Насіння томатів царська спокуса

Авторadmin

Насіння томатів царська спокуса

Помідори царський спокуса: характеристика і опис сорту

Важко уявити собі в сучасному розмаїтті томатів якусь новинку, яка викликала б до себе великий інтерес безлічі городників і практично з першого разу завоювала б їхні серця. Схоже, томат Царське спокуса претендує на звання подібної новинки. З`явившись порівняно недавно, він встиг привернути до себе увагу як любителів, так і професіоналів, своєю врожайністю, відносною невибагливістю і універсальністю в застосуванні вирощених помідорів. Далі буде представлено докладний опис томатів Царське спокуса з фото і відгуками городників.

Опис томата Царське спокуса

Необхідно відразу ж звернути увагу всіх зацікавлених осіб на те, що описуваний сорт томата є гібридним. Тобто з насіння, отриманих від його плодів, при подальшому посіві вже не вийде гарантовано виростити рослини з тими ж самими показниками термінів дозрівання, врожайності, смаку та іншими характеристиками.

Томат Царське спокуса був виведений буквально кілька років тому селекціонером Миколою Петровичем Фурсова, які співпрацюють з фірмою Партнер. У 2017 році гібрид був офіційно занесений до Держреєстру селекційних досягнень Росії з рекомендаціями по вирощуванню у всіх російських регіонах. З того ж самого року фірма Партнер (вона ж ТК Лідер) активно займається поширенням і продажем насіння томата f1 Царське спокуса.

Гібрид відноситься до індетермінатний сорт томатів, що означає його практично безмежне зростання. Зазвичай такі томати відрізняються більшою врожайністю, а й догляд за ними не можна назвати надто простим.

Кущі цього гібридного сорту томатів відрізняються досить потужним зростанням, у відповідних умовах (при достатку тепла і світла) виростають до 3 м у висоту і більше. Листя звичайної для томатів форми, зеленого кольору. Міжвузля – укорочені, а перше суцвіття при цьому формується лише після утворення 7-8 листка. Суцвіття – прості. Плодоніжки мають зчленування, а чашолистки характеризуються видовженою довгастої формою.

Помідори формуються в вигляді довгих кистей, кожна з яких може містити до 9-10 важких плодів. Подальша плодова кисть формується лише через 3 листа. Це дозволяє помідорам мати досить багато вільного простору для дозрівання.

Томати Царське спокуса від фірми Партнер відносяться до ранньостиглий. Період з моменту початку вегетації до появи перших зрілих плодів становить близько 100-110 днів. Але при цьому плодоношення дуже розтягнуто в часі, що дозволяє постійно збирати стиглі помідори практично протягом 2 місяців. Це не дуже зручно для промислового вирощування, зате ідеально підходить для дачників. Вони мають можливість довгий час мати стиглі помідори на своєму столі.

опис плодів

Помідори цього гібридного сорту мають досить привабливу подовжену перцевідние форму з невеликим носиком на зворотному від плодоніжки кінці. У довжину можуть досягати 9-10 см.

Колір плодів в незрілому стані – світло-зелений, а в зрілому – інтенсивно червоний. Темна пляма біля плодоніжки повністю відсутня.

Незважаючи на тонку, гладку шкірку, помідори дуже щільні, мають досить м`ясисту цукристу м`якоть з вельми невеликими насіннєвими камерами в кількості не більше двох-трьох. Насіння в плодах також небагато. Ребриста форма помідорів може злегка варіюватися або бути більш-менш правильної, але за розміром плоди вирівняні. В середньому їх маса становить близько 120 г.

Усередині окремих томатів сорту Царське спокуса можуть проявлятися порожнечі. Але для деяких городників це є навіть додатковим бонусом – такі помідори ідеально підходять для приготування фаршированих страв.

Смакові якості помідорів експертами оцінюються на відмінно, що для гібридних сортів дійсно є особливим позитивним моментом. Томати солодкі, практично без вмісту кислоти, досить соковиті. Вони ідеально підійдуть для всіх видів консервації, але також непогано виглядатимуть в салатах і в різноманітних перших і других стравах. Також не викликає сумнівів їх придатність для в`ялення, сушіння і навіть заморожування.

За рахунок високої щільності помідори дуже непогано зберігаються і цілком придатні для тривалого транспортування. Товарний вигляд томатів також заслуговує всіляких похвал.

Характеристика томата Царське спокуса

Хоча томат Царське спокуса f1 можна вирощувати як в теплицях, так і на вулиці, але більшість городників середньої смуги в своїх відгуках відзначають, що він більш придатний для умов закритого грунту. Заявлену оригінатора врожайність можна отримати у відкритому грунті лише в південних регіонах Росії. Зате в плівкових теплицях з 1 кв.м можна отримати від 20 до 25 кг томатів.

За багатьма відгуками городників, які підкріплені відповідними фото, з одного куща томата Царське спокуса отримують за весь період вирощування від 5 до 8 кг помідорів. У відкритому грунті середньої смуги врожайність плодів значно зменшувалася. Мабуть за рахунок нестачі тепла і холодних ночей встигало дозрівати лише до 2-2,5 кг томатів з куща. Звичайно, на врожайність помідорів впливає ще безліч факторів. Серед них:

  • правильна обрізка і пасинкування;
  • підгортання і мульчування;
  • склад і періодичність підгодівлі;
  • наявність достатньої кількості сонячного світла і тепла.

