Що посадити на балконі із квітів

Авторadmin

Що посадити на балконі із квітів

Тішитимуть усе літо: 5 видів квітів, ідеальних для балкона

Озеленення балкона навіть найпростішими квітами прикрасить його і зробить затишнішим. Але вибираючи рослини, зверніть увагу, скільки сонячного світла на вашому балконі у різний час доби, адже від цього залежить і те, які рослини обрати.

Ми зібрали для вас кілька варіантів балконних рослин, на які варто звернути увагу. Вони довго цвітуть, але кожна має свої нюанси у догляді.

Петунія

Це одна з найпопулярніших рослин для прикрашання балконів, терас і навіть вуличних клумб. Але для висаджування на балконі ліпше вибирати петунію ампельну, яка має довгі і гнучкі пагони. Така рослина буде красиво звисати з вашого вікна і тішити буйним цвітінням. Петунія – сонцелюбна квітка, але прямі промені на неї потрапляти не повинні. Також петунію потрібно обережно поливати і стежити, щоб земля не була ані занадто мокрою, ані пересохлою.

Аліссум

Яскрава низькоросла рослина, яка виростає пухнастими кулями і буйно квітне. Про неї часто забувають, коли планують оформлення балконів, але насправді ця квітка ідеально підходить для балконного озеленення. Але вибираючи аліссум, будьте готові, що ця рослина трохи примхлива і її потрібно обережно поливати, щоб не мочити листочки, не заливати, регулярно підрізати засохлі пагони і не переборщувати з підгодівлею.

Чорнобривці

Це одна з найпопулярніших рослин для висаджування на клумбах в Україні, але мало хто знає, що дуже красивий вигляд яскраві чорнобривці мають і на балконі. Вибирайте для горщиків низькорослі сорти, і вони бут тішити вас від весни і аж до осені. Рослина ця непримхлива, рости може в тіні і пів тіні, але пишніше цвісти буде на сонці. Тому якщо ваш балкон виходить на сонячний бік — ця рослина ідеально підійде.

Бегонія

Виростає вона невисокою, але має гарні, яскраві і пишні квіти, які прикрасять будь-який балкон і терасу. Бегонія є ідеальною рослиною для вирощування на балконах, адже добре росте в тіні. Але висаджуючи цю рослина у себе вдома, не забувайте, що вони дуже люблять вологий ґрунт, тому поливати доведеться бегонії часто, також вони чутливі до перепадів температури і в холодні ранкові дні можуть підмерзнути.

Лобелія

Низькоросла рослина, яка рясно цвіте протягом усього літа безліччю квіточок у вигляді дзвіночків. Вона буде чудово почуватися на балконі в кашпо, на лоджіях, терасах, а також із зовнішнього боку будівлі. Лобелія не надто вибаглива, але не любить прямих сонячних променів. Якщо поставити рослину на відкритому сонці, вона може загинути. Також вона любить тепло і рясний полив, тому стежте, щоб земля завжди була вологою.

Читайте також: Сорти троянд, названі на честь знаменитих особистостей

Квіти для балконі з фото і назвами

Озеленення балкона за допомогою квітучих рослин. Вибір квітів для вирощування на балконі. Особливості догляду за балконними квітами. Перелік популярних балконних рослин.

Для багатьох міських жителів балкон є приміщенням для зберігання старих речей. Але можна за допомогою дизайну з квітів створити на балконі справжню оранжерею. Зробити це дуже просто, досить знати, які квіти, підійдуть для вирощування на вулиці.

У статті я розповім, які квіти на балконі створять затишок і красу. А також перерахую основні правила догляду за балконними квітами.

Як красиво оформити балкон квітами — правила і нюанси

Перед тим, як починати вирощувати квіти на балконі, необхідно привести його в порядок, бажано зробити косметичний ремонт, щоб рослини змогли підкреслити достоїнства невеликого приміщення. Після цього, потрібно визначитися, яка частина балконного приміщення буде відведена під рослини.

Важливо пам’ятати, що захаращувати балкон горщиками з квітами не можна. По-перше, це буде зовні виглядати не дуже приємно. По-друге, велика кількість важких горщиків може створити істотну навантаження на балконні перекриття, особливо це стосується старих балконів.

