Саморобні картопляні комбайни

Авторadmin

Саморобні картопляні комбайни

Зміст:

Картоплезбиральний комбайн

Пройшли часи, коли для збирання картоплі доводилося використовувати власні руки. Тепер все можна зробити набагато легше і швидше – для цього потрібні картоплезбиральні комбайни.

Призначення такої техніки – видалення картоплі з грунту, а також повне очищення бульб від прилип до них землі. Коренеплід відправляється в спеціальний бункер, звідки його можна в будь-яку секунду вивантажити в потрібне місце.

Технічні особливості

Комбайн для збирання картоплі працює за допомогою копача, який оснащений ножами, роликом, обрізати дисків і додаткових елементів для видалення бадилля.

Устаткування вміє розділяти цінний продукт від бур’янів, каменів і піску – для цього застосовується отсеіватель. По суті, він являє собою сортувальну гірку простий, але ефективної конструкції.

Техніку можна використовувати не тільки для прибирання картоплі – вона також придатна для збору цибулі, моркви та інших овочів.

Як працює така техніка

Принцип роботи простий. Переміщаючись по полю, техніка викопує коренеплоди з певної глибини і подають їх на просеивающие компоненти. Звідти урожай потрапляє на стрічку. Тут видаляються бадилля, каміння і грунт.

Після картопля проходить ще один етап сортування, під час якого забираються дрібні бульби і залишки сміття. Потім відсортовані бульби переміщуються в бункер, положення дна якого можна регулювати.

Чим вище встановлено дно, тим менші пошкодження буде отримувати картопля при падінні.

Якими бувають картоплезбиральні комбайни

Існують моделі для різних видів грунтів (в тому числі для чорноземів). Середня продуктивність – 0,75 га / год (конкретний показник залежить від специфіки грунту).

За способом переміщення вони поділяються на 2 категорії.

  • Причіпні. Здатні переміщатися тільки при з’єднанні з іншим видом транспорту (наприклад, трактором). Широко поширені в Росії і інших країнах СНД завдяки невисокій ціні і оптимальному якості роботи. Відрізняються невибагливістю. В якості рушійної сили можна використовувати найпростіші і дешеві транспортні засоби (на кшталт тракторів МТЗ-82). Потужність вище 100 л. с. звичайно не потрібно. Ряд причіпних різновидів оснащується великим бункером, завдяки якому можна зберегти час на розвантаження. У деяких моделях є пальчикова гірка, що допомагає підвищити якість врожаю.
  • Самохідні. Мобільна різновид, яка не вимагає додаткового транспорту для переміщення. Діє або повністю автономно, або в поєднанні з вантажним автомобілем, в який завантажується зібраний картопля. Самохідний картоплезбиральний комбайн рідко оснащується бункером, проте в таких моделях є власна силова установка. Можлива наявність кондиціонера і обігрівача.

метод збору

Також картоплезбиральні комбайни підрозділяються на 2 види за способом роботи з урожаєм.

  • Бункерні варіанти оснащуються ємностями для зберігання зібраних коренеплодів. Обсяг бункерів зазвичай становить від 2 до 7 тонн.
  • Елеваторна техніка вивантажує картопля або інші продукти прямо в транспортний засіб. У цю категорію входять однорядні картоплезбиральні комбайни, а також моделі з 2, 3 і 4 рядами.

Однорядний картоплезбиральний комбайн простий і зручний у використанні. Він найкращим чином підходить для роботи на невеликих територіях. Обсяг бункера найчастіше не перевищує 10 т. Моделі з трьома і чотирма рядами демонструють кращі результати при обробці великих площ.

спосіб обробки

Техніка може обробляти грунт центральним і бічним підкоп. Найчастіше використовуються варіанти бічного підкопу. Їх головна перевага – мінімальна травматичне вплив на бульби. Робочий елемент у таких комбайнів розміщується збоку від трактора, що забезпечує високу продуктивність і якісну обробку.

Який комбайн для збирання картоплі краще вибрати

У Росії широко поширена продукція німецького бренду Grimme. Ця компанія в основному випускає причіпні моделі, призначені для роботи з тракторами потужністю в 55 або 90 кВт.

Максимальне навантаження пристрою досягає 2500 кг. Ряд варіантів поставляється разом з деталями для популярних на пострадянському просторі тракторів.

Кожен картоплезбиральний комбайн Grimme відрізняється делікатним впливом на бульби, так що втрати на виході будуть мінімальними.

Найбільш затребувані моделі SE 140 UB і SB, а також 150-60 UB, SB і NB. Варіанти з маркуванням 140 оснащуються одним транспортером пальчикового або щіткового типу. 150-60 – декількома транспортерами (крім 150-60, в якому застосовується інспекційний стіл).

Устаткування російського виробництва

Хороший вибір – техніка вітчизняних виробників. Картоплезбиральний комбайн КПК – продукція підприємства «Рязсельмаш». Компанія має понад 20 років досвіду виробництва такого обладнання. Його головні особливості – висока функціональність і комфортне розташування оператора.

До того ж моделі російського виробництва виготовляються спеціально для роботи з російськими грунтами, так що ймовірність пошкодження мінімальна. Раніше в «Рязсельмаш» випускали тільки трьохрядні комбайни, але потім перейшли на виготовлення більш затребуваних дворядно агрегатів.

Як правило, вітчизняна техніка коштує дешевше. Однак конкретна ціна залежить від ряду технічних параметрів: розмірів, продуктивності, типу обладнання, способу підкопу і багато чого іншого. При виборі потрібно орієнтуватися на особливості території, яку ви збираєтеся обробляти.

Наприклад, для роботи з великими територіями підійде модель високої потужності, оснащена великої ємністю для збору коренеплодів. Якщо ж має бути робота на невеликій ділянці, правильним вибором стане міні картоплезбиральний комбайн.

Він займає небагато місця, коштує дешевше, витрачає менше палива і вимагає лише мінімального догляду.

Поширені моделі техніки для збирання картоплі

У сільськогосподарській сфері РФ найбільшою популярністю користуються агрегати наступних моделей.

  • КПК-3. Призначення – робота з картоплею, який посаджений міжряддями, на відстані до 70 см. Техніка призначена для роботи з грунтами із середнім і високим рівнем вологості. Не рекомендується використовувати цю модель, якщо на ділянці є велика кількість великих каменів (їх розмір не повинен перевищувати 50 мм. Комбайн сумісний з поширеними моделями тракторів МТЗ і ДТ.
  • ККУ-2А. Найефективніше працює на легких і среднесвязанних грунтах. Прибирає картопля комбінованим або роздільним способом. Працює від заднього валу. Одночасно обробляє два ряди коренеплодів. Крім викопування і збору картоплі, він також відокремлює його від бадилля, каміння, грудок землі та інших домішок. Автоматично вивантажує бульби в транспорт. Забезпечує найкращий результат на найурожайніших ділянках.
  • Е-684. Може використовуватися на грунтах з великою кількістю каменів, середній розмір яких не перевищує 200 мм. Призначений для роботи на грунтах з середнім показником вологості. Справляється великою кількістю бадилля. Сумісний з тракторами 14 кН.
  • ПКК-2-01. Комбайн для збирання картоплі, який посаджений картофелепосадочной машинами. Збирає коренеплоди, очищає їх від гички та інших домішок, після чого відправляє урожай в бункер. Звідти він може бути вивантажений в інший транспортний засіб.
  • Grimme SE 75 30. Чи здатний обробляти до 4 га в день. Ефективність досягається за рахунок гідравлічної системи. Є 4 транспортера (можна налаштовувати швидкість кожного з них). Ця модель відрізняється зручністю використання – наприклад, оператор може активувати подруливание коліс на розворотах, після чого вони автоматично встановлюються в початковому положенні. Використовуються широкі шини, завдяки чому обладнання ефективно рухається по грунтам з високим рівнем вологості. Застосовується багатоступенева система видалення домішок.
  • Grimme SE 75 / 85-55. Модель з підкопувати агрегатом бічного типу. Одна з головних особливостей – просте управління всіма системами. Ця модель може оснащуватися системою спостереження з камерами і монітором. Обробка врожаю здійснюється двома транспортерами і пристосуваннями для сепарації. Для мінімізації пошкоджень на них встановлені гумові захисні елементи. Висота розвантаження бункера – трохи більше 4 м.

Користь картоплезбирального комбайна

Техніка такого роду застосовується в господарствах різного розміру – в тому числі порівняно невеликих приватних. Вона істотно заощаджує сили і час. Однак перед тим як зробити вибір, потрібно вивчити параметри грунту – тільки так вдасться домогтися максимальної ефективності. Зверніть увагу на вологість, врожайність і кількість каменів.

Прибирання сільськогосподарських культур займає досить багато часу. Щоб зробити її простіше і легше використовуються різні допоміжні пристрої. Одним з них є комбайн для збирання картоплі – це спеціальний агрегат, який може в кілька разів швидше зібрати врожай.

Завдяки спеціально опрацьованої конструкції, така техніка є досить функціональною.

Робота здійснюється за певними правилами.

  1. За допомогою спеціальних ножів знімається шар землі з коренеплодами.
  2. Маса передається на гратчастий транспортер, де частково розділяється.
  3. На пристрої очищення зрізається бадилля, віддаляється земля і упорядковано дрібні бульби.
  4. Картопля відправляється в спеціальний бункер.
  • Сучасні картоплезбиральні комбайни можуть комплектуватися сортувальних транспортером, на якому відбувається відбір сторонніх предметів і бракованих плодів.
  • Про те, як працюють такі комбайни, можна подивитися невелике відео.

Незалежно від того, який картоплезбиральний агрегат підбере людина – створений своїми руками або покупної, він буде мати один з наступних принципів виконання:

  • причіпний – в основному використовується для великогабаритної техніки;
  • навісний – це міні комбайн картоплезбиральний, який добре підходить для невеликих ділянок.

