Скільки часу грають у хокей із мячем

Авторadmin

Скільки часу грають у хокей із мячем

Скільки триває матч в хокеї в різних турнірах

Якщо говорити про хокей, то його можна сміливо назвати одним з найпопулярніших видів спорту у світі. Особливо великий інтерес до нього в країнах Північної Америки, в Європі та Україні. Нейтральні вболівальники знають, що один матч в хокеї триває 60 хвилин, але як цей час розподіляється і чи є додатковий час? Міжнародна федерація хокею з шайбою розробила чіткі правила, за якими грають у всьому світі, тому дамо відповідь на питання – скільки триває гра в хокей?

Скільки триває Хокей: регламент змагань

Отже, дізнаймося, скільки триває хокей? Тут може бути два варіанти, в залежності від того, що рахувати – чистий час матчу, або скільки триває вся гра.

Чистий час матчу

2 тайм-аути по 15 хвилин, разом 30

Чотири овертайми по 5 хвилин

Розглянемо докладніше. Матч розділений на три періоди по двадцять хвилин – це чистий час гри. Між періодами є тайм-аути по 15 хвилин, під час яких гравці відпочивають і міняються воротами на полі. Якщо під час основного часу виявляється переможець, то гра зупиняється. Також потрібно брати до уваги паузи під час самої зустрічі, в яких проводяться заміни та видалення гравців. Вони можуть продовжити період на десять хвилин.

Отже, скільки триває хокейний матч, якщо переможець виявлений в основний час? В такому випадку гра займає від півтори години до двох годин часу.

Гра з урахуванням овертайму

Але далеко не завжди переможець може визначитися в рамках основного часу. В такому випадку може бути кілька варіантів, в залежності від регламенту змагань:

  • Якщо за правилами турніру в матчі може бути зафіксований нічийний результат, то гра зупиняється.
  • У регулярних чемпіонатах при нічийному рахунку призначається один овертайм тривалістю 5 хвилин. Якщо за цей час командам не вдається забити, то призначається серія булітів.
  • На стадіях плей-офф буліти не призначаються, але проводяться чотири овертайми. Якщо за цей час переможець не визначиться, то може бути призначений додатковий овертайм. Теоретично, їх може бути скільки завгодно, поки одна з команд не заб’є.

Виходячи з цього, час гри може бути збільшено від 15 хвилин при одному овертаймі. Максимальну ж тривалість матчу визначити складно, позаяк невідомо, скільки всього буде овертаймів.

Хокей – скільки триває гра якщо зберігся нічийний результат

Вище вже говорилося, що може бути призначена серія булітів – саме вона визначає переможця, якщо не вийшло забити в основний і додатковий час. Буліти є аналогом серії пенальті у футболі. У середньому, одна серія булітів триває від десяти до п’ятнадцяти хвилин.

У підсумку сказати скільки триває хокейний матч не просто, адже все залежить від регламенту турніру. Мінімально матч триває півтори години, а максимально може розтягнутися і до трьох.

Часті питання

➦➦ Як розібратися з регламентом турніру?

✔️ Ви можете перейти на наш сайт. Тут представлена вся інформація по всіх хокейних турнірах.

➦➦ Де можна стежити за результатами ігор?

✔️ Якщо вас цікавить хокей, то наш сайт саме для вас. Тут зібрані всі новини з цього виду спорту, проводяться аналізи матчів, прогнози майбутніх зустрічей, є таблиці та статистка.

➦➦ Скільки за часом йде хокей в овертаймах?

✔️ Один додатковий час – це п’ять хвилин. Якщо одна з команд закине шайбу під час овертайму, то матч зупиняється, оскільки з’являється переможець.

Скільки періодів в хокеї та перерв

Хокей користується величезною популярністю у всьому світі. Він поступається хіба тільки футболу. І якщо ви тільки почали цікавитися даним видом спорту, то потрібно розібратися, скільки триває період в хокеї й скільки їх всього.

