Скільки років можуть бути припливи при клімаксі

Авторadmin

Скільки років можуть бути припливи при клімаксі

Зміст:

Припливи при клімаксі: сутність, причини, лікування

Клімакс – не хвороба, але відповідальний і часом досить проблематичний етап в житті. Як правило, припливи у жінок пов`язані саме із завершенням репродуктивної функції. І дійсно, цей неприємний симптом найчастіше проявляє себе під час менопаузи. Хоча іноді може діагностуватися і поза зв`язком з даними біологічним процесом.

Мабуть, ніщо так не затьмарює існування жінки елегантного віку, як ознаки припливів. Під їх впливом значно знижується якість життя, часом всі сили йдуть на запобігання чергових нападів. Ні на що інше не залишається ні часу, ні енергії. Крім того, інтенсивні і часті припливи крові можуть негативно позначатися на вже наявних захворюваннях серцево-судинної системи, погіршуючи їх динаміку, і викликати нові. Тому необхідно проходити своєчасне лікування, скорочує вираженість даної патології, щоб запобігти небезпечним наслідки.

Давайте розберемося, що ж таке припливи у жінок? Які основні симптоми супроводжують їх прояв? Як довго вони можуть тривати? І як поліпшити стан жінки, яку мучить цей виснажливий недугу?

Припливи: сутність та симптоми

Що таке припливи при клімаксі? Це явище, що нагадує по своїй суті морський прибій. Напад починається раптово, жінка відчуває накриває хвиля спека, яка рухається від центру тіла до верхньої частини тулуба: грудей, плечей, шиї і особі.

При цьому відбувається розширення капілярів, і шкіра, у міру проходження хвилі припливу, червоніє. Напади можуть бути сопровождаемости інтенсивним потовиділенням, слабкістю, запамороченням, потемніння в очах і навіть непритомністю.

Подальший механізм дії нагадує океанський відлив: хвиля здійснює зворотний рух, викликаючи відчуття ознобу, виділення крижаного поту. Нерідко процес супроводжується занепадом сил і тремтінням в кінцівках.

Клімактеричні припливи можуть відбуватися в будь-який час доби, але досить часто їх інтенсивність посилюється у вечірні та нічні години, що позначається на якості сну і не дозволяє жінці відновити сили протягом ночі. Читайте в одній зі статей на нашому сайті про те як впоратися приливами жару у жінок ночами.

Скільки відбувається в день нападів спека?

Інтенсивність приток може бути різноманітна. Жіночий організм – складна система, більш того, кожна людина індивідуальна, тому не можна привести якісь конкретні цифри. Однак існує певна диференціація частоти та інтенсивності даного явища: при легкому перебігу клімаксу кількість припливів не перевищує 10 разів на добу, при середньому -20, а все, що більше 20, характерно для важкого клімаксу. Сильні напади мучать від 10 до 15% жінок, вік яких коливається в діапазоні 40-50 років. При цьому різна і тривалість одного нападу. Вона може варіюватися від 30 секунд до 7-10 хвилин. У цьому питанні все також суто індивідуально.

Скільки тривають симптом?

Складно відповісти однозначно, скільки років тривають ці напади. Тривалість припливів при клімаксі може бути різною. У одних жінок вони відбуваються в період пременопаузи, коли тільки починаються відповідні зміни в організмі. У інших ці малоприємні симптоми будуть проявлятися під час безпосередньо менопаузи, коли репродуктивна система зазнає максимальні зміни і менструальний цикл завершується, у третіх припливи тривають протягом усього періоду клімактеричних змін. У кого-то вони тривають всього рік, у кого-то 5 і більше років. Будь-який з цих сценаріїв нормальний, але динаміка цього процесу не може залишатися без контролю, особливо якщо здоров`я жінки істотно страждає.

Чи можливий клімакс без припливів?

