Посадка огірків під зиму

Авторadmin

Посадка огірків під зиму

Посадка огірків у відкритий грунт – коли і як садити огірки

І в салат, і в соус, і в суп, і на засолку, та й просто так поїсти; огірки – унікальний овоч, універсальний. Але краще його тільки той, який виростили самі! Тоді ми точно впевнені, що ніякими нітратами він не травлен, вчасно політ і добре доглянутий. Але є ті городники, які свідомо відмовляються від вирощування цього овочу, бо думають, що і сам він примхливий, так і після всіх турбот і турбот про рослину, можна отримати неприємний сюрприз, гіркі огірки. Щоб всього цього уникнути, варто дізнатися деякі принципи посадки та догляду за даною культурою.

Паралельно раджу заглянути в статтю про добриві з трави і бур’янів в бочці. Важливі поради з тієї статті допоможуть у ході за своїм садом/городом. І ще, не пізно посадити кріп і редиску. Як це зробити, і коли, я розповіла в статтях, які можна прочитати, перейшовши за посиланням.

Як посадити огірки у відкритий грунт

Органічні добрива краще вносити восени під перекопування. Але якщо ви цього не зробили, то в принципі, грядку під огірки можна підготувати і навесні. Землю удобрюємо і мотыжим, тим самим перемішуючи добриво з землею. На 4 метрову однорядну грядку приблизно по 4 відра (20-літрових) перепрілого гною.

Відстань між горизонтальними грядками не менше 70 см, бажано 1,5 м., якщо ви не збираєтеся робити вертикальну посадку, то не менше 45 див. Можна висаджувати і в два ряди в шаховому порядку, особливо цей спосіб хороший, якщо вирощуєте на шпалерах.

Насіння можна заздалегідь проростити — це прискорить їх схожість. Але багато висівають і сухими. Я також сію сухим насінням, так як нікуди не поспішаю.

Правила сіяння насіння у відкритому ґрунті:

1. В удобреному пухкої землі проробляється борозенка. Можна і підготувати лунки.

2. Борозенка (лунки) рясно поливаються землею. Так ми не тільки смочим грунт, але і злегка утрамбуємо її.

3. У борозенці насіння розкладають на відстані 5-10см один від одного. Глибина посадки – 1,5-2см (якщо земля дуже пухка – 3см). Якщо садіть у лунку, то потрібно помістити 2-3 насінини.

4. Борозенки/лунки засипаються землею. Після чого ґрунт знову варто полити. Можна робити глибокі лунки і засипати землею їх не доверху, так буде зручно поливати і стежити за сходами.

5. Зверху замульчувати перепрілим гноєм — він не дає ґрунті швидко пересехать.

Після посадки грядку можна накрити поліетиленовою плівкою або спорудити невелику теплицю над грядкою. Тільки не варто забувати, що теплиці потрібно провітрювати, а при появі паростків – зняти.

Як правильно садити огірки сухими насінням (підготовка до посадки)

Перш ніж посіяти насіння на городі, правильно буде провести підготовчу роботу. І потрібно готувати не тільки насіння, але і ґрунт на грядці, і саму грядку.

  • Грядку вибираємо добре освітлену протягом усього світлого періоду дня.
  • Попередниками можуть бути: перець, баклажани, томати, капуста, часник, цибуля. Небажані попередники: баштанні, гарбуз, огірки.
  • Якщо посадка передбачається змішаних (кущі будуть рости між іншою культурою), тоді сусіди вибираються зі списку «попередників».
  • Ґрунт на грядці повинна бути нейтральної кислотності.
  • Землю потрібно буде не просто добре розпушити, а й внести в неї пісок, добриво, золу. Можна і при сівбі насіння вводити добриво безпосередньо в лунки.
  • Калібрування. Вона потрібна, щоб виявити сухі і порожні насіння. Це можна зробити в солоній воді: насіння, що спливли, браковані.
  • Знезараження. Обробляємо насіння в міцному розчині марганцю (даємо насінню полежати в розчині 20 хвилин). Після чого насіння промиваємо і просушуємо.
  • Прогрівання. Можна протягом місяця гріти насіння на батареї. Другий варіант – на 3 години помістити насіння на температуру 50?.
  • Підгодівля. Можна потримати насіння в поживних (для насіння) розчинах.
  • Пророщування і загартовування. Це дозволить отримати більш міцні кущі і здорові рослини. Пророщені насіння помістити на нижню полицю в холодильнику на добу.

