Що таке на твоє дружба

Авторadmin

Що таке на твоє дружба

✅Твір-роздум на тему «Що таке дружба?»

Дружба – це величезна радість. Радість спілкування, радість взаємодопомоги і просто відчуття того, що поруч є близька людина, яка завжди готова дати пораду, вислухати і підтримати у всьому.

Справжньому другу можна повністю довіритися і вислухати від нього всю правду в свою адресу. Друг не стане прикрашати або брехати, він скаже все як є.

Справжня дружба – це явище не настільки поширене, втім, як і справжня любов. Але якщо тобі пощастило і у твоєму житті з’явилася людина, якій ти можеш довірити все найпотаємніше і можеш назвати її справжнім другом, то такі відносини потрібно берегти як зіницю ока. Адже, втрачаючи одного, ми втрачаємо часточку себе. Ніколи не варто забувати про те, що втрачати друзів просто, а от знаходити дуже важко.

Друг повинен бути вірним, добрим і терплячим, адже дружба – це щось велике і незламне. Тому друзі обов’язково повинні володіти такими якостями. Друзі не йдуть з часом, з роками лише міцніє справжня дружба.

Дружба не буває односторонньою, інакше це вже зовсім не дружба. Друзів не може бути багато, один, два або три друга за все життя – це цілком нормально. А інші десятки і сотні людей ‒ це всього лише приятелі, товариші, знайомі. Вони можуть бути дуже хорошими, добрими, приємними і чудовими, але це не друзі.

Я з гордістю можу заявити, що у мене є друг! Значить я щаслива людина, я не один. Разом нам море по коліно, ми вирішуємо будь-які проблеми, справляємося з будь-якими труднощами і негараздами. З часом, я думаю, цих труднощів буде ставати все більше, але я впевнений, що ми впораємося з усім! Адже ми ж друзі!

Дружба згасає і це нормально. Чому?

З часом ми припиняємо спілкуватися з друзями та хорошими знайомими. Ми можемо почуватися ніяково через це і навіть відчувати провину. Але насправді ми не маємо триматися за всі стосунки, які в нас коли-небудь були.

Повертаючись до активного соціального життя, ви можете раптом виявити, що є чимало людей, з ким ви не спілкувалися півтора року.

Ви можете виявити й дещо іще: вас ця ситуація цілком влаштовує.

Чи маємо ми погано почуватися через те, що нас більше не турбують стосунки з колишніми друзями?

Ми знаємо, що дружба важлива і навіть корисна для здоров’я, ми знаємо, що друзів потрібно цінувати, а дружні стосунки берегти. Втім, психологи кажуть, що розходитися з часом з добрими знайомими і навіть друзями – цілком природно і ми не маємо почуватися винними.

Якщо ви дійсно за кимось сумуєте, ви завжди можете написати чи подзвонити цій людині. Але робити це лише тому, що ви вважаєте себе зобов’язаним, не варто.

Внутрішнє відчуття

“Якщо ви довго не спілкувалися з другом, і весь цей час у вас не виникало потреби дізнатися, як у нього чи у неї справи, тоді покладайтеся на своє внутрішнє відчуття”, – каже Сюзанна Деггес-Вайт, професорка психології з Університету Північного Іллінойсу в США.

“Не кожна дружба має тривати вічно. І залежить це від двох сторін”.

На думку Шасти Нельсон, письменниці й спікерки із Сан-Франциско, неможливо підтримувати стосунки з кожним своїм другом, насамперед коли життєві обставини змінюються й у вашому житті з’являються нові люди.

Автор фото, Getty Images

Повертаючись до активного соціального життя, ви можете помітити, що хотіли б відновити дружні стосунки далеко не з усіма колишніми друзями

Пандемія є чудовим прикладом того, як життєві обставини зміщують акценти в дружбі.

Наше коло близьких знайомих звузилося, а підтримувати зв’язок з рештою вимагало додаткових зусиль. Але тепер коли ми маємо змогу знову зустрітися з цими людьми, ми раптом усвідомлюємо, що не сумували за ними.

“Чистка” контактів

Обирати з ким дружити, а про кого забути – це не обов’язково погано чи егоїстично.

Деггес-Вайт називає такий вибір “чисткою контактів” – “хто залишається з нами поруч, кого ми хочемо бачити поруч і ким ми хочемо себе оточити?”

Ландшафт друзів змінюється за певних ситуацій протягом життя. Коли ви їдете на навчання в інше місто або до літнього табору, змінюєте роботу, поруч з’являються нові люди, які більш відповідають вашим теперішнім життєвим обставинам.

