Як вступити до Гарварду на PhD

Авторadmin

Як вступити до Гарварду на PhD

Інструкція: як вступити до Гарварду

Кембридж, Оксфорд, Гарвард, Йель, MIT – університети, які в поданні звичайного абітурієнта знаходяться в іншій реальності: із зеленими газонами, мудрими професорами, старовинними бібліотеками та охайними кампусами. Інтернет-Портал «Пабліш Україна» з’ясували, скільки коштує навчання, як виглядає процедура вступу та які вимоги пред’являють до вступників топові університети світу. У новому випуску – Гарвард.

  • Термін подачі документів
  • Процедура вступу
  • Вимоги до вступників
  • Вступні випробування
  • Вартість навчання
  • Доступні гранти
  • Кампус
  • Музеї та бібліотеки

Гарвард – найстаріший виш у США, заснований 1636 року. Навчання на першому освітньому щаблі проходить у Гарвардському коледжі.

Кожну кандидатуру на навчання в Гарвардському коледжі розглядають два співробітники приймальної комісії незалежно один від одного. З вищою освітою вступити до Гарварду на бакалаврат не можна. Іноземні студенти вступають до університету на тих самих підставах, що й громадяни США. Гарвард дотримується позиції Liberal Arts, згідно з якою освіту на бакалавраті максимально загальну, студенти можуть обирати будь-які курси і по закінченню випускники мають диплом не

якоїсь певної професії, а є бакалавром наук або, наприклад, бакалавром у галузі мистецтв. Навчальний рік починається на початку вересня і закінчується в середині травня.

Гендерний склад університету максимально збалансований: серед бакалаврів представниць жіночої статі близько 50%, серед професорсько-викладацького складу близько 53%.

Починаючи з 1900 року йде суперництво між студентами Гарварду і MIT – з дня, коли оголосили про злиття двох університетів, яке згодом було скасовано. Але через злиття, що не відбулося, з’явилися і позитивні сторони: студенти MIT можуть відвідувати вподобані курси в Гарварді і навпаки абсолютно безкоштовно.

Термін подачі документів

Заявки приймаються до 1 листопада і до 1 січня – залежно від того, чи хоче кандидат скористатися можливістю ранньої заяви або подати документи в загальному потоці.

Процедура вступу

Подати заявку можна двома способами: заповнивши Universal College Application або Common Application. Заявку можна заповнити на сайті або завантажити її, роздрукувати і вислати звичайною поштою. Крім однієї з обов’язкових заявок, разом з документами необхідно надіслати Harvard Application Supplement, шкільний атестат, форму заявки для іноземних абітурієнтів, дві рекомендації від шкільних вчителів. Щоб подати заявку і створити свій профіль на сайті університету, потрібно заплатити $75 або додати документ, що підтверджує, що ви не можете оплатити заявку. У заявках зазначаються результати складених тестів та іспитів. Після остаточної подачі заявки кандидатам може бути організована співбесіда – в самому університеті, його представництвах або з випускниками по всьому світу, але така можливість буде надана не всім абітурієнтам. Втім, приймальна комісія стверджує, що це не буде зараховуватися як мінус для кандидата, якому не вдасться організувати інтерв’ю.

6700 Кількість студентів

3500 Кількість запропонованих курсів

4 роки Тривалість навчання

Вимоги до вступників

Вік – від 17 років, відмінні оцінки в шкільному атестаті та високі бали за вступні іспити. Мінімум балів не встановлено, але більшість студентів склали кожну частину SAT I та SAT II з результатом від 600 до 800 балів.

Вступні випробування

Іспит SAT або ACT – на вибір кандидата; іспит SAT II являє собою два тести на знання тих дисциплін, які кандидат хоче вивчати надалі. Сертифікат, що підтверджує мовні знання, не обов’язковий. SAT – це стандартне тестування для вступу до вищого навчального закладу в США, його аналогом є ЄДІ. SAT розроблений і проводиться організацією College Board, а до цього проводився Educational Testing Service, яка і сьогодні бере участь в управлінні. У перший раз SAT був введений в 1901 році – з того моменту не один раз змінювалася назва і система підрахунків балів. Зараз SAT триває 3 години 45 хвилин і коштує 81 $. У SAT можна отримати від 600 до 2400 балів. До іспиту входять три тести: аналіз тексту, математика, лист.

Вартість навчання

Рік навчання в Гарварді дорівнює в середньому $45 278, разом з іншими витратами сума доходить до $69 600 на рік.