Але великою цінністю цього гібридного сорту є його стійкість до різноманітних несприятливих погодних умов і навіть до не зовсім грамотному догляду. Крім того, гібрид Царське спокуса здатний протистояти таким захворюванням, як:

  • фузаріоз-
  • вертіціллез-
  • вірус томатної мозаїки-
  • альтернаріоз-
  • нематоди.

Плюси і мінуси

Серед численних позитивних моментів гібридного сорту помідорів Царське спокуса слід зазначити:

  • високу врожайність;
  • раннє і одночасно тривалий у часі дозрівання помідорів;
  • хорошу опірність багатьом характерним для пасльонових захворювань;
  • гармонійний смак і універсальність використання томатів;
  • привабливий товарний вигляд і високу транспортабельність.

Існують і деякі недоліки:

  • за рахунок інтенсивного росту рослинам потрібно пасинкування і підв`язка;
  • томати слабо ростуть і плодоносять у відкритому грунті середньої смуги;
  • якщо не вжити заходів, помідори схильні до вершинної гнилизни;
  • досить висока ціна на насіннєвий матеріал цього гібридного сорту.

Правила посадки і догляду

Щоб томати гібридного сорту Царське спокуса порадували хорошим урожаєм, слід враховувати деякі їх особливості вирощування.

вирощування розсади

Прорастаемость насіння цих томатів зазвичай висока, досягає 100%, але не завжди рівномірна. Сіяти на розсаду їх слід в першій декаді березня. Поміщають ємності з насінням в тепле місце під плівку. Світло для проростання їм не потрібен.

Окремі сходи з`являються вже через 3-4 дні після посіву, інші можуть затриматися до 8-10 днів.

Важливо! Відразу після появи сходів паросткам необхідний максимально можливий рівень освітленості і зниження температури на 5-7 ° С для гарного формування коренів.

Після повного розкриття двох справжніх листочків розсаду пікірують по окремим горщикам, щоб не затримувати розвиток коренів. У цей період найважливіше хороша освітленість і не дуже висока температура. Оскільки недотримання цих двох умов призводить до надмірного витягування і ослаблення томатної розсади.

пересадка розсади

Залежно від погодних умов і стану теплиці, розсаду томатів Царське спокуса можна переселяти туди з кінця квітня або на початку травня. Якщо очікуються ще значні зниження температури, то висаджену розсаду захищають плівкою на дугах або нетканим покривним матеріалом.

У відкритий грунт рослини гібрида Царське спокуса пересаджують лише, коли підуть загрози нічних заморозків – в кінці травня, початку червня в середній смузі.

Оскільки томати цього гібридного сорту мають деяку схильність до поразки вершинної гниллю, то в грунт при пересадці бажано відразу внести деяку кількість вапна гідратного або будь-якого іншого кальцій містить добрива.

На 1 кв. м. висаджують не більше 3-4 кущів цього томата.

подальший догляд

Головна вимога для отримання хорошого врожаю томатів гібрида Царське спокуса – правильне і своєчасне пасинкування. У південних регіонах ці томати ведуть в два стебла. На півночі краще обмежитися залишенням одного стебла, оскільки всі інші можуть просто не визріти. Втім, в теплиці можна спробувати вирощувати ці томати і в два стебла. Підв`язування томатів цього сорту до шпалери обов`язково.

  • Після висадки розсади в грунт – будь-яким комплексним добривом;
  • Під час цвітіння і утворення зав`язі – розчином борної кислоти (10 г на 10 л води) і кальцієвої селітрою (від вершинної гнилизни);
  • При бажанні ще можна використовувати зольний розчин для поливу і обприскування в період наливання плодів.

Полив повинен бути регулярним, але не надто рясним. Для збереження вологи в грунті і захисту від бур`янів доцільно застосовувати мульчування органікою: соломою, тирсою, торфом, шаром в 3-4 см.

висновок

Томат Царське спокуса привабливий з багатьох точок зору. Його врожайність, гідні смакові якості, стійкість до захворювань ставлять його в один ряд з найпопулярнішими сортами помідорів.

Відгуки про томаті Царське спокуса

Про помідори Царське спокуса була така спокуслива реклама, що я не витримала і купила пакетик з насінням. З 10 штук проросли всі, але потім їм не вистачило сонця за вікном, а лампа для рослин перегоріла. Загалом, вижило всього 3 штуки. Але зате вони стали рости дуже активно, і вже в квітні я посадила їх в тепличку, прикривши додатково плівкою. Урожай вийшов відмінний. З кожного куща зняла в цілому, напевно, близько 8 кг помідорів. На смак томати теж непогані, але я в основному пустила їх на закрутку. Дуже вони красиві в банках.

