Невський сорт картоплі опис

Авторadmin

Невський сорт картоплі опис

Зміст:

Картопля невський: особливості сорту, посадка і догляд

Без такого продукту, як картопля, не обходиться жоден будинок. Його варять, смажать, запікають – для цих цілей підходять різні сорти. У даній статті мова піде про універсальний і популярному сорті «Невський», який має низку безсумнівних переваг.

  • опис сорту
  • Коротка історія сорти
  • характеристики сорту
  • Відмінні риси
  • Переваги і недоліки
  • посадка
    • підготовка ґрунту
    • Підготовка насіннєвої картоплі до посадки
    • Посадка картоплі в грунт

    опис сорту

    Цей сорт є одним з найпоширеніших, оскільки володіє відмінними смаковими якостями, високою врожайністю, а також стійкістю до хвороб і несприятливих умов навколишнього середовища. Сорт є середньостиглий, збір врожаю відбувається через три місяці після появи сходів.

    Чи знаєте ви? На сьогоднішній день близько 30% всіх посадок картоплі припадає саме на описуваний сорт.

    Коротка історія сорти

    Сорт вийшов як результат гібридизації сортів «Веселовська» і «Кандидат». Був виведений в Північно-західному НИИСХ в 1976 році, а в 1982 включений в Держреєстр.

    характеристики сорту

    Коренеплоди характеризуються довгасто-округлим зовнішнім виглядом з гладкою шкіркою жовтуватого кольору. Очки розташовані на поверхні, мають рожевий відтінок. М`якоть кольору слонової кістки, схильна не темніти тривалий час. Містить помірна кількість крохмалю – до 15%. Картопля важить від 90 до 130 г.

    Наземна частина досить низька, з безліччю прямих масивних стебел. Листя мають зелений і темно-зелене забарвлення. Мають схильність до швидкого відновлення в разі поїдання колорадськими жуками. Цвітіння триває недовго, суцвіття білого кольору. Коренева система добре розвинена, що дає можливість рослинам прекрасно переносити посуху.

    Відмінні риси

    За своїми характеристиками сорт картоплі «Невський» вигідно відрізняється від інших хорошими показниками урожайності. З одного куща можна зібрати приблизно 1,5 кг коренеплодів.

    Ознайомтеся з такими сортами картоплі, як «Рокко», «Жуковський», «Адретта», «Блакить», «Королева Анна», «Удача», «Гала», «Іллінський», «Ирбитский», «Ківі».

    Ще однією особливістю вважається посухостійкість. При нестачі вологи листя згортаються в трубочку, щоб зменшити її втрати. Також їм притаманний глянсовий блиск, що дозволяє відображати сонячні промені.

    Даний сорт універсальний – він підходить як для варіння, так і для смаження.

    Переваги і недоліки

    Сорт «Невський» має безліч переваг, серед них:

    • хороша адаптація до поганих погодних умов;
    • стійкість до пошкоджень при зборі врожаю;
    • невразливість до багатьох захворювань;
    • хороша транспортабельність;
    • разваривается при приготуванні.

    З недоліків можна відзначити лише високу схильність до ураження нематодою.

    Вам також буде цікаво дізнатися про хвороби та шкідників картоплі, особливо про боротьбу з проволочником і колорадським жуком.

    посадка

    Слідом за описом сорту картоплі «Невський» з фото опишемо процес його посадки. Якщо все зробити правильно, то, згідно з відгуками, ви зможете отримати в результаті відмінний урожай.

    підготовка ґрунту

    Підготовка ґрунту починається ще з осені, після збирання врожаю. Для початку слід видалити всю бадилля і бур`ян. Грунт скопати і внести на кожен квадратний метр по дві склянки вапна.

    Навесні також вносять підгодівлю: стакан золи, 1 чайна ложка сульфату калію і 1 столова ложка суперфосфату. Даною суміші вистачає на обробку одного квадратного метра землі.

    Крім цього, в глинистий грунт вносять перегній або торф, в торф`яну – компост, перегній або пісок, в піщану – глинистий грунт або торф. Норма – по відру на кожен квадратний метр.

    важливо! Не рекомендується садити картоплю на ділянку, де раніше вирощувалися томати, соняшник, Сарго і пасльонові культури.

    Підготовка насіннєвої картоплі до посадки

    Крім підготовки грунту особливим чином необхідно підготувати і коренеплоди, що підлягають посадці.

    Для початку потрібно відібрати середні за розміром плоди без ушкоджень.