Для підготовки насіння знадобиться тиждень. А ось грунт і грядку варто почати готувати ще з осені.

Грядки необхідно розміщувати на відстані 80 см або 1 метр один від одного. Глибина висадки – близько 2 сантиметрів, а інтервал між ямками в ряду – 15 сантиметрів. В одну ямку потрібно кидати не більше 2-3 насіння.

В який час садити огірки у відкритий грунт насінням

Огірки – теплолюбна культура. Вона воліє теплий, добре прогрітий грунт, полив теплою водичкою і коли повітря достатньо прогріється.

Оптимальними вважаються такі умови:

  • Температура повітря – 15-20? вдень і вище 8? вночі.
  • Ґрунт, прогрітий до температури – 12-16? (чим ближче показники у вищій цифри, тим краще).

Можна навіть провести досвід: посіяти насіння до того, як повітря і грунт усеют нагрітися, і посіяти їх в потрібний термін. Можливо, насіння, висіяне раніше терміну, і не пропадуть. Зате вони вперто будуть сидіти в землі, чекаючи, поки не будуть створені необхідні для них умови. І як правило, сходи ранніх посівів з’являються на кілька днів пізніше, ніж ті, які були виконані в строк.

Коли настає термін посадки по регіонах:

  • У Підмосков’ї і Середній смузі – в другій половині травня.
  • У Сибіру, на Уралі – в кінці травня, початку червня.
  • У північно-західних регіонах, Ленінградської області – з середини і ближче до кінця травня.
  • У південних регіонах країни – з кінця квітня.

Досвідчені садівники радять не поспішати, але і довго не чекати потепління. Так як зростання і розвитку куща не повинно збігатися з спекою, при якій високий ризик засихання рослини.

Коли садити огірки за місячним календарем у 2020 році

До 2020 року за місячним календарем сприятливими днями для сіяння насіння огірків вважаються:

  • Квітень – 1, 2, 24, 25 та з 27 по 30.
  • Травень– 2-4, 6, 15-17, 20, 21, з 25 по 31.
  • Червень – 2-4, 11-14.

Залишилося лише зіставити температуру у вашій місцевості і графік зростання Місяця. Щоб визначитися з часом сіяння огірків.

Які огірки садити у відкритий грунт (кращі сорти)

Часто можна почути такі поради городників, які мають величезний досвід у вирощуванні огірків:

  • Підбирайте сорти, які більше підходять для клімату у вашому регіоні і якості грунту на вашій ділянці. Тут варто враховувати різні нюанси: чи встигне кущ вирости і почати плодоносити до початку липневої спеки, або ж, є культура посухостійкою. Якщо на вашій ділянці немає подачі води і немає можливості для регулярного рясного поливу.
  • Висівайте насіння різних сортів, щоб з початку літа і до середини осені мати на ділянці плодоносні кущі.
  • Перед купівлею насіння, варто визначитися з тим, куди піде урожай. Не всі огірки можна використовувати для салатів і для консервування (соління).

Я дам список гібридного і сортового, які найкраще приймаються і дають стабільно хороші врожаї.

Гібридні:

Скоростиглий холодостійкий гібрид, стійкий до ряду захворювань. Плодоносить вже на 37-39 день після появи сходів. Плетиста рослина. Врожайність 2,5-3кг з кв. м.

Ранньостиглий гібрид. Рослина кущова, компактна. Врожайність – 3,94 на кв. м.

Ранньостиглий гібрид. Рослина средневетвистое, сильноросле. Врожайність до 10 кг на кв. м.

Середньоранній гібрид. Врожайність – з однієї рослини – 5кг. До того ж, якщо ви вирощуєте огірки Джерельце на продаж, їх немає необхідності калібрувати – виростають вони рівними, красивими і майже одного розміру.

Сортові:

Ранньостиглий сорт. Рослина середньоплетиста. Врожайність – 5-7кг з 1кв.м. Пчелоопыляемая среднеплетистая овочева культура дає плоди через 44-60 днів і формує близько п’яти бічних відгалужень.

