Що робить Купідон

Авторadmin

Що робить Купідон

Купідон – це . Хто такий Купідон, і навіщо потрібні стріли Купідона

Все в нашому житті не має особливого сенсу, якщо подія не супроводжується хорошими емоціями. Людина так влаштована, що він може радіти, сміятися, а головне, відчувати почуття любові.

  • Щось всередині
  • Стародавня міфологія
  • Міф про кохання
  • Купідон в наш час
  • Зображення амура
  • Лук Купідона
  • День Святого Валентина

Щось всередині

Ми деколи не можемо пояснити, що ж саме з нами відбувається, але душа немов співає, а в животі «літають метелики». Це почуття зазвичай називають закоханістю чи кажуть: «У мене потрапили стріли Купідона». Ми настільки звикли до такого виразу, що ніколи навіть не замислюємося, звідки воно пішло, і яке значення спочатку в нього вкладалося. Давайте ж з вами разом трохи копнемо історію .

Стародавня міфологія

Ще в давнину, як відомо, люди поклонялися богам, яких наділяли надсилою і неймовірним могутністю. Богам приносили жертви і шукали їх розташування. З самого дитинства людей виховували з почуттям глибокого шанування і схиляння перед богами, адже якщо їх прогнівити, то на людину обрушиться їх немилість. У всякому разі, так вважали в давнину. З особливою ніжністю дівчата ставилися до Афродіти – богині краси, адже саме вона була уособленням всього прекрасного на Землі, і від неї залежало, коли прийде старість, а людське обличчя покриється зморшками. А ось Амур, Ерос, або, як його називали древні римляни, Купідон – це божество, у владі якого були любовні почуття людини, забезпечують продовження життя на Землі.

Міф про кохання

Існує зворушлива і ніжна історія кохання між земною дівчиною Псіхеєю і богом Купідоном, яка лягла в основу легенди. Венера була матір’ю Купідона, і одного разу послала його покарати Психею тільки за те, що їй не припала до душі її неземна краса. Замість цього Купідон закохався в красуню і став для неї чоловіком. Однак, за переказами, люди не могли дивитися на богів, тому Психея поняття не мала, як виглядає її коханий. Купідон – це був коханий, про який можна тільки мріяти, справжнє втілення любові і ніжності, і дівчина була абсолютно щаслива. Але сестри напоумили її простежити за чоловіком і подивитися на нього. Це дуже розлютило Купідона, він покинув Психею і покарав за непослух: слідом за ним зникли їхні чарівні сади, чудовий замок і все, що було у них раніше.

Дівчина залишилася зовсім одна і гірко плакала про коханого. Страждаючи від самотності, вона зважилася на відчайдушний вчинок і відправилася в храм Венери. Вимолюючи допомогу у матері Купідона, вона погодилася на завдання, які та їй приготувала. Венера, що не любила Психею, вирішила таким чином позбутися від дівчини і погубити її, тому придумала для тієї нездійсненні завдання, які опинилися одне складніше іншого. Однак ніщо не змогло зломити закохану дівчину, заради свого коханого вона успішно подолала всі труднощі і підступи, які їй підготувала підступна Венера. Останнє завдання, яке повинна була виконати Психея, – це доставити в пекло ящик Пандори, що зберігав в собі красу дружини Плутона. Як і належить в такій подорожі, відчайдушну дівчину чекали різні труднощі, але вона не повинна була ні за яких обставин відкривати заповітну посилку. На жаль, обережність програла цікавості, і Психея заглянула в ящик. Хитра Венера це передбачала і заховала туди мертвий сон, який вразив дівчину.

Закоханий Купідон (це був відчайдушний і рішучий юнак) відшукав свою кохану, яка лежала на землі, зняв з неї чари і дію мертвого сну, адже любов виявилася сильнішою, і він пробачив її. Боги були захоплені любов’ю Психеї і в нагороду зробили її богинею.