    Підготовка може полягати в одному з трьох процесів:

    1. Підв`ялювання: картоплини укладаються в тару в один шар, зверху їх не вкривають для забезпечення достатньої вентиляції. Залишають їх в такому стані на місяць.
    2. Прогрівання: на два місяці картоплини залишають в теплому приміщенні з температурою близько 20º С. По закінченню цього терміну плоди переміщують в освітлене прохолодне місце (оптимальна температура – 10º С).
    3. Полив живильним розчином: за два дні до висадки коренеплоди поливають розчином суперфосфату і калійної солі (по 40 г на 10 л води, вистачає на обробку 50 кг саджанців).

    Проте найпоширенішим методом підготовки є все ж пророщування плодів.

    Дізнайтеся про вирощування картоплі за голландськими технологіями, в мішках, під соломою, під зиму.

    • розміщенням бульб в умовах природного або штучного освітлення терміном на тиждень. Температуру слід підтримувати на рівні 15º С;
    • пророщування у вологому середовищі шляхом укладання в ящики по черзі бульб і змочених тирси. Шар грунту над коренеплодами повинен бути близько 5 см. Ємності поміщають в добре провітрюється темне і прохолодне приміщення на два тижні.

    За підсумком підготовлені коренеплоди повинні бути з паростками в 2-3 см.

    Посадка картоплі в грунт

    Висадку здійснюють до кінця квітня – початку травня: температура грунту до цього часу не повинна опускатися нижче 6 ° С. Необхідно викопати лунки на відстані 20 см один від одного.

    Над коренеплодом повинен залишатися шар грунту не менше 5 см. Між рядами залишають простір близько півметра. Саджанці необхідно розміщувати вгору паростками по одному в кожну ямку.

    важливо! Для посадки картоплі є спосіб розрізання бульби на дві частини. Він не підходить для сорту «Невський», так як знижується врожайність.

    догляд

    Через тиждень після висадки необхідно провести розпушування землі і видалення бур`янів. Через місяць, коли молоді рослини будуть близько 15 см заввишки, необхідно провести підгортання, тобто формування горбків навколо кущів. Проводити цей захід потрібно в похмуру погоду або у вечірній час. При досягненні кущів 30 см у висоту процес необхідно повторити.

    Полив краще здійснювати з лійки, так як натиск зі шланга може розмити грунт. Витрата води приблизно 3 л на кожен кущ.

    Підживлення вносять три рази: до цвітіння, на етапі утворення бутонів і під час цвітіння. Перше добриво здійснюють розчином коров`яку (0,5 л на 10 л води) з додаванням 1 столової ложки сечовини.

    Для другої підгодівлі в 10 л води розчиняють 1 столову ложку сульфату калію і 3 столових ложки золи. У момент цвітіння підійде розчин зі склянки коров`яку і 2 столових ложок суперфосфату на 10 літрів води.

    Чи знаєте ви? Картопля «Невський »славиться високим вмістом вітаміну C.

    Збір врожаю

    До середини літа бадилля починає в`янути, що свідчить про швидку збиранні врожаю. У серпні вона зовсім висихає. Зібрати урожай потрібно до охолодження грунту – холодний грунт коренеплоди не люблять.

    Хвороби і шкідники

    Стійкість до захворювань – одне з головних переваг даного сорту. Але, на жаль, він дуже схильний до нематоди.

    Небезпека цього хробака в тому, що уражені їм рослини практично не відрізняються від здорових, так як атакують вони переважно бульби картоплі, і якщо вчасно не виявити їх, то вони можуть знищити весь урожай. Тому важливо застосовувати профілактичні заходи:

    • висаджувати неушкоджені і здорові коренеплоди;
    • змінювати ділянку висадки картоплі (на колишнє місце висаджувати раз на три роки);
    • своєчасна боротьба з бур`янами і вскапиваніе ділянки після збирання врожаю;
    • при виявленні уражених кущів видалити їх і спалити.

    Все про картоплю Невський – опис сорту, посадка, догляд та інші аспекти

    Картопля Невський відноситься до середньоранніх елітних районованих сортів. Цей сорт невибагливий, тому що добре адаптується до зовнішніх дій. Він також славиться врожайністю та відмінною лежкістю.

    Опис картоплі Невський

    Коротка історія сорту

    Картопля Невський була виведена в 1976 році в Північно-Західному сільськогосподарському НДІ в результаті схрещування сорту Веселовська та Кандидат. Метою селекціонерів було створення невибагливої та високоврожайної культури. Сорт Невський повністю відповідає цим вимогам. Сьогодні для його посадки використовується близько 25% усіх площ, на яких росте картопля.

