Обробка курей барсом

Авторadmin

Обробка курей барсом

Як позбавиться від паразитів у курей в курятнику

Паразити у курей – загроза, яку слід усувати в терміновому порядку. Неприємні симптоми паразитарних захворювань мучать птицю, роблять її слабкою і агресивної.

Паразити у курей

Якщо паразити в яйцях, від продуктів харчування може заразитися навіть людина. Чим обробити курятник від паразитів і яка профілактика допоможе уникнути проблем з пернатими на фермерському подвір`ї?

Паразитарні захворювання у птиці

Від комах у курей можуть постраждати інші пернаті, що живуть по сусідству з хворої особиною.

Очистити курник і вольєри – першорядне завдання фермера і птахівника-новачка. Про те, як обробити курятник від паразитів, повинен знати кожна людина, яка розводить невибагливих у догляді вихованців.

Обробка курника від паразитів проводиться із застосуванням спеціальних дезінфікуючих засобів. Людина, що проводить прибирання такого роду, має захиститися від попадання хімічних речовин на шкіру та в дихальні шляхи. У курячому вольєрі може завестися кілька видів комах. Птахи, схильні до постійним укусів, поводяться агресивно і швидко втрачають вагу. Від укусів на тілі курей з`являються рани, які пернатий розчісує. Відкриті ранки – сприятливе середовище для розмноження патогенних мікроорганізмів і бактерій. Якщо не проводиться ретельна обробка, курник залишається небезпечним місцем для життя курей.

Від паразитів у курей слабшає весь організм. У м`ясі і яйцях крилатих тварин можуть з`явитися небезпечні речовини, які зашкодять людині. Обробити пташник треба одночасно з боротьбою проти шкідників. Від паразитів різного виду і роду допомагає медикаментозне лікування. Курник очищається без птиці, яку краще не піддавати додатковій небезпеці. У курячому вольєрі змінюється підстилка і оббивка стін. Щоб в м`ясі і яйцях птахи не з`явилися паразити в домашньому курнику необхідно організувати термінову комплексну боротьбу зі шкідниками.

різновид паразитів

Різні препарати допомагають тільки від окремих видів комах. Захворювання, викликане шкідниками, які ведуть паразитує спосіб життя, можна вилікувати за лічені дні, якщо не втрачати дорогоцінний час. Перші симптоми хвороби допоможуть визначитися з точним діагнозом і швидко позбутися від недуги. Використовувати препарати без виявлення виду паразита у несучок не можна: неправильні засоби можуть нашкодити пернатому, який ослаб після перенесеної хвороби. Комахи можуть переходити від тварини до людини. Препарати для обробки курника допомагають швидко вивести заразу і здатні уберегти фермера і його сім`ю від паразитарних захворювань.

У курячому вольєрі комахи влаштовуються в щілинах і затишних темних місцях. Без очищення приміщення, де живуть птахи, позбутися від них повністю не вдасться. Щоб вибрати препарати, слід визначитися з типом шкідника. Які комахи загрожують курям? Боротьба ведеться з комахами, які заражають дорослу особину і молодняк:

Курник – потенційно небезпечне приміщення для цесарок, гусей або індиків. Поява вошей та інших небезпечних організмів – не рідкість. Важливо захистити всю одомашнену крилату живність (докладніше зовнішній вигляд шкідника можна розглянути на фото). Зараження відбувається за кілька днів. Шкідники з однієї хворої особини швидко переходить на здорову куру. Запобігти масовому зараженню не вдасться навіть досвідченому фермеру. Боротьба з шкідниками у вихованців проводитися як тільки у крилатого з`являються перші симптоми укусів вошей або нервозності. Розбавляти препарати без інструкції або без огляду ветеринара не можна. У курячому вольєрі потрібно очистити кожен куточок і щілину.

Травень захистити зграю одомашнених птахів, в м`ясі і яйцях яких швидко заводяться шкідники, і не вживати екстрених заходів – найбільша помилка птахівника. Якщо на початкових стадіях паразитарного захворювання в м`ясі шкідників немає, то з часом шкода від впливу комах-шкідників позначається на якості продуктів харчування, отриманих від вихованців (в м`ясі або яйці). Курячі паразити, воші – це малопомітні шкідники без крилець. Округле сегментное тіло побачити важко, а зловити на тілі тварини його не вдасться зовсім.