Вирощувала цього літа гібридний сорт томатів під назвою Царське спокуса в перший раз, але вони мені дуже сподобалися. Дуже хороша схожість насіння, хоч їх і мало в упаковці. У розсаді вели себе дуже невибагливо. Особливо не витягувалися. Ростила їх в теплиці, підгодовувала за весь сезон рази три органікою – урожай дуже вразив. Такі потужні красиві кисті пружних помідорів. Догляду вимагали по мінімуму. Підв`язати, звичайно, їх довелося, оскільки зросли під стелю. Але нічим особливо не хворіли. Хоча я їх тільки один раз обробляла кальцієвої селітрою і для підгодівлі, і для профілактики вершинної гнилизни.

Гібрид з незвичайним виглядом – томат Царська спокуса F1: опис помідорів та характеристики

Це ранньостиглий гібрид із перцеподібними плодами. Культура відноситься до категорії індетермінантних, тому його висота не обмежена: від середнього зросту до кількох метрів заввишки. Стійка до багатьох хвороб та шкідників, зокрема, до вірусу томатної мозаїки, фузаріозу, нематоди.

Над 7-8 листком формується перше суцвіття, в кисті дозрівають від 7 плодів. Вживаються як свіжі, і консервовані помідори. Гібрид вважається найврожайнішим серед інших сортів томату: з 1 кв м збирають до 20 кг плодів. Але це не межа: знання агротехніки підвищить кількість врожаю. Дозрівання відбувається через 100-105 днів.

Ця овочева культура відрізняється смаковими та товарними якостями. Також має гарну транспортабельність.

Опис томату Царська спокуса

Необхідно відразу ж звернути увагу всіх зацікавлених осіб на те, що описуваний сорт томату є гібридним. Тобто з насіння, отриманого від його плодів, при наступному посіві вже не вдасться гарантовано виростити рослини з тими ж показниками термінів дозрівання, врожайності, смаку та іншими характеристиками.

Томат Царську спокусу було виведено буквально кілька років тому селекціонером Миколою Петровичем Фурсовим, який співпрацює з фірмою Партнер. У 2021 році гібрид був офіційно занесений до Держреєстру селекційних досягнень України з рекомендаціями щодо вирощування у всіх українських регіонах. З того ж року фірма Партнер (вона ж ТК Лідер) активно займається поширенням і продажем насіння томату f1 Царську спокусу.

Гібрид відноситься до індетермінантних сортів томатів, що означає його практично безмежне зростання. Зазвичай такі томати відрізняються більшою врожайністю, але й догляд за ними не можна назвати дуже простим.

Кущі цього гібридного сорту томатів відрізняються досить потужним зростанням, у відповідних умовах (при достатку тепла та світла) виростають до 3 м у висоту та більше. Листя звичайної для томатів форми, зеленого кольору. Міжвузля – укорочені, а перше суцвіття при цьому формується лише після утворення 7-8 листків. Суцвіття – прості. Плодоніжки мають зчленування, а чашолистки характеризуються подовженою довгастою формою.

Помідори формуються у вигляді довгих кистей, кожна з яких може містити до 9-10 важких плодів. Наступна плодова кисть формується лише через 3 листки. Це дозволяє помідорам мати досить багато вільного простору для дозрівання.

Томати Царська спокуса від фірми Партнер ставляться до ранньостиглих. Період з початку вегетації до появи перших зрілих плодів становить близько 100-110 днів. Але при цьому плодоношення дуже розтягнуте за часом, що дозволяє постійно збирати стиглі помідори протягом 2 місяців. Це не дуже зручно для промислового вирощування, проте ідеально підходить для дачників. Вони мають змогу довгий час мати стиглі помідори на своєму столі.

Опис плодів

Помідори цього гібридного сорту мають досить привабливу видовжену перцеподібну форму з невеликим носиком на зворотному від плодоніжки кінці. У довжину може досягати 9-10 див.

Колір плодів у незрілому стані – світло-зелений, а у зрілому – інтенсивно червоний. Темна пляма у плодоніжки повністю відсутня.

Незважаючи на тонку, гладку шкірку, помідори дуже щільні, мають досить м’ясисту цукристу м’якоть з невеликими насіннєвими камерами в кількості не більше двох-трьох. Насіння у плодах також небагато. Ребриста форма помідорів може злегка варіюватися або бути більш менш правильною, але за розміром плоди вирівняні. У середньому їхня маса становить близько 120 г.

Всередині окремих томатів сорту Царська спокуса може виявлятися порожнечею. Але для деяких городників це навіть додатковий бонус – такі помідори ідеально підходять для приготування фаршированих страв.

Смакові якості помідорів експертами оцінюються відмінно, що для гібридних сортів дійсно є особливим позитивним моментом. Томати солодкі, практично без вмісту кислоти, досить соковиті. Вони ідеально підійдуть для всіх видів консервації, але також непогано виглядатимуть у салатах та різноманітних перших та других стравах. Також не викликає сумнівів їхня придатність для в’ялення, сушіння і навіть заморожування.

За рахунок гарної густини помідори дуже непогано зберігаються і цілком придатні для тривалого транспортування. Товарний вид томатів також заслуговує на всілякі похвали.

Ємність та ґрунт

Вирощується розсада в дерев’яних ящиках або торф’яних горщиках, причому останні зручні тим, що при посадці в ґрунт не потрібно звільняти кореневу систему – висаджують у землю прямо в горщику. Також зручні з цією метою пластикові склянки: перед посадкою вони акуратно розрізаються, земляна грудка залишається неушкодженою. Дерев’яні ящики використовувати найдешевше, але варто пам’ятати, що в такому випадку процес висадки розсади вимагатиме трохи більше праці та терпіння.

