Скільки калорій у 20% глюкозі

Авторadmin

Скільки калорій у 20% глюкозі

Глюкоза (цукор) крові

Глюкоза – один з найважливіших компонентів крові, її кількість віддзеркалює стан вуглеводного обміну. Сама глюкоза є представником простих цукрів. Примітно, що вона практично рівномірно розподіляється між клітинами крові і плазмою, хоча її вміст у плазмі дещо більше. Також концентрація глюкози в артеріальній крові більша, порівняно із венозною, що пояснюється процесом її поглинання клітинами.

Глюкоза для організму є основним і універсальним джерелом енергії, якій забезпечує обмінні процеси. Нервові клітини взагалі функціонують за умови, якщо в крові наявна певна її кількість. Крім того, вона є частиною деяких складних молекул, наприклад глікопротеїнів. Глюкоза надходить із їжею, при чому рослинним джерелом глюкози є крохмаль, а тваринним – глікоген (полісахарид, в якому накопичується та зберігається глюкоза в живих організмах, у тому числі й людському). В кішечнику ці полісахариди розщеплюються до глюкози і надходять у кров.

Концентрацію глюкози в крові регулюють гормони та центральна нервова система. Різні гормони можуть збільшувати її вміст в крові. Це: глюкагон, кортизол, адреналін, соматотропін та гормони щитоподібної залози (наприклад тироксин). Їхня дія полягає у вивільненні глюкози з глікогену, який накопичений в м’язах та печінці, запобіганню утворення нового глікогену та блокуванні дії інсуліну. Лише один гормон суттєво впливає на зменшення вмісту глюкози – інсулін. Рецептори до інсуліну має м’язова і жирова тканині організму, таким чином він діє на більшу частину тіла. Його дія протилежна вищезгаданим гормонам – він стимулює утворення глікогену та тригліцеридів (ще одна форма накопичення глюкози, яка міститься в жирових клітинах) та сприяє переходу глюкози з крові в тканини тіла.

Нормальний вміст глюкози в крові залежить від віку:

ВікВміст глюкози в плазмі крові
ммоль/лмг/дл
Немовлята2,8-4,450-115
Діти3,9-5,870-105
Дорослі3,9-6,170-110

Концентрація глюкози в крові підтримується переважно механізмом “глюкоза-інсулін-глюкагон”. Він працює так: після вживання їжі рівень глюкози зростає, у відповідь на це підшлункова залоза виробляє необхідну кількість інсуліну, який переводить надлишок глюкози в глікоген. У випадку негайної потреби в додатковій енергії (фізичне або емоційне навантаження, стрес і т.п.) підшлункова залоза синтезує глюкагон, який навпаки вивільняє глюкозу з накопиченого глікогену. Поки цей механізм працює належним чином, рівень глюкози в крові знаходиться в межах норми.

При деяких станах та хворобах рівень глюкози в крові підвищується (гіперглікемія) або знижується (гіпоглікемія).

Найчастіше підвищений рівень глюкози в крові спостерігається у хворих цукровим діабетом. Крім того, гіперглікемія можлива при ураженнях центральної нервової системи, підвищенні гормональної активності щитоподібної залози, а також надниркової залози та гіпофізу, при травмах і пухлинах мозку, епілепсії, отруєнні чадним газом і як наслідок емоційного та психічного збудження. Інколи у вагітних жінок спостерігають стабільно підвищений рівень глюкози в крові – гестаційний цукровий діабет.

Згідно рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗ) для встановлення діагноза цукровий діабет використовують тільки результати дослідження плазми венозної крові натщесерце, а результати розшифровуються так:

  • Нормальна концентрація – до 6,1 ммоль/л;
  • Порушена глікемія – від 6,1 ммоль/л до 7 ммоль/л;
  • Попередній діагноз цукрового діабету – більше ніж 7 ммоль/л, за умови наявності інших критерії, які відповідають захворюванню (дивись нижче).

Критерії цукрового діабету згідно рекомендацій ВОЗ (достатньо хоча би одного):

  • Наявні наступні симптоми: збільшене сечовиділення (поліурія), сильна спрага (полідипсія), втрата маси тіла та спостерігалось підвищення вмісту глюкози в крові до 11,1 ммоль/л;
  • Вміст глюкози в крові натще (відсутність вживання їжі протягом не менше 8 годин) більший за 7,1 ммоль/л;
  • Вміст глюкози в крові через 2 години після вживання 75 г глюкози більший за 11,1 ммоль/л.