Особливість таких агрегатів в тому, що вони показують хорошу працездатність при мінімальних втратах врожаю. Про це ж говорять і відгуки на них.

Картоплезбиральний комбайн ККУ 2А

Дана модель має місце на тих ділянках, де в основному використовується комбінована або незалежної обробки землі. Пристрій приєднується до тракторів і використовує їх енергію для роботи за допомогою редукторів. Є гідростатичний привід для полегшення управління. Зчіплюється з такими агрегатами, як: МТ383, ДТ75М, МТ382.

Картоплезбиральний комбайн Е 686

Модель використовується для швидкого прибирання насіннєвого або продовольчої картоплі. Ефективно пристрій на ділянках, де ширина між рядками становить не більше 70 см, а грунт є середнесвязанной або легкою. Пристрій можна зчіплювати з гусеничними або колісними агрегатами. Наприклад, часто його навішують на комбайн Джон Дір. При цьому розганятися трактор може до 4 км / год.

Картоплезбиральний комбайн Кабан

Даний самохідний міні-агрегат відрізняється унікальним принципом відділення бульб від різних домішок. Тут практично повністю виключені втрати врожаю, а збір здійснюється в невеликий ящик або мішок. Модель проста в обслуговуванні і дуже зручна.

Картоплезбиральний комбайн Bolko

Дана модель призначена для роботи на різних типах ґрунту, викопує бульби, очищає їх від землі і бадилля і далі перевантажує. Прибирання картоплі комбайном здійснюється досить швидко, пристрій може використовуватися навіть на засмічених камінням грунтах і щодо рівних рельєфах.

Картоплезбиральний комбайн Анна Z 644

Дане невеликий пристрій має причіпний тип і може працювати з більшістю сучасних тракторів. Збиральні ножі мають ширину захвату в 75 см, їх ріжучакромка розташована під кутом. У бункері комбайна може одночасно перебувати до 1,5 т картоплі.

Картоплезбиральний комбайн КПК 3

Високопродуктивна напівнавісна техніка підходить для роботи з тракторами МТЗ. Рязанець одночасно копає два грядки, відокремлює картопля від бадилля і землі, складує її та вивантажує.

Картоплезбиральні агрегати є тією необхідною технікою, яка призначена для автоматизації збирання земель. Вона в кілька разів полегшує процес збору врожаю і робить його простіше.

Картоплезбиральні комбайни – моделі їх характеристики, відео

Комбайни для збирання картоплі вже не перший рік використовуються фермерами для швидкого і якісного збору врожаю. Крім швидкості, серед переваг даної техніки високий відсоток збору продукції, очищення бульб від землі.

Прибирання картоплі комбайном фактично нічим не відрізняється від збору зернових комбайном Джон Дір. Про принцип роботи і більш докладні характеристики популярних моделей даної техніки ми розповімо Вам в цій статті.

Картоплезбиральний комбайн ККУ-2а

Працює одночасно по двох суміжних рядах. В процесі очищає бульби картоплі від налиплого землі, гички та інших сторонніх часток. Після очищення картопля потрапляє в бункер для подальшої вивантаження і транспортування.

В дію комбайн наводиться від заднього ВОМ трактора, до якого агрегируется. Добре підходить для використання з колісними (наприклад, МТЗ-80, МТЗ-82, ЮМЗ-6), а також гусеничними тракторами (наприклад, ДТ-75).

Технічні характеристики:

  • продуктивність – 0,43 га / год;
  • ширина захвату – 1,4 м;
  • швидкість при роботі – 4 км / год;
  • габарити – 7630 * 4750 * 2570.

Картоплезбиральний комбайн Е-686

Технічні характеристики:

  • продуктивність – га / год;
  • ширина захвату – 1,4 м;
  • місткість бункера – 1 тонна;
  • швидкість вивантаження – 20 тонн / год;
  • вага – 4650 кг;
  • габарити – 8600 * 6000 * 3660.

Картоплезбиральний комбайн Кабан

Не всім фермерам до душі заводські картоплезбиральні комбайни. Хтось знаходить їх недостатньо надійними і продуктивними, комусь не підходить ціна. Виготовити своїми руками картоплезбиральний міні-комбайн можна, створивши відповідні креслення. Такий агрегат буде мати можливості і характеристиками, які Ви самі задасте. Орієнтовна схема подібного комбайна виглядає так:

Картоплезбиральний комбайн Вolko

Технічні характеристики:

  • продуктивність – 2 га / год;
  • необхідна потужність – 40 л. с .;
  • ширина захвату – 0,75 м;
  • місткість бункера для каменів – 100 м. куб .;
  • вага – 1800 кг;
  • габарити – 5950 * 2420 * 2690.

Картоплезбиральний комбайн Анна Z-644

Технічні характеристики:

  • продуктивність – 0,2 га / год;
  • необхідна потужність – 50 л. с .;
  • ширина захвату – 0,75 м;
  • швидкість при роботі – до 8 км / год;
  • вага – 2500 кг;
  • габарити – 6200 * 2600 * 3100.

Картоплезбиральний комбайн КПК-3

Технічні характеристики:

  • продуктивність – 0,8 га / год;
  • ширина захвату – 2,1 м;
  • вага – 6000 кг;
  • габарити – 8000 * 5000 * 3300.

Відгуки власників про цій техніці в цілому позитивні. Всі відзначають його високу продуктивність, особливо на легких, піщаних грунтах. Серед недоліків – травматизм бульб картоплі при збиранні. Але цей мінус можна самостійно усунути шляхом доробок.

Картоплезбиральні комбайни, моделі – характеристики!

Картоплезбиральні комбайни – машини, призначені для прибирання бульб картоплі. На відміну від ручних картоплекопачів, які передували цим технічним засобам, вони позбавляють людину від фізичної праці шляхом повної автоматизації наступних процесів:

  • викопування земляної маси разом з коренеплодами;
  • очищення від грунтових домішок;
  • калібрування по розмірними параметрами;
  • вилучення битих, зіпсованих бульб і супутніх матеріалів;
  • акумуляції врожаю в бункері і його подальшої вивантаження в причіп трактора.

За рахунок особливої ​​технічного оснащення картоплезбиральні комбайни вирішують дану проблему комплексно і швидко. Зважаючи на актуальність даної теми та зростаючого інтересу до сільського господарства розглянемо особливості цих машин і деякі найбільш популярні моделі.

Різновиди картоплезбиральних комбайнів

Картофелекопательние комбайни за способом агрегації розрізняють на:

  • причіпні комбайни – пристрої, які з’єднуються з тракторами через вал відбору потужності;
  • навісні – менш продуктивне обладнання, яке найчастіше купують для міні-тракторів;
  • напівнавісних – пов’язані з комбайном однієї віссю;
  • самохідні – повноцінна агротехніка, яка пересувається самостійно за рахунок своєї силової установки і колісного або гусеничного ходу.

Причіпні модифікації картоплезбиральних комбайнів так само можна класифікувати за особливостями силового приводу на працюючі:

  • від Вома трактора;
  • від дизельної системи тягової машини.

Залежно від робочих механізмів:

  • картоплезбиральні комбайни з активним ножовим блоком – диски і ножі рухомо зчленовані з рамою шарнірами;
  • пасивного типу – елементи, які беруть участь в викопуванні бульб, і без листя.

В основу інший типології картопляних комбайнів покладені особливості будови сепаратора:

  • елеваторні;
  • грохотного;
  • барабанні;
  • комбінованого виду.

Все елеваторні картопляні комбайни за кількістю охоплених рядів бувають:

  • однорядними;
  • дворядними;
  • багаторядними.

Вітчизняні модифікації картоплезбиральних машин

Картоплезбиральний комбайн КПК-2

Агрегат напівнавісного типу, який через ВВП може з’єднуватися з будь-яким трактором з лінійки МТЗ, модифікаціями Т-70С і ДТ-75МХ.

особливості:

  • наявність оглядової платформи, щоб контролювати процес збору врожаю;
  • об’ємне сховище для картоплі – до 1,5 т;
  • висока продуктивність, яка становить майже 0,8 га на годину;
  • компактні розміри – 8 х 6 х 5 м.

При повній оснащенні цей комбайн важить 5,6 т.

Комбайн для збирання картоплі КПК-3

Як і попередня модель, представляє групу напівнавісних пристроїв. Внутрішній устрій цього дворядного агрегату представлено на кресленнях.

Картоплезбиральний комбайн: види

Картоплезбиральний комбайн застосовується досить часто в сільському господарстві Росії, дану агротехніку можна зустріти досить часто на полях. Справа в тому, що площі засіву картоплі величезні, тому для збору врожаю доцільно використовувати техніку. Варто сказати, що існує чимало моделей даної агротехніки, більш того, можна зібрати картоплезбиральний комбайн своїми руками. Однак якщо ви не є народним умільцем, тоді доцільніше придбати готову машину, ніж використовувати саморобний картоплезбиральний комбайн, найчастіше збирають картоплезбиральні комбайни моделі Кабан, користуючись кресленнями і технологічними схемами. Далі ми будемо розповідати про те, який принцип роботи картоплезбирального комбайна, а також, які моделі користуються попитом у фермерів.

Опис моделей картоплезбиральних комбайнів

Класифікація комбайнів

В першу чергу, варто сказати про те, що існує такі види картоплезбиральних комбайнів:

  • Навісні – корпус шириною близько 3 метрів, довжиною 4 метри, (Полісся 686, Японський ДеВульф, PYRA -1500 і 3000, Grimme se – 30, se – 50, se – 60, Колнаг Пума – 3 і дворядний 150). Навісні агрегати купують ті, хто володіє малими або середніми ділянками. Цей пристрій кріплять до трактора, точніше до його рамі. Яскравим прикладом такого пристрою можна назвати модель «Карлик». Їх назва говорить сама за себе, адже обробити з їх допомогою можна тільки невелику ділянку землі, до того ж сама машина невеликого розміру.
  • Причіпні – шириною близько 1,5 метра і довжиною близько 3 метрів, (bolko (Болко або вовк в залежності від перекладу) z643, avr 220 un, Скаут А10, Ешка 30 і 1-40, br 150, ub 60 або 60-05 ). Якщо у вас велика ділянка, тоді рекомендується працювати причіпними типом, так як він в змозі заощадити ваш час і гроші. Цей тип агротехніки вибирають ті, хто міряє площа висадки картоплі полями.