Ґрунтова суміш готується так: 2 частини торфу змішуються з 1 частиною землі (з городу), 1 частиною піску та 0,5 частиною перегною. Отриману суміш знезаражують за 10 днів до початку використання.

Посів

В окремих ємностях, заповнених приготованим ґрунтом, висіваються по 2-3 насіння на відстані не менше 2 см один від одного.

При сівбі в ящиках робляться борозенки по 4 см, куди закладається насіння з тією ж відстанню, що і в ємностях.

Розсада ранніх гібридів висаджується в теплицю у другій декаді квітня. Тому посів насіння виробляють на початку березня. Сходи з’являються протягом тижня після сівби. Цвіте рослина на 55-60 день після посадки насіння.

Вирощування та догляд

Протягом першого тижня ємності, засіяні насінням, плівкою затягують при температурі в приміщенні не менше 25 ºС. На перших сходах плівка знімається, а температура знижується до 18 ºС. Ємності ставляться на вікно, щоб унеможливити нестачу сонячного світла. Для додаткового освітлення підійдуть люмінесцентні лампи, оскільки світловий день для розсади повинен становити не менше ніж 12 годин.

Спочатку грунт не поливається, цілком достатньо обприскування пульверизатором. Для цього використовується кип’ячена або відстояна вода з температурою не менше 20 ºС.

Після появи повноцінних листків починають полив під корінь. Через 10 днів після цього в полив додається легке підживлення з використанням комплексних добрив з високим вмістом азоту. Таке підживлення готують з калієвої солі (1,5 г), сечовини (0,5 г), суперфосфату (4 г), розчиняючи в 1 л води. Поливати слід двічі на тиждень.

Особливості вирощування

Насіння можна почати сіяти у середині березня. Для вирощування розсади використовують як загальні ємності (ящики), так і індивідуальні – горщики торф’яні, пластикові склянки та інші. Грунт купують у магазині або отримують самостійно з дернової землі, компосту та перегною у співвідношенні 2:1:1. Альтернативний варіант – садовий грунт з торфом у рівних кількостях (з додаванням кількох щіпок піску та деревної золи).

Попередньо ґрунт обробляють слабким розчином марганцівки або перекису водню. Насіння також потребує підготовки:

  1. Спочатку їх тестують у 5% розчині солі та відбраковують спливлі.
  2. Потім протруюють у фунгіциді або слабкому розчині марганцівки.
  3. За кілька годин до посадки витримують у розчині стимулятора зростання – “Корневін”, “Епін” та інші.

Технологія вирощування розсади томату Царська спокуса стандартна:

  1. Насіння висаджують на 1,5 см у глибину.
  2. Поливають, накривають кришкою.
  3. Забирають у тепле місце (25 градусів), досвічують по 13-14 годин на день.
  4. Пікують після появи 2 аркуші.
  5. За тиждень вносять комплексне мінеральне добриво.
  6. Знижують температуру до кімнатної, а за тиждень до пересадки – до 17-18 градусів.

У теплицю кущі томату Царську спокусу висаджують на початку травня, залишаючи 50 см між рослинами та 60-70 см між рядами. Надалі догляд стандартний. Помідори поливають 1-2 рази на день, стежачи за тим, щоб грунт не був надмірно вологим. Добрива вносять кожні 2 тижні (комплексні мінеральні або чергування з органікою).

Грунт мульчують торфом, сіном, тирсою, лапником та іншими матеріалами. У куща видаляють всі бічні відростки, формують рослину в 2 стебла. Регулярно прополюють і розпушують ґрунт. Обов’язково проводять пасинкування та підв’язують до опори.

Важливо! Для профілактики вершинної гнилі у томату Царську спокусу рекомендується обробляти зав’язі сумішшю кальцієвої селітри та борної кислоти, розчиненої у воді.

Особливо великі врожаї можна отримати під час вирощування томату Царська спокуса в теплиці

Як вирощувати помідори

Щоб виростити сорт Царської спокуси, розсаду необхідно загартувати. Через тиждень після сходів проводиться регулярне зниження температури: вдень до 18 ºС, а вночі до 13 ºС. Крім цього, гартування виконують шляхом провітрювання приміщення.

Посадка

Висадка розсади у відкритий ґрунт відбувається при температурі ґрунту не менше 15 ºС та температурі повітря не менше 20 ºС.

У теплицю розсада висаджується з середини квітня, але остаточний термін визначається зовнішнім виглядом рослини: висота – не менше 20 см, кількість листя – не менше 7, товщина – не менше 5 см.

Догляд

Турбота про цю овочеву культуру – гарантія якісного та кількісного результату. Цей сорт, незважаючи на королівську назву, невибагливий ні до погодних умов, ні до догляду під час зростання та розвитку. Проте, без сторонньої допомоги самостійно рослина вирости не зможе.

