Що символізує букет польових кольорів

Авторadmin

Що символізує букет польових кольорів

Таємний сенс і секретні значення кольорів, про які ви навіть не здогадувалися

Квіти та його значення досить велика і дуже цікава тема. Квіти супроводжують нас всюди, щодня ми зустрічаємо їхні погляди у вітринах магазинів, на клумбах, на полях та луках. Нам приносять їх у подарунок, висловлюючи свої почуття без слів. На Сході з’явилася чудова традиція підносити квіти на свято, на знак вдячності та подяки. Кожна квітка має своє значення, свою мову та символ. У нашу країну мова квітів дійшла приблизно в 17-18 столітті, але набула своїх значень і символіки, що відповідають нашим традиціям і особливостям. Ця тема приваблює мене своєю загадковістю та неоднозначністю і думаю вам, мої дорогі читачі буде також цікавою.

Історія мови квітів

Мова квітів як поняття виникла на Сході, а саме в Туреччині, де здавна існувала система Селам, що застосовується у віршуванні, де за допомогою одного слова, назви квітки можна було зобразити або відтворити фразу чи рядок, яка говорила про почуття.

Пізніше ця система стала основним фундаментом появи в Європі такого поняття як мова квітів. За допомогою мови квітів можна освідчуватися в коханні, розлучатися, сваритися, обмінюватися люб’язностями і т.д., при цьому потрібно лише підібрати відповідні квіти та рослини та надіслати їх одержувачу, як послання чи записку.

Так спочатку робили в Туреччині, і ця ідея стала модною у Франції у 18 столітті, всім хотілося спробувати висловити свої почуття за допомогою символів, значень та мови кольорів. У Парижі навіть вийшла спеціальна книга на цю тему, яка користувалася популярністю і називалася «Мова квітів», в якій були вказані значення популярних квітів і будь-хто міг ними скористатися для прояву своїх почуттів.

Пізніше, цей віяння прийшов у Росію й у Петербурзі була також надрукована книга з цієї теми. Називалася вона «Селам, або мова квітів». Автором книги був поет Ознобішин Дмитро Петрович. Ця книга була дуже популярна на початку 19 століття у молодих дівчат, які займалися складанням домашніх альбомів і прикладали різні засушені квіточки, польові або садові, які говорили про почуття господині альбому символічною мовою, якою панночки на той час з успіхом користувалися.

Початок 20 століття відсунув у минуле мову квітів і лише через 100 років з’явився новий інтерес до цієї теми.

Мова квітів та правила дарування

Мова квітів не всім зрозуміла і досить складна, але квіти, подаровані від душі, оцінить думаю кожен. Тлумачення кольорів у різних традиціях і країнах не зовсім схожі, але загальні значення та правила все ж таки є.

Так чоловікам прийнято дарувати квіти на довгому стеблі: троянди, гербери, гладіолуси.

Молодій дівчині рекомендується дарувати ніжні світлі квіти: тюльпани, ромашки та ін. Мамі краще подарувати червоні троянди або ошатний букет з її улюблених квітів.

Білі квіти підходять для нареченої. Літнім людям краще подарувати яскраві або світлі квіти в букеті або гладіолуси. Для всіх випадків підходять тюльпани, троянди, гвоздики та гербери. Польові квіти не підходять для ювілеїв та офіційних свят.

Гвоздики прийнято дарувати на день перемоги та на 23 лютого. Дітям найкраще дарувати невеликі яскраві квіточки чи букети. Кімнатні квіти доречно дарувати коханим жінкам, наприклад, орхідеї.

Квітковий гороскоп за знаками зодіаку можна прочитати тут.

При покупці квітів певній людині найкраще вибрати ті, які вона любить, якщо ж у вас немає таких відомостей, вибирайте квіти з любов’ю і бажанням порадувати людину і тоді квіти обов’язково сподобаються.

Яке значення має кількість кольорів у букеті?

Крім вибору кольору, важливо буде звернути увагу на кількість квіток у букеті. Звичайно, здається, що чим більше квіток і пишніше букет, тим краще, але іноді навіть однією квіткою можна сказати багато.

