Скільки коштує дафнія

Авторadmin

Скільки коштує дафнія

Дафнія: чим харчується, як виростити в домашніх умовах

– прісноводні організми, здавна широко застосовуються в ролі якісної універсальної їжі для акваріумних риб. У природі ці особини населяють ставки і озера, але виростити їх в умовах приміщення також цілком можливо.

Опис і види для домашнього розведення

Дафнії – це переважно дрібні ракоподібні, які традиційно класифікуються як «жива пил». Зупинимося докладніше на будові дафнії. У всіх особин цієї групи тільце щільно стисло з боків і має хітиновий двостулковий покрив – раковину, закріплену на спинці. На голові розташовуються два ока, часто зливаються у статевозрілих організмів в один складний вічко, а у окремих екземплярів поруч зі складним оком можна спостерігати ще один допоміжний очей. Крім того, на голові рачка знаходяться дві пари своєрідних антен. Задня пара має більшу величиною і оснащена допоміжними щетинками. Саме завдяки обсягом задніх антен особини пересуваються у водному просторі.

Найчастіше в водоймах можна зустріти наступні види мікроскопічного рачка:

  • магна – найбільший представник культури (тільце самки виростає до 6 мм);
  • пулекс – особини середніх розмірів (самка досягає 3-4 мм);
  • моіну – дрібний вид рачка (максимальна величина самки – 1,5 мм).

Чи знаєте ви? Цікаво, що при зміні рівня забрудненості водойми, в якому мешкають дафнії, на зразок лакмусового папірця змінюється і забарвлення тільця цих дрібних організмів.

Як розмножуються дафнії

Процес розмноження дафнії досить цікавий. На тілі самки (на спині) можна спостерігати так звану «виводковую камеру». Дана порожнину надійно охороняється верхнім кінцем раковини. Влітку, при належній кліматичної обстановці, в цей простір самка відкладає незапліднені яйця, число яких варіюється від 50 до 100 штук. З цих яєць вилуплюються тільки самки. Потім молодняк залишає порожнину матері. Через кілька діб це явище повторюється. За ці дні молодняк встигає підрости і підключитися до процедури розмноження. В ідеалі цей процес протікає лавиноподібним способом.

В кінці літнього сезону і на початку вересня, в зв`язку з погіршенням клімату, з ряду яєць виводяться самці. Потім самці запліднюють самок. У самок утворюються нові яйця, загорнуті щільним покриттям (ефіппіем). Оболонка яєць здатна переносити досить низькі температури. З приходом весни, завдяки тепла і вологи, ефіппіі пробуджуються до життя. З них з`являються самки, і цикл повторюється. За свій життєвий цикл самка дафнії може встигнути «народити» 25 разів, але на практиці це число зазвичай менше.

Чи знаєте ви? Серед всіх багатоклітинних, чий геном був розшифрований і вивчений, володарями найбільшого числа генів є дафнії. Якщо людський геном містить приблизно 20-25 тисяч генів, то у генома мікроскопічного рачка їх більше 30 тисяч. При цьому більше 10 тисяч з числа цих генів не мають аналогів серед інших живих організмів. Завдяки даним фактом дафнія, поряд з мишею, дріжджами і мушкою дрозофіли, використовується для лабораторних випробувань в якості «модельного» організму.

Як самостійно виловлювати в водоймах

Дафні прийнято виловлювати з весняного сезону і до кінця осені, поки на водоймах не утворюється крижана кірка.

Ловити дрібних рачків краще звичайним сачком з полотна. Потім їх пропускають через сита, рассортіровивая особин за розміром.

Виходити на ловлю необхідно в максимально безвітряну і похмуру погоду. Зазвичай це має бути ранковий або вечірній час. В таких умовах рачки піднімаються ближче до поверхні води. У процесі лову дафній періодично витрушують в спеціальний жерстяної посудину. У цих же бідонах рачків потім і транспортують. Не забувайте, що при дуже високій щільності особини можуть загинути під час перевезення.

важливо! Перед використанням дафній як корм для риб все особини повинні бути сцежено і промиті в відстояною воді. Вносити в посудину з рибками непромитий «живий корм» або, гірше того, вливати його разом з водою з природного водоймища неприпустимо. Ви ризикуєте занести в воду інфекцію і паразитів.

Як розвести в домашніх умовах

Приступаючи до вирощування прісноводних організмів, варто попередньо приготувати відповідну ємність. Крім того, ви повинні знати, як створити для цих особин всі необхідні умови. Саме про те, як правильно розводити дафнію в домашніх умовах, і піде мова далі в статті.

Посудина або акваріум для вирощування

Для вирощування «живого корму» відмінно підходить контейнер об`ємом 15-20 літрів. У питанні підбору судини візьміть до уваги наступні вказівки:

  • робіть вибір на користь матеріалу, що не виділяє в воду небезпечні хімічні речовини (наприклад, синтетичні полімери). Ідеальною тарою є скляну посудину або акваріум;
  • якщо ви використовуєте простий посудину зі скла – контактує з повітрям площа повинна бути гранично великий. Дана умова потрібно для природного газообміну і постачання дрібних рачків киснем;
  • якщо ви все ж вибрали металеву ємність – вона не повинна бути виготовлена ​​з нержавіючої сталі;
  • якщо ви плануєте тримати посудину з ракоподібними в приміщенні з яскравими світильниками або ж на вулиці під яскравими променями сонця – беріть ємність з мінімальним об`ємом 40 літрів.

В акваріумах можна розводити таких рибок, як: гуппі, риб-хірургів, аровану, дискус, гурамі, пецілій, астронотусов, рибок півників, вуалехвостов, рибок клоунів, лялиусов, анціструсов, пеціліі, сомиків, барбусів і папуг.

фізичні умови

Далі розглянемо фізичні умови, необхідні для успішного розведення дафній.

