Скільки потрібно корми для вирощування форелі

Авторadmin

Скільки потрібно корми для вирощування форелі

Зміст:

Розведення форелі в домашніх умовах: технологія вирощування риби

Форель – один з найбільш смачних і дорогих сортів риби. Організувавши правильні умови, її можна розводити самостійно. Але не всі види форелі містяться в домашніх умовах. Тому, щоб займатися подібним бізнесом, необхідно детально вивчити технологію та особливості розведення форелі.

  1. Що потрібно для розведення форелі
  2. Яку розводити форель?
  3. Кращі види (породи) форелі
  4. Райдужна
  5. Струмкова
  6. Закупівля малька
  7. Вибір місця вирощування форелі
  8. Садки
  9. Ставок
  10. Установки замкнутого водопостачання
  11. Обладнання для вирощування
  12. Цикл і технологія вирощування
  13. Хімічний склад води
  14. Годування мальків і дорослої риби
  15. Температура
  16. Догляд і норми вирощування
  17. Профілактика хвороб
  18. Часті помилки у вирощуванні форелі
  19. Витрати і рентабельність

Що потрібно для розведення форелі

Вимоги до обладнання для утримання форелі такі ж, як для інших видів риби. Від людини, що збирається займатися подібним господарством, буде потрібно купити чи облаштувати:

  • водойма або басейн;
  • УЗВ для домашніх умов);
  • контрольне обладнання.

Після того як необхідні умови будуть організовані, з’являються мальки. Їх кількість залежить від габаритів ємності, в якій вони будуть утримуватися. Для годівлі мальків потрібні кормові суміші та добавки.

Розведення і реалізація форелі не відноситься до дорогих видів бізнесу. Але для його відкриття потрібно заздалегідь підготувати стартовий капітал. Також необхідні практичні знання в галузі вирощування риби в домашніх умовах. Виживаність форелі залежить від якості води, температури, годівлі, і комплексу інших умов. Без досвіду в даній сфері ймовірність успішної реалізації ідеї зводиться до мінімуму.

Яку розводити форель?

Існує близько 20 видів форелі. Але вдома можна вирощувати меншу частину з них. Зміст форелі утруднюється тим, що вона відноситься до хижих типами риби. Тому, перш ніж розводити її у себе вдома, необхідно переконатися в тому, що є достатньо фінансів для годівлі.

Кожен з видів форелі має свої уподобання до змісту. Слід заздалегідь визначитися, який саме з них буде розлучатися, щоб організувати відповідні умови.

Кращі види (породи) форелі

Всього 2 види форелі можна розводити в домашніх умовах:

  • пістрява, відома також під назвою «струмкова» форель;
  • райдужна (микижа).

Другий вид форелі включає кілька підвидів. Найбільш високий показник продуктивності зафіксований у глибоководній канадської камлоопс та форель Дональдсона. Вони ростуть у два рази швидше і дають потомство на 30% більше в порівнянні зі своїми родичами.

Допускається спільне утримання райдужної та струмкової форелі.

Райдужна

Райдужна форель родом з Північної Америки. Вона звична до холодних температур, але в теплих умовах росте краще. Райдужну форель рекомендується утримувати при температурі від 16 до 18 градусів за Цельсієм вище нуля. Даний вид має ряд переваг:

  • мальки важать не більше 30 грам, завдяки чому їх простіше утримувати в молодому віці;
  • всього за рік риба здатна вирости до 125 грам;
  • молоді самки можуть принести до 800 ікринок.

Недолік райдужної форелі полягає в тому, що статева зрілість у представників даного виду настає у віці близько трьох років. З цієї причини в перші роки неможливо займатися розведенням форелі.

Самців можна визначити по широкій райдужної смужці. Вона з’являється в період статевого дозрівання. Для розведення форелі рекомендується зберігати самок, поки вони не стануть дорослими. У цьому віці вони здатні призвести до 3 тисяч ікринок. Народження мальків відбувається навесні.

Струмкова

Струмкова форель зростає повільніше райдужній, і дає менше потомства. За перший рік молоді риби досягають ваги всього 25 грам. Щоб форель важила 500 грам, їй мало виповнитися не менше 3 років.

До переваг струмкової форелі відносяться:

  • доросла риба досягає ваги 12 кілограм;
  • самка здатна зробити до 1500 ікринок;
  • діаметр однієї ікринки всього 7 міліметрів, завдяки чому для їх зберігання не потрібно багато місця.

