Чи можна годувати курчат пшоном з перших днів

Авторadmin

Чи можна годувати курчат пшоном з перших днів

Чим годувати курчат з перших днів життя в домашніх умовах

Для того щоб зберегти добових курчат в домашніх умовах та в подальшому отримати здорових вихованців, фермерам слід організувати правильне вирощування і забезпечити збалансоване харчування і догляд. Для ефективного формування травної системи, перше годування курчат повинно бути проведено незабаром після народження. Для першого разу складу їжі для курчат може складатися з дрібної кукурудзяної крупи. Чим швидше курча з’їсть щось смачне, тим швидше з’явиться рефлекс на їжу. При вирощуванні в перший місяць життя важливо стежити за складом раціону і частотою годувань, щоб маленька птах отримала якомога більше необхідних поживних речовин.

Від правильного раціону залежить виживання курчат

Харчування добових курчат

Неправильне харчування – це найпоширеніша причина загибелі добових птахів, а не різні захворювання як вважають багато фермерів. Крім вареного яєчного жовтка і дрібної кукурудзяної крупи вже на другу добу склад харчування можна розширити та іншими крупами. Годівлю курчат першого дня життя оптимально проводити через дві години і маленькими порціями, так малюки не розкидають їжу. Вирощування курчат, вимагає, щоб прийоми їжі були не великі, але часті, близько 5-7 разів протягом доби. Склад поживних круп як ячна, манна, пшоняна, вівсяна мелена, пшенична підходять для маленьких пташенят інкубатора першого дня як не можна краще. У разі, коли пташенята не їдять все підряд із суміші круп, яка зроблена своїми руками, а тільки ту, яка найбільше сподобалася, то робіть однокомпонентний прийом їжі. Каша повинна бути в сухому вигляді, а не варена першого дня.

Корм для курчат повинен бути легкозасвоюваним, збалансованим і поживним для гарного росту незміцнілого організму. Спеціально оптимізоване годування курчат з перших днів життя має включати в склад в обов’язковому порядку теплу і чисту питну воду. Для води використовують адаптовану вакуумну поїлку. Рясне питво потрібно малюкам для відновлення водного балансу. У більшості новонароджених пташенят апетит слабкий через адаптації до нових умов проживання. Тому не слід панікувати, якщо малюки клюють мляво, по мірі росту і догляду пташенята інкубатора наберуть необхідний вагу.

Інкубаторні курчата часто бувають трохи млявим і неохоче дзьобають їжу

Раціон тижневих вихованців

Курчатам для здоров’я і зростання з перших днів життя необхідні не тільки крупи. Потроху в якості джерела кальцію і азотистого речовини давайте сир на третю добу. Перемішуйте близько 40-60 г сирної маси з крупами при утрешнем прийомі їжі на 8-12 курчат. Самі по собі молочні продукти підходять і подобаються маленьким вихованцям, тому фермери додають свіжий кефір, сироватку або кисле молоко в якості пробіотика в поїлку.
На третю дня в раціон вводять різну зелень. Використовують як у чистому вигляді, так і в якості суміші зерна з подорожником, кульбабою, в’яленої кропивою. Додають свіжий конюшину, люцерну. Пір’я свіжого зеленого лука застосовуються при профілактичні заходи захворювань кишечника.

Для зручності зелень збирають своїми руками в невеликий пучок і вішають на доступній висоті, на стінки місця вирощування вихованців. До трав додають варену моркву, картоплю, бадилля буряка і хвойну муку.

При вирощуванні харчування дорослої птиці на половину складається із зелені, тому треба привчати з раннього віку до рясного обсягом трав. Для того, щоб зміцнити імунітет і запобігти появі хвороб вихованців можна додавати трохи риб’ячого жиру в ранковий прийом їжі. Поживна для малюків і річкова ряска і тіна. Пам’ятайте, що можна додати в раціон яєчний жовток.
Фермери, які розводять бройлерних птахів у домашніх умовах, на 4-5 добу дають спеціалізований комбікорм. Містить ряд мінералів і вітамінів для інтенсивного розвитку малюків. У тижневому віці прийоми їжі скорочуються до 4 разів на добу, але компенсуються щедрою порцією.