І річ у тім, що не кожен може в них вписуватися.

“На кожному етапі життя й у кожному віці ми змінюємось і хочемо бути поруч з людьми, схожими на нас”, – каже Деггес-Вайт.

“Але й пандемія багато чого змінила, – зазначає дослідниця. – Вона показала нам, кого ми по-справжньому цінуємо, і з ким почуваємось у безпеці, як психологічно, так і фізично”.

Нереалістично вважати, що ми можемо підтримувати зв’язок з усіма – навіть дослідження показують, що неможливо приділяти достатньо часу всім своїм друзям та знайомим.

“Ми цілком маємо право вирішувати, в які стосунки вкладати енергію”, – додає Шаста Нельсон.

Відновити спілкування

І все-таки якщо ви хотіли б відновити спілкування з друзями, з якими давно не бачилися, будьте вдумливими і розробіть стратегію.

По-перше, прислухайтеся до свого внутрішнього відчуття, пропонує Деггес-Вайт. Якщо вам дійсно бракує спілкування з цією людиною, це знак, що стосунки варті додаткових зусиль.

Спитайте себе, чи будете ви засмучені через шість місяців, якщо не відновити стосунки з цією людиною? І якщо ви відчуваєте, що так, не соромтеся зв’язатися з цим другом.

Але якщо відповідь “ні”, але ви відчуваєте провину, подумайте про те, що це не так провина, як сум від усвідомлення, що ці стосунки залишилися у минулому.

“Стосунки не бувають за принципом “все або нічого”, – додає Нельсон. – Якщо ви хочете відновити спілкування з кимось, кого давно не бачили чи не чули, скажіть щось на кшталт “Нарешті, трохи розібралась зі справами. Я часто згадувала про тебе за останній рік і мені дуже шкода, що ми втратили зв’язок”.

Автор фото, Getty Images

Якщо ви дійсно сумуєте за старим другом, ви завжди можете з ним зв’язатися, але робити це з почуття обов’язку не варто

“Скажіть, що сумували за людиною і запропонуйте нарешті зустрітися, як давно збиралися”, – радить фахівчиня.

“Визнайте, що хотіли підтримувати стосунки, але просто не мали змоги, – продовжує Нельсон. – Це всі розуміють”.

Під час пандемії ви могли також відновити зв’язок зі старими друзями, приміром, університетськими приятелями. Це було чудово у момент кризи, але тепер ви почуваєтеся зобов’язаними продовжувати спілкуватися.

“Багато моїх чатів поступово уповільнюються”, – каже Шаста Нельсон.

Вона розповідає, що продовжує час від часу писати друзям, щоб показати, що готова до спілкування, але водночас дає зрозуміти, що переписуватися так часто, як це було під час локдауну, не має змоги.

“Я просто кажу друзям, як я радію тому, що вони починають вести активне життя і роблять так багато цікавого, я кажу, що дуже ціную те особливе спілкування, яке склалося між нами під час пандемії, і бажаю їм усього найкращого в їхньому новому житті”.

Пандемія глибоко змінила те, як ми спілкуємось і ставимось до стосунків. Однак експерти радять не палити мости надто швидко і так само не намагатися вписати всіх у своє життя.

Ви не маєте почуватися винними, що дружба згасла під час пандемії. І взагалі психологи радять ставитися й до себе, й до інших більш поблажливо. Адже останні півтора року були дійсно не простими для всіх.

“Якщо у вас є друг, з яким ви взагалі не розмовляли протягом тривалого часу, і ви відчуваєте, що ваші стосунки охололи, це – повідомлення, яке він цілком зрозумів, і можливо, це також його повідомлення вам”, – підсумовує Деггес-Вайт.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайтіBBC Worklife.

Хочете поділитися з нами своїми життєвими історіями? Напишіть про себе на адресу [email protected], і наші журналісти з вами зв’яжуться.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

✅Твір «Що таке дружба?»

Дружба – це найцінніше, найпрекрасніше в людському житті. Це безцінний стан, який ніщо не замінить. У нього немає еквівалента, немає ціни, а є тільки внутрішня вартість.

Згідно з Аристотелем, є три види дружби. По-перше, яка створюється для радості спільних задоволень. Друга виникає через взаємну вигоду від дружби і третій варіант являє собою дружбу заради дружби, тому що дружба безкорислива за своєю природою.