  • температура. Ракоподібні пристосовуються до широкого спектру температур. Ідеальною вважається температура + 18-22 ° C. Дафнія пулекс відмінно витримує коливання вище 10 ° C. Для рачка магна в природі оптимальна температура досягається тільки раз на рік.
  • солоність. Дафнія – прісноводний живий організм. Рід планктонних ракоподібних, до якого вона належить, не включає в себе морських представників. 99% ракоподібних є прісноводними, а решта живуть переважно в солонуватою і морській воді. Окремі екземпляри були виявлені у воді з солоністю понад 0,004 проміле.
  • pH і аміак. Оптимальним є водневий показник (pH) 6,5-9,5. Аміак, навіть в малій концентрації, токсичний для всіх живих організмів. Однак в лужному середовищі рівень отруйності аміаку різко підвищується, що не відбивається на здоров`ї дафнії, однак негативно впливає на відтворення особин. Отже, незначний вміст pH і аміаку не складає загрози для успішного розведення дафній. Істотне ж зростання водневого показника посилює отруйність розчинених газів і мінералів.
  • кисень. Рачки непогано себе почувають в брудній воді. При цьому показник розчиненого кисню може коливатися від практично нульового до наднасичене рівня. Така витривалість культури обумовлена ​​здатністю формувати гемоглобін. Рачки не витримують інтенсивний повітрообмін з дрібними бульбашками повітря. Ці бульбашки здатні погубити дрібних особин. Однак дуже неспішна аерація також може погубити дрібних ракоподібних. Повільний повітрообмін формує на поверхні води згубний для цих живих організмів пінистий шар.
  • розчинені мінерали. Рачки дуже вразливі до змін хімічної складової свого середовища змісту. Вони гинуть при внесенні магнію, калію, цинку, натрію і кальцію. Низький вміст фосфору активізує процес розмноження, проте насиченість, що перевищує 0,001 проміле, смертельна для молодняка. Навіть найнижчий вміст міді стає причиною занепаду рухливості цих організмів. розчинених токсинів (пестицидів, відбілювачів, детергентів) дрібні організми також дуже сприйнятливі. У свою чергу, азот, який стимулює зростання водоростей, не вплине на дафнії. Для позбавлення хлору в акваріумі повинна застосовуватися аерація або дехлорирование. Можете також додати невелику дозу туф каменю (у формі порошку). Міська або природна води зазвичай занадто забруднені. Не можна використовувати і дистильовану воду, так як в ній немає необхідних мінералів. Для дафнії краще брати воду, яка черпається з акваріума з рибками. Допускається також застосування фільтрованої озерної води або дощової води.

Будинок для акваріумних рибок та інших водних мешканців потребує якісної чистій воді, оскільки в іншому випадку ваші плаваючі вихованці будуть не дуже раді і, швидше за все, жити у вас не будуть. Прочитайте як вибрати фільтр, рослини і задній фон для акваріума, а також як використовувати кондиціонер для акваріума «Метиленовий синій».

годування

Що стосується того, чим харчується дафнія, то в природних умовах раціон харчування цієї культури складається з бактерій, дріжджів і мікроводоростей.

Бактерії дрібних рачків видобуваються з бананової скоринки і інших харчових відходів. Крім того, бактерії можна добути зі звичайних екскрементів. Якщо ви вирішите використовувати екскременти, замочіть їх заздалегідь у воді і настоюйте протягом декількох діб. Вода почне мутнеть, що свідчить про зростання бактерій. Через 6-7 діб влийте корисну воду в посудину з рибками в співвідношенні 450 мл на 20 л. Повторюйте процедуру кожні 5-6 доби. Дріжджі підходять звичайні хлібопекарські. Норма на кожен день для ракоподібних становить 28 г на 20 л води.

Одночасно вносите і мікроводорості, що перешкоджають засміченню води і службовці ще одним джерелом підживлення для культури. Водорості поставляйте в досить великих кількостях. Для цього зачерпніть воду з заселеного акваріума, розташуйте її під променями сонця, щоб «морське сіно» інтенсивно формувалося.

Щоб урізноманітнити раціон дафній, а також забезпечити їх вітамінами – періодично вносите в акваріум сік капусти, буряка чи моркви (1 ч. Л. На 5 л води). Відмінний ефект також дає рідкий гній, що додається невеликими кількостями.

важливо! В якості їжі для дрібних ракоподібних в акваріум не рекомендується вливати молоко або сінної відвар – ці компоненти гальмують розвиток і розмноження особин.

Як бачимо, вирощувати дрібних ракоподібних в умовах приміщення досить нескладно. Ці дрібні організми послужать відмінною їжею для ваших домашніх мешканців акваріума.

Дафнія

рід ракоподібних / З Вікіпедії, безкоштовно encyclopedia

Шановний Wikiwand AI, Давайте зробимо це простіше, відповівши на ключові запитання:

Чи можете ви надати найпопулярніші факти та статистику про Дафнія?

Підсумуйте цю статтю для 10-річної дитини

Дафнія (Daphnia) — рід невеликих неокеанічних планктонних ракоподібних з ряду Гіллястовусі (лат. Cladocera) — розмірами від 0,2 до 6,0 мм. Члени цього роду є одними з найменших водних ракоподібних. За схожий на рухи бліх характер переміщення, дафній ще називають водяними блохами. Вони мешкають у різноманітних водних середовищах від кислих боліт до прісноводних озер, ставків та річок.

Більше інформації ?Дафнія, Біологічна класифікація .

Домен:Еукаріоти (Eukaryota)
Царство:Тварини (Animalia)
Тип:Членистоногі (Arthropoda)
Підтип:Ракоподібні (Crustacea)
Клас:Зяброногі (Branchiopoda)
Ряд:Гіллястовусі (Cladocera)
Підряд:Anomopoda
Родина:Дафнієві (Daphniidae)
Рід:Дафнія (Daphnia)
O. F. Müller, 1785

Понад 200, див. текст

Класифікація

Дафній часто асоціюють із спорідненим родом з того ж ряду CladoceraМоіна (лат. Moina), який входить до родини Моінієві (лат. Moinidae) замість Дафнієві (лат. Daphniidae). Моіна є значно менша (приблизно вдвоє) за Дафнію звичайну (лат. Daphnia pulex).

Життєвий цикл дафнії

Особливістю цього роду ракоподібних є те, що в їхньому життєвому циклі чергуються покоління, які розмножуються статево і шляхом партеногенезу.