Привчати курчат до зелені потрібно з самого раннього віку

Годування місячних курчат

Вихованці, які досягли одного місяця, велику частину часу проводять на вулиці, тому і харчуються зеленню. Зі свіжою травою малюки отримують потрібний обсяг вітамінів. Після чотирьох тижнів курчата дають зерна грубого помелу, а ближче до двох місяців цільне зерно. Господарі додають у раціон вологу мішанку, яку роблять своїми руками. Використовують домашні харчові відходи, кісткове борошно, що сприяє зростанню вихованців. При догляді для підтримки здорового балансу в організмі курчат поставте окрему годівницю, яку насипте дрібний гравій, мелений ракушняк або пісок.

Медові зобики у курчат після вечірнього годування повинні бути повними. Якщо виявляться курчата з неповним зобиком, їх необхідно перевести в інше приміщення і годувати окремо.

Місячним пташкам важливо отримувати якомога більше натуральних і різноманітних продуктів, а також продуктів, які містять клітковину. Якщо харчування збалансоване і якісне, зроблено своїми руками, то фермери отримають міцний молодняк.

Місячні курчата повинні активно пастися на вулиці

Принципи годівлі та вирощування курчат

Повноцінне харчування і догляд в домашніх умовах з перших днів життя малюків забезпечить здорових курей в майбутньому. Необхідно слідувати деяким правилам утримання курчат, як:

  • якісний склад харчування;
  • великі порції;
  • графік годувань;
  • режим дня.

Більшість господарів займаються вирощуванням своїх маленьких вихованців у картонних коробах. Тому їжу розміщують в окрему посуд на дні коробки. Достатня кількість годівниць і поїлок забезпечить нормальний доступ усіх вихованців інкубатора до їжі. Поїлка повинна бути зручною і не протікати. Воду слід міняти кілька разів протягом доби. У перший час курчата найбільш вразливі перед хворобами. Сухість і нормальний стан лапок і пуху виключить захворювання і смертність серед птахів.
Як тільки малята вилуплюються, їх поміщають на деякий час в окремий інкубатор, щоб вони обсохнули. Довго тримати малюків окремо не йдуть, щоб уникнути в подальшому хвороб.

При відсутності інкубатора курчат гріє несучка

Оптимальний температурний режим для маленьких курчат 30-32°С. Тижневим поступово знижують температуру до 29°С. На двадцятий день 25°С, і в подальшому в середньому 22°С. Стандартна практика включає в себе розміщення обігрівача або теплової лампи поруч з коробкою.

Місце, де міститися вихованці фермери забезпечують чистоту, порядок і догляд своїми руками. Блюдця для їжі і поїлки потрібно ретельно мити від залишків корму, і уникати загнивання їжі.

Неякісне утримання і погане харчування піддають малюків різних хвороб. Вкрай важливо стежити за кожною особиною. У випадку поява хворої птиці, обов’язково ізолюйте від усього посліду. Дотримуйтесь всі санітарні норми і забезпечте збалансований раціон харчування малюкам, у результаті отримаєте здорових домашніх птахів.

Правила годування курчат з перших днів життя

Коли з`являються молоді курчата, фермер повинен забезпечити їм якісний догляд і харчування. Від цього залежить термін життя новонароджених пташенят і стан їх здоров`я. Годувати курчат з перших днів життя потрібно так, щоб в раціон попадали всі корисні мікроелементи.

Корм з перших днів життя

Годування Розведення птиці

Добові пташенята гинуть від бактерій і різних вірусів. Найчастіша причина загибелі – неякісне харчування.

Перші дві доби після проходження інкубаційного періоду, потрібно годувати пташок подрібненої кукурудзою і шкаралупою, подрібненої в порошок. У раціон дозволяється додавати подрібнений варений жовток з яйця. На 2 добу дозволяється вводити в харчування інші крупи (пшоно, висівки і насіння).

Годувати курчат з перших днів життя потрібно з інтервалом в 2-3 години. Порції повинні бути невеликими, щоб пташенята не розкидатися їжу навколо годівниці. Протягом доби кількість прийомів їжі повинно складати 5-7 разів. Пташенятам з інкубатора в перші дні життя дають манну, ячну і пшеничну крупи, т. К. В них міститься максимальна кількість поживних речовин, необхідних для росту і розвитку. Зміст пташенят в домашніх умовах має на увазі і однокомпонентне харчування, якщо комплексні каші не засвоюються птахами чи не подобаються їм.

