Навіщо занюхують горілку

Авторadmin

Навіщо занюхують горілку

Де в кулінарії можна використовувати горілку: шість основних способів

Один із найміцніших алкогольних напоїв активно використовують не лише на святкових столах. Горілка чудово покращує смакові якості, прискорить приготування страви або допоможе продезінфікувати консервацію.

Де в кулінарії можна використовувати горілку і як правильно це робити – читайте нижче.

Унікальні особливості горілки

Міцний алкоголь, у тому числі й горілка, прискорюють процеси ферментації. Страви з нею готуються швидше, горілка дезінфікує та вбиває шкідливі мікроби. А термін придатності страв, які готували з використанням горілки, зростає.

У кулінарії використовують зовсім невелику кількість цього алкогольного напою: для тіста беруть одну ложку на кілограм, стільки ж – для цілої каструлі супу. Варто пам’ятати, що за високої температури алкоголь випаровується.

Для тіста

Спирт у горілці починає випаровуватися за досить низької температури, а в процесі випікання тісто насичується повітрям і стає пишнішим. Щоб отримати такий ефект, вистачить однієї столової ложки горілки. Трохи цього напою та смак тіста буде кращим, а вигляд – красивішим. А ще деякі вироби стануть хрусткішими.

Для м’яса

Додайте 50 мл горілки в маринад на 1 кг м’яса, і воно стане м’якшим, а також промаринується в рази швидше. Якщо ви м’ясо варите чи готуєте на пару, то можна побризкати горілкою або додати її в холодну воду – так страва приготується швидше та буде м’якою.

Для консервації

Горілка допомагає знезаражувати продукти та зберігати їх довше. Її часто додають до солоних огірків та інших домашніх заготовок. Щоб огірки були хрусткими й довго не цвіли, налийте 20 мл горілки на кожен літр розсолу.

На трилітрову банку квашеної капусти вистачить 1 столової ложки горілки – і капуста не прокисне до кінця зими.

Для десертів

Найчастіше для десертів використовують ром чи коньяк. Їх додають у крем, просочують коржі тортів, трохи кладуть у порційні легкі десерти. І це робиться не для того, щоб додати десерту градус.

Алкоголь додають у мінімальних дозах, що не може призвести до сп’яніння. Але такий інгредієнт покращує аромат, підкреслює смакові якості десерту. Замість коньяку чи рому можна використовувати горілку – у тісті, кремах чи ягідних десертах. буде достатньо однієї ложки.

Щоб прибрати запах

При приготуванні юшки часто додають 50 мл горілки, щоб усунути різкий запах річкової риби. У деяких видів такої риби буває дуже неприємний аромат болотяної гнилі, і горілка його прибирає. А ще робить рибний бульйон або будь-який інший – прозорішим.

Прибрати неприємний запах за допомогою горілки можна і в інших ситуаціях на кухні. Наприклад, протерти м’ясо, якщо воно неприємно пахне (несвіжого м’яса це не стосується). Ще горілку додають при варінні раків або креветок.

При приготуванні птиці

Щоб швидше позбутися пір’я на птиці, її обпалюють. Якщо побризкати птицю горілкою, а потім обпалити над вогнем, то при приготуванні птиця отримає приємний смак.

Горілка замість водки. Як через війну світ переходить на український алкоголь замість російського

Виконавчий директор компанії Nemiroff Юрій Сорочинський дуже пишається тим, що продажі української горілки Nemiroff продовжують зростати.

“Ми в захваті від того, що наш бренд визнаний у всьому світі, – додає Сорочинський. – І вдячні нашим закордонним клієнтам, які обирають Nemiroff із солідарності з Україною”.

Горілка – продукт, який додають у різноманітні напої, використовують як основу для коктейлів або п’ють у чистому вигляді. Річні обсяги її світових продажів складають 46,6 млрд доларів.

Після широкомасштабного російського вторгнення в Україну горілка несподівано опинилася у центрі уваги міжнародних ЗМІ.

Західні споживачі, ритейлери та уряди бойкотували російські алкогольні вироби. А іноземні горілчані бренди з російськими назвами на кшталт Smirnoff поспішили заявити, що насправді вони не з Росії. Smirnoff, приміром, належить британській корпорації Diageo.

Національне походження горілки є предметом гарячих суперечок. Але більшість істориків погоджуються, що історичним центром виробництва горілки є сьогоднішня Польща, Росія та Україна.