Фахівці стверджують, що припливи під час меностаза трапляються завжди, але в деяких випадках їх інтенсивність і частота незначні. Так вони можуть тривати близько 30 секунд і повторюватися всього кілька разів на добу. Тому часом жінка просто не акцентує увагу на даному симптомі. Інші ознаки клімаксу (від нерегулярних місячних до емоційної лабільності) залишаються актуальними і для менопаузи без припливів.

Механізм дії і провокатори симптому

Чому бувають припливи при клімаксі? Чому одним жінкам абсолютно не знайоме це явище, а іншим воно значно отруює життя? Давайте розбиратися!

Причина припливів під час клімаксу – гормональна перебудова в організмі, яка спрямована на повне завершення репродуктивної місії жінки.

Істотне зниження кількості естрогенів в крові надає значущий вплив на роботу всіх органів і систем. Особливо сильно діє гормональний дисбаланс на функцію гіпоталамуса, який відповідальний за ряд найважливіших процесів життєдіяльності організму: сон, почуття голоду і насичення, вироблення статевих гормонів і, зокрема, терморегуляцію.

Механізм дії такий: гіпоталамус, з нез`ясовних причин, починає нормальну температуру тіла приймати за підвищену. Це проявляється відповідними симптомами: почастішанням пульсу, серцебиттям, нестачею повітря, розширенням периферичних судин і почервонінням шкірних покривів, що власне і складається в картину припливів при меностазе.

І хоча причина припливів при клімаксі одна, існує ряд факторів, які провокують напади, збільшуючи їх частоту і інтенсивність:

  • спекотна і задушлива атмосфера навколо (місця великого скупчення людей, сауни і лазні, літню спеку і т.п.);
  • стан емоційної нестабільності і випробовуваний стрес;
  • гаряча і жирна їжа;
  • куріння;
  • вживання алкоголю;
  • зловживання цукром і кофеїновмісних продуктами;
  • фізичне перенапруження;
  • синтетичну білизну і одяг, неприємні до тіла тканини.

Слід зазначити, що причини припливів у жінок крім клімаксу також існують. Іноді це сигнали з боку організму, які можуть означати, що зі здоров`ям не все гаразд. Причиною таких нападів можуть стати:

  • цукровий діабет;
  • вегето-судинна дистонія;
  • кісти яєчників;
  • гіпотіріоз щитовидної залози в менопаузі;
  • онкологічні захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • феохромоцитома;
  • провісник чергових місячних – ПМС
  • провокувати напади, що не пояснюються клімактеричним синдромом, здатні прийом деякі лікарські препарати. Наприклад, за допомогою яких здійснюється лікування доброякісних і злоякісних новоутворень, а також прийом нікотинової кислоти, антибіотиків групи цефалоспоринів і деяких інших.

Способи лікування припливів

Вище ми розглянули, що ж таке припливи при клімаксі, і які їхні симптоми. Виходячи з отриманої інформації, мимоволі виникає наступне питання: як боротися з приливами?

Лікування слід розпочати з головного – з відвідування лікаря. Тільки з його допомогою можна визначити, коли припливи ще укладаються в біологічну картину менопаузальних змін, а коли стають симптомом явного неблагополуччя і становлять загрозу станом здоров`я жінки. Спеціаліст, перш за все, визначить, які обстеження необхідно пройти, на підставі чого він зможе вирішити надалі, яких заходів слід вжити, для полегшення стану.

Боротьба без ліків – коригуємо спосіб життя

Паралельно взаємодії з лікарем, слід вжити ряд кроків, що дозволяють нівелювати симптоматику припливів при менопаузі.