Доступні гранти

Університет йде назустріч всім, хто не може оплатити своє навчання самостійно – близько 60% студентів отримують фінансову підтримку. Для того щоб отримати повну стипендію, необхідно довести, що сімейний річний дохід становить менше ніж 65 000.

Кампус

Всього у Гарварда є три кампуси – між ними налагоджено транспортне сполучення. Один з них знаходиться в Кембриджі, штат Массачусетс, і займає площу в 85 гектарів. На його території знаходяться адміністративні будівлі, бібліотеки, музеї, навчальні корпуси та будинки-гуртожитки. Студенти живуть в 12 будинках, дев’ять з яких розташовані на півдні кампусу, поруч з річкою Чарльз, а три інших розташовані в житловому кварталі в півмілі від Кембриджського двору на північний захід, там, де раніше розташовувався коледж Редкліфф. У кожному будинку є вітальні, окремі для студентів-бакалаврів, graduate-студентів, викладачів, їдальні, бібліотеки. Гарвардська школа бізнесу, включаючи основні спортивні споруди, розташовується на іншому боці річки і займають площу в 145 гектарів. Обидва кампуси з’єднані мостом. Гарвардська медична школа розташована в містечку Лонгвуд за п’ять кілометрів від Кембриджа.

Крім трьох кампусів у Кембриджі, Еллстоні і Лонгвуді, Гарвард володіє дендрарієм у Бостоні, Дослідницькою бібліотекою і музеєм у Вашингтоні, Гарвардськими лісами в Петерсхамі, площею 3000 акрів, дослідницьким центром в Італії і Гарвардським центром у Китаї.

Музеї та бібліотеки

У Гарварді понад 70 самостійних бібліотек, в яких знаходяться 16 мільйонів томів. Три найпопулярніші бібліотеки для бакалаврів – це Cabot Science Library, Lamont Library і Widener Library. Вони розташовуються в центральних районах кампусів. Також у Гарварді працюють кілька музеїв: The Carpenter Center for the Visual Arts, Harvard Art Museums, Harvard Museum of Natural History, Peabody Museum of Archaeology and Ethnology, Semitic Museum.

  • Традиції
    Колір Гарвардського університету – темно-червоний. Коли вибирали колір університету, то вибирали між ним і фіолетовим, але в процесі голосування бордовий виграв з перевагою в 1875 голосів.
  • Спорт
    Американський футбол. Завдяки щорічним змаганням з футболу між Гарвардом і Єлем, американський футбол став таким, який він є.
  • Найбільш незвичайний курс
    Ukrainian Studies. Єдина в Північній Америці програма такого роду. Проходить в рамках Гарвардської Літньої школи з 1971 року. Гордість організаторів – найбільша за межами Східної Європи українська бібліотека.

Іконки: 1) iconoci, 2) Vignesh Nandha Kumar, 3) Catalina Cuevas, 4) James Kocsis, 5) Roy Milton, 6) NAMI A, 7), 10) parkjisun, 8) Kate Kobielsky, 9) Nick Novell, 11) Michael V. Suriano — from the Noun Project.

Як вступити до Гарварду чи Стенфорду. П’ять порад

Відповідаю чесно: як поступити саме вам – не знаю, бо для кожної людини і кожної навчальної програми підхід має бути різним. Та п’ятьма головними принципами, що привели мене до успіху на цьому шляху, ділюся:

1) Величезна кількість людей думають над тим, щоб вступити в провідні західні університети. Проте більшість з них лише думає, але нічого для цього не робить, бо в глибині душі вважає цю ідею чимось з області фантастики: вони сумніваються, що їх знання, досягнення і особисті якості достатні для цього. Думають, що ніколи не знайдуть гроші на навчання. Схожі сумніви були і в мене: хлопця, що починав навчання в 51 школі на околиці Донецька, а почав свій проект, коли його рідне місто було окуповано росіянами. Найкращі ліки від цього – особисто поговорити з людиною, яка вже подолала всі перепони і вступила в топовий університет. Одного разу я так поспілкувався з Олександром Кутовим, який навчався в КНУ Шевченка і щойно вступив в Стокгольмську школу економіки. І моя фантазія про “вступ до Стенфорда” почала перетворюватися на конкретний план.