Статева зрілість у струмкової форелі настає у віці від 3 років. Збільшивши температуру до +8 градусів за Цельсієм, інкубаційний період можна скоротити до 65 діб. Якщо ікра зберігається у воді з температурою +2 градуси за Цельсієм, інкубаційний період займе близько двохсот днів. Молоді риби народжуються восени.

Закупівля малька

Придбання мальків проводиться на спеціалізованих рибних фермах, які займаються вирощуванням форелі. Вартість мальків залежить від їх ваги. Для форелі ціновий показник варіюється від 250 до 400 рублів за кілограм. Чим менші розміри має мальок, тим дорожче він буде коштувати.

За статистикою, десята частина молодої форелі не виживає незалежно від того, наскільки комфортними були умови її утримання.

Більш дешевий спосіб розведення форелі – купівля ікри. Але людям, які не мають досвіду в даній сфері, буде складно виростити з неї риб. В даному випадку безпечніше купити дорослих особин вагою 200 грам, які через певний час самі можуть вимітати ікру і виростити мальків.

Вибір місця вирощування форелі

Вибір місця вирощування форелі залежить від її віку. Найбільш поширеними способами змісту представників даного виду є:

Садки краще підходять для молодих і дорослих риб. Ікру рекомендується тримати окремо. Щоб збільшити приріст, можна застосовувати комбіновані методи утримання. Відмінності є також у максимально допустимому обсязі конструкції. Для садків і ставка даний показник становить 100 кубометрів, а для УЗВ – лише 60.

Садки

Садки вважаються найбільш вигідним способом утримання форелі. Він передбачає використання спеціального водойми. По його периметру розміщуються кілки, на які натягається металева або капронова сітка. Зовні конструкція нагадує сачок.

Садки облаштовуються у відкритому водоймищі, де рибі забезпечуються природні умови проживання. Максимальний діаметр такої конструкції становить 20 метрів, а глибина від 6 метрів і більш. Глибина опадів залежить від глибини водоймища, в якому вони обладнані. Від садка до дна має зберігатися відстань не менше 1 метра. Для кріплення конструкції допускається використання якоря.

Садки класифікуються за типом води, в якій вони облаштовані. Якщо використовується тепла вода, передбачається відсутність течії. Зазвичай такі конструкції автоматизовані.

Садки в холодній воді бувають:

Для встановлення таких конструкцій використовуються північні озера. Садки в морській воді бувають понтонного і автоматизованого типу. Цей варіант краще всього підходить для розведення форелі.

Ставок

Для утримання форелі використовуються ставки двох типів: природного і ручного походження. Перший варіант для розведення форелі підходить менше, оскільки створити в ньому умови, необхідні для даного виду риби, досить складно.

Додаткову небезпеку представляють браконьєри, захист від яких можна забезпечити тільки в тому випадку, якщо ставок розташований на приватній території. Перевага природного водоймища полягає у відсутності необхідності займатися годуванням.

Основними умовами, якими повинен володіти ставок, створений своїми руками, є наявність течії і відповідна температура. Протягом сприяє насиченню водойми киснем, та усунення відходів. Необхідна температура сприяє більш швидкому росту форелі. Годування риб в такому водоймищі – обов’язкова умова.

Головний недолік саморобного ставка полягає в тому, що іноді потрібно проводити запліднення ікри самостійно.

Дізнатися детальніше про особливості вибору самок для збору ікри з метою розведення мальків можна, подивившись дане відео:

Установки замкнутого водопостачання

Установка замкнутого водопостачання – популярний, але дорогий спосіб утримання форелі. УЗВ включає комплекс обладнання, необхідного для забезпечення умов розведення риби в басейні.

Установка складається з:

  • водних фільтрів;
  • насосного обладнання;
  • систем очищення і знезараження;
  • газообменного пристрою;
  • обігріваючих приладів.

Завдяки УЗВ вода в басейні очищається і наповнюється киснем. Щоб обладнання справно працювало, використовується спеціально куплене харчування, а не природний корм. Головна перевага – процес годування і стан води знаходиться під контролем людини. Температуру в басейні можна регулювати самостійно. Ризик зовнішніх забруднень зводиться до мінімуму.

Дізнатися детальніше, як виглядає і функціонує форелеве господарство в домашніх умовах, можна, подивившись дане відео:

Обладнання для вирощування

Забезпечити умови, які підходять для вирощування форелі на дому, можна за допомогою:

  • газового генератора, що сповнює воду киснем і озоном;
  • помпи для водної циркуляції;
  • очищувальних фільтрів;
  • системи автоматичного годування;
  • апаратів для визначення рівня кислотності та хлору у водоймі.