Тест на толерантність до глюкози з навантаженням

У випадку, коли вміст глюкози в крові характеризується як порушена глікемія (6,1 – 7,0 ммоль/л), проводять пероральний тест на толерантність до глюкози. Крім того, цей тест призначають пацієнтам із високим ризиком розвитку цукрового діабету, коли серед близьких родичів є хворі на цю недугу, або ж є фактори ризику: ожиріння, гіпертонічна хвороба. Для проведення тесту на толерантність до глюкози хворий протягом 3-х днів має одержувати харчування, яке містить не менше 125 г вуглеводів на добу. За 10-14 годин до відбору крові пацієнт має голодувати. Перший аналіз беруть зранку, після чого дають дорослому хворому “навантаження” – 75 г глюкози, розчиненої в стакані води (для дітей доза складає 1,75 г глюкози на кілограм, але не більше 75 г). Через 2 години повторно беруть кров на дослідження.

Результати перорального тесту на толерантність до глюкози (із заміром за 2 години після навантаження) трактують так:

  • Нормальна толерантність – вміст глюкози в крові після навантаження меньший за 7,8 ммоль/л;
  • Порушена толерантність – вміст глюкози в крові після навантаження знаходиться в межах 7,8-11,1 ммоль/л;
  • Попередній діагноз “цукровий діабет” – вміст глюкози в крові після навантаження більший за 11,1 ммоль/л;

Для діагностування гестаційного діабету використовують іншу схему тесту на толерантність до глюкози із навантаженням. Процедура проводиться на 24-28 тижні вагітності наступним чином:

Крок 1. Без попереднього голодування вагітна приймає 50 г глюкози, після чого через годину вимірюється вміст глюкози в крові. Якщо він більший за 7,8 ммоль/л (різні авторитетні організації пропонують також межу 7,5 ммоль/л та 7,2 ммоль/л) та переходять до другого кроку, якщо менший, то діагноз не виставляється.

Крок 2. Після 8-годинного голодування вимірюється рівень глюкози і вагітна приймає 100 г глюкози, після чого вимірюється її концентрація в крові через 1, 2 та 3 години.

Діагноз гестаційний діабет виставляють, якщо хоча б в двох з чотирьох нижченаведених випробувань буде досягнута або перевищена границя норми:

ВипробуванняМежа норми (ммоль/л)
Натще5,3-5,8
Через 1 год10,0-10,6
Через 2 год8,6-9,2
Через 3 год7,8-8,0

(Зауваження до таблиці: межі норми наведені двома числами: перше – за Карпентером, другое – за даними американської National Diabetes Data Group; вибір робить лікуючий лікар).

Гіпоглікемія являє собою небезпечний стан, який нерідко виникає внаслідок передозування інсуліну у хворих цукровим діабетом. Крім того, знижений рівень глюкози в крові можна спостерігати при порушеннях всмоктування вуглеводів, які пов’язані з різними хворобами шлунка та кишечнику, при недостатньому виділенні гормонів надниркової залози або при рідкісній формі раку підшлункової залози – інсуломі. Хронічні хвороби печінки, пов’язані з порушенням синтезу глікогену теж можуть проявлятися гіпоглікемією. Іноді гіпоглікемію спостерігають при захворюваннях центральної нервової системи.

Калькулятор калорій онлайн (розрахунок калорій)

Якщо Ви слідкуєте за своєю вагою, тоді наш калькулятор калорій стане у пригоді. Тут можна розрахувати, скільки Ви витрачаєте калорій в залежності від способу життя. Якщо результат не влаштує, то можна легко скоригувати свою дієту або спосіб життя. Заповніть всі поля у нашому калькуляторі калорій, і одразу отримайте результат.

Калькулятор витрачених калорій

MEDFOND.com

Cайт для тих, хто прагне правильно та корисно харчуватись, опис дієт для схуднення та оздоровлення, таблиця калорійності продуктів, калькулятори індексу маси тіла та калорій.

Таблиця калорійності продуктів

Кожен продукт, який ми споживаємо, дає нам життєву енергію, що вимірюється у знайомих для нас калоріях (точніше в кілокалоріях – ккал.). Плануючи своє меню на день чи на тиждень, ми не задумуємось, що бажання тримати себе в формі, періодичне використання дієт, відвідування спортзалу не зовсім поєднується з дуже калорійним харчуванням. Замінюючи висококалорійні продукти на меншкалорійні, ми можемо регулювати свою вагу впродовж тривалого часу і рідше застосовувати жорсткі дієти для схуднення.

