На якому терміні найкраще народжувати

Авторadmin

На якому терміні найкраще народжувати

Найкращий вік для вагітності — у скільки років потрібно народжувати

Питання про те, в якому віці жінці краще народжувати свою першу дитину, викликає неабиякі суперечки навіть в медичному середовищі. Они кажуть, що 20 років – рано, інші стверджують, що в 40 – пізно. У скільки ж років краще народжувати першу дитину, щоб вагітність пройшла легко, а дитина народилася здоровою? ОнлайнГід для Мам дізнався кращий вік для вагітності і розповідає, коли краще народжувати з медичної точки зору.

Дійсно, в людському суспільстві статеве дозрівання наступає дещо раніше, ніж соціальна зрілість. Виходить, що юнаки та дівчата років до 20-22 років фізіологічно вже здатні народжувати дітей, хоча і не зовсім зрілі навіть в статевому плані, а за соціальними стандартами самі ще вважаються дітьми, потребують допомоги та підтримки батьків.

В якому віці краще не народжувати?

Фото: envato.com

Молоді жінки рідко бувають готові до материнства як фізично, так і психологічно. Це створює небезпеку для майбутньої матері і для дитини – і під час вагітності, і після народження дитини.

Молода мама, часто ще не готова взяти на себе відповідальність за життя, здоров’я і виховання дитини, страждає сама і травмує дитячу психіку.

Коли краще народжувати в перший раз?

Фото: envato.com

Жінки у віці від 20 до 30 років знаходяться в розквіті фертильної (дітородної) функції. Психологічно, вони більш зрілі і відповідальні, ніж дівчата до двадцяти. Однак саме відповідальне ставлення заважає їм поспішати з дітонародженням: адже освіта щойно отримана, але немає ще ні кар’єри, ні впевненості в завтрашньому дні.

Раніше, за медичними канонами, жінки, що народжували свого первістка у віці старше 25 років, відносилися до категорії “старшого віку”. Тепер ця планка все більше зсувається на вік 35 років і старше.

Медики впевнені, що вже після 25 років в жіночому організмі починаються процес стоншування стінок судин, а в цілому в організмі, і в яєчниках зокрема, накопичуються пошкодження генетичного матеріалу, пов’язані з несприятливою екологічною обстановкою, різними шкідливими звичками і навіть банальними хронічними стресами.

Ось чому лікарі як і раніше рекомендують: якщо є можливість, краще першої дитини народити у віці до тридцяти років.

Коли ще не пізно народжувати?

Фото: envato.com

В організмі жінок, які переступили тридцятирічний рубіж, починаються процеси, що ведуть до зниження дітородної здатності. Головна зміна, що негативно позначається на фертильній функції, – зниження вироблення жіночого статевого гормону – естрогену.

Це призводить до порушення функції нирок і серцево-судинної системи, а під час вагітності такі зміни сприяють підвищенню кров’яного тиску, розвитку пієлонефриту вагітних, в кінцевому ж рахунку ведуть до гестозу. Гестоз – це серйозне ускладнення другої половини вагітності, що загрожує як життя матері, так і життя ще не народженої дитини.

Ще один неприємний наслідок зниження рівня естрогену: все менше менструальних циклів супроводжуються дозріванням і виходом яйцеклітини з яєчників – овуляцією. Все більша кількість менструальних циклів виявляються ановуляторними. Крім гормонального спаду, жінок у віці старше 30 років підстерігають травми і розриви родових шляхів, що пояснюється зниженням еластичності тканин.

Але є у народження дитини у віці старше 30 років і свої незаперечні переваги.

  • По-перше, до тридцяти років жінка зазвичай досягає того соціального рівня і матеріальної забезпеченості, які дозволяють їй досить впевнено дивитися в майбутнє.
  • До 30 років жінка дозріває психологічно: вона вже багато знає про життя, багато чого вміє.
  • Такій жінці є що запропонувати своїй дитині не тільки в матеріальному плані, але і в духовному.