2) У своїй книзі Principles: Life and Work відомий інвестор і один з найбагатших людей світу Рей Даліо рекомендує в будь-якій справі шукати поради людей, які систематично досягають успіху в цій галузі, а також можуть детально пояснити причини цього успіху. В питанні вступу до західних університетів в Україні навряд чи знайдеться хтось, хто краще відповідає цьому опису, ніж благодійний фонд Ukraine Global Scholars, заснований українцями-випускниками провідних університетів світу. З 2015 року він допоміг десяткам українських школярів вступити до найкращих шкіл та коледжів США (в тому числі, до Гарварду і ко) за повної фінансової підтримки з боку цих навчальних закладів. Лише за три роки фіналісти фонду здобули стипендій на понад $7 млн. Вважаю, що поради і рекомендації, які мені давали співзасновники фонду і мої друзі Михайло та Юлія Лемеши, відповідальні за левову частку мого успіху зі вступу до Стенфорду.

Більшість лише думає, але нічого не робить 3) Для вступу в топовий західний університет ви маєте розповісти у вашому мотиваційному листі масштабну історію: хто ви, чого і чому ви хочете, а також – як ця навчальна програма допоможе вам цього досягти. Більшість порад в інтернеті обертається навколо того, як «обіграти систему», написавши те, що хочуть побачити члени прийомної комісії. Але я раджу сконцентруватися не на очікуваннях університету, а на тому, що я називаю шляхом: дорогою до здійснення мети, яка більше за тебе, можливо, навіть недосяжна за життя, але надає сенс цьому життю. Покращити якість освіти для мільярда людей, подолати бідність в окремо взятій країні, колонізувати Марс – все що завгодно: головне, щоб це справді була ваша найзаповітніша мета. Якщо ви будете розуміти вашу життєву ціль, то й з історією для мотиваційного листа не виникне проблем – а щира відповідь, що буде добре узгоджуватися з вашою персональною історією, виділить вас з безлічі інших кандидатів. Щоб зрозуміти, який же ваш шлях, рекомендую книгу Designing Your Life написану на базі найпопулярнішого в Стенфорді курсу професора Біла Барнета.

4) Та палкої мотивації і розуміння вашої життєвої цілі недостатньо. Для успішної підготовки і вступу до топового університету вам потрібна стратегія, яка буде змінюватися зі зміною обставин. Підготовка до вступу складається з багатьох компонентів: опис вашої наукової роботи/проекту, мотиваційний лист, відповіді на анкетні запитання, рекомендаційні листи, стандартизовані тести і тому подібне. Для кожного з цих компонентів ви маєте розробити індивідуальну стратегію підготовки, що максимізує ваші шанси на успіх для вступу на конкретну програму. Наприклад, під час підготовки до стандартизованих тестів, ви можете пройти на Coursera найпопулярніший в світі онлайн-курс Learning How to Learn, щоб зрозуміти як вчитися більш ефективно відповідно до науки про навчання. Ви також можете розпитати людей, які вже успішно складали цей стандартизований тест, щоб зрозуміти, як краще розподілити час і зусилля з підготовки. Варто звернутися до досвідчених викладачів, які підкажуть лайфхаки, що стануть у пригоді до та під час тесту. Як бачимо, навіть відносно очевидний елемент підготовки до вступу в провідний західний університет потребує детальної стратегії – звичайно, якщо ми хочемо успішно поступити. І не забудьте про стратегію подолання невдач: щоб отримати позитивну відповідь про вступ, часто потрібно спочатку отримати десятки відмов. Взагалі, візьміть за правило для кожної цілі в житті продумувати (а ще краще – прописувати) і постійно оптимізувати свої стратегії. Ми все одно підсвідомо використовуємо ті чи інші стратегії для досягнення цілей. Але коли вони не формалізовані, то часто-густо є надзвичайно неефективними і не піддаються цілеспрямованому покращенню.

5) І нарешті те, про що говорять найменше, хоча, можливо, це найважливіше. Ми всі – середнє арифметичне десяти людей, з якими найбільше спілкуємося. Оточення з демотивованих людей без цілі та принципів ніколи не дасть вам проявити свої найкращі якості. В оточенні лідерів, що змінюють світ навколо них, вам не залишається іншого виходу, крім постійно рухатися вперед і робити щось, ще вчора неможливе. Оточення формує і підживлює ваші цінності, задає масштаб цілей та рольові моделі, утворює інтелектуальну атмосферу розвитку чи стагнації. Будуйте відносини з людьми не тому, що вони вам можуть бути корисні, а тому, що ви щиро захоплюєтеся ними і хочете брати з них приклад. Повірте, з досвідом люди навчаються безпомилково відрізняти справжню симпатію від прагматичного розрахунку. Лише щирою зацікавленістю і бажанням допомогти ви отримаєте менторство, підтримку, натхнення і дружбу. І саме так ви зможете отримати найкращі рекомендаційні листи для вашої заявки – чи не найважливіший компонент при вступі в елітні західні університети. Лише за умови, що розбудова справжніх глибоких відносин з іншими людьми для вас буде головним, а різноманітні бонуси від цих відносин – глибоко другорядним.

