Скільки коштує маленький домашній їжачок

Авторadmin

Скільки коштує маленький домашній їжачок

Зміст:

Як містити їжачка в домашніх умовах?

Миле і добра тварина нерідко зустрічається на території приватних володінь, чиї господарі підгодовують їжаків молоком, рибою та іншими ласощами.

У свою чергу, звірята відплачують їм добром, знищуючи городніх шкідників.

Іноді любителі «живності» задаються питанням – чи можна розглядати їжачка в якості домашнього вихованця?

Їжачок, як домашня тварина

Забавні тваринки відрізняються доброзичливим характером і не викликають алергії. Їжачок легко звикає до рук, навчається ігор, спокійно лежить на колінах господаря під час перегляду телепередач. Найбільш кмітливі вихованці здатні виконувати нескладні завдання і реагувати на свою кличку, подібно кішці або собаці.

Найбільшою популярністю серед заводчиків користуються їжаки африканської карликової породи, виведені штучним шляхом. Їх плюсами є:

  • лагідний характер;
  • м`які голки;
  • безшумне пересування;
  • відсутність специфічного запаху;
  • цілорічне неспання.

Як доглядати за їжачком в домашніх умовах?

Симпатична істота вимагає облаштування безпечного житла і певного догляду. Комфортним притулком для їжака вважається дерев`яна, металева або пластикова клітка з мінімальними з розмірами від 70х50 до 90х60 см. При виборі слід звернути увагу на ступінь надійності кришки, цілісність поверхні днища, досить маленькі зазори між прутами. Житло потрібно оснастити вентиляцією, що попереджає застій повітря і іншими елементами:

  • Бігових колесом із суцільною поверхнею, діаметром не менше 25 см. Цей тренажер врятує вашого улюбленця від ожиріння. Потрібно стежити, щоб під час бігу їжак не прогинається в спинці.
  • Стійкої годівницею із закругленими краями.
  • Підлоги або ніпельної поїлки. Останній варіант дозволяє зберегти чистоту води.
  • Будиночком, в ролі якого можна використовувати м`яку сумку або флісовий мішечок. Його призначення – укриття від різких звуків і яскравого світла.
  • Лотком з низькими бортами, щоб їжакові не становило жодних проблем здійснювати природну нужду.
  • Іграшками. Підійдуть втулки від туалетного паперу, кульки з пластмаси, м`ячики для кішок. Їжачок обов`язково оцінить по достоїнству наявність пластикового контейнера або коробки з клаптиками з флісовій тканини.
  • Підстилкою послужать паперові гранули, деревна тирса (крім хвойних порід), наповнювач для котячого туалету, тільки не ароматизований.

Розміщення клітини можливо в спокійному місці, віддалік від джерел тепла, поза зоною досяжності сонячних променів і протягів. Температурний режим в приміщенні повинен підтримуватися в межах + 22-26 градусів. Перегрів для їжаків небезпечний, а в разі похолодання вони впадають в сплячку. Після закінчення опалювального сезону житло потрібно вкрити ковдрою і постелити на підлогу солому, щоб тварина не замерзло.

Якщо клітина стоїть на балконі або лоджії, африканських карликових їжачків забирають на зиму в будинок.

Прогулянки без нагляду по території квартири заборонені. Тварина здатне зіпсувати меблі, домашні рослини, перегризти електрокабель, потягти в гніздо текстільні. Для вільного пересування, їжаку потрібно облаштувати невеликий вольєр за допомогою металевої сітки. Якщо вихованцеві вдалося втекти і забитися в затишний куточок, знайти його буде важко. Він заявить про себе тільки в нічний час тупотом і пирханням.

Власникам дач і заміських будинків зручно вигулювати свого улюбленця в вуличному вольєрі довільних розмірів.

важливо! Висота загородки повинна перевищувати розміри їжака, який встав на задні лапки, в два рази.

Вітається місце з травичкою, гілками, листям, паличками та іншими предметами, здатними зацікавити звірка. Потрібно встановити в вольєрі будиночок для відпочинку і бігове колесо.