Незважаючи на наявну класифікацію, обидва типи машин працюють за аналогічним принципом, машини призначені для того, щоб полегшити працю зі збору врожаю, тобто викопування бульб.

Зазвичай все модерації агротехніки оснащені спеціальним пристроєм картоплезбирального комбайна, де вдається регулювати нахил занурення пристрою і, звичайно ж, глибину, ця характеристика особливо цінується аграріями.

Принцип роботи машини

Якщо описати технічний принцип роботи такої машини коротко, то за допомогою автоматизованої техніки під управлінням людини знімається верхній шар грунту на задану глибину, після чого земляна маса з картоплею відправляється в спеціальний сортувальний бункер.

Перебуваючи на стрічці транспортера, культура автоматично очищається від залишків грунту, а також від бадилля. Після цього етапу відбувається очищення від що залишився сміття, потім відбувається відсіювання за критерієм розміру, найменші бульби не проходять перевірку і збираються в окремий відсік.

Після цього етапу картопля направляється в бункер для розвантаження.

Відзначається, що при використанні агротехніки можна збільшити відсоток збору врожаю практично до 100%, навіть найпростіші моделі влаштовані таким чином, щоб втрати овоча були мінімальними.

На просторах Росії і Білорусії можна зустріти безліч моделей Агромашина, причому, це моделі російського виробництва і зарубіжного. Сьогодні ми поговоримо про 4 моделях, які заслуговують на вашу увагу і мають в своїй більшості тільки позитивні відгуки від фермерів.

комбайн Грімм

Даний самохідний агрегат був розроблений і виготовлений за кордоном, якщо точніше, то потужності заводу по виготовленню знаходяться в Дамм. Для довідки варто сказати, що це всесвітньо поширена продукція, на сьогоднішній момент технікою даного виробника користуються в 50 країнах світу.

В арсеналі виробника можна зустріти весь модельний ряд, починаючи від самих маленьких машин, закінчуючи промисловими агрегатами причіпного принципу. Також є можливість купити, як дворядну, так і однорядний картоплезбиральний комбайн.

Варто сказати, що картоплезбиральний комбайн Grimme легко відрізнити від всіх інших однорядних марок, так як є деякі особливості, що відрізняють дані машини Grimme від аналогів, про це і піде мова далі.

особливості комбайна

Комбаин відмінно працює при будь-якій погоді

Перше, про що варто сказати, ролики, підбирають бадилля, і комкодавітель розташовані перед очисною системою, що вирішує питання забруднення безліч деталей Grimme від неминучого забруднення, як це відбувається в більшості моделей, наприклад, картоплезбиральний комбайн dr 1500 або Grimme europa 02. Також важливою деталлю є те, що всі елементи для просіювання оснащені ременями, дана характеристика захищає картоплю від механічного пошкодження.

Що стосується транспортера, то в комбайнерноє машині Грімм їх два, причому перший транспортер має більшу площею (понад 5м2), другий трохи менше (1,5м2). При такій технології на виході після конвеєра ви отримуєте картопля в такому вигляді, в якому ми звикли бачити його на полицях магазину.

Важливо відзначити те, що робота всіх етапів машин Grimme оснащена ремінними передачами. Для зручності людини все управління технікою виробляють за допомогою зручних і зрозумілих датчиків і важелів, які розташовуються в кабіні трактора.

Не можна не сказати про гідросистемі, яка дозволяє управляти трактором м’яко і з мінімальним шумом. Накопичувальний бункер є дуже містким, так як в нього можна складувати близько 4 тонн картоплі, розвантаження максимального ваги відбувається за рекордний проміжок часу – близько 25 секунд.

Варто відзначити і те, що машини Грімм відмінно працюють при будь-яких кліматичних умовах.

Що стосується недоліків, то можна відзначити дорожнечу такого придбання, ціна покупки картопляного комбайна Grimme висока, така покупка доступна далеко не кожному фермеру. Також в РФ досить важко знайти запчастини на такі агрегати, також не можна не сказати про те, що їх вартість також буде чималою.

Комбайн Анна 750

Картоплезбиральна машина Анна 750 має невеликі розміри, за габаритами він нагадує самохідний картоплезбиральний комбайн Карлик 2200. Однак на відміну від останнього в агрегаті Анна використовується кріплення на кшталт причепа.

Варто сказати, що описувана агротехніка непогано справляється зі збиранням врожаю картоплі на російських полях, також чудово підходить для обслуговування невеликих площ.

З технічних характеристик варто відзначити наступні:

  • Машина була розроблена для трактора конкретної моделі – МТЗ – 82, робота з іншими машинами може бути ускладнена і вимагає додаткових доробок
  • Ножі терки розташовані таким чином, що відстань між ними дорівнює 75 см, то є достатньо широко і відповідає звичайній стандартної посадки культури
  • Кромка на ножах розташовується під нахилом, що дає можливість заглибитися більш глибоко в грунт
  • Очищаюча система розташовується безпосередньо на рамі коліс, влаштована за типом пневматичної системи, як в моделі Анна sv і ОКОФ 260

У порівнянні з попередньою моделлю, Анна не має такої місткості накопичувального бункера, описувана машина може вмістити тільки 1,5 тонни картоплі. Що стосується показників працездатності, то за одну годину картопляний комбайн обробляє близько 1,5 гектара землі.

Говорячи про недоліки, потрібно згадати про те, що за умови сильного забруднення поля, показники значно падають, за відгуками фермерів, не менше ніж у два рази, це стосується практично всіх картоплезбиральних комбайнів російського виробництва.

Опис комбайна ККУ – 2

Картоплезбиральний комбайн ККУ 2 розроблений спеціально для таких полів, де продуманий роздільний тип комбайнирования, механізм роботи нагадує картоплезбиральний комбайн КПК 2 01.

Даний агрегат встановлюється на такі трактори, як МТЗ – 82 і МТЗ – 80, також можлива установка картоплезбирального комбайна КПК 2 і КПК 2а і ККУ-2 на трактор ДТ – 75М, який знаходиться на гусеничному ходу.

Що стосується принципу роботи, то ККУ – 2 і ПКК – 3 не особливо відрізняється від роботи інших моделей. Потужність, необхідна для запуску комбайна для картоплі виходить шляхом взаємодії з редуктором, крім того, даний агрегат оснащений приводом з гидростатом.

На ККУ -2 є два транспортера, для більшої зручності в механізм додані відбійники з прогумованими бортами. За допомогою такої системи транспортера ви отримуєте можливість відправити картопля на елеватор, який і викине добірні бульби назовні.

Що стосується місткості моделі, то тут показники не найкращі, всього 650 кілограм. При цьому продуктивність обладнання також невисока – 0,4 гектара на годину.

ККУ – 2 можна назвати класичною моделлю картоплезбиральної машини, яка непогано показує себе в роботі на відносно невеликих ділянках і при задовільній чистоті полів.

Картоплезбиральні комбайни KRUKOWIAK PYRUS однорядні в работеКартофелеуборочний комбайн А10 (для збирання і сортування картоплі) картоплезбиральний комбайн 1Картофелеуборочние комбайни Палессе РТ25 і Палессе РТ23

Опис комбайна Карлик

Дана агротехніка широко використовується на території Росії, де і виробляється, характеризується не високою продуктивністю, проте в той же час є досить простим в управлінні, як відзначають фермери, це пояснюється технічними характеристиками.

Варто відзначити те, що пристрій комбайна передбачає оснащення машини гідравлічними приводами, які роблять хід машини більш легким.

Що стосується сумісності з тракторами, міні картоплезбиральний комбайн Карлик може працювати з тракторами 1, 2, 3 і 4 класів, які мають потужністю до 100 к.с.

Ємність бункера відносно не маленька, становить близько 800 кілограм. Дана сільськогосподарська техніка може опрацьовувати близько 0,6 гектар за один робочий день. Серед інших плюсів, варто наголосити на тому, що машина досить легко управляється, для управління потрібно всього один оператор, крім того, габарити техніки досить компактні.

Опис моделей картоплезбиральних комбайнів

Картоплезбиральний комбайн застосовується досить часто у сільському господарстві України, цю агротехніку можна зустріти досить часто на полях. Справа в тому, що площі засіву картоплі величезні, тому для збирання врожаю доцільно використовувати техніку. Варто сказати, що існує чимало моделей даної агротехніки, більше того, можна зібрати картоплезбиральний комбайн своїми руками. Однак якщо ви не є народним умільцем, тоді доцільніше придбати готову машину, ніж використовувати саморобний картоплезбиральний комбайн, найчастіше збирають картоплезбиральні комбайни моделі Кабан, користуючись кресленнями та технологічними схемами. Далі ми розповідатимемо про те, який принцип роботи картоплезбирального комбайна, а також, які моделі мають попит у фермерів.

Опис моделей картоплезбиральних комбайнів

Класифікація комбайнів

Насамперед, варто сказати про те, що існує такі види картоплезбиральних комбайнів:

  • Навісні – корпус шириною близько 3 метрів, довжиною 4 метри (Полісся 686, Японський Девульф, PYRA -1500 і 3000, Grimme se – 30, se – 50, se – 60, Колнаг Пума – 3 і дворядний 150). Начіпні агрегати купують ті, хто володіє малими або середніми ділянками. Цей пристрій кріплять до трактора, точніше до його рами. Яскравим прикладом такого пристрою можна назвати модель Карлик. Їхня назва говорить сама за себе, адже обробити з їх допомогою можна лише невелику ділянку землі, до того ж сама машина невеликого розміру.
  • Причіпні – шириною близько 1,5 метра і довжиною близько 3 метрів, (bolko (Болко або Вовко залежно від перекладу) z643, avr 220 un, Скаут А10, Ешка 30 і 1-40, br 150, ub 60 або 60-05 ). Якщо у вас велика ділянка, тоді рекомендується працювати причіпними типом, тому що вона може заощадити ваш час і гроші. Цей тип агротехніки обирають ті, хто вимірює площу висадки картоплі полями.

