Упругість не завадить

Знову повернемося до нашого прикладу. Дачник вивіз на ринок свіжі овочі. Вони тугі і пружні, ідеальні для засолки. Однак спекотний день швидко змінює ситуацію, і хвостова частина плодів в’яне. Це помітно, якщо притиснути огірок пальцями. Найкраще пошукати більш свіжі плоди, але якщо вибору немає, то беремо ці. Тоді потрібна реанімація. Ось тут дуже актуальне питання: «Скільки годин замочувати огірки перед консервацією?» Перш ніж приступити до соління, потрібно виділити максимум часу на те, щоб плоди полежали в холодній воді. Вони відновлять свою пружність. Для цього через кожні півтори години вода зливається, після чого вливається нова порція. Плоди немов «напиваються» нею і стають щільними. Таким чином, ми позначили першу мету, яку переслідують господині, поміщаючи огірки у воду. Але вона не єдина.

Додаткові плюси

Говорячи про те, на скільки треба замочувати огірки перед консервацією, слід зазначити, що все індивідуально. Свіжі овочі, тільки зняті з грядки, не потребують цього, їх можна просто помити. А ось якщо ви купили їх у магазині, не шкодуйте часу. Великим плюсом вимочування є те, що у воді вони позбавляються від нітратів. Від 15 до 20% всіх шкідливих речовин, які потрапили в овочі під час вирощування, повністю йдуть. Для цього бажано залишити їх у воді на день, змінюючи її через кожні півтори години. Однак перегинати палицю теж не варто. Якщо ви спостерігаєте, що на поверхні води з’явилися білі кола, значить, огірки потрібно негайно витягувати і ретельно промивати під проточною водою.

Досвідчені господині рекомендують використовувати для миття огірків м’яку ганчірку з невеликим ворсом. Це відмінний варіант для того, щоб після замочування позбавити плоди від бруду. При цьому тканина не псує шкурку і пупиришки. Тут є ще один важливий момент. Вибираючи плоди для засолки, слідка натисніть нігтем на шкірку. Якщо на ній залишилися пошкодження, то це салатний овоч, він не буде хрустіти після засолки. Для заготовок на зиму потрібні спеціальні сорти, з більш щільною шкіркою.

Яка вода краща для замочування

Нижче ми ще поговоримо про те, як і скільки можна замочувати огірки перед консервацією. А зараз хотілося б приділити увагу тому, яку воду для цього можна використовувати. Найкраще підійде джерельна або колодязна. Якщо такої можливості у вас немає, то заздалегідь поставте ємність з водопровідною водою в холодильник. Приблизно 8-10 годин, і вона стане дещо ближче до еталону за своїми властивостями.

Всі господині підкреслюють, що смак огірків, які вимочували в колодязній воді, вас неодмінно здивує. Вони виходять хрусткими і ніжними, пружними і приголомшливо смачними. Які ще є способи поліпшити звичайну воду? Можна скористатися бутильованою, але це тільки на той випадок, якщо обсяг овочів для засолки невеликий. Воду з-під крана можна прокип’ятити або пропустити через фільтр, а потім настояти на сріблі.

Якщо консервація тільки належить

У всіх жінок бували в житті моменти, коли є плоди на засолку, але немає часу для того, щоб ними зайнятися. Можливо, ще й тому часто виникає питання: «Скільки годин треба замочувати огірки перед консервацією?» Довго витримувати у воді їх не рекомендують. Якщо овоч тільки з грядки, то досить просто вимити його. Магазинні огірки, щільні і пружні, замочують на 3-4 години, змінивши один раз воду. Якщо вони вже полежали, то може знадобитися цілий день.

А якщо сьогодні тільки понеділок, а займатися засолкою ви не збираєтеся раніше п’ятниці? Тоді потрібно потурбуватися про те, щоб зберегти плоди максимально свіжими. Для цього ідеально підійде паперовий пакет. Викладаєте в нього огірки і прибираєте в прохолодне місце, захищене від сонця. А ось холодильник підходить погано, тут вони можуть пролежати тільки близько трьох днів.

Обрізання або вимочування

Багато господинь, даючи поради щодо того, на скільки часу замочувати огірки перед консервацією, рекомендують обрізати хвостик. Це пов’язано з думкою, що саме ця частина плоду містить найбільше нітратів. Однак тут є кілька нюансів. Порушення цілісності плоду знижує його смакові якості. Зазвичай він не виходить таким хрустким і пружним, яким міг би бути. І знову ж таки, якщо нітрати є в хвостиці, то, швидше за все, вони проникли в іншу частину овоча. Тому відрізати хвостик чи ні – справа суто добровільна. Можна наколоти овочі вилкою і помістити в холодну воду перед засолкою, ефект буде таким же.