Щомісяця їжачка купають у воді з температурою близько +35 градусів, спочатку опускаючи в ванночку на одну-дві хвилини. Купати ручного звірка – обопільне задоволення. Води повинно бути стільки, щоб вихованець міг стояти на дні, що не захлинаючись. Змочувати спинку потрібно обережно, не зачіпаючи вушка і мордочку. Голки очищаються м`якою зубною щіткою, починаючи з голови і до кінця тіла. В якості миючого засобу підійде будь-який дитячий шампунь з нейтральним запахом.

Змивати піну слід під струменем теплої води, уклавши тварина на долоню. Потім їжака промокають рушником або фланелевою пелюшкою і пом`якшують шкірку абрикосовим, оливковим або кокосовим маслом в кількості декількох крапель. Розм`якшені при митті кігтики обрізають.

важливо! Гігієнічні процедури очищають шкіру і голки від забруднень і виділяється сала.

Вирішення питання запаху

На дно клітки насипають наповнювач, що поглинає запахи, тільки так можна позбутися від специфічних ароматів, що виходять з житла їжачка і поширюються по квартирі. Кращим варіантом вважається котячий наповнювач з кукурудзи. У міру дорослішання звір звикне випорожнюватися виключно в лоток. Щоб колючий вихованець відчував себе комфортно, поверх наповнювача пропонується розстелити шар моху, соломи або сухого листя.

Зимова сплячка

На відміну від африканських карликових, їжаки інших порід потребують зимової сплячки. Сторож Божий звірок навесні гине. Перед сном їжак втрачає активність і накопичує жир, його вага повинна бути не нижче 800 грам, щоб не сталося виснаження. Якщо помітили недобре, краще розбудити тварину, зігрів його.

Оптимальною температурою для впадання в сплячку є – 12 градусів. Їжак згортається клубком, притискаючи до мордочці лапки і носик. Клітку обкладають соломою або вкривають ковдрою і поміщають в прохолодне місце. Домашні вихованці сплять протягом півтора-двох місяців

раціон вихованця

Їжак в їжі невибагливий, але має потребу в їжі, багатої жирами і білком. У домашніх умовах це може бути:

  • печінку;
  • варене м`ясо;
  • субпродуктового фарш.

За смаком доведеться і молоко з розмоченим хлібом. Як ласощі підійдуть ягоди, яблука, морква. Для підтримки здоров`я дають морепродукти і рибу.

Основне меню на кожен день, поділене на дві порції:

Обід може скласти варене або сире яйце, яблуко, трохи сиру, морква або тепле молоко з хлібом.

важливо! Слід забезпечувати їжака кількістю корму, яке він зможе з`їсти за один раз.

розмноження

Період розмноження у їжаків починається відразу після виходу зі сплячки. Тваринки стають активними, самці влаштовують бої за самок, а самі їжачихи будують гнізда.

Самки стають дуже турботливими матерями. Виношують 2-8 дитинчат протягом 5-8 тижнів. Ежата з`являються на світ незрячими, з м`якими псевдоіголкамі, розміром до 10 см і масою тіла до 20 грам. Через два тижні вага досягає 60 грам, а голки твердіють. Потомство готове до самостійного життя через два місяці після народження.

Особливістю розмноження їжаків є тривалість шлюбного періоду. Недоліком цього вважається загибель осінніх малюків, які не встигли набрати вагу 800 грам, необхідний для сплячки.

Скільки років живуть їжачки?

Термін життя колючих вихованців в домашніх умовах безпосередньо залежить від турботливого, грамотного утримання, догляду, якості та збалансованості кормів. На волі тривалість життя їжачків не перевищує 5 років, одомашнені особини досягають 16-річного віку.

Причина такої різниці:

  • Диким звірам доводиться добувати їжу самостійно, що не завжди виходить. Власники ж складають правильний раціон і дотримуються режиму харчування.
  • Єжи вважають за краще вести одиночний спосіб життя і конфліктують з конкурентами аж до бійок, від цього можуть загинути. Поруч з людиною твариною вистачає спілкування. Пара їжаку потрібна лише з метою розведення.
  • У дикій природі тварини гинуть внаслідок поширення різних інфекцій, наявності бактерій, навіть чуми. Деякі екземпляри застуджуються, дряпаються про гілки, підриваючи своє здоров`я.

