Скільки вёдер картоплі потрібно на одну сотку

Авторadmin

Скільки вёдер картоплі потрібно на одну сотку

Зміст:

Врожайність картоплі: скільки кілограмів можна зібрати з 1 сотки

Після того, як ряди готові, посадкові бульби розкладаються на дні канавок на відстані двадцяти сантиметрів один від одного (для ранніх сортів картоплі) або двадцяти п’яти сантиметрів (для пізніх). Картопляні паростки при цьому повинні дивитися вниз. Бульби, посаджені в такий спосіб, дають незагущене бадилля. Наступний догляд за рослинами полегшується, і помітно знижується ризик фітофторозу.

Після того як весь посадковий матеріал розкладений по рядах, він засипається перегноєм або напівперепрілого гною аж до верху канавок. Картопля любить поживний і легкий ґрунт, тому органічного добрива йде приблизно тонна і більше на сотню.

Способи підвищення врожайності

Щоб перевищити усереднені значення врожайності та отримати максимум картоплі з сотки, можна скористатися методами, які збільшують цей показник. Позитивним чином результат вирощування культури впливають:

  • якість «насіннєвої» картоплі;
  • правильна підготовка садивного матеріалу;
  • застосування спеціальних технологій;
  • дотримання сівозміни;
  • правильна організація поливу;
  • поживність грунту та обсяги підживлення;
  • організація заходів щодо усунення шкідників та хвороб.

Прямий вплив на врожайність має частота посадки. Чим більше буде дистанція між посадковими лунками, тим щедрішим урожаєм вас обдарує картопля. Кущики отримають максимум світла, живлення та вологи, а бульби будуть більшими і численнішими. Фермери також зазначають, що напрямок Північ-Південь підвищує врожайність на 10% по відношенню до орієнтації Захід-Схід.

Спеціальні методики

Для підвищення врожайності було розроблено кілька спеціальних методик:

  1. Метод Міттлайдер. Посадка проводиться грядками шириною 1,5 м з дистанцією 1 м. Навколо посадки організовуються земляні насипи, що служать для збереження вологи. Регулярний полив і триразове внесення підживлення дозволяють досягти високої врожайності картоплі з 1 га – 55 т.
  2. Метод Гюліха. На кожну рослину приділяється 1 м2. Посадкова лунка заповнюється перегноєм, у неї саджається великий коренеплід верхівкою донизу. Організується якісний полив, при появі пагонів у центр кожної рослини підсипається м’яка земля, а стебла відводяться убік. У міру розростання маніпуляція повторюється, що допомагає сформувати багатоярусний кущ, що дає до 16 кг бульб.
  3. Голландська розробка. Для посадки використовуються високоврожайні голландські сорти, грядки розташовуються у напрямку Північ-Південь. Організуються насипи висотою 25 см з дистанцією 80 см, в які висаджується посадковий матеріал діаметром 3-5 см. За 2 тижні до збирання видаляється бадилля, що дозволяє збільшити розмір бульб. Методика дозволяє зняти з куща 2 кг картоплі.
  4. Методика Лаврова. Спосіб, що зародився в Тульській області, передбачає збирання 3 врожаїв картоплі з 1 сотки, що забезпечується шляхом багаторазової посадки ранньостиглих сортів (кінець квітня, початок червня, початок серпня). Наступні партії висаджуються в міжряддя шириною 80 см приблизно за 2 тижні до запланованого викопування першої посадки. Така методика дозволяє на 100 кг посадкового матеріалу отримати 450 кг урожаю з 1 сотки.

Для експерименту ви можете випробувати практично кожен метод, щоб виявити, який з них виявиться для вас найбільш зручним, нетрудомістким і продуктивним.

Підбір урожайних сортів

Щоб отримати максимальний урожай із виділеної під картоплю сотки, потрібно вибирати якісний посівний матеріал, орієнтуючись на популярні та продуктивні сорти. Так, найбільш затребувані у садівників та професійних фермерів:

  • ранній Ред Скарлет (450-600 кг із сотки);
  • ранній Тімо (350-600 кг із сотки);
  • ранній Жуковський (300-600 кг із сотки);
  • ранній Белороз (320 кг з сотки);
  • середньоранній Невський (600 кг із сотки).

