Скільки важить 0 4 куб бетону

Авторadmin

Скільки важить 0 4 куб бетону

Скільки важить куб бетону в кілограмах, вага в 1 м3, таблиця, класифікація і ціни

Діапазон застосування цементного розчину дуже великий: від обробки стін житлового будинку до будівництва масивних дамб. Знання ваги бетонних конструкцій і ЗБВ має важливе значення при проектуванні різних об’єктів. Для цього потрібно знати, скільки важить один куб бетону, і що впливає на цю величину.

  1. Що впливає на вагу бетону?
  2. Характеристики та класифікація бетонів
  3. Ціна за кубометр

Від чого залежить вага?

Коли виникає питання про вагу кубометра бетонної суміші, слід розуміти, що мова йде про щільність. Вона є одним з основних технічних параметрів цементного розчину. Одиницею виміру служить кг / см3. Чим вище щільність, тим більше вага бетону. Обидві ці величини безпосередньо залежать від типу наповнювача. Саме по ньому і проводиться класифікація розчинів. Рекомендуємо вивчити, на які характеристики впливає значення питомої маси 1 м3 бетону .

Скільки важить різний бетон?

Технічні характеристики прийнято відображати шляхом поділу на класи і марки. При вирішенні конкретних завдань це допомагає правильно і точно вибирати бетонну суміш.

1. Класи бетонів.

Це найпоширеніший (класичний) вид будівельних розчинів. Він найкраще підходить для спорудження головних елементів несучих конструкцій, заливки стяжки, зведення огорож тощо До складу важких бетонів входять великорозмірного і масивні наповнювачі: крупнозернистий пісок, гравій, щебінь. Саме вони і займають основний об’єм суміші. Кубометр такого матеріалу важить 1800-2500 кг.

Назва групи бетонів визначається структурними особливостями наповнювачів. При виготовленні використовують керамзит, вермикуліт, перліт, різні виробничі відходи. Пористу будову цих матеріалів знижує вагу куба готового розчину до 500-1800 кг.

Пісок міститься далеко не у всіх легких бетонах. Там, де він передбачений рецептурою, його маса в 1 м3 складає 600 кг. Легкі бетони застосовуються при спорудженні будівельних блоків, огороджувальних конструкцій або заливці стяжки.

У виробництві використовуються металеві наповнювачі, які надають масивність готової продукції. Вага куба бетону становить 2500-3000 кг. У складі суперважких сумішей обов’язково присутній цемент підвищеної міцності. У приватному житловому будівництві не застосовуються. Зазвичай з них виготовляють захисні споруди спеціального призначення, наприклад, для атомних реакторів.

У цю групу входять пористі бетони, в яких не буває великих наповнювачів. У їх складі крім цементу і піску присутні пенообразователи. В процесі виробництва всередині утворюються порожнечі, що займають до 85% всього обсягу. Тому маса куба дуже низька – менше 500 кг. Для посилення міцності в пористі розчини додають спеціальні пластифікатори.

Особливо легкі види бетонів використовують у виробництві блоків і плит з високими теплоізоляційними властивостями. Їх недоліком є ​​слабка морозостійкість. Тому будівельні елементи з пористою структурою потребують обов’язкової гідроізоляції.

2. Марки бетонів.

У групі важких розчинів існує внутрішня класифікація. Вона визначається різним співвідношенням компонентів в рецептурах. Залежно від цього маса кубометра кожної марки дещо відрізняється.

Марка бетону Вага компонентів, кг Цемент М300 Пісок Щебінь Вода М100 214 870 1440 100 М200 350 795 1080 175

Зменшення обсягу наповнювача призводить до зниження маси куба і наростання міцності бетону. Заміна цементу однієї марки на іншу впливає на величину фортеці. Щоб не допустити цього, необхідно вносити зміни в розкладку компонентів. На заводі такі завдання вирішуються в лабораторіях. У домашніх умовах доводиться підганяти співвідношення «на око», що може негативно позначитися на якості бетону. Тому при виготовленні цементних розчинів своїми руками будівельні експерти рекомендують брати за основу класичні рецептури компонентів.

Таблиця ваги різних марок бетону:

Марка бетону Питома вага 1 м3, кг М100 2494 М200 2432 М250 2348 М300 2389 М350 2503 М400 2376 М500 2298

На підставі наведених даних можна легко визначити середню вагу одного кубометра. Експериментальні дослідження підтверджують теоретичні розрахунки і показують, що 1 м3 бетонного розчину важить 2400 кг.

