Що дарують на весілля в Англії

Авторadmin

Що дарують на весілля в Англії

Зміст:

Як це в Британії: чи нагодують вас на англійському весіллі

“Мені наказали вдягти капці, бо замерзнуть ноги”. В кімнаті +25 градусів. Британський наречений Марк стікає потом за родинним новорічним столом у Черкасах. В його тарілці опинився холодець (схожий на собачі консерви), а в бокал із шампанським долили вина (я ж натякав, що не люблю червоне).

Марк в Україні не вперше і звик до прямолінійності, з якою моя – а незабаром і його – українська родина стирає всі особисті кордони. Чого тільки варта фраза “Як чудово тобі брекети вирівняли зуби!” або щире “дякую” від батьків, коли ми оголосили про заручини.

Цього разу тема розмови – майбутнє весілля, а точніше два. Ми вирішили одружитися в Шотландії, а відгуляти – в Україні. І мама дуже непокоїться, що частуватимуть гостей по розкладених на тарілках меню, а столи не будуть ломитися від наїдків. “Це не весілля, а комплексний обід якийсь. Люди голодні залишаться.”

Серед інших недоліків – той факт, що гості приїдуть на свято своїм коштом, і мають також забезпечити своє проживання. Батьки готують підступний план сплатити готель для всіх наших родичів. Сперечатися стає дедалі складніше.

Святвечір у Британії. Голова родини 90-річний дідусь запросив сім’ю до Озерного Краю в дорогий готель. І тут всім теж кортить дізнатися про весілля.

“То які в Україні є національні страви для веганів?” Швидко згадую деруни та вареники (без сметани!). Бідкаюся, що дядькові Марка, який не вживає алкоголю – доведеться несолодко. І переймаюся тим, щоб тато нареченого, з алергією на рибу, раптом не отруївся.

Абсолютно чесно попереджаю, що готель в Україні – це відремонтований радянський санаторій. Зовсім не схожий на той, в якому ми зараз.

І намагаюся попередити про всі особливості спілкування з українськими таксистами. А так все гаразд, місце для свята британській родині сподобалося. Як додаткову розвагу гості вже бронюють тури в Чорнобиль.

Без фати, короваю, конвертів і “гірко”

Автор фото, Готель-ресторан Пуща Лісова

В Україні великий вибір локацій для проведення весілля

Можливо, тому, що нам обом 35, в громадянському партнерстві, скріпленому спільною іпотекою, ми п’ять років, і самостійно організовуємо своє “доросле” весілля – відмовляємося від багатьох традицій.

Марк першим зі своєї родини не бере шлюб у церкві. Я першою не вдягаю фату. Ніяких викупів нареченої, короваїв, рушників, “горіла сосна палала” і ляльок на капоті машини. Машини теж не буде, натомість ми пробудемо на свято. ой, це ж секрет.

Жодних конвертів – ми відкрили електронний рахунок, де можна за бажанням анонімно подарувати гроші. Навіть запрошення у нас електронні, у вигляді сайту. І є власний хештег #marksana.

Я проситиму гостей не кричати “гірко”, тамади теж не буде, а роль ведучого виконають друзі. Ба більше – Марк запросив дружбою. дівчину! Не знаю, як повідомити про це своїм батькам.

Західний вплив на правила проведення свят в Україні очевидний. Те, що такі сучасні весілля – не дивина, підтверджує і моя розпорядниця. В українських івент-агентствах стає дедалі більше замовлень на інтернаціональні церемонії.

Є навіть контори, що спеціалізуються на організації чогось незвичного на кшталт одруження в ангарі з літаками чи в теплиці. Ми гуляємо посеред лісу. Я буду схожою на мавку (сукню, звісно, купувала в Україні), а Марк буде без краватки.

Заради справедливості додам, що реєструвати стосунки ми будемо у шотландському замку. Там “тьотя із РАГСу” (англійською registrar) змусить нас сказати щось на кшталт “я не бачу легальних перепон не взяти шлюб із містером…”

Про пакет документів, який треба зібрати для реєстрації стосунків, промовчу. Я для британської візи стільки не збирала. Дуже романтично.