Незважаючи на існуючу класифікацію, обидва типи машин працюють за аналогічним принципом, машини призначені для того, щоб полегшити працю зі збирання врожаю, тобто викопування бульб. Зазвичай усі модерації агротехніки оснащені особливим пристроєм картоплезбирального комбайна, де вдається регулювати нахил занурення пристрою і, звичайно, глибину, ця характеристика особливо цінується аграріями.

Принцип роботи машини

Якщо описати технічний принцип роботи такої машини коротко, то за допомогою автоматизованої техніки під керуванням людини знімається верхній шар ґрунту на задану глибину, після чого земляна маса з картоплею вирушає у спеціальний сортувальний бункер. Перебуваючи на стрічці транспортера, культура автоматично очищається від залишків ґрунту, а також від бадилля. Після цього етапу відбувається очищення від сміття, що залишилося, потім відбувається відсіювання за критерієм розміру, найменші бульби не проходять перевірку і збираються в окремий відсік. Після цього етапу картопля направляється в бункер для розвантаження.

Зазначається, що при використанні агротехніки можна збільшити відсоток збирання врожаю практично до 100%, навіть найпростіші моделі влаштовані таким чином, щоб втрати овочів були мінімальними.

На просторах України та Білорусії можна зустріти безліч моделей агромашин, причому це моделі українського виробництва та зарубіжного. Сьогодні ми поговоримо про 4 моделі, які заслуговують на вашу увагу і мають у своїй більшості тільки позитивні відгуки від фермерів.

Комбайн Грімме

Даний самохідний агрегат був розроблений та виготовлений за кордоном, якщо точніше, то потужності заводу з виготовлення знаходяться у Даммі. Для довідки варто сказати, що це всесвітньо поширена продукція, на сьогоднішній момент технікою цього виробника користуються в 50 країнах світу. В арсеналі виробника можна зустріти весь модельний ряд, починаючи з найменших машин, закінчуючи промисловими агрегатами причіпного принципу. Також є можливість купити як дворядну, так і однорядний картоплезбиральний комбайн. Варто сказати, що картоплезбиральний комбайн Grimme легко відрізнити від решти однорядних марок, оскільки є деякі особливості, що відрізняють дані машини Grimme від аналогів, про це і йтиметься далі.

Особливості комбайна

Комбаїн відмінно працює за будь-якої погоди

Перше, про що варто сказати, ролики, що підбирають бадилля, і комодавець розташовані перед очисною системою, що вирішує питання забруднення безліч деталей Grimme від неминучого забруднення, як це відбувається в більшості моделей, наприклад, картоплезбиральний комбайн dr 1500 або Grimme europa 02. деталлю є те, що всі елементи для просіву оснащені ременями, дана характеристика захищає картоплю від механічного пошкодження.

Що стосується транспортера, то в комбайнерній машині Грімме їх два, причому перший транспортер має більшу площу (більше 5м2), другий трохи менше (1,5м2). За такої технології на виході після конвеєра ви отримуєте картопля в такому вигляді, в якому ми звикли бачити її на полицях магазину.

Робота всіх етапів машин Grimme оснащена ремінними передачами. Для зручності людини все керування технікою виробляють за допомогою зручних та зрозумілих датчиків та важелів, які розташовуються у кабіні трактора. Не можна не сказати про гідросистему, яка дозволяє керувати трактором м’яко та з мінімальним шумом. Накопичувальний бункер є дуже містким, так як у нього можна складувати близько 4 тонн картоплі, розвантаження максимальної ваги відбувається за рекордний проміжок часу – близько 25 секунд. Машини Грімме добре працюють за будь-яких кліматичних умов.

Що стосується недоліків, то можна відзначити дорожнечу такого придбання, ціна покупки картопляного комбайна Grimme висока, така покупка доступна далеко не кожному фермеру. Також в досить важко знайти запчастини на такі агрегати, також не можна не сказати про те, що їхня вартість також буде чималою.

Комбайн Ганна 750

Картоплезбиральна машина Анна 750 має невеликі розміри, за габаритами він нагадує самохідний картоплезбиральний комбайн Карлик 2200. Однак на відміну від останнього в агрегаті Анна використовується кріплення за типом причепа. Варто сказати, що описувана агротехніка непогано справляється зі збиранням врожаю картоплі на українських полях, також чудово підходить для обслуговування невеликих площ. З технічних характеристик слід зазначити такі:

  • Машина була розроблена для трактора конкретної моделі – МТЗ – 82, робота з іншими машинами може бути ускладнена та потребує додаткових доробок
  • Ножі терки розташовані таким чином, що відстань між ними дорівнює 75 см, тобто досить широка і відповідає звичайній стандартній посадці культури
  • Кромка на ножах розташовується під нахилом, що дає можливість заглибитись глибше в грунт.
  • Очищаюча система розташовується безпосередньо на рамі коліс, влаштована на кшталт пневматичної системи, як у моделі Анна sv і окоф 260

У порівнянні з попередньою моделлю, Анна не має такої місткості накопичувального бункера, машина, що описується, може вмістити лише 1,5 тонни картоплі. Щодо показників працездатності, то за одну годину картопляний комбайн обробляє близько 1,5 гектара землі.

Говорячи про недоліки, слід згадати про те, що за умови сильного забруднення поля, показники значно падають, за відгуками фермерів, не менш ніж удвічі, це стосується практично всіх картоплезбиральних комбайнів українського виробництва.

Опис комбайна ККУ – 2

Картоплезбиральний комбайн ККУ 2 розроблений спеціально для таких полів, де продуманий роздільний тип комбайнування, механізм роботи нагадує картоплезбиральний комбайн КПК 2 01. Даний агрегат встановлюється на такі трактори, як МТЗ – 82 та МТЗ – 80, також можливе встановлення картоплезбирального комбайна 2а та ККУ-2 на трактор ДП – 75М, який знаходиться на гусеничному ходу.

Щодо принципу роботи, то ККУ – 2 та ПКК – 3 не особливо відрізняється від роботи інших моделей. Потужність, необхідна для запуску комбайна для картоплі, виходить шляхом взаємодії з редуктором, крім того, даний агрегат оснащений приводом з гідростатом.

На ККУ -2 є два транспортери, для більшої зручності до механізму додані відбійники з прогумованими бортами. За допомогою такої системи транспортера ви отримуєте можливість відправити картоплю на елеватор, який викине добірні бульби назовні. Що стосується місткості моделі, то тут показники не найкращі, лише 650 кілограм. При цьому продуктивність обладнання також невисока – 0,4 га на годину. ККУ – 2 можна назвати класичною моделлю картоплезбиральної машини, яка непогано показує себе в роботі на відносно невеликих ділянках та задовільній чистоті полів.

Картоплезбиральні комбайни: види та особливості конструкцій

Минули часи, коли для збирання картоплі доводилося використовувати власні руки. Тепер все можна зробити набагато легше і швидше – для цього потрібні картоплезбиральні комбайни.

Призначення такої техніки – видалення картоплі з ґрунту, а також повне очищення бульб від землі, що прилипла до них. Коренеплід відправляється в спеціальний бункер, звідки його можна будь-якої секунди вивантажити в потрібне місце.

Технічні особливості

Комбайн для збирання картоплі працює за допомогою копача, який оснащений ножами, роликом, дисків, що обрізають, і додаткових елементів для видалення бадилля. Устаткування вміє розділяти цінний продукт від бур’янів, каміння та піску – для цього застосовується відсіювач. По суті, він є сортувальною гіркою простої, але ефективної конструкції. Техніку можна використовувати не тільки для збирання картоплі – вона також придатна для збирання цибулі, моркви та інших овочів.

Як працює така техніка

Принцип роботи простий. Переміщаючись по полю, техніка викопує коренеплоди з певної глибини і подають їх на компоненти, що просіюють. Звідти врожай попадає на стрічку. Тут видаляються бадилля, каміння та ґрунт. Після картопля проходить ще один етап сортування, під час якого забираються дрібні бульби та залишки сміття. Потім сортовані бульби переміщаються в бункер, положення дна якого можна регулювати. Чим вище встановлено дно, тим менші пошкодження отримуватиме картопля під час падіння.

Якими бувають картоплезбиральні комбайни

Існують моделі для різних видів ґрунтів (у тому числі для чорноземів). Середня продуктивність – 0,75 га/год (конкретний показник залежить від специфіки ґрунту).

За способом переміщення вони поділяються на 2 категорії.

  • Причіпні. Здатні переміщатися лише при з’єднанні з іншим видом транспорту (наприклад, трактором). Широко поширені в України та інших країнах СНД завдяки невисокій ціні та оптимальній якості роботи. Відрізняються невибагливістю. В якості рушійної сили можна використовувати найпростіші та найдешевші транспортні засоби (на зразок тракторів МТЗ-82). Потужність понад 100 л. с. зазвичай не потрібно. Ряд причіпних різновидів оснащується великим бункером, завдяки якому можна зберегти час на розвантаженні. У деяких моделях є пальчикова гірка, що допомагає підвищити якість урожаю.
  • Самохідні. Мобільний різновид, який не потребує додаткового транспорту для переміщення. Діє або повністю автономно, або у поєднанні з вантажним автомобілем, в який завантажується зібрана картопля. Самохідний картоплезбиральний комбайн рідко оснащується бункером, однак у таких моделях є власна силова установка. Можлива наявність кондиціонера та обігрівача.

Метод збирання

Також картоплезбиральні комбайни поділяються на 2 види за способом роботи з урожаєм.