Я не згоден з цією точкою зору Аристотеля, тому що я думаю, що перше і друге можна назвати приятельство. Приятельство для мене, коли людина дає любов, турботу, доброту, не чекаючи нічого натомість, але все-таки є якісь елементи неповноти, не повна глибина.

Справжня дружба ґрунтується на взаємній довірі і самовідданості. Це доведено і існує. Вона народжується в моменти випробувань, радості, розчарування.

Дружба проявляється як турбота і самовідданість. Там немає ніяких обмежень, тому що її (дружби) будинок скрізь.

Я глибоко вірю в сильну магію дружби, тому що дружба – це шлях подолання егоїзму, лицемірства, ревнощів і всього негативу і аморальності, накопичених в сучасних людях. Я вірю, що справжня безкорислива дружба змінить і торкнеться крижані серця і розтопить лід, подарує щастя, радість і безмежну любов в сучасному стрімко мінливому світі.

Ми часто думаємо, що більшість наших знайомих – друзі, але ми помиляємося і розуміємо, що це не так. Тільки коли ця дружба проходить через якесь випробування, ми можемо дізнатися, реальна вона чи ні. Справжній друг залишається поруч з тобою і в радості, і в біді. Він завжди готовий допомогти вам, чим зможе, навіть якщо ця підтримка йому дорого коштує.

А хто наш найкращий друг? Людина, яка виділяється серед інших своїми матеріальними можливостями, той, хто багатий? Ні! Дружба не купується! Вона віддається!

І твій друг не той, хто дає тобі дорогі дари, а той, хто дає тобі плече, щоб вилити твою печаль, простіше кажучи поплакатися і отримати підтримку.

Коли у вас є друг ви знаєте, що навіть якщо ви втратите все, що там, десь в темряві буде завжди хтось, хто зможе простягнути руку допомоги для вас, хто допоможе вам встати на ноги.

Це те, що захищає і долає всі випробування, які дає нам життя. Для того, щоб створити цінну дружбу, ми можемо не тільки допомогти нашим друзям матеріально. Ми повинні підтримувати їх духовно і вміти ділитися своїми проблемами, радощами, болем, щастям. Вміти піддатися і поставити себе в положення нашого друга.

Варіант 2

“Дружба” – це слово, яке люди вимовляють дуже часто. Вони кажуть, що дружба і друзі – це дуже важливі частини життя людини. Ідею її необхідності і значущості піднімають в більшості мультфільмів і книг, особливо часто вона зустрічається в дитячій літературі, оскільки саме твори для дітей – один із способів виховати хорошу людину: доброго, морального, дружнього і відповідального. Дружбу називають одним з кращих моральних почуттів людини. Так що ж таке дружба?

Говорячи серйозною і науковою мовою дружбу можна визначити як безкорисливі взаємини. Для неї характерні спільність інтересів і захоплень, необхідні взаєморозуміння і взаємна допомога. Однак я не можу не сказати, що кожна людина розуміє дружбу в чомусь по-різному, тому що в світі існує стільки ж думок, скільки і людей. Хтось назве другом людини, з яким у дворі ганяв птахів або стріляв з рогаток по горобцях, або як-небудь інакше шкодив після закінчення навчання. Для когось друг-людина, що простягає руку, коли це треба, і встає поруч з тобою, щоб відбиватися від проблем не поодинці. Для мене дружба – це впевненість в тому, що тебе підтримають і допоможуть і що ти зробиш те ж саме у відповідь для одного.

Говорячи про цей тип взаємин, Я не можу не згадати культову серію книг Джоани Роулінг “Гаррі Поттер”. Це довга і чарівна історія, на якій виріс я і більшість моїх однолітків. Міцна і довга дружба між Гаррі Поттером, Герміоною Грейнджер і Роном Візлі завжди захоплювала мене. З найперших книг, де Поттер, ще будучи дитиною, починає битися зі злом, саме його друзі допомагають йому. У “Таємній кімнаті” Герміона знаходить і готує для них оборотні зілля; у “філософському камені” однією з перешкод на шляху постає партія в шахи, і без друзів Гаррі б не впорався: навички Рона в цій грі допомагають їм виграти.

При цьому я не вважаю, що дружба являє собою щоденні зустрічі, як це було у персонажів Дж. Роулінг: не обов’язково проводити весь свій час або навіть тільки більшу його частину з людиною для того, щоб вважати його своїм другом. Дружба – це не про кількість проведених разом годин, але про їх якість. У романі Германа Гессе “Деміан” показаний дуже тонкий тип дружби між головним героєм, Емілем Сінклером, і Максом Деміаном.