  • Однією – трояндою ви можете висловити як унікальна ця дівчина для вас.
  • Три -троянди говорять про те, яку теплоту і щастя дарує вам ваша кохана.
  • П’ять -троянд висловлюють вашу щиру подяку та любов.
  • Сім -троянд говорять вже про ваш серйозний намір бути разом із цією дівчиною.
  • Дев’ять троянд вже прийнято дарувати, коли чоловік завинив і бажає заслужити на прощення.
  • Одинадцять троянд чи інших квітів дарувати не варто, погана прикмета.
  • Тринадцять чи п’ятнадцять — троянд означають глибоку прихильність чоловіка до своєї коханої, її цінність для нього. Таким букетом чоловік хоче показати, як сильно він любить свою жінку і поважає.
  • Двадцять п’ять — троянд говорять про справжнє кохання та захоплення.
  • П’ятдесят і більше троянд говорять про те, що людина готова прожити все життя з цією жінкою.

Але якщо є бажання зібрати букет з троянд різного кольору, деякі кольорові акценти можу передавати особливі послання.

  • Червона троянда — серед букета білих говорить про пристрасті, що пробивається, і жалю, про які чоловік уже не може мовчати.
  • Біла троянда в оточенні червоних говорять жінці про те, що вона єдина і неповторна любов чоловіка.

Залежно від того, яких квітів більше, послання буде означати різне: якщо червоних кольорів більше, то букет висловлює щире кохання, а якщо більше білих троянд — подяка і повага.

Букети
  • Букети із квітів
  • Букети у коробках
  • Букети з іграшок
  • Букети з цукерок
  • Весільні букети
ФІТОДИЗАЙН
  • Бонсай
  • Домашні рослини
  • Вуличні рослини
  • Кашпо Лечуза
  • Вертикальне озеленення

Квіти та їх значення за кольором бутону

Як правило, мова квітів асоціюється з тими чи іншими якостями людини. Існує безліч легенд та міфів про значення та символіки певних кольорів. Іноді вони досить суперечливі, але не менш цікаві. Особливого значення приділяється кольору бутона.

У наш час, наприклад, червоний колір квітки, як і в 18 столітті, означає пристрасть і сильне кохання, крім того, червоний колір – це колір королівської знаті. Значить їх доречно даруватиме на ювілей, на торжество, як символ благородства, визнання та пошани.

Білі квіти символ цнотливості, чистоти і означає чистий намір дарувальника. Білі квіти часто подають на весілля як символ початку нового етапу у житті або стосунків із чистого листа. Білі квіти не кричать про пристрасть, а говорять про щирість і чисте кохання.

Жовті квіти підходять для дружби та відданості, а також означають багатство. Рожевий відтінок означає симпатію та початок стосунків, або просто люб’язність та подяку.

Кремові відтінки – досконалість та елегантність, означає сталість та гармонію. Цей колір нейтральний і підійде для багатьох випадків.

Сині квіти говорять про стабільність, гідність і шляхетність та сталість. Блакитні квіти легші, романтичні, але холодні, говорять про душевну чистоту і можуть означати віру і надію на майбутнє.

Фіолетові квіти загадкові та величні, вони є символом успіху і подаються людям, які досягли загального визнання: політикам, артистам чи творчим людям.

Помаранчеві квіти говорять про гарячі почуття та висловлюють найкращі побажання, теплоту та радість від зустрічі.

Що означають жовті квіти

У східних країнах та України квіти жовтого кольору символізують багатство, щастя, юність та достаток. Але існує і протилежне трактування, яке прийшло до нас із Заходу і міцно осіло у свідомості людей. Так, жовті бутони асоціюють з ганьбою, плітками та ненавистю. У відносинах подання жовтих букетів, згідно з прикметою, пророкує зраду або згаслі почуття та розлучення.

Для людей християнської віри жовті квіти є символом божественної благодаті, добрих справ і віри.

Значення райдужки

Ірис усім відомий багаторічник, скромний і невибагливий має багато назв і значень, наприклад, у України їх звали півнями та касатиками, а відомі ці квіти з часів Гіппократа і названі на честь давньогрецької богині Іріди. Міфологія підносить нам історію, коли богиня Іріда спускалася до людей веселкою, щоб повідомити волю богів. З того часу ірис став символом добрих звісток та зв’язку двох світів: неба та землі.