Купідон в наш час

На сьогоднішній день всім відомо, що Купідон – це бог кохання. Ми, звичайно, не почитаємо його, як це робили жителі Греції в давнину, і не приносимо йому жертв, але саме з ним у нас асоціюються романтичні зустрічі, побачення, перший симпатія. Ми припускаємо, що в серці потрапили стріли Купідона, коли жартуємо з приводу закоханості. Вважається, що у цього бога любові завжди в руках є лук і стріли, якими він стріляє в серця, щоб людину відвідала любов.

Зображення амура

Найчастіше Купідона представляють у вигляді милого білявого хлопчика з крильцями, такого чудесного янголятка. Цей пустотливий хлопчина літає між людьми і видивляється тих, кого пора вразити стрілами любові. У скульптурі та живопису улюбленим персонажем і яскравим прикладом, який уособлює найсвітліші людські почуття, був саме Амур. Купідон зображувався з посмішкою на обличчі, в білих і золотих кольорах, а в руках у нього було «знаряддя любові» – лук і стріли.

Лук Купідона

Асоціація цього персонажа з самими ніжними і зворушливими почуттями настільки щільно увійшла в наше життя, що в самих різних областях можна зустріти назви, так чи інакше пов’язані з цим божеством. Ну, наприклад, жіночі губи, форма яких має чіткі межі і нагадує букву «М», отримали назву «лук Купідона». Опитані соціологами чоловіки заявили про те, що таких жінок вони вважають неймовірно сексуальними, а така форма верхньої губи їх дуже збуджує. Дійсно, чітко окреслені жіночі губи – це дуже красиво, і багато жінок із заздрістю дивляться на щасливих володарок такого чуттєвого ротика.

День Святого Валентина

І хоч серед свят, які здавна були присутні в нашому календарі, немає Дня святого Валентина, в останні роки ця дата набуває все більшої популярності. Молодь із захопленням прийняла ідею святкування Дня всіх закоханих, і тепер щороку 14 лютого по вулицях якого міста гуляють закохані парочки, а щасливі дівчата крокують з букетами квітів. У магазинах з’являються різні миготливі і співаючі «Я люблю тебе» червоні сердечка, всілякі сувеніри та романтичні ароматизовані свічки, і ще безліч всіляких атрибутів для свята. Не кажучи вже про те, що в цей день продавці шампанського, шоколадних цукерок і квітів реалізують неймовірну кількість свого товару.

Погодьтеся, день Купідона – це зайвий привід надати знак уваги своїй коханій і нагадати їй про свої почуття. Немає нічого поганого в тому, що в нашому календарі з’явився ще одне свято, який хоч і не є червоним днем календаря, став справжнім торжеством, і закохані парочки його проводять весело.

Велика історія кохання Амура та Психеї

Міф про Амура і Психею — одна з найвидатніших історій кохання стародавнього світу, і вона навіть має щасливий кінець. Це також міф, у якому героїня повинна довести свою мужність, повернувшись із мертвих.

Купідон і Психея: ключові висновки

  • Амур і Психея — це римський міф, написаний у 2 столітті нашої ери, заснований на схожих, набагато давніших народних казках Європи та Азії.
  • Історія є частиною комічного роману Африкануса «Золотий осел».
  • У казці йдеться про любовні стосунки між смертним і богом, і це рідкість у класичній літературі, оскільки вона має щасливий кінець.
  • Елементи Амура і Психеї є в Шекспірівському «Сні в літню ніч», а також у казках «Красуня і Чудовисько» і «Попелюшка».

Історія про Амура і Психею

Псіхея нахиляється, щоб ближче розглянути свого напрочуд гарного чоловіка. «Амур і Психея». Знайдено в колекції Accademia di San Luca. Зображення спадщини / Getty Images

Згідно з найдавнішою версією казки, Психея — приголомшливо красива принцеса, наймолодша і найкрасивіша з трьох сестер, настільки мила, що люди починають поклонятися їй, а не богині Венері (Афродіта в грецькій міфології). У ревнощах і гніві Венера вмовляє свого сина, бога-немовлята Купідона, змусити Психею закохатися в чудовисько. Психея дізнається, що її шанують як богиню, але ніколи не шукають людської любові. Її батько шукає рішення в Аполлона, який наказує йому виставити її на вершину гори, де її з’їсть чудовисько.