Якщо рибу планується вирощувати з ікри та мальків, додатково купується інкубаційне обладнання. Також для лову і переміщення форелі необхідні відра і сачки.

При використанні УЗВ більшу частину обладнання не доведеться купувати окремо.

Цикл і технологія вирощування

Вирощування форелі займає досить багато часу. Щоб протягом декількох років мальки виросли до розмірів дорослої риби, необхідно створити відповідні умови. Обладнання, що використовується для вирощування форелі, підходить і для інших сортів риби. Відмінність полягає в унікальних умовах. Для цього рекомендується попередньо вивчити особливості природного середовища, у якій живе форель.

Хімічний склад води

Відповідний хімічний склад води для утримання форелі включає наступні норми:

  • рівень кисню – від 7 до 11 міліграм на літр (необхідний показник забезпечить аераційна колонка);
  • водневий показник – не нижче 6,5 і не вище 8 (якщо він впаде нижче допустимої норми, риба перестає розмножуватися, підніметься вище – форель може загинути);
  • концентрація нітратів – до 100 міліграмів на літр (вище цього значення представляє ризик для риб);
  • рівень аміаку – 0,1 міліграм на літр;
  • показник жорсткості – від 8 до 12;
  • вміст вуглекислоти – до 35 міліграм на літр;
  • рівень хлору – до 0,01 міліграм на літр.

Для перевірки хімічних показників використовуються спеціальні прилади, купити які можна в господарських магазинах.

Годування мальків і дорослої риби

Від правильного годування залежить, за який період мальок виросте до розмірів дорослої особини, і наскільки смачною буде риба. Корми для форелі бувають двох типів: органічні і сухі. Риба смачніше, якщо використовується перший тип.

Щоб надати м’ясу риби червоний колір, в корм слід додати кантаксантин.

Годування мальків і дорослих риб відрізняється. Приступати до годівлі форелі слід з моменту, коли вона з’являється на світ. Раціон для мальків складається з:

  • зоопланктону (допускається додавання яєчного жовтка);
  • м’ясо-рибного борошна;
  • риб’ячого жиру.

Можна готувати мішанку, комбінуючи різні варіанти корму. Оптимальне число годувань за день не повинна перевищувати 9 разів. Для тисячі особин потрібно близько 90 грамів корму. У продажу є спеціальний корм плаваючого та потопаючого типу, спрощує годівлю.

Дорослим особинам можна давати корм сухого і живого виду. Співвідношення даних видів ділиться приблизно порівну зі зміщенням на користь живого. Раціон для дорослих риб складається з:

  • подрібненого тваринного м’яса;
  • відходів риби;
  • креветок;
  • водних равликів;
  • комах.

Клітковина також використовується для годівлі риб. Вона не дає форелі якої-небудь користі, але розпушує інші види корму, завдяки чому ті краще засвоюються.

Температура

У водоймі природного походження регулювати температуру складно. Тому форель рекомендується містити в УЗВ. Залежно від віку для даного виду риби підходять наступні показники:

  • від +6 до +12 градусів за Цельсієм – для дозрівання ікри;
  • від +10 до +14 градусів за Цельсієм – для мальків;
  • від +14 до +16 градусів за Цельсієм – для дорослих риб.

Температура поступово підвищується по мірі того, як зростає форель.

Догляд і норми вирощування

Для того щоб форель добре розвивалася, необхідно дотримуватися ряду порад. Вода повинна мати відповідну температуру і достатня кількість кисню. Необхідно перевіряти справність фільтрів – забруднення води може завдати шкоди рибі.

Рекомендується розділити дрібних і великих риб, помістивши в окремі ємності. Завдяки даним способом слабким особинам буде діставатися більше корму, і вони швидше зростуть. В період нересту слід виділити найкращих особин для отримання потомства.

При нормальному розвитку вага райдужної форелі становить:

  • 30 грам – у віці мальків;
  • 125 грам – однорічні особини;
  • 200 грам – риби віком від двох років.

Струмкова форель розвивається повільніше, тому для неї зазначені показники нижче в тому ж віці.

Профілактика хвороб

Якщо у однієї з риб помічені ознаки хвороби, її потрібно перемістити від інших в окрему ємність, і спостерігати за станом здоров’я. Щоб знизити ризик захворювання, слід використовувати свіжий корм, який не містить бавовняного макухи, періодично перевіряти стан води, не тримати молодих і дорослих особин разом.