    Сорт Невський – результат праці вітчизняних селекціонерів

    Відмінні риси

    Картопля Невський відрізняється високими показниками врожайності. Продуктивність одного куща складає 1,5 кг. З сотки збирають по 400-450 кг, а окремих випадках кількість врожаю досягає 600 кг. Невський є середньораннім сортом: дозрівання плодів настає через 80-90 днів після появи сходів.

    Невський відрізняється відмінною врожайністю та невибагливістю

    Кусти картоплі складаються з безлічі прямостоячих невисоких і гіллястих стебел. Бадилля розлога, пишна. Листя середнього розміру пофарбоване в зелений колір. Суцвіття біле. Бульби досягають 90-130 г. В одному кущі утворюється близько 10-15 коренеплодів. Вони мають округлу довгасту форму, покриті гладкою біло-жовтою шкіркою з рожевими оченятами.Завдяки помірній кількості крохмалю (10,4-14,8%) м’якуш при чистці не темніє. Вона має приємне біле забарвлення.

    Картопля має добре розвинену кореневу систему, що дозволяє культурі добувати вологу з глибоких шарів ґрунту і переносити посуху. У спеку листові пластини скручуються. Так картопля запобігає випару вологи.

    Переваги та недоліки (таблиця)

    ПараметриНедоліки
    Стійкість до механічних пошкодженьОсоблива схильність до нематоду
    Висока врожайність
    Здатність адаптуватися до несприятливих погодних умов
    Стійкість до фітофторозу, раку, чорної ніжки, різоктоніозу, альтернаріозу та парші звичайної
    Збереження форми при варінні завдяки низькій концентрації крохмалю
    Хороша транспортабельність

    Правила посадки

    Вибір місця

    Картопля віддає перевагу відкритим, добре освітленим ділянкам городу. Місце для посадки не повинно затінюватися. Невський може рости в будь-якому ґрунті, але найбільш підходящим варіантом для нього є легкий суглинистий і супіщаний грунт. Вибираючи місце, враховуйте, що не всі культури є добрими попередниками для картоплі. Цей овоч не можна висаджувати після пасльонових, томатів, сарго та соняшнику.

    Посадка картоплі передбачає підготовку ґрунту та коренеплодів

    Важливо! Картопля слід висаджувати на ділянці, де раніше виростали огірки, часник, буряк, горох, перець, квасоля, цибуля, кукурудза, солодкий перець, морква, овес.

    Підготовка ґрунту

    Ґрунт потрібно перекопати та внести добрива

    Підготовку ґрунту починають восени відразу після збирання попереднього врожаю. При цьому важливо виконати такі дії:

    1. Спершу видаліть з ділянки всі бур’яни та бадилля. Перекопайте ґрунт і внесіть по 2 склянки вапна на 1 м 2. Грунт після цього не потрібно розрівнювати.
    2. Навесні перед посадкою також необхідно внести добрива: 1 склянку золи, 1 ст. л. суперфосфату та 1 ч. л. сульфату калію або 1 склянку деревної золи та 2 ст. л. нітрофоски на 1 м 2.
    3. Крім цього в торф’яний грунт додають по відру перегною, компосту або річкового піску; в глинистий грунт – цебро перегною або торфу; в піщаний – цебро торфу або глинистого ґрунту на 1 м 2.

    Особливості підготовки бульб

    Клубні необхідно прогріти, підвялити або проростити перед посадкою

    У підготовки потребує не тільки ґрунт, а й самі бульби. Спочатку переберіть їх, відберіть картоплю середнього розміру (приблизно 100 г) без ушкоджень. Існує кілька способів підготовки коренеплодів:

    1. Прогрівання овочів. Покладіть картоплю на 2 місяці у тепле місце з температурою 20°C. Потім перемістіть коренеплоди у світле, але прохолодніше приміщення (оптимальний показник – 10°C).
    2. Підв’ялення. Покладіть бульби одним шаром у ящики на місяць. Не накривайте тару зверху, щоб забезпечити достатню вентиляцію.
    3. Полив бульб живильним розчином. Для його приготування потрібно розбавити у 10 л води по 40 г калійної солі та суперфосфату. Обробка проводиться з лійки за 2 дні до посадки, витрата: 10 л на 50 кг.