Вони знайомляться після занять в школі, у Сінклера в той час проблеми з одним хлопчиськом на ім’я Франц Кромер, і Деміан, не випитуючи правди, але вгадуючи її, таємно вирішує конфлікт: Сінклер тільки говорить після, що Франц перестав підходити і вимагати гроші. Так зароджується їх дружба, яка буде тягнутися крізь роки. Протягом всієї історії Сінклер і Деміан зустрічаються не часто, не пишуть один одному листів кожен день, але при цьому Макс завжди з’являється, коли Емілю дійсно необхідна його допомога, будь то дія або рада. І головний герой проходить свою історію дорослішання нібито з підтримуючою рукою одного на плечі.

Прочитавши ці книги і спираючись на власний життєвий досвід, я погоджуся з тим, що дружба — важлива для хорошого життя. Тому що, маючи друзів, людина має підтримку, розуміння, однодумцями: він перестає бути самотнім, незрозумілим і знає, що його проблеми вирішувані.

Варіант 3

Я думаю, що дружба – це взаємини, які виникли між людьми, в процесі їх спілкування і знаходження спільних тем та інтересів. Кожна людина вкладає в поняття дружба різний сенс, але думаю, що для кожного важливо, щоб в Дружбі було взаєморозуміння, підтримка, довіра і повагу. Я вважаю, що другом можна назвати людину, яка зможе допомогти і підтримати в скрутну хвилину, зможе простягнути руку допомоги, а не відвернутися, коли виникають складнощі, який зможе порадіти за тебе в хвилини радості і розділити їх з тобою.

У житті ми не можемо прожити без друзів, обов’язково, хоча б раз у житті, незалежно від віку, у нас є або були друзі. Часто ми вибираємо друзів, які близькі нам морально, з якими у нас є спільні погляди та інтереси.

Дружба з людиною може зароджуватися несподівано для нас самих, ми просто в один момент усвідомлюємо, що нам близька ця людина, ми хочемо продовжувати з ним спілкуватися. У дружбі потрібно вміти цінувати свого друга, вчасно прийти на допомогу, якщо необхідно, вислухати його і дати пораду. Необхідно розуміти, що друг – це людина, до якого ти можеш звернутися за допомогою і підтримкою в будь-яку хвилини, ти зможемо розділити з ним хвилини радості, така людина необхідна кожному. Складно прожити своє життя без друзів.

Буває, що в Дружбі відбувається і така неприємна ситуація, як зрада. Виникати воно може з різних причин. Це може бути помста, а може і заздрість. У таких ситуаціях дружба зазвичай закінчується, оскільки людина розуміє, що його зрадив його власний друг, людина, якій він довіряв, від якого він не очікував такого. Рідко, коли людина може переступити через свої образи, засмучення і пробачити людині, яка зробила йому боляче.

Саме тому, необхідно навчитися цінувати своїх друзів, радіти дрібницям, радіти моментам, проведеним разом, адже приємно, коли ти в будь-який момент можеш зателефонувати людині і поговорити з ним, а він не відвернеться від тебе.

Таким чином, можна сказати, що дружба – це близькі взаємини з людьми, над якими необхідно працювати. Адже знайти справжнього і вірного друга – це щастя. Таку людину необхідно берегти. Хвилини, які ми проводимо з друзями – безцінні, а дружба займає в нашому житті важливу роль. Дружіть і цінуйте моменти, проведені з друзями.

Варіант 4

Безліч тисячоліть люди намагалися дати визначення такому, на перший погляд простому, поняттю, як дружба. Але зробити це досить непросто, так як для кожної людини це слово означає щось своє. Так що ж таке дружба, і яку людину можна назвати справжнім другом? Для мене дружба-це взаємини між людьми, при яких обидва друга, а іноді і кілька, відчувають щирість і довіру.

Якщо ти розумієш, що знайшов саме ту людину, яка зможе підтримати тебе в скрутну хвилину, порадіти твоїм успіхам, і все це він буде робити так щиро, як не робить для себе, варто цінувати такого друга, що в наш час люди роблять досить рідко. Також багато друзів мають схожі інтереси, що дозволяє їм годинами сидіти на дивані і розмовляти на безліч різних тем. Другу можна і розповісти про свої проблеми, отримавши натомість слушну пораду, і поділитися секретом, який він збереже і нікому не розповість.