Основи оформлення балкона квітами:

  • На великих балконах можна дати волю фантазії — тут підійде і горизонтальне і вертикальне, і стельове озеленення. Ідеальним варіантом є такі квіти, як лілії, камелії та півонії. Одиночні квіти можна розміщувати у вигляді композицій. Любителям неординарних рішень можна запропонувати розмістити на балконі вічнозелені чагарники або кімнатні фруктові дерева.
  • Для невеликих балконів рекомендовано горизонтальне озеленення — ящики з квітами розміщують із зовнішнього боку балкони, а всередині біля поручнів і стін розставляють вазони з рослинами. Ідеальним варіантом озеленення невеликого балкона є чорнобривці, гвоздики.
  • На маленьких за розміром балконах гармонійно буде виглядати вертикальне озеленення — близько стіни розтягують мотузки, на підлозі розміщують кучеряві квіти, які в процесі росту будуть чіплятися за мотузки і озеленювати стіну. Хорошим пропозицією для маленьких балконів є квасоля, кобея, горох, дівочий виноград.

Як виростити квіти на балконі

Щоб протягом року ваш балкон був квітучим, потрібно підібрати правильні види рослин, враховуючи не тільки необхідний мікроклімат, але і їх терміни цвітіння. У цій статті ми розповімо, які квіти можна вирощувати на балконі влітку, навесні і восени, а також розглянемо вирощування троянди і братків лоджії.

Весною квіти на балконі почнуть радувати нас з травня, якщо, наприклад, ви почнете в ящики висаджувати розсаду бегонії, маргариток або віоли. Якщо ваш балкон засклений, то можна також придбати для вигонки цибулинних нарциси, тюльпани, крокуси та гіацинти. Ці квіти будуть радувати вас своєю красою і запахом кольору з початку травня і протягом півтора – двох місяців, а гвоздика бородата цвіте і того довше.

Влітку ідеальним рішенням для рясного цвітіння буде використання левового зіву, петунії, азалії, агави, бархатицы, бегонії, запашного горошку. Наприклад, такі квіти, як азалія, бромелія, гортензія, фікус, агава, цикломен, дуже люблять свіже повітря, тому їх сміливо можна висаджувати і на відкритих балконах. У зимовий період такі квіти краще не залишати на балконі, якщо він неопалювальний, а заносити в будинок. По весні їх слід черенковать і виставляти на балкон для наступного.

Важливо! Не всі домашні рослини приживаються на відкритому грунті. Це відноситься до рослин субтропічного вологого тропічного клімату. Наприклад, чудово відчуватимуть себе рослини на заскленому балконі з підвищеною вологістю, такі як фіалки, пеперомії, антуріум, бегонія королівська.

Восени рослини ще можуть радувати вас своїм кольором. Для цього потрібно знати, які квіти краще вирощувати на балконі для прохолодного періоду. До осінніх відносяться бегонія клубниевая, петунія, кобея. До початку заморозків можуть спокійно цвісти настурції та айстри. Також прекрасним рішенням буде посадити і хризантеми. До тривалим кольорів належать і нігтики, початок цвітіння яких доводиться на червень місяць.

Набагато довше ваші квіти будуть радувати, якщо вони будуть розташовані на закритому балконі. Це дозволить захистити їх від літнього пекучого сонця з допомогою жалюзі, заломлювати потрапляння променів.

Вибираємо ящики і грунт правильно

Перед тим, як виростити квіти на балконі так, щоб вони в швидкості не зів’яли, необхідно правильно підібрати ємності і, звичайно ж, грунт.

В якості ємностей можна сміливо використовувати будь-яку тару – контейнери з пластику, керамічні горщики, дерев’яні ящики, головна умова – це, щоб розмір контейнера підходив за розміром з самим квіткою. Наприклад, жоржини, цинії, хризантеми більше люблять свободу, а цибулинні сорту (чорнобривці, нагідки, агератум, целозія і бальзамін) – навпаки, щільність.

Для зручності, квіти необхідно розсаджувати в ємності, мінімальні розміри яких складають: довжина – 100 см, ширина – 20-25 см, глибина – 25 див.