Продовжити життя своєму колючому улюбленцю допоможуть регулярні візити до ветеринара, потрібно постаратися знайти фахівця, який має досвід роботи з їжаками. Незайвим буде вивчати тематичну літературу, щоб відстежувати навіть незначні зміни в самопочутті, характер і зовнішній вигляд звірка.

Зміст їжачків будинку – заняття не складне і цікаве. Доброзичливі, приємні звірята невибагливі, їх не обтяжує самотність. Головне, скласти грамотний раціон і дотримуватися правил утримання цього нетрадиційного домашнього вихованця.

Домашній їжачок: кому підходить, чим харчується та на що хворіє

Все частіше в домівках українців замість традиційних котів, собак та хом’ячків можна побачити… їжачків. Що це за домашній улюбленець такий? Розбираємось у новій статті.

Цього місяця ми розпочинаємо спецтему “Брати наші менші”, присвячену здоров’ю, вихованню, поведінці та іншим аспектам життя домашніх улюбленців. Не забудь поділитись посиланням з друзями та зберегти собі. Ну, а тепер… вйо до їжачків!

Це просто неймовірні, чарівні комахоїдні ссавці, які в середньому живуть від чотирьох до семи років. Вони відомі як полохливі та сором’язливі тваринки, але кожен, хто знайомий з ними ближче, скаже тобі, що їжаки дуже інтерактивні, люблять проводити час з господарем та є чудовими домашніми тваринами. Але: за правильних обставин. Як і інші тваринки, їжачки підходять не всім, тому перед тим, як бігти в зоомагазин, рекомендуємо дізнатись про них якомога більше, щоб зрозуміти: чи підходить тобі їжак.

Де живуть їжаки

Диких їжаків можна знайти на більшості континентів — від Африки до Азії. А інколи ми, в Україні, натикаємось на їжаків у самих незвичних місцях. Ці колючі ділові персонажі можуть просто прочимчикувати повз тебе ввечері у заповненому машинами мегаполісі, чи визирнути з-під куща малини на дачі.

В неволі їжачки також можуть жити, за умови правильної установки клітки та середовища. Якщо їжаку підходять умови твоєї домівки, він буде веселий і швидко соціалізується з тобою та домашніми, і стане вірним компаньйоном.

Де взяти домашнього їжака

Не варто одразу ж бігти на вулицю ввечері й там чигати на диких їжаків. З цими хлопцями краще не зв’язуватись, оскільки тваринка вже доросла, раз ходить на полювання, і точно буде невдоволена тим, що ти неочікувано схопила її й принесла додому. Будь розважлива та толерантна: у бідного їжачка може бути його їжача сім’я, їжача робота у їжачому офісі! Може йому треба дітей до їжачої школи вранці вести? Ні-ні-ні, цим шляхом ми не підемо.

Домашніх їжачків продають розплідники, а також їх можна знайти у зоомагазинах. Це найкращий спосіб добути собі додому їжачка.

Кому підійде домашній їжак

Як і у дикобразів, шкіра на спині їжака вкрита колючками, які захищають його від хижаків. Тримати їх в руках може бути складно, тому їжаки не найкращі домашні улюбленці для сімей з дітьми або для людей з чутливою шкірою.

Лайфгак: краще за все тримати їжачка в маленькому рушнику, поки він не розслабиться.

Їжак прекрасно підійде людині, яка має час щодня для того, щоб поспілкуватись з вихованцем, погратись і погладити.

Вони також прекрасно почуваються, коли їх тримають поодинці. На відміну від щуриків, їжакам не потрібна компанія інших їжаків. Але цим тваринкам важливо хоча б раз на день вийти з клітки й побігати, погуляти по дому, понюхати всяке.