Середня вартість куба бетону

Коли процес заливки великих конструкцій відбувається безперервно, доцільно замовити і привезти готовий бетон з заводу. Звичайно, він обійдеться дорожче ручного замісу. Адже замовнику доводиться оплачувати всі виробничі роботи, доставку, завантаження та розвантаження машини.

Підсумкова ціна куба товарного бетону є величиною мінливої ​​і залежить від багатьох факторів:

  • Марка – визначається технічними вимогами для кожного типу будівництва.
  • Наповнювач – кубометр розчину на гравійної основі стоїть на 100-150 рублів дешевше гранітного бетону.
  • Відстань робочого майданчика – доставка по великому місту або в умовах бездоріжжя обходиться дорожче.
  • Довжина стріли – автобетононасос потрібно не у всіх випадках.
  • Дні тижня – у вихідні та святкові дати вартість кубометра бетонної суміші зазвичай вище.
  • Обсяг замовлення – для оптових клієнтів пропонуються більш вигідні умови продажу.

Таблиця цін на товарний бетон:

Марка Ціна за куб, рублі М100 3000-3550 М150 3200-3700 М200 3350-3900 М250 3750-4000 М300 3800-4150 М350 3950-4200 М400 4300-4750 М450 4550-5000 М550 4750-5200 М600 5000-5400

Там, де необхідно лише кілька кубів розчину, то його можна приготувати самому на робочому майданчику. Ручний заміс вигідно застосовувати при заливці невеликих елементів: сходових ступенів, садових доріжок, архітектурних деталей малих форм. Ціна такого бетону цілком доступна будь-якому забудовникові.

Новости

Цена гидроизоляции крыши Во-1-х, этот комплекс действий защищает сооружение от разрушительного воздействия осадков. Без гидроизоляции в строении возникают протечки (а гидроизолирующее покрытие держит воду даже при резких перепадах

Гидроизоляция пола в ванной Процесс выполнения гидроизоляции Гидроизоляционный раствор следует наносить в 2 этапа: первый слой раствора следует нанести на пол, а через 4-6 часов второй . Как правило, выполняется она специальными

Гидроизоляционная пленка для кровли Основные разновидности пленочных гидроизоляционных материалов Для защиты крыши от негативного воздействия влаги, могут применяться следующие виды материалов: Именно мембраны считаются оптимальным выбором

Гидроизоляция пола перед стяжкой В повседневной жизни рано или поздно все сталкиваются с «несанкционированным» проникновением воды из или в помещения проживания. Мы топим, нас топят, или в своем доме на первом этаже появляются непредусмотренные

Гидроизоляционная пленка: Что это, какие бывают пленки, инструкция по монтажу, цены за рулон Гидроизоляционная пленка – это материал, который используется для защиты здания от влаги, конденсата и атмосферных осадков. Позволяет существенно продлить эксплуатацию не только здания, но и его основных

Организация кровельного пирога – пароизоляция, утепление, гидроизоляция кровли Принципиально увидеть, что, беря во внимание подобные тенденции, строй компании сразу строят новые дома с мансардой жилого плана, но и обладатели уже построенных особняков также хотят переоборудовать

Обмазочная гидроизоляция для бетона: виды, требование и применение Задачей строительства является не просто построить здание, но и защитить поверхности от проникновения воды. Фундамент, подвал, полы, крыша всегда соприкасаются с водой. Защиты требуют не только места,

Пароизоляция и гидроизоляция: отличие и назначение Каждому человеку хочется, чтобы условия проживания в доме были одинаково комфортны как в летний зной, так и в зимнюю стужу. Но что нужно, чтобы создать в доме благоприятную атмосферу? Конечно же, в условиях

Мастика гидроизоляционная: история появления, многообразие видов Нет необходимости говорить, что гидроизоляция продлевает срок эксплуатации конструктивных элементов зданий и сооружений. Видов защиты от проникновения влаги большое количество. Нас же в этой статье

Гидроизоляция стен от фундамента: материалы, правила Так как фундамент является основой всего дома, то особое внимание необходимо уделить его гидроизоляции. Она будет надежно защищать строение от попадания внутрь как грунтовых вод, так и поверхностных вод

Скільки важить куб бетону таблиці, відео та формули

Планування і прорахунок кошторису будівельних робіт вимагає точності, і скільки важить куб бетону М300 або будь-який інший марки, потрібно знати обов’язково. Існують довідкові дані, виходячи з яких, вага бетону в одному кубометрі обсягу залежить від його типу.

