Скільки років павукам

Авторadmin

Скільки років павукам

Скільки очей у павуків?

Павуки живуть на планеті вже багато мільйонів років. У наш час їх налічується більше 40 тисяч видів, і всі ці павукоподібні мають між собою як подібності, так і відмінності. Навіть кількість око і гострота зору у них різні. Детальніше про павукових очах – в цій статті.

Скільки очей у більшості видів павуків

Зір у павуків, які тчуть павутину і чекають видобуток, набагато слабкіше, ніж зір у видів, що віддають перевагу активне полювання. Основне завдання органу зору – помітити наближення видобутку або небезпеки. Класичними для павука вважаються 4 пари очей.

Дізнайтеся, як виглядає і де мешкає павук павич, павук-птахоїд, апулийский тарантул, павук-голиаф, бразильський мандрівний павук і Чорна вдова.

Стільки їх, наприклад, у павука-хрестовика. Втім, це не межа: максимально зустрічається кількість пар – 6. Це число у певного виду залежить від умов проживання, способу полювання і типу видобутку. Око має бути достатньо для того, щоб вид міг нормально існувати. Так, печерний Шестиокий павук-краб майже сліпий, а скакун оснащений 8 органами зору, розташованими в 3 ряди. За спостереженнями вчених-арахнологов, павук-скакун добре бачить і може навіть розрізняти кольори.

Чи знаєте ви? Павук-хрестовик – нічний мисливець. Тому робота його органів зору схожа з чутливістю камери, яка веде зйомку в нічному режимі за допомогою інфрачервоного випромінювання. Тільки комаха для цього орієнтується на поляризоване світло.

Види і будова очей

Органи зору у павука не однакові. Їх кількість, якість сприйняття картинки і те, які функції вони виконують, залежить від виду павукоподібних. У більшості павуків «баньки» прості. Але деякі види додатково забезпечені складними фасеточними. Всього існують 3 групи павукових зорових органів:

  • основна пара (медіальні);
  • додаткові бічні (побічні);
  • фасеточні.

Чи знаєте ви? Саме фасеточні очі відповідають у комах за сприйняття кольору.

Фасеточні є не у всіх видів павуків. Вважається, що ці рудименти залишили павукам предки – хеліцерати, що мали фасеточними структуру очей. Такі органи також здатні помічати і відбивати світло. У будові бічних допоміжних органів сприйняття шар нервових клітин знаходиться набагато ближче до світлового потоку, ніж світлочутливі клітини. Це створює «сліпі зони» в місцях прикріплення зорового нерва, але за рахунок великої кількості органів цей недолік не створює незручностей.

У чому сила їх зору

Уміння розрізняти силу і напрям світла дозволяє павуку відслідковувати напрямок руху видобутку. Це особливо важливо для тих, хто тчуть павутиння.

важливо! Рух об`єктів фіксується бічними очима, потім павук повертається до мети і може розглянути її крупним планом за допомогою основних. Без бічних додаткових органів зору він не зможе полювати.

Перевагами павукового зору також можна назвати такі:

  • найкраща деталізація картинки, ніж у людини;
  • можливість бачити крупним планом;
  • предмети поблизу павуки бачать краще, ніж віддалені на відстань більше 10 см;
  • вміння бачити в ультрафіолетовому спектрі;
  • здатність сприймати поляризоване світло;
  • вміння стежити за здобиччю в будь-якому напрямку навколо себе;
  • очі допомагають швидко пересуватися в траві;
  • павук не промахується в стрибку за здобиччю, а значить, може дуже точно визначати відстань.

Особливості

Велика кількість очей дозволяє павуку бачити практично навколо себе. Крім них, у павука є чутливі волоски на лапах, якими він «чує рух», доповнюючи зорову картину світу.

важливо! Бразильський павук-банан – самий агресивний з полюють видів. Його отрута смертельна для людини, а нападає цей мисливець на будь-який рухомий об`єкт.