У перші кілька днів після народження, кашу краще давати в сирому вирі (не оброблені паром або окропом). Так пташеня отримує більше поживних речовин. Вирощування здорових курчат після інкубатора має на увазі і чисту воду для пиття. Поїти бройлерних курчат починають з 2 дня. Поїти краще через вакуумну поїлку. Міняють воду кожен день, т. К. Несформований організм схильний до бактерій і вірусів, що утворюються в нечистої воді.

Якщо ви переживаєте, що у пташенят після інкубатора поганий апетит, це нормально. Вони проходять процес адаптації до нових умов і клювати їжу вони будуть повільно.

Вигодовування тижневих курчат

Раціон підросли бройлерних курочок відрізняється від новонароджених. Годувати курчат в перші дні життя в домашніх умовах (починаючи з 3 дня) дозволяється сиром. Він замінить азот і кальцій, необхідний для будови кісток. У 200 г крупи додають по 30-40 г сиру. Такої кількості суміші повинно вистачити для 10 особин. Маленькі вихованці люблять вживати молочні продукти, тому в їх раціон поступово вводять сироватку, кефір, отриманий в домашніх умовах, і кисле молоко. Рідкі кисломолочні продукти додають в поїлку з водою.

Годування на 4-5 день передбачає введення зелені (цибуля, кріп, траву). Всі ці компоненти дрібно нарізають і додаються в каші. Дозволяється використовувати люцерну, подорожник або квіти кульбаби. Якщо регулярно включати в раціон бройлерів дрібно нарізану цибулю, то це захистить їх від вірусів і простудних захворювань.

Щоб підсилити імунну систему курчати після інкубатора, щоранку в суміші додають по 2 ст. л. риб`ячого жиру. Це починають робити вже з першого місяця, на 3 день.

У домашніх умовах тижневих особин дозволяється годувати комбікормом, купленим в спеціалізованих магазинах. В такому кормі містяться всі необхідні мінеральні елементи, які прискорять процес розвитку.

Щоб підсилити імунну систему курчати, в суміші додають по 2 ст. л. риб`ячого жиру

Харчування для місячних пташенят

З місячного віку бройлерів дозволяється випускати на вулицю для прогулянки і відучувати від квочки. Там вони будуть харчуватися травою. На 4 тижні життя дозволяється включати грубого помелу зерна, а на 8 тижні дають цілісне зерно.

У перший місяць дозволяється насипати їжу в загальні контейнери, де пташенята будуть їсти разом з квочка і півнями. Вони повинні поступово привчатися бути самостійними і добувати їжу. У перший місяць потрібно велику кількість клітковини для поліпшення імунітету і зростання, тому в їх харчування поступово включають овочі.

Правила вирощування і змісту

Домашні умови припускають наступні правила утримання бройлерів:

  • раціон повинен включати в себе мінерали і вітаміни-
  • порції повинні бути рясними, але не сильно-
  • встановлений графік годування-
  • денний режим.

Деякі фермери містять маленьких пташенят в коробках. У кожній коробці встановлюють поїлку і годівницю для годування.

Крім регулярної підгодівлі, потрібно забезпечити і якісний догляд. Відразу після народження, їх поміщають в інкубатор. Там пір`я швидше висихають. Якщо вихованець буде сухим, то й ризик появи захворювань знижується. Тримати в такому місці новонароджених пташенят дозволено не більше 3 годин.

Оптимальна температура для новонароджених вихованців повинна бути в діапазоні 25-30 ° С. З кожним тижнем її поступово знижують на 2 ° С, щоб пташенята звикали до зміни температури, без ризику захворювань. Краще розміщувати маленьких дитинчат курки біля несучок. Вважається, що несучки захистять їх від прохолоди і будуть зігрівати теплом свого тіла.

висновок

Годувати курчат в перші дні життя в домашніх умовах потрібно правильно, це забезпечить здоров`я квочка і півнів.

При виявленні хворої особини, її відразу ізолюють з стада і лікують. Так знижується ризик загального зараження інших бройлерних птахів. Якісний догляд тільки збільшить шанси на вирощування здорових пташенят. Зміст вихованців має на увазі і чистоту приміщення, в якому вони знаходяться.

Про автора

admin administrator