Полив

Насамперед частота поливу залежить від випадання опадів. За відсутності дощів рослину поливають 1 раз на тиждень, підгодовують кожні 2 тижні сумішшю, склад якої такий: аміачна селітра (15 г), суперфосфат (50 г), калій хлористий (40 г) на 10 л води. Також 1 раз на 2 тижні рекомендується підгодовувати магнієм, а при появі перших квіток додавати ще й бор.

Пасинкування

Виготовляється збільшення врожайності куща. У південних регіонах залишаються 2 втечі – зав’язь встигне дозріти за тривалий теплий період. У північних залишається лише одна, центральна, втеча. Інакше перші заморозки настануть раніше дозрівання.

Процедура пасинкування проводиться у ранковий час.

Важливо! Пасинкувати культуру в сиру та прохолодну погоду не можна, тому що через ранки в рослину може проникнути інфекція.

Кущі томатів потребують регулярного прополювання та розпушування. Розпушують ґрунт після кожного поливу. Щоб волога довше затримувалася у ґрунті, вона піддається мульчування. Як мульчу використовується солома або тирса.

Також потрібна підв’язка, інакше під вагою власних плодів він повністю ляже на землю. Зазвичай поруч із кущем встановлюють опору (наприклад, дерев’яний кіль), якого підв’язують верхівку рослини.

Для профілактичної обробки використовуються фунгіциди системно-контактної дії: “Дитан М-45”, “Квадріс 250”. Обприскується овочева культура 1 раз на 20 днів.

Збір врожаю та зберігання

При вирощуванні томатів у теплицях перший урожай встигає вже до кінця червня. Дозрівання у відкритому грунті відбувається пізніше, насолодитися соковитими плодами виходить ближче до середини липня. Тривале плодоношення дозволяє збирати томати практично до середини вересня.

Помідори Царська спокуса не вимоглива у зберіганні. Оптимально утримувати плоди при кімнатній температурі. Якщо є недозрілі овочі, їх поміщають на підвіконня на сонячну сторону, періодично перевертають.

Переваги та недоліки сорту

Як і в будь-якої іншої культури, у томатів Царська спокуса f1 є і переваги, і недоліки. До переваг належать:

  • раннє та швидке дозрівання;
  • м’ясистість плодів;
  • стійкість сорту до основних захворювань;
  • висока врожайність;
  • відмінний смак та товарний вигляд.

Декілька недоліків даного царського вигляду:

  • потребує підв’язки;
  • перезрілі плоди розтріскуються;
  • не відрізняється продуктивністю північ від країни;
  • вирощування у тіні призводить до погіршення смакових характеристик.

Боротьба зі шкідниками та захворюваннями

Як профілактика кущі томату Царську спокусу обробляють фунгіцидом за тиждень до посадки або через 7-10 днів після цього. Використовувати можна будь-який препарат (один на вибір):

  • бордоська рідина;
  • “Ордан”;
  • «Швидкість»;
  • “Актеллік”;
  • “Фітоспорин”.

При першому виявленні комах видаляють їх вручну або змивають слабким напором води. Більш ефективні засоби – розчин аміаку, харчової соди, стружка господарського мила, настій лушпиння цибулі та інші.

Також знищити колонію шкідників допомагають інсектициди:

  • “Фітоверм”;
  • “Іскра”;
  • “Актора”;
  • “Конфідор”.

Важливо! Обробку кущів томату Царську спокусу проводять лише ввечері, в суху та безвітряну погоду.

Після розпилення хімічного засобу до збирання врожаю можна розпочати щонайменше через 5-10 днів (конкретний термін очікування потрібно уточнити в інструкції із застосування).

Плюси і мінуси

Розглянемо, які переваги та недоліки виділяють досвідчені городники у процесі вирощування гібриду.

  • Переваги:
  • висока швидкість дозрівання плодів;
  • гарна стійкість гібриду до захворювань;
  • м’ясистість плоду завдяки маленьким камерам насіннєвих відділів;
  • універсальність томатів;
  • Висока врожайність.
  • Недоліки:
  • плоди часто страждають від розтріскування;
  • кущі вимагають підв’язки, тому що велика вага плодів здатна укласти гілки на землю;
  • на дозрівання плодів у тіні кущ реагує погіршенням смакових якостей;
  • погано зростає у північних регіонах.

Відгуки городників

Відгуки про помідори сорту Царська спокуса позитивні. Зазначають, що догляд за рослиною простий, тому навіть городникам-початківцям буде легко впоратися з вирощуванням цих помідорів.

Їхні чудові смакові якості дозволяють широко застосовувати томати в кулінарії. Завдяки солодкому смаку, у якому практично відсутня кислинка, нерідко із помідорів роблять соки для дітей. За рахунок їх невеликого розміру вони зручні для створення консервації.

Стійкість рослини до хвороб – значна перевага, але про профілактику краще не забувати. Вона допоможе зберегти культуру та отримати багатий урожай томатів.

Переваги

Гібрид томату Царська спокуса відрізняється такими перевагами:

  1. великою врожайністю;
  2. перші плоди починають дозрівати рано, але плодоношення розтягнуте у часі;
  3. сорт стійкий до багатьох хвороб, які характерні для інших овочевих рослин та сімейства пасльонових;
  4. гарні смакові якості та непоганий зовнішній вигляд плодів;
  5. зібраний урожай має універсальність застосування;
  6. помідори витримують перевезення на далекі відстані.