  1. Слід дотримуватися принципів здорового харчування. Перевагу краще віддавати продуктам з пониженим вмістом тваринних жирів, цукру, солі. Раціон повинен включати в себе достатню кількість рослинної пиши, злакових культур, кисломолочних продуктів. Жирне м`ясо краще замінити дієтичним (кролик, індичка, курка), пару раз в тиждень не зайвим буде готувати рибу. Будь-яку їжу і напої краще вживати в теплому, а не гарячому вигляді. Дізнайтеся більше про правильне харчування жінок при клімаксі.
  2. Багато важить і збалансований питний режим. Для нормального функціонування організму бажано пити не менше 1,5-2 літрів чистої води. Під час нападів спека часто підвищується потовиділення, і цей процес вимагає надходження додаткової кількості вологи.
  3. Важливо зберігати рухову активність. Єдина умова, яку слід дотримуватися – це відсутність перенапруги. Помірне навантаження допоможе нормалізувати обмінні процеси, зміцнити судини і серце і, тим самим, знизити вираженість нападів.
  4. Важливо вибирати одяг і білизну з натуральних тканин, віддавати перевагу вільному крою. Тісна, що давить і неприємна на дотик одяг викликає фізичний дискомфорт і, як наслідок, припливи. Крім того, одягатися важливо в відповідно до погодних умов і температурою в приміщеннях, які планується відвідати. Перегрів – потужний провокатор недуги.
  5. Краще уникати задушливих кімнат, місць масового скупчення людей, а особливо тих, в яких крім підвищеної температури відзначається і висока вологість повітря.
  6. Правильним буде уникати безпосередніх джерел тепла: обігрівачів, камінів і навіть фена.
  7. Важливо знизити вживання алкоголю і відмовитися від куріння.
  8. Чимало значить дотримання режиму праці та відпочинку. Перевтома і хронічна нестача сну позначаються на загальному стані і побічно стимулюють епізоди недуги.
  9. На частоту патології може впливати пережитий стрес. Тому слід оберігати психіку від травмуючих впливів і переживань.

Лікувальні трави

Від припливів можуть допомогти відвари і фіточаї на основі лікарських трав, що дають многий ефект, підтверджений кількома поколіннями жінок.
Добре зарекомендували себе такі рослини:

  • шавлія;
  • борова матка;
  • червона щітка;
  • конюшина червона;
  • грицики;
  • кріп;
  • хвощ польовий;
  • валеріана;
  • пустирник;
  • півонія і ін.

Дані трави відмінно доповнюють основне лікування, а у випадках легкої та середньої тяжкості здатні повністю замінити медикаментозну терапію. Фітозасоби добре показують себе як при монопріеме, так і в складі полікомпонентних зборів від припливів.

Медикаментозне лікування

У важких випадках від припливів здатний позбавити тільки прийом лікарських препаратів. Визначити, що приймати з медикаментів, може тільки кваліфікований фахівець, який має уявлення про загальний процес проходження клімактеричного синдрому у даної пацієнтки.

Найбільш доцільним буде прийом препаратів на основі рослинних естрогенів. Дана група засобів більш м`яко впливає на гормональний фон, має менше протипоказань і характеризується зниженою кількістю небажаних побічних ефектів. Прикладом подібних препаратів можуть стати:

  • Климадинон;
  • Менс;
  • Менопейс;
  • Естровел;
  • Ци-Клим;
  • Ременс.

Всі вони перевірені часом і заслужили схвальні відгуки від жінок, що приймали їх.

Замісна гормональна терапія – важка артилерія, яка використовується, коли ознаки патології виявляють себе з усієї сили, і якість життя жінки істотно страждає. Дані препарати можуть бути призначені тільки лікарем, які брали участь у відання пацієнтки з самого початку. Орієнтуватися на поради подруг і відгуки в Інтернеті вкрай нерозсудливо.

Як джерело жіночих статевих гормонів (естрогену і прогестерону) можуть застосовуватися:

  • таблетовані форми (Премарін, Прогінова, Синестрол);
  • шкірні пластирі (Клімара, Екстрадерм, дерместріл);
  • гормональні мазі та гелі для зовнішнього використання (Естрожель, Дивігель).

Однак слід мати на увазі, що використання в терапії припливів штучних гормонів має зворотний бік. Нерідко їх звинувачують у провокуванні пухлинних новоутворень, в той числі і онкологічних. Це означає, що до ЗГТ потрібно ставитися обережно і надати контроль над її проведенням фахівця.