У дафній трапляються самки, які протягом ряду послідовних поколінь розмножуються партеногенетично, відкладаючи незапліднені яйця. Але за несприятливих умов довкілля (зниження температури, нестача їжі, підвищення солоності води тощо) з незапліднених яєць виходять особини обох статей. У самок цього покоління формуються яйця, розвиток яких можливий лише після запліднення.

Запліднені яйця містять значні запаси поживних речовин (жовтка) і вкриті щільною оболонкою. Вони здатні переживати несприятливі умови в стані спокою. З настанням сприятливих умов із цих яєць виходить нове партеногенетичне покоління самок, і розпочинається наступний життєвий цикл. Складні життєві цикли з чергуванням поколінь, які розмножуються різними способами (статевими і нестатевими, статевими і партогенетично) забезпечують здатність виду підтримувати чисельність популяції в різних умовах довкілля. Також цикли з чергуванням поколінь притаманні плоским червам — сисунам, деяким членистоногим (попелиці).

Види

Найбільш розповсюдженими видами є:

  • Дафнія звичайна (лат.Daphnia pulex — дрібна і найпоширеніша),
  • Дафнія велика (лат.Daphnia magna).

Підрід Australodaphnia

Підрід Ctenodaphnia

  • Daphnia atkinsoniBaird, 1859
  • Daphnia australis(Sergeev & Williams, 1985)
  • Daphnia barbataWeltner, 1898
  • Daphnia bolivariRichard, 1888
  • Daphnia brooksiDodson, 1985
  • Daphnia carinataKing, 1853
  • Daphnia cephalataKing, 1853
  • Daphnia chevreuxiRichard, 1896
  • Daphnia chilensis(Hann, 1986)
  • Daphnia coronataSars, 1916
  • Daphnia dadayanaPaggi, 1999
  • Daphnia desertiGauthier, 1937
  • Daphnia dolichocephalaSars, 1895
  • Daphnia ephemeralis(Schwartz & Hebert, 1985)
  • Daphnia exilisHerrick, 1895
  • Daphnia fuscaGurney, 1907
  • Daphnia gelida(Brady, 1918)
  • Daphnia gibbaMethuen, 1910
  • Daphnia gravisKing, 1853*
  • Daphnia hispanicaGlagolev & Alonso, 1990
  • Daphnia incaKořínek & Villalobos, 2003
  • Daphnia jollyiPetkovski, 1973
  • Daphnia longicephalaHebert, 1977*
  • Daphnia magnaStraus, 1820
  • Daphnia magnicepsHerrick, 1884
  • Daphnia mediterraneaAlonso, 1985
  • Daphnia menucoensisPaggi, 1996
  • Daphnia nivalisHebert, 1977
  • Daphnia ornithocephalaBirabén, 1953
  • Daphnia paggiiKotov, Sinev & Berrios, 2010
  • Daphnia projectaHebert, 1977*
  • Daphnia pusilla(Serventy, 1929)
  • Daphnia quadrangula(Sergeev, 1990)
  • Daphnia queenslandensis(Sergeev, 1990)
  • Daphnia salinaHebert & Finston, 1993
  • Daphnia semilumarisFlössner, 1987*
  • Daphnia similisClaus, 1876
  • Daphnia similoidesHudec, 1991
  • Daphnia spinulataBirabén, 1917
  • Daphnia studeri(Rühe, 1914)
  • Daphnia thomsoniSars, 1894*
  • Daphnia tibetana(Sars, 1903)
  • Daphnia triquetraSars, 1903
  • Daphnia truncata(Hebert & Wilson, 2000)
  • Daphnia wankeltaeHebert, 1977
  • Daphnia wardi(Hebert & Wilson, 2000)

Підрід Daphnia

  • Daphnia ambiguaScourfield, 1947
  • Daphnia arcuataForbes, 1893*
  • Daphnia arenariaForbes, 1893*
  • Daphnia arenataHebert, 1995
  • Daphnia bairdiiForest, 1879*
  • Daphnia catawbaCoker, 1926
  • Daphnia caudataSars, 1863*
  • Daphnia cavicervixEkman, 1900
  • Daphnia cheraphilaHebert & Finston, 1996
  • Daphnia clathrataForbes, 1893*
  • Daphnia commutataEkman, 1900
  • Daphnia cristataSars, 1862
  • Daphnia cucullataSars, 1862
  • Daphnia curvirostrisEylmann, 1887
  • Daphnia denticulataBirge, 1879*
  • Daphnia dentiferaForbes, 1893
  • Daphnia dubiaHerrick, 1883
  • Daphnia elongataWoltereck, 1932*
  • Daphnia ezoensisUéno, 1972*
  • Daphnia frigidolimneticaEkman, 1904*
  • Daphnia galeataSars, 1864
  • Daphnia gessneriHerbst, 1967
  • Daphnia gibberaKortchagin, 1887*
  • Daphnia hyalinaLeydig, 1860
  • Daphnia intextaForbes, 1890*
  • Daphnia lacustrisSars, 1862
  • Daphnia laevisBirge, 1879
  • Daphnia latipalpaMoniez, 1888*
  • Daphnia latispinaKořínek & Hebert, 1996
  • Daphnia litoralisSars, 1890*
  • Daphnia longiremisSars, 1862
  • Daphnia longispina(O. F. Müller, 1776)
  • Daphnia lumholtziSars, 1885
  • Daphnia macraoculaKiser, 1950*
  • Daphnia marcahuasensis(Villar & Burger, 1989)
  • Daphnia melanicaHebert, 1995
  • Daphnia mendotaeBirge, 1918
  • Daphnia middendorffianaFischer, 1851
  • Daphnia minnehahaHerrick, 1884
  • Daphnia mitsukuriIshikawa, 1896*
  • Daphnia monacha(Brehm, 1912)*
  • Daphnia morseiIshikawa, 1895
  • Daphnia nasutaHerrick, 1884*
  • Daphnia neoobtusaHebert, 1995
  • Daphnia obtusaKurz, 1874
  • Daphnia oregonensisKořínek & Hebert, 1996
  • Daphnia parapulexWoltereck, 1932*
  • Daphnia parvulaFordyce, 1901
  • Daphnia peruvianaHarding, 1955
  • Daphnia pileataHebert & Finston, 1996
  • Daphnia prolataHebert & Finston, 1996
  • Daphnia propinquaSars, 1895*
  • Daphnia pulexLeydig, 1860
  • Daphnia pulicariaForbes, 1893
  • Daphnia pulicarioidesBurckhardt, 1899*
  • Daphnia pulicoidesWoltereck, 1932*
  • Daphnia retrocurvaForbes, 1882
  • Daphnia roseaSars, 1862
  • Daphnia schmackeriPoppe, 1890*
  • Daphnia schoedleriSars, 1862*
  • Daphnia sineviKotov, Ishida & Taylor, 2006
  • Daphnia sonkulensisManujlova, 1964*
  • Daphnia tanakaiIshida, Kotov & Taylor, 2006
  • Daphnia thorataForbes, 1893
  • Daphnia titicacensisBirge, 1909*
  • Daphnia turbinataSars, 1903
  • Daphnia typicaMackin, 1931*
  • Daphnia umbraTaylor et al., 1996
  • Daphnia ventrosaKortchagin, 1887*
  • Daphnia villosaKořínek & Hebert, 1996
  • Daphnia whitmaniIshikawa, 1896*
  • Daphnia zschokkeiStingelin, 1894*

