Вирощування кропиви як бізнес

Авторadmin

Вирощування кропиви як бізнес

Як зробити бізнес на кропиві в Україні – М.Яворенко

Отриману з вирощеної кропиви сировину широко використовують в фармакології. Другою сферою реалізації кропиви є легка промисловість, пише agro.guide.

На сьогоднішній день деякі європейські країни (Болгарія, Румунія) здійснюють збір рослини в дикій природі і потім його активно експортують. Щорічно Болгарія відправляє на експорт близько 930 тонн листя кропиви.

«Для вирощування кропиви необхідна родючий ґрунт. А ось перезволожений або ж сухий ґрунт буде перешкоджати зростанню даної культури. Землю потрібно добре зорати, а потім забронювати — кропива потребує добре поораному ґрунті», — прояснив Максим Яворенко.

Перший варіант кропив’яного бізнесу — продаж зібраної вирощеної рослини фармакологічним компаніям. Закупівельні ціни на таку продукцію коливаються в межах 20-30 грн/кг, якщо рослину належним чином засушити — до 50 грн/кг.

Другою сферою реалізації кропиви є легка промисловість.

Кропива — гарна сировина для виробництва тканин. Ще в XIX столітті під час Громадянської війни в США солдат одягали в кропив’яні тканини. А в Японії кропив’яний джгут в поєднанні з шовком був головними матеріалами у виготовленні дорогих самурайських обладунків.

З недавнього часу став популярним тренд ECO Fashion, в якому відомі модельєри проектують різний одяг і аксесуари з екологічно чистих матеріалів, включаючи кропиву. Ціни, природно, в такому випадку будуть вище, оскільки готовий еко-одяг продається за ціною 500 грн/за виріб і більше.

Аналітик компанії Pro Capital Investment вважає, що такий бізнес є досить цікавим:

«Ніша вільна, канали збуту різноманітні. Можна почати з простого вирощування та продажу свіжої кропиви фармацевтичним компаніям.

Згодом, можна буде розширити не лише площі посіву даної культури, а й шляхи збуту продукції. Начебто все просто, але ніхто не хоче цим займатися. Однак, на мій погляд, потенціал у культури досить великий і ті, хто все-таки наважиться вирощувати кропиву, зможуть розраховувати на гарний прибуток», – резюмував аналітик компанії Pro Capital Investment Максим Яворенко.

Бізнес на вирощуванні лікарських рослин

Лікарські рослини — одна з найбільш перспективних та недооцінених ніш в агробізнесі для України.

Українські землі мають високий потенціал до вирощування лікарських рослин. Відповідно підприємці, які замислилися над вирощуванням лікарських рослин, мають можливість отримувати від такого бізнесу гарний прибуток.

Рентабельність вирощування лікарських рослин стартує від 29% і сягає 122%. Все залежить від площ, вибраної культури, років вегетації та отриманої врожайності.

Наприклад, на вирощуванні кропиви дводомної можна заробляти 44% прибутку в перший та другий рік вегетації, а 122% — на третій рік.

Ключові розрахунки на 1-2 рік засадження та збору кропиви дводомної:

Показник

Сума

Інвестиції на 1 га кропиви в 1-2 рік

Про автора

admin administrator