Марка Рідкий розчин, тонн Суха суміш, тонн M 100 2,365 2,18 M 150 2,36 2,18 M 200 2,365 2,18 M 300 2,36 2,185 M 400 2,35 2,17 M 500 2,355 2,18

Загальна вага робочої суміші в одному кубі бетону дорівнює сумі ваги всіх компонентів розчину, наповнювачів і добавок. За зростанням питомої маси бетон всіх марок і класів ділиться на чотири типи:

  1. Тип перший: бетон особливо легкий – питома вага 0,5-1,0 т;
  2. Другий: легкий бетон – питома вага від 1,0 до 1,80 т;
  3. Третій тип: бетон важкого типу – питома вага лежить в діапазоні 1,80-2,50 т;
  4. Особливо важкий бетон четвертого типу має питому масу від 2,50 до 3,0 т.

Ніздрюватий легкий бетон

Бетон особливо легкого типу ще називають пористих бетонів. Це означає, що 1 кубометр матеріалу на 15-17% заповнений повітряними бульбашками Ø 1-1,5 мм. Довідковий вага куба легких бетонів – до 500 кг на 1м3, тому будматеріал цього ряду використовується найчастіше як утеплювач конструкцій, побудованих з більш важких бетонів. Також в зміст легких бетонів додають різні пористі матеріали-наповнювачі, в результаті чого отримують піно-або газобетони.

Для 1 м3 бетону з такими наповнювачами питома вага становить 0,50-1,80 т. В кубометрі такого будматеріалу міститься до 0,60 тонн піску. Для полегшення будівельного процесу легкий бетон використовується у вигляді об’ємних будівельних блоків розміром 200 х 400 х 600 мм, 300 х 200 х 600 мм або 100 х 300 х 600 мм. Порівняльна таблиця відображає залежність питомої ваги бетону від матеріалу наповнювача:

Наповнювач для бетону Питома маса 1м3, т Ж / б матеріал 2,50 гравійний або щебеневий бетон 2,40 туфобетон 1,20-1,60 пемзобетону 0,80-1,60 Шлакобетон 0,80-1,60 Керамзитобетон з добавками керамзитового піску, керамзітопенобетон 0,50-1,80 Керамзитобетон з добавками кварцового піску 0,80-1,20 Керамзитобетон з добавками перлітового піску 0,80-1,0 шунгізітобетон 0,10-1,40 Перлітобетон 0,60-1,20 шлакобетон, пемзобетону, гермозітобетон 1,0-1,80 шлакопемзобетон, пінобетон, шлакопемзогазобетон 0,80-1,60 шлакобетон на доменних печей 1,20-1,80 Аглопорітобетон на вугільному шлаку 1,0-1,80 гравійний бе він з наповнювачем гравієм з золи 1,0-1,40 газозолобетона, пенозолобетонами 0,80-1,20 Газобетон, пінобетон, газосилікатний і пеносілікатний бетон 0,30-1,0 вермікулітобетон 0,30-0,80

У складі важких бетонів присутні великі і важкі наповнювачі – гравій або щебінь. Для 1 куб бетону важкого типу (наприклад, марки М250) питома вага становитиме від 1,80 до 2,50 тонн. Гравій або щебінь займають до половини ваги бетонної суміші, пісок – до 0,60-0,75 т, портландцемент – 0,25-0,45 т, вода – 0,15-0,20 тонн. Важкі бетони – приклад класичного виду бетонів, які використовують практично у всіх сферах промислового та індивідуального будівництва.

Особливо важкі марки бетонів містять такі елементи, як магнетит, барит, гематит, металеві вкраплення. Для цього бетону в 1м3 його маса становитиме приблизно 2,50-3,0 тонн, при цьому основний ваговій обсяг суміші становить важкий і великий заповнювач. Такі марки застосовують в стратегічно важливих об’єктах, в АЕС, наукових лабораторіях, що займаються вивченням радіоактивних випромінювань.

Значення наведеної маси бетону необхідні при створенні конструкцій з бетону, а з урахуванням габаритів бетонних блоків і монолітних елементів розраховується середня вага куба бетону. За результатами розрахунків обчислюється навантаження, яка прикладається до різних елементів бетонної конструкції.

Залежність щільності від властивостей бетону

Щільність матеріалу є одним з головних розрахункових параметрів при обчисленні маси бетону М200 і інших марок. І коли потрібно розрахувати, скільки кілограм важить один кубічний метр бетону, відштовхуються саме від показників щільності розчину, яка вимірюється в кг / м³. Зростання маси бетону прямо залежить від збільшення щільності, і обидва цих показника знаходяться в прямій залежності від матеріалу наповнювача.

