Почорніли перці в теплиці

Авторadmin

Почорніли перці в теплиці

Догляд за перцем в теплиці

Формування стебла перцю на ранніх стадіях його зростання вимагає постійного індивідуального спостереження. Для того щоб перець виріс без дефектів, з великими і яскравими плодами, садівникові належить ретельне ручне коректування його паростків. Цей .

Додати в обране

Вирощування перцю в теплиці відрізняється від вирощування рослини у відкритому грунті. В парнику створені ідеальні умови для швидкого росту кущів, але пишна листя поглинає всі поживні речовини з ґрунту, що погано впливає на розмір і смакові .

Додати в обране

Виростити перець — тільки половина шляху до отримання багатого врожаю, оскільки важливо правильно, а головне, своєчасно зібрати плоди. У статті піде мова про те, як визначити ступінь зрілості перців, вирощених у теплиці, коли і як краще збирати .

Чому можуть гнити перці на кущі в теплиці і що робити для лікування

Вирощування солодкого перцю в закритому ґрунті непросте завдання. Щоб зберегти майбутній урожай, необхідно дотримуватися тонкощів агротехніки і проводити своєчасну профілактику шкідників і хвороб. Чому чорніють і гниють перці на кущі в парнику і теплиці? З цією проблемою стикаються і досвідчені садівники, і городники-новачки. Як виправити ситуацію і вилікувати перець: практичні поради та рекомендації.

  • Основні причини гниття плодів і способи боротьби з недугою
  • Помилки при догляді за культурою
  • Занадто часті поливи
  • На замітку: Регулярність поливу скорочується в похмурі і холодні дні, навіть якщо перець вирощується в захищеному грунті.
  • Значне зниження температури
  • Підвищена вологість у теплиці і відсутність провітрювання
  • Хвороби, що викликають загнивання врожаю: як лікувати перці?
  • Вершинна гниля
  • Чорна ніжка
  • Плямисте в “ядіння
  • Сіра гниль
  • Фітофтороз
  • Біла гниль
  • Альтернаріоз, або суха плямистість
  • Шкідники
  • Як запобігти загниванню перців: поради та рекомендації

Основні причини гниття плодів і способи боротьби з недугою

Поява гнили на плодах солодкого перцю в парнику може бути викликана низкою причин:

  • Грибкові або бактеріальні захворювання.
  • Різкий перепад температур.
  • Систематичний полив холодною водою.
  • Слабке нерівномірне освітлення.
  • Надлишок органічних добрив.
  • Грубі помилки в агротехніці і системі догляду за рослинами.

Перцеві культури люблять тепло, світло і рясний полив, при цьому не виносять протяги і надмірну вологість. Дотриматися балансу вологості і температури і «не застудити» перець важливо, в іншому випадку у рослин падає імунітет, вони стають вразливі для різних хвороб.

Помилки при догляді за культурою

Якщо перці в теплиці почорніли і покрилися гниллю, необхідно відразу вжити заходів: зібрати всі гнилі овочі і розібратися в можливих причинах цього явища. Помилки відходу можуть бути різними: від неправильного поливу і надмірної вологості, до інфекційного зараження від інших рослин.

Занадто часті поливи

Солодкий перець – вологолюбна овочева культура. Але це не означає, що рослини потрібно поливати щодня. Регулярність зволоження ґрунту залежить від різних факторів: температури повітря в теплиці, наявності мульчі у коренів рослин, розпушування перців. Особливо небезпечний надлишковий полив, що збігся з різким зниженням температури.

Якщо при вирощуванні рослин використовується мульчування рядів і кущів, то полив треба здійснювати вдвічі рідше, мульча зберігає вологу на тривалий час. Такий же ефект має і розпушування ґрунту після зволоження ґрунту.

Поливати перець у закритому ґрунті краще часто, але невеликими порціями і тільки теплою водою.