Середньопізній сорт. Рослина потужна. Період плодоносіння тривалий. Врожайність – до 30кг з 1кв.м. Вони можуть пахнути динею або кавуном і можуть досягати в довжину 50 см. Не потребує запилення, плоди на ньому можуть утворюватися без насіння.

Ранньостиглий сорт. Рослина средневетвистое. Врожайність – 7,8 на 1кв.м. Бджолозапильний, високоврожайний сорт.

Ультраскоростиглий сорт. Рослина компактна, кущова. Врожайність – 3,4-3,9 на 1кв.м. Від появи перших паростків до збору врожаю проходить 40 — 45 днів.

Середньостиглий сорт. Рослина сильноросла, сильноветвиста. Врожайність – до 2 кг на кв. м. Бджолозапильний, приносить плоди через 47-67 днів після посіву.

Пізньостиглий сорт. Рослина сильноросла, пчелоопыляемое. Великі, до 16 см, темно-зелені зі світлими смужками і пухирцями з білими шипах. Дуже врожайні, з 1 кв. м збирають до 2 — 4 кг огірків.

І ще, якщо вам сподобалися огірочки, можна зібрати їх насіння, але тільки з сортових.

Висадка розсади огірків у відкритий грунт та догляд

Розсада допоможе отримати ранні врожаї огірків. А часом розсада – єдиний спосіб вирощувати культуру на своїй ділянці (якщо клімат або погодні умови не дозволяє насінню прорости на грядці, вирости і дати врожай).

Як висадити розсаду у відкритий грунт:

  • Розсаду висаджують у грунт через 30-35 днів після появи сходів.
  • До висадки розсаду варто загартовувати: виставляти на вулиці (але не на сонці) в денний час. Спочатку на невеликий час, поступово збільшуючи тривалість перебування розсади на вулиці. Перед висадкою розсада повинна вже на протязі усього дня залишатися на вулиці.
  • Догляд за розсадою починається з того, що ми удобрим грунт в лунці торфом, перегноєм або листовою землею.
  • Розчином марганцівки (1гр на 20л води) знезаражується грунт перед садінням розсади в грунт.
  • Висаджувати розсаду варто тільки добре (16? і вище) прогріту грунт.
  • Відстань між лунками повинно відповідати сорту: низькорослий кущ – до 5 саджанців на кв. м; високорослий – 4.
  • Викопується лунка. Традиційно глибина лунки повинна відповідати висоті тари, в якій зростала розсада, +2см.
  • У неї поміщається розсада (якщо можливо, разом з тарою. Якщо тара – пластмасова, потрібно коріння акуратно витягти з контейнера, і рослина разом з грудкою землі помістити в лунку).
  • Лунка поливається і закопується. Є ще два більш ефективних методів посадки. Якщо скористатися першим способом посадки, як на фото вгорі, то у саджанців з’являються додаткові корені, що збільшує площу живлення рослин та підвищує урожайність в 1,5-2 рази. Є і другий спосіб, на фото нижче, завдяки якому у рослин потім утворюється більше квіткових кистей (особливо у високорослих томатів).
  • Вода для поливу повинна бути кімнатної температури. Протягом перших 10 днів розсаду варто поливати теплою водою щодня. Робити це потрібно під корінь в ранковий або вечірній час.
  • У наступні дні полив залежить від якості грунту: пухкі грунту 3-7 разів на тиждень (дивлячись на погодні умови). Щільна глинистий грунт під огірками поливається рідко, але великою кількістю води.
  • Через 2 тижні розсаду потрібно удобрити мінеральними підгодівлями (сечовина, суперфосфат, сульфат) або перепрілої органікою (коров’як, курячий послід). Всього підживлень повинно бути 3-4.
  • Коли почнеться формування другого справжнього листочка, потрібно провести прищіпку рослини. Друга прищіпка проводиться, коли з’являється 9 листочок. Я не прищипую, так як вважаю це зайвою роботою. Хоча багато садівники кажуть, що при прищипування огірків: утворюються жіночі квітки, у плодів гіркота зникає, збільшується плодоношення.
  • Потрібна підв’язка головного стебла куща. А якщо бічні гілки рослини теж виростають потужними, то і їх, варто підв’язати до опори.

Ці рекомендації допоможуть з розсади отримати здорові кущі та чудові врожаї.