Для інфекційних захворювань характерними ознаками є:

  • зміна кольору луски;
  • уповільнені рухи;
  • зниження потреби в харчуванні.

При купівлі мальків або молодої риби не рекомендується випускати її до вже наявних особинам. Необхідно деякий час тримати її на карантині, щоб переконатися у відсутності хвороб.

Часті помилки у вирощуванні форелі

Список найбільш поширених помилок, з якими стикаються недосвідчені рибоводи, включає:

  • відсутність постійного контролю якості води, в якій міститься форель;
  • купівлю дешевих кормів (виникає ризик скорочення популяції риби вдвічі);
  • економію на габаритах водоймища, в якому знаходиться форель (щільність заселення не повинна перевищувати максимально допустимий показник);
  • використання низькоякісного або вживаного обладнання (найменші збої можуть завдати серйозної шкоди форелі);
  • придбання мальків на незареєстрованих фермах.

Розведення форелі слід здійснювати строго по інструкції. Це допоможе уникнути більшості помилок.

Витрати і рентабельність

На відкриття бізнесу з розведення форелі буде потрібно від 1,5 до 3 мільйонів рублів залежно від того, який спосіб буде використаний для утримання риби. Близько 400 тисяч рублів потрібно на закупівлю мальків та корми для них. Рекомендується найняти досвідчених працівників. Загальна зарплата для них складе близько 300 тисяч рублів. Інші кошти підуть на облаштування водойми для утримання форелі.

Рентабельність цього бізнесу становить від 9%. За тонну форелі можна виручити у середньому 155 тисяч рублів. У великих господарств рентабельність нижча, ніж у дрібних.

Розведення форелі в домашніх умовах – прибутковий тип господарської діяльності. Але його окупність настає через 2-3 роки. Щоб займатися подібною діяльністю, буде потрібно не тільки наявність знань у сфері рибництва, але і велика кількість вільного часу. В іншому випадку успіх розведення форелі зводиться до мінімуму.

Основи вирощування форелі

Відео: Вирощування форелі і муксуна на рибної фермі під Ригою

1) Ручьевая форель.

Відео: The technology of growing trout is very simple

Мешкає в річках, пов`язаних з Азовським, Чорним, Білим, Каспійським і Балтійським морями. Відрізняється дієтичним м`ясом з високими смаковими якостями, має високу цінність.

В природі живе виключно в холодних водоймах – лісові і гірські струмки. Струмкова форель потребує дуже хорошому постачанні водойми киснем.

2) Райдужна форель.

Назва риба отримала завдяки своїй специфічній забарвленні. Споконвічне місце проживання – Північна Америка. Ця форель теж воліє холодні водойми, але може жити і в теплих ставках (за умови забезпечення потреб у кисні). Для вирощування райдужної форелі оптимальна температура дорівнює + 16-18 ° С.
Окремі різновиди райдужної форелі мають особливо високими здібностями до зростання, в 2-2.5 рази перевершують своїх побратимів.

У чому полягає технологія вирощування форелі?

Для початку слід підібрати водойму, в якому буде міститися риба. Для цього недостатньо просто організувати такий водойма, потрібно перевірити його гідрохімічні і біогеологіческіе параметри, що під силу тільки фахівцям.
Крім того, потрібно отримати дозвіл на використання водойми і навколишніх земель, і підтвердити, що рибне господарство не становить загрози для екології.

для вирощування форелі використовують садки, басейни, ставки.

Для утримання риби можна використовувати водопровідну воду – хлор є для форелі отрутою.

1) Розведення форелі в садках.

Садок – Плаваюча рамка з дрібнопористий (6 мм) сіткою, закріплена на березі або за допомогою якорів. Глибина садка варіює від 2 до 6 метрів, між дном садка і дном водойми 1-1.5 метра. Щільність заселення риби в садок – до 100 штук на 1 м . Розміщувати садки з фореллю можна не тільки в ставках, а й в річках, водосховищах, і навіть в морях.

При використанні морської води для вирощування форелі можна збільшити швидкість її зростання за рахунок прискорення обміну речовин (в першу чергу відбувається інтенсифікація білкового обміну). Але треба враховувати, що переклад форелі з прісної води в солону не повинен бути різким – це треба робити поступово, додаючи морську воду невеликими порціями, щоб у риби було час адаптуватися. З віком стійкість форелі до солоній воді збільшується.