У будь-якому випадку садовод перед зрошенням перцевих грядок повинен переконатися, що грунт не перезволожений. Це можна зробити за допомогою простого способу: опустити палець у ґрунт на відстані 10-15 сантиметрів від стовбура рослини, визначити ступінь зволоженості ґрунту і прийняти рішення.

На замітку: Регулярність поливу скорочується в похмурі і холодні дні, навіть якщо перець вирощується в захищеному грунті.

Значне зниження температури

Стрес у рослин, що спровокував появу гнили, може бути викликаний різким і значним зниженням температури. Чорніють перці при наявності протягів. Провітрювання в закритому ґрунті рекомендується здійснювати через кватирки. Якщо теплиця не оснащена системою додаткового обігріву, то при висадці розсади ранньої весни або в період погодних катаклізмів перець можна закривати агротканню додатково, всередині парника.

Підвищена вологість у теплиці і відсутність провітрювання

Тепло і волога створюють сприятливі умови для розвитку грибків і бактерій, овочеві культури не доотримують кисень за відсутності провітрювання, втрачають захисні властивості. Приміщення, де вирощуються перці, необхідно освіжити, запускаючи повітря з вулиці. За допомогою цієї процедури надлишкова волога йде, формуються оптимальні умови для зростання рослин.

На замітку: Оптимальний комфортний рівень вологості для перцевих культур – 70%. Провітрювати теплицю необхідно два рази день: вранці і ввечері.

Хвороби, що викликають загнивання врожаю: як лікувати перці?

Рослини в теплицях необхідно регулярно оглядати на предмет появи ознак інфекційних захворювань. Правильно поставлений діагноз і своєчасне коректне лікування допоможуть швидко впоратися з переліковими недугами і врятувати врожай.

Вершинна гниля

Осередок хвороби розташований всередині плоду. Хвороба починає розвиватися поступово. Спочатку на овочах з’являються невеликі водянисті плями. З часом вони збільшуються в розмірах і набувають темно-коричневий колір, потім засихають, на плодах утворюється своєрідна короста. У цей момент хвороба перебирається всередину овоча і вражає повністю весь плід.

Перці стають вразливими для вершинної гнилі при нестачі в ґрунті кальцію і підвищеній кислотності ґрунту. Додатковими факторами розвитку хвороби є: низький рівень вологості і різкий температурний стрибок у теплиці.

Уражені плоди необхідно зібрати і спалити, кущі обробити бордоською рідиною або «Фітоспорином», ґрунт покрити мульчів. Налаштувати режим поливу і провітрювання в парнику.

Чорна ніжка

Збудник – грибок, патогени утворюються в ґрунті. У більшості випадків атакує молоді рослини і ніжні паросточки перцю відразу після сходів.

Дорослі рослини страждають від цього інфекційного захворювання рідше. Хвороба вражає кореневу систему, перці гинуть. Основні причини недуги – загущення посадок, недотримання схеми висадки рослин. Загнилі і уражені кущі в терміновому порядку видаляють з теплиці, грунт обробляють йодним розчином: 5 крапель йоду на 10 літрів води, і посипають грунт деревною золою.

Як профілактику проти чорної ніжки обов’язкова антисептична обробка посівного матеріалу і ґрунту.

Плямисте в “ядіння

Збудники захворювання – тля, цикади, трипси, які викликають на листях перцевих культур своєрідні жовто-коричневі плями, що нагадують опіки. Плямисте в’ядання здатне повністю знищити врожай. Уражений куст підлягає видаленню з теплиці. На допомогу прийдуть препарати – інсектициди і «Фундазол».

Сіра гниль

Грибкове захворювання швидко розвивається і вражає перець в умовах надмірної вологості, в теплі, без провітрювань. Неправильно підібраний не продезинфікований ґрунт – фактор, що викликає хворобу.

Стебель, листя, плоди, квіти, бутони – гниль поширюється на всі частини рослини. Лікувати кущі перцю необхідно починати відразу – видалити всі уражені і почорнілі частини і обробити перець фунгіцидами.