Incertae sedis

  • Daphnia abruptaHaldeman, 1842*
  • Daphnia acuminirostrisLucas, 1896*
  • Daphnia affinisSars, 1863*
  • Daphnia alluaudiRichard, 1896*
  • Daphnia americanaFordyce, 1904*
  • Daphnia angulataSay, 1818*
  • Daphnia anguliferaForbes, 1893*
  • Daphnia balchashensisManujlova, 1948*
  • Daphnia berolinensis(Schoedler, 1866)*
  • Daphnia biwaensisUéno, 1934*
  • Daphnia bohemicaBurckhardt, 1899*
  • Daphnia brasiliensisLubbock, 1854*
  • Daphnia brevicaudaChambers, 1877*
  • Daphnia cyclocephalaBurckhardt, 1899*
  • Daphnia decipiensBurckhardt, 1899*
  • Daphnia degenerataSchmankewitsch, 1875*
  • Daphnia dolichocantha(Dybowsky & Grochowski, 1895)*
  • Daphnia dorsalisRafinesque, 1817*
  • Daphnia echinataSchmarda, 1854*
  • Daphnia ephippiataKoch, 1841*
  • Daphnia eurycephala(Daday, 1911)*
  • Daphnia expansaSars, 1914*
  • Daphnia foreliBurckhardt, 1899*
  • Daphnia friedeliHartwig, 1897*
  • Daphnia granariaNicolet, 1849*
  • Daphnia gravisSchödler, 1877*
  • Daphnia hamataBrady, 1898*
  • Daphnia heuscheriBurckhardt, 1899*
  • Daphnia himalayaManca, Martin, Peñalva-Arana & Benzie, 2006*
  • Daphnia hodgsoniSars, 1916*
  • Daphnia honorataKing, 1853*
  • Daphnia hybusRoss, 1897*
  • Daphnia insulanaMoniez, 1889*
  • Daphnia intermedia(Studer, 1878)*
  • Daphnia izpodvalaKotov & Taylor, 2010
  • Daphnia juvensisBurckhardt, 1899*
  • Daphnia katrajensisRane, Jafri & Rafiq, 1992*
  • Daphnia kerussesCox, 1883*
  • Daphnia kingiSchödler, 1877*
  • Daphnia kirimensisWeltner, 1898*
  • Daphnia kisilkumensisSchödler, 1877*
  • Daphnia lamellataSars, 1914*
  • Daphnia leucocephalaSars, 1903*
  • Daphnia leydigiP. E. Müller, 1867*
  • Daphnia longicornisSars, 1890*
  • Daphnia macruraDana, 1852*
  • Daphnia majorBrady, 1898*
  • Daphnia melaneaDufresne & Hebert, 1994*
  • Daphnia minnesotensisHerrick, 1895*
  • Daphnia mirabilisStingelin, 1915*
  • Daphnia neglectaBurckhardt, 1899*
  • Daphnia newportiBaird, 1859*
  • Daphnia notodonvaraniZacharias, 1905*
  • Daphnia pacificaTaylor, Finston & Hebert, 1998*
  • Daphnia palaearcticaBehning, 1928*
  • Daphnia procumbensSars, 1890*
  • Daphnia psittaceaBaird, 1850*
  • Daphnia pusilla(Sars, 1890)*
  • Daphnia ramosaKoch, 1841*
  • Daphnia reticulataHaldeman, 1843*
  • Daphnia richardiBurckhardt, 1899*
  • Daphnia rotundataSay, 1818*
  • Daphnia rotundataBurckhardt, 1899*
  • Daphnia rudisSchmankewitsch, 1875*
  • Daphnia sarsi(Langhans, 1911)*
  • Daphnia serrulataDaday, 1884*
  • Daphnia silvestriiDaday, 1902*
  • Daphnia simaSchödler, 1863*
  • Daphnia simulansSars, 1903*
  • Daphnia spinosaHerrick, 1879*
  • Daphnia stenocephala(Daday, 1911)*
  • Daphnia tarascaKraus, 1986*
  • Daphnia tenuirostrisSars, 1890*
  • Daphnia tenuispinaSars, 1916*
  • Daphnia textilisDana, 1852*
  • Daphnia ulomskyiBehning, 1941*
  • Daphnia variabilisLanghans, 1911*
  • Daphnia ventricosaHellich, 1877*
  • Daphnia vernalisSars, 1890*
  • Daphnia wierzejskiiRichard, 1896*
  • Daphnia wierzejskiiLityński, 1913*

Посилання

Див. також

Як вирощувати дафнію в домашніх умовах?

Дафнія – річкові рачки, які широко використовують в акваріумістиці, оскільки саме вони є для багатьох мешканців акваріума універсальним кормом. Ці рачки в природних умовах мешкають у ставках, але розведення дафнії в домашніх умовах також можливе. Найчастіше в домашніх умовах розводять такий вид раків як вид дафнію моїну, і саме про те, як її розвести в домашніх умовах і піде мова далі.

Говорячи про те, як розвести дафнію в домашніх умовах, варто заздалегідь приготувати не тільки тару, але і знати, чим годувати цих мікроскопічних рачків і як створити необхідні умови.