    Однак одним із найпоширеніших способів підготовки бульб є пророщування. Він, своєю чергою, ділиться кілька методів:

    • Найбільш поширений варіант – пророщування на світлі, що передбачає вплив на овочі штучного або денного освітлення протягом 5-7 днів. У приміщенні повинна зберігатися температура в 12-15°C. Бульби викладають у ящики в 1-2 шари.
    • Пророщувати картоплю можна і у вологому середовищі. Коренеплоди укладають у кошики або ящики і пересипають тирсою. Товщина верхнього і нижнього шару повинна становити близько 5 см. Тирса поливають водою так, щоб вони були злегка вологими. Потім овочі ставлять на 12-15 діб у темне приміщення, що добре вентилюється, з температурою 15°C і вологістю 70%. Пророщені бульби повинні мати паростки завдовжки 2-3 см.

    Покрокова інструкція

    Посадка проводиться навесні

    Картопля висаджують наприкінці квітня-початку травня, коли ґрунт прогріється до 6-8°C.

    1. Корнеплоди поміщають у лунки, які розташовують на відстані 20 см. Відстань від верхньої частини картоплі до поверхні ґрунту має становити 5 см.
    2. Ряди розміщують через 50-70 см. Такий простір дозволить при подальшому догляді підгортати кущі.
    3. Кладіть у кожну лунку по 1 бульбі, розташовуйте його вгору паростками, потім засипайте ямку землею. Деякі городники вважають за краще при посадці розрізати овочі. Для сорту Невський такий метод застосовувати не можна, це знизить урожайність картоплі.
    4. Після завершення посадки розрівняйте граблями всю ділянку.

    Важливо! Не рекомендується висаджувати картоплю в холодний грунт, це негативно позначиться на плодоношенні.

    Відео: майстер-клас з посадки картоплі

    Догляд за картоплею Невський

    Надбання

    Через тиждень після посадки проведіть розпушування ґрунту та видаліть бур’яни. Надалі перекопуйте ґрунт у міру появи засохлої кірки. Через місяць після посадки, коли сходи досягнуть 15 см, проводьте перше підгортання, тобто обсипання кущів розпушеним ґрунтом та формування горбків.

    Надбання кущів Невського дозволить збільшити врожайність

    Роботу слід виконувати в ранковий або вечірній час. Вдень підгортати кущі можна лише за похмурої погоди. Коли висота сходів становитиме 30 см, проведіть процедуру повторно. У південних регіонах можна обмежити двома підгортаннями. А у північних місцевостях протягом вегетаційного сезону це необхідно зробити 3-4 рази з періодичністю 3 тижні. Але спочатку прополіте ділянку, видаліть бур’яни, а тільки потім підгортайте картоплю.Процедуру можна виконувати як звичайною сапою, так і спеціальним підгортачем.

    Відео: застосування окучника для картоплі

    Також сорт картоплі Невський потребує своєчасного підживлення та поливу. Для досягнення кращих показників урожайності слід дотримуватись певної схеми.

    Таблиця: особливості поливу картоплі Невський

    ПеріодВитрата водиСпосіб поливу
    При появі паростківПо 3 л на кущПід корінь
    Перед цвітінням (через 2 тижні після першого поливу)
    На етапі утворення бульб (через 13 – 15 днів після другого поливу)
    При висиханні ґрунту

    Полив кущів здійснюється за допомогою лійки без розпилювача. Використовувати шланг не рекомендується, оскільки сильний напір води може розмити грунт навколо кореневої системи рослини.

    Таблиця: порядок внесення підживлення

    Період внесенняПоживний склад
    До початку бутонізації0,5 л рідкого коров’яку + 1 ст. л. сечовини на 10 л води
    У період бутонізації1 ст. л. сульфату калію + 3 ст. л. деревної золи на 10 л води
    Під час цвітіння2 ст. л. суперфосфату + 1 склянка курячого посліду або коров’яку на 10 л води

    Хвороби та шкідники

    Сорт Невський несприйнятливий до багатьох хвороб, але деякі з них можуть становити загрозу для культури.

    Таблиця: хвороби, характерні для сорту Невський

    1. На бульбах з’являються дрібні утворення світло-сірого кольору з темними крапками.
    2. Згодом уражені ділянки стають втиснутими.
    1. Обробка бульб перед посадкою та обприскування рослини в період вегетації препаратом Фіто Плюс (1 пакетик на 3 л води).
    2. Полив у період цвітіння розчином із 2 ст. л. сульфату амонію та 10 л води (0,5 л на кущ).
    1. Клубні покриваються світлими утвореннями діаметром 3-4 см, які надалі підсихають.
    2. Шкірка розтріскується, звільняючи суперечки грибка.

