Що знаходиться всередині фортепіано

Авторadmin

Що знаходиться всередині фортепіано

Як налаштувати піаніно самостійно?

Музика може говорити за нас своїми мелодіями, особливо, коли ми відчуваємо розчарування чи знаходимось у стресі, і слова надто важко підібрати. Після довгого дня в офісі немає кращого способу розслабитись, ніж як сісти за улюблений інструмент та заграти душевну пісню, або просто послухати хорошу музику.

Для музикантів-любителів гра на інструменті – це терапевтичний процес. Як ще впливає гра на фортепіано на нас? Читайте в нашій статті.

Такі музичні інструменти, як гітара, фортепіано, кларнет, труба чи барабани, можуть слугувати своєрідним засобом «піклування про себе», підтримкою для психіки, але важливо пам’ятати, що й вони потребують догляду, щоб повноцінно функціонувати.

Якого саме догляду? Інструменти потрібно налаштовувати та підтримувати їх в гарному стані.

Для того, щоб регулярно грати та створювати музику, інструмент треба періодично налаштовувати. Адже будь-який інструмент (не тільки музичний) має властивість виходити з ладу. Налаштовувати інструмент важливо і це не забере багато часу, якщо знати, як це робити

В цій статті ми поговоримо з вами про те, як налаштувати найпоширеніший у світі музичний інструмент – фортепіано: розглянемо певні кроки в налаштуванні піаніно; поміркуємо, чи можна налаштувати його самостійно; також поговоримо про те, як музикант повинен доглядати за інструментом та як часто налаштовувати його.

Чи можна налаштувати фортепіано самостійно?

Ви почали помічати, що ваше фортепіано грає фальшиво? Ваші улюблені пісні почали звучати зовсім не так, як повинні? Якщо так, можливо, вам доведеться налаштувати інструмент

Настроювання фортепіано – це процес, який досвідчені піанінотехніки можуть виконати якісно та швидко. Однак чи думали ви коли-небудь про те, як самостійно це зробити? Чи це можливо? Відповідь – так.

Ідея настроїти фортепіано власноруч є привабливою в фінансовому плані. Послуги спеціаліста, що займається цим професійно, досить дорогі.

Чи можна налаштувати фортепіано самостійно без допомоги фахівця? Все в ваших руках! Фото: Unsplash

Незважаючи на те, що це тривала та складна процедура, ви можете навчитися основам налаштування та мати можливість регулювати своє фортепіано за необхідності.

Щоб самостійно відрегулювати фортепіано, вам знадобляться наступні речі:

  • Правильні інструменти: фортепіано є складним музичним інструментом, тому, щоб успішно його настроїти, вам буде необхідно мати: настроювальний ключ, заглушувачі звуку (клинки), камертон або електронний тюнер. Усі інструменти можна придбати в музичних магазинах або онлайн. За допомогою ключа ви будете натягувати струни. Глушники потрібні для заглушення сусідніх струн. Камертон (або тюнер) для того, щоб знайти звук потрібної висоти.
  • Терпіння: фортепіано фантастична знахідка людства, але воно досить непросте і утворене з великої кількості деталей. Тому, щоб правильно налаштувати кожну ноту, потрібно запастися терпінням.

Було б добре, якби ви не забували, що самостійне налаштування фортепіано вимагає певної обізнаності та зусиль.

Щоб дізнатися трохи більше про налаштування фортепіано, ви можете відкрити YouTube та подивитися відео з цієї теми або пройти тренінг з експертами на Superprof.

Однак не менш важлива практика! Ви ніколи не дізнаєтеся, як налаштувати ваше піаніно, якщо не спробуєте цього зробити!

А скільки вам доведеться налаштовувати? Читайте за посиланням.

Які ж кроки необхідно виконати, щоб ефективно настроїти кожну ноту?

Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Як правильно налаштувати фортепіано?

Фортепіано можна успішно настроїти, виконавши декілька важливих кроків, перед тим ретельно дослідивши процес. Фото: Unsplash

Як і у випадку з будь-яким технічним процесом, який часто вимагає допомоги експертів, існують певні етапи, яких професійні настроювачі піаніно повинні дотримуватися, щоб інструмент зазвучав магічно!