Для вирощування в домашніх умовах чудово підійде тара об’ємом 15-20 літрів. У процесі вибору тари варто взяти до уваги такі рекомендації:

  • вибирайте матеріал, який не виділяє у воду небезпечні хімічні сполуки, наприклад, поліпропілен. В ідеалі рекомендовано зупинити свій вибір на скляній ємності.
  • якщо використовують металеву тару – вона не повинна бути виконана з нержавіючої сталі.
  • якщо вибрали звичайний скляний акваріум – площа, що контактує з повітрям повинна бути максимально великою, оскільки це необхідно для природного газообміну і забезпечення дафній киснем.
  • якщо в процесі утримання дафній ємність з нею міститься на вулиці під сильними сонячними променями або ж у будинку з потужними освітлювальними приладами – об’єм тари варто вибирати мінімум 40 літрів.

Фізичні умови утримання дафнії

  1. Солоність. Оскільки це прісноводні рачки, то відповідно вода в штучній водоймі для них повинна бути прісною.
  2. Кисень. Рачки дафнію терпимі до рівня кисню у воді, який може варіювати від нульового до насиченого. У цьому випадку варто сказати, що дафнія не виносить занадто активної аерації води в штучній водоймі, з виділенням дрібних бульбашок, так само як і повільну аерацію з виділенням великих бульбашок, які на поверхні води будуть утворювати піну.
  3. У питаннях рівня аміаку у воді та рівня рН води – оптимальними показниками є кислотність води в межах 6.5-9.5 та показники оптимуму 7.2 – 8.5
  4. Говорячи про оптимальний температурний режим, то дафнії, фото яких можна знайти вище або ж спеціалізованій літературі, може жити у воді з широким температурним діапазоном. Оптимальною ж для розведення є температура в межах 18-22 градусів.

Якщо розводити дафнію в домашніх умовах, у новачків закономірно виникає питання – чим годувати цих рачків. Дафнія моїна в природних умовах живиться бактеріями і дріжджами, а також мікроплантоном.

Бактерії можна отримати як з бананових корок, харчових відходів, так і звичайних екскрементів, які попередньо замочують у воді і наполягають кілька днів. Як правило, вода починає мутніти, що говорить про розмноження і зростання бактерій – максимальний ефект буде досягнутий через 6-7 днів.

Таку каламутну живильну воду додають в тару по 450 мл з розрахунку на 20 літрів, з періодичністю раз на 5-6 днів.

Дріжджі – ще один поживний продукт. У цьому випадку підійдуть найпростіші пекарські сухі дріжджі або вологі, що продаються в пачках. Вносять їх з розрахунку 28 грам на 20 літрів води – це є щоденна норма для дафній, паралельно додаючи і мікроскопічні водорості, які будуть перешкоджати забрудненню води і служити додатковим поживним компонентом для дрібних рачків.

Перевага дріжджів як поживного компонента полягає в простоті їх використання, покупки, але вони менш цінні, ніж водорості. Мікроскопічні водорості постачати дафніям необхідно у великих кількостях – ви самі могли бачити, що в місцях цвітіння водоростей в озерах і ставках дафнії переважають у великій кількості.

Перевага використання водоростей у харчуванні полягає в їх легкості використання – оптимально вибрати водорость сімейства Scendesmus, а також хлорелу, які у великій кількості розвивається в щойно обладнаному, заселеному акваріумі. Досить зачерпнути воду з такого акваріума, поставити під сонячні промені в тепле місце – водорость буде активно розвиватися, служачи в майбутньому кормом для дафнії.

У воду, де міститься дафнія, можна додавати сік буряка або ж капусти, моркви – 1 ч. л. на 5 літрів обсягу – це не тільки урізноманітнює раціон рачків, але і послужить джерелом вітамінів для них. Прекрасний ефект дає і додавання в малих дозах рідкого гною, а ось додавати молоко або сінний настій досвідчені акваріумісти не рекомендують – вони призупиняють зріст і розмноження дафній.

Говорячи про те, як розводити дафнію, акваріумісти-початківці можуть питати – а чи потрібна аерація при вирощуванні і культивуванні річкових рачків? Досвідчені фахівці стверджують, що вона бажана, особливо при вирощуванні дафнії моїну. Вона збагачує воду киснем, сприяє розвитку фітопланктону і не допускає утворення плівки на поверхні води. Головне, аерація повинна бути середньої інтенсивності, оскільки сильний потік повітря буде турбувати їх, а потік з дрібними бульбашками буде накопичуватися під панцирем річкового рачка і піднімати їх на поверхню.

Як підвищити продуктивність у процесі розвитку?

Цей процес простий і з ним впорається навіть новачок, спантеличений питанням про те, як розводити рачків. У цьому випадку візьміть до уваги низку певних рекомендацій:

  1. Хороша аерація, з рівномірним потоком повітря і відсутністю занадто дрібних або ж великих бульбашок. Саме це є перша умови для підвищення продуктивності в процесі розмноження річкових рачків. У цьому відношенні досвідчені акваріумісти рекомендують застосовувати в тарі з дафнією ерліфтний фільтр, який використовують у садках з мальками.
  2. Підтримання чистоти середовища проживання і регулярна зміна складу води – якщо обсяги акваріума, в якому містять річкових рачків, великі, рекомендовано проводити заміну складу води.
  3. Регулярне проведення збору культури – це допоможе зберегти на належному рівні постійне розмноження і приріст дафній.
  4. Збільшити в рази приріст і активне розмноження може і 24-годинний світловий день. Звичайно, це не є обов’язковою умовою, але в рази збільшує зростання і розмноження цього річкового, мікроскопічного рачка. При цьому мінімальна тривалість світлового дня для них повинна бути мінімум 18 годин.
  5. Режим і відсоток заміни води в тарі, де міститься дафнія – в цьому аспекті варто враховувати, які корми застосовуються, який обсяг штучної водойми і кількість дафній в нім. Але в будь-якому випадку це необхідно для очищення води від продуктів метаболізму мікроорганізмів і токсинів.

Як видно – розводити дафнію, яка служить не тільки поживним і універсальним кормом для ваших власних мальків і рибок, але і прекрасною ідеєю для домашнього бізнесу, в домашніх умовах досить просто.