Вибираючи для посадки високоврожайні сорти, що характеризуються стійкістю та ранньостиглістю, ви досягнете значного успіху навіть при вирощуванні всього однієї сотки, виділеної на ділянці під картопля. Щоб забезпечити такі показники, вам необхідно дотримуватись рекомендованих агротехнічних правил і здійснювати правильний догляд за культурою.

Підживлення та полив

На врожайність картоплі впливає режим поливу та підживлення. Як правило, добрива вносяться в лунки і перемішуються з компостом. Добре відбиваються на врожайності картоплі:

  • аміачна селітра, що є джерелом азоту, який важливий для розвитку зеленої маси;
  • Суперфосфат, гранули якого поступово розчиняються та постачають культурі важливі для формування бульб речовини;
  • Суперкомпост, що підвищує поживність ґрунту за рахунок роботи корисних бактерій.

За бажання ви можете зробити підживлення і в періоди цвітіння та формування бульб, але на цьому етапі слід підбирати добрива без азоту. В іншому випадку відбудеться активне нарощування бадилля на шкоду врожайності.

Наочно про методику посадки та застосування добрив на даному етапі ви дізнаєтеся з відео:

Оптимальна щільність кущів вибирається в залежності від різноманітності, типу ґрунту, довжини вегетаційного періоду (класу), ціни на насіннєву картоплю в цілому та насіннєвого матеріалу певного розміру. Попросіть вашого торгового партнера (або того, у кого ви купуєте насіння) вибрати найкращу густину вибраного сорту, враховуючи всі місцеві умови. Якщо кущ не повністю покриває листя ґрунтом, то у спекотні періоди існує ризик вторинного зростання. Внаслідок цього проростання утворюються вторинні бульби з дуже низьким вмістом сухої речовини, а первинні бульби деформуються.

Визначивши, скільки посівів насіння потрібно висаджувати на гектар, щоб досягти необхідної густини плантації, відстань між кущами в ряду легко рожева. Припустимо, ви хочете мати 35 тисяч рослин з гектара. Це означає, що площа одного заводу становитиме 10 000 м2/35 000 = 0,286 м2. Якщо відстань між рядами становить 75 см, відстань між втулками в ряді буде 2,860 см2/75 см – 38 см.

Відгуки

Фермери та досвідчені садівники, та городники рекомендує до посадки та використання в їжу сорт Тімо. Цей сорт має відмінні якості, чудовий товарний вигляд і дозволяє зібрати врожай двічі на рік. Романо та Ароза також мають великий успіх. Такі сорти часто рекомендують до купівлі та посадки.

Елітне насіння картоплі потребує певних знань при вирощуванні та догляді. У зв’язку з цим фермери для домашнього використання рекомендують популярні та поширені сорти. Сорти з елітної колекції краще висаджувати за наявності досвіду та певних знань.

Тип та призначення газону

Вибір газонної суміші залежить від призначення лужка. Для партерних ділянок купують виключно дорогі склади, які потребують особливо ретельного догляду. Матеріал для сівби може бути крихким, оскільки ці газони не призначені для гучних ігор чи відпочинку. Нею вкрай не рекомендується ходити. Прямим призначенням зелені на присадибній ділянці може бути вирівнювання рельєфу та стримування обсипання на схилах.

Чи знаєте ви? Один із найраніших описів газону з малюнком знайдено в європейському рукописі віком 14–16 століть. Твір зветься «Переваги заміського життя», в ньому, крім інших відомостей, є докладний опис створення галявини.

Тут склад суміші кардинально відрізняється від декоративної трави. Коренева система має бути дуже розгалуженою та глибокою. Ігрові галявини, ділянки для відпочинку повинні витримувати певне навантаження. Прим’яті місця на такому газоні мають властивість випрямлятись без втрат у зовнішньому вигляді.

Найпопулярніші види дачного газону за значенням та варіанти трав для них:

  • звичайний, садовий – добре підходить суміш з вівсяниці та мятлика;
  • декоративна для фону клумби – конюшина;
  • ігрова галявина – тимофіївка;
  • мавританський стиль – райграс.

Якість ґрунту

Не всі регіони можуть похвалитися чорноземами. Є ґрунти з важкою, щільною структурою, і навпаки – надто пухкі. По-перше вода застоюється, що призводить до розвитку хвороб. Другі занадто швидко пропускають рідину і рослини відчувають у ній нестачу, сохнуть. Оригінального рецепта для тих та інших видів ґрунту немає. Кожну з них потрібно доводити до пуття (докладно нижче). Але є рослини, які добре адаптуються до умов, наприклад, вівсяниця, райграс та тонконіг. Ці трави не бояться суворого клімату, чудово зимують під снігом.