    Фотогалерея: зовнішні ознаки ураження захворюваннями

    Горбкова парша – грибкове захворювання, що знищує майже весь урожай Срібляста парша знижує насіннєві якості коренеплоду Порошиста парша вражає бульби, коріння, столони та підґрунтову частину стебел

    Таблиця: методи боротьби зі шкідниками та їх профілактика

    1. Рослина помітно відстає в рості, нижнє листя в’яне, а верхнє набуває жовтого кольору.
    2. Картопля засихає і гине.
    1. Внесення в лунку при посадці жмені золи, двох жмень компосту або гною, 1 ст. л. подрібненого пташиного посліду.
    2. Після посадки додавання в ґрунт рідкого курячого посліду (10 л на 1 м 2).
    1. Шкідник поїдає листя, від якого залишаються тільки жилки.
    2. Урожайність ураженої картоплі знижується, розмір плодів зменшується.
    1. Обробка кущів за місяць до збирання врожаю препаратом БІ-58 (2 ампули на 10 л води).
    2. Обприскування з появою шкідника розчином соку полину (400 мл на 10 л води).
    1. Осіннє перекопування ґрунту.
    2. Полив перед посадкою лунок розчином марганцевого калію (5 г на 10 л, витрата: 0,5 л на лунку).
    1. Розвиток грунту на глибину 6-7 см.
    2. Розміщення на ділянці гілок хвої (10 см на 1 м 2).

    Фотогалерея: як розпізнати шкідників

    Дротяники ушкоджують бульби, які стають непридатними для зберігання Ведмедка – ненажерливий шкідник, здатний знищити більшу частину врожаю Колорадський жук виснажує рослину Нематода паразитує на корінні і призводить до загибелі куща

    Збір та зберігання врожаю

    Урожай Невського відмінно зберігається в прохолодних умовах

    Урожай збирають у серпні-вересні, після того, як неземна частина картоплі стане повністю сухою. Це сигнал, що вказує на дозрівання коренеплоду. Перед роботою надягніть рукавички, щоб уберегти руки від забруднення. Подівайте кожен кущ вилами і витягайте картоплю за бадилля. Урожай складайте в ящики з отворами. Пошкоджені плоди відбирайте.

    Зберігають картоплю в підвалах або льохах при температурі 3-5°C. Щомісяця перебирайте плоди. За наявності зіпсованих бульб їх потрібно усувати. Сорт Невський використовують для приготування салатів та супів. Його плоди добре тримають форму. А готувати з цієї картоплі пюре або смажити її не рекомендується через низьку концентрацію крохмалю.

    Важливо! Ящики з коренеплодами потрібно ставити на дошки, це дозволить забезпечити циркуляцію повітря та випаровування зайвої вологи.

    Невський є невибагливим сортом. Його плодоношення слабо залежить від умов зростання. Ця характеристика картоплі дозволяє отримувати стабільно високий урожай. Сорт може уражатися деякими шкідниками та захворюваннями. Але своєчасна профілактика дозволить уберегти рослину.

    Картопля Невський: опис та характеристика сорту, фото, відгуки

    Як-то пригостила мене подруга картоплею в мундирах. Я не дуже розбираюся в сортах картоплі, але цей картоплю істотно відрізнявся від того, що мені доводилося пробувати раніше: довгасті бульби з ніжною шкіркою абсолютно не розварилися і виглядали дуже апетитно, а смак їх білуватою м’якоті не підвів мої очікування. До того ж виявилося, що і для супів цей сорт просто незамінний.

    Характеристика картоплі «Невський»

    «Невський» був отриманий селекційним шляхом у другій половині минулого століття. Цей сорт середньоранній – від моменту появи проростання пагонів до дозрівання проходить близько трьох місяців. Бульби білого з легкої жовтизною кольору, округлі і подовжені з гладенькою шкіркою, вічка неглибокі рожевого кольору, що стало відмінною рисою сорту.

    М’якоть білувата, не схильна до потемніння. У зв’язку з тим, що картопля небагатий вмістом крохмалю, він абсолютно не схильний до развариванию і тим самим незамінний в супах і різних салатах з картоплею. А завдяки своїй рівною, гладкою шкірці з не дуже глибокими очками його миття та чищення не становлять особливих труднощів.

    Кущі у «Невського» — це прямі, гіллясті стебла. Листя середнього розміру, темно-зелені, добре відновлюються після пошкодження шкідниками. Цвіте «Невський» хоч і недовго, але дуже красиво – його великі білі суцвіття видно здалеку. При гарному врожаї кожен кущ здатний давати до 12-15 бульб. Для картоплі найкраще підійде супіщаний грунт або легкі суглинки, при цьому рослина любить хороше освітлення.

Про автора

admin administrator