Відео: вирощування форелі ч, 1 & Олена Білецька

2) Розведення форелі в ставках.

У віці 1 року молодняк форелі в кількості 500-1000 штук запускають в ставок. Але потрібно враховувати, що форель не розмножується в ставках. Для розмноження риби застосовують штучне запліднення. У ставках зазвичай тримають маточне стадо, окремі водойми виділяються під ремонтний молодняк 2-3 років. Годування організовується так, щоб не менше 50% становила натуральна природна їжа.

Повноцінне рибне господарство включає в себе інкубаторій, басейни для малюків, ставки для дорослої риби, склади для кормів, морозильники для рибопродуктів, і інші необхідні технічні споруди.

Форель великих розмірів, яку вирощують для баличних виробництва, містять здебільшого в садках і ставках, іноді у високих басейнах. Вирощування форелі в басейнах вимагає додаткових вкладень у відповідне обладнання.

Температура води для утримання форелі: + 16-18 ° С, температура для нересту становить + 4-11 ° С. Готовність до розмноження з`являється у риби у віці від 2 до 5 років, зазвичай до трьох років. Основна кількість риб-виробників представляють особини 3-7 років з масою не менше 400 г, активні і рухливі, з яскравим забарвленням. Від ваги і віку форелі залежать її репродуктивні якості. Якщо правильно розрахувати цикли розмноження, то нерест можна проводити круглий рік.

Для форелі виробництво ікри здійснюється штучно.
Форелі-виробників тримають в окремих садках з щільністю 25-30 штук на 1 м . Для штучного запліднення рибу виловлюють, застосовують наркотичний вплив, потім відбирають ікру у самок, сперму у самців і змішують в тазу, після чого додають воду, і через 3-5 хвилин ікра стає заплідненої. Норми якісної ікри такі: 3-5.3 мм в діаметрі (незапліднена), кількість – від 1300 до 4000 штук з особи.

Шановні відвідувачі, збережіть цю статтю в соціальних мережах. Ми публікуємо дуже корисні статті, які допоможуть Вам у вашій справі. Поділіться! Тисніть!

Як і чим можна годувати форель?

При вирощуванні форелі в домашніх умовах харчування відрізняється від природного. У природі форель – хижак, харчується дрібною рибою, а деякі види – комахами й іншою річковий живністю.

У рибному господарстві починати годування личинок форелі слід живим зоопланктоном з добавками протертого яєчного жовтка і селезінки. Малькам дають мішанки з перетертої тканини селезінки, м`ясо-кісткового та м`ясо-рибного борошна і риб`ячого жиру.
Доросла риба харчується кормом тваринного походження рибо- і м`ясопродукти, в тому числі живі корми. З цією метою застосовується як м`ясо, так і окремі органи сільськогосподарських тварин, а також кишки, лівер, м`ясні відходи, риба і відходи рибного виробництва, креветки, лялечки шовкопряда, сироватка, молоко, яйця птахів, молюски, комахи та інше. Клітковина і інші рослинні добавки фореллю не засвоюються, але використовуються для розпушення кормової маси.

Існують сухі комбікорми для форелі, з урахуванням вікових та продуктивних груп: для личинок, для дорослої риби, для маточного поголів`я і т.д. Комбікорми поділяють на потопаючі і плаваючі.

Варто враховувати, що смак м`яса у форелі, яка харчується рибою та м`ясом, відрізняється від смаку тієї, що вирощена на сухих кормах.

Забарвлення м`яса форелі теж залежить від харчування – червонуватий колір з`являється при додаванні спеціальної кормової добавки – катаксантіна.

Раціон форелі складається з урахуванням її потреби в повноцінних білках і умов утримання (інтенсивність роботи травної системи риби залежить від її віку і температури води, в якій вона міститься).

Яке обладнання для вирощування форелі може знадобитися?

набір обладнання буде залежати від способу утримання і вирощування, а також від технічних параметрів рибного господарства. Це можуть бути інкубаційні апарати і стійки, кормороздавачі та автокормушки, різні типи аераторів і компресорних станцій, кисневі конуси, барабанні фільтри, pH метри і хлор-метри, стерилізатори і очисники води, човни, тази і відра, а також всілякі види басейнів і лотків.

Бізнес: розведення форелі

Барти Ваніфатьєви в інтерв’ю на каналі DANTES у проекті «Я роблю бізнес!» поділилися нюансами розведення форелі.

Усе розпочалося з того, що брати Сашко (30) та Андрій (35) Ваніфатьєви колись відкрили зоомагазин. А де зоомагазин, там і тварини, от і з’явилися на фермі собаки, козулі та риба.