Важливим фактором, що сприяє благополучному перебігу і вирішенню вагітності у жінок старше тридцяти років, є їх готовність виконувати всі лікарські рекомендації, дотримуватися здорового способу життя, відвідувати необхідні заняття і процедури.

Чи можна народжувати після 40 років?

Фото: freepik.com

Вагітність для жінки у віці старше 40 років може стати або покаранням, або подарунком долі. З одного боку, чим старше жінка, тим вище ймовірність народження у неї дітей з генетичними відхиленнями і аномаліями. З іншого боку – ймовірність народження здорової дитини все ще висока, а ось жіночий організм, який отримав гормональну струс, немов проживає другу молодість.

Психологічно народження дитини для жінки у віці 40+ може бути або непосильним навантаженням, або чудовою можливістю ще раз або в перший раз відчути себе мамою. Діти, народжені дорослими матерями, мають шанс отримати від батьків, які вже не поспішають в гонитві за кар’єрою, додаткові порції любові і турботи. Ці діти мають шанс на кращу освіту і більше уваги з боку батьків.

Для жінки народження дитини (незалежно від віку) – серйозне випробування, новий життєвий етап, що змушує переглянути все своє минуле життя і переоцінити свої досягнення та пріоритети. Тільки готовність жінки до материнства, її позитивний настрій мають головне значення як в питанні “бути чи не бути”, так і в самому перебігу вагітності.

Вагітні міфи – коли мені найкраще народити першу дитину?

Навколо вагітності існує багато міфів та упереджень. Чи дійсно токсикоз буває лише на початку вагітності, як контакт із домашніми улюбленцями впливає на плід і коли найкращий час аби зачати малюка?

На всі ці питання відповідає провідний лікар акушер-гінеколог Медичного центру Медікавер, Вальдемар Надіжко

– Першу дитину потрібно народити до 30 років

  • Доброго дня. Стосовно першого міфу, це повна нісенітниця. Допоки в жінки зберігається менструальна функція до того часу жінка може народжувати. Проте існують певні застереження для пологів в більш зрілому віці. Після 35 років зростає ризик хромосомних патологій в дітей. Тому якщо вік жінки, яка планує народжувати,більше 35 років, а вік чоловіка більше 40 років. Тоді парі рекомендуємо пройти медико-генетичне консультування. Консультація з генетиком дасть можливість обговорити потенційні ризики, які можуть бути. Тому спокійно можна народжувати і після 40 років, а при бажанні і після 50 років.

– Часті УЗД та огляди шкодять дитині

  • Ультразвукове дослідження жодним чином не може бути шкідливим. Ультразвук грунтується на коливанні звукових хвиль, це не є іонізуюче випромінювання, тому шкоди для малюка чи мамі заподіяти не можуть. Тим паче, варто пам’ятати, що ультразвукове дослідження в практичному акушерстві використовується вже кілька десятків років. І відповідно, якби був спостережний шкідливий вплив, то вже б науково було зазначено про це. На даний час, дослідження не виявили жодного шкідливого впливу на вагітність.

– Токсикоз буває тільки на початку вагітності

  • Токсикоз – це один з частих етапів перебігу вагітності жінки. Найчастіше супроводжується нудотою, блювотою на ранніх термінах. На пізніших термінах – другий і третій триместр, токсикоз вже не повинен проявляти себе і відповідно, якщо на терміні 20-22 тижні вас турбує часта нудота, то я б наполегливо рекомендував би звернутись на консультацію до гастроентеролога. Адже найчастіше такі симптоми з’являються на тлі захворювань шлунково-кишкового тракту. Тому пам’ятаємо, що токсикоз притаманний лише на ранніх термінах вагітності, до 12-14 тижнів, надалі його просто не повинно бути.