  • Бункерні варіанти оснащуються ємностями для зберігання зібраних коренеплодів. Об’єм бункерів зазвичай становить від 2 до 7 тонн.
  • Елеваторна техніка вивантажує картоплю або інші продукти прямо на транспортний засіб. У цю категорію входять однорядні картоплезбиральні комбайни, а також моделі з 2, 3 та 4 рядами.

Однорядний картоплезбиральний комбайн простий та зручний у використанні. Він найкраще підходить для роботи на невеликих територіях. Об’єм бункера найчастіше не перевищує 10 т. Моделі з трьома та чотирма рядами демонструють найкращі результати при обробці великих площ.

Спосіб обробки

Техніка може обробляти ґрунт центральним та бічним підкопом. Найчастіше використовуються варіанти бокового підкопування. Їхня головна перевага – мінімальний травматичний вплив на бульби. Робочий елемент у таких комбайнів розміщується збоку від трактора, що забезпечує високу продуктивність та якісну обробку.

Який комбайн для збирання картоплі краще вибрати

У України її поширена продукція німецького бренду Grimme. Ця компанія в основному випускає причіпні моделі, призначені для роботи з тракторами потужністю 55 або 90 кВт. Максимальне навантаження пристрою сягає 2500 кг. Ряд варіантів поставляється разом із деталями для популярних на пострадянському просторі тракторів. Кожен картоплезбиральний комбайн Grimme відрізняється делікатним впливом на бульби, тому втрати на виході будуть мінімальними.

Найбільш популярні моделі SE 140 UB і SB, також 150-60 UB, SB і NB. Варіанти з маркуванням 140 оснащуються одним транспортером пальчикового або щіткового типу. 150-60 – кількома транспортерами (крім 150-60, у якому застосовується інспекційний стіл).

Устаткування українського виробництва

Хороший вибір – техніка вітчизняних виробників. Картоплезбиральний комбайн КПК – продукція підприємства «Резсільмаш». Компанія має понад 20 років досвіду виробництва такого обладнання. Його головні особливості – висока функціональність та комфортне розташування оператора. Також моделі вітчизняного виробництва виготовляються спеціально для роботи з українськими грунтами, так що ймовірність пошкодження мінімальна. Раніше в «Резсельмаш» випускали лише трирядні комбайни, але потім перейшли на виготовлення більш затребуваних дворядних агрегатів.

Як правило, вітчизняна техніка коштує дешевше. Однак конкретна ціна залежить від низки технічних параметрів: розмірів, продуктивності, типу обладнання, способу підкопу та багато іншого. При виборі потрібно орієнтуватися на особливості території, яку ви збираєтесь обробляти. Наприклад, для роботи з великими територіями підійде модель високої потужності, оснащена великою ємністю для збирання коренеплодів. Якщо ж робота на невеликій ділянці, правильним вибором стане міні картоплезбиральний комбайн. Він займає трохи місця, коштує дешевше, витрачає менше палива та вимагає лише мінімального догляду.

Поширені моделі техніки для збирання картоплі

У сільськогосподарській сфері найбільшу популярність користуються агрегати наступних моделей.

  • КПК-3. Призначення – робота з картоплею, яка посаджена міжряддями, на відстані до 70 см. Техніка призначена для роботи з ґрунтами із середнім та високим рівнем вологості. Не рекомендується використовувати цю модель, якщо на ділянці є велика кількість великих каменів (їх розмір не повинен перевищувати 50 мм. Комбайн сумісний із поширеними моделями тракторів МТЗ та ДП).
  • ККУ-2А. Найефективніше працює на легких та середньозв’язаних ґрунтах. Забирає картопля комбінованим або роздільним способом. Працює від заднього валу. Одночасно обробляє два ряди коренеплодів. Крім викопування та збирання картоплі, він також відокремлює його від бадилля, каміння, грудок землі та інших домішок. Автоматично завантажує бульби в транспорт. Забезпечує найкращий результат на найврожайніших ділянках.
  • Е-684. Може використовуватися на ґрунтах з великою кількістю каменів, середній розмір яких не перевищує 200 мм. Призначений для роботи на ґрунтах із середнім показником вологості. Справляється великою кількістю бадилля. Сумісний із тракторами 14 кН.
  • ПКК-2-01. Комбайн для збирання картоплі, який посаджений картоплепосадковими машинами. Збирає коренеплоди, очищає їх від бадилля та інших домішок, після чого відправляє врожай у бункер. Звідти може бути вивантажений в інший транспортний засіб.
  • Grimme SE 75 30. Здатний обробляти до 4 га на добу. Ефективність досягається за рахунок гідравлічної системи. Є 4 транспортери (можна налаштовувати швидкість кожного з них). Ця модель відрізняється зручністю використання – наприклад, оператор може активувати підрулювання коліс на розворотах, після чого вони автоматично встановлюються у вихідному положенні. Використовуються широкі шини, завдяки чому обладнання ефективно рухається грунтами з високим рівнем вологості. Застосовується багатоступенева система видалення домішок.
  • Grimme SE 75/85-55. Модель із підкопуючим агрегатом бокового типу. Однією з головних особливостей є просте управління всіма системами. Ця модель може оснащуватися системою спостереження з камерами та монітором. Обробка врожаю здійснюється двома транспортерами та пристосуваннями для сепарації. Для мінімізації пошкоджень на них встановлені захисні елементи. Висота розвантаження бункера – трохи більше 4 м-коду.

Користь картоплезбирального комбайна

Техніка такого роду застосовується у господарствах різного розміру – зокрема порівняно невеликих приватних. Вона суттєво економить сили та час. Однак перед тим як зробити вибір, потрібно вивчити параметри ґрунту – тільки так вдасться досягти максимальної ефективності. Зверніть увагу на вологість, врожайність та кількість каменів.

Огляд картоплезбиральних комбайнів

Комбайни для збирання картоплі вже не перший рік використовуються фермерами для швидкого та якісного збирання врожаю. Окрім швидкості, серед переваг цієї техніки високий відсоток збирання продукції, очищення бульб від землі.

Збирання картоплі комбайном фактично нічим не відрізняється від збирання зернових комбайном Джон Дір. Про принцип роботи та докладніші характеристики популярних моделей даної техніки ми розповімо Вам у цій статті.

Картоплезбиральний комбайн ККУ-2а

Даний агрегат в силу своїх можливостей використовується для збирання врожаю картоплі на легких та середніх по в’язкості ґрунтах. Збирання врожаю проводиться прямим чи роздільним комбайнуванням.

Працює одночасно по двох суміжних рядах. У процесі очищає бульби картоплі від налиплої землі, бадилля та інших сторонніх частинок. Після очищення картопля потрапляє в бункер для подальшого вивантаження та транспортування.

У дію комбайн наводиться від заднього ВОМ трактора, якого агрегується. Добре підходить для використання з колісними (наприклад МТЗ-80, МТЗ-82, ЮМЗ-6), а також гусеничними тракторами (наприклад, ДТ-75).

  • продуктивність – 0,43 га/година;
  • ширина захвату – 1,4 м;
  • швидкість під час роботи – 4 км/год;
  • габарити – 7630 * 4750 * 2570.

Картоплезбиральний комбайн Е-686

Як і більшість подібних агрегатів, використовується для збирання врожаю на ґрунтах не вище середнього ступеня складності, з вологістю не більше 24%. Також розрахований на роботу на територіях, не засмічених великим камінням та іншим сміттям. Дрібні сторонні частинки разом із брудом у процесі збирання врожаю відокремлюються. Щоб уникнути пошкоджень бульб, робочі елементи комбайна мають спеціальне еластичне покриття.

  • продуктивність – га/година;
  • ширина захвату – 1,4 м;
  • місткість бункера – 1 тонна;
  • швидкість вивантаження – 20 тонн/годину;
  • вага – 4650 кг;
  • габарити – 8600 * 6000 * 3660.

Картоплезбиральний комбайн Кабан

Не всім фермерам до вподоби заводські картоплезбиральні комбайни. Хтось знаходить їх недостатньо надійними та продуктивними, комусь не підходить ціна. Виготовити своїми руками картоплезбиральний міні-комбайн можна, створивши відповідні креслення. Такий агрегат буде мати можливості та характеристики, які Ви самі поставите. Зразкова схема такого комбайна виглядає так:

Пропонуємо Вам також ознайомитись з відео, на якому представлена ​​робота картоплезбирального комбайна кустарного виробництва:

Картоплезбиральний комбайн Вolko

Комбайни від польського виробника Agromet. Очищення картоплі проводиться за допомогою регульованого струсу. Камені та груди землі відокремлюються за допомогою спеціальних дисків, які збирають сторонні частинки в окремий місткий бункер. Бункер для картоплі має регульований гідравлічний конвеєр. Крім того, цей агрегат відрізняється своєю універсальністю. З його допомогою можна проводити збір таких культур, як морква, цибуля тощо.

  • продуктивність – 2 га/година;
  • необхідна потужність – 40 л. с.;
  • ширина захвату – 0,75 м;
  • місткість бункера для каміння – 100 м. куб.;
  • вага – 1800 кг;
  • габарити – 5950 * 2420 * 2690.

Картоплезбиральний комбайн Анна Z-644

Ще один не самохідний картоплезбиральний комбайн від польського виробника. Невибагливий до типів ґрунту. Від типу ґрунту залежить продуктивність. Обладнаний такими необхідними функціями, як регульована глибина підкопу за допомогою гідроциліндра, автоматичне видалення бадилля. Також має окремий бункер для комів землі та каміння, причіпний пристрій з регулюванням.

  • продуктивність – 0,2 га/година;
  • необхідна потужність – 50 л. с.;
  • ширина захвату – 0,75 м;
  • швидкість під час роботи – до 8 км/год;
  • вага – 2500 кг;
  • габарити – 6200 * 2600 * 3100.