Томати:
Томат Сто пудів Томат ЖИГАЛО Томат Беніто F1
З недоліків слід зазначити такі:

  1. через велику висоту пагонів потрібна їх обов’язкова підв’язка. Також необхідно регулярно видаляти пасинки;
  2. якщо не проводити профілактичні заходи, сорт Царська спокуса може уражатися вершинною гниллю;
  3. насіння даного гібрида має відносно високу вартість.

Висаджування в ґрунт

Переміщення розсади надвір стає стресом для молодих рослин. Щоб полегшити адаптацію, за тиждень до висаджування починають проводити загартовування. Щодня томати виносять на свіже повітря на кілька хвилин, поступово збільшуючи часовий інтервал.

Сорт Царську спокусу переміщують у закритий ґрунт у середині квітня, а у відкритий – наприкінці травня. Місце висадки має добре висвітлюватися, а температура ґрунту бути вищою 15 градусів. Саджанці розміщують по лунках, відстань між якими 65 см, а інтервал міжрядь 75 см.

При транспортуванні рослин у ґрунт важливо не травмувати кореневу систему. Якщо розсада вирощувалась у контейнерах із торфу, томат просто перекладають разом із природною ємністю у ґрунт. Легко пересадити сходи у пластикових стаканчиках, щоб вилучити рослину, їх розрізають уздовж. Висаджування з великих пластикових або дерев’яних контейнерів вимагає акуратності.

Посадка

Відзначається висока схожість насіннєвого матеріалу цього сорту – до 100%. Але проростає насіння не завжди рівномірно.

У більшості українських регіонів рекомендується вирощувати Царську спокусу розсадним способом.

На розсаду даний гібрид висівають на початку березня в покупний грунт для овочевих рослин. контейнери з посадженим насінням накривають поліетиленом і поміщають у тепле приміщення. Висвітлення у період не требуется.

Фото розсади томату Царська спокуса

Перші паростки можуть з’явитися вже на четверту добу, але основна маса насіннєвого матеріалу проростає приблизно через 1,5 тижні після посадки.

Після того, як насіннєвий матеріал проріс, поліетилен прибирають, а контейнери переносять на добре освітлене місце, а температуру знижують на 4-6 градусів, щоб у розсади почала активно рости коренева система.

Коли у сіянців з’являється щонайменше 2 справжніх листочків, загущену розсаду слід пікірувати окремі стаканчики. Щоб розпиковані рослини не витягувалися і не послаблювалися, у приміщенні потрібно підтримувати не надто високу температуру, а розсаді забезпечити нормальне освітлення протягом 12-14 годин на день.

КРАЩИЙ ТОМАТ ДЛЯ ФАРШУВАННЯ! ЦАРСЬКЕ СПОКУШЕННЯ F1 — відео

У теплиці розсаду даного гібрида пересаджують в останніх числах квітня – перших числах травня

. У відкритий ґрунт переміщати рослини слід тоді, коли весняні заморозки вже закінчилися – не раніше кінця травня.

Схема висадки даних кущиків – трохи більше 4 рослин одному квадраті.

Фото

Вивчивши фото сорту томатів Царську спокусу , можна зрозуміти, як вони виглядають у недозрілому та стиглому стані. А також подивитися фото томатів у розрізі.

Врожайність

Цей гібридний томат рекомендований для вирощування у відкритому та закритому ґрунті, проте врожайність у нього набагато більша у тепличних умовах – до 25 кг стиглої продукції з одного квадрата.

А заявленої авторами сорту врожайності для городніх грядок можна досягти лише за вирощування біля південних областей України.

Зазвичай за сезон із кожного куща даного томату збирають не більше 6-7,5 кг стиглої продукції, але в середній смузі врожайність цього томату у відкритому ґрунті значно зменшується.

Через значне зниження температури повітря в нічний годинник у цьому регіоні всього за сезон встигає визрівати не більше 2,5 кг томатів з кожної рослини.

Цей гібрид має високу стійкість до несприятливих погодних умов і продовжує рости, а його плоди дозрівають нормально.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Помідори «царське спокуса»: опис, агротехніка вирощування

При виборі насіння або розсади томатів для висадки на ділянці досвідчені городники звертають увагу на якість плодів, їх універсальність використання, пристосованість до місцевих погодних умов і, звичайно ж, врожайність. У нашій статті буде розглянуто докладний опис і особливості вирощування гібрида «Царське спокуса f1», який відповідає всім основним вимогам якісних томатів.

опис

Як і будь-який інший гібрид, «Царське спокуса f1», має свої особливості зовнішнього вигляду кущів і плодів, відрізняється смаковими якостями і можливістю використання для переробки, тому розглянемо його докладний опис.

Чи знаєте ви? Вперше вирощувати помідори почали племена місцевих індіанців в Південній Америці 9 тис. Років тому і назвали їх «томатль», що означає «велика ягода».

Особливості «Царського спокуси f1»:

  • ранньостиглий індетермінантний гібрид-
  • вирощується в захищеному і відкритому грунті-
  • відноситься до високоврожайних гібридів-
  • перші суцвіття закладаються вже над 7-9 листом-
  • характеризується наявністю плодоніжки з зчленуванням і довгих чашолистків.