Відео про посадку насіння огірків під пляшки

Є багато різних способів сіяння огірків у відкритий грунт. Один з них – під пляшку. Так, за допомогою звичайної пляшки можна створити для кожного пробивається паростка свою індивідуальну теплицю. Це сприятливо позначиться, як для проростання насіння, так і для росту і зміцнення рослини.

Поради, які тут прозвучали, можуть допомогти не тільки вам, але і вашим друзям вирощувати огірки і отримувати відмінні врожаї, якщо ви розкажіть їм про цю статтю. І не забудьте, що ваші коментарі, де ви поділитеся своїм досвідом і знаннями – це цінний внесок у цю добірку порад городників.

Вирощування огірків: від підготовки грунту до поливу

Огірок – це овоч, який охоче росте по всій Україні. І це справедливо, тому що його легко вирощувати: у вас весь сезон може бути доступ до свіжих овочів з грядки і відмінний урожай для закаток.Огірок – це овоч, який охоче росте по всій Україні. І це справедливо, тому що його легко вирощувати: у вас весь сезон може бути доступ до свіжих овочів з грядки і відмінний урожай для закаток.

Їстівна частина огірка має витягнутий плід різної довжини, з гладкою шкіркою або покритої «бородавками», які наповнені насінням. Є партенокарпические сорти, які не вимагають запилення.

Цінність і користь огірків для здоров’я

Харчова цінність огірка невисока і полягає в утриманні лужних сполук, завдяки чому він робить благотворний вплив на організм. Огірок на 96% складається з води. Він низькокалорійний, допомагає боротися з надлишком води в організмі.Харчова цінність огірка невисока і полягає в утриманні лужних сполук, завдяки чому він робить благотворний вплив на організм. Огірок на 96% складається з води. Він низькокалорійний, допомагає боротися з надлишком води в організмі.

Найкраще їсти їхній овоч власного саду з шкіркою, тому що в ній найбільше вітамінів. Завдяки вмісту калію, огірки рекомендуються при всіх видах захворювань сечовивідних шляхів, пороках серця і ревматизмі. Крім калію в них містяться магній, мідь і марганець. Також в них присутня невелика кількість вітамінів С, К і вітамінів з групи В.

Огірок має освіжаючими властивостями, втамовує спрагу, чудово пахне і хороший на смак. Його можна їсти в сирому вигляді, піддавати термічній обробці і робити смачні консерви на зиму. Дуже добре підходить як доповнення до бутербродів і салатів.

Завдяки своїм регенераційні властивостям використовується в косметології, запобігає утворенню зморшок. Сік зі свіжих огірків чудово очищає шкіру. Рекомендується навіть для чутливої шкіри.

На що звернути увагу

Огірок – однорічна рослина. Вирощується за допомогою посіву насіння в грунт або ж посадкою розсади. Огірок досить примхливий і вимогливий до грунту, температурі і вологості. Він любить теплі, сонячні місця, родючі грунти, багаті гумусом. Погано росте в тіні, тому огірок можна вирощувати в безпосередній близькості до фруктових деревьея і чагарниках. Рослина чутлива до вітрам, тому для його вирощування добре вибирати захищені місця.

Сусідство з іншими рослинами

Добрими сусідами для огірків є боби, горох, капуста, салат, буряк, селера, шпинат, цибулю, кріп і цукрова кукурудза. Він погано росте в компанії з картоплею, редискою і помідорами

Посів і посадка

Огірки, як правило, вирощують з насіння прямо в грядку. Тим не менш, не поспішайте з цим, тому що навесні вони можуть промерзнути. Краще сіяти насіння, коли температура грунту на глибині 10 см досягає близько 12 ° С. Вони швидше за все проростають у вологому і теплому грунті. Зазвичай сіяти огірки по Україні починають уже в першій половині травня, але це залежить від температури грунту.

Вирощування з саджанців більш трудомістке, але прискорює збір плодів на 2-3 тижні. Розсаду краще всього готувати відразу в рукаві для розсади. Насіння висівають у другій половині квітня. Для проростання насіння потрібне світло і температура 20-25 ° С.Вирощування з саджанців більш трудомістке, але прискорює збір плодів на 2-3 тижні.