Суть настроювання полягає в тому, щоб піаніно зазвучало максимально чисто. Треба зробити все, щоб під час налаштування в кімнаті, де знаходиться інструмент, не було сторонніх шумів. Лише тоді можна почути найдрібніші неточності в нотах

Перед початком процесу налаштування варто очистити інструмент від пилу та переконатися, що на ньому немає жодних пошкоджень.

Підготовка та налаштування

До першої октави

З чого фортепіано складається всередині? Можливо ви вже цікавилася цим питанням і заглядали під кришку. Якщо ні – давайте дивитись!

Відсуньте фіксатори під верхньою кришкою, зніміть верхню й передню панель та відкрийте клавіатуру.

Звук у фортепіано видобувається ударом молоточка по струнах. Кожній клавіші, крім басів, відповідає три струни. У нейтральному положенні струни, крім найвищих півтора-двох октав, стикаються з демпферами (глушниками). При натисканні клавіш у дію приводиться пристрій з важелів, ремінців і молоточків, що називається фортепіанною механікою

Настроювач фортепіано спершу має визначити струни, що створюють конкретний звук. Починати налаштування треба з середньої До. Щоб звук середньої До було добре чути, для заглушення сусідніх нот використовують гумові глушники.

Досвідчені спеціалісти з налаштування фортепіано підбирають звуки на слух, граючи певні нотні комбінації. Новачку ж знадобиться тюнер.

Отже, зробіть тишу навколо та, натискаючи на клавішу, визначте ноту за тюнером. Чи показує тюнер саме ноту До? Якщо настроювач піаніно розпізнає, що нота, яку показує тюнер не співпадає з тою, яка на клавіатурі, то слід послабити або затягнути шпильку відповідних молоточків. Так само перевіряють кожну наступну ноту.

Встановіть шпильку

Піаністи затягують шпильки, щоб струна тримала звук набагато міцніше. Найкращого положення, в якому варто закріпити шпильку можна досягти наступним чином: затягнути ключ так, щоб звук ноти став трохи вище, ніж потрібно, а потім швидко послабити його. Тоді нота звучатиме точно.

Тобто, треба прокрутити ключ на півоберту та різко відпустити його.

Відрегулювавши штифти, ваші клавіші будуть звучати як слід.

Продовжуйте налаштування інших клавіш

Після того, як До (С) першої октави була налаштована, ті самі методи використовуються для налаштування решти нот. Октави та їхнє звучання варто перевірити декілька разів, перш ніж закінчити налаштування.

Всі 3 струни кожної ноти мають звучати в унісон

Після того, як середню октаву ви налаштували, важливо перевірити, що зовнішні струни кожної ноти налаштовані так, що звучать «в унісон» з внутрішніми.

Регулювання звучання може бути швидко виконано на слух професійними настроювачами піаніно. Любителям для цього знадобиться трохи часу та терпіння.

Переконавшись, що всі струни в октаві налаштовані в унісон, настав час переходити до наступного кроку.

Темперація нот

Темперація – регулювання інтервалів у настроюванні піаніно чи іншого музичного інструменту таким чином, щоб вони відповідали гамі в різних тональностях. При рівній темперації октава складається з дванадцяти рівних півтонів. Настроювач фортепіано використовуватиме темперований стрій, щоб кожна нота відповідала значенню в посібниках.

Потім продовжуйте налаштовувати кожну струну, доки не буде досягнуто бажаного результату.

Настроювачі піаніно мають багаторічний досвід виконання всіх вищезазначених етапів.

Але, якщо ви намагаєтеся налаштувати своє фортепіано самостійно, пам’ятайте, що багато інформації ви можете знайти, наприклад, переглянувши відео на YouTube. Там ви зможете побачити, як виглядає весь процес налаштування.

Як часто потрібно налаштовувати піаніно?

Існують різні жанри музики, котру можна грати на фортепіано, різні методи навчання грі, але правило щодо того, як часто слід налаштовувати фортепіано, залишається єдиним і незмінним. Отже, як часто це слід робити? Спеціалісти радять налаштовувати інструмент раз на півроку.

Якщо ви завзятий ентузіаст, який достатньо грає, цілком ймовірно, що ви захочете й частіше налаштовувати фортепіано.

Однак більшість фахівців погоджуються, що 2 рази на рік цілком достатньо.