ґрунтова суміш

Для приготування грунтової суміші рекомендують використовувати 2 частини торфу, 1 частина землі з городу, 1 частина піску і 0,5 частини перегною. Перед використанням грунтової суміші її попередньо просівають і знезаражують.

Добре для знезараження підходить пароварка, яка дозволяє вбити практично всі хвороботворні бактерії і грибки, а також насіння бур`янів. Знезараження проводять за 10 днів до використання грунту, щоб в ній з`явилися корисні бактерії. Готова грунт відрізняється крихкістю, хорошою вентиляцією і вологоємністю.

важливо! Щоб поліпшити повітропроникні властивості, в пропарений субстрат додають подрібнений висушений мох-сфагнум.

Ємність для вирощування

Розсаду вирощують в дерев`яних ящиках, окремих пластикових стаканчиках або торф`яних горщиках (таблетках). У торф`яної ємності робити це набагато зручніше, так як кожен горщик потім просто заглиблюють в грунт, заздалегідь не звільняючи кореневу систему.

Пластикові стакани також досить зручні для використання, так як їх можна акуратно розрізати і, не руйнуючи земляний кому, посадити в грунт.

Вибирати, яку ємність використовувати для посіву насіння, ви повинні самостійно, виходячи з особистих переваг і фінансової сторони. Найдешевше використовувати стандартні дерев`яні ящики, які є в будь-якому господарстві, трохи дорожче, але зручніше – пластмасові стакани.

Якщо трохи витратитися і придбай торф`яні таблетки або горщики, то процес висадки розсади в теплицю набагато спрощується.

підготовка насіння

Як правило, насіння гібридів продаються досить якісні, тому проводити спеціальні маніпуляції по вибракуванню не потрібно. Для отримання хорошої розсади насіння попередньо обробляють антисептичними засобами і стимуляторами росту.

Популярним способом знезараження насіння є обробка матеріалу 1% розчином марганцівки. Для цього в скляну банку наливають знезаражувальний розчин і занурюють в нього насіння на 20 хвилин. Після обробки слід ретельно промити і просушити насіння.

Щоб підвищити врожайність і стимулювати зростання наземної частини рослини, рекомендують провести обробку насіння покупними засобами, такими як «Епін» або «Іммуноцітофіт». Використовувати ці кошти необхідно відповідно до інструкції на упаковці.

Після обробки насіння слід просушити, виклавши на паперовий рушник на 1-2 дня.

важливо! Промивати насіння після обробки стимуляторами росту не потрібно.

посів насіння

Сіяти насіння томатів рекомендують наступним чином: ємність заповнюють підготовленою грунтом, роблять в ній невеликі борозенки глибиною до 1 см. В окремих ємностях висівають по 2-3 насінини, зберігаючи між ними відстань, рівну 2 см.

При посіві в ящику роблять довгі борозенки через кожні 4 см, в яких розкладають насіння, зберігаючи між ними інтервал 2-3 см.

Догляд за розсадою

Протягом 1-го тижня після посіву насіння ємності затягують плівкою або накривають прозорим ковпаком. При цьому в приміщенні слід дотримуватися температуру близько +25 ° С.

Коли помітите перші входи, необхідно зняти плівку і починати створювати комфортні умови для розсади. Для цього температуру в приміщенні знижують до +18 ° С, виставляють ємність на вікно, щоб компенсувати брак сонячного світла.

Світловий день для розсади томатів повинен зберігатися протягом 12 годин, тому для організації додаткового освітлення використовують люмінесцентні лампи.

Грунт в перший час, поки розсада ще зовсім невелика, не поливають, а лише обприскують пульверизатором, щоб виключити погане розвиток кореневої системи помідорів. Для обприскування використовують тільки кип`ячену або відстояну теплу, близько + 20-25 ° С, воду.

До того як з`являться перші повноцінні листочки, рекомендується проводити обприскування 1 раз в тиждень. Після появи 2-3 повноцінних листів розсаду можна починати поливати під корінь і стежити, щоб вода не потрапляла на наземну частину рослини.

Через 10 днів після появи перших справжніх листів здійснюють полив, додаючи в воду легку підгодівлю з використанням комплексних добрив з високим вмістом азоту. Поживний розчин готують на основі калійної солі (1,5 г), сечовини (0,5 г) і суперфосфату (4 г), розчиняючи підгодівлі в 1 л води. Поливають 2 рази в тиждень.

загартовування розсади

Через 7 днів після появи сходів розсаду починають загартовувати, щоб в майбутньому вона нормально реагувала на перепади температур. Для цього температура повітря в приміщенні повинна регулярно знижуватися: вдень з +25 до +18 ° С, а вночі – з +18 до +13 ° С.

Крім того, загартовування здійснюють також провітрюванням приміщення, спочатку відкриваючи вікно на 15 хв і збільшуючи кількість часу до 4 годин.

Висадка розсади на постійне місце

У відкритий грунт розсаду висаджують, коли грунт вже досить прогріється (до +15 ° С), а температура повітря буде зберігатися на рівні + 20 ° С удень. Якщо ділянка, де планується висадка розсади, розташований в південному регіоні, розсаду висаджують в середині травня, якщо в північному регіоні – в кінці травня.