Розвести дафнію в домашніх умовах зовсім нескладно. Звертаю вашу увагу на те, що в цій публікації йдеться про дафнію моїну. Цей вид дафній вважається найпліднішим і невибагливим, а порівняно невелика величина цих рачків, наприклад, порівняно з дафнією магної дозволяє використовувати їх як стартовий корм для мальків багатьох видів риб. Для розведення дафній в домашніх умовах знадобиться акваріум.

Я розвожу дафній у двох 50 літрових акваріумах, де в одному з акваріумів розвожу дафній для приготування розводки на продаж, а в другому як живий корм для риб. Цього цілком достатньо щоб я міг підгодовувати 3-4 рази на тиждень своїх рибок живою дафнією, а їх у мене приблизно близько ста штук. А коли мені потрібно розвести якийсь вид риб у мене завжди є під рукою цінний стартовий корм дафнію. Слід зазначити те, що саме планктон: дафнія, інфузорія і коловратка є найбільш підходящим стартовим живим кормом для хлопків, які попливли.

Оптимальні умови: dH 6-18 °, pH 7,2-8,0, t 20-24 ° C, слабка аерація, світло 14-16 годин на день. Як бачите, гідрохімічні параметри досить широкі, але якщо навіть вони будуть істотно відрізнятися, це не говорить про те, що дафнія у вас не буде розмножуватися. Дафнії мають здатність якоюсь мірою адаптуватися і до нових умов існування, в яких прекрасно себе почувають і розмножуються. Освітлення для дафній використовую від люмінесцентної лампи 40 Вт.

Стелаж з акваріумами розміщений у передпокої, де природне освітлення мінімальне. Світловий день для моїх дафній триває приблизно 16 годин. Спеціально світловий день я не регулюю і вмикаю дафніям світло, коли встаю на роботу, а вимикаю коли лягаю спати. Аерацію включаю тільки тоді, коли з’являється плівка на поверхні води або щоб краще перемішати задані дріжджі.

Годую дафній один раз на добу сухими пекарськими дріжджами, попередньо розчинивши їх окремо у воді, вношу в акваріум дафніям до легкого помутніння води. Якщо давати корми більше тоді не з’їдена частина дріжджів випаде в осад, який дафнії не їдять. Температура води для розведення дафній підійде і кімнатна в приділах 23-25 ° градусів, але при підвищенні температури води до 26-28 ° градусів швидкість розмноження рачків помітно збільшиться.

Воду дафніям можна міняти повністю або частково в приладах половини обсягу або тільки третьої частини акваріума. Я змінюю воду дафніям після візуальної оцінки стану рачків. У старій воді з великим вмістом органіки (я таку воду ще називаю відпрацьованою) розмноження дафній загальмовується, а рух рачків стає млявим і це вказує на те, що настав час поміняти воду.

У воді придатній для розмноження дафній навпроти рух рачків жвавий, і вони дуже швидко переміщуються по всьому акваріуму. У такій воді дафнії активно харчуються і напрочуд швидко розмножуються. Якщо ви не хочете купувати розводку дафній, а вирішили пошукати цих рачків самостійно в природних водоймах щоб розвести в домашніх умовах, вам необхідно скористатися деякою інформацією. Точне місце проживання дафній це тимчасові невеликі водойми.

Також дафнії можуть мешкати і в штучних водоймах, створених для поїння худоби. Якщо ви обстежили потрібну вам місцевість і не знайшли водойму з дафніями, але добре знаєте що залишилося місце де колись була водойма з дафніями, сміливо йдіть туди і візьміть трохи верхнього грунту в якому напевно збереглися яйця дафній. А якщо ця зникла колись водойма знаходилася на схилі, і тепер омивається весняними водами шанс на те, що в ґрунті збереглися ефіпії, зводиться до нуля.

Принесіть ґрунт додому насипте його в невеликий посуд і поставте в спеціально підготовлений акваріум, обов’язково обладнаний світильником. Через кілька днів в акваріумі з’являться знову народжені дафнії, і вам потрібно буде годувати їх пекарськими дріжджами, а я хочу щиро побажати вам, щоб це були моїни.

Одного разу мені вдалося отримати дафній моїн саме з цієї пересохлої водойми в грунті, якого яйця дафнії зберігалися протягом 10 років.

Я тоді дуже зрадів і навіть зняв невелике відео тих, хто повернувся, як говоритися на світ божий рачків.

У цій давно пересохлій водоймі теж колись жила дафнія і в його верхньому шарі ґрунту досі зберігаються яйця дафній.

Чим харчуються дафнії

Ветвистоусі рачки дафнії можуть мешкати в непроточних постійних і тимчасових водоймах, в яких, як правило, не водиться риба. Також можуть населяти водойми, спеціально створені для поїння худоби. Розповсюджувачами рачків можуть бути різні мігруючі птахи і тварини, які пили воду з водойм, де водиться дафнія.

У цьому ставку водиться риба, тому дафнії в ньому немає.

Переносячи у своїх шлунках в інші географічні області яйця дафній, які потрапили разом з водою і являють собою капсули, що непіддаються хімічним руйнівним впливам, вони виходять разом з спорожненням птахів і тварин цілком здатних продовжити життя, опинившись у воді. У водоймах в теплі сонячні дні швидко прогрівається, насичується бактеріями і зеленіє від присутності в ній одноклітинних водоростей (ендорина, анжистродеємус та ін.) які, так само як і бактерії є природною їжею для рачків дафній.

Той, хто вже раніше годував своїх рибок дафнією напевно помічав, коли запущені в акваріум з помутнілого від бактеріального спалаху або позеленілої від водоростей водою дафнії вже через лічені хвилини відчищають воду, роблячи її абсолютно прозорою, і це говорить про те, що дафнії в акваріумі з’їли всіх бактерій і водорості. З настанням осені у водоймах відбуваються зміни, що впливають на подальше існування дафній.

В осінні час відбувається різке зниження температури, скорочується світловий день і з цієї причини у водоймах, де водиться дафнія, перестають розмножуватися бактерії і гинуть зелені водорості, а вода, звільнена від бактерій і водоростей, помітно стає прозорою, прирікаючи дафній на голодну смерть. Зниження чисельності рачків в осінній час відбувається в основному через скорочення корму у водоймі, а не низьку температуру води.