Клімакс – неминучий етап розвитку жіночого організму. І наступ його важливо прийняти з мудрістю. Все тече, все змінюється . Людський організм переживає безліч життєвих циклів, і кожен з них має свої радощі і печалі. Не в наших силах повернути назад час, але в наших руках можливість змінювати своє ставлення до подій. У період менопаузи важливо вести повноцінну, насичене подіями, спілкуванням і улюбленими захопленнями життя, а також з турботою і увагою ставитися до свого організму, і тоді складності в будь-якій сфері будуть долатися набагато легше.

Клімакс

Клімакс – це один з фізіологічних етапів розвитку жіночого організму, який характеризується переходом жінки з періоду статевої зрілості в наступний етап. При цьому вгасає репродуктивна функція та зникає менструація. Менопаузальний період триває 5-10 років, і ділиться на три етапи: пременопаузу, власне клімакс та постменопаузу.

Представниці прекрасної статі хвилюються про клімакс, адже припиняється менструація, погіршується загальне самопочуття. Проте сьогодні можливо контролювати та полегшувати неприємні симптоми задля власного комфорту. Саме тому важливо вчасно дізнатись основну інформацію щодо клімаксу та перших його ознак.

Що таке клімакс та чому він виникає?

З моменту народження кожна жінка має певний запас яйцеклітин, який витрачається протягом репродуктивного періоду. На 45-55 році життя (в середньому 51 рік) запас статевих клітин вичерпується, та починається предкліматичний період.

Гормональна система поступово перебудовується. Концентрація статевих гормонів змінюється, що впливає на загальне та психічне самопочуття жінки. Тобто, клімакс – це фізіологічний період згасання репродуктивної функції жіночого організму, який триває близько 10 років.

Яким буває клімакс?

За часом настання менопаузу розділяють на такі види:

  • нормальна або своєчасна, яка розпочинається в 45-55 років;
  • рання (сюди відносять і штучну менопаузу), яка настає до 40 років;
  • пізня, починається після 55 років.

Своєчасний та пізній клімакс виникає через зміну гормонального балансу на фоні критичного зменшення кількості яйцеклітин в яєчниках жінки. Час настання менопаузи залежить від генетичних особливостей та загальної кількості статевих клітин кожної представниці прекрасної статі.

Ранній клімакс може виникати з таких причин:

  • генетична особливість;
  • шкідливі звички;
  • туберкульоз статевої системи;
  • видалення матки та яєчників;
  • довготривала гормональна терапія;
  • ожиріння;
  • аутоімунні захворювання;
  • променева та хіміотерапія;
  • хронічний стрес, підвищена втомлюваність.

Причину раннього клімаксу має встановлювати лікар під час огляду жінки та вивчення результатів аналізів.

Штучна менопауза використовується лікарями, як метод лікування деяких гінекологічних хвороб , а також онкології. Для цього пацієнтам призначають ліки, які пригнічують виділення естрогенів. Після проведеної терапії репродуктивну функцію поновлюють.

Як проявляються симптоми своєчасного та пізнього клімаксу?

Менопауза – це довготривалий процес, який розпочинається за декілька років до остаточного припинення менструації. До ранніх симптомів клімаксу відносять психоемоційне збудження, підвищену дратівливість та відчуття тривоги.

Поступово змінюється характер місячного циклу:

  • менструація приходить раніше або пізніше, ніж звичайно;
  • змінюється об’єм виділень;
  • тривалість менструації стає більшою або меншою.

Деякі жінки скаржаться на відчуття припливів жару до обличчя та верхніх кінцівок. В окремих випадках змінюється артеріальний тиск.

Коли менструація закінчується остаточно, розпочинається власне клімакс. В цей час можуть виникати наступні симптоми:

  • сухість піхви;
  • свербіж;
  • болісність під час статевого акту;
  • нетримання сечі (дуже рідко);
  • поява великої кількості зморшок;
  • ламкість нігтів та волосся;
  • сухість шкіри.

Іноді жінки скаржаться на біль в області серця. Через зниження захисних функцій організму можлива поява нових алергічних реакцій на лікарські засоби, їжу, рослини тощо.

