Чим відрізняються прямі податки від непрямих простими словами

Авторadmin

Чим відрізняються прямі податки від непрямих простими словами

Чим відрізняються прямі податки від непрямих

Податок, це обов’язкове фінансове зобов’язання, яке підлягає сплаті державі. Податкова система в основному ділиться на дві великі категорії прямого податку і непрямого податку, що складаються з різного характеру оподаткування.

Основа для порівнянняпрямий податокнепрямий податок
значенняПрямий податок згадується як податок, що стягується з доходу і добробуту людини, і оплачується безпосередньо уряду.Непрямий податок згадується як податок, що стягується з людини, який споживає товари та послуги і оплачується побічно уряду.
Накладні витратиЛюдина, на якого накладено податковий тягар.Тягар податку може бути зараховано іншій людині.
типиПодаток на багатство, прибутковий, на майно. Імпортних і експортних мит.Податок з продажів, ПДВ акцизи, мито.
Ухилення від сплатиможливоНавряд чи можливо, оскільки включений в ціну товарів і послуг.
інфляціяПрямий податок допомагає в зниженні інфляції.Непрямі податки сприяють інфляції.
стягується зОсоби, IP, компанія, фірмаСпоживачі товарів і послуг.
Діяпрогресуючийрегресивний

Визначення прямого податку

Прямим податком обкладаються дохід і багатство людини, і оплачується безпосередньо уряду, тягар такого податку не може бути зрушене. Податок має прогресивний характер, тобто зростає зі збільшенням доходу або багатства і навпаки. Він обкладає по платоспроможності людини – податок стягується з багатших людей. Податок стягується і збирається або центральним урядом або місцевими органами.

Є кілька видів прямих податків, таких як:

  • Податок на прибуток.
  • Податок на багатство.
  • Податок на майно.
  • Імпортних і експортних мит.

Визначення непрямого податку

Непрямий податок згадується як податок, що стягується з людини споживає товари та послуги, оплачується побічно уряду. Тягар податку може бути легко перенесено на іншу особу. Податок носить регресивний характер, збільшуючи попит на товари і послуги, і навпаки. Накладається на кожну людину, однаково багатий він чи бідний. Адміністрація податку здійснюється або за допомогою центрального уряду або управління області.

Є кілька видів непрямих податків:

  • Податок з продажу.
  • ПДВ (податок на додану вартість).
  • акциз.
  • Мито.
  • Сільськогосподарський податок на прибуток.

Чим відрізняються прямі податки від непрямих

  1. Податок, який сплачує людина, на якого він накладено, відомий як прямий податок. Податок, який сплачується платником податків побічно – непрямий податок. Прямий податок стягується з доходу і добробуту людини, в той час як непрямий податок стягується з людини споживає товари та послуги.
  2. Основною відмінністю між прямим і непрямим податком є ​​тягар прямих податків, воно не може бути передано іншій особі, в той час як зобов’язання непрямих податків може бути зрушене.
  3. Ухилення від сплати податків можливо в разі прямого податку, якщо належне введення збору не проводиться, але в разі непрямого податку, ухилення від сплати податку не представляється можливим, тому що сума податку нараховується на товари та послуги.
  4. Прямий податок стягується з фізичних осіб, фірм, організацій. З іншого боку, непрямий податок стягується з споживача товарів і послуг.
  5. Характер прямого податку є прогресивним, непрямий податок – регресивний.
  6. Прямий податок допомагає в зниженні інфляції, але непрямий податок іноді допомагає в просуванні інфляції.

З економічної точки зору

прямий податок відноситься до будь-якого рівня одночасно накладеного і зібраного з певної групи людей або організацій. Прикладом прямого оподаткування є податок на прибуток.

непрямі податки збираються з кого-то або будь-якої організації, крім фізичної або юридичної особи, яка зазвичай відповідає за податки.

Податок з продажів, наприклад, не буде вважатися прямим податком, тому що гроші збирають у торговців, а не зі споживачів. У цьому економічному контексті, закон фактично може визначити особу або особи, з яких будуть збиратися податок, але не має нічого спільного з тим, як податкове навантаження розподіляється на ринку. Хто несе економічний тягар самого податку, буде визначатися ринковими силами і може бути розрахована шляхом порівняння ціни товару.