Наступний етап – нормалізувати клімат у теплиці: почати регулярне провітрювання, знизити рівень вологості до 60%. Ґрунт можна обсипати деревною золою і обприскати рослини розчином зеленки: 10 крапель на 10 літрів води.

Фітофтороз

Грибкове захворювання. Розвивається протягом усього вегетаційного періоду, сприятлива температура для грибка – 26-28 С. Листя перцю загнивають і опадають, гниль з’являється біля основи стебля і перебирається на інші частини рослини. Овоч починає гнити з плодоніжки, потім з’являються плями на плодах. При підвищеній вологості овоч повністю засихає за 2 дні.

Захворювання вилікувати навіть хімічними препаратами складно, тому важливу роль у боротьбі з недугою відіграють профілактичні заходи: знезараження та загартовування насіння, дезінфекція ґрунту, регулярне провітрювання теплиці, мульчування.

Біла гниль

Вражає рослина з основи кореня. Білий пухоподібний наліт покриває стебель, всередині утворюються чорні ущільнення. З цього моменту гриб харчується соками перцю.

Недуга виникає в умовах надлишкової вологості та поганої вентиляції приміщення. Всі хворі кущі видаляють. Що робити з кущами, що вижили? Рослини, що залишилися, обробляють протигрибковими препаратами і нормалізують умови вирощування овочевих культур в теплиці.

Альтернаріоз, або суха плямистість

У закритому ґрунті виникає рідше, ніж у відкритому ґрунті. Грибкове захворювання переходить з однієї рослини на іншу за допомогою крапельної вологи. На листях перців з’являються коричневі плями, обмежені специфічними смужками. Потім суха плямистість переходить на плоди, на яких утворюються чорні плями. Зазвичай альтернаріозу схильні до сорту перцю з округлою томатоподібною формою плодів.

Як боротьбу із захворюванням застосовують обприскування рослин хлорокісом міді.

Шкідники

Порушення клімату в плівкових теплицях впливає на імунітет перцевих культур. Метаболізм у рослині сповільнюється, культура не може протистояти навалі комах-шкідників та інфекційним захворюванням.

У відкритому ґрунті культура схильна до нападу:

  • тлі;
  • слимаком;
  • павутинних кліщів;
  • зволікання;
  • личинок травневого жука.

Усіх шкідників, що мешкають у ґрунті, знищують за допомогою регулярної дезінфекції. Перед висадкою розсади ґрунт проливають окропом і знезаражують водним розчином йоду. У запущених випадках урожай допомагають врятувати інсектициди: «Актеллік», «Рембек». З народних засобів застосовують обприскування цибулевим лушпинням і часниковою настоянкою.

Як запобігти загниванню перців: поради та рекомендації

Щоб перець був здоровий і садівник зміг отримати бажаний урожай, необхідно проводити своєчасні профілактичні заходи і дотримуватися рекомендацій:

  • Знезаражувати насіннєвий матеріал.
  • Дезінфікувати ґрунт.
  • Дотримуватися правил сівозміни.
  • Не саджати кущі на ділянці, де торік були виявлені джерела грибкових захворювань.
  • Уникати застою вологи в теплиці.
  • Здійснювати частий полив невеликими порціями.
  • Мульчувати кущі.
  • Забезпечити вентиляцію захищеного ґрунту.
  • Не допускати різкого перепаду температур.
  • Проводити регулярне розпушування.
  • Періодично оглядати рослини на ознаки інфекційних захворювань.

Солодкий перець – вимоглива теплолюбна овочева культура. Виростити без помилок його не просто. Але за свої старання садовод завжди отримує врожай найцінніших плодів – запас вітамінів на цілий рік. Навіть якщо перець захворів, грибкові патогени проникли в теплицю, в цьому немає катастрофи, існує безліч корисних порад досвідчених садівників і лікарських засобів, за допомогою яких можна перемогти недугу і зберегти врожай.

Про автора

admin administrator