Картоплезбиральний комбайн КПК-3

Комбайн КПК-3 «Рязанець» здатний збирати картоплю на ділянках з легкими та середніми типами ґрунту, які не сильно засмічені камінням та бур’янами. Працює від ВОМ через кардан, сполучається з колісними тракторами МТЗ-80, МТЗ-82, МТЗ-102 з гусеничними тракторами Т-70 і ДТ-75Н з ходоуменьшітелями.

  • продуктивність – 0,8 га/година;
  • ширина захвату – 2,1 м;
  • вага – 6000 кг;
  • габарити – 8000 * 5000 * 3300.

Відгуки власників про цю техніку загалом позитивні. Всі відзначають його високу продуктивність, особливо на легких, піщаних ґрунтах. Серед недоліків – травматизм бульб картоплі під час збирання. Але цей мінус можна самостійно усунути шляхом доробок.

Види комбайнів для збирання картоплі, огляд моделей та особливості їх застосування

Збирати картоплю на великих площах – трудомістке та довге заняття. Тому для збирання врожаю використовують спеціальну техніку.

Комбайни для збирання картоплі дозволяють швидко та ефективно викопувати бульби, а різновид моделей – підбирати потрібну машину.

Де може використовуватись така техніка?

Комбайни використовують на великих рівних ділянках, де врожайність із одного гектара не менше 10 тонн.

Найкраще комбайни виконують свою роботу на супіщаних, торф’яних та легкосуглинистих ґрунтах. Якщо ґрунт ущільнений, перед збиранням урожаю потрібно провести розпушування землі між рядами. Це полегшить роботу збиральних машин.

Щоб забрати врожай за допомогою техніки, його потрібно правильно посадити. Для цього бульби висаджують у грядки на відстані 25-30 см один від одного, між рядами має бути щонайменше 50-70 см.

Принцип роботи

Характерною особливістю жнив є наявність спеціального пристосування, яке призначене для викопування картоплі. Найчастіше кут нахилу та глибину занурення можна регулювати.

Цей пристрій знімає шар ґрунту разом із бульбами та пересипає його в бункер для очищення.

  1. На стрічці, що рухається, забирається земля і бадилля.
  2. Потім сортувальний механізм видаляє залишки сміття та, відсіваючи дрібні картоплини, підганяє овочі під один розмір.
  3. І вже після цього картопля потрапляє у розвантажувальний бункер.

Основними видами комбайнів для збирання картоплі є причіпні та самохідні машини. Назви говорять самі за себе.

Причіпні

Техніка значних розмірів, яку з’єднують із трактором за допомогою валу відбору потужності. Часто причіпні пристрої оснащені бункерами розвантаження, що дозволяє скоротити час на розвантаженні.

Самохідні

Різновид техніки, яка не потребує додаткового транспорту для переміщення. Комбайн пересувається колесами чи гусеницях. Збирання може проводитися спільно з вантажним транспортом, який вивантажується зібраний урожай.

Особливості міні-комбайнів

Міні-комбайн є відносно невеликим розміром навісний транспорт, який кріпиться до трактора. Такий вид техніки призначений для збирання врожаю на невеликих ділянках, тобто його можна використовувати кожному дачнику та городнику.

Транспорт має низьку продуктивність, але легкий у керуванні. У той час як комбайн великих розмірів створюється для роботи на великих полях, і керувати машиною може лише навчена людина. Останнім не вдасться викопати врожай на невеликій ділянці, збиральному транспорту буде просто «тісно».

Як вибрати картоплезбиральну машину?

Так як видів комбайнів для збирання картоплі чимало, потрібно вибирати техніку, ґрунтуючись на наступні параметри:

  1. Розмір ділянки, що обробляється.
  2. Об’єм бункера (двотонний, тритонний і т.д.).
  3. Конструкція (бункерний чи елеваторний тип).
  4. Спосіб кріплення (причіпний чи навісний).
  5. Число одночасно викопних рядів (однорядні, дворядні або чотирирядні збиральні комбайни).
  6. Спосіб підкопування ґрунту (машини з центральним або бічним підкопом).

Огляд моделей

Існує велика різноманітність моделей картоплезбиральних комбайнів. Вони можуть відрізнятися між собою типом кріплення, способами підкопування ґрунту та іншими наведеними вище опціями. Враховуючи всі характеристики, можна підібрати максимально ефективну техніку, яка дозволить якісно та дбайливо зібрати врожай.

Grimme

Комбайни німецького виробництва славляться своєю репутацією та високою якістю виконуваної роботи. Фірма випускає техніку бункерного та елеваторного типу, самохідні комбайни з різними типами підкопу та ін. Великий асортимент дозволяє підібрати картоплезбиральну техніку для різних типів ґрунту та розмірів ділянок.

DR-1500

Являє собою причіпну дворядну модель, яку за допомогою додаткових наважок можна перетворити на машину для збирання інших видів коренеплодів. Вага техніки 7,5 тонни, накопичувальний бункер має об’єм 4500 кг, славиться високою продуктивністю – 0,7 га за годину.

  • ефективний на будь-якому типі ґрунту;
  • дбайлива обробка бульб;
  • просте керування;
  • універсальна модель для збирання різних овочів.

Мінуси: найвища вартість.

SE 150-60 з бічним підкопом

Призначена для дворядного збирання на великих площах. Комбайн підходить для будь-якого типу ґрунту. Важить майже 9,5 тонни, вміщує 6 т зібраного врожаю, а продуктивність становить 0,8 га на годину.

  • самохідний транспорт;
  • наявність додаткових насадок для збирання цибулі, моркви, селери та інших культур;
  • додатково можна встановити механізм автоматичного налаштування на гребінь, щоб уникнути формування грудок на мокрій землі;
  • маневрена модель завдяки поворотній колісній базі;
  • наявність контейнера для каміння.

Мінуси: пристрій для викопування разом з механізмом вирівнювання нахилу може призвести до розгойдування транспорту.

Комбайн польського походження найбільше підходить для обробки невеликих ділянок. Вважається міні-комбайном із причіпним типом кріплення. Вага цієї машини становить 2,5 т, у бункер поміститься до 1500 кг зібраної картоплі, за годину можна обробити 0,2-0,5 га.

  • невисока вартість щодо інших моделей;
  • можна регулювати глибину копання;
  • наявність бункера для каміння та грудок;
  • є система видалення бадилля.

Мінуси: продуктивність залежить від вологості ґрунту.

Комбайн призначений для роботи комбінованим та роздільним способами. Техніка встановлюється на певні моделі трактора (МТЗ – 82), можна встановити і трактор з гусеничною ходою (ДП – 75М).

Збиральна машина масою 4500 кг має невисоку продуктивність – 0,4 га на годину, а ємність для бульб становить лише 650 кг.

  • якісна робота на будь-яких типах ґрунту;
  • відділення овочів від бадилля, землі, каміння та інших домішок.

Мінуси: найвища вартість.

Міні-комбайн Карлик

Комбайн підвісного типу має невисоку продуктивність, але простий в управлінні. За день роботи з нього можна обробити близько 0,6 га. Місткість бункера становить 800 кг.

  • просте керування;
  • плавна їзда;
  • компактні моделі.
  • невеликий обсяг бункера;
  • низька продуктивність.

Модель призначена для викопування картоплі, ряди якої знаходяться на відстані до 70 см. Напівнавісну техніку поєднують з такими моделями тракторів, як МТЗ та ДП.

За годину обробляється 0,5 га. Бункер містить до 1500 кг зібраного врожаю.

  • підходить для різних зон України;
  • місткий бункер.

Мінуси: низька продуктивність на засмічених ґрунтах.

Е 684

Комбайн добре справляється з ґрунтом із середньою вологістю, камінням до 200 мм та великою кількістю бадилля. Для роботи його поєднують із тракторами 14 кН. Є трирядним напівпричіпним апаратом масою 4200 кг. Продуктивність – 1 га на годину.

  • гарна продуктивність;
  • працює на засмічених ґрунтах;
  • трирядна модель.

Мінуси: найвища вартість.

“Кабан”

Невеликий комбайн важить лише 480 кг. Його особливістю є унікальна технологія очищення картопляних бульб від домішок. За годину можна обробити 0,2 га ділянки. Такий вид комбайна багато городників можуть спорудити самостійно, тому частково його відносять до саморобних картоплезбиральних машин.

  • можна зібрати самостійно;
  • спеціальний пристрій очищення.

Мінуси: низька продуктивність.

Максимально продуктивні моделі

Найбільш продуктивними комбайнами є такі моделі.

Є самохідним дворядним комбайном, який здатний обробляти неоднорідні ґрунти з наявністю каміння. У машині вбудований спеціальний пристрій для відсіювання цього каміння. Вага моделі майже 5 тонн, а швидкість обробки складає 3 га на годину.

AVR 220BК

Причіпна дворядна модель із бункером на 4000 л. Підходить для викопування рядів, що знаходяться на відстані 70-90 см. Продуктивність комбайна – понад 1,5 га на годину.

AVR Puma

Чотирирядний комбайн, який має максимально високу продуктивність. Самохідна модель оснащена бункером об’ємом 8000 л. Підходить для збирання різних овочів. За день на машині можна зібрати врожай із ділянки площею до 50 га.

Палесі РТ23

Є напівнавісним комбайном для дворядного прибирання. Об’єм бункера – 5000 л, а продуктивність за годину становить 1,5 га. За один сезон за допомогою цієї техніки можна забрати до 300 га. Підходить для збирання всіх видів коренеплодів.

Метод збирання картоплі

Комбайни для збирання картоплі ділять і за методами збирання врожаю. Вони бувають:

  1. Елеваторні – техніка, яка вивантажує зібраний урожай у супроводжуючий транспорт. Комбайни цього типу бувають однорядними, дво-, три- та чотирирядними.
  2. Бункерні комбайни мають свої бункери для зберігання зібраного врожаю. Об’єм ємності зазвичай становить 2-7 т.

Спосіб обробки

Збирати врожай за допомогою техніки можна центральним або бічним способом підкопу. Останній спосіб обробки найкращий, оскільки мінімально травмує врожай.