З юридичної точки зору

В юридичному сенсі, значення прямих і непрямих податків змінюється:

  • прямий податок відноситься тільки до власності.
  • непрямі податки накладаються на широкий спектр прав, привілеїв і діяльності.

У цьому сенсі, податок на продаж майна буде вважатися непрямим податком, а податок на фактично належне майно буде прямий.

схожість

  • Чи сплачується державі.
  • Штраф за несплату.
  • Відсотки (пеня) за простроченого платежу.
  • Неправильне застосування може призвести до ухилення від сплати податків і штрафів.

Дія непрямого податку легко зрозуміти, так як він включений у вартість продукції та послуг, а також поряд з цим має чудовим освітленням в кожній частині суспільства. Одним з головних переваг непрямого податку є висока ставка для шкідливих продуктів в порівнянні з іншими товарами необхідними для життя.

Різниця між прямими та непрямими податками

Податок – це обов’язкове грошове стягнення або інший вид стягнення, який зазвичай накладається урядом чи муніципалітетом на доходи фізичних осіб, прибуток від бізнесу або додається на деякі товари, які купуються споживачами. Гроші, зібрані за рахунок оподаткування, використовуються для фінансування різних державних витрат, які включають лікарні та будівництво інфраструктури. Прямі та непрямі податки включають деякі податки, які сплачує уряд. Однак існують значні відмінності між прямими та прямими податками, про які йдеться нижче.

Що таке прямий податок?

Прямий податок – це гроші, що сплачуються безпосередньо органу, що накладає обов’язки, який більшість часу є урядом або муніципальною владою. Приклади прямих податків включають податок на прибуток, корпоративний податок, податок на майно та подарунок.

Що таке непрямий податок?

Непрямий фінансовий збір, який стягується посередником з кінцевого носія витрат. Посередник подає податкову декларацію пізніше і передає зібрану суму органу, що вводить в дію, або органу, що вводить її. Деякі приклади непрямих податків включають податок на додану вартість, центральний податок, мито, податок на послуги та податок на операції з цінними паперами..

Різниця між прямими та непрямими податками

Однією з головних відмінностей між прямим та непрямим податком є ​​те, що прямий податок є прогресивним, тоді як непрямий податок є ретрогресивним. Це означає, що прямий податок зростає із сумою, доступною для оподаткування, тоді як непрямий податок зменшує суму, доступну для оподаткування. Таким чином, люди розробили концепцію, що непрямі податки погані і спрямовані на те, щоб відмовити людям наполегливо працювати, тоді як непрямі податки – це добре, оскільки вони спонукають людей витрачати більше, щоб вони могли пощадити значну кількість грошей у відповідності до їхньої можливості.

Друга відмінність полягає в тому, що прямі податки трапляються і впливають на одну людину, тоді як непрямі податки трапляються від іншої людини, тоді як вплив відчувається іншою. Це пояснюється тим, що прямі податки стягуються з доходу фізичної особи, доходу компанії або податків чи майна, що належить їм. З іншого боку, непрямі податки надходять від фізичної особи, яка не є кінцевим носієм витрат. Особа, яка стягує непрямі податки, виступає посередником з єдиною метою збирання податків і згодом їх доставки до уряду.

Третя відмінність полягає в тому, що можна ухилитися від сплати прямих податків, тоді як важко ухилитися від сплати непрямих податків. Люди не можуть розкрити свої доходи і тим самим не сплатити податок на прибуток. Більше того, організації мають специфічні стратегії, які вони використовують для того, щоб вони могли ухилятися від прямих податків уряду, як декларування нульових прибутків, виплату значної частини свого прибутку в дивідендах або отримання величезних позичкових позик, за якими уряд змушений не оподатковувати їх. Однак особам або організаціям складно ухилятися від сплати непрямих податків, оскільки вони прикріплені до більшості товарів і послуг, які купують люди. Це означає, що кожен раз, коли людина купує товар чи послугу, вона сплачує непрямий податок.