Їжаки дійсно сором’язливі, як про них говорять, і вони часто щільно згортаються в клубочок, щоб сховатись від хижаків і виставити вперед колючки. І їжачок залишатиметься в клубку, доки не відчує себе у безпеці. Щоб мінімізувати цю реакцію, власнику потрібно виводити їжачка з клітки щодня, поки тварина молода, щоб вона могла звикнути до навколишнього середовища.

Оскільки їжаки ведуть нічний спосіб життя, вони найкраще підходять людям, яких складно розбудити і яких не турбує їхній улюбленець, який щоночі бігає в колесі. Вони можуть спати кілька годин протягом дня, що робить їх ідеальними для власників домашніх тварин, які хочуть спілкуватися та грати зі своїми домашніми тваринами ввечері. А якщо ти ведеш нічний спосіб життя, або працюєш за іншим часовим поясом, ти будеш улюбленою людиною їжачка.

Що їдять домашні їжаки

Їжаки люблять ласувати комахами, але не є суто комахоїдними, оскільки в дикій природі харчуються різноманітними видами їжі: молюсками (равлики й черв’яки), земноводними, ящірками, зміями, пташиними яйцями, рибами, падлом, грибами, коренеплодами, ягодами та баштанними культурами.

Одомашнених їжаків рекомендується годувати сумішами, виготовленими спеціально для їжаків, доповнюючи обмеженою кількістю комах (щоб їжачок не погладшав). Також можна пригостити улюбленця невеликою кількістю фруктів та овочів — квасолею, горохом, кукурудзою, яблуком або морквою.

Оскільки їжаки люблять ловити живу здобич, велику кількість комах не варто пропонувати, оскільки їжачок тільки їх і їстиме, через що набере зайву вагу.

Яка клітка потрібна домашньому їжаку

Важливо, щоб у їжачка була клітка, з якої він не втече та не почне хазяйнувати у квартирі, поки ти десь в магазин вийшла. Також вона повинна бути якомога більшою — як у морських свинок.

Підлога повинна бути твердою, а не дротяною, щоб їжачку було комфортно ходити. Вистели клітку газетою чи іншою паперовою підстилкою. Не рекомендується використовувати стружку чи інші види підстилки, що передвизначені для кішок, наприклад. Їжачок може їх наїстись, що призведе до шлунково-кишкової непрохідності.

Миска для їжі потрібна важка, щоб їжачок не міг її перекинути. Одна для гранульованої їжі, а інша — для комах. Деякі їжаки люблять пити воду зі спеціальної пляшечки для гризунів, а деякі — тільки з миски, зауваж.

Окрім цього у їжака в клітці повинно бути велике гладке колесо (не дротяне), щоб бігати. А ще потрібно місце для сховку, наприклад перевернута коробка з вирізаними дверцятами, або будиночок для гризунів.

Як доглядати за домашнім їжаком

Окрім щоденного годування та чистої водички, їжачок потребує чистоти. Щодня клітку потрібно точково чистити від фекалій та залишків їжі, а також раз на тиждень влаштовувати генеральне прибирання — видаляти підстилку, замінювати її свіжою.

Їжаки люблять попоїсти й часто гладшають. Тому щоденна зарядка просто необхідна. Потрібно також забезпечити мозкову стимуляцію, коли їжачок в клітці. Для цього потрібні іграшки, різноманітні пандуси, виступи й тунелі. Їжаки полюбляють гратися з м’ячиками, дзвіночками та жувальними іграшками.

На що хворіють домашні їжаки

Щоб запобігти виникненню медичних проблем, їжаки повинні мати довідку про обстеження у ветеринара, а після цього не забувай про щорічні медичні огляди. Їжакам не потрібні додаткові щеплення, але періодично їм потрібно підстригати кігті та перевіряти кал на наявність паразитів щороку.

Шкірні проблеми домашніх їжаків

Домашні їжачки можуть страждати від різноманітних медичних проблем зі шкірою. Найпоширеніші:

  • шкірні інфекції;
  • грибок (стригучий лишай);
  • кліщі.