У Японії ірис вважається чоловічою квіткою і є символом честі та відваги. На сучасному світі значення квітки визначає колір його бутонів. Білий ірис символ чистоти та невинності, а фіолетовий мудрості та інтуїції. Букет із ірисів символізує повагу. Сині іриси символом мужності, а жовті іриси висловлюють захоплення.

Цікаво, те, що пелюстки ірису ніжні, а листя гостре, схоже на меч. У Японії це поєднання не залишилося поза увагою, і там ірис означає мужність та військовий дух. У християнстві ірис, поряд з лілією, часто зустрічається на іконах з дівою Марією, але на відміну від лілії, яка означає чистоту та непорочність, ірис символізує смуток і біль матері про сина, але це стосується квітів блакитного кольору.

Загалом іриси дуже улюблені у монастирях і вирощуються там повсюдно, як символ захисту та чистоти. Іриси різноманітні за своїми забарвленнями і притягую до себе увагу своєю загадковістю та неоднозначністю.

Значення півонії

Півоні прекрасні та ніжні квіти з напрочуд приємним запахом мають своє особливе значення на мові квітів і не одне, а навіть кілька. Про півонії складали легенди в Стародавній Греції, де він вважався символом довголіття та цілительства.

У Китаї ці квіти особливо цінують. Півонії в Японії вважаються імператорською квіткою, він символізує багатство, знатність і благополуччя, його шанують і обожнюють. Крім того, півонії уособлюють полум’яне кохання та їх підносять коханим.

Також півонії є символом весни, відродження, пробудженням емоційності. Білий півонія означає цнотливість та скромність, такі квіти можна дарувати юним дівчатам і на день весілля нареченим. Рожеві півонії – романтична ніжність, дбайливість та любов. Червоні та бордові півонії вважають символом благополуччя, поваги та влади.

До чого дарують жовті квіти дівчатам та жінкам

Чоловіки дуже часто можуть просто купити квіти у Фрязіно, не замислюючись про прихований сенс їхнього символічного значення. Щоб квітковий подарунок точно сподобався, важливо не помилитися з вибором відтінку.

Квіти яскраво-жовтих тонів символізують владу та успіх. Їх можна подарувати на знак теплих почуттів до подруги чи друга.

У Китаї квіти золотистих тонів асоціюють з успіхом та владою. Тому букет із них можна подарувати жінці-начальнику чи важливому бізнес-партнеру. Також у цій країні жовтого журавля вважають символом безсмертя. Тому буде доречно відправити жовті троянди до лікарні як побажання якнайшвидшого одужання та міцного здоров’я.

Помаранчеві бутони символізують гордість та захоплення. Букет із них можна подарувати колезі, яка отримала підвищення на роботі, або коханій доньці на випускному у школі чи вузі. Соковиті помаранчеві квіти неодмінно порадують їхню володарку при завершенні важливого етапу життя або складного, але успішного заходу.

Троянди та інші квіти відтінку канарки відмінно згладять шорсткості в сімейному житті. Їх дарують як вибачення перед другою половинкою. Але в такому випадку важливо точно знати, чи немає у дружини будь-яких упереджень щодо жовтих кольорів.

Любовне і водночас дружнє послання поєднують у собі суцвіття жовто-червоних тонів. Вони висловлять романтичну спрямованість симпатії, що виражається.

Жовто-лимонні бутони символізують гроші та фінансове благополуччя. Квіти таких відтінків досить рідкісні, тому вони самі по собі стануть ексклюзивним та оригінальним квітковим презентом.

Якщо вам вручили жовті квіти, не поспішайте робити поспішні висновки з цього приводу. У такому разі слід уточнити у дарувальника, що саме він хотів сказати цим букетом. Цілком ймовірно, що він вважає жовті квіти найкрасивішими, а ви викликаєте у нього асоціацію із яскравим сонцем.

Значення соняшника

Соняшники на мій погляд це символ радості, щастя, позитиву, довголіття. Це маленьке сонце у нас в руках, ця мила квітка має позитивну енергію і несе лише позитивні емоції. Історія походження соняшника сягає своїм корінням в далеку старовину, в Північну Америку, де їх почали вирощувати індіанські племена. А до України насіння соняшника привіз Петро 1.