Щільність і пористість бетону

Тип наповнювача визначає, скільки важить куб бетону, і ця залежність використовується для приготування бетонних сумішей різної щільності:

  1. Використання гравію або гранітного щебеню збільшує вагу 1 куб бетонної конструкції до 2,2-2,45 т / м3.
  2. Використання бутового каменю або битої цегли збільшує масу до 1,75-2,1 т / м3.
  3. Шлаки в якості наповнювача для легкого бетону збільшить його вагу до 1450-1750 кг.
  4. Керамзит зробить один куб розчину вагою 1000-1400 кг.

Якщо споруда легка і невелика, то потужний монолітний фундамент для основи не потрібен, відповідно, марка бетону для зведення полегшеного фундаменту вибирається не найвища. Тоді і заповнювач великої фракції може бути легше. Марка матеріалу також впливає на щільність бетону, але не своїми характеристиками, а пропорціями будівельних матеріалів і наповнювачів. Так, бетон М350, має досить високу щільність через підвищеного вмісту портландцементу, буде важити більше, ніж бетон М400 з щільністю, забезпеченої розміром наповнювача.

Значення об’ємної маси бетону ділить матеріал на такі групи:

  1. Щільність бетону ≤ 500кг / м³ – особливо легка група;
  2. Щільність матеріалу ≤ 500-1800кг / м³ – легкий бетон;
  3. Бетон з щільністю ≤ 1800-2200кг / м³ відноситься до полегшеної групі;
  4. Щільність бетону ≤ 2200-2500кг / м³ відносить його до важкого класу;
  5. Значення щільності ≥ 2500кг / м³ – це група особливо важких бетонів.

Бетон з важкої групи найбільш часто застосовують у всіх областях будівництва. Компоненти для наповнювачів і структура бетону, яка впливає на вагу:

  1. Газо- і пінобетон, керамзитобетон, туф, пемза – це легкі суміші;
  2. Шлакобетон – полегшена суміш з шлаком в складі;
  3. Важкий бетон виготовляють з такими мінеральними наповнювачами, як пісок, гравій або гранітний (мармуровий) щебінь;
  4. Особливо важкий бетон включає в себе наповнювачі з баритових мінералів, магнетитів, лімоніта.

Бетон для фундаменту

Розрахунок бетонних і з / б вузлів проводиться на рекомендаціях СНиП 2.03.01-84 і ГОСТ 25192-82, в яких регламентуються фізичні властивості і технічні характеристики бетонів – щільність, вага одного кубометра, і т.д. У таблиці нижче вказано, скільки важить кубометр бетону важкої групи:

Марка M 100 M 200 M 250 M 300 M 350 M 400 M 500 Вага кубометра бетону, тонн 2,49 2,43 2,35 2,390 2,50 2,38 2,30

При проведенні грубих розрахунків середнє значення щільності приймається 2400кг / м³. Більш точні розрахунки припускають знання марки бетону. Якщо бетон армується, то його показники щільності рекомендується збільшити на 3-10%. Середнє значення щільності для ж / б виробів приймається 2550кг / м³. Якщо в одній споруді застосовують розчини бетонів з різними класами і марками, то інформацію про те, скільки важить 1 куб бетон, можна брати з таблиці:

Бетон і наповнювач Маса, в 1 м ³, тонн армобетонних 2,40-2,70 Важкий бетон класичний 2,30-2,50 Наповнювач туф 1,20-1,50 Наповнювач пемза 0,80-1,50 Шлакобетон з вулканічним шлаком 0 , 80-1,50 Шлакобетон з шлаком з доменних печей 1,20-1,90 Керамзитобетон з кварцовим піском 0,80-1,25 Бетон з наповнювачем з зольного гравію 0,90-1,40 Пінобетон, газобетон 0,40- 1,10 пеносіліката, газосилікат 0,30-1,10 вермікулітобетон 0,40-0,80 Бетон на основі вугільного шлаку 1,10-1,70 Перлітобетон 0,60-1,65

Як правильно розрахувати масу бетону

Маса і кількість бетону розраховується на основі такої інформації:

  1. Вага бетонного розчину і схопився бетону будуть відрізнятися, так як вода в процесі затвердіння випаровується. Тому від кількості води в суміші залежить, скільки кг бетону вийде в залишку;
  2. Показники щільності бетону сильно залежать від кількості наповнювача в кубі розчину, і від структури суміші;
  3. Остаточний вага суміші також визначається і методом приготування розчину – при ручному замісі щільність зазвичай менше розрахункової, при замісі бетономішалкою щільність збільшується;
  4. Глибинний метод ущільнення бетону за допомогою вібратора підвищує міцність, так як на 1 м³ бетону доводиться більше чистої ваги розчину без повітря.
  5. Показники остаточних значень щільності необхідно мати під рукою не тільки в процесі будівництва бетонного об’єкта – цю інформацію рекомендується надавати автоперевізникам, які здійснюють доставку розчинів або вивезення демонтованих конструкцій з бетону.