Текст опубліковано з дозволу автора

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Як вступити до Гарварду?

Багато українських абітурієнтів мріють вчитися за кордоном, але нічого для цього не роблять. Мріяти мало! Для досягнення мети треба щось робити. Саме тому ми пропонуємо вам більше дізнатися про навчання в Гарвардському університеті.

Гарвард є одним із найстаріших вищих навчальних закладів Сполучених Штатів Америки: він був заснований ще в 1636 році. І впродовж останніх десятиліть Гарвардський університет вважається одним із найпрестижніших у світі нарівні з Кембриджським, Оксфордським та іншими університетами світу.

Гарвардський університет відчиняє двері для іноземних студентів. До того ж вони вступають до навчального закладу з тими ж вимогами, що й американські студенти: перед вступом на бакалаврат треба спочатку провчитися в Гарвардському коледжі.

Ще в 1900 році з’явилося неабияке суперництво між студентами Гарвардського університету та МІТ. Але зараз між цими навчальними закладами існує взаємна домовленість про те, що студенти Гарварду можуть відвідувати навчальні курси в МІТі та навпаки.

Строки подачі документів

1 листопада – останній день подачі документів ранньої заяви, а із загальним потоком ви можете надіслати свої документи до 1 січня кожного року.

Як можна подати документи?

1. Треба заповнити одну з аплікаційних заяв: Universal College Application або Common Applicaton. Заяву можна заповнити в режимі он-лайн на сайті Кембриджського університету або роздрукувати її, заповнити від руки та надіслати звичайною поштою.

Окрім заяви до Гарвардського університету також необхідно надіслати наступні документи:

– форму заявки для іноземних абітурієнтів;

– 2 рекомендації від шкільних вчителів.

2. Для створення заявки та свого профілю на сайті університету абітурієнтові необхідно заплатити 75 доларів США до 15 жовтня відповідного року.

3. Після подання заявки кандидату може бути призначена дата співбесіди, яка проходитиме в самому університеті, його представництвах або ж випускниками Гарварду по всьому світу. Але такою можливістю не будуть володіти всі абітурієнти. До того ж, приймальна комісію стверджує, що наявність або відсутність інтерв’ю не впливатиме на результат зарахування до вишу.

Вимоги до абітурієнтів

1. Вік не молодше 17 років.

2. Відмінні оцінки в шкільному атестаті.

3. Відмінні бали за вступні випробування.

Вступні випробування для абітурієнтів

Кожному вступникові необхідно здати на вибір екзамен SAT чи ACT. До речі, SAT ще з 1901 року є аналогом ЗНО в США. Абітурієнти здають його для випробування своїх реальних знань із письма, математики та аналізу тексту. Для виявлення можливостей із профільних дисциплін треба складати екзамен SATІІ.

Вартість навчання

Гарвард – дорогий виш, навчання в якому коштуватиме вам майже 34 тисячі доларів США на рік. Але разом з іншими витратами це виходить до 50 тисяч доларів на рік.

Проте університет йде назустріч малозабезпеченим сім’ям, і близько 70% студентів отримують фінансову допомогу при навчанні. Для отримання допомоги треба надати довідку про те, що річний дохід сім’ї менш ніж 60 тисяч доларів.

Гуртожиток

Американські гуртожитки називають кампусами, адже це – маленькі містечка студентів з адміністративними будівлями, бібліотеками, музеями, навчальними корпусами та звичайно домами-гуртожитками. Зараз у Гарварда існує три кампуси, між якими налагоджений транспортним зв’язок.

Якщо вам подобається читати та займатися наукою, то тільки уявіть собі, що Гарвардському університетові належить 80 самостійних бібліотек за 15-ма мільйонами томів!

Вам подобається перспектива навчання в Гарварді? Можливо, це ваш шанс!

Про автора

admin administrator