Хокей: скільки періодів по скільки хвилин у грі

На питання скільки таймів в хокеї й скільки часу займає перегляд одного матчу можна відповісти коротко – грається три періоди по двадцять хвилин. Але ця відповідь не буде об’єктивною і ці цифри зовсім не означають, що гру можна подивитися за одну годину. Навпаки, досить часто матч триває дві години та більше. Чому це так?

Матч з переможцем в основний час

Гра містить 3 періоди, в середньому, по 30 хвилин (з зупинками) та дві перерви по 15 хвилин. Всього матч триває від 90 хвилин.

Матч з овертаймом для з’ясування переможця

Все те ж, але плюс мінімум один додатковий час – 5 хвилин. Овертаймів може бути кілька.

Матч з серією булітів

Тривалість стандартної гри плюс п’ять хвилин на серію булітів. Їх може бути кілька.

Річ у тому, що крім самих періодів є ще й перерви. Їх тривалість різна, в залежності від турніру. Так, на Чемпіонаті світу вони тривають п’ятнадцять хвилин, а в НХЛ – сімнадцять. І справа тут зовсім не в тому, що в НХЛ стурбовані відпочинком гравців. Дві додаткові хвилини дозволяють показати більше реклами під час трансляції, що вкрай важливо в комерційних лігах.

Але і це не все, адже під час зупинок гри, а вони відбуваються часто, зупиняється і час матчу. Тим самим один період може збільшитися з 20 хвилин до 30 перегляду. Виходить, що середньостатистичний матч з урахуванням зупинок і перерв йде сто хвилин.

Скільки йшов найтриваліший матч?

У кожній лізі є свої найтриваліші матчі. Так, у Континентальній хокейній лізі у 2018 році в півфіналі зустрілися команди “ЦСКА” з Москви та “Йокерітом” з Гельсінкі. Вся зустріч тривала 142 хвилини. У НХЛ рекорд належить “Монреаль Марунз” і “Детройт Ред Вінгз”, що зустрілися у 1936 році. Тоді команди відіграли 176 хвилин. Але світовий рекорд встановили у 2017 році в чемпіонаті Норвегії, де зустрілися «Спарта» і «Сторхамор», які відіграли в сумі 217 хвилин.

Скільки в хокеї періодів під час зустрічі

Чому ж можлива ситуація, коли команди грають так довго? Все через регламент хокею, де не може бути зафіксований нічийний результат. Команди проводять три періоди по 20 хвилин і, якщо переможець не визначений, призначається овертайм. Додатковий час триває п’ять хвилин. Якщо за цей час так і не буде забита переможна шайба – призначається ще один овертайм.

Теоретично таких “додатків” може бути скільки завгодно і команди грають до тих пір, поки не буде закинута переможна шайба. Тому сказати, скільки триватиме гра дуже складно. Потрібно розуміти, скільки триває 1 період в хокеї, перерва і додатковий час. Виходячи з цього можна прогнозувати гру.

Якщо скласти всі разом, то отримаємо наступну картину:

  • Три періоди по 20 хвилин ігрового часу. З урахуванням зупинок реальний час тайму збільшується до 30 хвилин.
  • Дві перерви по 15-17 хвилин.
  • Якщо переможець не встановлений, то призначається мінімум один овертайм в 5 хвилин.

І того, знаючи скільки таймів в хокеї та перерв, можна зрозуміти, що гра триває від 90 хвилин. Далі все залежить від результату зустрічі.

Коли проводиться гра до перемоги

Але не завжди призначається додатковий час. Головне правило хокею – нічийного результату бути не може (за винятком деяких турнірів). Тому результат зустрічі може вирішити не додатковий час, а серія булітів – це те ж саме, що серія пенальті у футболі. Одна серія складається з трьох ударів, і якщо вона не виявляє переможця, то серія продовжується до того часу, поки не буде забитий гол. Таке рішення дозволяє закінчувати гру раніше.

Часті питання

➦➦Де використовуються буліти, а де овертайми?