Соняшник завжди повертається до сонячного світла, незважаючи на розташування світила, звідси і його назву, і одне із значень – це очікування та віра в майбутнє. Згодом селекціонери вивели декоративну квітку соняшнику, яка продається в квіткових магазинах і нерідко використовується в букетах.

Яскравий жовтий колір уособлює дружбу і надію, він ніби каже: ти зігріваєш мене, тим самим висловлює подяку. Латинська назва квітки походить від грецьких слів сонце та квітка. А що ж каже народна мудрість про цю квітку?

Букет із соняшників уособлюють дружбу, подяку та подарувавши його, бажають благополуччя та щастя в сім’ї. Крім того, поставивши соняшники будинку, ви очистите тим самим простір від негативу, а посадивши ці сонячні квіти в саду або перед вікнами, ви захистите себе, свою оселю від втрат, невдач і недобрих людей.

Подарувати соняшник буде доречно другові чи подрузі для підняття настрою, людині у віці з побажаннями довголіття тощо.

Жовті тюльпани

Напевно, всі пам’ятають пісеньку: «Жовті тюльпани — вісники розлуки!». Безперечно, саме тому багато представниць прекрасної статі асоціюють ці квіти лише з негативом. Однак не варто сприймати жовтий колір тюльпанів виключно символом розлуки. У ряді країн значення жовтих квіток і зокрема тюльпанів відображає дружбу і бажання підвищити настрій людині, якій цей букет був призначений.

Однак у України головним символом даних кольорів залишається все ж таки натяк про розлучення.

Саме тому ми рекомендуємо всім чоловікам, які бажають подарувати своїм другим половинкам букет жовтих тюльпанів, кілька разів подумати, перш ніж шокувати дам серця. Особливо вразливі особи можуть дуже себе накрутити, люто припускаючи, що таким подарунком ви бажаєте натякнути про своє бажання швидше розлучитися.

Сьогодні ми поділилися з вами основними значеннями жовтих кольорів, тому якщо вам подарували букет із бутонами цього яскравого кольору, не потрібно піднімати тривогу та готуватися до найгіршого. Жовті квіти зовсім не провідник до розриву стосунків, а лише словосполучення із пісні, яке ніяк не пов’язане з реальністю. Саме тому, якщо ви є глибоким шанувальником жовтого кольору та із захопленням дивіться на тюльпани, троянди, хризантеми цього кольору, не роздумуючи, купуйте для своєї обраниці чи винуватця урочистості, яку ви, глибоко поважаєте. Жовті квіти – найкраща причина для того, щоб посміхнутися!

Айстра мовою квітів

На перший погляд може здатися, що айстра нічим не примітна квітка, проте це не так, адже в перекладі з грецької вона означає «зірки» та суцвіття айстри, особливо голчастої, схоже на небесну зірочку. Ці зоряні квіти широко поширені в Європі і не лише.

Існує легенда, яка говорить про Юпітера, який розгнівався на людей і послав на землю потоп, але богині Астреї було дуже шкода людей, вона гірко плакала і її сльози падаючи на землю перетворювалися на незвичайні квіти, які й назвали згодом астрами. Тому іноді айстри означають смуток та смуток.

Є й інші перекази про айстри, вони не менш цікаві. Наприклад, що айстра виросла з маленької частинки, яка впала на землю із зірки. У Греції айстри вважалися магічними квітами, які можуть відганяти від будинку нещастя, негаразди, біди.

Інше значення айстри – безпека. На мові квітів у світі астри та його значення видозмінилося і означає терпіння, бажання змінити ті чи інші події, чи показати захоплення.

Айстри можна дарувати молодим дівчатам і жінкам як комплімент, або щоб вибачитися за щось попросити вибачення. Айстри схожі на зірки, даруйте їх своїм коханим як амулет на щастя, як подарунок богів, як частинку зірки, недосяжну, але прекрасну.

Український вінок — краса і традиції сплелись воєдино. Історія українського вінка, види та що символізує

Сплетений із пахучих трав та ніжних квітів, прикрашений барвистими стрічками і наділений магічним змістом, український вінок — один з найдавніших символів нашої країни. Дізнаймося більше про цю стародавню етнічну прикрасу, яка лежить в основі національної самобутності українців.