Загальне емпіричне правило, яке може допомогти вам при налаштуванні фортепіано полягає в тому, що коли ви вимкнете опалення навесні та знову ввімкнете його восени, не за горами буде необхідність у налаштуванні фортепіано

Звісно є певні нюанси, які можуть впливати на те, що піаніно швидко виходитиме з ладу. Щоб зрозуміти, як часто варто його все ж налаштовувати, ви можете поставити собі такі запитання:

  • Де стоїть піаніно в будинку?
  • Чи хороший потік повітря в кімнаті, де воно знаходиться, та яка температура?
  • Як часто хтось грає на інструменті?

Налаштували фортепіано і готові грати? Хочете грати джаз? Чи може вам до вподоби класичні мелодії? Читайте більше про ці стилі в наших статтях.

Чи варто налаштовувати старе піаніно?

Незалежно від того, скільки років вашому фортепіано, тримайте його доглянутим і налаштованим. Фото: Unsplash

Купівля фортепіано — це серйозна інвестиція. Якщо ж ви маєте старий інструмент, який передавався з поколінь в покоління, то перш ніж викидати його та купувати новий, варто розібратись, чи не можете ви продовжувати грати на цьому.

Щоб ваше старе фортепіано знову звучало та виглядало яскраво і блискуче, повинно бути зроблено загальне технічне обслуговування інструменту.

Загальне обслуговування піаніно, як ми вже зазначали, починається з очищення клавіш від пилу та чищення зовнішніх частин.

Однак налаштування піаніно також є невід’ємним аспектом його обслуговування.

Але що робити, якщо ваше піаніно дуже старе? Чи можна його налаштувати? Що ж, якщо старе піаніно належним чином обслуговувалося протягом багатьох років, не буде проблемою відрегулювати його та продовжувати на ньому грати.

Навіть найстаріше піаніно в світі можна налаштувати!

Але давайте припустимо, що це піаніно, яке не обслуговувалося належним чином і має багато іржавих струн. У такому випадку, ймовірно, буде гарною ідеєю відновити або відремонтувати пошкоджені частини перед налаштуванням.

Чому це важливо? Регулювання старих, іржавих струн, які не стимулювалися роками, може спричинити надмірне натяжіння, струни можуть порватися, а інші деталі зламатися.

Отже, налаштовувати старе фортепіано має сенс, особливо, якщо воно для вас цінне!

Але, перш ніж віддати музичний інструмент професіоналу, варто переконатися, що всі його частини працюють ефективно та не потребують реставрації.

Ми сподіваємось, наша стаття була для вас корисною, а ваш інструмент завжди буде доглянутим та звучатиме якнайкраще! Грайте в задоволення!

Хочете дізнатись більше? Читайте тут.

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

Фортепіано, що було у використанні: плюси і мінуси

Я пропоную Вам переглянути табличку, яку я спробувала зробити максимально простою та зрозумілою. Якщо буде потрібно, Ви можете в подальшому роздрукувати її та носити із собою на оглядини інструментів, щоб не забувати перевірити головні моменти.

Головні візуальні “маркери” на які потрібно звертати увагу при виборі акустичного фортепіано, яке було у вживанні:

  1. Цілісність деревини та відсутність критичних механічних пошкоджень
  2. Місцерозташування інструменту в приміщенні.
  3. Охайність і умови зберігання.
  • не має бути великої кількості подряпин чи сколів лакового покриття
  • інструмент повинен бути розміщений якомога далі від прямих сонячних променів і опалювальних приладів
  • відсутність великої кількості пилу і бруду, грибку, павутиння чи будь-якого сміття
  1. Клавіатура візуально рівна, без нахилу клавіш всередину
  2. Кількість клавіш 88 або 7 ⅓ октав
  • всі клавіші без видимих пошкоджень, одного кольору
  • колір клавіш має варіюватися від білого до ніжно-молочного (жовті, оранжеві, коричневі клавіші свідчать про неправильне зберігання інструменту і можуть слугувати одним із маркерів поганого стану)
  • чорні клавіші добре лаковані, не протерті, не шорсткі
  • при натисканні клавіші не видають ніяких додаткових звуків, не “стучать”
  1. Дві чи три педалі (в залежності від типу інструменті та виробника)
  2. Нерозшатана конструкція
  • рівні гладкі педалі срібного чи бронзового кольору
  • відсутність протертостей і “дірок” від тривалої експлуатації
  • стійкість конструкції педалей при натисканні і відсутність скрипу
  • м’який плавний хід педалей як вниз, так і вверх