Важливо! Гумус стимулює всі біологічні процеси рослин, насичує землю та покращує її структуру, захищає від вивітрювання. Збагатити ґрунт та скоротити час на догляд за газонною ділянкою, зокрема на підживлення, допоможе застосування гумусу.

Біодобриво багате на всі необхідні для культур корисні елементи. Замість витрат на кілька тонн покупної землі краще внести шар гумусу і не знати проблем близько п’яти років. Розрахунок кількості добрива: співвідношення гумус та пісок 1:3, на 1 сотку потрібно 500 кг

Збагатити ґрунт та скоротити час на догляд за газонною ділянкою, зокрема на підживлення, допоможе застосування гумусу. Біодобриво багате на всі необхідні для культур корисні елементи. Замість витрат на кілька тонн покупної землі краще внести шар гумусу і не знати проблем близько п’яти років. Розрахунок кількості добрива: співвідношення гумус і пісок 1:3, на 1 сотку потрібно 500 кг.

Які документи потрібні для вирощування картоплі

Звісно, ​​насамперед усіх хвилює, як виростити високий урожай картоплі на невеликій площі. Однак для бізнесу з вирощування та подальшої реалізації картоплі підприємцю необхідно зареєструватися. Правову форму краще вибрати ІП. Потім підготуйте такі документи:

  • копія паспорта;
  • квитанція про сплату мита;
  • документ про реєстрацію ІП;
  • засвідчена у нотаріуса заява.

Під час реєстрації вибирайте код ЗКВЕД — 01.13.31 — Вирощування картоплі (за новою класифікацією), а також єдиний сільськогосподарський податок, що становить 6% прибутку — найпривабливіший для аграрних господарств.

Також, якщо ви є не єдиним, а співвласником бізнесу, необхідно буде скласти договір з усіма нюансами власного співробітництва та виходу з бізнесу. Звичайно, тут краще звернутися по допомогу до юристів.

Жодних ліцензій не потрібно. У випадку, якщо ви реалізовуватимете картоплю оптовикам, вам знадобиться дозвіл від санітарного контролю.

Важлива порада: ділянка землі, де вирощується картопля, не повинна належати до категорії особистого підсобного господарства, інакше вам не вдасться зареєструвати ІП.

Найкращі сорти картоплі

На ринку можна зустріти широкий асортимент картоплі. Кожен сорт має свої переваги та недоліки. Для того щоб зрозуміти, яку картоплю вибрати, потрібно вивчити характеристики найпопулярніших сортів на ринку.

Мона Лізу

Цей сорт має добрий смак. Належить він до середньоранньої культури. Сорт призначений для страв, які хрумтітимуть. Бульба має подовжену та овальну форму та жовту шкірку. З одного га можна зібрати до 370 ц. Товарний вигляд – це від 80 до 98% встановленого стандарту. Насіннєвий матеріал вимагає зберігання при температурі не нижче 4 градусів.

Ароза

Такий сорт з’явився на ринку у 2009 році. Родом сорт із Німеччини. Він має відмінні смакові якості, невибагливий до погодних умов. Шкірка у плода червоного та рожевого відтінку. М’якуш плода має темно-жовтий колір. При тепловій обробці бульба стає розсипчастою. З одного га можна зібрати до 50 тонн плодів. Перевагою сорту є легка адаптація до різних погодних умов та поливу. Відмінно підходить для виробництва чіпсів, а також картоплі фрі.

Астерікс

Сорт є пізнім. Урожай збирають до 12 тонн із 1 га. Відрізняється високою безпекою. Такий сорт може лежати цілий сезон. М’якуш у бульб жовтуватого кольору. Шкірка досить щільна. При обробці м’якоть темніша і має середню розсипчастість. Можна використовувати для приготування смажених та відварених страв. Вимагає великої кількості кисню та світла. До поливу сорт не такий вимогливий. Такий вид найкраще висаджувати на другу ділянку або досвідченим городникам. Так як потрібен спеціальний догляд та захист.