Але чи тільки в спілкуванні і взаєморозумінні полягає дружа? Я вважаю, що ні. Щоб підтримувати якісні взаємини друзі повинні ставати краще не тільки для себе, але і один для одного. Адже якщо одна людина буде розвивати в собі нові якості та вміння, а другий стояти на місці, то їм буде складно зберігати колишні відносини, так як дружба вимагає віддачі з боку обох її членів.

Також в століття сучасних технологій щира дружба без отримання вигоди стала рідкісним явищем. Такі брехливі люди можуть піти на багато, навіть на те, що їм не дуже хочеться робити, тільки заради того, щоб домогтися своєї мети. А коли вони отримують необхідне, то зникають з Вашого життя, як ніби ви ніколи не були знайомі. Саме тому варто ретельно ставитися до вибору людини, яку ви в підсумку будете називати своїм другом.

І якщо ви зробите все правильно, побачите віддачу з боку одного, і ваш товариш буде відчувати і бачити те ж саме, то вам будуть не страшні ніякі труднощі або сварки. Але без сварок нікуди, і це відомо всім, але лише справжні друзі зможуть знайти вхід з найскладнішої ситуації разом для того, щоб зберегти міцні взаємини і щирі почуття.

Я вважаю, що дружба – це саме той дар людині, який він повинен цінувати, адже хто, якщо ні друг зможе підтримати тебе і дати зрозуміти, що ти не один. Щира дружба не піде по закінченню будь-якого періоду, так як з роками вона навпаки стане міцніше. Скільки б вас не розділяло кілометрів, ви все одно згадуєте свого друга, його сміх, посмішку, незграбні вчинки і жарти, про які можете знати лише ви, і саме це робить вас і вашу дружбу по-справжньому особливою.

Варіант 5

Щодня люди взаємодіють один з одним. Коли діти приходять в дитячий сад, вони разом грають. Школярі, прийшовши в школу, спілкуються один з одним на перервах, ходять разом в гуртки та секції. Дорослі люди обговорюють з колегами по роботі важкі ситуації, діляться своїми проблемами. Бабусі на лавочці згадують молодість, допомагають один одному порадою або справою.

Виходить, що в будь-якому віці людина відчуває потребу в спілкуванні з тими, з ким його щось об’єднує: спільна діяльність, інтереси, життєва ситуація. Виходячи з цього, можна сказати ,що дружба – це особливий вид відносин між людьми, в її основі лежать симпатія, спільні інтереси і схильності, довіра, любов.

У дружби є деяка схожість з приятельськими відносинами, які також будуються на доброзичливості і симпатії. Але різниця між дружбою і приятельськими відносинами в тому, що до вибору друзів людина ставиться більш ретельно. Приятелів у людини може бути багато, а справжній друг, як правило, один.

Людина з багатьма людьми привітний, але він не стане всім їм розповідати свої потаємні таємниці і питати поради. Поділитися радістю або бідою він може тільки з тим, кому повністю довіряє. Друг має для кожного з нас першорядне значення, ми не тільки звертаємося до нього у важку хвилину, але і самі готові кинутися до нього на виручку в будь-який момент.

У літературних творах автори часто показують справжню дружбу через опис поведінки героїв оповідання у важкій ситуації. Так, наприклад, під час війни люди здійснювали подвиги в ім’я друга, йшли під кулі, щоб закрити собою фронтових друзів. Справжні друзі ділилися один з одним останнім шматком хліба.

Дружба зароджується між людьми, які чимось схожі. У них можуть бути схожі погляди на життя, спільні захоплення, спільна справа. Не випадково кажуть, що в друзі людина вибирає того, в кому бачить самого себе.

Дружба асоціюється у багатьох людей з вірністю, співпереживанням, радістю за щастя одного. У дружніх відносинах не може бути брехні, лицемірства, заздрості, користі, суперництва, зради. Принадність дружби в тому, що в ній людина має право бути справжнім, бути самим собою. Йому не потрібно намагатися показати себе з кращого боку, він знає, що друг любить і приймає його таким, яким він є.

Я вважаю, що дружба-це найбільша цінність для кожної людини. Справжньою дружбою потрібно дорожити. Дружні відносини потрібно берегти від марних образ, нерозуміння, наклепу. Звичайно, міцна дружба витримає будь-які випробування, але спеціально провокувати друзів не варто. Якщо у людини немає друга, він не зможе стати щасливим, його життя буде нудною.

Про автора

admin administrator