Таким чином, ми вже знаємо, на скільки замочувати огірки перед консервацією. Середня тривалість підготовчого процесу становить 3-4 години. Цей час може бути зменшено або збільшено залежно від конкретної ситуації. Використовуючи наші рекомендації, ви обов’язково зумієте заготовити на зиму смачні огірки.

На скільки годин замочувати огірки

Як правильно потрібно замочувати насіння перед посадкою

З метою створення найбільш оптимальних умов для більшої схожості насіння, попередньо проводиться їх підготовка: калібрування, обробка, дезінфекція, замочування та інше. Замочування посадкового матеріалу (насіння) проводять для того, щоб збільшити можливість отримати великі врожаї. А також – покращити його якість. І чи варто замочувати насіння перед посадкою чи ні – залежить від культури.

Деякі сіянці овочевих культур, або квітів, мають досить щільну оболонку, яка може перешкоджати швидкому проростання. Замочування застосовується, щоб досягти відмінних масових сходів. При цьому, чим швидше зійдуть паростки, тим менша ймовірність того, що насіння загине в землі, буде з’їдено шкідниками, або почне підгнивати. А для того, щоб підвищити відсоток схожості всіх насіння, можна застосувати замочування з додаванням біологічно активних розчинів.

Замочування та підготовка

Спочатку слід зазначити, що правильно проводити процес замочування потрібно тільки після знезараження насіння, безпосередньо перед посадкою. Знадобляться для проведення процедури ємність, вода, марля та посадковий матеріал.

Як раніше вказувалося, насіння в щільній оболонці підлягає замочування. До них можна віднести: сіянці огірків, кабачків, гарбуза, буряків, помідорів, перцю та кавуна. Також можна віднести до категорії культур, що підлягають попередньому замочування через вміст у них великої кількості ефірних олій, насіння кропу, моркви, селери, петрушки, пастернаку. Замочивши у воді такі сіянці, частина ефірних олій вимиється, і їх проростання буде легше.

Рекомендується використовувати воду талу або з природного джерела. Якщо немає можливості запастися такою водою, можна придбати в магазині звичайну питну без газу.

Водопровідну воду використовувати можна, але все ж таки садівники-городники воліють не застосовувати її. Як ємність потрібно використовувати широкі тарілки або блюдця.

Як проводити процедуру

Подібний процес у виконанні досить простий. Насіння потрібно розкласти на зволожену марлю і зверху вкрити другим шаром. Після цього сіянці заливають водою, температура якої має бути близько +30 – +35 градусів. Якщо вода стає бурою, то її необхідно міняти доти, доки вона не стане прозорою.

Обсяг води, необхідної для процедури, розраховується з обсягу насіння. Для конкретних культур співвідношення насіння та води буде наступним:

  • 50% води для сіянців кабачків, дині, кавуна, томатів, гарбуза, огірків;
  • 100% – для петрушки, кропу, буряків, селери, гороху та бобових.

Ємності із замоченим насінням ставлять у темне місце. Температура для оптимальних умов має бути в проміжку від +20 до +25 градусів. Деякі городники практикують досить цікавий метод – ставлять ємності з намоченими у воді сіянцями додатково у поліетиленовий пакет, перед тим як прибрати у неосвітлене місце. Таким чином, забезпечуючи ефект парника.

У процесі замочування повітря для насіння не обов’язкове, тому можете не переживати, що під шаром води вони «задихнуться». Але водночас тривале їхнє перебування у воді може призвести до загибелі посадкового матеріалу. Більшості сіянок необхідно близько 18 годин, щоб набухнути. До таких можна віднести насіння огірків, томатів, салату, буряків, кабачків, кавунів. Сіянки моркви, петрушки, селери, кропу, цибулі залишати у воді для набухання потрібно на 48 годин. Такі культури, які мають великі борошнисті насіння, замочують на 2-4 години перед посадкою.

Як замочити посадковий матеріал у біологічно активному розчині

Часто у воду для замочування насіння перед посадкою додають біологічні розчини для стимулювання зростання (проростання) надалі. Використовують, як правило, такі речовини, як:

  • “Епін” – стимулятор росту на рослинній основі. Дана речовина допомагає швидше адаптуватися сіянкам до умов навколишнього середовища та пережити несприятливі фактори (заморозки, нестача світла).
  • “Циркон” – препарат на основі цикорієвої кислоти, що виділяється з ехінацеї. Ця речовина – один із сильних стимуляторів зростання, який не лише стимулює зростання сходів, а й допомагає утворенню коріння.
  • «Гумат» – екологічно безпечна сіль (натрієва або калієва) гумінової кислоти, яка отримується в результаті лужного гідролізу торфу, бурого вугілля.