Фреска

Ранній, універсальний сорт, який на півдні країни може плодоносити двічі на рік. Максимально можливий урожай – це 450 ц із 1 гектара. Шкірка має жовтий колір, м’якуш у бульб кремового кольору. Бульби сприйнятливі до хвороб. Культура вимагає пророщування та внесення добрива.

Тімо

Тімо має чудові смакові якості, не темніє після термічної обробки. Не надто долає культуру колорадський жук. Сорт радує великим урожаєм до 1,5 тонни із сотки. Сорт рано проростає, тому потрібно стежити за тим, щоб він не втратив своєї енергії завчасно та забезпечити гідні умови зберігання. Використовувати Тімо можна у різних стравах.

Романо

Романо – це середньоранній сорт, який може забезпечити найвищий урожай. З одного гектара можна зібрати 3-4 тонни картоплі. Поди мають овальну форму та щільну шкірку рожевого кольору. М’якуш має світло-жовтий або кремовий колір. Овочі стійкі до різних захворювань. З овочів виходять смажені, варені та запечені страви чудової якості. Крім цього, Романо має відмінний товарний вигляд та посухостійкий. Урожай можна довго зберігати та легко транспортувати.

Як виростити гарний урожай картоплі

Один навіть дуже ефективний прийом не дає бажаного результату. Для гарного зростання та розвитку рослин потрібно застосовувати їх у сукупності.

Вибір посадкового матеріалу

Одна з важливих умов отримання високого врожаю – вибір відповідного сорту та використання здорового насіннєвого матеріалу. Універсальних сортів немає, для кожного регіону слід підбирати свої. Так, максимальний урожай картоплі у дають:

  • Лук’яновський;
  • Луговський;
  • Синьоока;
  • Ефект;
  • Санте;
  • Фреска.

З осені відберіть великі бульби масою 100-150 г. Це оптимально для посадки. Більші не дають збільшення врожаю. Розрізати їх на частини небажано, оскільки багато сортів реагують на це негативно – легше заражаються хворобами, відстають у розвитку.

Підготовка бульб

До настання холодів потримайте бульби на заскленому балконі або веранді протягом трьох-чотирьох тижнів. Перевертайте їх кожні 7-10 днів. Бульби повинні позеленіти. Так вони краще проростатимуть.

У лютому-березні на бульбах можна зробити поперечний кільцевий круговий надріз глибиною 1 см. Цей прийом допомагає викликати проростання очей (зазвичай сплячих). Завдяки цьому збільшується кількість стебел та врожай картоплі підвищується на 10-15%.

За місяць до висадки насіннєві бульби пророщують у неглибоких ящиках у теплому світлому місці.

Після чого садити

Величезне значення має чергування картоплі коїться з іншими культурами. Він добре переносить повторну і навіть постійну посадку на тому самому місці, але для підвищення врожайності сівозміна необхідна.

Найкращі попередники для картоплі – огірки та інші гарбузові, капуста. Допустимо садити його після коренеплодів та цибулі.

Чим обробити перед посадкою

За три-чотири тижні до висадки насіннєві бульби корисно двічі обприснути:

  1. розчином марганцівки (1 г на 10 л води);
  2. водною витяжкою деревної золи (стакан золи наполягати на добу в 2 літрах води та профільтрувати).

Коли і як правильно посадити

Картоплю починають висаджувати у відкритий ґрунт, коли ґрунт на глибині 8-10 см прогріється до 10-12 ⁰C.

Зазвичай його рекомендують садити з міжряддями 70 см. Щоб отримати хороший урожай картоплі, ця рекомендація не годиться. По-перше, за такої відстані не вистачає ґрунту для підгортання, і багато бульб виявляться позеленілими. По-друге, у роки сильного розвитку фітофтори вони швидше заразяться, тому що з листя інфекція одразу потрапить на них.

Краще садити картоплю за такою схемою:

  • відстань між бульбами в рядку – 25-30 см;
  • між рядами – 90 см;
  • глибина загортання бульб – 6-8 див.

У широких міжряддях бадилля замикається пізніше, і легше провести високу підгортання. Це сприяє активному формуванню врожаю.

Опис культури

Картопля є багаторічною бульбоносною культурою. Найчастіше його вирощують як однорічну рослину, оскільки весь її життєвий цикл укладається у рамки одного вегетаційного періоду.

Будь-який картопляний сорт розмножується вегетативно – за допомогою бульб. Крім цього, рослина допускається розмножувати паростками, живцями та частинами бульб. У практиці селекціонерів нерідко знаходить застосування та розмноження насінням.