На підтвердження тому я провів експеримент. У літрову банку я налив холодну водопровідну воду і насипав половину чайної ложки розводки (річковий пісок з вмістом ефіппій) і поставив банку на кухні на підвіконня. Враховуючи те, що час зимовий, а вікно на кухні на ніч я привідкриваю, температура води в банку не піднімалася вище 17 ° градусів. Але, не дивлячись на це, рачки в банку народилися.

Чим годувати дафнію

Годувати дафній в домашніх умовах можна пекарськими дріжджами. Дріжджі попередньо розчиняють у воді і потроху вносять у культиватор дафніям. Також як зазначено в спеціальній літературі дафній можна підгодовувати:хлореллою (200 тис. клітин/м л). Можна використовувати і кінський гній: 1,5 г/л, через кожні 10 днів додаючи ще 0,8 г/л. Але перерахований корм не є єдиним для розведення дафній в домашніх умовах.

Сухі пекарські дріжджі необхідно розчинити окремо у воді.

Нещодавно я помітив, що для дафній можна використовувати ще один корм і це варений жовток. Те, що дафнії можуть, є варений жовток, я помітив абсолютно випадково, коли розводив вогняних барбусів. Тоді серед хлопків, яких я годував дафніями було кілька мальків зовсім дрібних – відстаючих в зрості і я вирішив погодувати їх жовтком, але на мій подив найбільш мікроскопічні частинки жовтка сталі, є дафнії.

Дафнії не тільки їли жовток, але і швидко розмножувалися, і в якийсь момент я навіть злякався, подумавши, що ось вже через кілька днів розплодилися дафнії розчавлять мальків. Але все обійшлося і мальки на живому кормі встигли швидко підрости і зміцніти і, будучи вже ситими вони просто так полювали на дафній, скорочуючи їх чисельність, а впали на дно зранених рачків підбирали равлики ампулярії. Приготувати корм з вареного жовтка нескладно, а сам процес приготування і годування дафній такий же, як і при годуванні мальків.

Для приготування корму з жовтка необхідно зварити вкруту куряче яйце і витягти з нього жовток. Далі відломити від жовтка маленький шматочок і розім’явши його розмішати в півлітровій банку з водою. Трохи почекавши злити з банки каламутну воду залити свіжу, і повторити процедуру.

Коли після додавання в банку чистої води каламутної більше не буде необхідно відстежити момент, коли великі шматочки жовтка осядуть на дно банки, а мікрочастинки ще будуть залишатися в підвішеному стані і злити воду в культиватор дафніям, залишивши на дні банки осад з великих частинок жовтка. Також можна давати дафніям жовток і з невеликим вмістом каламутної води, але робити це потрібно обережно, в іншому випадку вода в акваріумі культиваторі зіпсуватися.

Процедуру з промиванням жовтка можна спростити, якщо скористатися чайним ситечком. Робиться це так: У ситечко потрібно покласти шматочок жовтка і поповоскати ситечко в банку з водою. В результаті в банку потраплять тільки дрібні частинки жовтка. При годуванні дафній вареним жовтком необхідно знати, що надлишок жовтка в акваріумі з дафніями може викликати протухання води і загибель рачків. Для годування дафній в домашніх умовах можна вирощувати і зелені водорості.

Як зробити зелену воду для корму дафнії

Для забезпечення дафній природним кормом можна приготувати зелену воду самому. Для цього знадобиться невеликий акваріум або ж інша ємність наповнена акваріумною водою. Чому вода повинна бути з акваріума? Справа в тому, що акваріумна вода схожа з водою з природної водойми.

У такій воді вже містяться в невеликій кількості сплячі водорості, які при створенні для них сприятливих умов почнуть активно розмножуватися, а розчинена органіка містяться в акваріумній воді буде служити для них їжею. Для розмноження зелених водоростей знадобиться ще й спеціальне освітлення у спектральному складі світла, якого повинні переважати червоні промені.

Для цієї мети добре підійде світильник зі встановленою лампою розжарювання на 40-60 Вт. Тривалість світлового дня розвитку водоростей повинна бути не менше 8-12 годин. У весняний і літній час з метою економії електроенергії культиватор з водоростями можна розмістити під прямими сонячними променями, наприклад на підвіконні.

Але завжди розумніше буде культивувати в одному акваріумі одночасно і водорості і дафній. Регулювати концентрацію водоростей в культиваторі можна інтенсивністю освітлення і тривалістю світлового дня. Однак слід пам’ятати, що дафнії погано переносять воду з великим вмістом органіки, а водорості, навпаки, в такій воді завжди краще розвиваються.

Якщо при культивуванні дафній виникають такі моменти, коли водоростей в надлишку, а дафнія не розмножується, це говорить про те, що вода стала старою, містить багато розчинених органічних речовин і настав час її замінити свіжою.

Купити культуру дафнії

Я представляю вам культуру дафнії моїну у вигляді розводки-піску з вмістом у ньому яєць ефіпій. Дафнія моїна ректирострис – личинка близько 0,5 мм, самці до 1 мм, самки до 1,7 мм. Дозрівають у 3-4 дні. Дають до 7 позначок кожні 1-2 дні. У кладці до 53 яєць. Тривалість життя 22 дні.

Для розведення моїн в домашніх умовах достатньо буде тріска піску, яку потрібно додати в банку з водою і поставити на підвіконня. Пісок, що залишився, можна зберігати в сухому місці при кімнатній температурі скільки завгодно довго. Наприклад, мені вдалося отримати моїн з їхніх яєць (ефіпій), які ховалися у верхньому шарі ґрунту пересохлої водойми протягом 10 років.

На третю добу, коли з’являться в банку рачки їх необхідно підгодовувати пекарськими дріжджами.

Через тиждень, коли рачків стане більше їх можна перенести в акваріум культиватор, де продовжити годування. Освітлення підходить як від люмінесцентної лампи, так і природне. Також як і всі ветвистоусі рачки цей вид дафній вважається найбільш повноцінним за біохімічним складом, що сприятливо позначається на здоров’ї риб навіть при короткочасному їх годуванні.