Дізнатися калорійність деяких продуктів, ми можемо читаючи етикетки, або ж використовуючи таблицю калорійності продуктів, наведену нижче.

Таблиця калорійності продуктів харчування

Найменування продуктуКалорійність, ккал/100 г
Калорійність овочів та зелені
Артишоки45
Баклажани28
Зелений горошок93
Зелений горошок консервований41
Кабачки22
Капуста білокачанна23
Капуста брокколі33
Капуста брюссельська12
Капуста квашена20
Капуста китайська16
Капуста червонокачанна27
Капуста кольрабі26
Капуста цвітна18
Картопля відварна60
Кукурудза103
Цибуля зелена20
Цибуля ріпчаста45
Морква34
Огірки свіжі15
Огірки солоні8
Перець солодкий19
Петрушка23
Помідори15
Ревінь16
Редис18
Редька25
Ріпа25
Салат15
Буряк44
листова Селера21
коренеплоди Селери38
Гарбуз24
Кріп30
Квасоля стручкова31
Хрін49
Цвітна капуста28
Часник60
Шпинат17
Щавель28
Калорійність Фруктів і ягоди
Абрикоси49
Авокадо204
Айва30
Алича38
Ананас44
Апельсин45
Кавун40
Банани90
Брусниця45
Виноград70
Вишня25
Лохина37
Гранат52
Грейпфрут35
Груша42
Диня45
Ожина32
Суниця48
Інжир56
Ківі50
Кизил41
Полуниця35
Журавлина33
Агрус48
Лимон30
Малина45
Мандарин41
Обліпиха30
Персики45
садова Горобина81
Горобина чорноплідна54
Сливи44
Смородина43
Черешня53
Чорниця44
Яблука45
Калорійність Горіхів і насіння
Насіння580
Горіхи Волоські650
земляні Горіхи (арахіс)470
Горіхи Кедрові620
Мигдаль600
Фісташки620
Фундук705
Калорійність Сухофруктів
Родзинки280
Інжир290
Кишмиш310
Курага293
Урюк297
Фініки290
Чорнослив220
Яблука210
Калорійність Яйця
Яйце куряче 1 шт.65
Яєчний порошок540
Калорійність Грибів
Гриби білі25
Гриби білі сушені210
Гриби варені25
Гриби в сметані230
Гриби смажені165
Опеньки20
Підберезники30
Підосичники30
Калорійність Хліба та здоби
Бублики312
житні коржі375
Здобна випічка300
Сушіння, пряники330
Сухарі пшеничні330
Хліб Дарницький206
Хліб пшеничний (білий)265
Хліб житній (чорний)210
Калорійність Молочних та кисломолочних продуктів
Ацидофілін (3,2% жирності)58
Бринза коров’яча260
Йогурт (1,5%)51
Кефір жирний60
Кефір (1% жирності)38
Кефір знежирений30
Молоко (3,2% жирності)60
Молоко коров’яче незбиране68
Молоко згущене з цукром324
Молоко сухе470
Морозиво вершкове220
Кисляк59
Ряжанка85
Вершки (10% жирності)120
Вершки (20% жирності)300
Сметана (10%)115
Сметана (20%)210
Сирки380
Сиркова маса207
Сир (18% жирності)226
Сир нежирний80
Сир зі сметаною260
Калорійність тведих Сирів
Сир голландський357
Сир Гауда384
Сир Ламбер377
Сир Пармезан330
Сир Російський371
Сир ковбасний268
Сир Рокфор352
Сир Честер398
Сир Швейцарський335
Калорійність Борошна і крупи
Горох Зелений280
Борошно Пшеничне348
Борошно Житнє347
Крупа Гречана ядриця346
Крупа манна340
Крупа вівсяна374
Крупа перлова342
Крупа пшенична352
Крупа пшоняна335
Крупа ячна343
Кукурудзяні пластівці369
Макаронні вироби350
Мюслі370
Вівсяні пластівці305
Пшоно351
Рис337
Соя395
Квасоля328
Сочевиця310
Ячмінні пластівці315
Калорійність М’яса і птиці
Калорійність БАРАНИНИ
Грудинка533
Окіст375
Відбивна на кісточці380
Лопатка380
Спинна частина459
Калорійність ЯЛОВИЧИНИ
Яловичина тушкована180
Яловичина смажена170
Яловичий фарш118
Грудинка405
Лопатка208
Мізки124
Нежирне тушене м’ясо200
Оковалок380
Окіст308
Печінка87
Нирки59
Ребра446
Серце82
Філе (стейк)189
Філе (ростбіф)381
Калорійність СВИНИНИ
Нежирне тушене м’ясо184