Курячі воші у курей

Людина може постраждати від курячих вошей. Заражені птиці носять на собі до десятка шкідників, які шукають нового господаря для паразитує способу життя. Всього в природі розрізняють до 2000 маллофагов. Колір паразита, коричневий і темно-сірий, не виділяється на тлі оперення курок або півнів. Масивна голова блохи найбільше витягнутого тіла. Загальний розмір шкідника становить не більше 2 мм. Тим не менш, малопомітні паразити наносять виразний збиток.

Ефективний засіб, який допоможе позбутися від комах, випускається у формі аерозолів або рідких речовин.

Такі кошти можуть повністю покрити оперення зараженої птиці. Пернаті гостро реагують на шкірні ушкодження: вони стають агресивними і шкодять собі, намагаючись розчесати місце укусу. Птах самостійно позбавитися від вошей не може. Вивести паразита під силу дбайливому птахівників. Фото зараженої птиці без лікування демонструє, яким жалюгідним може бути стан зараженого пернатого без будь-яких дій, спрямованих на поліпшення ситуації.

Перші симптоми, коли кури сверблять і втрачають вагу, – тривожний знак для птахівника. Такі ознаки можуть бути причиною смерті курячого поголів`я. Лікування фермерських вихованців і обробка курятника – два простих методу боротьби паразитами в курячої зграї.

Симптоми і лікування птиці

Пухопероедами вражають птицю різного віку і породи. Молодняк переносить атаку комах важче. Хворі кури заражають здорових і без належної уваги з часом укушені пернаті починають гинути. Обробляти слід не тільки місце проживання вихованців, а й годівниці, поїлки, інвентар, який використовує фермер.

Для молодняку ​​і несучок атаки маллофагов – великий стрес. Знижується несучість птиці, а виводок погано набирає масу. Перші симптоми виникають у молодняка. Обробка вольєрів підростаючих особин проводиться в першу чергу. Лікування всіх фермерських вихованців проводиться окремо. Тримати заражену птицю в неочищених вольєрах не варто, інакше повторних атак не уникнути.

Лікування тварин полягає в обробці інсектицидами. Обприскується розчином не тільки птах, а й вся територія курника. За допомогою обприскувача розподілити розчин значно легше. Все оперення повністю просочується речовинами проти вошей. Обробляти слід відразу всіх тварин. Порошок використовуються для очищення курячих зграй рідко, але і такі засоби можуть допомогти в боротьбі з паразитами. Розчини не повинні потрапляти в очі птиці або ротову порожнину. Обробку курочок в клітинах вдасться провести тільки досвідченому фермерові, який не зашкодить пернатим. Поліпшити якість життя своєю твариною під силу людині, який довгий час розводить домашніх фермерських вихованців.

Позбавляємося від курячих бліх: найефективніші препарати для боротьби

Курячі блохи — досить поширене явище. Це дрібні паразити , які селяться в оперенні птахів і приносять масу незручностей, як пернатим, так і заводчикам. При великій кількості бліх страждає здоров’я курок, знижується несучість, а при відсутності лікування можлива загибель птиці від інфекцій , що розноситься даними паразитами.

Причини появи бліх у курей та як з ними боротися

Насправді, причин появи бліх в курнику може бути досить багато. Найпоширенішими є:

  • зараження паразитами від диких птахів, таких як ворони, горобці і сороки, які можуть прилітати до годівниць курок, що знаходяться на вільному вигулі;
  • перенесення паразитів від неперевірених курок. З цієї причини не рекомендується підсаджувати щойно куплену птицю в загальний курник без попередньої обробки;
  • нерідко яйця бліх виявляються в сіні і тирсі, які господарі купують в якості підстилки у приватних фермерів;
  • іноді блохи самостійно перебираються з птахофабрик в найближчі приватні господарства.

Величезну роль в появі бліх грають умови утримання птахів. Вільний вигул , покупка птахів у неперевірених фермерів легко стають джерелами зараження. Однак не варто заперечувати той момент, що дані паразити можуть з’явитися навіть у дуже охайних господарів, які ретельно стежать за чистотою птахів і курника. Варто відзначити, що курки, мають можливість вільно гуляти, набагато легше переносять зараження і можуть справлятися з паразитами самостійно. Для цього птахи «купаються» в пилу і мурашниках.