Тут вам не там

Автор фото, Barcaldine Castle

Замок-готель в Шотландії, де Марк та Оксана одружуватимуться

Серед британських традицій, яких немає в Україні – мені в пригоді стали запрошення з обов’язковою відповіддю – буду чи ні. Répondez s’il vous plaît французькою або ж RSVP. Дуже зручно рахувати кількість гостей і вирішувати, хто де сяде.

Ще тут майже немає спонтанних весіль, коли запрошують за кілька місяців. Зазвичай підготовка починається щонайменше за рік-півтора. Адже популярні місця для проведення свята (і це вам не ресторани, а старовинні палаци, маєтки чи розкішні садки або спеціально облаштовані амбари у мальовничих селах) заброньовані на роки вперед.

А як же чинити, коли наречена при надії? – спитають наші консервативні мами. Народити, відпочити, а тоді вже святкувати – скажуть на це жителі Сполученого Королівства. В XXI столітті ніхто такої поведінки не засуджує, а весілля молодих батьків виходять ще чуттєвішими і романтичнішими.

Також в Британії фактично діє заборона на тости за кожним випитим бокалом. Натомість виголошують довгі, заздалегідь підготовлені промови із жартами та історіями з дитинства.

Це зазвичай роблять найближчі родичі та друзі, яких обрали наречені. Значно знижує ризики того, що після чарки-другої якийсь троюрідний дядечко попросить мікрофон і раптом почне розповідати щось на кшталт “у шлюбі жінка має слухатися чоловіка”.

Для українців справжнім шоком може стати те, що за напої на британській вечірці доведеться платити. Добре, якщо вам запропонують бокал чогось на початку вечора. Але приготуйте гаманець, бо у барі заведено купувати алкоголь за свої кревні.

Поїти всіх власним коштом – не по кишені навіть дуже заможним британцям. І так, на кількох британських весіллях, де довелося побувати – я справді була голодною. Згадую, як дехто із гостей фотографував порожні столи. (Невже мама може мати рацію?) Лайфхак – краще зранку добре попоїсти.

Дарують так само як і у нас найчастіше – гроші. Якщо ж пара вирішує, що для неї краще подарунки – складають список, з якого гості обирають собі те, що хочуть подарувати.

В середньому від двох запрошених людей очікують чогось вартістю у 130 доларів, не більше. Добре для гостей, але не для молодих. Поняття “відбити” весілля подарованим взагалі відсутнє.

Дебет-кредит

І коли вже заговорили про гроші, то наше рішення влаштовувати велику вечірку в Україні продиктоване суто фінансовими можливостями.

Так, за попереднім планом, святкування на 70 людей під Києвом обійдеться не набагато дорожче, ніж скромна сімейна церемонія для десяти родичів у Шотландії.

Британія п’ята найдорожча у світі країна для весіль. За статистикою, британські пари витрачають на свято в середньому 43 тисячі доларів.

Наш бюджет суттєво нижчий. І, звісно, доїхати в Україну британцям без віз набагато легше, ніж навпаки.

Саме через ці причини британці часто влаштовують destination wedding. Запрошують гостей на острови у Греції чи на іспанське узбережжя, де все набагато дешевше. І погода краща.

Адже на Туманному Альбіоні доводиться чимось жертвувати, щоб дебет із кредитом збігся. Я особисто не витрачатиму грошей на візажиста і перукаря (пощастило, що коротке волосся). Букет також збиратиму сама – порада від подруг-українок, які вже виходили тут заміж.

Як і всюди у світі, в цій країні актуальним залишається заїжджене кліше про те, що головне – почуття.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber

Англійська весілля: традиції і сучасність

У кожного народу, безумовно, є свої особливі весільні традиції та обряди. Взяти, наприклад, рукостискання: для нас це ознака доброзичливості і вітання, а ось для працьовитих японців це означає повну протилежність. Точно так само і з весіллями. В одних країнах, наприклад, прийнято кидати підв’язку неодруженим друзям, а ось в старій добрій Англії цього робити ніяк не можна.