В цілому, речовин, які додаються при замочуванні у воду і сприяють хорошому проростанню, досить багато, і їх різноманітний асортимент.

Але можна й у домашніх умовах приготувати біологічний розчин як настою. Так, наприклад, настої з аптечної ромашки підійдуть для замочування насіння капусти, гороху, квасолі, редиски. Найкращий засіб для сіянців моркви, огірків, томатів, гарбуза, цибулі, перцю, селери та кропу – настій валеріани. Для буряка столового і шпинату застосовують настій з коров’яка, що перебродив. Натуральними біостимуляторами є настій з деревної золи і сік алое (свіжий).

Як проводити процедуру конкретно для кожної культури

Огірки

Насіння огірків, як і культури кабачків, гарбуза, патисонів, кавуна, капусти та редьки, першими готують перед посівом. Для цього приблизно за 1-1,5 їх необхідно просушити, наприклад, біля батареї. Після ретельного огляду, обравши лише якісний матеріал, сіянки огірків замочують. Наслідуючи поради досвідчених городників, ці культури потрібно замочувати не в простій воді, а з додаванням стимуляторів та біологічних розчинів. До речі, користуючись цією порадою, можна, таким чином, відразу і знезаразити насіння. Достатній час для їх замочування – приблизно 12 годин. За цей час сіянки огірків і подібних культур помітно набухнуть і, можливо, навіть з’являться ознаки проростання.

Петрушка та кріп

Насіння петрушки, кропу, моркви, салату та пастернаку замочується перед посадкою заздалегідь. Як правило, посів посадкового матеріалу подібних рослин відбувається у квітні. Отже потрібно підготувати сіянці вчасно. Як раніше згадувалося, сіянки цих культур (петрушки, салат, ін.) туго сходять через вміст ефірних олій. Тому часу для набухання їм знадобиться більше. Проводять замочування у воді, за часом ця процедура може займати близько 48 годин. Перед тим як висівати, насіння слід просушити в темному місці. Правильно замочене, а потім підсушене насіння петрушки, кропу, моркви та інших легко розсипатиметься.

Буряк

Посадковий матеріал у вигляді насіння буряків потрібно замочувати перед посадкою заздалегідь, приблизно на 2-3 дні раніше. Воду можна використовувати талу, або звичайну, варто довести її до температури 20-25 градусів. Сіянцям буряків для набухання потрібно близько 22-25 годин. Особливий момент при процедурі з сіянками буряків – це з періодичністю 2-3 години, перші 10 годин слід міняти воду.

Дотримуючись цих рекомендацій, як проводити замочування насіння перед посадкою, Ви легко зможете зробити процедуру, посприявши тим самим кращій схожості та хорошим урожаям.

На скільки потрібно замочувати огірки перед засолюванням, 3 години вистачить?

Незнайомка

«Я роблю на лимонній кислоті – її можна всім (так мені лікарка сказала). Огірки замочують у воді на 3-4 години (якщо немає часу, то можна і не замочувати). Банки стерилізую на чайнику (ставлю на плиту, затикаю носик і замість кришки на 5 хв надягаю банку), кришки кип’ятжу 20 хвилин. Кінчики огірків обрізаю. На дно 3-літрової банки кладу 1 парасольку кропу, 2 лаврові листки, 3 горошинки чорного перцю, 1 порізаний зубок часнику і 6 шматочків (3-5 см завдовжки) черешків хрону (не корінь, а місце від кореня і до полотнища листочка, стеблинок листа). Набиваю банку огірками. Зверху те саме кладу. Заливаю окропом. Даю постояти 5 хвилин. Зливаю в каструльку (можна всі банки злити в одну каструлю). У цю каструлю кладу (розрахунок на 1 3-хлітрову банку) 3 столові ложки солі, 1 десертну ложку (або неповну столову) ложку цукру, чекаю поки закипить, і кладу лимонну кислоту (1 чайна ложка) і 2 ст ложки горілки або 1 ст ложка спирту. Закипілим розсолом заливаю банку і одразу закочую. Потім укутую банки на 3-4 години (або на ніч). Огірки виходять дуже хрумкі та пахучі. Можна застосовувати для дитячого харчування

Vika_Fabregas

Десь на 7-8 годин.

Яніна С.

Досить і 2 годин

Надія Сєдова

двох годин буде цілком достатньо

Про автора

admin administrator