✔️ Все залежить від регламенту турніру. Наприклад, на Чемпіонаті світу призначаються буліти на стадії плей-офф, крім фінальної гри – там йдуть овертайми.

➦➦ Скільки періодів у хокеї?

✔️ Всього три періоди по двадцять хвилин з двома перервами.

➦➦ Скільки триває перерва в хокеї?

✔️ Стандартна перерва – це п’ятнадцять хвилин. Але в комерційних лігах, наприклад, в НХЛ, вона збільшена до сімнадцяти.

Хокей на траві

Хокей на траві – спортивна командна гра з ключками та пластиковим м’ячем на траві, метою якої є закинути м’яч у ворота суперника більше разів, ніж це зробить команда суперника у встановлений час. Хокей із м’ячем на траві популярний як серед чоловіків, так і серед жінок.

Міжнародна федерація хокею на траві (фр. Federation Internationale de Hockey, FIH) – керуюча організація світового хокею на траві та індорхокею зі штаб-квартрою у Лозанні (Швейцарія).

Історія виникнення хокею на траві

Найдавнішою знахідкою пов’язаною з хокеєм на траві прийнято вважати зображення двох гравців із ключками, що борються за м’яч, на піраміді поблизу містечка Бені Хасан (долина Нілу). Подібні ігри були і японці з індіанцями-ацтеками. На склі вітража в північному хоралі Кентерберійського кафедрального собору в Англії намальований хлопчик, що тримає ключку і м’яч, а це говорить нам, що зображення датується 1200 роком до н.е.

Свій нинішній вигляд хокей на траві набув у середині 19 століття, у нього грали у школах та університетах Англії. Перші правила було сформульовано 1952 року. У 1861 році в Лондоні був утворений перший хокейний клуб “Блекхіт”, а пізніше почали з’являтися й інші клуби: “Теддінгтон”, “Сурбітон”, “Річмонд”, “Іст Суррей”.

18 січня 1886 року була утворена перша офіційна національна Асоціація хокею на траві, а разом з нею було зібрано зведення правил.

До кінця століття хокей на траві отримав бурхливий розвиток у країнах Європи, проникнув до Індії, Канади, США, Австралії, Нової Зеландії та Японії.

У 1895 відбулася перша міжнародна зустріч з хокею на траві між збірними командами Ірландії та Уельсу.

7 січня 1924 року в Парижі було засновано Міжнародну федерацію хокею на траві. 1908 року чоловічий хокей на траві увійшов до програми літніх Олімпійських ігор, жіночий хокей на траві увійшов до програми Олімпійських ігор 1980 року.

Правила хокею на траві

Розглянемо основні правила гри у хокей на траві. Як уже говорилося раніше, мета гри – закинути якнайбільше м’ячів у ворота суперника. За рівного рахунку оголошується нічия, на деяких турнірах може застосовуватися додатковий час, а після нього – буліти. Торкатися м’яча руками чи ногами заборонено, робити це може лише воротар. У кожній команді по 11 гравців.

Гра складається з двох таймів, кожен із яких триває 35 хвилин із перервою 10 хвилин між ними. У EHL (європейська хокейна ліга) 4 тайми по 17 з половиною хвилин із п’ятихвилинними перервами між таймами.

Якщо м’яч виходить за межі поля від гравця атакуючої команди, то виконується удар від воріт. Якщо м’яч йде від гравця команди, що захищається, то розігрується кутовий удар. Якщо гравець команди, що обороняється, порушив правила в колі удару, то атакуюча команда виконує кутовий.

Штрафи

  • за незначне порушення правил суддя показує гравцеві зелену картку-попередження (у EHL зелена картка – це видалення з поля гравця на 2 хвилини);
  • у звичайних чемпіонатах з хокею на траві жовта картка – це видалення гравця з поля на 2-5 хвилин на розсуд суддів, і в залежності від величини порушень (EHL – 5-10 хвилин);
  • червона картка – це видалення до кінця гри, і в залежності від порушень можлива перепустка наступних матчів.