Дно кожного контейнера має бути з отвором на відстані 20-30 див і з діаметром – 1 см, забезпечуючи не тільки сток надлишків води, але й своєрідну вентиляцію. Після цього укладається дренаж.

Для цього підійде один з поданих варіантів: черепки, дрібний щебінь цегли, перевернуті пластикові пляшки, обрізані під 2-3 см, з піском і керамзитом.

Після цього ємність засипають поживною землею, але не до верху, так як, поливаючи водою рослина, земля разом з водою буде вимиватися назовні. Контейнери можна кріпити до парапету балкона, ставити на підлогу і підвіконня.

Ємності

Підбираючи ємності, головне – це вибрати контейнер за розміром з рослиною, щоб створити візуально гармонійний союз. Щоб ємність забезпечувала прекрасне розвиток рослин, необхідно, щоб вона була слабким провідником тепла, характеризувалася міцністю, не пропускала вологу, а також була зручною для пересадки рослин.

Якщо ви вибираєте підвісне кашпо, ви повинні знати, що цей оригінальний варіант оформлення відрізняється наявністю дренажних отворів. Тому в підвісних моделях квіти можна спокійно поливати, не переживаючи за те, що буде забризкане дороге оздоблення. Після поливу необхідно злити воду, так як квіти будуть загнивати.

Троянди

Якщо ви купуєте троянди в магазині, будьте готові до того, що ваші шикарні квіти дуже скоро втратять первозданної краси з-за зміни умов приміщення і зміни вологості. Наприклад, в магазині ви купуєте невеликий кущик троянд з бутонами, але, принісши його в будинок, бутони не розкриваються.

Слід розуміти, що це тимчасова неприємна особливість, але найближчим часом краще розу свою відразу ж пересадити.

Підбираємо правильний грунт

Пересідають з троянди часто в кінці зими – початку весни, ну а сам грунт краще не купувати, а постаратися приготувати самостійно. В ідеалі змішується готову універсальну землю у поєднанні з дернової лісовою землею, садовою землею, перегноєм, піском і вермікулітом в поєднаннях: 4:2:2:2:1:1. Добре б додати «Биокомпост».

Цей склад необхідно пролити гарячим розчином марганцівки 60°С. Після остигання грунту і його просушування, можна займатися пересадкою. За пару днів краще обприскувати троянду «Епіне» для швидкої адаптації.

Ємність

Ємність слід брати на 2 см більше попереднього в діаметрі, на дно якої слід укласти керамзит. Пересаджене в новий грунт рослина слід добре полити і на пару днів поставити далеко від вікна, щоб уникнути протягів. Перед поверненням квітки на колишнє місце рослину слід знову обприскати «Епіне».

Догляд в процесі цвітіння

Що стосується обрізки, то після відцвітання троянди слід обрізати всі пагони, залишаючи пеньки з 3-4 бруньками. Якщо правильно доглядати за рослиною, то воно швидко обросте новими зеленими листочками і троянда знову зацвіте.

Важливо! Якщо рослина не обрізати після відцвітання квіток, то замість бутонів буде лише один зелений кущ.

Після обрізання живці можна поставити в ємність з водою для вкорінення в зав’язаний пакет. Після закінчення 2-3 тижнів живці можна садити.

Купуючи троянду у магазині в пластиковому горщику в процесі цвітіння його краще не пересаджувати, а підібрати під нього, наприклад, оригінальне кашпо.

У процесі зростання троянди у вас вдома не варто дивуватися, якщо кущ стане трохи більше. Це відбувається від того, що в магазинах рослини обприскують препаратами, що сповільнюють ріст куща. Якщо ж ви не хочете, щоб кущ розростався, можна використовувати розчин «Атлет» для уповільнення росту пагонів.

Що стосується поливу, пам’ятайте, що уникнути застою вологи допоможе пухкий грунт і дренаж в ємності. Тим не менш, троянда потребує рясному поливі. Але не пересушите грунт, так як листя почнуть опадати.

Поливаючи троянду, необхідно дочекатися, поки вся вода стече в піддон, потім піддон необхідно спустошити. Між поливами важливо, щоб верхній шар землі трохи просох.