Всі вищенаведені хвороби викликають сухість, лущення шкіри та втрату голочок. Але не слід лякатись, коли бачиш, що їжачок втрачає голки. Вони іноді так роблять, навіть коли здорові. Наприклад, дитинчата їжачків втрачають голочки, коли ростуть, і змінюють на голочки дорослих. А дорослі їжачки ж періодично змінюють голочки — старі при цьому відпадають. При стригучому лишаї та кліщах голочки зникають, оголюючи сухі, лущені ділянки шкіри.

Стригучий лишай потенційно передається й людям, а от кліщі, якими хворіють їжаки, на людей не чіпляються. Обидва захворювання можна успішно й швидко лікувати за допомогою ліків, призначених ветеринаром.

Зубні хвороби домашніх їжаків

Окрім цього у їжаків часто виникають проблеми з зубками:

  • зубний камінь;
  • гінгівіт;
  • інфекція ясен та утворення абсцесу.

Ознаки проблем з зубами у їжака — це активне слиновиділення, зубний біль та зниження апетиту у домашнього улюбленця. Тому потрібно чистити зуби їжачку, видаляти абсцеси у ветеринара та призначати антибіотики у того ж ветеринара, якщо захворювання зубів важке.

Ожиріння домашнього їжака

Неочікувана проблема домашніх їжаків — ожиріння. У огрядних їжаків пухкі лапи, велика кількість підшкірного жиру, який виступає з-під спинки, що покрита голками, і в пахвах. Якщо їжачок розповнішав, він не зможе звертатись в клубочок, а ще його кістки стануть слабкими через дефіцит кальцію, особливо якщо хазяїн згодовує улюбленцю забагато комах. Якщо у їжачка ожиріння, йому слід пропонувати обмежену кількість їжі та заохочувати бігати поза кліткою та в колесі.

Хвороба літніх їжаків: серце

У літніх їжаків часто розвивається серцева хвороба, яка проявляється рядом симптомів:

  • слабкість;
  • утруднення дихання;
  • втрата ваги;
  • шуми в серці;
  • серцева недостатність.

Якщо не вдіяти заходів, їжачок може навіть померти, тому обов’язково стеж за здоров’ям улюбленця та регулярно води його до ветеринара. Якщо хворобу серця в їжаків, як і у людей, виявити вчасно, можна лікувати за допомогою медичних засобів, щоб продовжити життя та покращити загальну якість.

Сальмонела у домашніх їжаків

Їжачки можуть бути інфіковані сальмонелою або іншими бактеріями. Вони також переносять ці бактерії у шлунково-кишковому тракті без симптомів, або можуть захворіти. Сальмонельоз у домашнього їжака супроводжується такими симптомами:

  • діарея;
  • втрата ваги;
  • низький апетит або відсутність апетиту взагалі;
  • млявість.

Оскільки сальмонельоз передається й людям, дуже важливо, щоб кожен, хто бере до рук їжачка або чистить його клітку, після цього добре вимив руки.

“Синдром хиткого їжака”

Це ще одна хвороба, яка часто зустрічається у домашніх їжаків. Це неврологічне захворювання, яке виникає з невідомих причин і спричинює пошкодження нервів та прогресуючий параліч, який починається з задніх кінцівок і зрештою вражає передні.

Спочатку їжачок хитається під час ходьби, втрачає здатність підійматись. А протягом кількох місяців хвороба прогресує до неможливості стояти, падіння, тремору, судом. Ефективного тесту на цей стане немає, як і лікування, тому уражені цим синдромом їжачки зазвичай гинуть протягом 1-2 років.

Пухлини у домашніх їжаків

Як і в інших тварин, у домашніх їжачків також розвиваються пухлини. Одна з найпоширеніших — плоскоклітинний рак порожнини рота, який викликає набряк ясень, втрату зубів, біль у роті. Лікування є — пухлину треба видалити хірургічно, а також доступне опромінення.