Особливостями павукового зору є:

  • кількість органів;
  • кожне око бачить окрему картинку, але для павука вона складається в одне ціле;
  • різну будову основних і додаткових органів.

Отже, знаючи місце існування павука і його вигляд, можна робити висновки про те, скільки ж у нього очей і як він може бачити. Без такої інформації наші уявлення про павукоподібних будуть далеко не повними.

Павук-птахоїд – опис, де мешкає, як виглядає, скільки живе, чи є небезпечним?

Все частіше люди в якості домашнього вихованця вибирають екзотичних тварин. Стрімко збільшується інтерес до такого незвичайного улюбленця, як павук-птахоїд. Перш ніж йти в зоомагазин, слід ознайомитися з особливостями таких тварин і правилами утримання.

  • Павук-птахоїд – опис
  • Де живе павук-птахоїд?
  • Як виглядає павук-птахоїд?
  • Скільки живуть павуки-птахоїди?
  • Чи небезпечний павук-птахоїд для людини?
  • Як визначити стать павука-птахоїда?
  • Павуки-птахоїди – види
  • Утримання павука-птахоїда в домашніх умовах
  • Тераріум для павука-птахоїда
  • Як доглядати за павуком-птахоїдом?
  • Чим харчується павук-птахоїд?
  • Павук-птахоїд – цікаві факти

Павук-птахоїд – опис

Цей вид виділяється на тлі інших представників своєю екзотичною зовнішністю з характерними довгими волохатими лапами. Багато хто, хто мало знайомий з цим членистоногим, цікавиться, чому павук-птахоїд так називається. Він отримав свою назву завдяки гравюрам, які були створені німецькою художницею і ентомологом Марією Меріан. На них павук зображений нападником на колібрі. Цю ситуацію художниця побачила під час свого перебування в Південній Америці.

У деяких джерелах всіх великих павуків-птахоїдів відносять до тарантулів, однак це неправильно, тому що вони мають зовсім іншу будову хеліцер. Цей вид не плете павутину, а є засадним хижаком. Єдине для чого він може її використовувати – зміцнення нір. Захищаються ці “малюки” укусами, ударами гострими хеліцерами або застосування отруйного волосся на тілі.

Якщо говорити про те, скільки коштує павук-птахоїд, то ціни різняться і залежать від виду, розмірів та інших параметрів. Вартість варіюється в межах від $2 до 150. Ще один цікавий момент, який не можна обійти увагою – як часто линяє павук-птахоїд, так, потрібно запам ‘ятати, що малюки позбавляються від екзувію кілька разів на місяць. Дорослі особини роблять це не частіше ніж раз на рік. Основними ознаками наближення ліньки вважається потемнення кольору скелета, часткове випадання волосин і навіть відмова від їжі.

Де живе павук-птахоїд?

Членистоногі цього виду поширені на всіх континентах, виняток становить тільки Антарктида. Щільність особин у різних країнах не однакова, так, найбільше їх в Австралії, Південній Америці і в Африці. Якщо розбиратися, де живе павук-птахоїд, то в дикій природі його можна зустріти на деревах і чагарниках, деякі види люблять будувати укриття на рівні землі або в невеликих норках. Одні птахоїди вибирають вологі тропічні ліси, а інші селяться в напівпустелях.

Як виглядає павук-птахоїд?

Членистоногая тварина наділена екзотичною зовнішністю. Тіло складається з головогруді і черевця, вкритих щільним екзоскелетом з хітина. Павук-птахоїд має шість пар кінцівок: чотири пари – лапки, інші хеліцери і педипальпи. Перші використовуються для риття землі і полювання (в них присутні отруйні залози), а другі – виконують обов ‘язкову функцію завдяки невеликим волосинам.