У період холодів і протягом місяця після пересаджування рослини троянду не варто удобрювати. В інший час краще раз в 2 тижні додавати добрива.

Важливо! Після обрізки, як відросте зелень, троянда потребує підживлення добривами з наявністю в них азоту, а перед цвітінням – добривами для цвітіння.

В теплий період часу (травень-жовтень) можна виставляти навіть на відкритий балкон, але не варто їх на весь день залишати під палючим сонцем, краще квіти прикривати, особливо молоді, щоб уникнути опіків.

Після того як на осінь ви здійсните обрізку, троянди потрібно дати відпочити. При цьому необхідно подалі відставити від батарей, ближче до вікна і скоротити полив.

Потім можна троянду поставити в місце потепліше і приступити до звичайного режиму поливу. З лютого можна сміливо починати підгодовувати. Навесні ваша троянда чудово розростеться і порадує своїм чудовим кольором.

Більш того, вирощування троянд на балконі може також спровокувати появу павутинного кліща. Якщо у вас в приміщенні надмірно сухо, то уникнути його появи вам практично не вдасться. Тому слідкуйте за трояндою і реагуйте за необхідності у разі виникнення паразитів.

При появі кліща троянду можна обробити піною господарського мила, залишаючи так на півгодини, потім все необхідно добре змити під душем. Таку процедуру варто повторювати три рази через день.

Якщо мило не здолає шкідника, можна скористатися «Фітоверм». Також досвідчені садівники рекомендують використовувати холодний душ протягом тижня кожен день.

Якщо кліщ з’явився дещо раніше, ніж ви встигли помітити, то і після обробки спеціальним засобом троянда може втрачати листя. Тут слід запастися терпінням.

Живцювання троянди

Братки

Братки – це чудові тіньовитривалі рослини, стійкі до холодів, які можуть зимувати на грядках, відкритих балконах під товщею снігу. Що стосується спеки і посушливості, то для рослин це не дуже добре, квіточки можуть стати дрібними, так і рослина буде рідше цвісти. Щоб уникнути неприємностей, необхідно знати, як виростити братки на балконі правильно.

Братки, якщо на відкритому грунті найчастіше цвітуть з квітня по червень, до настання спеки. До грунту не особливо вимогливі. Рясним цвітіння стане, якщо додати в землю перепрілий гній, компост і мінеральне добриво при кислотності грунту рН 6.5 – 7.

Сорти братків

На сьогоднішній день є велика кількість чудових сортів братків. Найбільш популярними серед них є: Лорд Биконсфильд з групи Тримардо (темно-сині квіточки з білою облямівкою), Абендглют (червоно-вишневого кольору з темною цяткою), Фирненгольд (жовто-золоті з темною цяткою), Меркурій з групи Швайцер Різен (великі чорно-фіолетові оксамитові квіточки).

Вирощування розсади

Братки розмножується як насінням, так і методом живцювання. Якщо ви використовуєте насіння, то для того, щоб вони почали цвісти ранньою весною, їх необхідно попередньо в липні висіяти. Ну а влітку сіянці краще залишити на лоджії в тіні зволоженого і удобреному землі. З березня сіють насіння в ємності, які зберігають у світлому і прохолодному місці (10-20 градусів тепла). Паростки з’являються через 6-10 днів. Пікірування відбувається через 3-4 тижні.

Ростимо фіалку на балконі

Якщо створити сприятливі умови, насіння з високим рівнем схожості можна отримати з доспілих коробочок жовтуватого забарвлення. Коробочки слід збирати часто, так як при повному дозріванні коробочка може тріснути, а насіння обсипатися. Якщо здійснювати посадку насіння восени, то дозрівання їх доведеться на червень, якщо навесні – в липні.

Братки як контрастного, так і однотонного забарвлення, висаджують на клумбах, так і в ящиках і вазах на лоджії. Також фіалки чудово поєднуються з дворічними рослинами – маргаритками, незабудками і цибулинними.

Братки стануть ідеальним прикрасою підвіконь і балконів. Їм не потрібно багато світла, комфортної температури, велика кількість землі. А як вазона досить невеликої ємності.

Про автора

admin administrator