Оскільки з віком домашні їжаки схильні до розвитку пухлин, важливо регулярно показувати улюбленця ветеринару, щоб вчасно виявити їх.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Їжак – колючий житель лісу

Стаття написана Павлом Чайкою, головним редактором журналу «Пізнавайка». З 2013 року з моменту заснування журналу Павло Чайка присвятив себе популяризації науки в Україні та світі. Основна мета як журналу, так і цієї статті – пояснити складні наукові теми простою та доступною мовою.

Зміст:

Опис, будова, характеристика

По зоологічній класифікації їжаки відносяться до хордових ссавців, загону їжакоподібних, родини їжакових. Довжина їжака в залежності від його виду становить від 10 до 44 см. Також і вагу їжака може бути від 300 грам до 1,5 кілограм. Є у цього звірка і хвіст, хвіст їжака виростає від 1 до 21 см в довжину. Голова їжака вельми велика, клиноподібної форми, а мордочка витягнута, її прикрашає рухливий і завжди вологий їжаковий ніс. Зуби їжака, хоча і дрібні, але досить-таки гострі. На верхній щелепі зазвичай є 20 зубів, а на нижній – 16. Два перших верхніх зуба мають великі розміри і схожі на ікла. Хоча у деяких видів їжаків є аж цілих 44 зуба. Тепер ви знаєте відповідь на питання, скільки зубів у їжака. Задні лапи їжака довше передніх, кожна з лап володіє п’ятьма пальцями. Виняток становить лише їжак білочеревий, у якого пальців на лапах всього чотири. Їжаки охайні звірята і періодично чистять свої голки за допомогою довгих середніх пальців. Гострі колючки або голки їжака є його фірмовою особливістю, свого роду візитною карткою цієї тварини. Вони служать їм і для захисту від хижаків – під час небезпеки їжаки згортаються в клубок, з зовнішньої сторони якого суцільні колючки, і для транспортування різних їстівних припасів – їжаки частенько наколюють на свої голки яблука або гриби, щоб перенести їх у свою нірку. В середньому кожен їжак має на собі до 10 тисяч голок. Забарвлення голок більшості видів їжаків темне з рідкісними світлими смужками. Забарвлення шерсті їжака в залежності від його виду може бути коричневого, пісочного, чорно-бурого або білого кольору. Будучи нічною твариною, їжак має слабкий зір, зате відмінно розвинений нюх і слух. А ще хоча їжаки і є сухопутними тваринами, вони можуть досить таки непогано плавати і лазити по деревах.

Тривалість життя

Скільки живуть їжаки? Тривалість життя їжаків в природі в середньому становить 3-5 років. Що ж стосується їжаків, що живуть в домашніх умовах, то термін їх життя довший, вони доживають до 8-10 років.

Місцепроживання

Де живуть їжаки? Їжаки мешкають практично по всій земній кулі, їх можна зустріти по всій Європі, від Скандинавії до Середземномор’я, в жаркій Африці, Азії і навіть Новій Зеландії та Австралії. В якості місць проживання їжаки можуть жити як в лісах, так і пустелях. Вони не бояться сусідства з людьми, і часом їх можна побачити в міських парках, скверах.

Спосіб життя

В якості постійних місць проживання всі їжаки риють собі затишні нори під корінням дерев або в кущах. Втім, трапляються і більш ледачі їжаки, які замість самостійного риття нір вважають за краще займати кинуті нори інших тварин, зазвичай гризунів. Їжаки – нічні тварини і спосіб життя ведуть відповідний, вдень сплять у своїх норах, а вночі виходять на полювання. При цьому вони досить осілі домосіди і навіть під час полювання воліють не відходити далеко від своїх норок-жител. Їжаки – індивідуалісти, що ведуть одиночний спосіб життя, зі своїми побратимами вони зустрічаються тільки з метою продовження роду.