Розміри тільця павука-птахоїда можуть коливатися від 2,5 до 10 см. Однак часто цей показник визначається з урахуванням розмаху лапок, який може досягти 28 см. Середня вага тіла в більшості випадків становить 85 г, іноді зустрічаються особини, які важать більше 150 г. Крім цього павуки-птахоїди наділені наступними характеристиками:

  • голова покрита щитом-карапаксом;
  • є чотири пари очей;
  • “зубки” виростають до 2,5 см на довжину;
  • кінцівки волохаті та довгі;
  • броський забарвлення;

Скільки живуть павуки-птахоїди?

Вік цих членистоногих вимірюється не роками, а кількістю ліньок. Самки цього виду – конкуренти за тривалістю життя серед інших подібних тварин, так, вони можуть прожити більше 30 років. Самці павука-птахоїда будинку, як і в дикій природі, помирають, досягаючи репродуктивного віку, коли вони припиняють ліняти або через час після спарювання. У середньому вони живуть всього кілька років.

Чи небезпечний павук-птахоїд для людини?

Захищаються членистоногі за допомогою укусів, вони можуть бути сухими або з виділенням отрути. Смертельним його назвати не можна, тому що досі невідомі випадки загибелі людей. Для дорослої людини укус павука-птахоїда не смертеленний, проблеми можуть виникнути у дітей або тих, у кого є алергія на отруту. Після нападу спостерігається:

  • гострий біль;
  • підвищення температури;
  • втрата свідомості;
  • блювота;
  • поява судорог або марення.

Як визначити стать павука-птахоїда?

Сьогодні відомо кілька способів, за допомогою яких можна це зробити. Одним з найточніших є – метод з екзувію (звільненого скелета). З його допомогою можна визначити пів павука-птахоїда на перших порах. Його суть полягає в огляді екзувію. Вивчити потрібно ділянку, розташовану ближче до основи черевця між двома білими плямами. Тут знаходяться статеві органи павуків. У самочок там присутній слід від сім ‘яприймача, у самців в даній області поверхня рівна.

Павуки-птахоїди – види

В даний час сімейство поділяють на безліч видів. Розглянемо короткий опис найпопулярніших з них:

  1. Acanthoscurria brocklehursti. Відрізняється агресивним характером. Тіло пофарбовано в чорно-білий відтінок. Живе між корінням дерев і камінням.
  2. Brachypelma smithi. Павук-птахоїд основне забарвлення тіла, якого темно-коричневий або чорний. Лапки покриті яскравими плямами. За характером не агресивні.
  3. Avicularia purpurea. При побіжному погляді павук виглядає чорним, але після попадання світла стає пурпурово-синім. Мешкає на пасовищах, у дуплах дерев і в щілинах приміщень.
  4. Aphonopelma seemanni. Проживає в норах. Відрізняється чорним забарвленням з білими смужками на лапах. Він не агресивний і не отруйний.
  5. Avicularia versicolor. Синій павук-птахоїд з віком покривається волосинами червоного і зеленого відтінку. Цей вид миролюбний.
  6. Brachypelma boehmei. Павук відрізняються значними розмірами і яскравим чорно-помаранчевим забарвленням. Цей вид може незабаром зникнути.
  7. Cyclosternum fasciatum. Найменший представник. Тіло пофарбовано в темні тони з червонуватими волосинами. Природним місцем проживання є тропічні ліси Гватемали.
  8. Grammostola rosea. Дуже гарний павук-птахоїд. Забарвлення тіла – варіації коричневого кольору зі світлим волоссям.
  9. Theraphosa blondi. Найбільший павук у світі. Завдяки розмірам він занесений до книги рекордів Гіннеса. Забарвлення коричневе з червоним волоссям на лапах.
  10. Ерhеbорus cyаnоgnаthus. Яскравий представник. Тіло пофарбовано в бордово-червоний відтінок з елементами зеленого. Кінцівки мають смужки жовтого кольору.