Розсаду краще всього готувати відразу в рукаві для розсади. Насіння висівають у другій половині квітня. Для проростання насіння потрібне світло і температура 20-25 ° С.
Для горщиків, заповнених в 2/3 торф’яним субстратом, ми сіємо два насіння. Коли обидва проростуть – більш слабкий паросток прибираємо і додаємо грунт в верхню частину горщика, що позитивно впливає на розвиток кореневої системи рослини.

Розсада готова до посадки в землю приблизно через 4 тижні, зазвичай у другій половині травня. Рослини повинні мати кілька листів і висоту близько 15-25 см.Розсада готова до посадки в землю приблизно через 4 тижні, зазвичай у другій половині травня. Рослини повинні мати кілька листів і висоту близько 15-25 см.
За тиждень до посадки добре загартувати живці, обмежуючи полив і виставляючи їх назовні протягом дня. Садити огірки з розсади рекомендується рядами, трохи далі, ніж при посівному методі – кожні 20-30 см. Після посадки рослини поливаємо.

Методи вирощування

Горизонтальне вирощування

Це найпростіший спосіб. Рослинам потрібно багато місця для зростання, тому ряди повинні знаходитися далеко один від одного – близько 120 – 130 см. Садимо рослина переважно в лунку – кожні 15 см, по 2-3 насіння, на глибину близько 2 см.

Вертикальне вирощування

Є альтернативою горизонтальному вирощування.

Має багато переваг:

  • оптимальне використання простору,
  • рослина краще захищена від псування і хвороб, завдяки
  • провітрювання і більш швидкому висиханню після дощу,
  • можливість поливу без обприскування,
  • квіти краще запилюються комахами,
  • легкий доступ до всіх частин рослини,
  • легкий збір врожаю, плоди краще видно, не потрібно нагинатися і піднімати листя,

Щоб виростити огірки за допомогою вертикального методу, необхідно створити конструкцію на основі двох дерев’яних стовпів висотою близько 2,5 м, що забиваються в землю на глибину до 60 см. Між ними натягується горизонтально дві мотузки або дроту: одна зверху, інша знизу.

Рослини ведуть уздовж вертикальних мотузок, прив’язаних до горизонтальних струнах. Замість мотузок ви також можете використовувати огіркову сітку.Щоб виростити огірки за допомогою вертикального методу, необхідно створити конструкцію на основі двох дерев’яних стовпів висотою близько 2,5 м, що забиваються в землю на глибину до 60 см. Між ними натягується горизонтально дві мотузки або дроту: одна зверху, інша знизу.

Рослини ведуть уздовж вертикальних мотузок, прив’язаних до горизонтальних струнах. Замість мотузок ви також можете використовувати огіркову сітку.
Рослини, вирощувані таким способом, вимагають обрізки – видаляємо всі бічні пагони і їх квітки до висоти близько 50 см. Вище одного метра укорочуємо всі бічні пагони після третього листа. На висоті більше одного метра рослини ростуть природним шляхом, без зрізання.
Це більш трудомісткий і вимогливий метод, ніж горизонтальне вирощування, але його варто спробувати. Однак не забудьте вирощувати урожай в захищеному від вітру місці.

Вирощування в теплиці

У наших садах огірки часто вирощують в теплицях. Таке вирощування дозволяє збирати плоди раніше і продовжує вегетаційний період. Ці рослини люблять високу вологість, а вирощування в теплицях дозволяє нам підтримувати його на належному рівні. Перевагою такого вирощування є також той факт, що у них набагато менше ймовірність розвитку грибкових захворювань, ніж у тих, які ростуть під відкритим небом.У наших садах огірки часто вирощують в теплицях. Таке вирощування дозволяє збирати плоди раніше і продовжує вегетаційний період. Ці рослини люблять високу вологість, а вирощування в теплицях дозволяє нам підтримувати його на належному рівні. Перевагою такого вирощування є також той факт, що у них набагато менше ймовірність розвитку грибкових захворювань, ніж у тих, які ростуть під відкритим небом.

При вирощуванні в теплиці ми виконуємо в основному ті ж процедури догляду і застосовуємо ті ж принципи, що і при вирощуванні на відкритому повітрі. Необхідно кожні кілька років переміщати теплицю в інше місце або замінювати в ній грунт.

Зазвичай огірки в теплиці вирощують вертикальним методом. Також можна вирощувати сорти для теплиць, які не будуть рости на відкритих грядках.