Всім нам, звичайно ж, відомо, що англійці дуже люблять і шанують свої традиції. Якісь із них дійшли до нашого часу з багатовіковим стажем в запасі, якісь були придумані недавно. Але головне, всі вони шануються з особливою любов’ю і ніжністю. А сама англійська весілля просякнута таємничої романтикою.

Весільна сукня

Сьогодні сайт www.articlewedding.com вирішив відкрити завісу над таємничими традиціями англійської весілля, і почнемо ми, мабуть, з весільного вбрання нареченої. Весільна сукня англійські дівчата вибирають найчастіше білого або пастельного кольорів. Вважається, що в наряді нареченої має бути обов’язково щось нове і щось старе, щось узяте в борг у жінки, яка вже давно щаслива в шлюбі і, звичайно ж, щось блакитного кольору, як правило, це підв’язка . І не варто забувати про монеті в туфлях.

Саме блакитний колір є символом любові і надії. Відповідно, і всі прикраси на весіллі повинні бути саме цього відтінку. Що ще чимало важливо, сучасні англійки ввели нову традицію – шити з вінчального плаття одяг для хрещення свою першу дитину. Досить таки миле нововведення у них вийшло.

Подружки нареченої і друзі нареченого

Яке ж весілля без друзів нареченого і, звичайно ж, подружок нареченої? Як і в нашій країні, їх роль важлива і особлива. Як правило, сукні для подружок нареченої вибираються одного кольору і шиються на замовлення. Оплачує це в свою чергу мама нареченої. Вважається, що подружок нареченої має бути шість і обов’язково вибирається найголовніша з них, яка буде нести букет і завжди перебувати поруч із самою нареченою. А також в її обов’язки входить – прикрашати будинок і дорогу до місця вінчання, в той час як самій нареченій це заборонено, щоб її майбутнє сімейне життя було щасливим.

А ось свідок на весіллі був всього один, і його завданням було договорити зі священиком про весільну церемонію і піднести кільця.

Весільна церемонія

За традицією, дорога до церкви супроводжувалася піснями і стріляниною з рушниці, щоб відлякати нечисту силу. Під час церемонії попереду молодят йшла маленька дівчинка і розкидала пелюстки квітів. Це було символом щасливого і радісного сімейного життя для молодят.

Увійшовши до церкви, майбутнє подружжя повинні були перестрибнути через лавку, тим самим як би показуючи, що вони готові пройти будь-які випробування заради своєї любові. Саме в цей момент наречена нібито втрачала свою підв’язку, а неодружені друзі підхоплювали її і носили навколо церкви. Ще пару століть назад, молодят на виході з церкви обсипали крихтами пирога. А вже сьогодні на голову цих щасливців сиплеться особливе конфетті у формі сердець, маленьких підков і квітів.

Що стосується сучасності, то все ми вже знаємо про звичаї англійської весілля 21 століття з фільмів. Наречений чекає свою наречену у вівтаря, а сама наречена, супроводжувана своїм батьком, йде до нього під красиву і романтичну мелодію. І, що не менш важливо, мелодія повинна бути виконана наживо. Мабуть, це єдина зміна в традиціях англійської весілля.

Слід також згадати про таку традицію, як кидання черевика. Цей предмет є символом успіху і щастя. За традицією, друг нареченого кидає з машини черевик, а подружки нареченої повинні його підхопити. Тієї, якої посміхнеться удача або ж вона буде спритнішим за інших, незабаром і вийде першою заміж.

Весільний торт

Важливу роль в традиційної англійської весіллі грає і весільний торт. Як правило, їх два: білий торт нареченої і темніший торт нареченого. Різати торт повинна саме наречена, а самий останній шматочок дістається якомусь нежонатому одному нареченого.

Прикінцеві нотки весільного торжества

Після веселого весільного застілля, молодята відправляються в романтичну подорож. До їх машині кріпиться черевик, який і є символом удачі в сімейному житті. До речі, що стосується подарунків: відкривають їх уже після того, як повернутися з медового місяця. Ось такі от вони дивні і дуже романтичні ці англійці.