– Вагітним не можна лежати на животі

  • Вагітним можна лежати і на животі, і на спині, і на боці, і в будь-якій зручній позиції для жінки. Природа настільки добре подбала про організм жінки, що лежачи на животі під час вагітності, умисно травмувати плід практично неможливо. Звичайно, в терміні доношеної вагітності ви фізично не зможете лежати на животі. Тому допоки вам комфортно – без проблем займайте таку позицію яка вам є зручною і насолоджуйтесь. Жодним чином ви не зможете нашкодити дитині. Знову ж таки, лежання на животі є можливим на ранніх термінах, з огляду на розмір живота, адже пізніше ви просто таки будете перекочуватись.

– Чи варто майбутній мамі “їсти за двох“ і чи втрачається вся набрана вага одразу у пологовому будинку

  • Під час вагітності, коли ви носите дитину «під серцем», не означає, що ваш звичайний раціон повинен множитись вдвічі. Це досить неправильна позиція. У харчуванні головне не кількість, а якість їжі. Не зловживайте шкідливою їжею, надавайте перевагу збалансованому харчуванню побільше вітамінів та потрібних мікроелементів. Зменшіть у раціоні вживання жирів та вуглеводів, і побільше білків. Не збільшуйте раціон, а перевірте його щодо якості. Це буде корисно як для вас, так і для малюка.
  • І щодо втрати ваги, мушу засмутити, адже миттєво цього не відбувається,на жаль. У пологовому будинку ви втрачаєте вагу за рахунок маси новонародженої дитини, плаценти і навколоплідних вод. Це саме ті кілограми, які ви втрачаєте, безпосередньо, у родзалі миттєво після пологів. Проте повернутись до попередньої ваги до вагітності ви зможете впродовж кількох місяців, за умови правильного харчування, рухливого способу життя – виконуйте легкі фізичні вправи, гуляйте на повітрі і продовжуйте харчуватись якісно та збалансовано. Тоді зайва вага втрачається і ви повернетесь у форму.

– Вагітним не можна контактувати з тваринами

  • Домашні улюбленці не становлять небезпеки ні для вас, ні для малюка за умови, якщо ви будете дотримуватись елементарних правил безпеки, тобто мити руки з милом після кожного контакту з вашим улюбленцем. Не варто цілуватись з котиком чи собакою, не варто дозволяти їсти з вашого посуду, облизувати ваші особисті речі. Це підвищує ризик інфікування збудниками, які переносяться тваринами. Якщо дотримуватись елементарних заходів гігієни, то вам нічого не загрожує.

– По формі живота можна визначити стать дитини

  • Взаємозв’язок форми живота та статі дитини – це абсолютна нісенітниця. Живіт не залежить від гендерних чинників чи інших. Форма живота формується залежно вашій конституції, вашій фізичній формі, але аж ніяк до статі дитини відношення не має. Стать дитини остаточно можна визначити в пологовому залі, а якщо є цікавість, то гендер можна гарно показує ультразвукове дослідження. Сучасні технології досить чітко визначають майбутнім батькам на кого вони чекають. Але аж ніяк не варто довіряти формі живота чи народним порадам.

– Трохи алкогольних напоїв та куріння не зашкодить плоду

  • Алкоголь, нікотин є категорично небажані для вагітної жінки. Їх шкідливість давно доведена, тому якщо у вас є схильність до шкідливих звичок, то наполегливо рекомендую позбутись її ще до планування вагітності. Тому що ваша дитина повністю залежить від вас.

Щоб ваша вагітність була легкою і дарувала лише позитивні моменти раджу не слухати забобони і міфи на просторах інтернету, а довіряти вашому лікарю-акушеру. Він найкраще знає як мінімізувати ризики і подбає аби ви з малюком залишались здоровими!

Для запису на ведення вагітності у Медичний центр Медікавер звертайтесь за телефоном 0 800 305 911, або залишайте заявку на сайті

Записатись на консультацію

Залиште свої контакти і ми зателефонуємо найближчим часом!

Про автора

admin administrator