Картоплезбиральні комбайни – незамінна техніка для обробки врожаю на великих площах. На малих ділянках можна скористатися невеликими моделями. За допомогою них можна заощадити сили та час. Потрібно лише підібрати відповідну модель, враховуючи можливості машини, а також параметри ґрунту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Картоплезбиральні комбайни

Картоплезбиральні комбайни – машини, призначені для збирання бульб картоплі. На відміну від ручних картоплекопалок, які передували цим технічним засобам, вони позбавляють людину фізичної праці шляхом повної автоматизації наступних процесів:

  • викопування земляної маси разом із коренеплодами;
  • очищення від ґрунтових домішок;
  • калібрування за розмірними параметрами;
  • вилучення битих, зіпсованих бульб та супутніх матеріалів;
  • акумуляції врожаю в бункері та його подальшого вивантаження у причіп трактора.

За рахунок особливого технічного оснащення картоплезбиральні комбайни вирішують цю проблему комплексно та швидко. Зважаючи на актуальність даної теми та зростаючий інтерес до сільського господарства розглянемо особливості цих машин та деякі найбільш популярні моделі.

Різновиди картоплезбиральних комбайнів

Картоплекопальні комбайни за способом агрегації розрізняють на:

  • причіпні комбайни – пристрої, що з’єднуються з тракторами через вал відбору потужності;
  • навісні – менш продуктивне обладнання, яке найчастіше купують для мінітрактору;
  • напівнавісні – пов’язані з комбайном однією віссю;
  • самохідні – повноцінна агротехніка, яка пересувається самостійно за рахунок своєї силової установки та колісного чи гусеничного ходу.

Причіпні модифікації картоплезбиральних комбайнів також можна класифікувати за особливостями силового приводу на працюючі:

  • від ВОМ трактора;
  • від дизельної системи тягової машини

Залежно від робочих механізмів:

  • картоплезбиральні комбайни з активним ножовим блоком – диски та ножі рухомо зчленовані з рамою шарнірами;
  • пасивного типу – елементи, що у викопуванні бульб, нерухомі.

В основу іншої типології картопляних комбайнів покладено особливості будови сепаратора:

  • елеваторні;
  • гуркітні;
  • барабанні;
  • комбінованого вигляду.

Усі елеваторні картопляні комбайни за кількістю охоплених рядів бувають:

Вітчизняні модифікації картоплезбиральних машин

Картоплезбиральний комбайн КПК-2

Агрегат напівнавісного типу, який через ВОМ може з’єднуватись з будь-яким трактором з лінійки МТЗ, модифікаціями Т-70С та ДТ-75МХ.

  • наявність спостережної платформи, щоб контролювати процес збирання врожаю;
  • об’ємне сховище для картоплі – до 1,5 т;
  • висока продуктивність, що становить майже 0,8 га на годину;
  • компактні розміри – 8 х 6 х 5 м.

При повному оснащенні цей комбайн важить 5,6 т.

Комбайн для збирання картоплі КПК-3

У ньому виділяють такі конструктивні елементи:

  • 1 – копіювальна ковзанка;
  • 2 – пристосування, що викопують;
  • 3 – леміш;
  • 4,6, 11,13 – гвинти, що подають;
  • 5, 7 – елеваторний блок;
  • 8 – ботвовидальник;
  • 9 – притискна деталь;
  • 10 – транспортер;
  • 12 – ківш для переміщення;
  • 14 – допоміжна частина для відвантаження бульб;
  • 15 – ємність для накопичення врожаю;
  • 16-ходова;
  • 17 – розбивач грудок і куп землі;
  • 18 – зрівняльник бульб.
  • мала витрата дизеля – до 40 кг/га;
  • висока робоча та транспортна швидкість – до 6 та 25 км/год;
  • широкозахватна передня частина – 2,1 м;
  • оптимальна глибина копки, що настроюється, – 2250 мм;
  • хороші потужні дані, які дозволять забрати 0,48 га на годину.

Картопляний прибиральник ККУ-2

Комбайн ККУ-2 «Дружба» придатний для експлуатації на засмічених посівах. Забезпечує дворядний спосіб прибирання та виготовляється у двох варіантах – елеваторному та гуркітному.

  • агрегація з тяговими машинами з потужністю щонайменше 60 -100 к.с.;
  • оснащення ходоуменьшітелями, які підвищують якість збирання врожаю;
  • передаточний редуктор із додатковими муфтами.
  • Область захоплення – 1,4 м;
  • Ширина міжрядь – 60..140 см;
  • Приймальний резервуар – 700 кг;
  • Продуктивність – 0,43 га/год;
  • Маса – 4500 кг.

ККУ-2А

Є напівнавісною модифікацією з активними робочими органами.

  • 3-секційна посилена рама;
  • відразу 2 сепаруючих елеватора;
  • пневматичні колеса;
  • майданчик для інспекції із кількома робочими місцями;
  • зчеплення із заднім ВОМом трактора.

Майже повністю відповідає базовій моделі ККУ-2. Головне, на що варто звернути увагу, це місткість бункера, яка у пізній розробці становила 800 кг.

Закордонні модифікації

Картопляні комбайни від німецького виробника «Fortschritt»

E-668/7

Напівнавісний елеваторний комбайн, що добре справляється зі своїм завданням на легких і пухких ґрунтах. Здійснює 2-рядне збирання картоплі.

  • широкий спектр тракторів для агрегації – МТЗ-80/82, ДТ-54А, МТЗ-50/52 та ін;
  • привід до обертових механізмів через карданний вал;
  • велика ширина захвату – 1400 мм;
  • хороша продуктивність – 0,3…0,42 га/год;
  • ходозменшувачі для підвищення якості картоплезбиральних робіт.

Самохідний дворядний комбайн, розрахований на тривалу експлуатацію на неоднорідних ґрунтах з великою кількістю каменів.

  • малий рівень ушкоджень бульб;
  • регулятор висоти падіння убраної маси;
  • спеціальний пристрій для відсіювання каменів.
  • Швидкість обробки – 3 га/год;
  • Тяга двигуна – 80 к.с.;
  • Частина, що охоплюється – 150 см;
  • Вага – 4,8 т.

Німецькі картоплекомбайни «Grimme»

DR-1500

Причіпний дворядний комбайн, який з додатковими навішуваннями перетворюється на прибиральник для інших видів коренеплодів.

  • пневматичні гальма;
  • електромагнітне керування;
  • висока продуктивність – 0,7 га/год;
  • об’ємний накопичувач місткістю 4500 кг;
  • маса – 7,5 т.

SE 150-60

Картоплезбиральний агрегат з бічним підкопом. Виготовляє 2-рядне прибирання та ідеально підходить для великих виробничих площ.

  • відсутність обмежень за типом ґрунт;
  • права локалізація підкопувача;
  • інспекційний стіл на кілька робітників;
  • 2 транспортерні стрічки.
  • Вага – 9,35 т;
  • Місткість – 6 т;
  • Захоплення – 1,5 м;
  • Швидкість роботи – 0,8 га/год.

Малогабаритні картоплезбиральні машини

Однорядний комбайн “Анна” Z644

Причіпна машина, виготовлення якої відбувається у Польщі. Пристосована для будь-яких ґрунтів.

  • глибина копки, що настроюється;
  • вбудований ботвовидальник;
  • сортувальний стіл.
  • Міжряддя – 635..750 мм;
  • Бункер – 1,45 т;
  • Продуктивність – 0,2 га/год;
  • Необхідна потужність двигуна – 50 л.с.;
  • Маса – 2,5 т.

Картоплекомбайн КСК-1 «Кабан»

Невеликий картоплезбиральник, який відрізняється унікальною технологією очищення бульб від домішок. На відміну від інших малогабаритних варіантів створює менші втрати врожаю.

  • достатня продуктивність – 0,2 га за годину;
  • маневреність – агрегат транспортується зі швидкістю 16 км/год;
  • лемішно-дисковий викопник;
  • невелика вага – 480 кг.

Широкого поширення набули саморобні модифікації цього комбайни, які виготовляються своїми руками.

Картоплезбиральний комбайн

Картоплезбиральний комбайн це найнеобхідніша техніка при збиранні врожаю. Оскільки картопля є однією з найпопулярніших сільськогосподарських культур, процес збирання врожаю важко уявити без використання спеціальної техніки. Застосування механізованих способів збирання овочів істотно полегшує життя пересічних фермерів, дозволяючи економити тимчасові та трудові витрати. Така техніка широко використовується великих сільськогосподарських підприємствах. І якщо найпопулярнішим є застосування зернозбиральних комбайнів, поява картоплезбиральної техніки, а також, наприклад, комбайнів для ягід, означає механізування значної частини сільськогосподарських робіт.

Характеристики картоплезбирального комбайна

Картоплезбиральний комбайн є спеціальною машиною для викопування картопляних бульб. Одночасно відбувається їх відокремлення від бадилля, землі та різного роду рослинної сміття та переміщення очищених овочів у спеціальний бункер. З комбайна врожай вивантажується у будь-який транспортний засіб. Відсутність пошкоджень картоплі, зібраної комбайном, пов’язана з тим, що бульби стикаються виключно з гумовими елементами.

Основні характеристики, на які необхідно звертати увагу при виборі картоплезбирального комбайна, це наявність двигуна (не у всіх моделях), ступінь продуктивності, етапи виконання процесу збирання врожаю, конструкція основного сепаруючого органу, спосіб збирання бульб та їх завантаження в транспортний засіб, клас жорсткості органу призначений для видалення твердого грунту та інших домішок.

Моделі картоплезбиральної техніки розрізняються за конструкцією, типами кріплення, способом обробки ґрунту та ін. Залежно від способу кріплення виділяють причіпний, напівнавісний, навісний та самохідний комбайни. Причіпний комбайн кріпиться до основного транспортного засобу, переважно до трактора, і не завжди обладнаний власним двигуном. У тих випадках, коли двигун не передбачено, функціонування робочих органів комбайна відбувається за рахунок тракторного валу.