Як проявляється поява бліх у курей

Дізнатися, що птах заразився паразитами можна за певними ознаками, до яких відносяться:

Варто відзначити, що виявити блохи у курей самостійно на початковому етапі зараження дуже складно. Найдієвішим методом є огляд шкіри несучки. Для цього необхідно піднімати пір’я птаха і ретельно оглядати відкриті ділянки шкіри. Крім того, нерідко біля очей і на гребені птиці виявляються коричневі нарости, що нагадують родимки. Це скупчення бліх, які розмножилися до величезного числа.

Опис та характеристика курячих вошей

Незважаючи на те що відрізнити курячих бліх від «звичайних» досить складно, тим не менш, існує кілька істотних відмінностей. Тіло блохи має овальну форму і сплюснуто з боків через що паразита досить складно зловити. Забарвлення такої блохи може коливатися від червонуватого до темно-коричневого.

Найсерйознішою відзнакою курячих бліх є наявність вусиків і міцного панцира, який надійно захищає комаха від будь-яких пошкоджень. Варто відзначити, що дані паразити дуже чутливі до температурних коливань. Вони можуть жити тільки при температурі близько 40 градусів, так що, опинившись на тілі тварини або людини, блоха швидко гине.

Ось так виглядає куряча блоха:

Як позбутися курячих бліх

Незалежно від того, де були виявлені блохи, в курнику чи сараї, необхідно провести ретельну обробку за допомогою особливих хімікатів. Для цього підійдуть такі засоби, як хлорофос, карбофос, ХОС або перітроіди.

При самостійній обробці приміщення потрібно дотримуватися наступної інструкції:

  1. в першу чергу потрібно прибрати з приміщення птахів;
  2. після цього важливо очистити курник від підстилки, посліду і видалити весь вміст з поїльників і годівниць ;
  3. далі необхідно розвести обраний препарат згідно з інструкцією і ретельно розпорошити його по приміщенню, особливу увагу приділяючи кутах.

Змивати препарат потрібно не раніше ніж через кілька годин. В ідеалі краще потримати засіб ніч. Після того, як необхідний час пройде, потрібно промити оброблювані поверхні чистою водою, особливу увагу приділяючи поїльці і годівниці.

При виникненні серйозної інфекції у курчат є ризик втратити все поголів’я.

Засоби для обробки курей від вошей:

Список препаратів від бліх досить різноманітний. Незважаючи на це можна виділити наступні препарати:

  • розчини для обприскування — дуст Севіньї, Дуст пиретрума, Бутокс;
  • краплі для нанесення на холку — Барс, Дана, Фронтлайн;
  • відвари — пижма, полину.

Розчин для боротьби з курячими блохами

У промислових підприємствах зазвичай використовують препарат Бутокс, який відрізняється високою ефективністю. Одну ампулу об’ємом в 1 мл розводять у 4-х літрах води. Наноситься препарат або за допомогою звичайної ганчірки, або за допомогою розпилювача. Препарат втирають в задню частину голови птиці, звідки він швидко поширюється по підшкірним кров’яним судинам по всьому тілу і в найкоротші терміни призводить до загибелі паразитів.

Краплі проти бліх на курях

Будь-які краплі, придбані у ветеринарній аптеці, мають докладну інструкцію. Важливо чітко дотримуватися її і ні в якому разі не перевищувати дозування речовини. Зазвичай краплі наносять на спину птиці ближче до шиї, так, щоб в разі повороту голови птах не змогла дотягнутися дзьобом до обробленої зони. Засіб ретельно втирається в шкіру і пір’я курки, після чого блохи гинуть протягом декількох днів.

Народні відвари для боротьби з курячими блохами

Для посилення ефекту від препаратів можна скористатися народними методами. Відвари пижма і полину розпилити по курятнику і на курок, а цілісні рослини можна розташувати по кутах приміщення. Не варто забувати про те, що краще за все перед самостійної обробкою курника проконсультуватися у досвідченого ветеринара, який допоможе підібрати найбільш підходящий препарат або комбінацію з декількох.

Відео: Обробка курей від бліх та кліщів

Ще більше про розведення та лікування курей ви можете найти на нашому сайті fermerstvo.org.ua

Читайте також:

Ефективні методи боротьби з пір’яним кліщем у курей

З усіх паразитуючих на домашній птиці організмів найнебезпечнішими є кліщі. Вони поширені повсюдно і проявляються в теплу пору року, особливо в травні та червні.