В окремих жінок падіння кількості естрогенів стимулює активний ріст волосся на обличчі. Збільшується маса тіла при звичному способу життя.

Через п’ять-шість років розвиваються пізні обмінні порушення. Найнебезпечніше з них – остеопороз. Хвороба характеризується зниженням щільності кісток, що призводить до ламкості скелету.

Погіршується пам’ять, падає зір, погіршується розумова діяльність. Може розвиватися ішемічна хвороба серця, атеросклероз, гіпертонія та цукровий діабет. Також до пізніх проявів клімаксу відносять опущення та випадіння піхви та матки.

Звичайно, симптоми клімаксу проявляються в індивідуальному порядку. Деякі жінки можуть навіть не помітити початок пременопаузи.

Як відрізнити ранній клімакс від своєчасного?

Ранній клімакс розпочинається до 45 років, отже перші ознаки менопаузи жінка відчуває набагато раніше. Симптоми передчасної менопаузи не відрізняються від таких при своєчасному настанні клімаксу. Якщо жінка помітила безпричинні зміни психоемоційного стану або інші ознаки передчасного клімаксу, важливо вчасно звернутись до гінеколога. Лікар допоможе полегшити загальне самопочуття, а також при можливості відтермінувати клімакс на кілька років.

Що таке припливи при клімаксі?

Припливи – це найрозповсюдженіший симптом, який характеризується відчуттям жару в верхніх кінцівках та на обличчі. Під час припливів посилюється серцебиття, інколи з’являється біль в серці. Відчувається жар близько 1-2 хвилин.

Припливи неможливо спрогнозувати: вони можуть виникати навіть вночі та приводити до безсоння і неврозу. За кількістю випадків жару оцінюються важкість клімактеричного синдрому:

  • легкий ступінь – до 10 разів на день;
  • середній ступінь – до 20 разів на добу;
  • тяжкий ступінь – понад 20 разів.

За приблизною оцінкою, на припливи скаржаться 50-75% усіх жінок в менопаузі.

Чи можна лікувати симптоми клімаксу?

Лікуванням симптомів клімаксу та покращенням загального самопочуття займається лікар-гінеколог та ендокринолог. Спеціалісти детально вивчають загальні скарги, стиль життя жінки та призначаються необхідні аналізи.

Будь-яка терапія має починатись зі здорового способу життя:

  • якісного повноцінного харчування;
  • 8-ми годинного сну;
  • відмови від шкідливих звичок.

Рекомендовано займатися спортом (йога, танці, спортивна ходьба, фізкультура тощо), щоденно дихати свіжим повітрям на прогулянках. По можливості бажано зменшити вплив стресу на організм.

Для своєчасного виявлення симптомів, що вказують на клімакс, необхідно відвідувати гінеколога двічі на рік. В окремих випадках спеціаліст призначає додаткові лікарські засоби та замісну гормональну терапію.

Отже, клімакс – це природній фізіологічний процес, який розпочинається після 45-55 років. Він характеризується згасанням репродуктивної функції жіночої статевої системи. За кілька років до появи клімаксу жінки можуть відчувати перші симптоми: припливи жару, емоціональну нестабільність, зміну якості та кількості менструації. Щоб контролювати прояви симптомів клімаксу треба проходити профілактичні огляди в лікаря-гінеколога двічі на рік. За необхідністю лікар призначає медикаментозне лікування.

Що важливо знати про клімакс

У нашому суспільстві все ще прийнято порівнювати клімакс із захворюванням. Жінки з одного боку бояться менопаузи, з іншого – ніби намагаються не помічати ознак наближення клімактеричного періоду. Що раніше ви почнете замислюватися над наближенням клімаксу і вживати заходів з корегування його негативних виявів, то на більш довгий термін ви продовжите віковий період своєї активності.

Клімакс (або менопауза) – це період у житті жінки, коли в організмі згасає до повного “вимкнення” дітонароджувальна функція. В цей період відбувається велика гормональна перебудова. Поступово знижується вироблення жіночого гормону естрогену, що його замінює гормон естрол. Співвідношення жіночих і чоловічих статевих гормонів змінюється в бік збільшення чоловічих.