Підкоряючись, Психея йде на гору, але замість того, щоб бути з’їденою, вона прокидається й опиняється в розкішному палаці, де вдень їй прислуговують невидимі слуги, а вночі до неї приєднується невидимий наречений. Всупереч волі свого коханого, вона запрошує своїх простих сестер до палацу, де їхня заздрість запалюється, і вони переконують її, що її невидимий наречений справді є змієм, якого вона повинна вбити, перш ніж він її з’їсть.

Крапля олії викриває Бога

Психея переконана, і того вечора з кинджалом у руці вона запалює свою лампу лише для того, щоб виявити, що об’єктом її змови є сам дорослий бог Купідон. Розбуджений краплею олії з лампи, він летить. Вагітна Психея робить спробу самогубства, і коли це не вдається, вона просить допомоги у своєї свекрухи Венери. Венера, як і раніше ревнива і мстива, ставить перед нею чотири нездійсненних завдання. Про перших трьох подбали — за допомогою агентів, — але четверте завдання — піти в підземний світ і попросити у Прозерпіни частину її краси.

Знову за допомогою інших агентів вона виконує завдання, але повертаючись із підземного світу, її долає фатальна цікавість і вона заглядає в скриню, призначену для Венери. Вона втрачає свідомість, але Купідон будить її і вводить як наречену серед безсмертних. Венера примирилася з новим мешканцем гори Олімп, і народження їхньої дитини «Насолода» або «Гедоне» скріплює зв’язок.

Автор міфу про Амура і Психею

Луцій Апулей Платонік, народжений між 123 і 125 роками, помер приблизно. 180. Філософ-платоніст і латинський прозаїк.

Corbis / Getty Images

Міф про Амура та Психею вперше з’являється в ранньому, ризикованому романі африканського римлянина 2 століття нашої ери. Його звали Луцій Апулей, відомий як Африкан. Вважається, що його роман дає нам внутрішні подробиці роботи стародавніх таємничих обрядів, а також цю чарівну романтичну історію кохання між смертним і богом.

Роман Апулея називається то «Метаморфози» (або «Перетворення»), то «Золотий осел». В основному сюжеті книги персонаж Луціус безглуздо займається магією і випадково перетворюється на осла. Міф про історію кохання та шлюб Амура та Психеї є певним чином версією власної надії Луціуса на порятунок від фатальної помилки, яка перетворила його на осла, і він закладений у розповіді Луціуса в книгах 4–6. .

Античні джерела Амура і Психеї

Gallo Images/Getty Images

Міф про Амура та Психею кодифікував Апулей, але він, очевидно, конкретизував казку на основі набагато давніших існуючих народних казок. Є принаймні 140 народних казок з усієї Європи та Азії, які містять компоненти, які включають таємничих наречених, злих сестер, нездійсненні завдання та випробування, а також подорож у підземний світ: «Попелюшка» та «Красуня і чудовисько» є двома яскравими прикладами.

Деякі вчені також знаходять коріння розповіді Апулея в «Симпозіумі до Діотіми» Платона, який також називають «Драбиною кохання». В одній з історій, на бенкеті з нагоди дня народження Афродіти, бог достатку напився нектару і заснув. Бідність знайшла його там і вирішила зробити його батьком своєї дитини. Тією дитиною була Любов, демон, який завжди прагне чогось вищого. Метою кожної душі є безсмертя, каже Діотіма, і нерозумні шукають його через світове визнання, звичайна людина через батьківство, а митець через створення вірша чи зображення.

Бог і смертний: Купідон (Ерос) і Психея

Купідон пом’якшується і прощає Психею, 1794, Феліче Джані (1758-1823), настінний живопис темперою, Палаццо Ладеркі, Фаенца, Емілія-Романья. DEA / A. DE GREGORIO / Getty Images

Легендарний Купідон із товстими руками, що стискають лук і стріли, добре знайомий із листівками до Дня святого Валентина. Навіть у класичний період люди описували Купідона як інколи пустотливого та передчасно дорослого немовляти, але це досить великий крок униз від його первісних висот. Спочатку Амур був відомий як Ерос (любов). Ерос був первісною істотою, яка, як вважають, виникла з Хаосу разом із Тартаром, підземним царством, і Геєю, земною. Пізніше Ерос став асоціюватися з богинею кохання Афродітою, і про нього часто говорять як про сина Афродіти Купідона, особливо в міфі про Амура та Психею.