Як мальок переносить зиму?

Олександр: Вона взагалі любить холод. Якщо температура піднімається вище 18 градусів, для неї це вже критично.

Так, а влітку тут же тепло?

Олександр: Ні, тим і ексклюзивне наше господарство, у нас вода з джерела, вона влітку холодна, а взимку тепла.

Скільки їх потрібно годувати?

Олександр: Ми годуємо тричі на день. Є критерії, скільки кидати на яку кількість риби.

Як з’явилася ваша ферма?

Олександр: Все з’явилося з цього одного ставка.

Це теж форель?

Олександр: Ні, це осетр.

Це виходить, що з нього буде осетрова ікра?

Олександр: Щоб отримати ікру від російського осетра треба чекати понад п’ятнадцять років.

А скільки вашим зараз?

Олександр: Трохи більше року.

Нічого собі, ви собі план на майбутнє збудували.

Олександр: Починали в цьому ж ставку з коропа, побачили, що він живе, але не росте так, як повинен. Потім взяли форель, побачили, що вона добре росте і почали один за одним запускати ставки.

А це вже ікра, від форелі?

Олександр: Вона сама. Ми їх штучно запліднюємо. Брали самку, доїли ікру, потім брали самця, запліднювали та ставили у спеціальний апарат, де ікра дозріває та вилуплюється малеча.

Цікаво, що за окупністю, чи це прибутково? Чи будуть мені знову розповідати про душу і що гроші не головне?

Андрій: Дуже мало у нас форелі райдужної, річкової у наших місцях. Такі як ми їх інкубують і зариблюють водойми.

Олександр: Якусь частину залишаємо у себе, а частину відпускаємо в природу. Нам так багато не потрібно, навіть з огляду на те, що купують, у нас залишається зайва.

Як вам прийшла ідея зробити зоомагазин?

Олександр: З дитинства тримали різних тварин і так воно й прийшло.

Спочатку ви відкрили зоомагазин на місці, а потім розширюватися, правильно?

Андрій: Так, ми маємо ще один магазин. А самою рибою ми починали займатися з коропів кої. Ми шукали водоймища, де їх можна було б випустити, почати розводити та заробити грошей.

Якщо починати розводити форель, що для цього потрібно? Скільки грошей та часу потрібно, щоб стартувати?

Андрій: Насамперед потрібно знайти гарне місце, яких дуже мало. Потрібна холодна, проточна вода.

А штучно не можна зробити?

Андрій: Ні, потрібна вода із джерела.

От припустимо, знайшли воду, потрібна потім земля, щоби викопати і дійти до джерела.

Андрій: Так, потрібно це все зробити. Також, великі витрати на електроенергію і корма, які нам привозять із Європи, і кілограм коштує не менше двох євро.

Щоб вигодувати сезон форелі, нам потрібно десь 10 тис. євро.

І скільки ви купили форелі на самому початку?

Олександр: Близько тисячі штук.

Вона дорога? Самі мальки.

Олександр: Ні, ми купували дуже маленьку, вона коштує п’ять гривень.

Виходить на цьому заробляти зараз?

Олександр: Ну, як вам сказати, у нас це більше для душі, як хобі, ми не робимо так, щоб заробляти на цьому багато.

Андрій: Усе, що ми заробляємо на форелі, ми вкладаємо в розвиток ферми.

Як багато ви продаєте форелі?

Олександр: Ми продаємо стільки, скільки потрібно, щоб закупити корми.

Як відрізнити форель від решти риби? Як зрозуміти, що вона справжня?

Андрій: Насамперед, треба дивитися на зябра. Коли піднімаєш крильця, зябра всередині мають бути червоними. Також потрібно дивитися на очі, вони повинні бути чистими і прозорими.

Якщо очі та зябра побіліли, то риба вже не годиться до вживання.

Якщо не ціла риба, а вже шматок стейка лежить, то ніяк не відрізнити?

Андрій: Якщо ти читаєш, що там пише «форель», а червоне м’ясо — рибу пофарбували добавками.

Тобто, форель не може бути червоною?

Андрій: Наша, карпатська — ні. Тільки морська риба, наприклад, лосось, який харчується креветками.

В чому полягає ваш бізнес надалі?

Андрій: Розвивати форельне виробництво, підняти рівень туризму, зайнятися благоустроєм ферми, зробити міні зоопарк.

Про автора

admin administrator