Згасання функції яєчників відбувається поступово, протягом 5-6 років, а інколи і довше. Менопауза починається приблизно за 2 роки до останньої менструації і закінчується через 3-4 роки після цього моменту.

Три ступені менопаузи

Весь довгий клімактеричний період можна розділити на три етапи. Кожен етап супроводжують певні симптоми.

Пременопауза

Перші ознаки з’являються в середньому до 45 років, хоча іноді цей вік зсувається до 38-40 років або, навпаки, жінка не помічає ніяких змін до 50 років.

Хоч яєчники ще не втратили своєї функції, місячні вже нерегулярні, і інтервали між ними збільшуються. У цей період можуть початися перші припливи, іноді відчувається зниження лібідо, головний біль, напади нудьги чи інших емоційно-психічних порушень (дратівливість, нервозність, слабкість, депресія, порушення сну, зниження концентрації уваги і т. д.). Холод, підвищена пітливість, гіпотонія, парастезії (“сирітки” шкірою), прискорене серцебиття – також можуть бути першими симптомами клімаксу. Може також бути сухість волосся і ламкість нігтів. Підшкірна клітковина, щоб компенсувати недолік естрогену, починає виробляти цей гормон, і жінка починає гладшати за абдомінальним (чоловічим) типом.

Менопауза

Це період активного згасання, коли у жінки протягом року-двох поступово повністю припиняються місячні. У середньому це відбувається в 48-53 років. Яєчники остаточно втрачають свою життєдіяльність, місячні хоч і можуть ще йти, але дуже рідко.

Жінки в цей період почуваються по-різному, в деяких симптоми менопаузи виявляються особливо яскраво. Серед них можуть бути такі: потужні припливи гарячки, депресія, недосипання, порушення серцево-судинної системи, підвищення кров’яного тиску, аж до гіпертонічних кризів, розвиток цукрового діабету другого типу (якщо жінка дотримується суворої дієти). При цьому може змінюватися система згортання крові, з’являється синдром гіперкоагуляції, виникають тромбози і тромбоемболії, кістки стають крихкими і т. д. Простежуються також урогенітальні вияви: сухість у піхві, біль під час статевого акту, свербіж, печіння при атрофічному кольпіті з неприємними виділеннями, нетримання сечі, опущення стінок піхви.

Постменопауза

Цей період триває від моменту, коли після останніх місячних минув вже рік, до кінця життя. Неприємні симптоми клімаксу поступово зникають, а набирають чинності вікові структурні зміни. Вони можуть виявлятися ознаками: остеопороз, ішемічні хвороби серця, цукровий діабет другого типу, ожиріння, гіпо – чи гіперфункція щитовидної залози.

Можна виділити, мабуть, найпоширеніші і неприємні ознаки клімаксу:

припливи – раптове підвищення температури тіла, при цьому здається, що обличчя “горить”, а на шиї і грудях з’являються червоні плями. Припливи виникають з періодичністю від кількох разів на добу, і їх кількість може доходити до 40 і більше разів;

пітливість – симптом, що супроводжує припливи;

крихкість кісток, організм поступово втрачає кальцій, і жінка щорічно втрачає до 2-3% кісткової маси;

зміни зовнішності – підшкірний жировий прошарок поступово атрофується, кількість колагену знижується, шкіра стоншується і з’являються зморшки. Жінки починають гладшати через зміни метаболізму, навіть якщо дотримуються здорового харчування;

напади слабкості – занепад сил, зниження працездатності;

емоційна нестійкість – може виявлятися дратівливістю, нудьгою і меланхолією, підвищеної сльозливістю і сентиментальністю, часом навіть депресією;

порушення сну – у 40-45 років деякі жінки починають гірше засипати, страждають на безсоння, вранці їм важко встати з ліжка. Порушення сну в тому чи іншому вигляді простежується у третини жінок в період клімаксу;

проблеми в інтимній сфері – слизова оболонка статевих органів стоншується і стає більш чутливою, кількість мастила зменшується, секс стає болючим, а статева хіть знижується.