Населяє невеликі постійні та тимчасові водойми Поволжя. Дрібна, м’яка швидко розмножується і добре поїдається повновітими видами риб і новонародженими мальками будучи справжньою знахідкою для риборозвідників. Купити культуру дафнії моїни ви можете у мене, замовивши її зі сторінки мого блогу. Більш детально можна дізнатися, пройшовши за цим посиланням.

Опис, будова рачка Моїни

  • Наукова класифікація
  • Царство: Тварини
  • Тип: Членистоногі
  • Клас: Ракоподібні
  • Загін: Daphniiformes
  • Сімейство: Moinidae
  • Рід: Моїна

Моїна (лат. Moina) – рід нижчих двостворчастих планктонних ракоподібних з надзагону ветвистоусих. Зовні форма тіла має обриси двох округлостей – голови і тулуба. Вся поверхня тіла покрита щетинками. Статевий диморфізм сильно виражений – самиці більші самців і досягають до 2 мм, а ті не перевищують 0,6 мм. При цьому самці мають порівняно довгі перші антени.

На дросальній стороні (на спині) самок є виводкова сумка, в якій розвиваються яйця і ембріони. На відміну від дафній у моїни сумка постійно відкрита.

Науплії моїни за розмірами менше науплій артемії і злегка крупніше дорослих коловраток великих видів. Розвиваються і ростуть вони швидко. Статевозрілими стають через 4-9 днів після вилуплення, залежно від умов навколишнього середовища. Молоді та дорослі рачки поїдаються більшістю видів риб (відповідних розмірів).

Рід Дафнія і Моїна є родичами. Їх представники зустрічаються повсюдно і їх зазвичай називають дафніями.

Моїна витримує температури від 5 до 31 ° С, але оптимальними є температури від 22 до 28 ° С. Цей рачок досить терпимий до поганої якості води і нестачі кисню. До речі, при його нестачі вони червоніють, через синтез гемоглобіну. Його кількість збільшується не тільки при нестачі кисню, але і при підвищенні температури і щільності популяції.

При температурі 20 ° С дозрівають близько 5 діб. Тривалість життя рачка близько 22 днів, рідше до 2 місяців, протягом цього часу моїна дає нове потомство, що налічують до 30-50 ембріонів, з інтервалом в 2-3 дні.

Моїни розмножуються статевим і безстатевим способами. В оптимальних умовах культура складається з самок, які розмножуються без участі самців. Самці та ефіппіуми з’являються за несприятливих умов і починається статеве розмноження.

Моїни мають ряд корисних біологічних властивостей, що робить їх затребуваними в аквакультурі. Для видів риб з великим новонародженим мальком ці ракоподібні є «стартовим» кормом, а для дрібних можуть бути основним кормом при вирощуванні молоді після «старту» на інфузорії, коловратці і науплиях (тобто приблизно від 1-2 тижнів до 3-4х місяців.

Крім цього важливою особливість моїн полягає в тому, що вони відносяться найбільш швидко розмножується ракоподібним, цикл їх життя короткий, і вони можуть існувати при порівняно високих щільностях. Так, при створенні оптимальних температурно-кормових умов можна домогтися «спалаху» культури до 100-кратного зростання біомаси за 5 днів. Після досягнення популяцією деякого максимуму, культура моїни вимагає «перезарядки», тому що в іншому випадку швидко (за 1-2 дні) згасає, іноді аж до повного зникнення.

Максимальна зафіксована щільність дафнії 500 шт на літр. У свою чергу максимальна чисельність моїни 5000 шт на літр. Для інтенсивного культивування це дуже хороша властивість.

Щоденна продуктивність рачків моїни і дафнії на поживних середовищах з дріжджів і нітрату амонію склала, в середньому, у моїни – 100 – 110 грам на кубічний метр., а у дафнії 25-40 грам на кубічний метр. А щоденний приріст біомаси моїни на фітопланктоні склав 375 грам на метр в кубі, у дафнії в 3-4 рази менше.

Чим годувати дафнію моїну? Моїна живиться різними бактеріями, дріжджами, мікроводоростями (фітопланктоном). Рачки особливо швидко і добре ростуть у середовищі з достатньою кількістю всіх видів перерахованого корму.

Бактерії можна отримати на сухих бананових кірках, листях крапиви, салату, моркву, сухий рибний корм (пластівці, гранули), різні їстівні відходи і тд.

Дріжджі продаються в магазинах, використовують пекарські швидкодіючі сухі або дріжджі в пачках (вологі) їх попередньо потрібно протримати в холодильнику/морозилці, до придбання коричневого кольору.

Мікроводорості (фітопланктон) – це каламутна зелена, квітуча вода, в якій бурхливо розмножуються ці водорості.

Поживна цінність рачка моїни. Поживна цінність сильно відрізняється, залежно від віку і типів живильного середовища. Але в середньому становить: білок – 50-70% від сухої маси, жири – у дорослої особини 20-27%, у молодих – 5-10%.

див. нижче таблиця поживності живих кормів

| Какие объёмы использовать, освещение | Культиватор для дафнии Этот рачок, по своим качествам, наиболее подходит для разведения дома. Культури рачка містяться в ємностях від 3-5 літрів і більше. Глибина в яких повинна бути не більше 0,9 метра, найоптимальніший варіант 0,4-0,5 метра. Низький рівень води дозволяє краще проникати світлу, активує розвиток мікроводоростей. Так само забезпечує велику площу поверхні, для кращого насичення води киснем.

Для вмісту невеликої популяції відмінно підходять пластикові, обрізані п’ятилітрові пляшки з під води.

Культури рачка рекомендується тримати в місцях з розсіяним світлом або тінню, прямі сонячні промені для дафній, в цілому, не бажані. Розведення на відкритому повітрі передбачає накриття ємностей, яким-небудь матеріалом для захисту від дощу і сітку для захисту від комах шкідників.

Всі ємності необхідно попередньо дезінфікувати і (або) просушувати на сонці.

Для цього підходять звичайна сода, сіль, не можна використовувати миючі засоби, порошки та іншу хімію!

Моїна чутлива до пестицидів і металів (мідь, цинк) детергентів, відбілювачів, та інших токсичних матеріалів. Потрапляння яких у воду неприпустиме.

Про автора

admin administrator