Купідон пускає свої стріли в людей і безсмертних, змушуючи їх закохуватися або ненавидіти. Однією з безсмертних жертв Купідона був Аполлон.

Психея – грецьке слово, що означає душа. Психея познайомилася з міфологією, і вона не була богинею душі до пізнього віку, точніше, коли її зробили безсмертною після її смерті. Психея, не як слово для душі, а як божественна мати Насолоди (Гедона) і дружина Купідона, відома з другого століття нашої ери.

Психологія Амура і Психеї

У «Аморі та психіці» німецький психолог середини 20-го століття та учень Карла Юнга Еріх Нойман розглядав міф як визначення психічного розвитку жінки. Він сказав, що згідно з міфом, щоб стати повністю духовною, жінка повинна здійснити подорож від своєї чуттєвої, несвідомої залежності від чоловіка до найвищої природи кохання, приймаючи його за монстра, якого він ховає в собі.

Однак наприкінці 20-го століття американський психолог Філліс Кац натомість стверджувала, що міф стосується посередництва сексуальної напруги, основного конфлікту між чоловічою та жіночою природами, який вирішується лише ритуалом «справжнього» шлюбу.

Сон в літню ніч

Гермія і Лісандр. «Сон в літню ніч», 1870, картина Джона Сіммонса (1823-1876). Зображення образотворчого мистецтва/Зображення спадщини/Getty Images

Вчений Джеймс МакПік вказав на міф про Амура та Психею як на один із коренів шекспірівського «Сну в літню ніч», і не лише тому, що там відбувається магічне перетворення людини на осла. МакПік зазначає, що всі закохані в історії — Гермія і Лісандр, Гелена і Деметріус, Титанія і Оберон — знаходять «справжні шлюби» лише після того, як постраждали через погані шлюби, створені та розв’язані магічними засобами.

Перший переклад «Золотого осла» англійською мовою був зроблений у 1566 році Вільямом Адлінгтоном, одним із багатьох вчених, відомих як «Золотий вік перекладачів» Єлизаветинської ери; Midsummer’s була написана приблизно в 1595 році і вперше виконана в 1605 році.

  • Апулей. « Золотий осел, або Метаморфози ». пер. Кенні, Е. Дж. Апулей Золотий осел – Класика пінгвінів. Лондон: Penguin Classics, ок. 160 рік нашої ери. 322. Друк.
  • Едвардс, М. Дж. « Казка про Амура та Психею ». Zeitschrift für Papyrologie und Epigraphik 94 (1992): 77-94. Роздрукувати.
  • Гросс, Джордж К. ” Ламія та міф про Купідона-Психею “. Keats-Shelley Journal 39 (1990): 151-65. Роздрукувати.
  • Кац, Філліс Б. ” Міф про психіку: визначення природи жіночого ?” Аретуса 9.1 (1976): 111-18. Роздрукувати.
  • МакПік, Джеймс А. С. « Міф про психіку та сон в літню ніч» . Шекспірівський щоквартальник 23.1 (1972): 69-79. Роздрукувати.

Купідон завжди правий: 5 причин покохати юриста

Навколо юристів завжди літає Купідон, адже вони вміють справити враження!

Маєте Телеграм? Два кліки – і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!

Згадаймо Харві Спектора з серіалу «Suits» чи Меттью МакКонахі у фільмі «The Lincoln Lawyer». А який хлопець залишиться байдужим до чарівної адвокатеси? Жоден, якщо вона схожа на Алісію Флоррік з серіалу «The Good Wife». Сміливість, блискучий розум та почуття гумору зіркових захисників закону захоплюють серця з перших хвилин знайомства.

А як же у реальному житті? Чи варто зустрічатися зі звичайним молодим юристом з сусіднього офісу, слава якого ще попереду? Чи з дівчиною, яка вивчає правознавство і проводить більше часу в суді, ніж у клубі?