Належить картопля до сімейства Пасльонових. Стебла у більшості сортів прямостоячі, в деяких випадках можуть дещо відхилятися убік. Забарвлення стебел у переважної кількості сортів зелене. Листя просте, цілокраї. У міру зростання культури починають утворюватися переривчасто-непарноперисторозсічені листки. Кожен з таких листків має кілька пар бічних часток, які розташовані одна проти іншої, проміжних часточок і кінцевої частки.

Важливо! Будова та ступінь розсіченості листя картоплі часто є одним із найбільш значущих сортових ознак. Квіти картоплі ростуть суцвіттями, які зовні нагадують завитки, що розходяться.

Картопля є самозапильною рослиною, але більша частина її сортів стерильна. Лише деякі залишаються фертильними

Квіти картоплі ростуть суцвіттями, які зовні нагадують завитки, що розходяться. Картопля є самозапильною рослиною, але більша частина її сортів стерильна. Лише деякі залишаються фертильними.

Плодом картоплі є не коренева бульба, а двогнездна зелена овальна або куляста зелена ягода. Після дозрівання плід біліє і набуває аромату, що нагадує суницю. У їжу ягоди картоплі не вживають.

Коренева система культури (за умови, що вона вирощена з бульби) мочкувата. Бульба являє собою потовщене коротке стебло. Зріла картопля покрита тонкою шкіркою, що запобігає пересиханню бульб. Вона ж оберігає культуру від багатьох захворювань. Зміст крохмалю в картопляних бульбах може змінюватись від 12 до 29%.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Норма посадки картофеля на 1 сотку и гектар в штуках и килограммах

Норма посадки картофеля при выращивании в сдвоенных грядках

Существует несколько методик, предполагающих посадку картофеля в сдвоенные грядки. Одну из самых известных технологий разработал доктор Миттлайдер. Также популярен голландский метод посадки в гребни. Ширина сдвоенных грядок составляет 40–45 см, расстояние между двумя грядками – от 90 до 110 см, расстояние между кустами в ряду – 30 см.

Для того, чтобы выяснить, сколько сажать картофеля в сдвоенные грядки, нужно длину участка разделить на сумму ширины грядки и расстояния между двумя грядками. Например, если ширина грядки равна 45 см, а расстояние между грядками – 90 см, то на 1 сотке поместится 7 грядок (с учётом отступа от межи), на гектаре – 74.

При длине ряда 10 м в нём можно посадить 33 куста, то есть на сдвоенной грядке – 66 кустов. Для посадки картофеля на 1 сотке понадобится 462 клубня. Аналогично рассчитывается количество посадочного материала для гектара: в ряду – 333 растения, на грядке – 666, всего нужно 49284 картофелины. При весе семенного клубня 70–80 г на сотку потребуется примерно 37 кг, на гектар – 3,9 тонны посадочного материала.

Примерные нормы посадки картофеля на 1 сотку при выращивании в сдвоенных грядках

Ширина грядки, смРасстояние между грядками, смКоличество клубней на сотку, штукНорма посадки на сотку (в килограммах) в зависимости от веса семенных клубней
20 г30 г40 г50 г60 г70 г80 г90 г100 г
40904629,313,918,5242833374247
401004629,313,918,5242833374247
40110396811,915,9202428323640
45904629,313,918,5242833374247
45100396811,915,9202428323640
45110396811,915,9202428323640

Примерные нормы посадки картофеля на 1 гектар при выращивании в сдвоенных грядках

Ширина грядки, смРасстояние между грядками, смКоличество клубней на гектар, штукНорма посадки на гектар (в тоннах) в зависимости от веса семенных клубней
20 г30 г40 г50 г60 г70 г80 г90 г100 г
4090507001,021,532,032,543,053,554,064,575,07
40100473000,951,421,92,372,843,323,794,264,73
40110440000,881,321,762,22,643,083,523,964,4
4590493000,991,481,982,472,963,463,954,444,93
45100453000,911,361,822,272,723,183,634,084,53
45110427000,861,291,712,142,572,993,423,854,27

Для упрощения расчетов мы разработали калькулятор посадки картофеля, который кроме количества клубней в штуках и килограммах показывает и другие параметры: площадь участка, число рядов и растений в ряду.

Про автора

admin administrator