Висмоктуючи кров з курей, кліщі впорскують отруйну слину, разом з якою в ранку може потрапити інфекція.

Причини появи кліщів у пташнику

Повністю вберегти курник від проникнення кліщів неможливо, однак перекрити найпоширеніші канали реально. Паразити в пташнику можуть з’явитися:

  • з новим поголів’ям курей, при контакті з дикими птахами, від гризунів;
  • при недостатньому прибиранню приміщення;
  • при підвищеній вологості в курнику і поганій вентиляції в курнику;
  • якщо відсутні пісочні ванни;
  • при великій скупченості курей у клітках;
  • з інвентарем, а також заносяться на одязі і взутті людей.

Ознаки ураження курей кліщами

Встежити за всім поголів’ям, особливо на великому фермерському господарстві, неможливо. Однак про виниклу проблему скаже поведінка і стан курей:

  • Страх ввечері заходити в курник, оскільки деякі види кліщів живуть саме в приміщенні і виповзають тільки вночі, кусають птицю, доставляючи їй дискомфорт.
  • Нервовий стан курей, свербіж, який птах намагається вгамувати за допомогою пісочних ванн і щипаючи себе. Знижується несучість, спостерігається зниження маси.
  • Поява ранок на тілі, як результат – криваві сліди на сідалі, яйцях.
  • Відмова гніздуватись у звичному місці.
  • Кашель і хрипи. Паразити можуть оселитися не тільки на шкірі, але також проникають у носоглотку і вуха. Якщо курка часто трясе головою, обов’язково огляньте її.

Пір’яний і інші види кліщів, їх виявлення

Кліщами називають велику групу паразитів, яка харчується кров’ю і клітинами шкірного покриву, які відшарувалися. Зовні вони нагадують комах, але мають вісім лапок.

Незважаючи на короткий життєвий цикл, одна особина може відкласти до 100 000 яєць, що загрожує масовим ураженням курей у пташнику.

Деякі види кліщів живуть безпосередньо на птахах, інші – в курнику, ховаючись у щілинах, підстилці, під сідалом. Найнебезпечнішими є:

  1. пір’яні кліщі, які селяться в лунці пера або на ньому в найбільш теплих місцях – під крилами, на шиї, а в запущених випадках з’являються в області очей, в ніздрях. Інфікована птиця не тільки втрачає пір’я, але також починається інтенсивне зниження ваги і несучості. Важливо пам’ятати, що без господаря паразит може прожити до 10 днів;
  2. невеликий коростяний кліщ кнемідокоптес, розмір якого не перевищує 0,5 мм, викликає захворювання кнемідокоптоз у курей. Поселяється організм в основному під лусочками ніг, рідше – в області дзьоба і спочатку ніяк себе не проявляє, лише активно розмножується. Через 2-3 місяці після інфікування шкіра на ногах починає покриватися горбками, фаланги деформуються, і якщо не зайнятися лікуванням, то на уражених місцях спостерігаються некротичні зміни;
  3. червоний кліщ – найпоширеніший вид кліщів, який живе безпосередньо в курнику. Він добре проглядається неозброєним поглядом при огляді курки, улюблені місця – під крилами, в районі анального отвору, на шиї. Якщо кліщ ще не напився крові, то для нього характерний жовтуватий окрас, а розмір – не більше 0,75 мм. Після «прийняття їжі» паразит стає червоним або фіолетовим, роздуваючись до 1-1,5 см.

Боротьба з кліщами в курнику

Виявивши на своєму обійсті курей, уражених кліщами, слід відразу приступити до справи:

  1. Ізолювати ні кого не треба від решти інфікованих особин, якщо інфікована одна курка є і інші.
  2. Переселити на час все стадо в інше місце і зайнятися дезінфекцією пташника – це не вірне рішення. Спитаєте: Чому? Тому що раніше за часів радянщини і в деяких випадках до сьогодні люди які займаються птицею не дуже обізнані в сучасних питаннях з шкідниками. Наступний пункт, як раз проте.. НАЙКРАЩЕ працює Дергал проти курячих кліщів, бліх, вошей, клопів, взагалі від будь-яких ектопаразитів курей. І обрабляються кури разом з приміщенням в вечірній час – дворазово.
  3. Винести з курника все, що можливо: поїлки, годівниці, сідала. Добре прибрати в приміщенні, а потім провести теплову обробку обдати поверхні крутим окропом або пройтися по ним паяльною лампою. Це все не погано, але вкрай не ефективно.
  4. Вимити і прожарити весь інвентар, можна але коли є Дергал воно не треба.
  5. У будь-якому пташнику недоцільно встановлювати кварцові лампи, для того щоб допомогти фермеру в боротьбі з не тільки з кліщами, але також блохами, вошами, іншими паразитами – це обладнання не повинно використовуватися. Ефективно знезаражує поверхні бактерицидна лампа, яка випромінює ультрафіолет, рівень якого можна виставити. Такі установки використовуються для боротьби не з шкідниками, а в цілях профілактики бактеріального забруднення.