Харчування

Чим харчуються їжаки в природі? Їжаки – всеїдні тварини, що вживають в їжу, як різні фрукти (яблука, груші, полуниці, малину, ожину), гриби, мох, жолуді; так й іншу живність: великих комах (жуків, павуків, сарану, гусениць, дощових черв’яків), яйця птахів. Більші види їжаків можуть полювати на ящірок, жаб, мишей. Будучи стійкими до отрут їжаки нападають також і на отруйних змій та скорпіонів. Їжакам дуже важливо добре відгодуватися за літо і осінь, набрати жирових запасів, інакше вони можуть загинути під час своєї зимової сплячки, у яку впадають подібно ведмедям з настанням зимових холодів. Саме хороший запас жиру дозволяє їжакам перебувати в стані анабіозу (наукова назва зимової сплячки у тварин) до настання весни.

Вороги

Самі їжаки знаходяться аж ніяк не на верху харчового ланцюжка і самі можуть стати здобиччю інших більших хижаків: вовків, лисиць, тхорів, сов, борсуків, мангустів, гієн, шакалів, тощо. Також останнім часом багато їжаків гине під колесами автомобілів, намагаючись перетнути дороги в нічний час.

Види, фото та назви

Сімейство їжакових складається з двох великих підродин: їжаки справжні та їжаки щурячі (гімнури), об’єднані в 7 родів і 23 види. Далі опишемо найцікавіші види їжаків.

Європейський їжак

Вухатий їжак

Східноєвропейський їжак

Африканський карликовий їжак

Довгоголковий їжак

Даурський їжак

Розмноження

Утримання в домашніх умовах та догляд за ним

Останнім часом їжаки все частіше стають незвичайними домашніми вихованцями, тим більше утримувати такого колючого улюбленця не так вже й складно. Головне, не варто брати в дім їжака з лісу, так як він може бути переносником небезпечних хвороб, наприклад стригучого лишаю або сальмонельозу. Якщо вже хочете завести домашнього їжака, то варто звернутися до професійного заводчика, який гарантує здоров’я вихованця і адаптацію до життя в неволі. Отже, перш за все, їжаку в будинку необхідно визначити гідне житло. Це може бути дерев’яна або металева клітка з піддоном. У клітці обов’язково повинна бути солома або тирса, миска з водою і їжею. Пускати їжака вільно гуляти по квартирі або будинку – не найкраща ідея, він може заплутатися в проводах, поранитися, погризти ваші речі. Клітку їжака слід постійно чистити від бруду, щоб уникнути неприємного запаху. А так як їжаки – тварини, що ведуть нічний та одиночний спосіб життя, не варто в одну клітку поміщати два або більше їжаків (якщо вже хочете мати кількох домашніх їжаків, то для кожного повинна бути своя індивідуальна клітина). Також варто бути готовим, що вночі їжаки будуть активно шарудіти, сопіти, в цілому займатися своїми нічними їжаковими справами.

Чим годувати в домашніх умовах?

Впадання в зимову сплячку

Цікаві факти

  • Стародавні римляни знайшли їжакам корисне застосування, вони використовували їх колючі шкурки для вичісування овець.
  • Серби мають досить незвичайний метод лікування алкоголізму, щоб позбутися від цієї руйнівної звички вони п’ють… їжакову сечу. А саме серце звірка використовують як талісман, що захищає від хвороб.
  • А цигани і взагалі їдять їжаків, причому смажений їжак – їх улюблена страва.
  • У 60-х роках минулого ХХ століття безліч їжаків загинуло з вини компанії McDonalds. Причиною тому були стаканчики з-під морозива McFlurry. Опиняючись у смітті, вони привертали увагу міських їжаків-ласунів. Ті спочатку із задоволенням вилизували залишки морозива, просунувши голову в стакан, але витягнути її назад вже не могли через дуже невдалий діаметр стаканів. І так і гинули, фактично замурованими в стаканах. В результаті масових протестів захисників тварин McDonalds був змушений замінити форму стаканів і їжаки перестали гинути.

Автор: Павло Чайка, головний редактор журналу Пізнавайка

При написанні статті намагався зробити її максимально цікавою, корисною та якісною. Буду вдячний за будь-який зворотний зв’язок та конструктивну критику у вигляді коментарів до статті. Також Ваше побажання/питання/пропозицію можете написати на мою пошту [email protected] або у Фейсбук.

Про автора

admin administrator