Підкормка

Огірки мають потреби в поживних речовинах, як щодо азоту, так калію і фосфору. Будь-яке добриво, внесене до вегетативної обробки, має бути добре змішано з верхнім шаром грунту, використовуючи лопату або вила. Протягом сезону рекомендується підгодівля.

PH грунта

Найкраще Ph – 6,5 – 7,0. Перед вирощуванням добре перевірити їх за допомогою кіслотомера і, якщо необхідно, Ph потрібно підвищити або знизити. Пам’ятайте, однак, що вапнування грунту, яке ми зазвичай використовуємо, не повинно проводитися в той же рік, що і посів.

Органічні добрива

  • Компост
  • Вермікомпост
  • Біогумус
  • Зелені добрива
  • Навоз

Мінеральні добрива

При цьому виді добрива доцільно досліджувати шляхом аналізу хімічного кількості окремих поживних речовин (мікро – та макроелементи) в грунті, щоб дати рослині саме те, чого йому не вистачає.

Огірок – це рослина, толерантне до хлоридам, тому рекомендується використовувати добрива, що не містять хлориди. Це сірчано-сірковмісні добрива. Корисно використовувати мінеральні підгодівлі, спеціально призначені для цих рослин, з правильно підібраними пропорціями інгредієнтів.

Догляд

Покрив агроволокном

Рекомендується в перший період вирощування, тому що захищає посіяні або посаджені рослини від весняних заморозків. Це також прискорює ріст і врожайність рослин. Однак агроволокно має бути віддалене на початку цвітіння, тому що це буде перешкодою для запилення комах.

Мульчування

Огірки можна мульчувати чорним агроволокном, що запобігає ріст бур’янів, а також втрату вологи. Це також призводить до кращого нагрівання грунту.

Рихлення грунту

Рекомендується при вирощуванні огірка і робить позитивний вплив на врожайність, проте слід пам’ятати, що культиватор слід опускати досить дрібно, на глибину не більше 2-3 см, щоб не пошкодити коріння рослини.

Прополка

Рослина вразливе до бур’янів, особливо в перший вегетаційний період, тому необхідно регулярно видаляти бур’яни, вириваючи їх вручну або механічним способом. При горизонтальному вирощуванні огірки з часом перешкоджають росту бур’янів, затінюючи їх масою пагонів, листя і плодів.

Полив

Огірок має дрібну кореневу систему і виробляє велику масу зелені, тому для нього потрібно вологе субстрат і інтенсивний полив. Найбільше він потребує поливу під час цвітіння і плодоношення. Рослина необхідно поливати регулярно, тому що нерегулярний полив призведе до зменшення розміру плодів, незважаючи на рясне цвітіння. Рослина не слід поливати холодною водою, так як це викликає затримку росту, а також опадання бутонів.

Збір і зберігання

Огірки зазвичай починають збирати вже в липні, а збір врожаю може тривати до кінця серпня – початку вересня, в залежності від сорту. Під час збору врожаю плоди швидко ростуть, тому краще переглядати їх кожен день і збирати у міру зростання, оскільки частий збір врожаю позитивно впливає на зростання наступних плодів.Огірки зазвичай починають збирати вже в липні, а збір врожаю може тривати до кінця серпня – початку вересня, в залежності від сорту. Під час збору врожаю плоди швидко ростуть, тому краще переглядати їх кожен день і збирати у міру зростання, оскільки частий збір врожаю позитивно впливає на зростання наступних плодів.

Огірки призначені для поточного споживання, так як вони погано зберігаються. Приготування огірків (ферментація, консервування, салати) також найкраще готувати в день збору врожаю. Однак, якщо ви хочете зберігати плоди протягом декількох днів, помістіть їх в прохолодне місце, наприклад, в підвал. Максимальний термін зберігання 7 днів. У професійних холодильниках, при температурі від 1 до 2 ° С і вологості 80 – 90%, плоди можна зберігати протягом 10-20 днів.

Хвороби і шкідники

Мульчування і прополка роблять благотворний вплив на рослину, і в значній мірі захищають їх від шкідників і хвороб. Тим не менш, вони все ще можуть з’явитися, і тоді ми можемо боротися з ними з різними типами природних і хімічних речовин, завжди дотримуючись рекомендації, дані виробником на етикетці.

Про автора

admin administrator