Питома вага бетону: цифри і фактори, їх особливості. Скільки важить куб розчину

Бетон – основна складова будь-якого ремонту і будівництва. Володіючи високими характеристиками міцності апріорі, його лише трохи удосконалили застосуванням добавок в бетон для отримання необхідних властивостей твердості, довговічності, вогнестійкості і т. П.

Різний за вагою бетон

Найпоширенішим є важкий бетон. Він проводиться з щебенем або гравієм в якості наповнювача. Практично все залізобетонні конструкції виготовляються з нього – плити перекриття, монолітні колони, стовпи, кільця колодязів, перемички і багато іншого.

Легкий бетон – пемзобетону, шлакобетон, керамзитобетон – застосовується на будівництві стін. З таких бетонних сумішей роблять блоки, панелі та інші конструкції для перегородок промислових і житлових будівель. Бетонні елементи відрізняються невеликою вагою, завдяки чому стає легше всю будівлю.

До особливо легких відносяться пінобетон і газобетон, їх чарункова структура дозволяє говорити про хороших теплоізоляційних властивостях. Можливість застосування: при влаштуванні теплоізоляційного шару, скажімо, для утеплення фасаду.

Наша компанія займається виробництвом і реалізацією важкого бетону. Завдяки інноваційному обладнанню ми можемо проводити бетонні суміші різних марок (М 100 – М 500), з різним співвідношенням компонентів

Наша компанія пропонує співпрацю зацікавленим будівельним фірмам, виробничим і промисловим підприємствам, приватним замовникам. Крім гарантованої якості, ми маємо індивідуальний підхід до клієнтів.

Ми здійснюємо доставку продукції без затримок, в призначений час. Парк бетоновозів дає можливість не залежати від сторонніх перевізників. Ми повністю володіємо ситуацією.

Ціни на куб бетону у нас нижче, ніж в більшості фірм подібного профілю, що працюють в Московському регіоні. Це обумовлено продуманої цінової політикою і грамотним менеджментом.

Ми раді запропонувати вам краще за прийнятними цінами.

Можна без перебільшення назвати цю продукцію однієї з найбільш вживаних при різних видах робіт, будь то реставрація, капітальний або «точковий» ремонт, не кажучи вже про будівництво. Будь-який вид діяльності починається з планування заходів. Це передбачає і, причому не тільки по їх кількості, але і по характеристикам.

Слід відразу зазначити, що поняттям « питома вага »На практиці ніхто не користується. Справа в тому, що все бетони відрізняються своїми компонентами. В якості наповнювача використовуються різні матеріали – щебінь, галька, керамзит і деякі інші. Навіть застосування одного і того ж речовини не гарантує ідентичності кінцевого продукту, так як той же. Природно, що чим вони більші, тим більше порожнеч утворюється в структурі матеріалу.

Будівельника в першу чергу цікавить, скільки важить бетон. Саме цим показником визначається специфіка його застосування, так як на основі таких даних розраховуються види конструкцій в залежності від місцевих умов. Наприклад, при визначенні типу фундаменту для різних грунтів маса бетону враховується обов’язково. Те ж стосується і різних несучих елементів, перекриттів тощо.

На практиці фахівці оперують таким показником, як «об’ємна вага», при цьому потрібно розуміти, що ця характеристика не є константою. Вага бетону залежить від інгредієнтів, на основі яких готувалася суміш. Крім того, враховується і обсяг води, витраченої при замісі розчину. Залежно від цього розрізняють наступні види продукції.

В якості наповнювача використовуються тверді породи -. Саме такими розчинами виробляються заливки підстав споруд, зведення несучих частин конструкцій. Існує приблизна часткове співвідношення компонентів, але воно не є незмінним, так як в залежності від марки вживаного в’яжучого (цементу) пропорція може змінюватися в ту або іншу сторону. Тому і маса бетону важкого може варіюватися в деяких межах (1 800 – 2 500 кг / м3). До речі, це стосується всіх подібних матеріалів.

