Скільки дають за срібло на Олімпіаді 2022 року

Авторadmin

Скільки дають за срібло на Олімпіаді 2022 року

Три сценарії. Скільки медалей може виграти Україна на Олімпіаді-2022 у Пекіні

НВ перед стартом Зимових Олімпійських ігор 2022 року, що починаються сьогодні, розбирається, чого очікувати від українських атлетів у Пекіні.

Україна історично перебуває у суперечливих відносинах із зимовими видами спорту — з моменту дебюту на «білій» Олімпіаді 1994 року в Ліллехаммері наші спортсмени здобули лише вісім нагород ( три золота, одне срібло, чотири бронзи) і жодного разу не потрапляли до топ-10 медального заліку Ігор.

Не без епізодичних яскравих спалахів, таких як феноменальний прокат фігуристки Оксани Баюл, чемпіонський стрибок лижного акробата Олександра Абраменка та золотих перегонів біатлоністок у Сочі, але загалом картина більш ніж скромна — ще жодного разу Україна в епоху незалежності не вигравала на зимових іграх більше двох медалей.

Тож чого чекати від рекордної за чисельністю олімпійської збірної України на Іграх у Пекіні?

Оптимістичний сценарій

Хоча Україна на Олімпіаді не буде представлена лише у хокеї, ковзанярському спорті та керлінгу, при всій повазі до представників решти дисциплін, оглядові медальні перспективи, на жаль, мають лише команда біатлоністів та збірна країни з фрістайлу.

На передолімпійських стартах більше приводів для оптимізму давали лижні акробати. Анастасія Новосад, Дмитро Котовський та олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 Олександр Абраменко в грудні минулого року на двох етапах Кубка світу у Фінляндії двічі взяли бронзу у командних змаганнях.

Головним же досягненням збірної стало золото Новосад у індивідуальних змаганнях, причому на етапі у Руці компанію Анастасії на подіумі склала ще одна українка Ольга Полюк.

Що стосується Абраменка, то фрістайліст з Миколаєва через рік після історичного золота на Олімпіаді став другим на чемпіонаті світу в США, але цього сезону жодного разу не з’являвся на подіумі в особистих стартах.

Втім, чотири роки тому Олександр уже довів, що здатний у найвідповідальніший момент видати ідеальний стрибок. Подібного чекаємо і в Пекіні.

Біатлоністи в процесі підготовки до Олімпійських ігор порадували лише однією медаллю ( бронза Артема Тищенка та Дарії Блашко у сінгл-міксті на етапі в Оберхофі), а в особистих перегонах лише Дмитру Підручному у спринті в Рупольдингу вдалося заїхати до топ-10.

Змішана естафета, спринт Дмитра Підручного, індивідуалка Юлії Джими — у кожній із цих гонок українці за ідеальних розкладів здатні опинитися на подіумі Олімпіади.

До слова, через пандемію COVID-19 олімпійська траса в Хуаліньдуні буде незвіданою територією для всіх спортсменів — за таких умов важливим чинником може стати досвід, а з цим наша команда має повний порядок.

Для Валентини Семеренко, Олени Білосюк та Артема Прими Ігри в Пекіні, найімовірніше, стануть останніми в кар’єрі, тож у їхній мотивації та настрої немає жодних сумнівів.

Реалістичний сценарій

« Будемо відвертими, якщо ми привеземо з Пекіна-2022 хоча б одну медаль, то це вже буде добре», — слова в коментарі УНІАН міністра молоді та спорту України Вадим Гутцайт багато про що говорять.

За реалістичного погляду на медальні перспективи України на Олімпіаді складно ігнорувати відсутність навіть натяків на стабільність у результатах біатлонної збірної. Наївно чекати медаль у ситуації, коли команда не має жодного представника в топ-30 особистого заліку Кубка світу.

Головний і, мабуть, єдиний шанс побачити прапор України на п’єдесталі у Пекіні – командні змагання фрістайлістів. Олександр Абраменко, Анастасія Новосад та Дмитро Котовський показали свою силу у поточному сезоні на етапах Кубка світу, а ще було п’яте місце на минулорічному чемпіонаті світу у Казахстані.

Конкурувати з Китаєм за золото практично нереально, а ось нав’язати боротьбу США, Білорусі, збірній ОКР українській трійці під керівництвом Енвера Аблаєва цілком під силу.

Історичний дебют командних стрибків лижних акробатів на Олімпійських іграх відбудеться 10 лютого.

Песимістичний сценарій

Аналітики компанії Gracenote вважають, що з Пекіна з медалями поїдуть представники 27 делегацій — Україні в цьому списку місця не знайшлося. Букмекери солідарні з цією думкою, оцінюючи можливість повного провалу олімпійської збірної в 58%.

Подібні прогнози не повинні дивувати, адже за роки незалежності в країні так і не з’явилася програма розвитку зимових видів спорту, інфраструктура для багатьох олімпійських дисциплін просто відсутня, а історії спортсменів про те, як вони за власний кошт забезпечують себе необхідним інвентарем, регулярно спливають у ЗМІ.

Реальність така, що в Україні серед зимових олімпійських видів спорту є біатлон, який перебуває в кризовому стані через провалену зміну поколінь, після успіху Абраменка в Пхьончхані трохи заговорили про фрістайл… і все.

З такою позицією держави щодо зимових дисциплін будь-який успіх у Пекіні буде не завдяки, а всупереч.

Олімпіада-2022: скільки українці отримають призових за медалі

Стало відомо, яку суму призових матимуть наші спортсмени, якщо виграють олімпійську медаль.

  • Золото – 125 тисяч доларів (3,5 мільйона гривень);
  • Срібло – 80 тисяч доларів (2,2 мільйони гривень);
  • Бронза – 55 тисяч доларів (1,5 мільйона гривень).

У порівнянні з Олімпіадою 2020, що відбулася в Токіо, сума призових залишилася незмінною. Таку ж суму отримували і на двох останніх зимових Олімпіадах – у 2014-му та 2018 роках.

У Пекіні наші спортсмени виступлять у біатлоні, лижних перегонах, фігурному катанні, санному спорті, фрістайлі, стрибках з трампліну, шорт-треку, гірськолижному спорті, сноубордингу, лижному двоборстві, скелетоні та бобслеї.

Цікаво. 37 500, 22 500, 15 тисяч доларів – сума призових в американських спортсменів. 0 – сума призових у Норвегії, Великій Британії, Новій Зеландії, Швеції.

Про автора

admin administrator