Існує велика різниця в тому, що прямі податки не можуть бути перераховані, тоді як непрямі податки можуть бути переведені з однієї людини на іншу. Перемістити зобов’язання з податку на прибуток з однієї особи на іншу або з однієї особи на іншу є складною задачею, а це означає, що в кінцевому рахунку за ці платежі потрібно буде платити. Це не те саме для непрямих податків, які можна легко перевести або перекласти з однієї людини на іншу. Роздрібний магазин, який нараховує уряд з податку на додану вартість, перекладає цей тягар на кінцевого споживача продукції, отже, захищає себе від сплати непрямих податків.

Як прямі, так і непрямі податки по-різному впливають на інфляцію. Прямі податки допомагають знизити інфляцію в економіці, оскільки вони знижують купівельну спроможність населення, але отримують значну частку їх доходів. Це призводить до падіння сукупного попиту, оскільки люди не мають одноразового доходу, який вони можуть використовувати для попиту на товари та послуги, наявні на ринку. З іншого боку, непрямі податки відіграють значну роль у зростанні інфляції в економіці. Оскільки чим більше людей купує, тим менше непрямих податків вони сплачуватимуть, тому їх рекомендують купувати більше, що призводить до збільшення сукупного попиту, що може призвести до інфляції, якщо пропорційна пропозиція товарів і послуг вимагається.

Витрати та методи, пов’язані зі збором непрямих податків, менші, оскільки є певні пункти збору, і лише особа, яка купує товари та послуги, віднімається лише певний відсоток. Це не те саме, що стосується прямих податків, оскільки вони передбачають багато відрахувань, які іноді можуть бути дорогими та трудомісткими. Органи збору податків завжди мали перевагу збирати непрямі податки порівняно з перевагою збору прямих податків через витрати та затрату праці.

Незважаючи на те, що їх легко збирати та менш технічно збирати, непрямі податки охоплюють широке охоплення та величезну кількість людей, оскільки вони обкладаються податком за будь-яку особу, яка купує товари та послуги, які виділені у діаграмі податку на додану вартість. Однак прямі податки охоплюють невелику частку людей, які працюють, оскільки це нараховується на доходи. Крім того, дуже мало організацій оподатковується, оскільки багато підприємств зареєстровані як приватні підприємці, і вони оподатковуються разом з доходами фізичної особи, а деякі навіть не зареєстровані, що ускладнює їх оподаткування..

Підсумок відмінностей між прямими та непрямими податками

Прямі податкиНепрямі податки
ПрогресивнийРетрогресивний
Випадки та вплив падають на одну людинуЗахворюваність та вплив падають на різних осіб
Легко уникнутиСкладно уникнути
Не можна перекладати тягарМожна перекласти тягар на іншу сторону
Зменшує інфляціюПідвищує інфляцію
Коштовно збиратиДешево і легко збирати
Вузьке покриттяШирше охоплення

Висновок

  • Непрямі внески більше орієнтовані на зростання, оскільки вони відштовхують споживання та сприяють збільшенню заощаджень. Прямі податки, з іншого боку, зменшують заощадження та стримують інвестиції.
  • Додаткові непрямі податки, що стягуються з шкідливих товарів, таких як сигарети, алкоголь тощо, відштовхують від надмірного споживання, тим самим допомагаючи країні в соціальному контексті.
  • Прямі податки допомагають зменшити нерівномірність і вважаються прогресивними, тоді як непрямі податки збільшують нерівності та вважаються регресивними..

Непрямі податки

Податкові зобов’язання — це платежі до бюджету, якими оподатковується майно, також можуть вираховуватися з доходів чи включатися у підсумкову вартість товару. До останніх відносяться непрямі податки (ПДВ, акцизи та ін.). Виробник їх платить не безпосередньо, а встановлює як надбавку до ціни.

Непрямий податок – це обов’язкове відрахування коштів державі, яке виробники включають у вартість товару чи послуги. Простіше кажучи, його платить не саме підприємство, а споживач. У завдання організації входить лише зібрати необхідну суму та перерахувати у федеральну скарбницю. З погляду продавця та покупця, непрямий податок – це додаткова націнка, яка застосовується до кожної категорії товару. Платіж вже включено у вартість, а споживач бачить кінцеву суму з урахуванням надбавки.

До непрямих податків відносять кілька видів відрахувань:

  • ПДВ,
  • акцизи,
  • митні збори,
  • ліцензування бізнесу;
  • держмита.

Про автора

admin administrator