Дека (задня дерев’яна стінка фортепіано):

  1. Відсутність механічних пошкоджень і тріщин
  2. Відсутність грибка, плісняви і підтікання води
  • ідеальний стан деки – без тріщин і пошкоджень
  • мінімальні тонкі одна-дві тріщини допустимі і сильно не позначаться на звучанні інструменту, а ось від інструменту із великими тріщинами на деці потрібно відмовитись (інструмент зберігався у надмірній сухості чи біля приладів опалення, що негативно впливає на його стан)
  • суха однотонна по кольору дерева поверхня без візуальних домішок (пліснява чи сліди підтікання води свідчать про надмірну вологість)
  1. Оцінка задовільності внутрішнього стану інструменту
  2. Відсутність пошкоджень, спричинених комахами (павуки, міль)
  3. Відповідність стану механіки – колків, молоточків, струн
  • перевірка інструменту під внутрішньою кришкою (зазвичай у піаніно без якихось проблем піднімається верхня кришка)
  • відсутність бруду, пилу, павутиння, личинок комах (фортепіано схильні до ураження такими комахами як міль, яка поступово “з’їдає” м’які тканини інструменту)
  • візуальний огляд колків на які натягнуті струни – в ідеалі має бути хоча б декілька міліметрів від натягнутих струн на колках до деки (якщо струни вже впритул прилягають до деки інструменту, то такі колки вже є “підбитими”, тобто вже майже не підлягають подальшому ремонту)
  • наявність усіх молоточків, їх візуальна рівність
  • головки молоточків добре обтягнута, не має значних заглиблень від удару по струнах чи деформацій (незначні канавки на головках молоточків допустимі і свідчить про експлуатацію інструменті, але вони не повинні бути занадто зношеними)

Плюси і мінуси придбання акустичного фортепіано для домашнього навчання

  • Автентичне звучання інструменту, реальні відчуття від натискання клавіш і дотику до струн
  • Живий, об’ємний, резонансний звук
  • Можливість знайти інструмент, що був у використанні безкоштовно або за дуже помірною ціною
  • Дороговизна нових інструментів
  • Великі габаритні розміри (не підходять для маленьких приміщень)
  • Необхідність шукати “правильне” місце для встановлення
  • Необхідність періодичних профілактичних обслуговувань та налаштування (які зазвичай також досить недешеві)
  • Складність в прибиранні — завжди потрібно підчищати пил всередині, а через складність конструкції це не завжди легко робити.
  • Неможливість зробити звук тихішим чи приєднати навушники — графік занять потрібно підлаштовувати під вимоги інших мешканців

На основі відгуків 1 користувачів

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Топ-10 причин вивчати англійську мову

Що потрібно пам’ятати, щоб отримати мотивацію до вивчення англійської мови та не зупинитися на середині шляху? Ловіть 10 способів використати свої здобуті знання на практиці

Автор: Світлана Г.

Чому не можна використовувати лінійку в художньому академічному рисунку?

Як насправді лінійка може заважати нашому самовираженню та розвитку ока? Давайте розглянемо.

Розуміння генетиву в німецькій мові: Від основ до впровадження

Все, що ти маєш знати про генетив у німецькій мові.

Автор: Ярослав Т.

Реалії та проблеми викладання англійської мови

У цьому пості хочу поділитися думками щодо того, що не так із викладанням англійської та які проблеми ми зараз маємо, як правильно потрібно обирати викладача, і школу.

Изжога. Профилактика изжоги тренировками

Причины изжоги. Появление её во время занятий. Чем полезны упражнения.

Автор: Наталія Д.

Роль граматики у вивченні шведської мови: міфи та реальність

Граматика є фундаментальною складовою для вивчення будь якої мови, включаючи шведську. Однак існують різні міфи та уявлення щодо ролі граматики у процесі вивчення мови.

Автор: Наталія А.

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Рейтинг: 4.57 з 5

На основі відгуків 1616 користувачів

Розроблено з ♥ командою BUKI

Про автора

admin administrator