Влаштування картоплезбиральних комбайнів

Напівнавісні комбайни бувають трьох видів. Моделі, обладнані діяльними лемешами, борознять землю, перекопуючи картопляні бульби. Моделі з бездіяльними лемешами створюють рівну борону, тому є ймовірність того, що не всі бульби будуть викопані. Моделі з ходовими коліщатками експлуатуються у заболоченій місцевості. Одним із найпопулярніших є картоплезбиральні комбайни марки Grimme.

Навісна модель картоплезбирального комбайна встановлюється однією стороною на раму просапного колісного трактора, а іншою спирається на колеса-ролики. Розташовані спереду ножі (лемеші), що постійно рухаються в робочому стані, входять в шар землі на глибину 15-20 см. В результаті руху трактора і безперебійної роботи ножів відбувається захоплення коренеплодів та їх подальша подача на транспортер. Оскільки конструкція транспортера складається з тонких металевих лозин, земляні грудки від вібрації провалюються в зазори, а бульби відокремлюються від бадилля.

Різні способи обробітку ґрунту припускають поділ картоплезбиральних комбайнів на гуркітні та елеваторні. За кількістю оброблюваних рядів машини діляться на одно-, дво- та чотирирядні. Залежно від способу вивантаження врожаю комбайни бувають бункерними та елеваторними. Виробники універсальних комбайнів, крім картоплі, надають можливість збирати врожай моркви, буряків та цибулі.

Вибір конкретної моделі цієї багатофункціональної техніки залежить, в першу чергу, від обсягу передбачуваних сільськогосподарських робіт і від типу місцевості, що обробляється. У будь-якому випадку, використання спеціальних картоплезбиральних комбайнів у рази підвищує швидкість збирання врожаю, робить цей процес раціональним, економічним і нескладним і виправдовує вкладені в їх покупку кошти.

Картоплезбиральні комбайни

3. Основна частина 4

5. Список використаних джерел 11

Доповідь: 11 аркушів, 4 малюнки.

Ключові слова: напівпричіпний картоплезбиральний комбайн, комбайн картоплезбиральний причіпний, .

Метою даної доповіді є огляд та аналіз сучасних картоплезбиральних комбайнів, їх недоліків та переваг.

Картоплезбиральний комбайн, машина для викопування картоплі, відділення бульб від бадилля та ґрунту та збору бульб у бункер чи транспортні засоби. Перед проходом картоплезбиральної техніки з поля необхідно прибрати бадилля, тобто верхні частини рослин. Для цього застосовується окремий (причіпний) агрегат шириною захвату 2-3 метри, де швидко обертається (від ВОМ) закритий кожухом барабан, набраний з радіальних поперечних обертань пластин, зрізає, подрібнює і розкидає бадилля практично до рівня ґрунту.

Напівпричіпний картоплезбиральний комбайн ПКК-2-05

Напівпричіпний картоплезбиральний комбайн ПКК-2-05 «ПАЛЕСІ PT25» з бункером та перебірним столом призначений для збирання картоплі на легких та середніх ґрунтах у зонах обробітку картоплі з помірним кліматом, крім гірських, з граничним ухилом полів не більше.

Комбайн Палесі PT25 оснащений перебірним столом з майданчиками для роботи обслуговуючого персоналу (4 чол.). Комбайн працює на міжряддях 70–75 та 90 см. та агрегатується з колісними тракторами тягового класу 1,4 (МТЗ-80/82).

Малюнок 1. Напівпричіпний картоплезбиральний комбайн ПКК-2-05 «ПАЛЕСІ PT25»

Бережне збирання врожаю, ефективну сепарацію та високу продуктивність комбайна забезпечують:

– активний коливач з можливістю зміни частоти та амплітуди коливань, продавлювач пласта з можливістю регулювання зусилля притискання та очищуючий валець прутків першого сепаруючого транспортера покращують сепарацію та умови експлуатації комбайна на зв’язаних ґрунтах;

– балка лемешів з можливістю регулювання кута установки лемешів;

– опорні котки фіксують глибину підкопування, що регулюється гвинтами;

– другий сепаруючий транспортер має повністю гумові планки, що дозволяє акуратно, без пошкоджень транспортувати картоплю комбайном;

– впритул над другим сепаруючим транспортером рухається транспортер, який видаляє велике бадилля від потоку врожаю і залишає його в полі;

– дві гірки для відділення дрібних домішок верхнього та нижнього ярусу з регулюванням кута нахилу;

– сортувальний транспортер з безступінчастим гідравлічним регулюванням швидкості;

– Висока продуктивність комбайна ПАЛЕССЕ PT25 робить його затребуваним у господарствах з розвиненим картоплярством.

Рисунок 2. Основні конструктивні особливості комбайна ПКК-2-05 «ПАЛЕСІ PT25» для покращення сепарації в умовах експлуатації комбайна на зв’язаних ґрунтах.

Кількість рядків, що одночасно прибираються ,шт 2

Продуктивність за 1 годину основного часу, га/год:

– На міжряддях 70 0,84

– На міжряддях 75 0,9

– На міжряддях 90 1,0

Ширина міжрядь, см 70-75,9

Глибина підкопування щодо вершини

гребеня, не більше, см 25

Місткість бункера, кг 2500

Маса конструкційна комбайна, не більше, кг 6800

Робоча швидкість руху, км/год 2-6

Висота вивантаження, не більше, мм 2800

Габаритні розміри у транспортному положенні, мм 10000х4000х4000

Коливач 1-ого транспортера, що сепарує, активний

Кут установки лемешів регульований

Для підвищення надійності експлуатації техніки у комбайні застосовані комплектуючі високого технічного рівня провідних світових виробників. Стабільну роботу машини забезпечують підйомний ковшовий транспортер і відокремлювальні транспортери (похилі гірки) виробництва фірми WEIMAR (Німеччина), ремені та замки транспортерів, що сепарують виробництва фірми ARTEMIS (Німеччина), а також гідроапаратура європейського виробництва, що підвищує надійність машини і збільшує ресурс.[1. ]

Комбайн картоплезбиральний причіпний, універсальний серії ККПУ 2-170

Картоплезбиральний комбайн МВЗ Техно – це сучасна машина з покращеною системою сепарації, виготовлена ​​за ліцензією всесвітньо відомого бельгійського виробника Dewulf (APHGroup, Голландія). Комбайн має велику площу, що просіює, обладнаний кільцевим елеватором і містким бункером до 5100 кг.

Малюнок 3. Комбайн картоплезбиральний причіпний, універсальний серії ККПУ 2-170

Комбайн забезпечує максимальний ступінь очищення від бадилля і землі завдяки наявності двох очисних гірок, трьох елеваторів, що просівають, і двох конвеєрних пальчикових стрічок.

При своїй значній величині і великій місткості картоплезбиральний комбайн має високу маневреність: оснащений системою точного копіювання руху трактора, чотиришвидкісною коробкою передач. Використання при збиранні картоплі комбайна МВЗ Техно дозволяє збирати врожай у найкоротші терміни, підвищити якість збору картоплі до 100% (без втрат), з найменшими витратами трудових та матеріальних ресурсів. Середня добова продуктивність комбайна – 5-6 гектарів, сезонна -100 гектарів картоплі.

Переваги комбайну МВЗ Техно:

· Більш ефективний процес очищення та сортування;

· для видалення ґрунту комбайн ККПУ 2-170 оснащений трьома елеваторами, що просівають, і двома їжовими очисними гірками.

· Відділення бадилля забезпечується за рахунок двох гумових ботвоудалительних валиків і двох їжакових очисних гірок, завдяки яким забезпечується додаткове очищення

· при використанні додаткових пристроїв комбайни можуть бути використані для збирання моркви, столових буряків, цибулі тощо

Основні відмінності від конкурентів:

· Найбільша площа просіювання 9,6 м ²

· дві їжакові гірки (чудове очищення від землі та рослинних залишків)

· Дворядний комбайн агрегатується з МТЗ 82, 952 або 1221

· Високий ступінь стійкості при роботі на нерівній поверхні

· 4 швидкості руху транспортерів, що просіюють

· Система поворотних коліс з індикатором кута положення на блоці управління

· Автоматична система горизонтального положення машини

· Комплект для цибулі: лижі та гідравлічні клапани на приймальному бункері

· Система відділення грудок та каміння на сортувальному столі з двома каналами для каміння

· стоп шок у бункері по всій ширині сортувального столу

· морквяна приставка: 2×4 підкопують пальці прикріплюються до тримача лемеша, регулюється ширина між дисками та одне колесо глибини перед приймальним каналом.

· Пристосування для збирання червоного буряка. [2.]

Л-601 Картоплезбиральний комбайн 1-рядний

Призначений для механізованого збирання на легких та середніх ґрунтах, засмічених камінням до 28 т/га. Високоефективна система відділення бадилля, грудок і каміння завдяки вдосконаленим елеваторам і шиповим полотнам дозволяє проводити збирання врожаю в несприятливих погодних умовах з мінімальним пошкодженням бульб.[3.]

Малюнок 4. Л-601 Картоплезбиральний комбайн 1-рядний

Продуктивність, га/година: 0,25

Глибина підкопування, мм 220

Місткість бункера для картоплі, кг 800

Місткість бункера для каміння, кг 120

Ширина міжрядь, мм 600-750

Робоча швидкість, км/година 6

Агрегатується із тракторами, кН 13-15

Габаритні розміри, мм:

Маса, кг, трохи більше 2150[3.]

При огляді даних картоплезбиральних комбайнів, було виявлено, що використання цих машин значно підвищується продуктивність при збиранні картоплі за рахунок повної механізації процесу, тобто. відсутність людської робочої сили.

Недоліками цих машин є підвищена ушкоджуваність картоплі при русі транспортерами, а також великі втрати в порівнянні з різними копателями

Про автора

admin administrator