Що потрібно здавати для другої вищої освіти

Авторadmin

Що потрібно здавати для другої вищої освіти

Навіщо потрібна друга вища освіта?

У цій статті ми розглянемо питання, що стосується важливості та основних мотивів придбання додаткової вищої освіти у польських університетах.

Статистика показує, що відсоток українських громадян, які хочуть отримати другу вищу освіту, збільшується з кожним роком. Середній вік таких студентів становить від 30-40 років.

Це обумовлено тим, що сьогодні, ринок праці потребує кваліфікованих працівників, які мають суміжні професії.

Так, наприклад, у великі компанії/підприємства потрібні фахівці з навичками менеджера та економіста, у навчальні заклади — викладачі із суміжною спеціальністю психолога, у фармацевтичні фірми — лікарі з додатковою освітою у сфері маркетингу.

З цієї причини, у статті ми розглянемо питання, що стосується важливості та основних мотивів придбання додаткової вищої освіти у польських університетах.

Причини отримання другої освіти у Польщі:

1. Зміна професії. Як відомо, список популярних професій на українському, а особливо, на міжнародному ринку праці — постійно змінюється. Отже, якщо попит на фахівців Вашого профілю стрімко падає, то буде доцільно вивчитися новому профілю, який стане актуальним у майбутньому, та принесе моральне задоволення та стабільний дохід.

2. Потреба в універсальних фахівцях. Сьогодні, роботодавці хочуть заощадити на персоналі. Їм не вигідно тримати вузькопрофільних працівників. Тому, часто вони відправляють своїх співробітників на додаткове навчання або від самого початку займаються підбором універсального персоналу з декількома суміжними професіями.

3. Неправильний вибір спеціальності. Закінчивши навчання у школі, часто, молоді люди, через недосвідченість, керуються у виборі професії порадами родичів, друзів або просто дитячими мріями.

У майбутньому, це може зіграти злий жарт при побудові кар’єри, та обернутися у щоденне ходіння на нецікаву роботу. Однак, деякі миряться з такою долею та продовжують займатися ненависною справою, а інші йдуть здобувати другу вищу освіту за необхідною спеціальністю.

4. Збільшення рівня доходу. Отримання додаткової освіти дозволить розширити спектр послуг, які Ви зможете надавати. Дана можливість допоможе Вам підвищити ступінь продуктивності та збільшити Вашу винагороду за працю.

5. Отримання європейського диплома. Для виходу на європейський ринок праці та підвищення кваліфікації, фахівці UP-STUDY рекомендують українським громадянам придбати європейський диплом у кращих університетах Польщі. Він відкриє можливість працевлаштування на високооплачувані посади в Європейському Союзі та за його межами. Крім того, після навчання у польському ВНЗ, Ви будете знати польську та англійську мови, що зробить Вас конкурентоспроможним працівником. Крім того, загальновідомий факт, що європейська освіта славиться якісним викладанням та сучасними методами навчання. Тому, випускники вищих закладів Польщі виходять з великим багажем знань, які вони можуть застосувати при розробці інноваційних проектів для великих міжнародних компаній.

Виходячи з отриманої інформації, ми можемо зробити висновки, що актуальність другої вищої освіти, на сьогодні, не згасла, а, навпаки, набула нових обрисів. Отримання додаткової вищої освіти — це відмінна можливість підняти свій професійний рівень або почати кар’єру в іншій, більш прибутковій сфері діяльності. У недалекому майбутньому, основними критеріями відбору персоналу роботодавцями буде універсальність, швидке освоєння нових додаткових навичок, грамотне їх застосування та гнучкість у роботі. Крім того, Ви зможете набути всіх необхідних знань/навичок та отримати європейський диплом, не відриваючись від своєї основної роботи, якщо вступите на заочне відділення.

Друга вища освіта: умови вступу 2022

Друга вища освіта — спеціалізоване навчання для людей з першою вищою освітою. Така освіта спрямована на вдосконалення, поглиблення, оновлення та розширення вже існуючих знань, умінь і навичок в освітянина. Другу вищу освіту здобувають на бакалаврі та магістратурі іншої спеціальності.

Варіанти другої вищої освіти у Харкові

  • перейти на Портал абітурієнта обрати свій ЗВО з представленими освітніми програмами;
  • перейти на сайт та шукати розділ «Друга вища освіта».

Чи можлива друга вища без ЗНО у 2022?

Вступ у 2022 році на другу вищу освіту можливий без ЗНО — можливий!
Для зарахування спеціалістів, бакалаврів та магістрів до магістратури на другу вищу освітню програму потрібно здати залежно від обраної спеціальності:

  • Магістерський комплексний тест (МКТ);
  • Магістерський тест навчальної компетентності (МТНК);
  • Пройти співбесіду у ЗВО замість МКТ.

Друга вища освіта на базі магістра чи на базі бакалавра

Друга вища освіта в Україні може бути отримана на основі бакалавріату та магістратури. У чому відмінність?

Зазвичай другу вищу освіту на базі бакалавріату отримують ті освітяни, які бажають фундаментально опанувати іншу освітню програму. Така програма доволі грунтовна та змістовна, але займає більше часу на вивчення ніж освіта на базі магістратури, десь від 3 до 4 років.

Друга вища освіта на базі магістратури займає менше часу, від 1,5 до 2,5 років. Такий варіант освіти підійде освітянам, які бажають підвищити свою конкурентоспроможність на ринку фахівців.

Чи дає право на відстрочку від мобілізації друга вища освіта?

Вступ на другу вищу освіту надає право бути звільненим від мобілізації.

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» звільняє від мобілізації осіб, які отримують передвищу та вищу освіту, та осіб, які здобувають професійну (професійно-технічну) освіту.

Форми навчання. Друга вища освіта дистанційно, заочно або на денній формі

Друга вища освіта в Україні в 2022 році передбачає в собі дистанційну, заочну та денну форми навчання.

  • Дистанційна освіта — це навчання, яке має такі ж чіткі рамки заліків як денна та заочна форма освіти, але процес освіти проходить віддалено від навчального закладу.
  • Заочна освіта — вид навчання, який включає в себе частину самонавчання (дистанційного) і очного навчання.
  • Денна освіта — основна форма здобуття вищої освіти, яка спрямована на постійне особисте спілкування здобувачів вищої освіти і викладачів.

Термін навчання на другій вищій освіті

Кожна спеціальність має власний термін навчання. Зазвичай освітній процес при отриманні другої вищої освіти триває від 1,5 роки до 4 років.

Умови вступу на другу вищу освіту в Україні

27 червня – 18 липня — реєстрація для складання МТНК.
10-17 серпня — основна сесія МТНК.
7- 10 вересня— додаткова сесія МТНК .
З 1 серпня — реєстрація електронних кабінетів.

16 серпня абітурієнти розпочинають подавати заяви для вступу. Завершується подача заяв:

  • 23 серпня — для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди замість МТНК.
  • 15 вересня — для осіб, які вступають на основі результатів МТНК або тільки фахового іспиту в закладі освіти.

Вступні випробування для спеціалістів, бакалаврів та магістрів починаються:

  • з 15 по 18 вересня— фахові іспити.
  • з 25 серпня до 31 серпня— індивідуальні усні співбесіди (для спеціальних умов вступу та другої вищої освіти).

Оприлюднення рейтингових списків на бюджет – не пізніше 20 вересня.

Зарахування до контрактної форми навчання визначається правилами прийому ЗВО, але не пізніше 30 листопада.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Про автора

admin administrator