Таблиця питомої ваги куба бетону

Застосовуються досить рідко і, як правило, тільки в промислових масштабах, при спорудженні спеціальних об’єктів. У «приватному секторі» такі матеріали не використовуються. Маса заповнювач великих фракцій (гематиту, бариту та інших) в основному і визначає, скільки важить бетон. До складу можуть входити також залізна руда і «дріб» чавунна. Технологія виробництва передбачає використання цементів тільки високих марок. Питома вага таких бетонів знаходиться в межах 2 500 – 3 000 кг / м3.

Ця продукція при застиганні утворює більш пористу структуру, тому і важать бетони даного класу менше – від 500 до 1 800 кг / м3. Наповнювачами є «легкі» матеріали – пемза, туф, керамзит тощо.

Зрозуміло, що це продукти, вага 1 м3 яких не перевищує 500 кг. Наповнювачами в них, як правило, є вермикуліт, перліт і деякі інші речовини. У будівництві, враховуючи масу бетонів такого класу, вони в основному застосовуються в якості «теплоизоляторов», при герметизації стиків, швів, закладенні тріщин.

СНиП за питомою вагою бетону

Щоб дізнатися, скільки важить бетон, доцільно заглянути в такий документ, як СНиП № II-3 від 1979 року. У цьому Стандарті вказується питома вага для різних бетонів. Наведемо дані на окремі види продукції (в залежності від застосованого наповнювача), найбільш часто використовується при індивідуальному будівництві (в «кг / м3»):

  • 2 500 – ж / б вироби;
  • 2 400 – гравій або щебінь;
  • 1 200 – 1 600 – туф;
  • 800 посилання – 1 600 – пемза (фракції вулканічних порід);
  • 500 – 1 800 – керамзит. Тут грає роль і те, який пісок входить до складу суміші. Дані вказані для керамзитового. Для кварцового діапазон вже – від 800 до 1 200. Якщо пісок перлітовий, то питома вага 1 м3 лежить в межах 800 – 1 000;
  • 300 – 1000 – для піно-і газобетону.

Ці дані приблизні, але саме ними і слід керуватися при визначенні маси бетону в майбутньої «заливці». Справа в тому, що жоден уваги не передбачає обчислень з точністю до декількох кілограм.

Іноді приватні забудовники орієнтуються на марку готового продукту. Скільки важить бетон, можна дізнатися, якщо взяти до уваги такі усереднені дані для «важких» видів продукції (кг / м3):

  • 2 495 – для М100;
  • 2 430 – для М200;
  • 2 350 – для М250;
  • 2 390 – для М300;
  • 2 500 – для М350;
  • 2 375 – для М400;
  • 2 300 – для М500.

На практиці знання про те, скільки важить бетон, потрібні не тільки при монтажі або ремонті будь-яких конструкцій. Це вираховується і при організації робіт по демонтажу або знесенню різних споруд. Оперуючи такими довідковими даними, можна визначити потрібну кількість машин для вивозу будівельного сміття, їх вантажопідйомність. Наприклад, замовляючи транспорт при проведенні ремонту в приватному будинку (квартирі), пов’язаного з переплануванням приміщень.

Часто постає питання, що простіше – вивозити великими брилами або їх попередньо розрізати (розбивати). Отже, визначається доцільність застосування підйомних механізмів або спеціального обладнання , Їх необхідні характеристики. Такі розрахунки дозволяють оптимізувати робочий процес.

Важливо знати

Не варто думати, що досить за таблицями підрахувати питому вагу всіх компонентів окремо, а потім підсумувати, і в результаті вийде цей показник для всього продукту. Маса бетону багато в чому залежить від якості виробленого замісу (вручну або механічно), від наявності або відсутності різних порожнеч, розмірів гранул (а вони не можуть бути абсолютно однаковими), а також кількості води.

Багато «самодіяльні» будівельники вважають, що питома вага є показником надійності і міцності бетону, тому і намагаються це питання уточнити. Ця думка помилкова. Здатність нести підвищене навантаження визначається, в першу чергу, маркою в’яжучого (цементу).

Один з основних показників бетонного розчину – це його щільність. І коли ставиться питання, скільки важить куб бетону, необхідно розуміти, що мова йде саме про щільність, одиниця виміру якої кг / м³.

І чим вище щільність, тим більше вага самого розчину. При цьому необхідно пам’ятати, що ці два показники будуть залежати від типу наповнювача. Звідси і основна класифікація штучного каменю.