Тож, оскільки російська горілка переважно відсутня на міжнародних прилавках, її місце продовжують займати раніше маловідомі українські бренди.

Однак підтримувати виробництво в країні, де триває війна, складно.

Відразу після російського вторгнення Nemiroff був змушений на місяць закрити свій основний лікеро-горілчаний завод, що розташований у місті Немирів за 250 км на південний захід від Києва.

Як і більшість підприємств в Україні, він постраждав від відключень електрики через російські атаки на енергетичну інфраструктуру. При цьому компанія заявляє про значне зростання експорту, зокрема, дворазове збільшення продажів у Великій Британії.

“Тішить, що люди підтримують нашу країну, купуючи наші товари”, — каже Сорочинський.

Автор фото, Nemiroff

Інший український “горілчаний бос” Діма Дейнега теж каже, що його лікеро-горілчаний завод у Житомирі “продемонстрував дивовижну стійкість”.

“Ми пережили обстріли й відсутність енергопостачання, але, як і раніше, можемо виробляти й експортувати горілку”, — каже Дейнега, чия торгова марка називається Dima’s.

З початку конфлікту він віддавав частину прибутку українським благодійним організаціям.

“[Глобальні] продажі до війни постійно зростали, але значно збільшилися завдяки тому, що люди шукали способи підтримати Україну через наші благодійні ініціативи, а також підтримують українські товари загалом”, — пояснює Дейнега.

Автор фото, Dima’s

Діма Дейнега каже, що його горілчана компанія продемонструвала стійкість

Кетрін Веллінга виросла у Канаді у родині українських емігрантів. 2005 року вона вирішила переїхати до України, де з чоловіком купила невелику винокурню і заснувала лікеро-горілчане підприємство Zirkova.

Після вторгнення Росії підприємство довелося закрити. Щоб підтримувати виробництво, Веллінга вирішила відкрити другий завод, цього разу в Онтаріо.

Канадський бренд отримав назву Zirkova Unity, а весь його прибуток йде на благодійність в Україні. Виробництво в Канаді продовжується, хоча основний завод в українській Золотоноші відновив роботу ще у вересні минулого року.

Коментуючи переїзд до Канади, Веллінга каже, що “це була вимушена необхідність”. Вона додає: “Наші люди в Україні закликали нас продовжувати боротьбу, бути стійкими, знайти спосіб вижити, оскільки це був єдиний спосіб допомогти Україні”.

Але чи всі горілки на смак однакові? “Точно ні!” — каже Тоні Абу Ганім, американський експерт з алкоголю.

“Якщо ви спробуєте, приміром, шість видів горілки, виготовлених з різної сировини в різних куточках світу, то дуже швидко зрозумієте, що всі вони – різні!”

Глобальні продажі

У Польщі, Росії й Україні, у серці так званого “горілчаного поясу”, цей алкогольний напій традиційно п’ють у чистому вигляді.

І хоча походження горілки викликає гарячі суперечки, у Польщі, безумовно, діють найсуворіші правові норми щодо виробництва горілки. Польську горілку роблять тільки з пшениці, жита, вівса, картоплі або тритикале (гібриду пшениці й жита), води та дріжджів.

Це контрастує з іншими горілчаними рецептами з різних куточків світу, в яких можна використовувати кукурудзу, рис, цукор, виноградний сік чи навіть молоко, а також інші інгредієнти й добавки.

Автор фото, Zirkova

Кетрін Веллінга каже, що якісна горілка має свій смак

“Горілка – це напій, що обов’язково має смак, – каже Маріуш Дампц з Музею польської горілки у Варшаві. – Польська горілка – це ґрунт, вода, клімат та людський фактор: терруар”.

Веллінга додає, що багато “видів горілки нового світу”, які вона визначає як вироблені за межами історичного центру цього напою, не повинні використовувати цю назву.

“Можна відчути різницю між справжньою горілкою, зробленою із зерна чи картоплі, та поганими замінниками, в яких використовують дешеві інгредієнти, такі як кукурудза, цукрові буряки, рис та сорго, – пояснює підприємиця. – Нові горілчані бренди дотримуються сучасного хибного уявлення про те, що горілка повинна мати абсолютно нейтральний смак. Це далеко від істини”.

“Витончений і складний смак найкращих горілок світу доводить це”.

Що робити, якщо не вся картопля достатньо чепурна для полиць супермаркетів?

Про автора

admin administrator