Утримання павука-птахоїда в домашніх умовах

Ці членистоногі вкрай невибагливі і без проблем розводяться в неволі, тому давно стали популярними улюбленцями. Павук-птахоїд у домашніх умовах повинен утримуватися, дотримуючись таких правил:

  1. Температура в його оселі не повинна опускатися нижче + 25ºС. Для цього використовують обігрівач або термопідстилку.
  2. Деякі види, що проживають у природному середовищі в тропіках, потребують вологості на рівні 85%. Підтримувати необхідний рівень можна за допомогою миски з водою.
  3. Заборонено тримати в одному тераріумі двох одностатевих особин. У такій ситуації сильний представник з ‘їсть слабкого.
  4. Як підстилку можна використовувати кокосове волокно, субстрат з деревної кори або мох сфагнум.

Тераріум для павука-птахоїда

В якості житла підходять пластикові або скляні ємності різних форм. Обов ‘язкова умова – кришка, що щільно закривається, щоб вихованець не зміг втекти. Павуки-птахоїди для новачків не стануть проблемою, залежно від виду вибирають такі:

  1. Деревним представникам потрібні розміри житла до 35 см у висоту.
  2. Наземному вигляду підійде довгий тераріум. З товстим шаром субстрату на дні.
  3. Норним павукам потрібна подоба норки. Їй може бути перевернута кухоль з відбитим краєм або половина шкаралупи кокосу.

Важливим параметром у тераріумі вважається правильна вентиляція. Життєво необхідний для цих павуків кокосовий субстрат, поїлка, укриття і обігрів, все інше ніяк не впливає на їхнє життя. Членистоногі тварини не потребують рослин і декорацій, їх використовують для прикрашання простору, не більше. Щоб у житлі не з ‘явилися паразити, рекомендується використовувати штучні елементи.

Як доглядати за павуком-птахоїдом?

Зміст таких вихованців не відрізняється якимись особливими процедурами, але має особливості.

  1. Коли домашній павук-птахоїд ліняє допомагати йому категорично заборонено, один незручний рух може нашкодити здоров ‘ю і навіть призвести до загибелі “малюка”.
  2. Тераріум потрібно звільняти від залишків корму і продуктів життєдіяльності. Роблять це за допомогою пінцету, щоб не злякати вихованця і не викликати у нього агресію. Рекомендується проводити таке прибирання кожні сім днів.
  3. До основних аксесуарів для відходу відносять: довгий пінцет, термометр, гігрометр і лампу для підсвічування і нагрівання повітря.

Чим харчується павук-птахоїд?

Ці членистоногі всеїдні, головне, щоб розмір корму був менше тільця вихованців. Дорослих представників годують до двох разів на тиждень. Кількість порції визначають за розмірами черевця, яке збільшується по відношенню до головогруді в 1,5-2 рази. Як їжу можна давати:

  • тарганів;
  • мух дрозофіл;
  • цвіркунів;
  • мотилей;
  • сарану;
  • борошняних хробаків.

Отруйний павук воліє, щоб корм був живим, цього вимагають інстинкти. Він нападає на жертву, впорскуючи отруту, щоб паралізувати її. Після розриває її потужними хеліцерами і для перетравлення покриває шлунковим соком. Ситий павук може голодувати тиждень, а іноді і місяць. Після завершення “трапези” залишки корму в обов ‘язковому порядку прибирають, щоб уникнути загнивання.

Павук-птахоїд – цікаві факти

Для декого ці членистоногі є справжнім кошмаром. Однак є ті, хто захоплюється “волохатими малюками”. Серед цікавих моментів про їхнє життя можна виділити такі факти:

  1. Деякі птахоїди захищаються за допомогою засліплення ворога, вистрілюючи в його бік струменем екскрементів.
  2. Найбільший павук-птахоїд у світі – голіаф, розмах його лап становить 28 см.
  3. Павуки здатні до регенерації кінцівок.
  4. Тертя їхніх лапок нагадує звук гримучої змії.

Про автора

admin administrator