Неможливо уявити україночку без яскравого віночка на голові. А чи знаєте Ви як правильно плести вінок? Про особливості підбору квітів та стрічок для вінка, про його історію, символіку та захисну силу розповідає vsviti.com.ua.

Історія українського вінка. Давньослов’янський вінок

Оспіваний у піснях та оповитий легендами, український вінок має багатовікову історію. Вперше про вінок згадується за часів шумерської культури — ХІІ-ІІІ ст. до н.е.

Нащадки шумерів, представники культури шнурової кераміки, залишили наступним поколінням чимало символів, серед яких міфічний знак богині ІнанниІштар, що означає «ясне небо». Складається він з вінка — кола і вплетеної в нього стрічки, що створює два кінці, а також із шестипроменевої зірки в центрі.

Цікаво, що такий самий знак зображений на саркофазі Ярослава Мудрого в Софії Київській (ХІІ ст.). Дослідники вважають, що український вінок — це спрощений знак Інанни, немов побажання мирного, ясного неба над головою того, хто його носить, оберіг від злих сил та нещасть.

У часи Античності вінок вважали символом щастя і таланту. Ним увінчували переможців, під час проголошення промов його вдягали оратори, ним прикрашали священні предмети. Був вінок і символом скорботи.

Наші предки розуміли, що основна частина тіла людини, якою вона розуміє світ і впливає на нього, — це голова, тож створювали для неї вінки-обереги, які берегли від зурочень та недобрих чар. Не дивно, що на стародавніх зображеннях жінки-Богині вона у головному уборі з квітів, трав, зілля та віття.

Цікаво, що в різних регіонах України вінок називали по-різному: на Поділлі — коробуля, лубок, на Чернігівщині — теремок, на Гуцульщині — плетінь, косиця, на Переяславщині — гібалка тощо. Існували й загальнослов’янські назви —вінок, вянок, перев’язка, чільце.

Підбираємо трави і квіти для вінка

Друже, а чи відомо Тобі, що вінок має складатись не більш ніж з 12-ти квітів? Зазвичай вінок робили не надто пишним, аби він охайно прилягав до голови.

З давніх-давен вінок був книгою душі молодої дівчини: мовою квітів вона висловлювала свої почуття, виражала душевний стан і «розповідала» про події, що відбулися у її житті.

Квіти-символи, які традиційно вплітають у вінок:

  • мак — квітка мрій, символ родючості, краси та молодості;
  • цвіт вишні та яблуні — материнська любов та відданість;
  • ромашка — символ ніжності, вірності і кохання;
  • соняшник — символ відданості й вірності;
  • м’ята — оберіг дитини та її здоров’я;
  • волошки у віночку — символ людяності;
  • ружа, мальва і півонія — символи віри, надії, любові;
  • материнка — символ материнської любові;
  • калина — краса та дівоча врода;
  • лілея — дівочі чари, чистота, цнота;
  • дев’ятисил — корінь дев’яти сил, який зміцнює та повертає здоров’я;
  • безсмертник — символ здоров’я, загоює виразки і рани;
  • хміль — гнучкість і розум;
  • польовий дзвіночок — символ вдячності.

Для надання віночку особливої магічної сили, у нього вплітали полин — найголовнішу з трав, буркун зілля— символ вірності та листя дуба — символ хоробрості та сили. Проте найміцнішим оберегом був і лишається барвінок, що символізує безсмертя людської душі, є зіллям кохання та дівочої вроди.

Ходили чутки, що варто лише юнакові та дівчині з’їсти листочок барвінку, як між ними раптово спалахне палке кохання.

А от «нечисте» зілля — вовчі ягоди, папороть, дурман — вплітати у вінок категорично заборонялося. Неприйнятною вважалась під час плетіння вінків і присутність хлопців.

Восени, коли різнотрав’я відцвітало, вінки плели із золотавого листя, а взимку — зі штучних або воскових квітів. Останні плели здебільшого черниці при монастирях і продавали на київських базарах. Штучні вінки було прийнято купувати до шлюбу в якості весільних. Іноді квіти у такому вінку переплітали зеленим барвінком та додавали пташине пір’я.