Поділ за питомою вагою

У класифікації чотири групи, діапазони ваги 1 м 3 суміші:

  1. Важкі 1800-2500 кг.
  2. Легкі 500-1800 кг.
  3. Особливо важкі 2500-3000 кг.
  4. Особливо легкі до 500 кг.

важкі

До складу цього розчину входять великі і важкі наповнювачі (щебінь, гравій, грубозернистий пісок). Кубометр матеріалу важить 1800-2500 кг. Навіть за рецептурою стає ясно, що основний обсяг суміші займають саме наповнювачі.

Наприклад, стандартна рецептура включає в себе: 1200-1300 кілограм гравію або щебеню, 600-700 кілограм піску і всього лише 250-450 кг цементу. Обсяг води 150-200 л.

Це традиційні (класичні) види бетонів, які використовуються для широкого діапазону призначення. З них заливають несучі конструкції , Стяжки, огорожі та інше.

легкі

Як наповнювачі для цього виду застосовуються пористі матеріали, такі як керамзит, вермикуліт, спінений перліт, відходи різних виробництв. Пористість матеріалу знижує вагу бетону, тому він і називається легким.

У заводських умовах це зробити набагато простіше, там цим займаються лабораторії. Тому фахівці рекомендують користуватися класичними рецептурами, використовуючи в них необхідні компоненти, особливо це стосується марки цементу.

Готові цементні суміші

Виробники сухих сумішей на основі цементу, розуміючи всю складність створення розчину з точних пропорцій, сьогодні пропонують готові суміші, в яких всі компоненти підігнані під певну міцність. Це спрощує сам процес виготовлення бетонного розчину, плюс гарантує його якісні характеристики.

особливістю більшості будівельних матеріалів , В тому числі і бетону, є наявність в них пір різного розміру і походження. Ці пори роблять скрутним вимір питомої ваги матеріалу, адже для отримання точних даних потрібно зважувати абсолютно щільний зразок.

А це означає, що щоб визначити питому вагу бетону, довелося б подрібнювати в тонку пил чималий зразок. Погодьтеся, що це досить складно виконати технічно і потрібно тільки в разі серйозних досліджень і інженерних розрахунків.

Питома і об’ємна вага бетону М200 і М300, вага кубометра бетону

Саме з цієї причини ніхто не намагається дізнатися питома вага бетону М200, М300 або інших поширених марок. Зазвичай користуються іншою характеристикою – об’ємною вагою бетону.

Цей показник обчислюється виміром ваги готового бетону в певному обсязі, при цьому його значення може сильно варіювати, в залежності від наповнювача, наявності пір, повітряних або газових пухирців.

Вага кубометра бетону може коливатися від 500 до 2500 і більше кілограм на метр кубічний. За цим показником бетон ділять на легкий, середній і важкий.

Питома вага бетону марок М200 і М300 зазвичай коливається в межах 2300-2500 кілограм на кубометр, і вони класифікуються як тяжкі бетони. До цієї ж групи можна адресувати бетони з наповнювачем з щебеню.

Середні бетони мають в якості наповнювача керамзит, туф, перліт, арамзіт, тому вага кубометра такого бетону істотно менше – 1200-1800 кілограм.

І самі легкі бетони, це піно і газобетони, які виробляються у вигляді готових блоків. Такий бетон готується без заповнювача, більш того в ньому штучно створюються пори для зниження теплопровідності і ваги готових блоків.

Скільки важить куб бетону, вага 1м3 бетону

Слід розуміти, що пори утворюються і в інших видах бетону після випаровування води, що входить до його складу. Саме з цієї причини, якщо ви хочете дізнатися, скільки важить куб бетону, то не варто забивати в пошуковий рядок запит на зразок «питома вага бетону М300» і подібні до нього. А користуйтеся показником об’ємної ваги, так само як і для піску, щебеню, цегли і багатьох інших матеріалів.

Багато хто помилково вважає, що чим міцніше бетон, тим більше його вага, тобто про міцність можна судити по тому, скільки важить куб бетону, але це не зовсім так.

Міцність будівельних марок бетону здебільшого залежить від марки цементу, використаного в розчині, а вага – від характеру, кількості та фракції наповнювача.

Наприклад, бетон з наповнювачем у вигляді гранітної крихти або пісковика буде віднесений до тяжких, а такий же за змістом піску та цементу керамзитобетон буде середнім, або навіть легким.

Якщо ж вам дуже потрібно все-таки дізнатися питома вага якого-небудь бетону, то його приблизно можна обчислити, склавши за змістом питомі ваги кожного з компонентів: піску, цементу, наповнювача, води. Обов’язково слід також враховувати в цьому випадку хімічно зв’язану воду.