Окіст543
Відбивна на кісточці537
Печінка108
Плече593
Нирки80
Свиняча ніжка431
Серце90
Філе264
Шийка552
Шніцель252
Язик208
Калорійність ТЕЛЯТИНИ
Грудинка213
Ніжка161
Окіст155
Відбивна на кісточці188
Спинна частина210
Філе158
Шніцель162
Калорійність ПТИЦІ, ДИЧИНИ
Гусак390
Дика птиця, в середньому108
Індичка200
Індик230
Зайчатина124
Ковбаса варена250
Ковбаса напівкопчена380
Корейка430
Кролятина115
Курка варена135
Курка смажена210
Качка405
Фазан143
Курчата156
Калорійність М’ЯСНИХ ТА КОВБАСНИХ ВИРОБІВ
Шинка365
В’ялене м’ясо264
Діабетична Ковбаса254
Ковбаса Дієтична170
Ковбаса Докторська260
Ковбаса Любительська291
Ковбаса Кров’яна452
Ковбаса Українська404
Напівкопчена Краківська466
Напівкопчена Мінська259
Напівкопчена Полтавська417
Напівкопчена Українська376
Ковбаса копчена507
Паштет з печінки314
Ковбаса язикова215
Сало248
Салямі560
Сардельки147
Сервелат484
Сосиски204
Шпик215
Калорійність РИБИ і морепродуктів
Горбуша147
Ікра зерниста250
Ікра кетова245
Ікра минтая130
Кальмар75
Камбала90
Короп87
Короп смажений145
Кета157
Консерви рибні в олії320
Консерви рибні у власному соку120
Креветки85
Краби70
Лящ100
Лососина смажена145
копчена Лососина385
Макрурус60
Мідії72
Минтай70
Мойва157
Морська капуста16
Навага44
минь81
Окунь морський95
Окунь річковий82
Омар82
Печінка тріски613
Раки75
Салака98
Севрюга137
Оселедець атлантичний57
Сьомга219
Сиг144
Скумбрія153
Сом154
Ставрида119
Стерлядь320
Судак72
Тріска59
Трепанг35
Тунець296
Вугор річковий598
Форель208
Хек86
Шпроти в олії250
Щука72
Калорійність Жирів і масла
Жир яловичий топлений871
Жир гусячий930
Жир топлений930
Маргарин вершковий745
Маргарин бутербродний670
Маргарин для випічки675
Олія арахісова895
Олія кукурудзяна900
Олія оливкова824
Олія соняшникова900
Масло вершкове750
Олія соєва900
Масло топлене885
Калорійність Соусів
Кетчуп80
Майонез625
Майонез легкий260
Калорійність Безалкогольних напоїв
Апельсиновий сік123
Грейпфрутовий сік без цукру75
Колу110
Кава без молока і цукру0
Лимонад123
Мінеральна вода0
Морквяний сік68
Овочевий напій60
Сік із червоної смородини125
Сік з чорної смородини138
Яблучний сік118
Чай без цукру0
Калорійність Алкогольних напоїв
Вино біле80
Вино червоне74
Вино яблучне37
Віскі240
Вишнева наливка300
Горілка275
Джин33
Лікер325
Коньяк250
Пиво45
Слив’янка120
Сидр40
Шампанське сухе85
Шнапс200
Калорійність Кондитерських виробів, солодощів
Вафлі з фруктовими начинками342
Вафлі з жировмісними начинками530
Варення294
Драже фруктове384
Зефір300
Ірис387
Какао416
Карамель296
Цукерки, глазуровані шоколадом396
Мед310
Мармелад296
Пастила305
Повидло270
листкове Тістечко з кремом544
листкове Тістечко з яблуком454
Тістечко бісквітне з фруктовою начинкою344
Цукор380
Торт бісквітний з фруктовою начинкою;386
Торт мигдальний524
Халва тахинна510
Халва соняшникова516
Шоколад гіркий540
Шоколад молочний548

За допомогою нашої таблиці калорійності продуктів ви можете порахувати калорійність будь-якої страви. Для цього потрібно помножити вагу інгредієнтів з рецепту на їх калорійність(взяту з таблиці) та додати всі значення.

На сайті представлено найповнішу таблицю калорійності продуктів харчування – більше 250 найменувань. Для вашої зручності таблиця розбита на розділи, продукти вказані в алфавітному порядку.

Про автора

admin administrator