Ми допоможемо вам зробити вибір!

Перевірте, чи підходить вам юрист для серйозних взаємин, за допомогою наших підказок (до речі, наші поради однаково стосуються як жінок, так і чоловіків.).

Have fun and Happy St. Valentine’s Day!

1. Працьовитий, як бджола

+ Хто, як не правозахисники, краще за всіх розуміють, що таке напружена робота та багатозадачність! З ранку до вечора потрібно вивчати документи, робити аналітику, готувати юридичні висновки, потім бігти до суду, доводити свою позицію, йти на зустріч з клієнтом, відповідати на листи. Юристи дуже рішучі в досягненні поставленої мети, не відступлять у складні часи та зуміють добре забезпечити родину.

А якщо вам колись знадобляться професійні послуги вашого партнера, він або вона будуть особливо ретельно працювати (звісно, безкоштовно).

– Зворотнім боком медалі є те, що юристи, як правило, дуже зайняті на роботі, тому ви рідко бачитимете їх удома. Клієнт може зателефонувати навіть уночі. Хоча, можливо, свобода стане для вас перевагою у стосунках.

Значення для щасливих взаємин: ♥♥♥♥♥

2. Функція «Душа компанії»

+ Для юриста вміння спілкуватися розумно й дотепно – це частина професії. У компанії ваша половинка не загубиться в кутку, а стане центром уваги. Правозахисник зможе розповісти чимало кумедних історій, які трапилися з ним у студентські роки, а також цікавих випадків зі своєї практики.

– Є загроза, що під час веселої вечірки клієнти відволікатимуть його від танців на серйозні консультації. Однак ще більша загроза в тому, що до нього «підбиватимуть клинці» інші особи.

Значення для щасливих взаємин: ♥♥♥♥

3. Гарячі пристрасті

+ Полюбляєте сперечатися і наполягати на своєму? Чудово, тоді партнер-юрист – це те, що ви шукаєте! Здатність відстоювати свою позицію у будь-якій ситуації (від вибору вина до купівлі будинку) є неодмінною рисою захисника закону. Нудно вам не буде!

– Невже любите тишу та спокій? Тоді з юристом буде важко, попереджаємо! Терпіть, знаючи, що під час суперечок з «третіми особами» ваша половинка завжди стоятиме на вашому боці, навіть якщо ви не праві. Зрештою, вірність – це частина професії.

Значення для щасливих взаємин: ♥♥♥

4. Пригоди, як у кіно

+ У житті з правозахисником інтриги вам забезпечені! Таємничі клієнти, мільйонні контракти та секретні угоди, ситуації «життя чи смерті» – все це повсякденні турботи звичайного юриста. Таким чином, зустрічаючись з людиною цієї професії, ви зможете почуватися частиною драматичної історії з присмаком небуденних емоцій.

– Звісно, як не крути, хвилювання вам не уникнути, проте буде про що поговорити за вечерею.

Значення для щасливих взаємин: ♥♥

5. Справа у костюмі

+ Краса та розум – хіба це не основа для кохання? Професія зобов’язує наявність у гардеробі не одного гарного класичного костюма, а отже, з ним не соромно буде вийти на люди. Адже правозахисник завжди піклується про свій зовнішній вигляд. Одяг, аксесуари, зачіска – все має бути стильно та бездоганно. Тому ваш вибір стовідсотково приємно вразить друзів і колег під час зустрічі.

– Поруч з юристом теж доведеться одягатися більш консервативно та дбати про дотримання правил етикету. Вийшовши заміж за правознавця, потрібно буде навчитися прасувати сорочки та зав’язувати краватки.

Значення для щасливих взаємин:

Отже, ви порахували бали-сердечки, які подарують вам романтичні стосунки з юристом? Купідон знає, що робить!

А як будуть задоволені ваші батьки! Корисно мати правознавця у сім’ї, адже з ним ваш статус і родинні справи одразу підуть угору.

Кохання з юристом – це баланс розуму та почуттів, тому гармонійні відносини вам забезпечено. De facto та de jure.

Про автора

admin administrator