Поле для гри в хокей на траві

Ігрове поле має прямокутну форму з розмірами 91,4 метра завдовжки та 55 метрів завширшки. Вся лінія розмітки на полі має ширину 75 мм і є частиною ігрового поля. На полі є наступна розмітка:

  • бічні лінії проводяться довжиною периметра поля;
  • лицьові лінії проводяться за шириною периметра поля;
  • частина лицьової лінії між стійками воріт називається лінією воріт;
  • центральна лінія ділить поле навпіл;
  • 23-метрові лінії проводяться поперек поля на відстані 22,90 м від кожної лицьової лінії;
  • зона кола удару знаходиться всередині поля довкола воріт по центру лінії воріт;
  • у кожному кутку поля розташовані прапорці заввишки від 1,2 до 1,5 метра.

У хокей з м’ячем грають на різних покриттях, але найкраще з них і визнане Міжнародною Федерацією Хокею (FIH) – штучна трава.

Стандартні положення

М’яч розігрується із центру поля на початку гри, на початку другого тайму, а також після забитого м’яча. При цьому всі гравці обох команд, окрім гравця, який розігрує м’яч, повинні знаходитися на своїй половині поля.

Спірний м’яч призначається, якщо гра була зупинена через травму або з інших причин (без порушення правил) і розігрується з місця зупинки (не ближче ніж 15 метрів від лицьової лінії). Гравці, які виконують розіграш спірного м’яча, повинні опустити ключки на покриття праворуч від м’яча, один раз ударити лицьовою стороною ключок над м’ячем, а потім зіграти в м’яч.

М’яч вважається таким, що вийшов за межі поля, якщо він повністю перетнув лицьову або бічну лінію. Якщо м’яч вийшов за бічну лінію, він вводиться в гру з місця, в якому перетнув лінію.

Інвентар та екіпірування

Польові гравці кожної з команд у хокеї на траві мають бути одягнені в однакову форму. Майка воротаря має відрізнятися від майок решти команди. На гру забороняється одягати і мати при собі предмети, що становлять небезпеку для інших гравців.

Гравцями дозволяється одягати захисні рукавички, щитки на гомілку та пластинки для захисту зубів, а також гладку захисну маску прозорого, білого або іншого кольору (відмінного від кольору обличчя), що щільно прилягає до обличчя, під час участі у захисних діях при штрафному кутовому ударі або штрафному кидку до закінчення. Воротар повинен бути одягнений у захисний шолом, маску, щитки та бахіли. Крім цього воротареві дозволяється надягати нагрудник, налокітники, воротарські шорти.

Клюшка для хокею на траві має бути традиційної форми з рукояткою та загнутим кінцем, плоским з лівого боку. Вона має бути гладкою, без шорстких і гострих частин. Всі вигини ключки повинні бути плавними і не повинні перевищувати 2,5 см в глибину.М’яч повинен мати круглу форму, бути твердим, білого або іншого кольору, відмінного за кольором від ігрового покриття. Нижче наведено фото м’яча для гри в хокей на траві.

Суддівство

Матч із хокею на траві обслуговують два судді. Кожен із суддів відповідає за ухвалення рішень на своїй половині поля протягом усього матчу:

  • призначення вільних ударів у колі, штрафних кутових ударів, штрафних кидків;
  • запис забитих або зарахованих м’ячів та показаних гравцям карток;
  • контроль тривалості всього матчу та кожного періоду окремо.

Судді дають свисток:

  • на початку та наприкінці кожної половини матчу;
  • під час розіграшу спірного м’яча;
  • для винесення покарання за порушення правил;
  • на початку та наприкінці виконання штрафного кидка;
  • при взятті воріт;
  • при відновленні гри після взяття воріт;
  • при відновленні гри після штрафного кидка;
  • при замінах;
  • для зупинення часу матчу в інших випадках та поновлення гри;
  • для позначення виходу м’яча межі поля, якщо необхідно.

Про автора

admin administrator