У нас вийшов невеликий екскурс в таємний світ весільних традицій старої доброї Англії. І сайт www.articlewedding.com сподівається, що дані обряди зможуть послужити хорошим прикладом для вашої майбутньої церемонії. Адже весілля в англійському стилі – це своєрідний маленький світ, наповнений романтикою і самими ніжними, найкрасивішими почуттями.

Схожі статті

Весільні традиції Великобританії: весілля по-англійськи

Британські або, якщо бути точнішими, англійські весільні традиції, про які йде мова в цьому матеріалі, вкотре доводять: британці – народ манірний, багато в чому консервативний, який поважає звичаї. Чи то одруження принца, чи простого громадянина, традиції на весіллі шанують всі англійці. Наша стаття дозволить вам скласти враження про сучасне одруження в Англії і надихне для проведення свята в англійському стилі!

Дівич-вечір по-англійськи: “hens party” або “куряча вечірка”

На противагу складному американському “Bachelorette party”, що означає “вечірка незаміжніх”, у Великобританії існує свій дівич-вечір – куряча вечірка. Зазвичай організовує свято нареченій найкраща подруга або сестра. Дівчата вбираються, наїдаються і розважаються від душі! Згідно з традицією англійців, збиратися вдома не прийнято. Набагато частіше влаштовують незабутній вікенд з поїздкою в гори, день релаксу в SPA і т.п. Прощальна вечірка з дівоцтвом повинна проходити шумно і незабутньо!

Традиції англійців: весільний сніданок

На превеликий подив, мова піде не про якийсь особливий звичай на весілля, а безпосередньо про основне свято. У Великобританії банкет з приводу одруження дійсно називають не інакше як “wedding breakfast”. Зазвичай, весілля в Англії починається опівдні, а банкет стартує після офіційних церемоній. Найпопулярніше пояснення того, що застілля з їжею і напоями називають саме “весільний сніданок” таке: там прийнято, що наречені від ранку до церемонії нічого не їдять, тому логічно, що перший прийом їжі – він же банкет – називають сніданком, нехай і досить пізнім.

Весільна сукня в англійському стилі

Звісно, справжні британки так не називають свої сукні, але в усьому світі склалися уявлення про особливий весільний стиль, характерний для наречених цієї країни. Кращим відображенням правильного образу служать плаття обраниць принців: Кейт Міддлтон або Меган Маркл. Наречені у Великобританії не підкреслюють сукнею свою сексуальність, не носять занадто глибоке декольте і, звичайно, не одягають короткі весільні сукні. Весільна сукня в англійському стилі – це уособлення вишуканості, стриманості. Плаття має бути акуратним, бездоганним. Часто наречені вибирають сукні з довгим мереживним рукавом, довгим шлейфом, залишаючи відкритими лише шию і ключиці.

Святкування в суворо відведеному для цього місці

Консервативні англійці і у виборі місця для святкування. Правда, винні тут вже не весільні традиції в Англії, а буква закону. Тут свято не може проходити у вашій квартирі, на задньому дворі заміського будинку, біля басейну або на лісовій галявині. Вірніше може, але тоді варто очікувати перевірку – непроханих гостей на святі. Завбачливі британці не йдуть проти правил, тому місце для весілля вибирають те, у якого є спеціальна ліцензія. На щастя багатьох пар, ліцензії мають багато ресторанів і кафе, а також заміські клуби і будинки для оренди.

Подружки нареченої: дружба дружбою, а фінанси фінансами

Впевнені, багатьом дівчатам цей пункт здається справедливим. Справа в тому, що згідно з традицією на весіллі в Англії, наречена оплачує сукні і підготовку образів своїм свідкам. Звичайно, так відбувається не у всіх випадках, а тоді, коли наречена вибирає якийсь специфічний стиль або колір. В Англії подруги готові вбратися у те, що душі молодої завгодно – за її рахунок, звісно.