У теплицю розсаду висаджують в середині квітня.

Визначити термін висадки розсади можна, виходячи з зовнішніх характеристик рослини: висота – 20-25 см, товщина стебла – 5-7 мм, кількість листів – 7-9. Кожна рослина садять на відстані не менше 60-70 см одна від одної, зберігаючи проміжок між рядами близько 70-80 см.

як доглядати

Висадивши розсаду на постійне місце зростання, необхідно подбати про догляд за рослинами, від якого буде залежати кількість і якість врожаю.

полив

Помідори належать до культур, які погано переносять як посуху, так і сильне перезволоження грунту, тому поливати рослини необхідно, коли трохи просох верхній шар грунту. При відсутності дощів помідори поливають 1 раз в тиждень, водою кімнатної температури під корінь.

При регулярних опадах полив скорочують до 1 разу на 2-3 тижні.

підживлення

Підгодовують помідори мінімум 3 рази, але краще робити це кожні 2 тижні. Добрива використовують з високим вмістом азоту, фосфору і калію. Зразковий склад підгодівлі: аміачна селітра (15 г), суперфосфат (50 г), хлористий калій (40 г) на 10 л води.

Також 1 раз в 2 тижні підгодовують магнієм, а коли з`являться перші квітки – бором.

пасинкування

Пасинкування томатів виробляють для збільшення врожайності куща. Якщо регіон південний, то залишають 2 втечі, на яких зав`язь за тривалий теплий період встигне дозріти.

У північних регіонах залишають тільки один центральний втечу, так як зайва зав`язь на додаткових пагонах, не встигаючи дозріти до перших заморозків, буде служити непотрібною вагою і забирати необхідні рослині поживні речовини.

Всі зайві пагони, які утворюються на головному стеблі помідора, необхідно вчасно видалити, відламуючи їх руками. Відламувати необхідно не весь втечу, а залишати невеликі «пенёчкі» розміром 5 см: вони будуть перешкодою для формування нових непотрібних пагонів. Перші пасинки можуть з`являтися на розсаді помідорів ще перед тим, як її висаджують у відкритий грунт, тому їх рекомендують своєчасно видаляти. Процедура пасинкування зазвичай здійснюється в ранковий час, коли на вулиці тепло і сонячно.

важливо! Якщо на вулиці прохолодно і сиро, пасинкувати помідори не можна, так як через ранки рослина може бути уражена інфекцією.

Догляд за грунтом

Регулярно грунт навколо кущів томатів повинна піддаватися прополюванні для видалення на грядці бур`янів, які заважають нормальному росту культури. Прополку слід проводити в залежності від інтенсивності і частоти появи бур`янистої рослинності.

У міру необхідності бур`яни видаляють, акуратно вириваючи їх з коренем, намагаючись не пошкодити кореневу систему томатів.

Рихлити ґрунт необхідно після кожного поливу – для відновлення нормальної аерації і проникнення поживних речовин в процесі підгодівлі до кореневої системи.

Також досвідчені городники часто вдаються до мульчування, щоб волога довше затримувалася в грунті, а помідори дозрівали швидше. В якості мульчі використовують солому, торф або тирсу. Мульчу розкладають навколо кожного куща шаром 2-3 см.

підв`язування куща

Кущ гібрида томатів «Царське спокуса f1» росте високим, тому підв`язувати його потрібно обов`язково, так як з часом під вагою плодів він може повністю «лягти» на землю, плоди будуть погано дозрівати, можуть почати гнити через надлишок вологи. Зазвичай підв`язують найпростішим способом: поруч з рослиною встановлюють опору – металевий або дерев`яний кілок, до якого підв`язують верхівку куща. Більш ефективним, але витратним за часом способом є установка шпалер, на які натягують дріт і підв`язують до неї верхівки кущів.

Можна підв`язати кущі лінійним способом, який полягає в установці стовпців по обидва боки кожного ряду. Між ними натягують дріт, потім по периметру дроту, над кожним кущем прив`язують міцну нитку, до якої підв`язують верхівку куща.

профілактична обробка

Найчастіше томати вражає фітофтороз, тому профілактична обробка рослин є обов`язковою. Для цього використовують фунгіциди системно-контактної дії, обприскуючи ними рослини 1 раз в 20 днів.

Популярні засоби для обробки:

Чи знаєте ви? В Європу томати потрапили в середині XVI століття, коли португальці привезли незвичайне рослина на континент як декоративне, а плоди довго вважали отруйними.

Кошти використають відповідно до інструкції на упаковці. Щоб томати не справляла сіра гниль, проводять обробку фунгіцидами – «фундазолом», «світч», відповідно до інструкції на упаковці. Від альтернаріозу томати обприскують «Браво 500», «Квадріс». Таким чином, гібрид «Царське спокуса f1» є дуже популярним для вирощування. Він не вимогливий до умов зростання і характеризується простотою в догляді, тому мінімальні витрати сил, часу і грошей цілком будуть виправдані при виборі цих томатів для вирощування.

Про автора

admin administrator