Обробка курей

При виявленні кліща у курей можна спробувати традиційні та народні засоби. Але ми не рекомендуемо, часто не ефективним виявляється даже комплексний підхід з використанням інсектицидів.

  • Піретріум – це порошок, виготовлений з квітів ромашки. Ним обсипають пір’я птаха з розрахунку 15 г на одну особину, повторити процедуру слід через 14 днів;
  • Пудра от эктопаразитов;
  • Бровермектин-гранулят оральный (эндо и эктопаразиты) Бровафарма, слаба ефективність, але багато використовується на підприємствах, тому що дешево. Рекомендується за дві години до подачі препарату не поїти поголів’я. Курс розрахований на триразове вживання препарату: після першого випоювання повторити процедуру через добу, а потім – через два тижні.;
  • препарат Бутокс 50 – лікувально-профілактичний засіб, що випускається в пляшках по 50 мл. його потрібно розводити з водою з розрахунку за інструкцією.

При наявності ранок на тілі курей їх слід змащувати доступними заживляющими засобами.

Не традиційні засоби (нові):

Дергал. Застосування інноваційного та ефективного засобу «Дергал» дає найвищий результат у зниженні чисельності курячих вошей, бліх, кліщів. «Дергал» є єдиним засобом такого роду, що спеціально розроблений для птахівництва і не має аналогів.

  • рослинна олія. Нею змазують місця з впившимися паразитами, а через кілька днів перевіряють – кліщ повинен відпасти сам;
  • березовий дьоготь, який застосовують при ураженні ніг. Потрібно мастити ним лапи двічі протягом декади;
  • полин, м’ята, петрушка, часник та інші сильно пахнучі трави відлякують кліщів. Доцільно підвішувати їх в курнику, а також кидати на підстилку;
  • деревна зола і пісок з розрахунку 1:1 – відмінна ванна, в якій кури зможуть лікуватися самі.

Сам пташник можна обприскувати засобом, що складається з 1 ст. ложки миючого засобу для посуду, одного стакана рослинної олії і двох склянок води. Два-три рази на тиждень розпилюйте цю суміш у пташнику і по сідалах протягом місяця і кліщі будуть подразнюватися цими діями, це може полегшати страждання вашим несучкам. Оскільки препарат постійно розшаровується, його необхідно часто струшувати.

Профілактичні заходи

Жодне лікування не буде ефективним, якщо регулярно не робити профілактичні заходи.

Щоб швидше позбутися від кліщів, слід:

  • міняти систематично підстилки;
  • дивитися за чистотою в курнику;
  • для зменшення мікробіологічного забруднення обробляти годівниці і поїлки окропом;
  • робити систематичну дезінсекцію курника. Обробляти пташник можна соляркою, але не треба – це вже не начасі, а от вапно, яким необхідно білити стіни і підлогу – це завжди гарна ідея;
  • прибирати павутиння:
  • проводити систематичний огляд птиці, а при перших ознаках зараженої курки, провети повне лікування Дергалом.

Якщо ви збираєтеся будувати новий пташник з дерева, то матеріал можна просочити гарячим солідолом, до складу якого входить речовина, що відлякують кліщів. Але дерев’яний курник це не супер, краще кам’яний.

Головне в боротьбі з кліщами – не упустити момент , і при перших симптомах застосувати Дергал і тоді ваше поголів’я буде радувати високою продуктивністю. Цей засіб доступний для кожного і не потребує складного захисту як того вимагають обробки інсектицидами, а заходи з Дергалом не вимагають спеціальних знань і умінь – достатньо однієї консультації. Дзвоніть, дякуємо!

Про автора

admin administrator