Що символізують стрічки у вінку?

Надзвичайно цікавими є відбір, поєднання кольорів та розташування стрічок у віночку. Заквітчану голову молодої дівчини могли прикрашати стрічки 12-ти кольорів. Кожен з них служив красуні лікарем і оберегом, захищав волосся від злих очей.

Стрічки підбирали за довжиною волосся дівчини і робили їх ледь довшими за косу, аби сховати її серед барвистих кольорів.

У центрі вінка зав’язували світло-коричневу стрічку. Вона символізувала землю-годувальницю. По обидва боки першої стрічки зав’язували жовті — символ ясного сонечка. Далі — світло-зелені й темно-зелені — краса та молодість. А тоді — блакитні та сині — символи неба і води, що наділяють силою та міцним здоров’ям. Потім йшла жовтогаряча — символ хліба, фіолетова — мудрість, малинова — щирість, рожева — символ благополуччя та достатку.

Якщо віночок прикрашали маки, дівчата оздоблювали його червоною стрічкою — символом магічності та печалі.

Білі стрічки зав’язували на вінок, лише коли вони були вишиті: на одній — сонце, на другій — місяць. Чисту стрічку вплітати у вінок було не прийнято, адже така означала тугу за померлими.

Косу та вінок сироти прикрашали блакитні стрічки. Перехожі обдаровували її хлібом та грошима, бажали щастя і добробуту. На знак вдячності сирота дарувала милосердним добродіям стрічку зі свого вінка.

Види українських вінків

Розмаїття українських вінків просто вражає: магічні, звичаєві, ритуальні та вікові — разом більше 77 видів.

Уперше дівчинці плела вінок її матуся, коли малій виповнювалося три роки. Ненька сім днів купала віночок у вечірній росі, вплітала чорнобривці, ромашки, барвінок та незабудки, а по тому ховала до скрині. Одягали вінок на Спаса, простягаючи дівчатку яблучко, і примовляли: «Здоровому тілу — здоровий дух!»

А коли малечі виповнювалося чотири, їй плели особливий вінок: усі пелюстки вплетених у нього квітів розсікали, оздоблюючи вінок листям яблуні, багна та безсмертником.

Дівчинці шести років плели вінок з волошок та маків, щоб оберігали сон та стерегли думки. Семирічним дівчатам вплітали у вінок квіти яблуні. «Мати-яблуне, дядино моя, не жалій здоров’я і долі дитині,» — урочисто промовляв батько, торкаючись вінком голови донечки.

Дівчатка старші 13 років плели віночки кохання. Традиційно їх прикрашали ромашки, вусики хмелю, цвіт вишні та яблуні. Спереду вінок оздоблювали розкішним гроном калини. А от засватана дівчина одягала вінок з барвінку, шавлії, м’яти й інших лікарських трав.

Весільний вінок був призначений захищати дівчину від злих очей та виготовлявся з барвінку, рути, шавлії, ружі тощо. Іноді, щоб посилити захисну функцію вінка, листочки барвінку змащували часником та медом, а у вінок доплітали перець, червоні нитки, цибулю, монети, овес.

На Житомирщині до 1970-х років існував звичай кидати подругам нареченої не букет, а вінок, передаючи шлюбну естафету однійз дружок. Котра спіймає — тій скоро і під вінець іти.

На Дніпропетровщині у 1960-х молодим вінок надягали на зап’ястя, поєднуючи воєдино їхні долі.

Коли дівчині не щастило у коханні, вона плела вінок надії — з польових маків та волошок. Іноді такий вінок дарувався несміливому хлопцю у якості освідчення. Вінок відданості плели з волошок та любистку. Козак брав його з собою в дорогу і вже напевне знав: удома його люблять і чекають.

На жнива виплітався вінок із збіжжя. Найчастіше честь нести такий вінок до села випадала молодій, працьовитій дівчині, котра от-от мала вийти заміж.

Традиції плетіння українського вінка сягають глибокої давнини. Яким би не був привід створення цього барвистого оберегу, його завжди виплітали з особливою дбайливістю і трепетом, адже в основі українського вінка — любов до природи, шана до рідної землі.

Про автора

admin administrator