Діагностика в період клімаксу

Оскільки симптоми, що супроводжують клімакс, можуть траплятися і за інших станів, наприклад, під час стресу або синдрому хронічної втоми, щоб не пропустити початок менопаузи, після 40 років жінці важливо регулярно, раз на пів року, відвідувати ендокринолога. Для діагностики менопаузи існує чотири маркери:

аналіз крові на гормон антимюлера, який показує яєчниковий резерв;

тест на вміст фолікулостимулювального гормону, який проводиться за допомогою спеціальних тест-смужок, які так і називаються “тестом на менопаузу”. Такий тест можна купити в аптеці, але більш високу точність має лабораторний аналіз крові на фолікулостимулювальний гормон. За високого показника яєчники його вже не сприймають, що свідчить про початок клімаксу;

аналіз на вміст інгібінів А і В також покаже, серед інших, настання клімаксу.

Для того, щоб відрізнити ознаки менопаузи від гострого стресу, потрібно здати аналізи на пролактин і кортизол. Якщо ці гормони “зашкалюють”, можливо, ваш стан пов’язаний зі стресом.

Допомога жінці в період клімаксу

У період пременопаузи поки ще можна не залучати гормональну терапію, а акушер-гінеколог може призначити приймати фітоестрогени або антигомотоксичну терапію. Можуть також призначатися симптоматичні препарати, що містять естрогени в малих дозах, рекомендуються лікувальна фізкультура, басейн, правильне харчування і заняття сексом. Під час менопаузи лікар уже рекомендує замісну гормональну терапію для коригування стану жінки і згладжування негативних симптомів.

У період постменопаузи призначаються вітаміни та мінерали, які допомагають організму впоратися з процесами старіння.

Міфи і правда про клімакс

Останніми роками “помолодшав” клімакс

Це, дійсно, так. Все частіше ми маємо справу з передчасним (припинення менопаузи в 36-40 років) і раннім (припинення менопаузи у 41-45 років) клімаксом. Часто це пов’язують із недостатньою культурою сексуальних стосунків, коли як контрацепцію використовують презервативи або перерваний статевий акт. При перерваному статевому акті жінка не отримує емоційного та фізіологічного розряджання, що спричиняє застійні явища в малому тазі і нестачу гормонів, які виробляються під час оргазму.

Клімакс негативно впливає на якість сексу

Це правда лише частково. Секс під час менопаузи стає більш болісним, знижується бажання сексу через загальне зниження якості життя. Якщо ж всі вияви клімаксу вчасно коригувати, то сексуальній активності ніщо не заважає. Навпаки, жінка припиняє хвилюватися через незаплановану вагітності, розслабляється і оргазм у неї більш яскравий і сильний.

Під час клімаксу неможливо завагітніти

Під час пременопаузи і в перші рік-два менопаузи вагітність можлива. Через те, що місячні настають рідко, жінки не можуть контролювати свою овуляцію, але яєчники продовжують працювати по черзі: то лівий, то правий. При цьому в них можуть з’являтися дозрілі фолікули. Неможливо завагітніти вже після п’яти років менопаузи.

Існує чоловічий клімакс

Це правда. Чоловічим клімаксом, або андопаузою, вважається нормальний фізіологічний процес старіння організму, якщо він не супроводжується клінічними скаргами. Він настає, як правило, після 50 років, хоча може бути і раніше. Характеризується зниженням чоловічого статевого гормону тестостерону. При цьому знижується лібідо. Нерідко вияви чоловічого клімаксу збільшуються, і як одну з причин цього часто називають неправильну контрацепцію: перерваний статевий акт. Це призводить до застійних явищ в малому тазі, простатитів, зростанню адреналіну і пролактину.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу акушерці-гінекологині медичної мережі “Добробут” Наталії Вітряк, dobrobut.com.

Про автора

admin administrator