Бетон – найпопулярніший вид матеріалу, який застосовується при будівництві найрізноманітніших будівель і споруд. Має унікальні можливості для формоутворення і може бути наділений практично будь-якими споживчими властивостями шляхом внесення різних добавок.

Однією з основних характеристик є щільність (питома вага). Цей показник визначається відношенням маси речовини до його об’єму. У загальному випадку приймається вага 1 м3. Розрізняють чотири види бетонних сумішей:

  • Особливо важкі – щільність становить більше 2500 кг / м3, до цієї групи належать лімонітовий, баритовий і магнезитовий склади.
  • Важкі – 1799-2499 кг / м3. Приклади бетонів цієї категорії: гранітний, вапняковий, щебеневий, базальтовий і гранітний.
  • Легкі – від 501 до 1799 кг / м3 (керамзитовий, арболіт, пінобетон, перлітовий, вермикулітовий, газобетон).
  • Менше 500 кг / м3 – особливо легкий (наприклад, газобетон).

Від чого залежить питома вага

Існує три основних інгредієнта суміші: цемент, заповнювач і вода. Співвідношенням компонентів задаються необхідні властивості кінцевого продукту, такі як водонепроникність, хімічна стійкість, щільність. Кожен з інгредієнтів вимагає особливої ​​уваги, в іншому випадку отримати якісний і міцний бетон неможливо. Навіть відносно невеликі неточності в дозуванні і технології виробництва суміші можуть згодом призвести до руйнування конструкції.

Для отримання бетону високої міцності головною умовою є повне заповнення пустот між зернами наповнювача цементним тестом. Однорідна фракція піску має в своїй масі до 40% порожнеч. При використанні наповнювача різної дисперсності їх стає набагато менше. Для отримання щільної піщаної маси його розсіюють на складові фракції, а потім змішують з певною технологією і в певному співвідношенні. Це дозволяє отримати мінімум (аж до 10%) пустот для заповнення цементним тестом.

Виготовлений подібною сумішшю, бетон отримає максимальну щільність і міцність.

Застосовувана вода не повинна бути забрудненою. Будь-які домішки в ній негативно вплинуть на якість продукту, будь то сульфати, жири або органічні кислоти. Наявність таких забруднювачів може привести до передчасного руйнування конструкції.

Вирішальне значення для якості бетону і його марочної міцності має якість цементу, використовуваного для суміші. Від якості помелу клінкеру залежить прояв клеять властивостей цементу. Застосування цементу надтонкого помелу забезпечить такий показник, як активність, пов’язана безпосередньо з марочну міцність.

Питома вага різних марок

Маса бетону окремих марок наведена в таблиці

Марка Вага 1 м3, кг Марка Вага 1 м3, кг М-100 2494 М-350 2502 М-200 2432 М-400 2376 м-250 2348 М-500 2298 М-300 2389 Види бетону Вага 1 м3, кг Шунгізіт 100 – 400 ВЕРМИКУЛІТНА 300 – 800 пеносіліката і газосилікати 300 – 1000 На піску з керамзиту 500 – 1800 Перлітний 600 – 1200 На піску з перліту 800 – 1000 На піску з кварцу 800 – 1200 Газозол-пенозольний 800 – 1200 пемзобетону 800 – 1600 На вулканічному шлаку 800 – 1600 на зольному гравії 1000 – 1400 Аглопорібетон на шлаках паливних (котелень) М-150 3480 3520 B-15 F100 W4 M-200 3720 3750 B-20 F150 W4 M-250 3850 3890 B-22,5 F150 W6 M-300 3910 3960 B-25 F200 W8 ​​M-350 4020 4070 B-30 F200 W10 M-400 4170 4220 B-40 F200 W12 M-400 4500 4550 На щебені з гравію В7,5 W2 М-100 3300 3320 В-12,5 F50 W2 М-150 3400 3440 B-15 F100 W4 М-200 3610 3650 B-20 F150 W4 М-250 3750 3780 B-22,5 F150 W6 М- 300 3820 3850 B-25 F200 W8 ​​М-350 3910 3950 B-30 F200 W10 М-400 4020 4060 пескобетона Будівельний Розчин М-200 3420 3250 м-300 3700 3720 М-350 3820 3840 Худі бетони М-100 2990 М-150 3080 М200 3140 керамзитобетону М-100 3400 м-150 3550 М200 3650 м-350 4120

Про автора

admin administrator