Свято в англійському стилі: дрес-код

Традиції англійців досить суворі і по відношенню до дрес-коду запрошених. Звичаї на весіллі у Великобританії не припускають чогось надприродного: гостям не можна носити біле і чорне (звичайно, якщо цього не вимагає заявлений в запрошенні дрес-код), занадто коротке і вузьке. Традиційна церемонія в церкві вимагає від жінок-гостей надягати панчохи або колготи, а також покривати плечі. Також впливають не тільки обряди на весілля, а й забобони: багато хто з англійок вважає нещасливим зелений колір і просять гостей не використовувати його в своєму святковому гардеробі.

Весільні традиції Великобританії: капелюх must have

Говорячи про гостей і дрес-код на весілля, не можемо не згадати таку важливу особливість британських весіль, а точніше традицію, яку обожнюють жінки, запрошені на торжество. Справжні леді неодмінно надягають на одруження капелюх. Яскравий, екстравагантний, нестандартний, скромний, класичний – не важливо. Головне, щоб він гармонійно поєднювався з вбранням. Звичайно, прості англійці все частіше відходять від цієї аристократичної моди. Але чим багатше сім’ї наречених, тим яскравіше змагання капелюшків!

Традиції на весіллі в Англії: пенні на щастя

Можливо, ви не знали, але саме англійцям належить наступна прикмета: “На нареченій повинно бути щось нове, щось старе, щось позичене, щось блакитне”. В інших народах текст несправедливо був обірваний на останньому пункті. Британські весільні традиції свідчать: крім усього перерахованого, в туфлю нареченої необхідно покласти пенні на щастя. Класично йшлося про шість британських пенсів, які ховали в ліву туфлю молодої. Монети мали принести здоров’я, удачу і процвітання!

Весілля в Англії: гарний вихід нареченої

Так-так, ви абсолютно праві, якщо перед очима у вас з’явилася розкішна картинка, на якій з’являється прекрасна наречена під руку з батьком в оточенні дітей, у яких свої дитячі ролі на весіллі. Батько веде молоду до вівтаря, перед ними поспішають маленькі подружки нареченої (квіткові дівчата), а слідом за нареченою і її батьком йдуть хлопчики, що несуть шлейф головної героїні торжества (так звані пажі). Ця ідилічна картина родом з Великобританії: вона знайома нам з королівських весіль, і частково або повністю традицію копіюють у всьому світі!

Англійський традиційний весільний торт

Шукаєте щось особливе й характерне для проведення весілля в англійському стилі? Тоді цей пункт точно буде корисний! Британський весільний торт – це біла багатоярусна споруда. Торт прийнято виготовляти з фруктовою начинкою, а покривати марципаном і глазур’ю. Головну солодку страву урочисто розрізають на святі – під спалахи фотокамер і овації гостей. Однак, на святі, зазвичай, торт не їдять. Англійський весільний торт розрізають на шматочки, запаковують в серветки і роздають гостям, щоб вони забрали смаколик з собою.

Подарунки на весілля по-англійськи

Свято по-англійськи – це передбачливість і розсудливість, насамперед. Тут молодята розумно ставляться до власних очікувань і особливо не залишають гостям право вибору весільного подарунка. У Великобританії дуже популярна практика – складати список бажаних подарунків і ділитися ним з гостями під час вручення запрошень. Часто закохані вибирають не речі, а враження: наприклад, повідомляють, що очікують отримати гроші на незабутній медовий місяць!

Гарна весільна традиція: подарунки для мам

Шанобливе ставлення до сімейних цінностей, почуття подяки, яке відчувається до батьків добре відомі кожному британцеві. Не можемо не акцентувати на звичаї, характерному для весілля в Англії: там прийнято дякувати батьків за допомогу в підготовці заходу і дарувати їм подарунки. В якості подарунка для мам популярні букети квітів, ювелірні прикраси, а також нематеріальне – душевні листи зі словами подяки мамам і татам.

Весілля в Великобританії – це гарно, гордо, традиційно. Нам є чому повчитися у англійців: тож беріть і собі на замітку кращі звичаї!

Про автора

admin administrator